Budoucí maminky, trpíte křečema a otékáním rukou?

anomisss
19. srp 2014

Ahoj holky chci se zeptat jestli je tu nějaká budoucí mamina která trpí bolestma a křečema v rukou. Začalo to klasickým mravenčením cca asi ve 20tt. teď kvůli tomu nemůžu spát po bolí mě klouby a jako kdyby mi někdo trhal žíly v ruce ale jen v noci ráno když se vstanu tak zhruba ještě hodku citím bolest ale přejde to. Mám oteklé ruce a kolikrát nemůžu hýbat rukou resp. prstama beru omegu a magnesium piju magnesku a nic. Chystám se k doktorce ale zatím jsme si říkala že t není až tak nutné .....no ted už asi ano díky za odpověď pěkný den 🙂

vercik83
19. srp 2014

@anomisss ahoj,já mám stejné problémy,sice až od cca 34.tt,ale je to opruz. Nejhorší je to večer a v noci.Nic neberu, magnesium není dobré brát od 30.tt jsem četla.přes den je vše ok. Tak to vydržím.

cicimicinka1
19. srp 2014

ahoj, ja jsem mela to same...cely posledni trimestr me neskutecne otekaly a svedily dlane a o bolestech kloubu ani nemluvim...povedela jsem to doktorovi a ten,ze pry to k tomu patri 😎 ,zrejme myslel k tehotenstvi 🙂 ...mravenceni a svedeni nic moc,pokud jde o dlane,ale kdyz bylo extra vedro,tak uz me svedil cely clovek,dala jsem si vlaznou sprchu a vse bylo na chvilku ok...je treba asi vydrzet,tak drzim palce at vydrzis 😉

carolyncassady
19. srp 2014

Mám to samé už asi taky od 20.týdne........ už ráno brní a jsou oteklé ruce mnohem víc než nohy...... doktorce jsem to říkala, nic na to neberu....... pomáhá mi ochladit si je tekoucí studenou vodou a taky mazat krémy, prostě aby nebyly suché..... ale ráno s tím nic neudělám, to je nejhorší.

anomisss
autor
19. srp 2014

@cicimicinka1 A bolelo tě to hodně nebo jsi měla jen jakoby mravenčení? nevím k čemu bych to přirovnala jak elektrický šoky do ruky vždycky mi to projede a uplně pichne celou dlaní no hnus 😒
@vercik83 A mohla jsi kvuli tomu spát ? já už asi týden spím tak cca 2 hodiny apak vždycky až přez den aspon na dvě hodky až to bolí mín

vercik83
19. srp 2014

@anomisss ale jo,ale občas mě to probudí...jako bych měla přeležené prsty.je to tím,že otýkají měkké tkáně v zápěstí (i jinde) a uskřinujou tím nerv co tam vede do dlaně. Teď mě budí ty křeče do lýtek spíš a to jak se miminko mele:o)

anomisss
autor
19. srp 2014

😖 Já teda nemůžu spát vůbec až se mi chce brečet a když usínám tak najedno hrozná bolest takže hroznej vzetk....tak chodím po bytě snažím se ruce namasírovat aspon maličko a usnu až cca kolem 7 ráno ☹ snad to nebude trvat až do porodu i když tomu moc nevěřím když čtu články na netu ........

mischel117
19. srp 2014

já to mám taky,ale měla jsem to už s předešlých dob. Doktorka mi říkala, že to mravenčení je normální. Je to díky hormonálním změnám a více se prokrvují cévy, tak se stává toto. Je to pocit, jak kdybych si přeležela ruku, mám ji nehybnou a nateklou, po chvíli to přejde. Po porodu by se vám to holky mělo ztratit...

janawei
20. srp 2014

Taky si myslím, že je to normální. Ale nepříjemné to je. Mně se to děje hlavně s nohama. Pomáhá mi na to každodenní studená sprcha a večerní a ranní jemná masáž Venadoronem (povzbuzuje žilní oběh) od Weledy. Ale nevím, jestli není opravdu spíš jen na nohy. Používám ho především kvůli křečovým žilám, aby se mi nezhoršovaly.

cicimicinka1
4. zář 2014

@anomisss nebolelo,jen to bylo mega neprijemne...drbala jsem se kde jsem a o co jsem mohla 😉 ,da se to prezit

wenduliks
4. zář 2014

Ahoj,ja uz mam sice po porodu,ale trapilo me to hodne. Od 30-42.tydne. Ruce me pak i brnely. Rano jsem nemohla vzit ani kartacek do ruky. Nepomohlo vubec nic. Dr.mi řekl,ze je to utlacovany karpalni tunel,od tech otoku,coz byla pravda. Cim jsem byla oteklejsi,tim vic to bolelo. Pomohl porod-odvodneni,ale ne hned. Ustupovalo to pomalinku cele 6.nedeli a uplne se to zlepsilo po 5mesicich. Nicmene jsem k tomu ( z toho) jeste v 6.nedeli dostala zanet slach do zapesti. Mam to do ted. 7mesicu po porodu...

boruvka16
4. zář 2014

Mě berou v noci křeče do lýtek.. A to takové, že mě to probudí a úplně tu chlapovi kňučím tak 10 minut bolestí. Naštěstí je to jen tak jednou za dva týdny, častěji bych to asi nedávala ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru