Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

petis
4. říj 2011

Ahojky,
pobavily jste mne, Lucky, hlavně Pucka, jak píše o Matějovi 🙂 No, to ti povím za chvíli, jaké je to mít jako prvorozenou dcerku, jestli taky nebude paskudničit. Myslím, že žárlivosti a těmdle projevům "lásky" se moc neubráníme ani my.

Jinak já si teď sedím venku na sluníčku, popíjím kafíčko, Kájka mi spinká v kočárku ... pohodička, co? Na to, že bych měla něco dělat, raději nemyslím ... Kája je nachlazená, má chycené průdušky, tak ji teď budu mít určitě týden doma a ne ve školce. A to jsem měla naplánované kupa práce, co se dá dopo během 4 hodin stihnout 😀

puckalucka
4. říj 2011

@petis Tak Ty se budeš smát 😠 😀 ...já právě zatím slyším, že holčičky to berou lepší, tak uvidíme u Vás 😉 . Matějovi láska bez ubližování vydržela měsíc 🙂 pak to začalo a tak u nás jsou bulící/vztekací scény na denním pořádku a to se můžu roztrhat, abych se věnovala hlavně jemu...houbyplatný 🙂 .
Jinak krásná pohodička 😉 , já si hraju s modelínou a kojím a uspávám 😀 .

petis
4. říj 2011

@puckalucka
Jj, pohodička ... netrvala ani hodinku a zítra se už má pokazit počasí, tak to bude na prd ☹ Doma mi Kája neusne, jen "odpočívá" a právě teď, když je nachcípaná, tak chci, aby schrupla, tak musí do kočárku.
No, to jsem na sebe zvědavá, jak budu zvládat dva prcky a dělat milion věcí naráz ... viz. u tebe modelína, kojení a uspávání 😝

luckamb
autor
5. říj 2011

@puckalucka my nemáme sourozence a vztekací scény máme několikrát za den :D :D
@petis ty jo mě Kiki v kočárku neusne ani za boha, ona už je výhra, když tam vydrží 10 minut sedět bez řevu. U nás je kočárek spíš jako záterasa, aby se nedostala k počítači :D

luckamb
autor
5. říj 2011

@petis a mimochodem ani jako záterasa už nefunguje, protože psi jí naučili, jak a kudy ho podlézt :D

petis
5. říj 2011

@luckamb
Tak my zase spíme v kočárku :D
U nás je to tak od mala, vlastně do roka mi přes den spala jedině v kočárku, ať už chumelilo, lilo nebo bylo hezky. Naštěstí stačilo uvozit a odstavit, nemuselo se s ní pořád třepat 😉
Pak od roka spala 1x denně v postýlce, ale od doby, co nemá dudlík, je se spaním na štíru, v týdnu usne 1x a to s ní každý den po obědě chodím ležet a čtu. Aspoň odpočívá, když už nic, ale pak odpoledne bývá náročné, ptž je protivná.
Teď, když je marod, tak chci, aby spala, tak zase přišel na řadu kočár 😉

Dnes jsem byla ve městě, tak jsem trochu provětrala peněženku 😀 Honzulkovi jsem koupila dudlíček, pak savičky na lahvičky (kdyby náhodou), tetra osušky, ať má svoje, žínku, lehátko do vaničky a pidi ponožtičky 😉 A Karolínce, aby nebylo líto, tak zmenšovací prkýnko na WC 😉

kacenka25
5. říj 2011

@petis nazdaaaar a japato že nemáš nic připraveného? Jenže já jsem vyblblá, pořád myslím na to, že kdybych lehla, aby to nemusel manža sám..... ťuk ťuk ťuk uvidíme v úterý, to je můj 28tt kdy jsem lehla s Kubíčkem. U nás to spaní je na štíru i v kočárku, holt už nespí a chybí mi to. Teď jsme měli rýmu všichni a to jsem padala na pusu, tak jsem si zalezla do postele po obědě a když se mnou nešel dobrovolně číst si knížku, prostě jsem si lehla sama. Když jsem se probudila, koukala jsem, že spinká vedle mě 😵 😀 Občas jsme spali, ale to asi únavou z rýmky. A s nákupama jsi zas napřed ty, já pro mrňátko ještě nekoupila nic... Nevím jestli růžové nebo modré 😅 , navíc s těma financema nějak válčíme. Je teda fakt, že pampersky v akci jsem pořídila, slušnou zásobu mám 😀 . Kočárek jsem umyla, manžel promazal závity, kolečka a navíc Kuba ho nějak přestal mít rád 😨 nevím co se mu na něm nelíbí.

@puckalucka hezky to vyprávíš, to jsem se zasmála 😵 Jsem na to sama zvědavá, kterak se to bude dít se dvěma dětma, asi je to záhul viď? Neošidit ani jedno svým zájmem, taky taťka aby nestrádal hlady..... Kuba bude ve školce, tak zas o to víc času na vše.... I kdybych pro něj po obídku chodila, tak přeci jen to dopo bude klidnější.

@petis Kája bude po porodu pořád jen dopolko nebo si zvykla a necháš ji tam i přes spinkání??? Už se ti to krátí kvapem, zatím v pohodě?

@luckamb Takhle nějak vymýšlím jak zabezpečit krbový kamna až bude prcek na světě..... Ještě žádnej nápad nemám, krom toho, uvěznit prcka v postýlce či kočárku až půjdu na wc nebo si udělat pití..... V malém bytě jsem byla v pohodě, kam se může podít dítě v jedné místnosti, tady jich je víc a hlavně ty krbovky.....

petis
5. říj 2011

@kacenka25
Jakpak, že nemám nic připraveno? Ptž je čas !!! Pořád si to říkám a nepřipouštím, že by to mělo být jinak.
Ale ne, dnes jsem využila prý posledního slunečního dne a vyprala jsem mantinely do postýlky, povlečení, prostěradla a výplně. Tak aspoň něco, ne ?
Já toho moc nekoupila, nějaké hadříky pro Honzíka v akcích v tescu, co se mi líbily, něco bude mít po Karolínce a něco budu mít od kamarádek.
Kočárek mám u našich (teda hlubokou korbu a vajíčko), doma na půdě máme stále nacvaklý sporťák, tak to bude muset manžel pak změnit 😉
Postýlka je rozložené na půdě, jediná věc je, že už mám složenou komodu. teda řeknu vám, že tu bude pěkně napresovaní, ale snad se vlezem ...
Máš nakoupeny plíny, jo? tak to já koupila jen jedno malé balení Pampersek do porodky, zatím jsem nevysledovala nějakou pořádnou akci, tyhle byly na kuponek z DM 😉
Se školkou a spinkáním tam ještě uvidíme. Jj, už si zvykla, chodila 3 týdny v kuse, tak to bylo super, bez protestů a s těšením se. Uvidím, jak na tom bude, až půjde teď po nemoci. Ale spaní asi zatím hrotit nebudu, byla bych nejraději, kdyby si sama řekla, že tam chce spinkat, to bych ji tam nechala hnedle.
Jj, snad vše v pohodě, na KO ve 32tt vše v pořádku, čípek OK, zavřená. Akorát mě teda trápí a sere výtok cca od polovinu těhu, ale ten snad na mimi vliv nemá, dle dr.
A co ty? Vše v pořádku?
hele, nesmíš se otáčet na první těhu, teď prostě ležet nebudeš a basta, vše bude v pořádku 😉

kacenka25
5. říj 2011

@petis Výtok jsem někde četla že prý trápí hodně těhulek, ale je to prý nějakej hormonální problém, na mimi to vliv nemá když to není s pálením atd. Ale slipovky otravný jsou, já teda vložky nesnášim, ale zas je to asi lepší než věčně měnit a prát kalhotky že ☹ .
Já už mám postýlku přivezenou od tchána (my rozdávali věci po příbuzných jak jsme bydleli v tom malém bytě, tak se nám to sem zas pomalu vrací hi hi), ještě není složená. Kočár mám na půdě, jen tu korbu a vajíčko, sporťák je k dispozici Kubovi, ale už je aspoň umytý a čisťounký.
Oblečení nemám žádný, teprva o víkendu si jedu ke tchýni pro pytel s Kubovým oblečením, nějako to přebrat, už si houby pamatuju, pak to nějako pořešim po velkým UTZ. Sama jsem zvědavá 😀
Taky bych nenutila dítě spinkat ve školce, když bych nemusela do práce, ale třeba bude sám chtít.....

luckamb
autor
7. říj 2011

NO holky, už se těším na fotky miminek :d

kacenka25
8. říj 2011

@luckamb hezky se na ty mrňátka kouká..... včera u nás byla kamarádka, co má holčičku, která se narodila s Kubou a už má druhé dvouměsíční a je to pěknej rozdíl.... Maličký prstíky, ta pidi pusinka a věčnej hlad 😀 proti těm našim velkým dětem, hodně rychle to uteklo a za chvíli školka a to už bude asi vůbec mazec, jak ten čas bude utíkat. Ale stejně je to krásný 😵

luckamb
autor
8. říj 2011

@kacenka25 já bych klidně porodila rovou roční :D :D

kacenka25
11. říj 2011

@luckamb co se týče piplačky s novorozencem a starostma tak to věřím, že bys radši roční, 😀 ale vem si to ze strany druhé, porodit roční dítě, no to bych asi dveřma neprošla a už vůbec bych nechtěla vidět, jak se s tak velkým bříškem žije běžný život..... Už se zas nedaj zavázat boty 😀 😀 a to jsou ještě 3 měsíce přede mnou 😀 . Byla jsem dnes u dr. tak zatím ťuk ťuk ťuk všechno OK, čípek drží neměkne jupíííííí tak zatím žádné omezení, jen si dál dávat bacha na aktivity, hodně se šetřit a snažit se odpočinout jakmile to jde. Mám radost. Ani cukrovka není, tak teda už nevím, proč mi nechutná jídlo. Jo a další kilíčko nahoře, tak už 4 od začátku těhu 😎 .

luckamb
autor
11. říj 2011

@kacenka25 jenom 4 kiíla??? Ty jjoooo :D Tak držím palce ať to doklepete alespoň do vánoc :D

petis
11. říj 2011

@kacenka25
Jen 4 kg ? Tak to tiše závidím ... to byl můj plán přibrat max. do 5kg, bohužel už mám nahoře jednou tolik a je ze mne metráček ☹
Super, že na KO vše v pořádku !!!
A to jsi byla na UTZ nebo jdeš až ve 30tt?

petis
11. říj 2011

Holky, jinak já mám dnes dle papírů ofiko nástup na mateřskou ... už jsem začala něco málo chystat (viz. album), ale vypráno zatím mám jen povlečení, zavinky a plínky.

kacenka25
12. říj 2011

@petis Péťo a jak se dělá plán nepřibrat v těhotenství??? 😀 😀 😀 Jo vím o možnostech nepřibrat v normálním životě, ale jak nepřibrat v těhotenství? Někdo má víc plodovky, nebo se mnohem víc zvětší prsa než jiné těhuli a hned je váhový rozdíl znát. Já to mám zatím jen v břichu a prsou, takhle nateklý prsa s Kubou jsem neměla 😕 Můj problém je, že mi asi 2 měsíce abnormálně chutná sladké, prostě každej den musím čokoládu nebo sušenku a tak. A to začínám den většinou kakaem a cereáliema s jogurtem 😀 pak se ty prsa nemaj tukama zvětšovat 😀 ale normální teplé jídlo mi nejede, jím jen protože musím a mám hlad. Nechutná mi nic teplého, ale třeba najíst se rohlíků a chleba dokážu a chutná mi to a těším se na další jídlo. Jak vím, že bude oběd, netěšim se, fakt mi to nechutná. Divný co? Ale cukrovku nemám, prý je tam i velká rezerva. Tak nevím. A furt piju, mám pořád velkou žízeň. Holt jiný stav co? 😅
Na UTZ jdu až ve 32tt, to je zadlouhooooooooooo 🙄 už jsem si myslela, že bude záhada pohlaví miminka konečně za mnou a ono nic. Byla jsem jen na kontrole po měsíci a taky mi dr. ultrazvukem změřil délku a šířku čípku, změny se nedějí, prý je to normální nález jak u jiných těhulí. Ježíš já měla radost!To polehávání mě nebavilo, teď zas vím, že je to dobrý tak už jsem včera moc tělo nešetřila odpočinkem, nebyl čas. Lítali jsme po městě, já chtěla jen tak na čumendu, když už jsem měla auto, Kuba do zverimexu, ani nepršelo tak to bylo fajn. Byla paráda, že jsem domů nemusela pěšmo, že jsem si vezla zadek autíčkem 😀 😀 i s nákupem. Já s tou výbavičkou furt nevím, jestli teda domodra nebo dorůžova, ale furt mě to táhne k té růžovce..... To jsem zvědavá, jestli se instinkt nemýlí 😉

luckamb
autor
12. říj 2011

Holky,
třetí noc bez kojení. Myslím, že jsem to dokázaly. JUPÍÍÍ :D

puckalucka
12. říj 2011

@luckamb Super Lucí 😉 . Matěj si vzpoměl ještě po 4 dnech od toho co jsme s tím přestali, ale já dělala, že nic 😀 ....a další měsíc tu byla Kačenka....tak doufám, že Vám to taky vyjde-držím palečky 😵 .

luckamb
autor
13. říj 2011

@puckalucka jj, myslím, že kdybych nepřestala kojit asi se druhého nikdy nedočkám. Na někoho to holt jako antikoncepce nepusobí a na někoho 100%%% :D

luckamb
autor
13. říj 2011

@kaca007 chodí sem ještě Kačka? DLouho se na nás nebyla podívat.

luckamb
autor
13. říj 2011

@lehna ani Lenička tu dlouho nebyla

luckamb
autor
13. říj 2011

@ilonkaa a Ilonka taky ne 😒

kacenka25
14. říj 2011

@luckamb třeba už nemají čas, některé se vyskytují jen na FCB a pak se diví, že jsme s Petis těhotné 😀 a že jsme to tak dlouho tajily 😀 přitom jsme o testíku informovaly obě hned 😀

Luci vsaď se, že kdybys na kojení spoléhala jako na antikoncepci, že bys otěhotněla. A jakmile miminko chceš, tak prostě zas kojení je 100% zábrana 😀 😀 😀 . To tak je snad v životě pravidlem nebo co, tyhle naschvály 😀 😀

@puckalucka jak beruška jmenovkyně? Nechá vás vyspat v noci nebo je to mazlík? Nepláče doufám...... Fotky jsou moc krásné!!! 😵 😵

luckamb
autor
14. říj 2011

@kacenka25 jjj Kačí, to je mi naprosot jasné, že pokud bych na to spoléhala byla bych těhotná po šestinedělí :D

puckalucka
15. říj 2011

@kacenka25 Kačenka je úplný opak Matěje, je to(zatím)hodná holka 😉 . Je to smíšek, vlastně se jen směje, když teda nemá velký hlad 🙂 . Dokonce se usmívá i když jí probudíme 🙂 . Usíná mezi 19-20hodinou, pak se budí kolem 1-2hodiny a pak kolem 5-té hodiny, mezitím se mi ale většinou jednou vzbudí, protože tlačí pravidelně prdíka ☹ 🙂 . Matěj byl vzhůru každé 2hodiny, takže tohle je pohoda...až na to, že máme ještě druhé dítko, které ke mě vleze do postele někdy i v těch 5 hodin(když tatínek odejde do práce)a každou půlhoďku chce pít a daří se mu Kačulku budit ☹ ...Jinak díky za pochvalu, těším se s čím přijdeš, že nosíš v pupíku 😵 , přála bych Vám taky holčičku 😵 .

Leníííí, halooooo, kde jsi???

@luckamb 😀 😀 , za chvilku budeš hlásit "II" 😉

luckamb
autor
17. říj 2011

@puckalucka no já vím že budu, ti říkám, že 9. 10. jsem dokojila 22. 10 bude ovu a v listopadu // :D a manžel je dostane k narozkám :D (22.11.)

kacenka25
18. říj 2011

@luckamb bojový plán připraven a tak už jen zbývá držet všechny palečky 😵

@puckalucka tak to spinká krásně, na to jak je ještě maličká 🙂 kdyby aspoň ráno Matěj ještě spinkal v blaženosti že je u tebe, viď, tak hodinku a půl, dotáhli byste se a nebudil by Kačenku

luckamb
autor
18. říj 2011

@kacenka25 tak držte celá rodina, ju? :D

puckalucka
24. říj 2011

@luckamb Hezký plán ;o), tak ať vyjde!!!
@kacenka25 Pořád doufáme, že Mates jednou začne spát 😒 😀 ... Na dnešek mě protrénovala i Kačenka, včera nekadila a tak jí to trápilo pře noc ☹ , snad to dnes bude lepší 😉 .
Všechny Vás zdravíme 😵