BW 04/11

babyblue2
4. srp 2011

Tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi ze staré...strašně se mi po vás holky stýská a chci si s vámi povídat i nadále,jen bez nadávek,osočování a těch dalších nepříjemností...tak snad to vyjde a my opět "sejdeme" 😉

ireeena
25. srp 2011

Ahoj Holky,
dočetla jsem zatím jen pár příspěvků nahoru. Manžel má dneska svátek a za chvíli se vrátí, tak si asi dáme ještě Krtkův dortík 🙂 Podařilo se mi ho udělat docela rychle nakonec, jen ten náš "krtek" je spořádanej...rozdrobila jsm to dost na jemno, a tak tam nejsou moc hrudky. Příště udělám většího "krtka" a asi yzkouší mtřeba od Labety nebo Tesco...od Dr.Oetkera je to docela drahý 😒

Omlouvám se, že jsem na vás neměla čas. Vrátili jsem se v neděli večer z chalupy, vzali jsem to v Praze přes Ikey a návštěvy babi (což mě málem stálo zdravej rozum....navigace stávkovala, jeli jsme do pytle, Julie hysterák...KRIZE)...a od tý doby se tady snažim poklidit. Jenže když někdo přijde, jestlij ít ven, tak radši jdeme a i tak sami s manželem, přece nebudu tvrdnout doma kvůli úklidu, když je pěkně nebo můžem někoho vidět. Ale doma to holt pořáfd vypadá jak po výbuchu...teď už tak po půl výbuchu 😀

S těm příkrmama jsem zvědavá, jak to bude...já se snažím dávat na večer tu kaši, ale taky ne vždycky, když už je moc unavená, tak jí nakojím, ať to je rychleji. ale musím říct, že Juli bvaští lžičkou kaši pěkně...šikulína moje 😉

Zítra se konečně musím dokopat na poštu, poslat nějaký dokumenty...mimo jiné na CSSZ do Prahy. Mám docela dost dovolený z práce, tak jsem zvědavá, kolik z toho nakonec bude peněz...doufám, že dost 😀

Vedra poděs,co? Včera jsem byla olepená jak už dlouho ne, fuj... Dneska už to bylo lepší a byli jsme s Juli chvíli na koupališti a já poprvý a asi i naposled tenhle rok plavala 😀 Vůbec by mě to nenapadlo tam s ní jít, ale známou to napadlo, tak jsem tam vyrazili i s chlapama (ona už má děti v pubertě...známe se z bohoslužeb) ..a bylo to supr 🙂

ireeena
25. srp 2011

@babyblue2 Takový hysteráky taky znám,,,je to děs, co---aůe přece by ji stejně člověk nenechal pročůranou 😉 juli je má někdy v noci, když ji asi vezmu, že si myslím, že chce jíst, ale ona asi jíst nechce a pak řve hrozně...jenže kdo se v tom dítěti má někdy vyznat.
To jsem si kdyby blíhově myslela, že když ne po 6tinedělí, tak po 3 měsících určitě už mamky všechno poznaj 😀 😀 😀

ireeena
25. srp 2011

jooo ještě info z 4 měsíční kontroly - týden po 4 měsících : 61cm, 5350g

babyblue2
autor
25. srp 2011

@ireeena Jůlinka je modelína :o) Takové míry :o))) To já si taky myslela,že to poznám,co chce,ale prd prd....ikdyž některé pláče a podněty už poznám,ale i tak...není to jednoduché.Karolínka je strašný společník,pořád musí mít někoho vedle sebe...takže u nás bimec u několik týdnů...prostě nestíhám a vysávat v osm,kdy už berušátko spí se mi nechce...Nebudu to hrotit :o) Poklízím pravidelně,ale není to takový ten úplný,dokonalý pořádek...
Já teda v těhle vedrech s Kájou nechodím nikam...maximálně dopolko.Dneska jsme byly v knihovně,půjčit nějaké "chytré" knihy.Usnula,takže to bylo O.K. Zatím jsem nakoukla do jedné a vypadá moc zajímvě,tak se těším.Mimochodem jsem si půjčila i toho Fořta,tak se taky moc těším,co se dozvím.Škoda jen,že toho času na čtení je tak málo....
Já jsem z toho vedra tak zbitá,e si pravidelně s Kájou lehám a spinkáme...děláme si naše "holčičí chvilky".Vždyky se chytíme za ruce,já ji hladím a pak usneme..je to tak krásné,že mi z toho někdy tečou slzy,zvláště když mě pevně sevře ... 😲 Miluju tu svou opici uřvanou :o)))

Tak dobrou noc

lentilkaj
26. srp 2011

Tak Simča si dnes ubrala jeden denní spánek - asi kvůli vedru...no ale usnula už před 18 hod tak doufám, že už jí teď bude fajn docela už to i profukuje bytem jak jsem udělala průvan.

S tím úklidem to taky nehrotím, užíváme počasí dokud je pěkně a uklízet se bude až venku zase začne být ošklivo.
Dnes u nás na zahradě byla kamarádka s prckama, malou tedy jsem zase neviděla - byla celou dobu v šátku jen ručička jí koukala ven. Tadík si hrál s Dančou, tak byla ráda že má parťáka. Kamarádka mi nabídla půjčení sušičky ovoce, tak budu dělat křížaly z jablíček a hrušek co se nám letos urodilo. Jinak se mi totiž nechce patlat s povidlama. Možná pár skleniček přesnídávek udělám když budou nějaké pěkné kousky, jinak se mi zdá že to je totiž spíš jen na ty křížaly. Ale ty já můžu tak houby zle.
Zítra jsme zvaní k přátelům - slaví narozky manželský páreček bude to venku tak to bude pohodička. Doufám, že nás nepřekvapí nějaká průtrž či bouřka snad to přijde až v noci.

Tak se mějte moc hezky, pusu všem mimčům a krásný víkend všem!

babyblue2
autor
27. srp 2011

Lentilko,tak ať se oslavy vydaří :o) Dnes mi přijede mamča a zítra jedem i s Kájou za babičkou,kterou jsem už několik let neviděla.Čeká n ás první (snad ne poslední) cesta autobusem.Tak jsem zvědavá,jak to zvládneme.Jity,kdysi jsi psala,že jste jely se Simčou vláčkem..to jezdíš i s kočárem?My totiž cestovali vlakem jen jednou a to jsem měla malou v manduce.Sušička by se u nás neuchytila,max na hříbky....ale je pravda,že jako děti jsme vždycky u babi chodily na křížaly :o)) Ale dneska mi to sušené ovoce vůbec nejede.
Tady bylo v noci takové dusno,že jsem se koupala ve vlastním potu a vyvětrat ne a ne :o( Karolínka taky spí mnohem méně než normálně (a to i normálně spí málo).Tak by to nějaké aspoň malé ochlazení chtělo....
Včera jsem v tom největším vedru čekala na bus,který mě ani nevzal,protože měl v kočárkové zóně plno,takže jsem běhala po městě a přemýšlela,jak se dostat domů....ale zvládly jsme to nakonec dobře.
Tak hezký víkend a neuvařme se :o))

jankadudova
29. srp 2011

Ahoj. Zdravim vsechny po vikendu. Jak se mate? Patek byl priserny, ale byli jsme na koupaku, tak se to dalo prezit. Vikend byl ve znameni navstev babicek a dedecku🙂 Maxik byl celkem v pohode, ale zhorsilo se spani. Casteji se budi a tak je to narocne...Uz jsme k zelenine pridali par lzicek masicka od Hippu, tak snad na tu anemii vyzrajem. Odpoledne mu davam par lzicek ovoce a to mu celkem jede🙂 Dnes mame posledni kycle, snad bude vsechno ok. Preji vsem pekny start do noveho tydne.

lentilkaj
29. srp 2011

Ahoj holky!
Víkend utekl, sobota byla tedy šoková - přes počasí. Ráno vedro a dusno a odpo taková zima bylo asi 12st. a lilo jako z konve.
Na oslavu jsem nakonec nejela, protože to kvůli počasí přesunuli známí domů a v tolika lidech se mi nikam nechtělo na 2 hodinky, když v tu dobu ještě navíc chodí Simča spát. A venku se s kočárkem nedalo kvůli lijáku.Tak jel pouze muž s Dančou a myslím, že si to tam užili.
Včera jsme byli koupit Danče do školky bačkůrky, nakonec jsme sehnali až ve vedlejším městě, potřebnou velikost měli všude vyprodanou 😖 . Simče se ale obchoďáky vůbec nelíbí, vždy se vzbudí a je mrzutá i když jsem jí kojila tak stejně to pak byla rychlovka s odjezdem domů. Dospávala pak po obědě venku na zahradě. A večer měla problém usnout nevím zda byla přetažená, protože opět ubrala jedno spaní. NO nákupy v obchoďáku raději bez ní - takže bude nejspíš stále nakupovat jen manžel.
Ještě nechám ušít Danče nepromokavý kalhoty do školky, objednám asi i kombinézu na zimu a rukavice přes jednu mamču na MMB - značku H&M máme moc oblíbenou, je to za vcelku slušné peníze a kvalita zaručená! Už jsme měli hodně věcí a zůstanou ještě i pro Simču.
Malá je nějaká nespokojená, tak se jí jdu věnovat.
Mějte se krásně, užijte si poslední srpnové dny paaa!

babyblue2
autor
29. srp 2011

Ahojky maminky,
víkend byl fajn...v sobotu přijela mamča...odpoledne jsme se byly podívat ve vedlejší městské částí na Slováckých hodech.Strašně se mi tohle líbí a kdybychom zůstaly tady v Komíně,tak bych chtěla Karolínku přihlásit do toho souboru..kroje a tak...líbí se mi to.Včera jsme jely na návštěvu do Uherského Brodu za druhou prabaičkou,moc tam nejezdíme,tak jednou ročně.Takže jsme měly premiéru v cestování busem.Trvalo to 1,5h a je to max.Víc asi ne.Asi 3/4 hodiny spinkala ale potom byla trochu protivná.Ale zpátky jsme už jeli domů autem.
Dneska jsme byly poplkat s Baruškou a Karolnka dostala takový hysterák,že doufám,že Baruš s náma ještě někam půjde...zapomněla jsem totiž doma dudlík a Kája ho asi chtěla a když jsem ho šla koupit,tak dostala takový hysterák..nešla utišit ničím,ani prsem ne....ale dudel nakonec zabral a berušák usnul 🙂
Jity,Karolína taky nesnáší obchoďáky....můžem tam jen když spinká :o))Však ono to holky jednou přejde :o)))A to už nebudou bavit zase nás 😀 😀 😀

raduzka2011
30. srp 2011

ahoj holky,
teda teplotni skoky, to je mazec...uz cekam kdy padnu. A ted? ve stinu je to na zimni bundu a na slunicku na plavky:(. Ja mela vikend takovy pracovni, stehovali jsme loznici, konecne a mnalovla jsem koupelnu. Holky hura, dnes spal Damik treti noc ve sve postylce a dokonce v ni i usinal...no je fakt, ze jsem ji v tom stehovani priblizila hned vedle postele, takze kdyz je potreba nemusim vstavat a tu ruku nebo dudel mu podam z leze, ale teda kojeni...vytahnout ho a pak zase dat zpatky, docela napor na zada, ale dnes jsme celou noc kojili po 4 hodinach, takze jsem se docela i vyspala. Dneska nas ceka ockovani a poradna, tak jsem zvedava, kolik ten nas prcek bude mit,pripada mi, ze se ted snazi dohnat to co ze zacatku zameskal 🙂
Ke tchyni jsme tentokrat nemuseli, proste jsem manzovi rekla, ze nikam nejedem. Jezdime tam totiz kazdy vikend a i manzeluv bratr a ten je na antibiotikach (angina) a kdyz jsme tam minule byli, tak tam dokonce lezel v horeckach, tak jsem pekne nadavala, ze Damik ma jit na ockovani a ze ja taky nehodlam neco chytnou, nejsou schopni zvednout telefon a zavolat a mysli si, ze kdyz ho zavrou v pokoji, tak ty bacili asi zustanou za dverma ☹ , no minule jsme se tam jen otocili..a to uz je ponekolikate, fakt si pripadam,ze jsou jak z pomocne skoly 😢 .

Teda holky mrkala jsem uz na ty "sklenicky" a nasla jsem samotnou mrkev jen od sunarku, jinak od hami maji mrkev a ryzi nebo mrkev brambor...koukala jsem teda jen v jednom obchode, tak nevim jestli to tam jen nemeli a mam hledat dal. No kazdopadne je toho na trhu hodne, to zas bude zkoumani a hledani.

Tak preji krasny den.

P.S. U nas manduca pohorela, bez uspechu vzdy v ni Damik vydrzel jen cca pul hodiny, pak se zacal vztekat a vzpinat.

jankadudova
30. srp 2011

@raduzka2011 Ahoj. Ja jsem ted sklenickovy machr🙂 Hami dela sklenicky Prvni lzicka a je to bud samotna mrkev nabo brokolice. Brokolici Max odmital pozrit samotnou🙂 Tyto jednoslozkove pro zacatek dela i Hipp a Alnatura. Cenove je nejlevnejsi Sunarek, ale musim rict, ze nasemu malemu i nejmene chutna...nevim. Pouzivam nejvic Hami a Alnaturu, tu maji v DM drogerii.

ireeena
30. srp 2011

Ahoj ženský!

No co je tohle za počasí? minulý týden vedra, že i ve stínu jsem byla olepená a teď už bych mohla nosit klidně bundu...jenže jakou 😀

Janko, už pěkně přikrmujete, to je supr! Já už se pomalu koukám po sterilizátoru a ohřívači, ale nejradši bych i ten,co jde do auta...

Koukala jsem na kojení.net - myslela jsem si, že do 6.měsíce vydržím, a pak začnu odstavovat, ale tam píšou, že kdy se zavádí příkrmy, nemá se odstavovat, že to je pro dítě náročný. No už jsem z toho blbá 😒 Asi tam napíšu dotaz 😉 Myslíte si někdo něco? 🙂 Nejspíš nám doktorka příští měsíc dovolí už mrkev, teda podle toho, co minule říkala...jen mi hlodá, jestli je trochu nespletla. Většinou chtějáí příkrmy až po 6.měsíci a jí bude 15.5 teprve 5 měsíců.

S obchoďákama jste mě pobavily 😀 Aspoň vidím, že nejen Juli je němá většinou ráda...někdy vydrží, ale často se i vzbudí, má snad nějaký čidlo.

Raduz, Damík asi není nosítkový...i když nosící asi je,vid?
Ta rodinka je teda ohleduplná, jen co je pravda. Bych byla pěkně nakrknutá 😠

Taky jste unavený.holky? Já mám občas přes den sto chutí si lehnout, jenže zrovna to přijde ve chvíli, kdy chce Juli pozornost....mimochodem poslední dobou je docela rozmrzelá a sama teda vydrží fakt chvíli a nebo manželovi, když já u toho nejsem a zrovna jí hlídá on, k vzteku, co 😀
V rámci únavy jsem se nakonec rozhodla, nevytáhnout kočár a Juli spí doma...navlečená a okna otevřené. dopo jsem byly venku s Andym na louce - začalo tak foukat nakonec, že měla chudinka studený nožičky - chtělo by to zas uháčkovat nějaký bačkůrky a trochu asi delší, spíš kozačky 😀 😀

Babyblue, vy pěkně cestujete! Jste šikovný! I v té Bratislavě jste to skvělě zvládly, bomba!

Na ten víkend s mamkama nakonec jedu...to bude teda zkouška, už jsem zvědavám doufám, že to přežiju ve zdraví. Někdy mě ten její brek/řev fakt dostává do obrátek....myslela jsem, že budu teda trpělivější matka ☹ Někdy mě napadá, jestli mě bude mít ráda....

Jooo a psala jsem vám, jak se začala vztekat? TAky se vám vztekají? Když je na zádech, udělá trochu most, jak se zapře o nožičky a to ji povzbudí k pěknýmu vztekání a ty zvuky vzteklý u toho...no nářez

raduzka2011
30. srp 2011

@jankadudova jeste, ze te tady mame...dekuji moc za info,koukala jsem jen v Bille a bylo mi divne, ze by Hami nemelo samotne prikrmy "jednoslozkove", takze skaknu mrknout do DM 🙂

Dnesni poradna, 5 mesicu 7,66 kg a dve vcelicky...uvidime jaka bude noc, ted uz prdola spi. A doktorka mi jeste rekla, ze z neho bude peknej raubir, ze se mame na co tesit..no on uz je ted takovy svehlave miminko.

@ireeena Nemyslim si, ze by se doktorka spletla, mne uz dnes rikala,ze muzu taky zacinat s prikrmy, ale teda ja z ni byla uplne hotova...me rekla, ze mam uvarit mrkev, pulku kedlubny, pulku bramboru a pak to prepasirovat a Damik muze vesele papkat a nebo rikala, ze jestli budu chtit sklenicky, tak kupovat ty od 4+..no uvidime...teda tak me zaskocila, ze vubec nejsem pripravena, tak zitra bude velky nakup zeleniny a sklenicek, aby si zvyknul na vse.

@babyblue2 take obdivuji jizdu do Bratislavy, my jsme se rozhodli, ze nakonec na tu dovcu do madarska pojedem, tak jsem taky zvedava jak to zvladnem, cesta,pobyt atd.

Kamaradka v Anglii porodila vcera Martinka, teda jmeno dostal az dneska, protoze se pry stale nemohli dohodnout (Martin nebo Daniel)...no pekny macek to je 4,1 kg a 54 cm...to si chudak asi dala, doma ma jeste neceleho dvourocaka, tak bude mit asi co delat, nevim jestli bych to takhle rychle za sebou zvladla, ale kdyz uz je to nasvete, tak clovek proste nema na vyber a proste maka.

Taky si holky pripadate nekdy jako roboti?

Co se tyce uklizeni, tak to taky zas tak neprehanim,vzdy si rikam, bud bude naklizino a urvane dite a nebo poklizino a spokojene dite 😀 , vyhrava zatim druha varianta...se tady z toho prece nezblaznim...i kdyz teda taky nekdy kvetu, ale proste nejsem chobotnice.

babyblue2
autor
30. srp 2011

@raduzka2011 Tak mě doktorka při prohlídce v 5-ti měsících nic nenavrhla...ale asi se ani nedivím.Kojení nám vyhovuje,tak není kam spěchat..počkám si až na to září :o)))Jinak Damík je taky velikán a svéhlavé miminko?Já ho mám taky :o))))To je asi tím znamením...a u nás-když se potkají dva berani,tak se prostě potrkat musí :o)))Dovča dopadne dobře.Ty naše mimča už to zvládají moc dobře,takže neboj 😉
@ireeena Kája se vzteká podobně jako Julča..mosty staví pěkný,aby z nich nakonec nebyly stavitelky mostů :o)))Já jsem taky unavená jako pes,vůbec nevím z čeho,ale pravidelně si dávám s Kájou jeden spánek,většinou dopolední...jsou to naše holčičí chvilky.Je to hrozně hezké,protože se ke mě přitulí a spinká a když se probudí a vidí,že ještě spím,tak taky zabere.A ten víkend s mamkama si pořádně užij.Určitě to bude paráda!!!

S úklide- pal to čert,binec,ale co...jednou týdně se to zvládne a denně si aspon lehce vysaju v pokojích.Dneska byla seznamovačka s kocourem....přišel za náma na postel a Káji se to líbilo.Koukala na něj,usmívala se a natahovala se po něm.Ovšem on má z ní respekt a vyhýbal se jí 🙂
Mám rozečtenou strašně ajímavou knížku-Proč jsou šťastné děti šťastné-je to moc zajímavé,o výchově atd....moc bych si přála,aby Karolína nevyrůstala v tom,v čem já a chtěla bych jí dát to nej do budoucího života,ale bude to těžké,protože nejdříve budu muset "předělat" sama sebe.Ještě mám půjčenou jednu knížku o spaní dětí (název ted přesně nevím...Každé dítě může spát).Al edo té jsem zatím jen nahlídla....No těch knížek mám zase napůjčováno spoustu,tak snad stihnu číst.A těším na toho Fořta,o kterém psala Lentilka...Ale ted už jdu do hajan,at zítra zase nejsem jako mátoha.Máme naplánovaný velký výlet s kamarádkou a jejím malým synátorem.
Tak dobrou 🙂

lentilkaj
31. srp 2011

Ahoj holky!
Babyblue2-tu knížku mám taky - napsal jí Steve Bidulph viď. Mám ještě jednu ale teď si nezvpomenu název, už přes rok má obě půjčené ode mne moje kamarádka. Napsal jich víc, mne zaujaly ty dvě co jsem nakonec koupila, když byla Danče mimi. A o tom spaní píšou holky na BC, to je taky zajímavý.
No na Fořta se moc netěš, popravdě je velmi ortodoxní a nekompromisní, takže ty rady - třeba od doktorky, které pak dostaneš tak budou v porovnání s Fořtem úplně někde jinde. Ale můžeš si z toh vzít to co Ti bude blízké a vyzkoušíš to a uvidíš jak na to bude Kája reagovat. Kupř. banán jedině opečený na másle, avokádo rozmačkat, nebo batáty...Kaši začít jen rýžovou ostatní až po roce, třeba jak se teď nabízí různé cereální, vícezrnné a tak to Fořt tedy vůbec nedoporučuje.

No holky, vidím, že beránci prostě jsou takoví temperamentnější. Simča se taky už umí vztekat, nejvíc v postýlce. Hodně na sebe upozorňuje, když nechce být na dece...
A asi nám začal zase spurtík, v noci pije i 3*,někdy se vzbudí ještě i víckrát, ale to jí dám dudlíka a ona pak usne. No jsem zvědavá příští čtvrtek v poradně na váhu a délku.
Musím nachystat Danče věci do školky, narvat to do koše od kočárku a ráno vyrážíme. Manžel odjíždí brzy ráno do práce, tak musím odvádět čtvrtek a pátek tentokrát já se Simčou. Jsem na zítřejší ráno moc zvědavá jak to zvládneme. Ale nic jiného nám nezbývá tak se s tím nějak poperem. Akorát nejede zrovna ráno bezbariérový MHD spoj, tak mi někdo bude muset pomoct s kočárem do busu. No to bude zase ochoty 😖 .
Tak se všechny opatrujte, ať jsou mimča dobře naladěná!
Babyblue2 závidím spaní spolu s Kájou, to bych si taky dala říct! Ale nějak to nejde, uvidíme až teď bude Danča přes den ve školce, třeba po obědě se mi někdy poštěstí 😉 schrupnout aspoň půlhodinku.

jankadudova
31. srp 2011

Holky, jak uz jsem psala, tak je dobre se inspirovat, ale trochu podle sveho upravit. Fort nedoporucuje skoro do roka vetsinu veci, ktere moderni alergologie naopak doporucuje. Napriklad lepek, jete nedavno se trqadovalo "hlavne opatrne a cim pozdeji tim lepe" a dnes? Od pul roku se muze pozvolna zkouset. Je to na kazde z nas🙂 na me je kniha od Forta trochu moc nekompromisni, jak presne napsala Lantilkaj🙂 hezky den

babyblue2
autor
31. srp 2011

@lentilkaj Jojo,je to on...ještě mám druhý díl "Tajemství výchovy šťastných dětí" Moc dobře se to čte a je to zajímavé,ale lehce se to píše a těžké koná :o) Z toho Fořta si stejně vezmu jen to,co mi přijde dle mého názoru dobré...ale nebudu nic hrotit.Sami s mužem nežijeme příliš zdravě...Ikdyž já bych moc chtěla,jenže chlapovi takové jídla servírovat nemůžu,protože by mi to hodil na hlavu ☹ A vařit jen pro jednoho se mi zase nechce..už takhle mi to stačí :o)
@jankadudova O tom lepku jsem ted někde taky četla,že by se to nemuselo tak oddalovat,takže to udělám jako nějakou kombinaci všeho,co se člověk dočte :o)))Ale raději studuju už ted aˇnedopadnu jak s porodem :o)))Ten jsem ani nestihla dočíst 😀
Dneska jsme byly s kamarádkou na velké procházce..bylo to fajn.Tedy alespoň mě se to líbilo.Nakonec jsme si to ještě prodloužily a šly pěšky i zpět.Ale to si myslím,že už kamarádka byla nervózní,protože malý nechtěl spát....Kája taky spala za celý denjen dohromady hodinku a ted je protivná.Takže ji beru do Manducy a jdeme ještě něco nakoupit.Volala mi dneska účetní,že jaktože si sedím doma na zadku,když mi skončila včera mateřská (jsem myslela,že až dnes) a že jí musím donést nějakou Žádost o rodičovskou dovolenou ,ale o ničem takovém jsem neslyšela.Takže jí zítra donesu ten papír z Úřadu práce a hotovo..přinejhorším mě zase seřve.

Tak se opatrujte,papa

raduzka2011
31. srp 2011

@babyblue2 je to zvlastni, ze nekde to jde normalne a nekde chteji nejaka lejstra. To ja jsem dohodla z ucetni az na pristi tyden (tento maji uzaverku a vzdy nevi kde jim hlava stoji), mam totiz jeste nejakou dovolenou, tak si ji pujdu "vybrat" 🙂 a chce jen nahlasit jak dlouho budu doma o zadnem papire teda nic nerikala, ale radsi si teda vezmu to rozhodnuti, ktere mi prislo, ze to mam schvalene.

@jankadudova jj janko, my jsme zodpovedne za ty nase ratolesti, clovek toho muze nacist spoustu, ale pak vse dela intuitivne.

Dnes jsem uvarila ten brambor s tou mrkvi a propasirovala, no holky neverila bych jak to bude Damik poradat,normalne oteviral pusinku a tak si u toho mlaskal...no snedl toho vseho vsudy dve lzicky, ale ted vim, ze nemam cim otalet, chtela jsem sice plne kojit do pul roka, ale jak jde videt, tak nas poklad je zvedavejsi a chce uz zkouset to co ji mama s tatou..ja uz jsem si teda taky pripadala, jak kdyz ho trapim hlady,kdyz mi sledoval kazde sousto co jsem dala do pusy...no snad tu moji vychovu prezije 😀 😀 😀

No mam se teda tesit na "berana" jednoho...ja jsem stir, tak to budou doma asi jednou pekne boje 🙄

babyblue2
autor
31. srp 2011

@raduzka2011 Povřila jsem chlapa,aby to zjistil u jejich účetní a volal na sociálku i na Úřad práce a tam mu řekli,že žádný papír neexistuje a že jí mám dát jenom to rozhodnutí co mi přišlo.Tak nevím,co vymýšlí ta naše účetní....

lentilkaj
1. zář 2011

@babyblue2 No já jednak žádala účetní o čerpání dovolené - jen mailem. A ještě na osobní oddělení jsem posílala písemnou žádost o prodloužení rodičovské dovolené do 3 let věku dítěte - stejně jsem to udělala i u Danči. žádný ofiko formulář, nadatlovala jsem to ve wordu.
Ale nic mi zpátky nepřišlo, tak tam budu ještě volat. Minule mi moji žádost poslali potvrzenou a tak jsem měla jistotu, že jako v práci s tím počítají a drží mi místo. Pak jsem to ještě prodlužovala kvůli zdr.postižení Danči do 6 let věku a taky mi to potvrdili. Ale dle zákoníku práce snad je to automatické na 3 roky, jenže já pro jistotu chci mít na vše papír taky doma, aby na mne pak nevyrukovali, že nemají 1 papír a kvůli tomu pak nemám šanci se vrátit (i když pochybuji, že stejně budu mít místo až budou Simčw 3 roky).

jankadudova
1. zář 2011

Ahoj holky. Tak mam uz taky za sebou zadost o rodicak. Vybrala jsem i standart na tri roky, ale stejne nevim...kamaradky si berou spise na dva. Ale kdyz nemame hlidaci babicku, tak nevim, co bych pak delala s dvouletym deckem☹ ale nejsem uplne matersky typ, takze bych klidne do prace sla. Uvidime..jak to mate vy? Nase ucetni mi psala mail, ze zbytkovou dovolenou mi automaticky pise po materske, tak snad to ohlida. Radsi ji jeste napisu.

babyblue2
autor
1. zář 2011

Tak mám vyřízeno.Chtěla napsat "žádost o poskytnutí rodičovské dovolené",ale není to nic oficiálního.Něco jak psala Cuca a tak mi napsala Žádost o nástup na řádnou dovolenou....prý mám nárok na proplacení celé dovolené,tzn.20dnů.Takže budou nějaké prašulíky..to se hodí...Zrovna jsem se ptala,jestli bude možnost jít na brigádu nebo nastoupit dříve a vypadá to,že k nám do optiky už asi ne.Tak nevím,co budeme od listopadu dělat,když chlap skončí v práci.To budeme žít z mé rodičovské..hahaha,jen nájem o 2tis. víc než rodičák....No raději ad tím nepřemýšlím,jinak bych si šla hodit mašli ☹
Dnešní noc byla úděsná....během dvou hodin jsem ke Karolíně vstávala 6x,pořád se přetáčela na bříško a pak mrmlala a plakala...tak když jsem vstávala po sedmé,tak jsem ji už vzala k sobě do postele a byl klid 🙂 Ale zvykat si nesmí.....ale já se fakt chtěla vyspat.Zrovna včera jsem byla strhaná jak pes ☹

lentilkaj
1. zář 2011

@jankadudova Já zvolila taky 3-letou variantu RD. Mohla jsem pouze 3, nebo 4letou - která je nejméně výhodná. Takže volba byla jednoduchá. Na 2-letou jsem nárok neměla, kdybych o to hodně stála, tak bychom převedli péči na manžela - na pouhý víkend, pak by šla zvolit i ta 2-letá, ale co potom, když u nás jsou školky ve městě pouze pro děti od 3-let a jednu, kterou otevřeli ode dneška novou tak je vlastně i pro 2-leťáky, ale protože je u nemocnice, tak tam je to spíše kvůli doktorům a sestrám - těm berou ty 2-leťáky přednostně. A já si to chci docela užít ty 3 roky doma se Simčou. Ono to hrozně uteče.

Babyblue2:
no my měli taky náročnou noc, malou jsem kojila 3*, ještě se vzbudila i jednou navíc to bylo hodinku po kojení, tak jsem našmátrala ve tmě jen dudlíka vedle hlavičky Simči, dala jí ho do pusinky a bylo. Malá usnula a já na hodinku ještě taky. Pak už se vstávalo - bylo po 6.hodině. No stejně jsme musely my holky do školky, takže mi to i vyhovovalo. Ale odpo jsem zívala jako o závod. Slaví se švagrovy narozeniny u nás na zahradě. No já čekám až malá usne a zapnu chůvičku a půjdu ještě taky na chvíli ven. Pak budu muset nahnat domů kolem 19.hod i Danču, umýt a nachystat věci na ráno a uvidíme, jak se Simča ráno vzbudí a podle toho vyrazíme opět MHD do školky. Třeba to bude jako dnes a to chytneme i bezbariérový, ten je fajn. Nikoho se nemusím prosit o pomoc.
Tak hezký večer, klidnou dobrou noc a opatrujte se s miminkama!

ireeena
1. zář 2011

Ahoj holky,
mě dneska přišel ten potvrzený papír z PSSZ, tak mám radost, že mi to poslali zpátky 🙂 A můžu začít vyřizovat... V práci mi taky proplatí dovolenou...mám ještě nějakou z minulého roku, tak jsem zvědavá, kolik to nakonec dá...doufám, že dost, ať poplatíme dluhy 😒 včera se mi rozbila trouba, ale naštěstí to bude jen tak za 1500, nejspíš topné těleso...ale stejně...prachy zase pryč místo toho, aby se spořily...

Já budu mít taky na 3 roky...na dvouletou variantu nemám plat a ani bych ji nechtěla. Když jsem hlídala dvouleté dítě, přišlo mi moc malé na to, aby bylo tak dlouho bez mámy...

ženský, nestraště mě s tou nocí....doufám, že dneska už to budete mít lepší! Juli zrovna na dnešeka jedla až ve 4 ráno - to by se mi FAKT líbilo, kdyby to tak bylo.

Nemáte nějaký moudra k tomu odstavování? Jesti je to vážně blbý začít s tím, když člověk začíná s příkrmy...nemáte s tím zkušenosti. Nevím,jestli nezačít dřív, než začnu pak dávat ještě tu mrkev. Poradím se s Mudr. to je jasný, ale znáte to, čím víc názorů, tím líp 😉

Jud háčkovat kloubouček, papa a klidnou noc všem!!! Zítea jsou u nás farmářské trhy, tak se kouknem. Dneska jsem měli pěkné odpo s manželovýma kolegyněma a jejich dětma, tak to bylo takový osvěžení pro mě...pokecat s babama 😉

jankadudova
2. zář 2011

@ireeena Ahoj. Chapu spravne tak, ze chces uplne odstavit a soucasne zacit s prikrmy? Pokud ano, tak to samozrejme jde, ale nebude to lehke. Dite si pomalu zvyka na nove chute a hlavne konzistenci jidla, pouiziti lzicky...potom se vzdy tak trochu potrebuje "uklidnit" bud u prsu nebo proste dojist z lahve. My prikrmujeme mesic a teprve vcera poprve jsem na obed nahradila plne davku mleka. Pokud jsem to pochopila jinak, napis a ja se pokusim poradit, pokud budu umet🙂

ireeena
2. zář 2011

@jankadudova Jj, Janko,tak nějak právě bych to chtěla....ale vím,že to nebude hned, proto přemýšlím nad tím, jak to udělat, abych ji pak pomalu převedla na UM a zároveň už se bude učit papat další věci...nechci to skončit nějak razantně. Spíš nevím, kdy ji třeba začít dávat UM a kdy ji kojit a jak zvolit poměr. Jsem zvědavá,jestli pak bude chtít prso, když dostane lahvičku, ale zároveň když všude píšou, že dítě chce být u prsu zvlášť, když si na něj díky příkrmům odvyká.
Holky, je to ale děs, jak se sebou člověk bojuje - vážně ji chci pomalu začít odstavovat, ale na druhou stranu mě někde vevnitř straší, že jsem kvůli tomu špatná matka 😒

Juli si poslední dny nějak nepovídala, ale dneska ráno si v postýlce konečně zase žvatlala....z toho jsem paf, asi jako když se směje - včera se mi povedlo ji trochu lechtat. Ona je lechtivá pokaždý jinde a někdy prostě vůbec, potvůrka moje 😉

markimac
2. zář 2011

Ahojte, dlouho jsem tu nebyla, nejak nestiham. Zacala jsem ted temer pravidelne cvicit, protoze hubnuti po porodu se nejak zastavilo a ta moje vaha uz me fakt stve. A od utery zacinam chodit jeste s dalsima holkama na intervalovy trenink a kalanetiku, tak doufam, ze to konecne pujde dolu. A jak jste na tom vy? Uz jste na sve predtehotenske vaze, nebo se k ni aspon blizite? U me je predtehotenska vaha jen prvni meta, mela jsem i predtim nadvahu a s ni hodlam skoncovat. Samozrejme pomalu, s ohledem na kojeni. Jen jsem prolitla vase prispevky a koukam, ze taky bojujete s unavou. Ja to prave pricitala te me vaze, ale asi to nebude jen tim 😉
Ja materskou vyrizovat nemusim, jelikoz jsem jeste nepracovala, mam tu ctyrletou variantu. Ale budeme ji menit pres manzela, jak psala Lentilka. Jen jeste nevim, jestli dvou nebo triletou. Chceme totiz brzy druhe mimi, takze ta dvouleta mozna bude lepsi.

@ireeena pokud jsem to dobre pochopila, tak chces prestat kojit a prejit na UM? V tom pripade bych asi nejdriv vyzkousela jake mlicko ji bude vyhovovat (pokud uz ho nemas vybrane) a asi az potom bych zacla s prikrmy, vis at si nejdrive zvykne jak na flasku, tak na novou chut mlicka a pak lzicka a prikrmy. Tot ale jen muj nazor, nemam to nijak podlozene, jen pisu, co si myslim. Kazdopadne to bude asi chtit hodne trpelivosti, tak hodne stesti 🙂

ireeena
2. zář 2011

Vím, že to už dlouho...ale právě jsem četla zápisky mojí mamky a ta začala dávat příkrmy a zároveň s tím i v podstatě sunar... 15.9 bude Juli 5 měsíců, tak zase nechci úplně vysadit kojení. Moje původní představa, že začnou příkrmy a s tím se dá pěkně i zavádět UM, se trochu otřásla, když jsem četla na kojeni.net, že to není moc dobré pro to dítě, že to je pro něho náročný psychicky... No to mě nikdy nenapadlo . Ale zase když se to kojení neusekne hnedka, tak by to mohla zvládnout dobře a vždycky člověk může víc kojit, když by viděl, že to malá nějak trpí, že jo?
No těším se na vaše názory. 😉

ireeena
2. zář 2011

@markimac Super, že chceš sportovat. A to budeš chodit mezi kojením,ju? Já nevím,jestli jsem na původní váze...do většiny oblečení se vejdu, ale nevážím se 🙂 Spíš by to u mě chtělo zpevnit a to že FAKT 😀 Je fajn,že budeš chodit s kámoškama...jedna známá chodí na zumbu, ale to nevím,jestli bych s kojením dala...je to přece jen poskakování a kamarádi jezdí plavat, ale to je zas víc finančně i časově náročný... Ale taky nad něčím uvažuju.

Vy chcete tak brzy další? To je KRÁSNÝ!!!

jankadudova
2. zář 2011

@ireeena Tak. Predevsim. Server kojeni.net je hrozne fajn, ale jak uz napovida nazev, kojeni je na prvnim miste. Nejsi spatna matka, ze uz chces prestat, to je blbost. Delej veci jak je citis a ne jak "by to melo byt". Ja kojila jen sestinedeli a myslim, ze jsem dobra mama. Ale taky jsem mela vycitky. Zacala bych tak, jak radi Markimac. To znamena ze vseho nejdriv zkusit UM. Pokud nejste alergici, tak nekupuj zbytecne H.A. mleko. Je to trend, ale uplne spatny. Zkusit misto jednoho kojeni UM z lahvicky. Nejlepe dopoledne, abys pripadne videla a poznala nejakou spatnou reakci. Lahvicku doporucuju nejakou anatomickou, napr. Tommee Tippee nebo MAM. Teprve az prijme chut mleka, zacala bych opatrne klasicky s prikrmem v obedovem case. Ale bude to trochu boj a bude to chtit cas, to al neni na skodu.