BW 04/11

babyblue2
4. srp 2011

Tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi ze staré...strašně se mi po vás holky stýská a chci si s vámi povídat i nadále,jen bez nadávek,osočování a těch dalších nepříjemností...tak snad to vyjde a my opět "sejdeme" 😉

ireeena
9. srp 2011

@jankadudova díky Janko 🙂

ireeena
9. srp 2011

jo holky, ale když zmáčknu prso po kojení, tak mlíko teče

babyblue2
autor
9. srp 2011

Můj osobní názor je,že dělám dobře,že dáváš z obou při jednom kojení a to že máš i po kojení mlíko je myslím normální,protože se mléko tvoří pořád a pořád s doplňuje.Jen je teďka větší poptávka než nabídka asi proto má Julinka ještě hlad.
Věřím že je to na palici....ale snaž se být co nejvíce v klidu,pusť si nějakou hezkou hudbu a zkus se nad to povznést,protože psychika dělá hodně.Pamatuju,jak jsem Karolínce říkala "Jooo beruško,mlíko došlo,prostě není" :o) A ikdyž jsem to potom obrečela na záchodě,tak jsem se vždycky snažila být v pohodě,když jsem byla s ní.Myslím,že i to dělá hodně,protože to z tebe vycítí a možná se trošku uklidní.Ikdyž jak se říká,hlad je svině 🙂 (a někdy pomůže ke tvorbě i pivo,alespoň mně se potom vždycky prsa nalijou)

jankadudova
9. srp 2011

To je to co pisu. Chce to trpelivost. To mleko se pri krizi pomaleji tvori a hur spousti a mimino zuri, ze mu to netece tak dobre. Naopak podporis laktaci tim ze prikladas k obema. Jasne, ze ma mene zadniho, ale to zvladne. Jo, ono se to keca, ale realita je jina, znam to sama🙂 Reknu ti to asi tak, jak jsem irkavala maminkam a prim. Paulova mi pak nadavala, ze kazim povest🙂" Maminko, zkuste udelat vse podle rad, ale jestli vas to ma trapit a nepujde to, tak nebudete prvni ani posledni, kdyz date UM". Nikde neni psano, ze musis s kojenim seknout uplne. Jeste bych chvili vydrzela, ale netrap se. Kdyz to nepujde, tak se svat nezbori!!!!! A ma dost tech pocuranych plen?

ireeena
9. srp 2011

Já bych řekla, že má...tak těch 6 denně. Včera měla teda míň počůrané než jindy -ale je fakt že už to takhle jednu dřív měla a nic jí nebylo. Já nikdy moc nevím, co je počůrané - někde jsem četla, když je jen počůrané a někde že musí být dost nacucaná. Tak nacucaných těch 6 teda teď není...jen některá, někde jen tak odhaduju 1-2 čůrání.

jankadudova
9. srp 2011

@ireeena Jak je stara a kolik vazi?

raduzka2011
9. srp 2011

Janko, zname se sice z jine diskuze, ale myslim, ze jsi sem nevpadla, ale pekne zapadla 😵 i a jak se rika vic hlav vic vi.
U nas byla taky laktacni krize (teda ja doted nevedela, ze to bylo ono 😖) dokonce jsem sahla i po Homeopatikach,kozy jsem mela jak pred vybuchem a Damianek stejne 2x cucnul a bylo po kojeni, opravdu jsem pak prikladala co 1hodinu, i kdyz jsem se zas bala aby ho nebolelo brisko...no prsa jsem pomalu pak ani necitila jak me od toho cucani boleli...pak jsme se dostali co 2 hodiny i v noci, ted uz to vypada, ze se to snad dostane do normalu...teda doufam, protoze moje prsa opravdu jsou pekne citlivy.

Co se tyce satku, taky jsem to hned zavrhla,jsem na tohle tele a taky bych se nekde na tom satku drive obesila 😝 nez maleho uvazala 😅 . Mam doma babyvak, ale z toho neni takovy vyhled, tak v tom malej nechce byt. Mam ted objednanou manducu na pujceni, tak uvidim jestli se to chytne,protoze je to opravdu hrozne maleho porad nosit za chvili bych byla jak Rambo :D (ma uz 7 kg)

Jinak Janko je to pech s tim, ze ti nevyslo kojeni...jak se rika...kovarova kobyla...to je jak u nas...ja zas jsem vyucena krejcova a veci si radsi taky koupim...takze u nas taky kovarova kobyla chodi bosa 😀

Holky sledujete co se deje v tom Londyne, mam tam kamaradku, ta ma ted kazdou chvili rodit druhe ditko, tak jsem si s ni dnes psala, je to od nich kousek, je tam pekna mela...ven radsi ani nechodi, doufam, ze kdyby to na ni prislo (termin ma za tyden), tak by snad do nemocnice dorazili v poradku....je to nekdy blazinec v tom svete a celkove kolem nas.

raduzka2011
9. srp 2011

Veru, zkus si tu fotku zmensit..myslim tim tzv. znekvalitnit. Ja jsem si ji teda upravila pres malovani, takze z nejakych MB jsem udelal par kB :D...kdyby si nevedela jak, tak mi ji posli na email a ja ti ji zkusim doma upravit a poslat zpatky :D

jankadudova
9. srp 2011

@ireeena Jeste je moźnost pujcit si vahu - to bych teda doporucila. Protoze tohle jsou jen spekulace, presne nevime kolik vypije. Nevim odkud jsi, ale nemel by to byt problem snad nikde?

ireeena
9. srp 2011

Jíťo, díky za sdílení, jak to bylo u vás...je to mazec,co ☹ doufám, že to přečkáme!

babyblue2
autor
9. srp 2011

Radu,mě to nechce ani pustit k nahrávání té fotky..máme něco nastavené v PC,takže nevím jak :o( Já teda vím,že se něco v Londýně děje,ale nic moc konrétního,ale někdy si říkám,kam až se ten svět dostal (viz to Oslo) Ale můžeme si za to sami,člověk aby se pomalu bál vyjít ven na ulici.....

Irčo,myslím,že budu mluvit za nás za všechy,když řeknu,že jsme s tebou a držíme pěsti...hlavně nevzdávat.Plně souhlasím s Jankou-bud zajdi k Dr. na převážení nebo si půjč váhu,aby se vědělo,jestli neprospívá.Hlavně to nevzdávej.vím,že to s Julinkou zvládnete!!!!!!

Radu,dle toho co píšeš,tak jsi měla pěkně nalité prsa a možná proto se nechtěl malý přichytit a často se pouštěl.....ale tak hlavně že už je to oukej,teda snad :o)

ireeena
9. srp 2011

Raduz, teda chduák kamarádka...já jsem stihla jen zjistit, že se tam dějou šílenosti, ale nevím, kvůi čemu to vlastně vzniklo??? Taky doufám, že by se snad dostala v pořádku do nemocnice, kdyby něco!!!

No jsme zrovna na chalupě... Při posledním vážená už příbrala jen 100g za týden, když bya úplně maličká tak měla 230 za týden. Před 3 týdny vážila 4990 a měřila 59, teď nevím ☹
Jo tak fakt, tohle jsou dohady...uvidím, snad se to zlepší, Budu konzultovat s tou doktorkou zítra a pít hodně a snažit se jí nakrmit, jak doteď a uvidíme. Raduz, teda uklidnila si mě, že jsi měla dost mlíka a Damiánek si stejně jen cucl. Teda co je tohle za manévry, jak by to bylo bez toho dobré 🙂

No jsme na chalupě a tady nevím, kde bych si půjčovala. Je nějaký seznam na netu, kde se dá půjčit nebo tak? Ale ono stejně prý můžou přibírat nepravidelně...

Holky, dík moc, psychicky jste mi moc pomohly!

babyblue2
autor
9. srp 2011

Myslím,že půjčit se mohla dát u nějakého pediatra...Karolínka taky přibírá ted už jenom necelých 100g týdně (jenže ona má taky pěkné zásoby) a zrovna dneska jsme se o tom Baru bavily,že v tomhle věku už moc nějaký tabulky na přibývání nejsou :o( Takže asi jak píše Janka,tak bych se zaměřila na ty počúraný plíny :o) Tak se holky držte a jsme s váma 😉

jankadudova
9. srp 2011

100g tydne je u starsiho miminka v poradku!!! Papa

babyblue2
autor
9. srp 2011

Jani,ještě že tě tady máme 🙂

lentilkaj
10. srp 2011

@ireeena
Jak všichni píšou, chce to klid a vydržet!
Včera jsem ještě zapomněla, že jsem taky užívala homeopatika Riccinus communis 5CH (musí to být nízká potence)3*5kuliček denně - užívat 20min po posl. jídle a pak taky 20min nic nejíst. Nežvýkat nic mentolového, neměla by se používat ani pálivá zubní pasta - když se užívají homeopatika.
A to pivko působí taky dobře, nemusí být ani alkoholické - stačí Birell v jedné knížce je napsáno, že na tvorbu mlíčka nemá alkohol vliv, tak já teď si dám občas večer taky skleničku polotmavého Birellu nebo řezanýho Skaláka 😉 .
Určitě to s Julinkou zvládnete, mě paradoxně pomohlo to, že mě podržel manžel - říkal, že když malá odmítá tak prostě bude mít UM takže jsem se s tím začala smiřovat a ejhle, malá se sama dost postarala o to, aby mlíčka nakonec bylo dostatek - v noci se instinktivně budila co dvě hodinky na jídlo - sice jsem se nevyspala, ale za to to myslím stálo. Teď už se budí zase jen 2* za noc v cca 4-4,5hod čas.rozestupech.

Raduz, jak jsi psala o té kovářovic kobyle to mi připomnělo - s manželem jsme se seznámili v autoškole - on jako instruktor a já sice mám řidičák, ale neřídím auto. POřád se k tomu dokopávám, abych se vyjezdila a ztratila tak strach, ale je to snad čím dál horší se mnou. Takže se přidávám do klubu kovářovic kobyl 😀 .
A omlouvám se, že jsem nereagovala s tím půjčením Manducy na FCB - než jsem to stačila probrat s kámoškou, zda by Ti jí taky půjčila tak už sis to zařídila sama. Někdy jsem zabržděná. Kamarádka by jistě nebyla proti, jen taky reaguje se zpožděním má teprve měsíční holčičku, tak se ještě taky docela sehrávají a trefit se abych nějak neotravovala časově je někdy těžký.

A jsem opravdu ráda, že mezi náma je laktační poradkyně - to je SUPEEEER!!!

Doufám, že do naší diskuze nezabrousí naše některé nejmenované bývalé 3 diskutérky z původní diskuze, to by zase bylo drbání - jak si hrajeme na dokonalé a pak neumíme ani kojit...živě si to dovedu představit!

Počasí je hrozný, snad na víkend hlásí že se oteplí - tyhle teplotní rozdíly nesnáším, no léto je to divoké opravdu! Mějte se hezky a ať se mimískům daří a jsou v pohodě!

lentilkaj
10. srp 2011

@babyblue2 Máš pravdu - určitě na to má velký vliv psychika asi největší!
Takže pokud se kojí častěji i v noci tak to chce pospat si přes den když mimi taky spinká, odpočinout si při pohodový hudbě a věřit v sebe a v mimi, že se to zase v dobrý obrátí. Někdy jsme takové až upjaté, jak se pořád teď doporučuje kojení - tak jsme pod jakýmsi tlakem, že jen to je správný a případné potíže nás pak dovedou snadno vykolejit. Aspoň já jsem to tak měla. Pak když jsem při tom nejhorším období taky musela podat Simče Nutrilon - tak jsem u toho byla taková smutná, slzy mi tekly a pak to přešlo a teď už vím, že prostě pokud by to jinak nešlo tak nám nic jiného nezbude a už to zase není tak dlouho do doby, kdy se začíná s prvními příkrmy ze zeleninky, pak ovoce kaše, takže už to není jen o UM. Já si jen přála, abych mohla kojit aspoň tak dlouho jako jsem kojila Danču - 17měsíců a už slevuji, prostě to bude jak to půjde 😉

ireeena
10. srp 2011

Lentilko, věřím, že ti to bylo líto. Já jsem se včera přistihla, že i když bych ten sunar někdy radši místo kojení, tak kdyby to nešlo, připadala bych si jako že jsem selhala...i když to je hovadina. Je pravda, že nkěteré děti nejsou kojené vůbec a takže kojení 4 měsíce není žádná ostuda, i kdy nám to už dál nešlo. Ale budeme ještě bojovat a uvidíme. Kdyžtak jsem teď koukala, že v Bille taky prodávají, kdyby hořelo 🙂

jankadudova
10. srp 2011

No reknu vam, ze ja SAMOZREJME chtela kojit🙂 po porodu se na me nahrnuly kolegyne a dr. Paulova, vsechny to myslely dobre, ale hormony udelaly svoje a ja treti den po cisari rekla, ze jestli mi jeste nekdo hrabne na prsa poslu ho do pr... 😀 "spravne kojeni neboli"...me to bolelo jak prase a dala jsem si koboucky i pres remcani kolegyn. Tak jsme to vydrzeli mesic. Pak zacaly potize. Koliky, prujmy, atopicky ekzem...skoncili jsme na alergologii a - zkratim to - vysledek alergie na bilkovinu kravskeho mleka. Takze jsem drzela prisnou nemlecnou dietu plus jsem nejedla nic drazdiveho. Po dvou tydnech efekt nula, ja byla vyhladovela. Dohodli jsme se s alergologem, ze jeste dva tydny pockame. Asi slo o nejakou skrizenou alergii, protoze to proste nepomohlo, Max prakticky jen plakal, bricho jak balon (vyzkouseli jsme vsechny kapky co vas napadnou), ekzem a ja brecela s nim. Pak se do toho vlozil manzel. Dohodli jsme se, ze kojeni necham. Nasadili jsme specialni Nutrilon allergy care a po par dnech uplne jine, spokojene miminko. Pisu to jen abyste o me neco vedely🙂 Kovarova kobyla sice chtela, ale zkusila a aby se nezblaznila, ma UM. Ale rada vam poradim, kdyz budu umet🙂

lentilkaj
10. srp 2011

@jankadudova No vidím, že manželé to mají asi nastavené tak,než aby se jim manželka zhroutila a dítko bylo v klidu, tak to berou s té rozumné stránky...a přiklánějí se k tomu UM.
Sousedka má 8-měsíčního Filípka,malý od narození špatně přibíral, ale nakonec to vydrželi 5 měsíců kojit a pak když poprvé i ubral, tak Dr. už přímo nakázala přikrmovat a taky se malý uklidnil, nebrečí tolik a hned začal pěkně prospívat. To je asi důležité to takhle vzít.

Ireeenko,
já si prvně koupila v lékárně pytlíčky -jednoporcové Nutrilon 1, existuje i H.A. verze pokud je někdo v rodině alergik, tak je to první volba, stojí to asi 16Kč, tak pro jistotu je to asi dobrý mít doma. Nám to pomohlo překlenout tu největší krizi. Pak jsem koupila i velký balení - otevřela, jednou udělala - malá z toho vypila asi 20ml a krabici mám doma na nic, musí se to po otevření do měsíce spotřebovat 😒, ale což, hlavně že jsme to zvládly se Simčou a peněz nelituju.

babyblue2
autor
10. srp 2011

No popravdě asi neznám ženskou kterou by ze začátku kojení nebolelo :o)) A když to nejde,tak to prostě nejde,hlavní je to,že se člověk aspoň snaží 😉 Taky si říkám,že dokud to půjde,tak kojit budu.Ale už se i docela těším na ty příkrmy :o) To bude legrace,až to bude lítat po bytě :o)))

Karolínka pilně cvičí novou dovednost,takže si pomalu nemůžu ani zajít na záchod,protože se ještě neumí otočit zpátky,tak aby se mi neudusila až ji to přestane na bříšku bavit.Začala jsem docela dost používat Manducu,na procházky a do obchodu,aby si zvykala a zdá se,že jí tam líbí.Tak jsem ráda,dneska mi v ní i usnula.

Teda to počasí je jako aprílové..chvíli zataženo,chvíli svítí sluníčko....děs,běs....

markimac
10. srp 2011

Ahoj holky, precetla jsem vasi diskuzi a rada bych se k vam pridala. Mam zhruba stejne stare miminko (narozene letos v dubnu) a chtela bych si s vami vymenovat informace o pokrocich i problemech nasich drobecku. Teda pokud vam neva, ze jsem taky nebyla ve vasi minule diskuzi 🙂
Neco o nas: Vojtisek se narodil 26. 4. s mirami 4,15 kg a 53cm, porod byl fyziologicky a Vojtik je plne kojeny. Ve trech mesicich vazil 6,5 kg, takze je to pekny macik 🙂

babyblue2
autor
10. srp 2011

@markimac Ahojky,určitě to nikomu nevadí,naopak....koukám,že už je to třetí "cvalda" v diskuzi :o))) Tak vítej mezi námi 🙂

Vrátily jsme se z další procházky v Manduce a tak mě napadlo,jak se těm dětem v těch nosítkách kadí a čúrá..si myslím,že dost špatně...Beruška zase usnula a když jsme přišly domů,tak jsem ji dala do postýlky a ona zůstala v té samé poloze jako v manduce 😀 Vypadalo to legračně....Večer jdem na srazík s děckama z práce,ale musím vzít i Káju,protože chlap má až do večera trénink,takže žádná velká párty to nebude a v osm pomažeme domů :o)) I tak bude mít narušený "režim" ale snad pro jednou to nebude vadit :o)

raduzka2011
10. srp 2011

Maja 17.3. Šimon 4190g 53 cm
raduzka2011 25.3. Damian 3450g 50cm
zlatouch 26.3. Baruška 3304g 48cm
Cucaracha 28.3. Simonka 3450g 50cm
babyblue 30.3. Karolínka 3500g 50cm
jankadudova 30.3 Maxík
Lenka 31.3. Sára 3490g 47cm
veverik 1.4. Beátka 3040g 48cm
Baruska 2.4. Sašenka 3390g 51 cm
KáťaplusKubík 3.4. Kubík 3800g 52cm
Volantka 10.4. Štěpánek 3120g 50cm
Šárka 11.4. Daniel 3170g 47cm
ireeena 15.4. Jůlinka 3180g 50cm
Petspi 19.4. Terezka 2900g 49cm
Lůca 22.4. Matýsek 3630g 50cm
Lenycka 22.4. Kubíček 3500g 50cm
Evík 26.4. Matyášek 3800g 51cm
markimac 26. 4. Vojtíšek 4150 g 53 cm
Andy 28.4. Sabinka 3500g 48cm
Káťa 28.4. Šimonek 3100g 50cm
Raduš 1.8. Martínek 3650g 52cm

raduzka2011
10. srp 2011

@markimac jen se přidej, čím víc bab tím víc problémů, ale hlavně řešení. Člověk potřebuje to svoje mateřství prodiskutovat se spřízněnou duší.

Janko, chtěla jsem se tě zeptat na ty příkrmy, to jsi mu je začala dávat ve flašce a nebo se pokoušíš už i o lžičku? A kupuješ ty příkrmy a nebo tu mrkev prostě uvaříš ve vodě a pak rozmixuješ a popřípadě zředíš vodou? Já jsem to totiž zatím neřešila, ale koncem září bych chtěla s něčím začít, tak abych byla připravená. Já jsem teda myslela, že začnu normalně mu zkoušet lžičku, je už na ní zvyklí, když mu podávam vitamíny a nebo před očkováním ty Homeopatika.

lentilka, jak zvládla Simča nakonec to očkování, vím, že jsi říkala, že budeš dávat taky Homeo, zvládla to bez teplot nebo jsi něco nekalého zpozorovala?

Iren vydrž, jsi přece ženská, bude to v pohodě. Já teda váhu mám, pořídila jsem si ji ze začátku, když měl Damík ty malé přírustky kvůli té žloutence a ještě teď si ho jednou týdně važím, abych byla v klidu, zkus třeba upravit i nějakou kuchyňskou váhu, ale na chatě asi bude nějaká těžko.

Teď Damík usnul, měl dneska nějak zpřetrhané spaní, tak to asi ještě dohání, normálně chodíme spát po sedmé a do osmi je většinou tuhej, ale dneska to bude zase boj, doufám, že si dá jen takovou tu svojí půlhodinku...je fakt, že přes den tolik nespí, ale v noci se stále budí po dvou hodinách od posledního kojení, by si podle něj mohli řídit hodinky, takže vždy když usnu, už zas vystrkuju ty svoje prsa...zkouším ho oblbnout tou vodou, ale začne se hned vztekat....už je to pomalu měsíc a ty noční dvouhodinové intervaly stále nedávám...a to mi doktorka říkala, že mě malej terorizuje, že opravdu hlad mít nemůže...každý den čekám, že konečně pochopí, že když se pořádně napucne, tak nebude muset vstávat...už jsem přemýšlela i o nějaké té kašičce třeba od nutrilonu, myslím, že mají rýžovou, že bych mu jí zkusila dát třeba 2x týdně...no uvidíme...zkusím počkat do další kontroly 30.8. a dohodnu se s doktorkou, jestli by mi už nepovolila...třeba by jsme se zase všichni normálně vyspali 😀

ireeena
10. srp 2011

Janko, teda to musela být síla s kojením, když to takhle vypadalo ve zkrácení verzi...to mě mrzí. Ještě dobře, že manžel zasáhl a UM taky dobrá 🙂 Lepší když jsou spokojená s UM než nespokojení s kojením podle mě...

Vítej markimac!! Teda, to nebyl žádný drobeček...ženský, jak jste mohly porodit větší děcka, mě stačila Juli 🙂 Jste dobré!!!

Raduz, tyjova, no to by mě už asi nidko neviděl, kdyby se Juli budila tak často v noci. Spíš trochu přes den? Teeeda, jak to zvládáš. To je síla. Jsem zvědavá, co vám řekne doktorka.

Já už jsem se psychicky smířila s tím, že když bude Juli špatně jíst, dostane sunar...tak uvidíme. Dneska jsem doktorku nestihla, tak zítra...aby mi to aspoň po telefonu odsouhlasila a poradila, jak to zkombinovat dohromady třebas... A taky aby neřekla, že jsem Juli třeba převedla na UM bez jejího vědomí. Sice je to moje dítě, že jo, ale... 😀 Dneska to bylo docela lepší s jídlem...ne dobré, ale lepší. Podle mě musí mít hlad, ale asi nemá, tak uvidíme. Nebrečela nebo ne tak hrozně a to je pro mě hlavní ukazatel - možná blbý, ale je to tak...

Babyblue, taky chci trénovat nosítko, ale na chalupě není moc prostor....jen jednou jsem ho vzala, kdyz jsme šli lovit jablka 🙂 Nejdřív se jí tam moc nelíbí, ale pak většinou zjistí, že to není tak špatný a že něco vidí a ještě se houpe😉

Raduz, super seznámek!

jankadudova
11. srp 2011

Ahoj. K tem prikrmum. My uz mame ukonceny ctyrty mesic a kvuli mirne anemii doktorka rekla, ze neni treba cekat a at se zeleninou zacnu. Takze zatim mrkev, ta mu celkem smakuje. NA zelenou slichticku brokolici se teda netvaril, zkusim mu to dnes nejak zamichat. Rozhodne lzickou! Jen at si zvyka. Vseobecne se dnes doporucuje, kvuli zubum, nedavat do flasky ani kase. Ale myslim, ze je to kazdeho vec🙂 spis to vypada tak, ze mu to z te lzicky naleju do pusinky a on si s ni tak pohraje, nezna to, nevi co s tim ma delat. Chce to cas. Ale toho bordelu kolem!!! Kazdy den peru a mrkev ta drzi jak pribita!

jankadudova
11. srp 2011

Jeste jsem zapomela odpovedet🙂 mame sklenicky. Jsem klidnejsi, protoze nemame zahradku a kupovanou zeleninu se mi nechce dat, pak jedine z trhu. Ale nechci varit jednu mrkev, na to jsem pohodlna🙂 taky uz davno neplati, ze kupovat a varit je levnejsi...Hipp prodava napr jenom maso v bio kvalite a to se pak micha se zeleninou. Casem, az budou porce vetsi budu urcite neco varit, maminka mi koupila ten parni hrnec od Aventu, je super. Uvari vse v pare, pak se jen otoci a rozmixuje. Priznavam, ze jsem trochu pohodlna🙂

raduzka2011
11. srp 2011

Tak uz jsem fakt vazne nasr…napisu prispevek jak blazen a zase mi spadne sit.Nekdo nam to tdy musí rusit, protože mame notebook na wi-fi a vždy to spadne kolem devate a nahodi se to po pate vecer…budu to muset vykoumat. Takze zas muj dlouhy prispevek je vnivec, takze ted pisu do wordu a pak to zkopiruju a hotovo!!

Janko, je mi jasne, ze jako laktacni poradkyne jsi chtela jit prikladem a zkousela vsechno mozne i nemozne. Ja se nakonec rozkojila, ale asi jen proto, ze tchyne mi porad rikala, ze mam malo mlika at koupime Sunar, ze ona také kojila jen 14 dni vzavesu s ni manzel, ten se zas obaval abych naseho syna netrapila hlady a pak potkaval takove ty kamarády…dejte mu flasku a budete spat celou noc, takze ja jsem se zabejcila a rekla jsem, ze JA proste kojit budu a hotovo, malej pribival, doktorka na nem nic nevidela, proste jen rikala, ze některá miminka jsou plactiva vic a některá min. Ja to pripisovala tomu, ze jsme byli v porodnici od sebe dost odlouceni, tak se podle meho hodne bal a hledal porad tu spravnou osobu a tak proto mi prijde, ze je ted na me tak zavislej (Damik mel žloutenku a musel chodit na fototerapii, když se narodil, a jeste jsem ho dostala az druhy den p porodu, protože byl pridusenej a musel byt v inkubatoru a ta terapie trvala taky docela dlouho, byli jsme v porodnici 9 dni…jen pro vysvetleni :D)…takze ja poridila vahu,nakoupila kojici caje,odsávačku a byla jsem sice vyrizena, ale povedlo se!!!

Lentilko, styd se, ty mas ridicak a vsude chodis pesky :…samozrejme vtip, ale ja jsem prikladem toho ze nikdy není pozde. Ja zacala jezdit az 12 let od udelani ridicskeho prukazu, ted uz je to treti rok co ridim a jsem rada, ze me k tomu manzel dokopal, protože ted muzu s Damikem jezdit na plavani (cca 20 km) a navštěvovat i ty vzdalenejsi kamarádky, které si uzivaji prazdniny na chate a nebo bydli na vesnici, takze mame z města kam uteci.

Babyblue,jako Kaju zaraz, jste o tyden mladsi a uz se jako otacite jo…to teda ne!!! Nemuze předbíhat :D :D :D. Damik sice ma nejake naznaky, vždy se hodi pekne na bok, ale jak kdyby vedel,ze ho pozoruju, tak si to vždy na poslední chvili rozmysli.

Uz se tesim taky na prikrmy,uz mam vyhlidlej omyvatelny ubrus a koupila jsem brindak, ze v tom bude maly jak v plastence. Taky budu spise ty prikrmy kupovat, protože je fakt, ze nikde v supermarketu nemaji napsano u jake silnice to bylo vypěstováno a prece jen ty „ sklenicky“ musí mit urcita, dost prisna pravidla a je fakt, varit se s jednou mrkvi, to mozna das vic za energii nez když ji za 20 koupis.

Chtela jsem jen dat Info, kdo pouziva plenky pampers, tak ted budou mit akci od patku v Globuse Pampers aktiv baby trojky 150 ks/469 Kc (takze nějakých 3,13 za plinu) :D

Tak preji hezky den, my po obede vyrazime na chatu ke kamarádce.

babyblue2
autor
11. srp 2011

Radu,vývoj nezastavíš :o))) Ale zatím mi přijde,že to musímě každé ráno "opakovat" znovu :o)Ale jak se rozjede,tak to jde ráz na ráz :o)) Ono se říká,že kluci jsou takoví "línější",ale co kus,to unikát.Tak to já jsem na tom stejně jako Jitka-neřídím ,ipřesto,že mám řidičák.A je to už 12let,co jsem naposledy řídila....Ale dostali jsme auto,tak mě k tomu možná chlap donutí.

Co se týče příkrmů,tak jsem četla jeden článek v D-testu o těch skleničkách a v podstatě z něj vyšlo to,že ty skleničky jsou fajn,protože tam je kontrolovaný obsah dusitanu a jiných pro mimi škodlivých látek a třeba jarní zelenina ze zahrádky není pro miminka moc dobrá,protože obsahuje velké množství těch dusitanů...najdu ten článek a dám sem odkaz :o)