Bříškandy a bezbříškandy. Přidte si sem pokecat

mekamka
21. srp 2007

Ahoj maminky, těhulky, snažilky. Připravily jsme pro vás novou diskuzi, sem si můžete přít pro rady nebo jen tak pokecat. Budu ráda když se budete vracet. Ať se vám tu líbí. 😎

mucosin
22. srp 2007

mandy: šmarjá, je možné, že jsem někdy tak zabržděná? 😅 děkuju za odbrždění 😀

katrin
22. srp 2007

mandy, no jo... 🙂 už ani ja si nespomínam na časy bez krpcov... 😔 zdá sa mi to hrozne dávno, zároveň aj že všetko bolo len teraz... 😀

vetrovka
22. srp 2007

holky musím se rozloučit, utíkám poklidit obra a vyrazit na kyčle mrknout jak vypadají malé mimina 😀

majka07
22. srp 2007

vetrovka já si říkala, že mi někoho připomínáš 😀 😀 😀 No nutrilon u nás fakt bylo šílený, teď je to lepší ale....taky žádná sláva. Ale už papá banánek, tak už se jí to snad zlepší 😉

Silvi, bylo to fakt v té nemocnici na hlavu, jsem čučela ven z okna a říkala si, že tam snad strávím ještě vánoce 😖

mucosin
22. srp 2007

katrin: šmarjá, já jsem si až teď všimla, že máš dvojčátka 😉 To je teda mazec. Jak se tolik štěstí najednou zvládá?

mucosin
22. srp 2007

vetrovka: tak ať vám to dobře dopadne. Zase se zastav 🙂

majka07
22. srp 2007

vetrovka, držím palce ať to máte ok a už tam nemusíte 😉

katrin
22. srp 2007

Mucosin, vieš ja mám vždy protiotázku, keď sa niekto opýta aké to je s dvojkami? ja sa pýtam, aké to je s jedným? to musí byť veľká nuda a musíš mať toľko času že až 😀 😀 😀 😀 proste, ja tvrdím, že keby som mala jedno, asi umriem od nudy, celý deň sedím s nohami vyloženými a s prstom v nose 😀 😀 (sorry, bez urážky)

silvia2406
22. srp 2007

katrin, ja mam len taku otazocku, nevies, ci je vacsia pravdepodobnost, ze budem mat aj ja dvojicky, ked sa vyskytli dvojky niekedy davno na manzelovej strane? 😅

mucosin
22. srp 2007

katrin: za chvilku se vrátím, tak to proberem 😉

katrin
22. srp 2007

silvia, ja som zistovala dvojvajecné dvojky.. Tie sa dedia (žena ich dedí) po otcovej línii. To znamená, ak by sa náhodou niekedy vyskytli nejaké dvojičky v rodine tvojho otca, tak ich môžeš zdediť. Ja som ich zdedila z piateho kolena, inak máme v rodine aj trojičky, ale tie som našťastie nezdedila. Myslím, že ak v rodine tvojho manžela sú dvojičky, tak ich môžu zdediť vaše spoločné deti. Ty ich mať nemusíš 😉

silvia2406
22. srp 2007

katrin dakujem, takze asi to nehrozi, ale ked som si to tak predstavovala, tak predstava nebola az taka zla, ale konieckoncov bude vdacna aj za jedno, len nech je zdrave, to si praje asi kazda mamina 🙂

katrin
22. srp 2007

Silvia, pri dvojickach mas vela aspektov. Zalezi aj od toho, ci a aku liecbu (hormonalnu) absolvujes, ci nie si nahodou po IVF - pri takomto niecom mas dvojky takmer 99%-ne 😉 Ak je to čisto záležitosť dedičná, tak iba tak, ako som pisala

silvia2406
22. srp 2007

myslela som prave tu dedicnu stranku, pretoze liecba ci oplodnenie mi bolo jasne, ze je tam velka pravdepodobnost 🙂
takze, tvoji chlapci su dvojvajecni, pozerala som si vase fotky, su krasni 😵 su velke rozdiely medzi nimi, myslim povahovo a zrucnostami apod.?

katrin
22. srp 2007

silvia, oni su dve rozlicne deti, vo vsetkom... jedine, co maju rovnake, je ´farba oci... 🙂 vsetko je ine, vyvin, povahy, vlasy, ruky, hlavy, nohy...každý je iný 😀

silvia2406
22. srp 2007

katrin, aspon si ich nepomylis 😀
ale mama sa asi nikdy nepomyli, aj keby boli dvojky rovnake, alebo ano? 😅

katrin
22. srp 2007

silvia, myslim, ze nie... Aj ked niektore baby, ktore maju jednovajecne, maju prve tyzdne trosku problem..

Okrem ineho, nasi este aj placu kazdy inak, takze ak som nahodou v kuchyni a v izbe niektory z nich place, tak viem ktory... (to uz od narodenia), takze je fakt pravda, ze mama si ich nikdy nepomyli 😀

mucosin
22. srp 2007

A uuuuž jsem zase tady 😉

silvia2406
22. srp 2007

tak to je uzasne, ze to takto medzi vami funguje 🙂 je naozaj krasne, ake je medzi mamou a dietatkom/detickami nadherne puto. mne pride teraz nemozne, ze mama vie rozpoznat aj to, co asi babu je, ked place, samozrejme aj to chce asi cvik

silvia2406
22. srp 2007

ahoj mucosin, praca urobena 🙂

mucosin
22. srp 2007

Koukám, že se povídání o dvojčátkách pěkně rozjelo 🙂

katrin: pokud můj dotaz před tím vyzněl blbě, tak se za něj omlouvám. Sama ještě mimčo nemám, a tak bych rozdíl stejně jen těžko posuzovala. Když ale vidím kamarádky - maminky, které mají jedno mimi, jaký mají třeba večerní rituál (pro mě teda docela náročný), pak opravdu obdivuju maminky, které mají dvojčátka a zvládají zvládají samozřejmě i je.

mucosin
22. srp 2007

silvia: byla jsem si ulovit něco k papu 😉

katrin
22. srp 2007

silvia, jasne, ze to nevies hned ako porodis... ale ak si s detmi cele dni a noci, tyzdne tak na to prides... a to puto je neopakovatelne 😵

silvia2406
22. srp 2007

katrin, na to puto sa tesim najviac 😵 😵 😵
mucosin, aj ja som prave dotlacila cestoviny a mam chut na nieco sladke, alebo si mozno spravim kaficko 🙂

mandy20
22. srp 2007

aaaaaaaaahooojte kocky, no pekne sa tu diskusia rozbehla 😀 , mnam, aj ja uz mam plne brusko, ale to je len predpriprava na obediiiik 😵

mucosin
22. srp 2007

zdárek mandy, nedalo ti to, viď? musela jsi zase nakouknout 😉

mucosin
22. srp 2007

silvia: stejně funguju i já, po slaném obídku je zákonitě čas na sladkou tečku 😀 ňami, ňami 😵

silvia2406
22. srp 2007

mucosin, ved konik je ako droga, to sa neda nenakuknut 😀 ja si robim zo seba klienta pre samu seba 😅

katrin
22. srp 2007

mucosin, na to si zvykneš.. Čo sa týka rituálu hocijakého, či už večerného, alebo denného, no predstav si, že musíš robiť všetko dvakrát a okrem iného za rovnaký čas ako to robí monomatka.. 😉 Povedzme, kamarátka sa mi sťažovala, ako jej dlho trvá okúpať toho jej drobca... (no jo.. ja si neviem predstaviť, že by som jedného kúpala, natierala, prebaľovala a obliekala hodinu - čo s tým druhým????) za hodinu ich musíš obidvoch stihnúť obriadiť ešte aj s nakŕmením, pretože začne cirkus humberto, ak sa venuješ dlhšie tomu jednému ako tomu druhému

vieš, niekedy sa cítim ako v cirkuse, príp. ako turistická atrakcia... Každý zakričí jeeeeeeeeeeeee dvojičky, ale nikto sa neuhne, nepomôže... Hlavne, milujem super zaparkované autá, keď nemôžeš prejsť po chodníku, bezohľadných ľudí, čo ti nepomôžu a vidia, že nemáš len tak 20kg kočík s jedným dieťaťom 🤐

mucosin
22. srp 2007

silvia: to je pravda. Závislost je sice ošklivé slovo, nicméně nejspíš bude pro důvody návštěv koníka tím pravým pojmenováním 😀