Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

strouzek
20. lis 2009

dobrý ránko

kači to jsem ani nevěděla že jste měli takové starosti ohledně ledviny ☹ já se taky pořád hrozně bojím všeho, fakt každýho vyšetření, holky kdybyste mě viděli před každým utz tak mi dáte korunu jsem totálně vyklepaná, chce se mi brečet no děs. mám to prostě v hlavě ten strach a manža to samé, takže prostě vůbec nechápu jak někdo může řešit kraviny podobného typu i když možná nepřijít o mimi a nezažít dlouhé měsíce čekání a problémů kolem tak jsem možná to samé to neříkám. 😔

já chci taky vařit kašičky sama, jasně občas koupím ale už teď koukám jaké kašičky se dávají od začátku, chci si koupit knížku s recepty na kašičky a přesnídávky atd. prostě se na to těším, stejně tak se těším až půjde poprvé do školy atd. jsem to ale hodně dopředu co? ale my už teď s manžou přemýšlíme o kroužkách jaký bude jednou Nelinka mít, kam jí dáme do školy a školky atd. dokonce jsme se u toho pohádali 😀

luckamb
autor
20. lis 2009

Kačenka: neboj, kočárkování bude. Sice možná už bude Kuba vozit, ale to neva :-d

lehna
20. lis 2009

ahojky,

Kači- jj, porodní váhu jsme měli ještě o kousíček menší než vy🙂. rovné 3kila a 50cm. ,ale co , má se k světu, jí rád, asi to má po mamince s tatínkem 😀 a motoricky se taky vyvíjí ukázkově. dr. na to neříkala nic, jen že je to na něm vidět,že mu chutná a že prospívá hezky🙂. takže jsem v klidu. kombinézu jsem ještě nekupovala, má jen teplé kalhoty a zimní bundu, zatím nechodí, takže ve sněhu se moc plácat nebude, tak pro nás kombinéza je zatím nanic. uvidíme po novém roce 😅

Marti- tak Nelince už školy vybíráte,jo? tak to je dobrý🙂. to my teda neřešíme vůbec😀

tercie
20. lis 2009

Leni tak nějak střídav oblačno, pořád něco. Jako bych si nezasloužila trochu klidu.

K těm diskusím o pohlaví se snad ani nebudu vyjadřovat, protože ty holky co to řeší jsou prostě s prominutím krávy.

Holky moje ségra má dvouletou holčičku a už taky přemýšlejí co jednou bude dělat a tak,přiřkli jí, že bude zubařka, těch že je málo a bude holka v balíku 😀 Dobrý ne? Ale asi to je zatím spíš ze srandy 🙂

strouzek
20. lis 2009

tercie ten tvůj chlap by potřeboval pěkně na prdel, vůbec si tě nezaslouží 🙄

jj vybíráme školky, tchán dokonce vybírá i vysokou školu, dobrý co? když jsme řekli o těhu tak se tchán zajímal jaké máme jména vybrané, chtěl petr po sobě a manžovi ale to jsem zakázala tak manža mu řekl že Erik nebo nela a tchán se zamyslel a řekl prej ing. erik stro..... judr. nela stroha.... jo to jde to můžete dát 😀 😀 teď se u nás otevřela nová školka soukromá, že prej mají vlastní bazén pro děcka, trenéry na tenis od 4 let atd. no jak to tchán slyšel tak už plánoval že to bude platit že chce mít vnouče tenisového profíka 😀 😀

jinak jsme se hádali o kroužkách, já chci aby malá chodila do hudebky, snad bude mít sluch, já chodila do hudebky 9 let a manža má taky sluch, navíc hudebku máme před barákem a pak třeba nějaké tanečky nebo jazyky, prostě takové to pro holky, ale manža ten si plánuje jak malá bude běhat orienťáky aj. nesmysli které jsou spíš pro kluka. tak jsme si vyměnili názory, manža ať si plánuje co chce, ale jestli bude malá po mě tak mu neuběhne ani metr 😀 😀

ilonkaa
20. lis 2009

Ahoj holky,

Tak se hlásím po dlouhé době..Lenička mě o všem informuje..holky rodičky pěkně vám ty tt nabíhají..
A Leni,teda malej je kus..my jdem na KO 25.11 myslim tak jsem zvědavá s délkou vás tumfnem,ale s váhou to si netroufnu odhadnout,ale mě tedko spíš přijde,že jen roste do délky a ne do váhy 😵

Terci:Ten tvuj chlap to je něco..by potřeboval do huby 😅 😅 ,aby se probral,co??

petis
21. lis 2009

Ahoj holky,
teda vy jste se rozjely, krása 🙂

JITULKO,
už se ti to blíží, krása ... normálně ti závidím. Já si včera pouštěla DVD z velkého UTZ a říkala jsem, že to není pravda, že už je to 11M, co jsem rodila a najednou už tu kolem mě běhá malá cácorka, povídá, výská, mazec ...

LENI,
jé tak konečně nějaké miminko, co je taky veliké, super, Štepi je kus chlapa a tak to má být, to je dobře !!! Já odhaduju, že Kája už má určitě víc, strašně se pronese, já jsem ráda, že už chodí a nemusím ji pořád tahat, ale zase je pravda, že je teď strašný mamana když k nám někdo přijde, tak mi visí na krku než se rozkouká.

Já na facebooku taky sice profil mám, ale moc to tam nevyužívám.

MÍŠI,
tak to byl super kup kočárku, paráda !!! A na tašku se jukni i na MMB, tam se prodávají i starší přímo casualovské za dobré penízky.

MARTI,
Janéčko super volba, tak to máme podobné, ne-li stejné barvy, já mám šedo oranžový 🙂

KAČI,
tak Kubulka už je taky chodec se vším všudy, jo? Paráda !!!

Kdybyste se chtěl někdo juknout, tak na http://petiska.rajce.idnes.cz/KAROLINKA_9.-_10.... máme jakési nové fotečky 🙂

maky82
23. lis 2009

Ahoj všichni...zdravím vás po delší době, ale nějak nemám toho času... 🙂 jak bych si představovala...

Máme se vcelku fajn. akorát jsme všichni zase nachlazení, Adam pšiká, Šimon kašle a má rýmu, nechala jsem ho dneska doma...Minulý týden jsem se vrhla na předvánoční úklid, když bylo hezky, Adam je hodnej, dělá pokroky, otáčí se na břicho už...hodně ale kaká pro změnu a má dost červenej zadek. Měním ubrousky, mastičky, chvíli to zabere a za chvíli zas červeno. Máte zkušenosti prosím?? Stále sleduju zoubky, jestli už rostou, ale asi zatím ne.
Byli jsme o víkendu na vánoční výstavě v jednom zahradnictví...no prostě krása!! Koupila jsem si tam krásnou žíhanou vánoční hvězdu.
Taky už nakupujete dárky? Já už mám skoro vše, jen ještě zbývá tchýně s tchánem a babičky.

Moc na vás na všechny myslím těkulky i maminky, ať se máte hezky a jste zdraví... 😉

luckamb
autor
23. lis 2009

Dobré ráno.

kacenka25
24. lis 2009

hojka holky

já už balila dárky k Vánocům 😵 😵 ale nějak mě to extra nenavnadilo, asi ještě není správný čas. A taky jsem zjistila, že toho mám ještě málo a některým členům rodiny jsem nekoupila ještě ničehož nic 😔

Leni, Kuba ještě pořád stávkuje s teplým jídlem. Sní pár lžiček a končí. Takže takový to hlavní jídlo za den odflákne..... pak se odpo nacpe, to dokáže. Celej rohlík, celou mandarinku, celej banán a kolikrát loudí ještě něco dalšího..... Ale s obědem se jdi mámo vycpat...... Dneska jsem po dlouhý době uvařila, tak doufám, že to nevyházím......

Tady pořád dneska leje chjo měla přijít kamarádka s beruškou, co se narodila taky 25.12. no to jsem zvědavá, jestli dorazí....

luckamb
autor
24. lis 2009

Kačí, tys balila dárky???? Já nemám koupenej ještě ani jeden.

strouzek
24. lis 2009

ahoj holky

kači ty jo dárky já nemám ani jeden jediný 😀 no vlastně jo mám jeden pro malou od bráchy co je jí pár měsíců švagrovka si to objednala pro ní nějaký takový ty plyšový motivační hračky ani nevím k čemu to je ale jinak nemám nic nic nic.
musím dneska sednout k netu a pokoukat co bych komu koupila, jiné roky nemám prachy ale vím co koupit letos tak nějak naopak, prašulky docela i jsou ale nápad a hlavně vánoční atmosféru tu nemám vůbec 😝

kacenka25
24. lis 2009

😝 noooo balila......... asi 15 ks, zatím..... ještě potřebuju trochu poběhat po obchodech..... 😝

lehna
24. lis 2009

ahoj holky,

teda aji Ilu nás tu přišla přece jen na chíli pozdravit , to koukám🙂.

Peti- fotečky fajné. je to kočanda🙂. jo s tím mamánkem to znám. taky se nemůžu nikde hnout. když jsem na návštěve,tak musím sedět pořád někde u něho na zemi i doma, kdxž k nám někdo přijde, tak muí jeden z nás být s ním na zemi. on si jako hraje sám, ale když si sednem jinam,tak hned leze za námi a chce být na rukách. tak my návštěvy trávime na zemi🙂

Kači- teda dárky, tak brzy, ty jsi dobrá. já taky nemám ani jeden,jak píšou holky 😅 . hmm, tak to nechápu proč to jídlo nechce. a nezkoušela jsi mu to dát, třeba ne večeři? místo na oběd? jsem někde četla, že ty děti to omrzí, že mají takový pořád oběd a k večeři si to třeba snědí 😕 . u nás je to zatím v pohodě, jí všechno, dneska jsem mu dělala červenou čočku. tož dobré to bylo🙂

JInak Štěpi má zubů už 6, nahoře má 4, dole 2. staví se na nožičky čím dál líp a častěji a strašně ho to baví 🙂.
ve čtvrtek jdem zas na KO na sono.ale už se ani nebojím, protože je to všecko débré. spíš ho jenom pro jistotu zkontrolují,dokud nemá fontanelku uzavřenou.

jitie
25. lis 2009

ahoj holky 🙂
tak já už pár dárků mám, snažím se nakoupit co nejvíc teď, pak nebude čas..

jinak se máme fajn, jen se mi udělala po nohou šílená vyrážka a strašně to svědí, nic mi nepomáhá, tak mi dr doporučil Fenistil gel, tak si ho půjdu zítra koupit a uvidím..snad se do rána nerozdrbu 🙄

kacenka25
26. lis 2009

dobrý ránko

Leni snad to nezakřiku, už zase hamáme normálně 😵. Spapká celý oběd i celou sváču odpolko. Tydle pidilidi jsou nevyzpytatelný a bohužáál neřeknou, co jim nechutná nebo co jim je, že nechtějí hamat.

Jíťo, Fenistil je normální zázrak! Ten funguje snad na všechno 😝 já s tím mažu spáleniny od vaření i od slunce a nikdy jsem puchýř po Fenistilu neměla. Kubovi jsem tím mazala ty puchýře, co mu naskákaly na dlaních a nožičkách a krásně to mizelo. Vůbec v létě bez něj nedám ani ránu, páč jsme pořád pokousaný od mravenců a komárů, hlavně na chalupě, však to znáš. Teď, co mám malýho a v létě jsem byla pořád na zemi u něj, jsem byla samý flek od těch malých darebáků.....

A z čeho tu vyrážku máš? Něco agresivního jsi snědla? 😲

Peti tak už se Kubula taky přestal bát a pustil se mě. Od pondělka běhá sám a jakou z toho měl ten první den radost! Přesně jak jsi psala, teď už jen lítá 😀 a je evidentně nadšený z nové věci, co se naučil. Hračky máme v bedně a nehraje si s nimi už hodnou řádku týdnů...... Snad Ježíšek nahoře kouká a přinese mu něco, co by se mu líbilo 😵

lehna
27. lis 2009

ahojky holky,

Kači-tak to je super, že už zase papká Kubíno normálně🙂, ono to tak prostě asi je, že někdy chtějí a někdy ne.
dneska jsem mu udělala koprovku, taky mu jela. on ten kluk sní prostě všechno 😀. jen aby mu to vydrželo😀

Na nožičky stoupá čím dál více, je to paráda, jak den ode dne je šikovnější čím dál víc. 😵

Jitu- na tebe myslím teďka už každá den, a sleduju mobil, zda nemám zprávičku právě od tebe🙂
Teda tak vyrážka jo? snad to budeš mít brzy dobré. fenistil opravdu pomáhá, jak píše Kačka.

Né,my včera byli na sono, je to pořád stejné, ještě máme přijít v únoru,ale kdoví jestli ještě neco uvidí, protože už tu fontanelku má malou. tak jsem zvědaví jestli nás budou honit na něco jiného,aby mu hlavičku zkontrolovali.

tak se holky mějte a zas něco písněte, je tu zas mrtvo 😝

luckamb
autor
27. lis 2009

Ahoj holky, jdu se na vás mrknou a koukám, kde nic tu nic. Ticho po pěšine.

lehna
30. lis 2009

ahojky,

nooooo, stále se nic neděje.

Štěpánek už i jak si stoupne,tak si pomaličku po lehoučku umí koolem stolu dojít na druhý konec. Tak na Vánoce už tu bude asi ťapkat 😵

Já už mám napečené perníčky, po večerech zdobím🙂. na cukroví se vrhnu tento nebo další víkend a pak po večerech zase budu zdobit, kurňa, kdyby z toho tak nebolely,záda🙂. ale mě to tak baví, takže záda přežiju🙂

maky82
30. lis 2009

Ahoj holky, já se taky chystám na pečení, Šimon chce pomáhat 🙂

Jinak se u nás nic neděje...vše při starém... 🙂

Myslím na Jitie... 😉

amelie001
30. lis 2009

Zdar mamky,

my jsme už zdraví,mě skolila angína,ale už je to v pohodě.Jinak jsme vytáhli sporták,protože Dan nechtěl ani za boha ležet v hlubokém a je to boží.Sedí a kouká.Zítra máme první plavčo v bazénu.

http://www.synothotels.com/wellness-aquacentrum...

sem budem chodit plavat

kacenka25
1. pro 2009

dobré ránko

Leni 😵 další chodec na obzoru 😵 no super zpráva!!!!!! Kubovi teda trvalo necelé dva měsíce, než se odhodlal pustit se a chodit sám, tak třeba na Vánoce ještě Štěpánek chodit nebude a budeš mít ještě chvíli relativního klidu 😀. Já jsem se teda těšila, až začne chodit sám. Když to tu popisovala Petis, moc se mi to líbilo. Nu dočkala jsem se 😅 už se naučil i utíkat, jsou to fofry. Vůbec nepadá, krásně udrží rovnováhu. Včera jak foukalo, tak to bylo teda trochu obtížnější, navíc lítal po trávě, tak pár pádů bylo 😀 ale jak z toho byl rozčarovaný chudák 😀

S tím jídlem je to fakt záhadný, zase stávkuje a teplý nechce. Cokoliv studeného ano, teplé ani omylem.

Včera jsme byli koupit nové botičky na doma, ze svých prvních už vyrostl. Schovám si je, i když jsou totálně okopané, dokonce stihl pořídit i díru 😅. Tak teď má krásné nové, pořád se s nimi chlubí. Dospělácké, modré a hlavně velké (velikost 20 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ). Prdlouš, jak je z nich nadšenej, každému je musí ukázat.

Holky, tady je tma, že normálně nevidím po obýváku...... Asi bude konec světa 😝

Jíťo, zlatíčko, posledních pár dnů...... Moc na tebe myslím, už zakaž manželovi alkohol 😉 Ty brďo ono už to budeeeeeeeeeee 😵 😵

Jejka cukroví, letos o tom hodně přemýšlím, nebudu to přehánět. Jsem ráda, že jsem zhubla ta kila, manžel to moc nejí a krabice jsem vždycky vozila našim, páč mamka nestíhá péct, je v práci i o víkendech...... Asi se na to vykvajznu.......Pro ten pocit jednu várku lineckýho a nějaký mandlový rohlíčky, to nikdo nepeče. Ostatních druhů bude zas na kila od babiček.......

lehna
1. pro 2009

dobrý večer🙂

Kačko- no nemyslím, že bude o vánocích sáím chodit, to asi ne, spíš si ymslím, že mu to půjde kolme nábytku ťapkat. Tak jsem se dočkali i my🙂. je to krááása,co?
zase nechce jíst, tož to nechápu co mu vadí,klukovi jednomu 😨

Já byla dnes u dr. se Štěpim. Od soboty si tak dvakrát třikrát za den plácá po oušku, tak nevím zda ho bolí, nebo co. tak jsem radši zašla k dr. co by to asi mohlo být. sama nevěděla, šahala mu na něj, nebolelo ho to.v krčku má malinko zarudlo, tak říkala, že to může být nastupující chčipka třeba, nebo že se mu někde tlačí zoubek, tak ho to třeba tlačí na to ucho. no ale máme sledovat horečky, spaní,jídlo,rýmu a kdyby se něco zhoršilo, tak jet na ušní, že to může být začínající zánět středního ucha. No a pak ještě řekla, že asi přišel na to,že má ucho, tak si na něj šahá, že ho tam má , prostě nějaký vývojový reflex. tak snad to nebude nic vážného a budem v klidu 🙂

a co holky těhulinky jak se vám daří? mímíšci v bříšku poslouchají? a kontroly taky všechny dobrý?

Maky- tak Šimonek bude pomáhat? on už loni pomáhal, žejo? šikulka malá. a co zdravý?

Am- tak fajn, že angína je za vámi. my dávali Štěpika do sporťáku kolem šestího měsíce. ale jde nám dát úplně do lehu, takže to je taky fajn. taky byl maximálně spkojený, jak najednou vidí🙂. a na krásný bazén budete chodit,teda bych hned chodila s váma na takový relax🙂

luckamb
autor
2. pro 2009

Ahoj holky,
tak jak se máme???

amelie001
2. pro 2009

Nám jde dát sporták skoro do lehu,doktorka mi to dovolila,protože malý sedí,je spokojený,oproti těm prořvaným dnům v hlubokém kočáře.

jitie
2. pro 2009

ahoj holky,
jdu vás pozdravit, u nás se zatim nic neděje..jen občas tvrdnutí břicha a poslové
jinak vyrážka se mi rozlezla po cleých nohou, nic nepomáhá, ani fenistil, dostala sem dithiaden, takže sem po něm taková ospalá a když mi to do zítra nezabere, tak mažu ke kožní, ale nevim co mi na to dá..prý by bylo nejlepší porodit, ale jak to mám asi udělat, že 🙄 myslela sem si, že těch pár dnů bude v pohodě, ale tohle mě nebaví, všechno pálí a svědí..

kacenka25
2. pro 2009

čau zlatíčka a zlatičky 😀 😵

Amelko my dali sporťák v polovině osmého měsíce, ale asi jsem se trápila s hlubokým kočárkem zbytečně dlouho. Kuba si v tom sedal, klečel a občas to vypadalo že vypadne. Hrůza, ale se sporťákem jsem chtěla počkat, no vyjevená prvo máma no. Taky jde náš kočík dát do lehu, to jdou všechny ne? Jakpak by pak miminka spinkala venku??? Tak jsem ho dala do lehu a Kuba se okamžitě posadil. Tak u nás ta ležící poloha moc nefungovala, stejnak imrvére seděl. Ale měl podložku pořád v lehu, když chtěl hačat, musel vydržet sedět sám, opěru jsem mu nedávala. Zlá máma co 😅 😝 ?

Leni 😀 😀 😀 víš ty jak je to nebezpečný když chodí kolem stolu? Hlavně když na stole bude vánoční cukroví, ovladače, brýle, program na telku, kapr...... Mám v bytě zrušené veškeré ozdoby, ubrusy...... Takovej holobyt 😔 ne teď přeháním, ale fakt nemáme ubrusy a dečky a tak. Pro sichr, než dostane rozum, nerada bych zažila neštěstí s horkým čajem nebo svařákem. Kubulka se rychle naučil krást ze stolu, jakmile začal chodit kolem nábytku. Teď už mi to moc neva, přeci jen mu je skoro rok a už může jíst všechno (jen brambůrky a arašídy schovávám). Pro něj je tam miska s jeho pochoutkama, ale málokdy to sní... Spíš rohlík s máslem 😀 😀 😀 Skromnej jako Lenin co 😀

Jináč u nás se teď mimořádně vyjímečně už dvě noci krásně spinkalo celou noc, jen jednou budíček na dudu, ale hned usnul, hladila jsem ho po hlavičce, to má rád 😎 , tak jsem se namlsala a už by to tak mohlo zůstat. Nevím jestli v tom hraje roli, že jsem zkusila dát místo 4 lžic prášku do kaše 5 lžic 😅 uvidíme za pár dnů.....

maky82
2. pro 2009

Ahoj holky...no pečení u nás bylo super 🙂 nejdřív vykrajoval a jakmile byl 1.plech upečenej, sedl si k němu a vesele začal ládovat... 🙂 něco mi ale zbylo na Vánoce z tohot druhu 😀 klidně bych pekla další, hrozně se na to těším, ale přijde mi to ještě brzo...

Už se těším, až začneme vařit zeleninku a dávat výživy 🙂 🙂 dávaly jste obojí hned od toho 6.měsíce?

Já nad sporťákem ještě vůbec neuvažuju, malej stejně sám nesedí...a v noci spíme vesměs dobře, maximálně 2probuzení...i když 2noci zpět od 4 do 6 vyváděl...ale jinak dobrý...

maky82
2. pro 2009

Jejda Jity, takový trápení na samým konci... ☹ to je děs a vydrž, vydrž, už bude líp 😎

luckamb
autor
3. pro 2009

Jitie: Jíťo, ty už to máš fakt za pár. Moc držím palečky ať už ti to utteče a ta přiblblá vyrážka zmizí.
Kačenka25: Káťo, ono je to asi lepší nemít ubrusy, oni ty škvrňata neví čeho se dřív chytat, co?!
Maky: Jen hezky peč,ať maj ti tvoji chlapi doma něco dobrého 😀