Bříškandy a bezbříškandy. Přidte si sem pokecat

mekamka
21. srp 2007

Ahoj maminky, těhulky, snažilky. Připravily jsme pro vás novou diskuzi, sem si můžete přít pro rady nebo jen tak pokecat. Budu ráda když se budete vracet. Ať se vám tu líbí. 😎

mandy20
29. srp 2007

klary, idem do mesta, poobede nakuknem, papa

mucosin
29. srp 2007

jasně, tak zatím pa

katrin
29. srp 2007

helou baby 🙂

mucosin, tak som si založila témičku 😀

mucosin
29. srp 2007

ahoj Katrin, vím, vím, všechno vím 🙂 Nedostala jsi ode mně sice radu v pravém slova smyslu řešící tvůj problém, ale k něčemu byla, ne? 😉 Mimochodem, už máš doma vodítko? 😀

katmi
29. srp 2007

ahojte.. ako sa mate dnes? som na skok,tak som sa zastavila vas pozdravit.. 😉

mucosin
29. srp 2007

katmi: ahoj, to jsi hodná, že jsi zašla. Řekla bych ale, že dneska všechny holčiny buď někde oslavují svátek, řeší rostoucí zoubky, nebo kupují vodítka 🙂 Tady totiž skoro nikdo není. Třeba to bude zítra lepšejší 🙂

majka07
29. srp 2007

ahojky, tak dneska venku počasí nic moc, tak je doma práce nad hlavu 😀

mucosin
29. srp 2007

čauky Majko, máš pravdu, počasí nic moc. Léto pomalu končí. Co zoubky? Už je veseleji? 🙂

majka07
29. srp 2007

Moje zoubky celkem dobrý, u Maju nárazovky. Začali jsme s příkrmem, páč jsme včera byli v poradně a za 14 dní zhubla 5 dkg 😒 tak snad to bude lepší, absolutně jí prostě to mlíko nechutná ☹

mucosin
29. srp 2007

Oou, 5kg za 14 dní je asi docela dost 😒 Třeba to je ale právě těma zoubkama. Snad se to brzy spraví.

majka07
29. srp 2007

ne 5 kg ale 5 dkg, je to troška, ale....

katmi
29. srp 2007

mucosin - ja som tu len chvilku..som u kamosky..farbila mi vlasy.. zajtra a v piatok mam dovcu..dnes je u nas nejaky sviatok,tak mam volno..

mucosin
29. srp 2007

majka: jasně, 5dkg 😉 , neboj, ono to zase půjde nahoru

mucosin
29. srp 2007

katmi: tybrďo, tomu říkám pořádný víkend 🙂 Hele, a to když jsi teď vylepšená, plánuješ alespoň vyrazit někam do světa? 😀

katmi
29. srp 2007

mucosin - ale nee..to len tak pre dobry pocit.. 🙂 a aspon si konecne oddychnem..teda dufam,ze minebudu vyvolavat z roboty ze nieco potrebuju... 🙄

nic holky..lucim sa s vami..v pondelok sa citame..papa

mucosin
29. srp 2007

katmi: měj se prima a užij si volno. V pondělí pa 🙂

majka07
29. srp 2007

mucos doufám, že jo, nerada bych skončila s ní v nemocnici na kapačkách, to zažila kámoška nic příjemného ☹

katrin
29. srp 2007

helou baby, tak som tu na skok 🙂
mucosin, vodítko je v pláne, len zatiaľ nie je toho "sa", ktorý to pôjde kúpiť (musí sa to kúpiť... 😀 )

majka, čo je s malou? schudla? 5dkg? to je 50gr? (ja som magor v týchto metrických záležitostiach), tak to je dosť... 😒 Ale niektoré deti menej jedia hlavne, keď sa im tlačia zuby , alebo aj tieto teplá im neprospievajú... Kojíš, či ste na UM? Treba jej dávať čo najviac piť (minimálne prevarenú vodu)

majka07
29. srp 2007

katrin v metrických zaležitostech su taky magor 😀 jj schudla, no snad to bude ok, dáváme čajík i vodičku, začali jsme příkrmy. Je na UM a z nutrilonu jsme přešli na bebu, to nepřibírala vůbec, pak na spodní hranici a teď nic ☹ Tak uvidíme jak nám to půjde 😉

majka07
29. srp 2007

já už jsem tak zblblá že míchám češtinu i slovenčtinu, když ona je tak hezká 😵

katrin
29. srp 2007

majka, skús pridať Nutriton (ak to aj u vás predávajú)do nutrilonu. To sa odporúča pri deťoch, ktoré grckajú. Môj Miško 5 mesiacov priberal hrozne málo, lebo grckal a odkedy dávame nutiton, tak je jak guľa 😀 😵 Ono to trošku viac zahustí a možno jej to bude chutiť viac 😉

majka07
29. srp 2007

katrin jak přidat? do beby? Nutrilon jsme měli od narození, ale hrozně španě ho pila, to bebu právě pije líp, ale je to stejně boj 😒

katrin
29. srp 2007

Majka, mne to ani len neprišlo, že si začala miešať čestinu a slovenčinu.. mne je to jedno, šak sme na tom vyrástli 😉 (teda, ja určite) To nie je ako dnešné decká, že vám ani nerozumejú... 😒

majka07
29. srp 2007

já taky na tom vyrostla 😀 a že jich bylo hodně lidí kolik su měla kolem sebe, páč taťka dělal v chotusicích voják z povolání a bylo tam hodně slováků a já tam jako děcko jezdila za ním do práce 😀

katrin
29. srp 2007

Majka, my sme mali od narodenia Nutrilon HA, najprv 1-ku, teraz už dvojku... Malí majú reflux, obidvaja, ja už som bola zúfalá, čo s tým, doktorka mi nič nepovedala, až som zmenila doktorku a tá mi hovorí a Nutriton ste skúšali?

Postup: povedzme zarábaš 150ml vody s 5-timi odmerkami nutrilonu/beby, do toho pridáš podľa návodu 2-4 odmerky (tie sú oveľa menšie) nutritonu, zamiešaš a dáš to dieťaťu vypiť. Ono to zahustí, ale nie až natoľko ako povedzme kaša. Skús sa spýtať, či niečo podobné neexistuje od Nestlé, pretože viem, že dve značky mlieka by sa nemali miešať.

My sme mali aj antirefluxné mlieko, ale to vypľúvali obidvaja, tak krabica išla do koša... 😀

majka07
29. srp 2007

Katrin díky za radu, pozeptám se 😉 K nutrilonu se už vracet nechcu, když jí neseděl. Jdu připravit hamku a umýt nádobí, v kuchyni je to jak po výbuchu:o) Zatím pa, Maju se už taky rozčiluje 😀

mandy20
29. srp 2007

Pekny podvecer kocky 😉 je tu este niekto?
mucosin skor som nestihla, stavila som sa u kamosky,isla robit parene buchty, tak som jej pomohla a ostala u nej aj na obed 😀 a az teraz som sa vratila s5.
majka, cestina je krasny jazyk, ale mam taky pocit ze slovenske deti rozumeju viac cestine ako ceske deti slovencine 😔

majka07
29. srp 2007

mandy oba jazyky jsou pěkný, je fakt, že dnešní děti na slovenčinu koukají snad jako na anglinu 😀

katrin
30. srp 2007

Majka, ešte som rozmyšlala, že skús dať večer do mlieka nemliečnu kašu, najlepšie ryžovú (na krabici je napísané, že sa dá zarábať s vodou), z toho by ti mala priberať - radšej ešte nie zeleninu 😔

majka07
30. srp 2007

krásné ranko:o)

katrin, už jsme koupili rýžovou kašu od nestle, tak po neděli, jakmile bude mít ty 4 měsíce na to vlítneme. Dneska ráno vyzunkla 180 byla su v šoku, ale to je tou nocí, nepila hodně dlouho, takhle kdyby pila časteji 😀