Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

jitie
29. led 2009

ahojjj 🙂
docela fajn, už ale aby byl víkend..

dneska mám poslední zkoušku,tak se musim učit a nechce se mi 🙄

lehna
29. led 2009

dobré ránko,

no tak u nás to vypadá,že kojit nebudem. Štěpánek se ne a ne přisát a já toho mlíka taky moc nemám. měli jsme problémy už v porodce☹. tak na dlouho to nebude. snažím se odstříkat a dát mu to, ale i tak je toho maličko☹,talže musíme umělým.

jdu vám hodit fotky a pak trochu popsat porod🙂

luckamb
autor
29. led 2009

Ahoj Leničko,
po umělý poroste Štěpula jak drak. Uvidíš že jo.
No a jaký to bylo překvápko, když ti řekli: Maminko máte kluka 😀

lehna
29. led 2009

Ahoj Luci,
jojo, poroste, ale chtěla jsem kojit, no tak bohužek. Jdu ve stopák Kačky🙂.

Byl to pro nás šok,když řekli - takže kluk, v 19.21 hodin, tři kila, 50cm. a my - kluk?????? hned jsme se dívali mezi nohy a fakt, byl to Štěpánek 😀. ale jsme rádi. nebylo to šok jen pro nás. nikdo to nečekal. všichni se ptali, jak to??? 🙂 🙂

lehna
29. led 2009

Tak v úterý 20.1. jsem měla jít ke své dr. na kontrolu jestli se něco děje. tak jsem se chystala a najednou jak jsem si sedla v 6.45 na gauč,tak to udělalo křup a něco ze mě vyjelo. jej, tak jsme šla na záchod a přemýšlela jestli je to voda,nebo hlenová zátka. jak jsem šla zpátky,tak znova křup a něco ze mě zas vyteklo. Tak jsme brnkla doktorce,sestřička mi řekla, jeďtě do porodnice to bude voda.
no tak jsme pobalili zbytek věcí a jeli. do porodky jsme přijeli v osm. Plodovka to byla, do půl 9 jsem čekala na doktora, vyšetřil mě, na 3 cm otevřená,tak šup na sál. Jo a neměla jsme bolesti.
Takže a sále jsme čekali jestli se teda nějak bolesti rozjedou. po poledni stále nic, pořád 3cm a bolesti nikde,jen sem tam taková měnší. ak mi píchli cosik do zadku,že buď s to zklidní nebo rozjede. no ono se ty bolesti aso do hodiny více rozjely, ale otevřená pořád na 3-4cm. takže mi ani nevím v kolik píchli infuzi,ta to teda rozjela, bolesti jsem měla, ale oni pořád tvrdili,že to není ono. Kolem páté už jsem byla otevřená na 9, bolesti jak blázen, nevěděla jsem co dělat. seděla jsem pořád na záchodě, tam mi bylo nejlíp . zkoušeli jsme tlačit, moc to nešlo, pořád byl vysoko. tak mě zas chvíli nechali na boku s nohou nahoře,ať si tlačím 10 bolestí a aby trochu sestoupil. no pak sestupoval,ale ven se mu nechtělo. ježiš to byla bolest. Zkoušeli jsme rodit snad co půl hodiny, nešlo to. prostě jsme ho nedokázala vytlačit. nakonec mě nastřihli,dva doktoři mi tlačili na břicho a najednou byl malý venku. Teda ale jak řekli,že je to kluk,tak jsme čučeli oba dva s manželem. Ale byla to úleva. na ty bolesti asi nezapomenu a nejhorší zážitek bylo to tlačení jak to furt nešlo.
šití už mám celkem zahojené, ještě se malinko hůř sedí,ale je to každý den lepší a lepší.
A jméno jsme vybírali ještě přímo na porodním sále ráno. komedie

petis
29. led 2009

Ahojky,

holky, normálně se vám musím pochlubit, páč nevím, jestli se to ještě bude opakovat - kéž by ano!!!
Večer jsem nakolila ve 21 hodin a malá spinkala až do 6 🙂 a po kojení až do 9. No div, že?
Kéž by se to opakovalo i nadále ...

Leni,
Štěpulka je kouzelný !!!
A to neva, že nemáš mlíčko, hlavně že je zdravý a co ty víš, třeba se rozkojíš nebo budeš odstříkávat, aby měl malý aspoň trošku mateřského mlíčka, to se taky počítá 😎
Neboj, i UM mu bude šmakovat 😉 Hlavně že jste v pořádku !!!

lehna
29. led 2009

Peti,
no myslím,že se ani nerrozkojím, i když bych chtěla. mléko skoro nemám. odstříkám tak 10 kapep a šlus☹.
teďka mi říkala kámoška,že mu mám mezi tím umělm dát cucnout i čajíku, aby neměl tvrdé hovínka a nebolelo ho z toho bříško. že aby taky nebyl dehydrovaný.

strouzek
29. led 2009

ahoj holky

leňulko gratuluju ještě jednou, štěpánek je kouzelný. jo a jaký šok?? já ti přece vypočítala kdysi kluka ne?? 😀

petis
29. led 2009

Leni,
nebo mu dávej pár hltů převařené kojenecké vody.

Tak jste vybírali jméno přímo na sále? 😀 Jakto, že jste nezůstali u Kubíka? Měla jsi to v pase, ne?
Bolest strašná, co? Ale pak ta úleva a to miminko stojí za to.

strouzek
29. led 2009

Leni to neva že nekojíš, já vím je ti to líto a umělá výživa leze do peněz ale neboj, já ani manža nejsme kojení a jak jsme zdravý 😉 já možná taky nebudu moct kojit kvůli té štítky takže se už na to duševně připravuju.

lehna
29. led 2009

Marti, děkuji. jo ty jsi mi to fakt ze začítku říkala,že to bude kluk, a já tomu nechtěla věřit 😀

Peti, bolest fakt strašná, už nikdy více. Nám pak říkali,tak za dva roky si přijdete pro tu SAšenku,jo?? no asi neeeeeee🙂
Kubíka jsem nakonec odvolala, mám ejich kolem sebe dost,tak jsme šli do Štěpánka🙂

MArti- no je to sice blbé, ale když už mu to nešlo ani v porodce,tak doma s tím asi nic neudělám☹. když ho dám k prsu,tak začne řvát jak tur a tím pádem se nepřisaje ani za nic

strouzek
29. led 2009

lehni ani moje švagrovka neměla mlíko,malá řvala jak tur snad týden, asi hladem, pak prej nasadili sunar a malá jak andílek. a co prsa nebolí tě? hodně lidí má problém že mimčo nechce pít a jim tvrdnou prsa.

jo a s tím klukem, puso já se myslím strefila skoro u všech tady a pak jsem počítala i dubnovky a tam mám úspěšnost 90%, jsem prostě nejlepší 😎

lehna
29. led 2009

Marti, já vbec prsa ani nalité nemám, vůbec je nemám tvrdé, mám je jak před těhotenstvím, takže mlíkárna ze mě není 😀
seš prpstě dobrá, že já ti hned nevěřila😀. pak věř doktorům,že? np i když ono to pořád nebylo 100% 🙂

strouzek
29. led 2009

jj přesně, jedna moje kámoška z koníka té říkali od 13 tt holku, byla i na nějakém speciálním vyšetření na pohlaví a zase holku, všichni jí říkali holku jen já kluka, no a ona je teď v 7. měs. , doma nakoupený růžový věci a všechno a na posledním utz jasný pindík 😀 tak mi psala že jsem lepší jak utz 😀

lehna
29. led 2009

tak to je dobrý😀. tp by mě asi střelilo, my naštěstí moc těch růžových nemáme🙂

petis
29. led 2009

Marti,
měla by sis zařídit nějakou kancelář a určovat pohlaví jako přivýdělek 😉 😉

strouzek
29. led 2009

jo to mi říkal manža 😀 ale ne mě to baví, hlavně mě baví pak sledovat jeslti to těm lidem vyjde nebo ne, fakt to docela hodně vychází, ale já osobně už na to nekoukám jako dřív,to jsem každý měsíc pozorovala co by to bylo kdyby to vyšlo ale teď už ne, nechci to vědět, je mi fuk co to bude hlavně brzo a zdravé a víc kašlu

petis
29. led 2009

Jasně, přesně tak 😉
A po té operaci se cítíš dobře? Vše je jak dřív?

strouzek
29. led 2009

ale jo skoro jak dřív, akorát musím brát každý ráno prášek jak ho nevemu jsem taková unavená a točí se mi hlava. jinak jizva super dobře se hojí je i hezká oproti tomu co jsem čekala. snad jen mě vícbolívá hlava než před operací, doktorka říkala že to je všechno reakce těla prý si zvyká na ty umělé hormony. zatím jsem doma na PN a v únoru jdu na odběry krve a podle toho mě pustí do práce.

petis
29. led 2009

Tak to jo, jsem ráda, že jsi v poho. Fakt 🙂
Doma je zatím dobře, ne 😉 ?

strouzek
29. led 2009

ale jo doma je dobře člověk odpočívá ale na druhou stranu mi často chybí kolektiv, přeci jen v práci člověk lépe zapomene na problémy

luckamb
autor
29. led 2009

Ahoj holky,
Leni: Štěpánek je krásnej a sašenka bude příště, ne že ne 😀
Petis: ty jo tak ty máš naprosto milionové dítě 😉

petis
29. led 2009

Marti,
však se ještě napracuješ dost, neboj 😉

Luci,
malá byla v noci fakt zlatá, ale kdo ví, kdy se to bude zase opakovat, jestli to nebyla jen náhoda 😵

luckamb
autor
29. led 2009

Petis,
myslím že i kdyby to byla náhoda, tak každá noc se počítá, ne??

puckalucka
29. led 2009

Ahojky
Lení, tak už jste rozkoukaný 🙂 ?
Petis, tyjo Ty musíš být celá rozlámaná takhle vyspávat 😉 .

luckamb
autor
29. led 2009

Ahoj Luci 😉

puckalucka
29. led 2009

Ahoj Luci 🙂 😉 . Volala jsem netrpělivě na ty výsledky, ale ještě je nemají a mám volat až před 16 hodinou 😒 .

luckamb
autor
29. led 2009

Luci, jsem tu do 4, tak doufám, že to stihnou.
😉

eliiis
29. led 2009

Peti tak to gratuluju k dnešní noci to ste asi spaly i za nás my dnes měli noc hroznou. taky sme dnes byly ještě znova na kyčlích a na vyšetření moči a vše ok. potkala jsem se tam s paní co má asi o týden mladší holčičku a ta mi říkala že v noci super že spí vždycky tak 5 hodin vkuse a ted že už najíždějí na 6!!!!!!§každou noc! to se mě stát nemůže. malá sice většinou po kojení usíná hezky ale prostě musí co tři hodiny papkat taky je to znát při narození ste byly větší jak my a my sme zatím jediný 5 kilový cvalíci! 😀
jak válčí Kačka? dlouho se neobjevila?
Stroužek jj nám to taky vyšlo ta předpoved 😀

puckalucka
29. led 2009

Kdyžtak zítra je taky den, Luci. Hlavně nám drž palečky!
Ahoj Eliis, ty miminka Vás ale mučí, ale když se na Vás usmějou, tak je vše zapomenuto, co?
Kačka tu dlouho nebyl a Ilonka taky ne....