Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

petis
18. lis 2011

@kacenka25
Neboj, cukroví se mi nezkazilo nikdy, dokonce i zamražuju a pak třeba v létě vytáhnu, takže se toho neboj. Skladuju ve špajzce, takže to nemám ani v lednici a vždy v poho 😉

puckalucka
18. lis 2011

@kacenka25 Něco pro Tvé hormony 😉 😀 ...a děkujeme za pochvalu 😉 .

petis
18. lis 2011

@puckalucka
Jůůůůůů, ta je nádherná 🙂
Krásná kukadla a ta usměvavá pusinka 🙂

kacenka25
18. lis 2011

Je opravdu nádherná ta moje jmenovkyně, krásná princezna, ta se vám povedla. Děkuji za krásné fotečky 😵 😵 jsou fakt úžasné!!!

luckamb
autor
19. lis 2011

Holky, Martek pozdravuje a moc děkuje za přáníčka. 😉

kacenka25
22. lis 2011

ahoj holky, jdu písnout pro info, jak jsme dopadli na kontrole. Zatím dobře 😀 😵 , sice CS5 a už to měkne, ale prý to asi zmáknem bez ležení, prý je to normální stav k 34tt. Dostala jsem papír na MD, tak jsem to honem letěla zařídit, škoda, že dnes nebyla školka, musela jsem to obíhat s Kubíčkem, bohužel i v čekárně u dr. byla hodina a půl fronta a to jsem byla objednaná na 8,00 hod! 😲 . Mimčo už je konečně hlavičkou dolů, tak to se mi ulevilo, ta prdelka mě trochu vadila 😝 .

@petis Peťulko pořád nic???? Myslím na vás, a po pravdě, už se i těším na zprávičky o mimi a dalším trpaslíkovi mezi námi 😵

@luckamb ségro, pani, vy ještě nic? Nebo si to necháváte k Vánocům jako tajemstvíčko??? 😵 😉

luckamb
autor
22. lis 2011

@kacenka25 tak to je super. TAk přinejhorším bude ne ledňáček ale dáreček :D

kacenka25
22. lis 2011

@luckamb Luci holky se prý krášlej, tak to bude ledňáček 😉 ale třeba to moje skóre zapříčíní rychlý porod a to je vítané že? 😉 Tak nějak to příroda stejnak zařídí jak chce, manžel mi zas dneska zopakoval, že se narodí kluk, páč mi to prej sluší 😵 😵 😵 tak nevím jestli díky pověře o tom kterak holčičky berou mamce krásu čekal, že ze mě bude čarodějnice hnáty křivé pod plachetkou osoba nebo co s bradavicema........ Ale i dnes jsem byla ujištěna, že je tam jasná "pipinka" tak leda že by to byl případ jak Lehna 😀 ze Sašenky je Štěpánek 😀 no to byl gól 😀 Ve finále se stejnak uleví, že už je porod za náma a že jsme to přečkali oba, mimi i mamka, a že miminko je zdravé.... i když to ukáže stejnak jen čas. Zabalila jsem si do tašky oblečení pro Eminku do porodnice, dala do neprůhledné tašky, aby teda to nikdo neviděl 😀 😉 a opatřila štítkem velkým jak vrata že je to do porodnice, tak snad to přivezou....

luckamb
autor
25. lis 2011

@kacenka25 Všechno nejlepší k svátku Beruško moje :D

luckamb
autor
27. lis 2011

Holky, máme doma mediální hvězdu!!! Máme fotku v nové Mamince :D

kacenka25
28. lis 2011

ahoj holky, přišla mi krásná smska, že dnes v 9:43 hod. se narodil malý Honzíček od Petis, tak je na světě o jednoho klučinu více, Kájinka má brášku jak buk (jak píše Petis) 3,82 kg a 53 cm. 😵

tercie
28. lis 2011

@petis veliká gratulace, tak dáreček je na světě, snad to šlo hladce, je to kus chlapa 🙂 , a přeju moooooc štěstí,zdraví a ať je spokojenej chlapeček 🙂

luckamb
autor
28. lis 2011

@petis GRATULUJEME!!!!!

jitie
28. lis 2011

@petis také moc gratulujeme 😵

puckalucka
28. lis 2011

@petis Velikááánská gratulace!!!! 😵

maky82
29. lis 2011

@petis Peti, moc gratuluju k malému, ať jste šťastní...

puckalucka
4. pro 2011

@petis Ty burizonové koule jsou úplně stejné jako prodávají v krámu, mňam mňam!!! Jen já jsem tam dala místo 1 1/2 pytlíku burizonů celé tři a myslím si, že je to akorát 😉 . Jen dávám radu těm, co by se do toho chtěli pustit, že není nejlepší to patlat se dvěma malinkýma dětma sama doma 😀 😀 .

petis
4. pro 2011

Holky moje, děkujeme moc a moc za gratulace !!!!
Od čtvrtka jsme doma, Honzík je zlatíčko, mlíko se rozjelo, tak pije o 106 🙂
Kájka je jak kdy, jednou zlatinká, pak si něco umane a odmlouvá, vymýšlí a je na zabití ... snad se to utřepe, po 2 dnech doma nemůžu čekat zázraky, že jo...

Puckalucka : super, že se cukroví povedlo, já ještě nic dalšího nedělala, ale odhodlávám se 😉

puckalucka
5. pro 2011

@petis Peťul, já od Matýska zázraky nečekám ani po 4měsících 😀 😀 . Někdy by jí láskou sežral a jindy by jí zabil a to doslova a do písmene 😒 🙂 . Hlídat musím pořád! Ty se na cukroví vyprdni a relaxuj(když to jde)ať seš brzo úplně fit 😉 .

puckalucka
5. pro 2011

@petis A co porod, lepší než s Kájou? Až najdeš chvilku, tak nám něco písni 😉 .

petis
7. pro 2011

@puckalucka
Porod byl kratší, ale "výživnější", já vám ho sem překopíruju 😉

petis
7. pro 2011

Takže jak jsem psala v neděli, tak to bylo takové nijaké, břicho pobolívalo, spát jsem šla už ve 21, ptž to bylo pravidelné, sice rozestupy dlouhé, ale pravidelné. Kájka jako by to vycítila a noc byla bojová - bolelo ji od očička, přes pupek až po dupku, chtěla ke mně do postele, pořád vymýšlela, v posteli se točila jako kolovrat, no každopádně se spát nedalo, celou noc kontra tak co 15-8 minut, ono se to tak všelijak střídalo. Ve 4 jsem se šla radit s Palem co a jak (spal v obýváku), on hned, že jedeme, já zase, že ne, ale nakonec jsem se teda odhodlala a jeli jsme, na příjmu jsme byli v 5:11
V porodnici teda šichta příjemná jak sviňa ... PA po monitoru řekla, že jako druhorodička bych měla vědět, že takové bolesti k porodu ještě nejsou a porod bude nejdřív večer. Tak jsem oponovala, že jsem jela raději dřív kvůli toho streptokoka. Když mne vyšetřoval ještě dr. z noční, tak taky, že to na porod není, že jsme tu moc brzy, že jsem s bídou otevřená na 2 cm. Ale teda že máme zůstat, že mi dají aspoň kapačky a bude se čekat.
Tak já do breku, že jsme jeli brzy atd.
V 6 nás dali na porodní pokoj a tam přišel Anděl-skvělá ošetřovatelka, co ji známe už od poordu Kájky, paní Věrka a podívala se na mě a že do 10 bude malý venku. My na ni, že to asi ne, že nám to bude trvat atd. Tak jsem dostala v těch 6 kapačku, byli jsme na tom pokoji, bolesti cca po 5min. V 8 hodin mi při jedné kontra prdla voda a začlo to, bolest jak sviňa co 2 min., já myslela, že polezu po zdi. Přišla doktorka (skvělá!!!) a udělala mi vyšetření (bohužel jen na 2-3cm) a že by se mohl dát epi, ať si odpočinu, dali mě na monitor, a tam naskakovaly vysoké hodnoty u akce od miminka, tak to tam pořád pozorovala a nelíbilo se jí, že je to moc rychlé a najednou stálo kolem mě 6 lidí-primář gyndy, dětský, ona, PA, ošetřovatelka a dětská setra a že co se bude dělat. Padlo i slovo císař, pokud to neklesne, já se rozbrečela, Palovi zabylo zle ze strachu, tak si lehl. Nakonec se rozhodli, že mi dají epi, že by se to mohlo zklidnit, že miminko tak zareagovalo na ty silné kotra a že je bez vody.
Tak cca v 8:30 mi píchli epi, ale na bolesti to nezabralo, bolelo to furt, musela jsem ležet, ptž jsem byla už pak celou dobu napíchnutá na monitor, to bylo strašné. Asi v 9:30 jsme zvonili na doktorku, že už to nevydržím, ona mne vyšetřila a prý no ne, vy už jste na 9cm, ještě zajde branka a jdem rodit. Chtěla jsem jít ještě čůrat, ale to už nešlo, šlo se hned rodit a na 3 kontrakce byl malý venku. Hned křičel jak tur, já brečela, Palo taky...dojetí jak hrom. Samotné tlačení bolelo, ale byla to rychlovka. Nástřih nebyl, prý jsem se trhla ve staré jizvě.
Malého pak vážili, měřili, já porodila placentu, dr. mě zašila a 2 hodinky jsme byli ještě všichni spolu na por. boxu, pak mě odvezli na šestinedělí a to je konec
Honzík měl (má) v obličejí takové podlitinky, jak se honem rval ven, ale prý to brzy zmizne
Takže srovnání porodů ... s Kájkou trval v porodnici 13 hodin, ale bolesti šly tak pozvolna. Teď trval necelé 4 hodinky a bolesti nastoupily hned a byl to mazec, že se nedalo připravit. Jsem ráda, že už to máme za sebou a jsme v pořádku, to je hlavní !!!

petis
7. pro 2011

Holky, kdy se vám tak asi podařilo vše skloubit a najet na nějaký režim atd?
Mi přijde, že dělám vše na úkor Kájinky, že když malý spí, tak aspoň cosi uvařím, vyžehlím apod. a nehraju si s ní a pak mě to mrzí.
Večery je to bojovější, Honzíka berem kolem 18 koupat, pak, kojím atd. a v 19 bere Palo Kájku na mytí, pak jí čtu já pohádku, ať není odstrčená. Ale být doma sama, tak to nezvládnu, ach jo ☹

luckamb
autor
7. pro 2011

@petis Péťo, tak, hlavně že už to máte za sebou. A porod, clekej fajn. To je dobře, to bylo rychle za váma.

kacenka25
7. pro 2011

@petis páááááni takhle když to popisuješ, stejnak, je to takovej zázrak to zrození! Hlavně, že už je to za vámi a jste v pořádku spolu doma, on ten režim se nějak zaběhne, ale asi po týdnu bys chtěla zázraky.... No dokážu si představit, že ti režim chybí, přeci jen to teĎ bylo s Kájinkou zaběhnutý viď a najednou nestíhajda a chaos. Jedna dobrá věc, že máš dopo Káju ve školce, aspoň to dopo ti nemusí být líto, že se jí tolik nevěnuješ. Je to asi úděl starších sourozenců, ale prošli si tím všichni, co mají sourozence. Jsem zvědavá na sebe, jak budu válčit. Péťo drž se!!!!!!

petis
7. pro 2011

@kacenka25
Kájka teď do školky nechodí. Byla marod před porodem, vlastně s ní byl Palo na kontrole v pátek a já ji ještě nechala doma. Měla jsem tu dětskou dr., tak jsem se jí ptala na školku a doporučila mi, abych tam Káju nedávala do konce roku, že je teď kupa viroz. No do konce týdne bude doma, příští týden bych ji chtěla do školičky poslat, mají mít Mikuláše a pak ji asi nechám doma, nevím ...
Stejně i když je doma a měla by být fit, tak zase pokuckává, je to furt dokola.

Ach jo, dnes mě pěkně bolí prso, už jsem i odstříkala, ale moc to nepomohlo, mám to tam zatvrdlé, samé hrudky, už aby se malý vzbudil a mohla bych ho přiložit.

kacenka25
7. pro 2011

@petis Péťo máme to samé, Kuba už do školky až do Nového roku nesmí, dostal od dr. zákaz. Je mi to líto, páč si zas odvykne a pak bude možná mazec, jestli bude žárlit na ségru ☹ . Když už se zdály všechny kontroly OK, včera z ničehož nic 38 teplota 😕 to by mě mohl šlak trefit. Během dvou týdnů dvakrát v noci pohotovost a dvakrát píchané stejné ouško, přitom doma mu nic není, řádí, vejská, jí za dva, je veselej a v noci pláč jako by ho na nože bral. Pak chvíli dobrý a zas horečka.... Ještěže já nic nechytám 😅 a to má Kuba rýmu a kašel už čtyři týdny ☹ je mi ho líto, furt samej sirup, už to nemůže chudák ani vidět 😅

puckalucka
8. pro 2011

@petis Peťul nebuj zvládneš to, já jsem se toho taky bála 😉 . Asi tak první měsíc chodil ještě Matěj před den spát, tak jsem je uspávala spolu a pak Kačulu odnesla a teď, co nespí, tak je se mnou celý den a se vším mi"pomáhá". Nech prostě Káju s Tebou vařit atd.atd., vždycky se něco najde, co může dělat, ikdyž je po nich pak bordýlek, ale co alespoň se zabaví a cítí se potřebně 🙂 . Už to nikdy nebude jako"před Honzíkem" 🙂 , Kájulka si musí zvyknout a určitě to bude pak fajn. Náš Mates jak už jsem tu psala, tak jí chvilku miluje a pak je zase musím sakra hlídat 😉 . Ale líbí se mu to čím dál víc, teď jí strašně rád podává chrastítka a líbí se mu, když ho chytá za vlasy a trička 😀 😀 , myslí si, že to dělá všechno cíleně. No a asistuje u všeho! Jako první musí vidět Kačulky bobek :o)), rozepne jí plínku a hlásí, že je tam bobek 😀. Četla jsem a i jsem to tak praktikovala, že alespoň jedno Kačenky spinkání jsem byla jen jeho, tak to taky tak zkus. Ono se to srovná!!!

kacenka25
9. pro 2011

@puckalucka se zájmem jsem si to přečetla a budu se snažit pamatovat si to také 🙂 myslím návod jak na dva a hlavně, že to už nebude "jako před Honzíkem". A za jak dlouho sis zvykla? Po šestinedělí? Nebo byl nějaký režim už dříve? Je pravda, že když starší sourozenec nespinká po obídku, tak je ten den pořád co dělat, ta honička kolem dvou je asi z počátku záhul, že? Moje máma říká jedno dítě žádné dítě, že to prý poznám. Asi až bude mladší sourozenec nějak aktivní k hrám, třeba až se bude umět někam doplazit nebo lézt po kolínkách, že asi ti starší sourozenci ho budou víc brát jako parťáka nebo ne? Když píšeš, že už teď se Matesovi líbí podávat ségře chrastítka a za její snahu o hru se šklebí a líbí se mu to.....

maky82
9. pro 2011

@puckalucka ahoj Luci, to je krásný, jak ti Matýsek pomáhá 🙂 Šimona toto po narození Adama vůbec nebralo, bylo vlastně léto, tak radši utekl ven...a vlastně ani pozdějc mi s ničím nepomáhal. Teď už je to o něco lepší, hrají si spolu, Šimon ho zeslíká, když přijdem z venku domů...i když jsou chvilky, kdy se pěkně mydlí...to jsou pak pěkný nervy...

@kacenka25 Kači, malého je mi líto...vím, čím si procházíš, o to hůř, že máš před porodem. My měli to samé s nemocema, když ve 3letech Šimon nastoupil do školky, pořád kašel, angíny, rýma, ucho pichlé asi 2x...rok jsme takhle trpěli, pak se to trochu zlepšilo a co mu loni vytrhli nosní madli, je klid...ťuk, ťuk...drž se a myslím na tebe! I na Kubíka, ať už se ho bacily pustí.

Minulou sobotu jsme chtěli jet s manželem a se Šimonem do Vídně a v noci Adam řval jak tur, že ho bolí ucho. Tak místo na výlet jsme jeli na pohotovst, kde mu diagnostikovali zánět, ale naštěstí nepichali. Stačil proužek s alkoholem a pak trochu alpy.

Holky, všechny se držte, ať vás dítka moc nezlobí a užívejte si předvánoční čas... 🙂