Bříškandy a bezbříškandy. Přidte si sem pokecat

mekamka
21. srp 2007

Ahoj maminky, těhulky, snažilky. Připravily jsme pro vás novou diskuzi, sem si můžete přít pro rady nebo jen tak pokecat. Budu ráda když se budete vracet. Ať se vám tu líbí. 😎

silvia2406
22. srp 2007

zaklad je dohodnut si termin, a zajednat salu, ked mas toto nie je co riesit 😉 dokonca ani jedlom sme sa netrapili, mali sme klasiku, predjedlo, polievku a hlavne jedlo a potom uz len svedske stoly, vsetci si to chvalili, najedli sa kedy chceli, co chceli a kolko chceli, nikto ich do jedla nenutil 😎 fotografa sme mali len na zaciatku, celu zabavu fotil moj kamarat, fotky su super, nestazujeme sa, a najlepsi bol sud piva, vymyslel to moj drahy, tak sa to ujalo, ze takmer vsetci pili pivo, a dodavam, ze svadbu sme mali v juni a vonku bolo 35 a v sale 45 stupnov 😎

mucosin
22. srp 2007

silvia: hele, ty bys se opravdu klidně vdávala znovu, viď? 😀

mandy: hlavně vydržet, ono to nějak dopadne 😉

mucosin
22. srp 2007

mandy: a vy už tak nějak víte, který měsíc byste rádi? nebo alespoň jestli třeba jaro, nebo raději léto ...

silvia2406
22. srp 2007

mucosin: to si pis, ze ano 🙂

mandy20
22. srp 2007

mucosin, mesiace april,maj,jun, v auguste mam statnice a to by som sa chcela zacat od jula ucit a nie sa pripravovat na svatbu, ale vsetko je tam obsadene 😒 a to si priatel myslel ze sak mame koooopec casu a teraz to vidi
babulky zachvilocku mam konecne padla, ale my to tu dnes s vami rychlo ubehlo 😉
takco dame si to rande vecer? 😀

mandy20
22. srp 2007

boze, zase pravopisna chyba, ked ja rychlo pisem a nerozmyslam nad tym a rozmyslam aj nad inymi vecami takze oprava my na mi
majte sa zatial kraasne, papa a nepopiste toho vela aby som nemala vela citania 😀

silvia2406
22. srp 2007

rande dat mozeme 🙂

mucosin
22. srp 2007

mandy: měj se prima, s tím večerem ještě uvidím. Spíš si ale myslím, že se ukážu zase až zítra ráno. Třeba se nám přes noc alespoň uleží nějaká prima témata 🙂
Jinak jsi mě zaskočila s tím, že když člověk dneska objedává hospodu na příští rok, má už skoro smůlu. To jsou mi teda novinky.
Já se tu budu potulovat do 16h a pak se taky rozloučím.

katrin
22. srp 2007

tak som späť..hojte.. 😀 no ale nie na dlho, lebo idem s krpcami cvičiť

mucosin
22. srp 2007

silvia: a už jsme tu zase samotné. Škoda, že nezavítá nějaká další ať už snažilka, těhulka, nebo maminka.

mucosin
22. srp 2007

katrin: ahoj, ... kam chodíte cvičit? že by třeba plavat? plavání s miminkama musí být asi zážitek 🙂

katrin
22. srp 2007

mucosin, tak to som si aj ja myslela, ale nie s dvojičkami... to je pre nás horor ☹ my chodime cvicit vojtovu metodu äto cvici vela deticiek)

mucosin
22. srp 2007

katrin: říkala jsem si, že by u toho asi musel být i tatínek, nebo jiná pomocná ruka 🙂 A takhle chodíš s klukama sama?

silvia2406
22. srp 2007

katrin, o vojtovke som pocula, cvicila ju aj moja teta s babom, ktore sa narodilo myslim, ze v siedmom mesiaci, maly pri tom velmi plakal, ale pomohlo to. aj manzel sa to ucil v skole, je fyzioterapeut.

katrin
22. srp 2007

mucosin, ja som poväčšinou na všetko sama 😒 niekto musi aj robit. Dnes vynimocne ide s nami aj tatinko

Silvia, deti pri vojtovke plačú až ti trhá srdce, ale nie je to pre nich bolestivé, iba poloha je nepríjemná. Bolestivá vojtovka sa cvicila, ked ja som bola malá, a to už teraz nie je, tá sa nesmie cvičiť 😉

mucosin
22. srp 2007

katrin: to je pravda, když ubyde jedna výplata a naopak přijdou další výdaje, je to těžké. Taky jsem zvědavá, jak to budeme jednou zvládat.
K té vojtovce - v čem je vlastně pro děti přínosem? Už jsem o ní slyšela, ale nevím přesně, jaké cviky a na co se při ní dělají.

silvia2406
22. srp 2007

katrin, ano viem, ze to neboli, neprijemna je poloha, a urcite mu je neprijemne aj to, ze ho musis silno drzat. ale co nespravi mamina pre svoje deturence, zvlast, ked vie, ze to pomoze. 🙂

katrin
22. srp 2007

mucosin, myslím, že v čechách je to s peniazmi na MD trocha inak ako na slovensku... ja mám na dve deti presne to isté, čo matky s jedným dieťaťom. navyše mám akurát 560 sk , u mňa to je celkovo 4440+2x560,-Sk, aby si bola v obraze 😀 takže, naozaj niekto robiť musí...ja by som šla do roboty aj hned, ale čo s deckami????

vojtovka je reflexná metoda, kt. nauci dieta za pomoci reflexnych bodov robit tie pohyby, ktore by malo robit...napriklad Misko sa nam dlho neotacal, nezacinal sa plazit a odkedy cvicime, je to lepsie, zacina robit veci spravne a sam . je to dobre aj pre neskorsi vyvin, napriklad proti skolioze

mucosin
22. srp 2007

katrin: tak u vás jsou ve vládě asi ještě větší koumáci než u nás. To je smutný. Jinak děkuju za poučení ohledně vojtovky.

katrin
22. srp 2007

Silvia, nejde ani tak o silu, ale o to, aby ti dieta z urcenej polohy neuslo a odcvicilo ju.... 😉 ako plakala som aj ja prvykrat, ale ked vidim tie uspechy, tak cvicime a ja uz neplacem (ale iba ja) 😵

katrin
22. srp 2007

mucosin, co sa tyka vlady, .myslim, ze odkedy sme boli jedna republika, tak sa vela nezmenilo.... 🤐

silvia2406
22. srp 2007

kde ste sa stratili?

vetrovka
22. srp 2007

ahoj holky, jsem zpět, vše OK, opět jsem tam byla s největším miminem... klasika 😉

majka: malá už papá banán? tak hlavně že jí chutná něco, když to mléko né a né....

mucosin
22. srp 2007

vetrovka: ahoj, to je dobře, že je všechno v pořádku

silvia: už se pomalu připravuju na odchod, ale ještě tady jsem 😉

silvia2406
22. srp 2007

mucosin, tak sa maj krasne, prajem ti prijemny zvysok dna 🙂

mucosin
22. srp 2007

Pro dnešek se tedy opravdu loučím. Mějte se hezky 🙂

majka07
22. srp 2007

Teda holky vy jedete 😀 😀 😀

Silvi krásná fotečka v pase 😉

Vetrovka, jj dáváme banánek, mudr řekla ať už ho zkusíme. No to mlíko je s ní fakt boj, ale hlavně, že prospívá 😎

silvia2406
22. srp 2007

ahoj majka, dakujem 😵
mala uz spinka?

majka07
22. srp 2007

Sivi, nespinkala, ještě si hrála, chodí spinkat v 8:o) Já musela odběhnout, není mi dneska nějak moc dobře 🙂

majka07
22. srp 2007

Silvi, chtěla jsem se zeptat? V jakém státě bydlíškuješ?