Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

petis
3. pro 2008

Tak já jsem pověsila prádla a telka se mezitím rozjela 🙂
Akorát krém se mi zdrcnul, tak ho budu muset nahřát a rozšlehat ještě jednou.

puckalucka
3. pro 2008

Leni, to je znamení 😵

eximka
3. pro 2008

ahoj holčinky 😀

kacenka25
3. pro 2008

tak zatím co vy tady drndáte, tak já mám hotové těsto na vanilkové rohlíčky a nechávám ho ztuhnout v lednici. Dokonce i robot funguje, včera mi to manžel vysvětlil, ta těsnící gumička vadí jen pro "mokré" použití, na sucho to použít můžu, neteče to 😀

eximka
3. pro 2008

holky teda vy jedete s tím pečením, já nemám ani jeden druh a ani mít nebudu, naštěstí rodina peče tak mi každej něco dá, ale příští rok už péct budu slibuju 😀

petis
3. pro 2008

No Kači vidíš, jak jsi pilná 😎
Já mám znovu rozšlehaný krém, musela jsem ho vrazit do lednice, zase to bylo na mazání moc tekuté 😉

eximka
3. pro 2008

jste to ale holky šikovný 😉

eximka
3. pro 2008

holky ted trochu uhnu od tématu ale chtěla bych znát váš názor, včera jsem byla na kontrole a chtěla od gyndaře předepsat Yal, na kurzu nám o něm říkali tak jsem ho chtěla předepsat, ale můj gyndař je primár a má trochu jiné názory než ostatní personál na porodnici a je pro klasické klisma(klistýr) holky co budete chtít vy? nebo máte některá nějaké názory na tyto dva druhy vyprázdnění střev před porodem
poradte prosim 😀

petis
3. pro 2008

Exim,
no nám PA na kurzu doporučila taky YAL, že vyprázdnění je takové "lidštější" než po klystýru.
Kamarádka si YAL aplikovala, ale říkala, že toho z ní moc nevyšlo, že si pak ještě nechala dát klystýr. Já mám od ní jednu ampulku, co ona nevypotřebovala a uvidím, buď ji použiju nebo ne.
Prý ten YAL nevyprázdní celé střevo, ale jen část, že není tak účinný jako klystýr.

kacenka25
3. pro 2008

mě na návštěvě porodnice řekli, že mi Yal i klystýr dají, když ho budu chtít, nemusím si ho kupovat. U nás to není povinné. Což mi není jasný, to bych teda měla strach, tlačit a aby něco jiného nevylezlo. Též jsem slyšela, že po Yalu to není vyprázdnění úplné a hrozí karambol.

Petis ty jsi vůbec nějaká akční s tím cukrovím.... I když je to fakt, že bůhví, kdy se nám miminka narodí, tak abychom něco měly...

eximka
3. pro 2008

jojo to mi taky gyndař říkal,že Yal není tak účinej že klistýr tě vnitřně prohřeje a urychlí porod, tak to čtu i na internetu hodně maminek je pro klistýr tak se k němu zatím asi taky přikloním

kacenka25
3. pro 2008

Terezko, já jsem o tom ještě ani neuvažovala.... Jsem vůbec divná, protože já jsem ještě do fáze porodu nedospěla. 😀 Sotva jsem přestála období že se bojím aby se Kubí nenarodil dřív ☹ O porodu jsem ještě nezačala uvažovat, jen jsem sbalila tašku do porodnice

eximka
3. pro 2008

no tak Kačenko já zase nemám tu tašku 😀 😀 😀

petis
3. pro 2008

Hodně maminek taky říká, že před samotnýcm porodem měly takový průjem, že ani klystýr nepotřebovaly, tak uvidíme 😉

kacenka25
3. pro 2008

tak tu já musím mít od minulýho pátku, protože na tom manžel trval, prej jak vstaneš z postele koukej být připravená, tak jsem musela no 🙂 ale aspoň to mám za sebou a taky mám sbalenou tašku, až pro nás Míra půjde na odchodu domů 😉

eximka
3. pro 2008

no tak u tebe je to jasný Kačko 😀

eximka
3. pro 2008

jojo holky už se nám to pomalu ale jistě blíží 🙂 ještě si živě pamatuju na moje testování v přímém přenosu a za měsíc už budu pomalu rodit ach jo hrozně to uteklo 😒

kacenka25
3. pro 2008

uteklo co? taky se mi zdá..... mě navíc ten podzim utekl, jako kdyby nebyl, nějak jsem ho prošvihla, takže moje poslední vzpomínky na svět a život jsou v krátkém tričku a v práci a najednou jsem se ocitla v životě a světě bund, čepic a vánočního cukroví... a čekání, který den se to stane, že budu mámou

eximka
3. pro 2008

jojo holky já se s vámi loučím , jedeme s přítelem někam na obídek, abych nemusela dneska vařit 😀 odpoledne se tu ukážu papa

kacenka25
3. pro 2008

a já sama... tak paaa

petis
3. pro 2008

Jj, krátí se to.
Palo už večer při mazání příška přemlouvá Kájinku, aby už k nám chtěla jít ... připadá mi nervoznější než já, bobek.
Byla bych ráda, kdyby mě chytly bolesti, až by byl v práci, já bych mu pak zavolala, ať dojede. Pokud budeme spolu doma a mě to chytne, tak on bude chtít jet do špitálu hned 😉

petis
3. pro 2008

Sama tu nejsi, já vesele mažu u Tv a Koníka mám před sebou.
A už jsem sladká až za ušima 😀

kaca007
3. pro 2008

jé holky vy jste tak pilné s tím pečením.... chjo, měla bych taky asi začít... vanilkové rohlíčky bych mohla zvládnout, najdu někde recept a zkusím je 😉

jitie
3. pro 2008

ahoj holky,
dneska teda z mýho koníkování nic nebude, práce je habakuk 🙄
tak vám přeji aspoň pěkný den,pa

petis
3. pro 2008

Tak já už mám sladko úplně všude 😀 končím s mazáním, pokračování příště 😉
Že by už Kačka šulala rohlíčky 😉 ? že tady není ?

kaca007
3. pro 2008

já chcííí taky péééci

kaca007
3. pro 2008

že bych dneska zdrhla dřív v práci, nakoupila suroviny a něco bych upekla???
to je nápad
ale co

co třeba linecké... já to neumím, nemám snad ani recept...

lehna
3. pro 2008

tak já mám ohotvé těsto na to medové těsto od Peti a pak ještě tady někde na netu jsem objevila nějaké vanilkové kuličky, do kterých se dává oříšek a pak se upečou a pak se obalí v cukru. tak mám vyloupané místo oříšků mandličky🙂 a jdu šulat.
Přijde mi kámoška se 14ti denní holčičkou,tak se těším 😵

lehna
3. pro 2008

Kaca007: linecké je jednoduché, jestli nemáš recept,tak ti ho třebas pisnu.

kacenka25
3. pro 2008

hoj ty Štědrý večere 😀 huš mám linecké a rohlíčky upečené ba dokonce je uklizená i kuchyně (to je vždycky nejhorší, ty jo tenhle blbej úklid) a tak příšerně mě bolí záda že jsem to musela jít spláchnout sprchou. Moc jsem si nepomohla. Tak tady u těhu čajíku čekám, zda se někdo ozve či neozve. Peťko???