Bříškandy a bezbříškandy. Přidte si sem pokecat

mekamka
21. srp 2007

Ahoj maminky, těhulky, snažilky. Připravily jsme pro vás novou diskuzi, sem si můžete přít pro rady nebo jen tak pokecat. Budu ráda když se budete vracet. Ať se vám tu líbí. 😎

mucosin
23. srp 2007

hele holky, a nějaké větší mastění vlasů, zhoršení pleti, nebo jiná lahůdka po vysazení HA?

mandy20
23. srp 2007

mucosin, to vobec nie, neboj sa a kludne vysad, nemysli na te ze co keby... 😉

katrin
23. srp 2007

mandy, tu v BA bolo riadne hnusne už od včera večera, teraz už svieti slnko... Baby, osobne, po HA by som si nechala minimálne 1/2ročnú pauzu a snažila sa neotehotnieť, pretože by som sa obávala o zdravie bábätka... 😔 (hlavne, aby nebolo nejak poškodené alebo tak)

mucosin, u mňa žiadne príznaky, mastné vlasy mám odjakživa, pleť tiež nemám ako bábätko (ale zhoršenie alebo zlepšenie vďaka HA som nepozorovala)...

mucosin
23. srp 2007

mandy: kvůli případnému zhoršení pleti, nebo mastění vlasů rozhodně nebudu v braní HA pokračovat. Ať se bude dít co se bude dít, k miminku se přes to nějak prokoušu 😉

mucosin
23. srp 2007

katrin: všude už se všeobecně tvrdí a ujišťuje, že v dnešní době již není pauza po vysazení HA nutná. Uvidím, co mi poví v úterý na gyndě.

katrin
23. srp 2007

mucosin, ja viem, ale všade aj rozprávajú o pozitívnych účinkoch HA a vidíš, ako to dopadlo so mnou 😒 je to na tvojom zvážení.. Ozaj, koľko máš rokov a kedy ste sa s manželom/priateľom rozhodli, že mimi bude?

mucosin
23. srp 2007

katrin: ty si myslíš (nebo víš), že jsi měla dva potraty proto, že jsi před tím brala HA? Je mi 26 let, přítel je o 7 let starší a tak nějak cítíme, že už bysme byli rádi tři.

katrin
23. srp 2007

mucosin, nie na to som zrovna nemyslela.. skôr na to, že "pozitívne účinky HA" sa ukázali až keď som ležala na neurológii s prasknutou cievou v mozgu 😒 , čo spôsobilo dlhodobé užívanie HA (HA som brala od 17-tich, najprv Diane 35 kvoli zlej kvalite vlasov a potom nejaké dalsie s nižším obsahom hormónov) Tie potraty boli pravdepodobne zapríčinené mojou rozdvojenou maternicou. Na to nikto nikdy pred ani počas tehu neprišiel(Absolvovala som neskutočné množstvo vyšetrení a gynekologických prehliadok a uzv ani nehovorím) . Prišlo sa na to, až keď mi pri pôrode rozpárali brucho... Nikdy nezabudnem na to, ako a čo povedal doktor, keď to zbadal.. (kur.a, čo by sme robili, keby ona rodila normálne?????)

mandy20
23. srp 2007

katrin,ale ty si bola asi nejaky vynimocny pripad s tou HAK 😉 , kazdopadne HAK urcite neublizuje, ba naopak vo vela pripadoch je napomocna 😉 , mucosin neboj sa, po konzultacii s´lekarom budes rozumnejsia, aj ked je pravdou ze nazory lekarou na to sa dost lisia, jeden povie ze treba pauzu, druhy ze vobec nie, no a vyber si 🙄 , uvidis, tvojmu telu rozumies iba ty 😉

katrin
23. srp 2007

mandy, šak jasné, nikomu nevyvraciam jeho názor... 😉 Každá si rozumie svojmu telu najlepšie.. Aj nám povedali, že po potrate minimálne pol roka počkať, kým budeme chcieť ďalšie mimi... a po troch mesiacoch sme už mali v bruchu dve fazuľky 😉

mandy20
23. srp 2007

katrin preboha, to vazne? tak to je to nase zdravotnictvo 😠 , ale chvalabohu ste vsetci v poriadku a zelam vam nech pekne rastiete v zdravi do krasy 😀

katrin
23. srp 2007

mandy, no jasné, ďakujem bohu za to, že sme tu všetci traja 😵 a že sme to všetci traja prežili

mucosin
23. srp 2007

katrin: tak zážitků máš tedy požehnaně ☹ , hlavně, že ale všechno dopadlo dobře a je z vás šťastná a zdravá rodinka 🙂

katrin
23. srp 2007

mucosin, šak preto radšej nepíšem všetko naraz, aby som vás neodradila 😀 každopádne, tehotenstvo je jedna z vecí, ktoré môže žena zažiť a je to neopísateľný zážitok 😵

mandy20
23. srp 2007

katrin,no podla reci babuliek ktore su tehulky je to neopisatelny zazitok, hlavne ak ti byva zle 😝 , ale co by sme nespravili pre vytuzene miminko 😵 a vy este planujete mimi? 😵

mucosin
23. srp 2007

katrin: takhle mám kamarádku, která mi odmítá vykládat o podrobnostech porodu 🙂 Taky říká, že mě nechce strašit a ať jen si na ten svůj zážitek pěkně počkám. Pak prý si o tom můžeme povídat dle libosti 😀
Já se držím toho, že to zvládlly jiné, tak to snad nějak zvládnu i já.

katrin
23. srp 2007

mandy, dakujem, ja uz mám čiarku v kolonke deti odfajknutú 😀 mne zle nebývalo, len som mala hrozné migrény, kt. za normálnych okolností riešiš tabletkou a počas tehu žiadne tabletky

mucosin, samotný pôrod je už len čerešničkou na torte 😉 pretože celý čas na niečo čakáš a potom to príde 😉 ja som rodila dokopy skoro 3 dni a aj tak viem, že to všetko stálo za to... a ako píšeš, zvládli to milióny pred nami, zvládneme to aj my 😉

mandy20
23. srp 2007

katrin, 3 dni? 😲 , ty musis tusim vo vsetkom vynikat 😀 , ja som hrozne zvedava ako budem vyzerat a prezivat tehotenstvo jaaa 😀 😵

katrin
23. srp 2007

mandy, hmmm... vynikám 😀 teraz si budeš myslieť, že vymýšľam 😀 voda mi odtiekla v noci zo stvrtka na piatok, 10.11 o 02,00, porodila som v nedelu o 20,18 v 32+2 (musela som vybrat injekcie na dovyvin pluc, preto som rodila tak dlho, zastavovali mi pôrod )

mandy20
23. srp 2007

katrin, tak po takej skusenosti, by som na dalsie porod uz ani len nepomyslela, a mozno by som uz ani nohy od seba neoddialila 😀

mucosin
23. srp 2007

katrin: mám na tebe, jakožto zkušenou maminu 😉 dotaz: jak se počítá délka těhotenství? Někde jsem četla, že nějaká maminka rodila ve 42tt. Pokud ale vycházím z toho, že má měsíc 4 týdny, dostávám se k výsledku, ze kterého jsem nějaká zmatená. Možná se ptám úplně hloupě a budeš se mi za tenhle dotaz smát, ale fakt bych se chtěla dopídit k nějakému rozumnému vysvětlení jak to tedy s tím počítáním je.

katrin
23. srp 2007

mandy 😀 už som písala, že tie naše dvojky sú najlepšie HA, pretože ja v podstate žiadnu nepotrebujem 😕 🤐 Inak, ďalšie deti mi neodporúčajú hlavne kvôli tej rozdvojenej maternici... Okrem iného, keď budeš mať už dve deti, asi sa ťa potom opýtam, či chceš ďalšie 😀 😔

majka07
23. srp 2007

Tak návštěva kouká na našu svatbu a prohlíží si fotky 😀 já musela juknout na koníka 😀 😀 😀

mandy20
23. srp 2007

ahojky majka, a kedy ste mali svatbu? 😉

majka07
23. srp 2007

26.8.2006 😀 😀 😀 ale návštěva byla dva roky mimo ČR 😀 😀 😀

katrin
23. srp 2007

mucosin, tehu sa počíta takto:

povedzme, že máš dnes prvý deň ms (čiže od dnes si už v 1tt), takže ak teoreticky otehotnieš za dva týždne, už si v podstate v 3tt 😀 A to, že rodila v 42tt, znamená, že prenášala 2tt po termíne. Normálne tehotenstvo má 40tt (čiže 10 lunárnych mesiacov) chápeš? 😕

mucosin
23. srp 2007

katrin: můžu otěhotnět a rovnou být ve 3tt??? 😕 tak tomu říkám fofr! 😀

katrin
23. srp 2007

mucosin, tak sa to ráta... ono v podstate, ak ti nepride dalsia ms (ak mas 28dnovy cyklus), tak už si v 4tt 😵

mucosin
23. srp 2007

katrin: zajímalo by mě, jak se to počítá třeba u někoho, kdo má rozházený, různě dlouhý cyklus. Přijde mi to jako pěkná věda 😀 Skoro jako měření a sledování BT 😀 Asi je to ale hlavně tím, že je to pro mě zatím velká neznámá 🙂

katrin
23. srp 2007

mucosin, šak práve, že je to celá veda.. napríklad, ideš potom na uzv už ako tehotná, si povedzme v 16tt a doktor ti povie, že mimi vyzerá na 14+3 😕 ono aj tak nezáleží na výpočtoch, ale na to, kedy sa mimi bude hrabať na svet a nezáleží na tom, či si podľa výpočtov v 30tt alebo 40tt 😉