BW 04/11

babyblue2
4. srp 2011

Tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi ze staré...strašně se mi po vás holky stýská a chci si s vámi povídat i nadále,jen bez nadávek,osočování a těch dalších nepříjemností...tak snad to vyjde a my opět "sejdeme" 😉

babyblue2
autor
4. srp 2011

Mrzí mě,co se stalo na BW ale vy mi holky chybíte a chci si s vámi nadále psát,jak se daří miminkům,jak se máte a tak vůbec :o)) Tak se kdyžtak (jestli máte chuť ozvěte).My máme s Kájou po třetím přeočkování a kontrole ve 4.měsících.Tak už nepřírá tak moc jako předtím a i já sama mám pocit,že jí mnohem méně a vůbec neodhadnu,kdy bude mít hlad.Jinak tedy tak trochu zažívám doma peklo,protože mi ji babičky a dědečkové trochu rozmazlili a já v pondělí myslela že vyskočím z kůže.Ale snad se to vrátí do normálu.Taky se berušák poprvé otočil na bříško,tak jsem měla radost a potom i párkrát zopakovala,ale chce to trénink.Zatím mi to přijde takové víceméně náhodné :o)))Tak se zatím mějte a doufám,že si něco přečtu :o))

ireeena
5. srp 2011

tak Já teda nevím, jak to najdu pak. ale uložila jsem si tu stránku 🙂 Nějak se tu nevyznám 🙂 Jak se máte, holky?

To je super, že se Kája otočila! Juli jen dvakrát, ale to už je dýl a od tý doby nic...spíš to byla gravitace 🙂
Holky, když jsou mimča vzhůru - jak to máte? Jste pořád s nima hrajete si, nebo je necháte i samotné a pokud jo, vydrží vám sami? Mě Juli totiž jak kdy...někdy si hraje u hrazdičky, ale jindy vůbec nechce a vlastně ji nic nebaví 😒 Ale to je možná blbej den zrovna. No nevím, jestli bych po ní nechtěla moc, aby byla víc samostatná, když se sama neumí moc zabavit. Zajímě mě, jak to máte vy 🙂 , abych mohla mít nějaký srovnání.
Předevčírem jsem byla nadšená, jak si pěkně hrála pod hrazdičkou a i docela dlouho...zvedala k tomu už i nožičky pořádně - tak třeba se za chvílui překulí 🙂 - no ael včera a zatím ani dneska teda nic moc....

Tak zatím , ženský...u nás na chalupě je pěkně, ale radši bych, kdyby nesvítilo a bylo jen teplo, to by mohlo být Juli venku. Zatím tu není totiž žádný sezení ve stínu udělaný...to až časem...

babyblue2
autor
5. srp 2011

Iren,já si to dala do oblíbených stránek,tak pak to už na to je kliknu a budu listovat (teda doufám :o)))
Jinak já to mám asi podobně jako ty.Karolínka teda sama bývat nechce vůbec :o( Docela mě to i štve,že se neumí sama zabavit...jakmile vyhátnu paty z pokoje,je řev.Ale když jsem u ní,hrajeme si,povídáme atd.,tak je klid a pokoj.Tak nevím,ale když nejsem sama,tak mě to uklidnilo :o)A musím teda říct,že jsem úplně nadšená z té matrace do kočárku,protože jí vždycky šoupnu na bříško a ona vydrží celkem i dlouho a vzhledem k tomu,že je omezená prostorem,tak se jí ani tak nerozjíždějí ručičky.Ikdyž si pořád myslím,že by na tom bříšku měla vydržet déle (u nás je max 5min.) Jak to máte vy?

Docela ti závidím ti chalupu...my byli minulý týden u našich rodičů a v podstatě jsme byli pořád na zahradě,ikdyž bylo hnusně....a bylo to super,Karolínka krásně spinkala (jeden den skoro celý).Tady v Brně mi moc spát nechce,někdy spí jen hodinu za celý den (a to ani ne v kuse)

Ale pravda je,že jsem si říkala,že za ten týden,co jsme byi pryč,se toho moc "naučila" Začala hodně zvedat nožičky,objevil se první zoubek,přetočila se a mnohem více se zajímá o okolí.

Tak se zatím mějte,v Brně je dneska nechutné dusno..to bude slejvák....

babyblue2
autor
6. srp 2011

Ahojky,mám jeden dotaz..Karolínka poslední týden nějak nechce jíst.V podstatě jediná klidná chvíle,kdy jí normálně je v noci a první ranní.Jinak si třeba 3x cucne a pak se na směje,pak si zase cucne a zase se kření.Nebo si hraje s bradavkou-natahuje a pocumlává,ale moc nejí.A tak se najednou z desetiminutového kojení stává záležitost půlhodinová...což je děs ☹ Přijde mi,že ž nechce ani pít po těch třech hodinách jako dřív.....Jak dlouho pijou ty vaše sluníčka?

raduzka2011
7. srp 2011

Maja 17.3. Šimon 4190g 53 cm
raduzka2011 25.3. Damian 3450g 50cm
zlatouch 26.3. Baruška 3304g 48cm
Cucaracha 28.3. Simonka 3450g 50cm
babyblue 30.3. Karolínka 3500g 50cm
Lenka 31.3. Sára 3490g 47cm
veverik 1.4. Beátka 3040g 48cm
Baruska 2.4. Sašenka 3390g 51 cm
KáťaplusKubík 3.4. Kubík 3800g 52cm
Volantka 10.4. Štěpánek 3120g 50cm
Šárka 11.4. Daniel 3170g 47cm
ireeena 15.4. Jůlinka 3180g 50cm
Petspi 19.4. Terezka 2900g 49cm
Lůca 22.4. Matýsek 3630g 50cm
Lenycka 22.4. Kubíček 3500g 50cm
Evík 26.4. Matyášek 3800g 51cm
Andy 28.4. Sabinka 3500g 48cm
Káťa 28.4. Šimonek 3100g 50cm
Raduš 1.8. Martínek 3650g 52cm

tak jsem tady zkopirovala nase bojovnice, ktere prispivali at uz mene nebo vice, co uz se registrovali sem, tak jsem nas prepsala a doufam, ze se nas tu sejde zase vice a samozrejme vitame nove 😀

jankadudova
7. srp 2011

Ahoj, muzu k vam? Mame ctyri a pul mesice a zacinam prikrmy a vubec mi prijde, ze je to obcas narocny🙂 vymyslet zabavu miminu co uz vyzaduje pozornost mi nekdy moc nejde🙂

babyblue2
autor
7. srp 2011

@jankadudova Ahoj Jani,už dáváš příkrmy?Já se na to chystám až od půl roku,plně kojím..ikdyž mi mami říkala,že už od 4měsíců můžu zkusit dávat příkrmy,ale zatím se mi do toho nějak nechce 🙂 Jinak s tou zábavou to máme asi tak stejně,někdy si taky nevím rady a už nevím,co bych vymyslela,protože se moc sama zabavit neumí.A co máš?Chlapečka,holčičku?

jankadudova
7. srp 2011

@babyblue2 Ahoj, my mame od ctyr tydnu Nutrilon allergy care kvuli potizim, takze od ukonceneho 4.m se muze a i proto, ze je Maxik trochu chudokrevny, doktorka rekla, ze nemame cekat. Takze treti den mrkvicka, ale jen par lzicek🙂 No je to nekdy trochu na hlavu..kdyz uz se mu nelibi na zadech, na brisku, zadny hracky...pak jedine do kocarku. Ale Maxik je celkem vesele miminko, jen maminka by potrebovala obcas nejakou prirucku🙂 Narodil se 30.3. a ma chlapec 7kg, takze porad nosit je docela zahul!

raduzka2011
7. srp 2011

Ahoj holky,

tak jsem si tu ted pul hodiny vylevala srdicko a nakonec my spadla sit ☹ ...samozrejme ta internetova.

Tak uz jen ve zkratce....
Janko, prosim pripis sem udaje o datumu narozeni, jmenu a miry miminka at te muzeme pridat do tabulky :D

Co se tyce prikrmu, tak ja stale plne kojim a doufam, ze to vydrzi do konce zari co budou Damikovi pul roku. A cim zacinas, kasickama a nebo uz treba zeleninou jako mrkvickou?

Holky teda mate ty holky nejak cile...Damianek se otocil zatim jen jednou a to hodne nahodne, kdyz se capnul jednou rukou hrazdicky. Jinak se teda toci do kolecka na miste, ruzne zveda nohy...vzdy rikam, ze dela aerobik, ale bohuzel jen kdyz je bez pliny, jakmile ma plinu, tak veskere jeho aktivity jsou na bodu mrazu, takze jsem koupila pratelne jednorazove podlozky(protoze se samozrejme vzdy pokadi nebo pocura), Damik je nahatej a vesele trenuje.

Chtela jsem se zeptat, na bradavce se mi udelal jako takovy bili bedar cca pred tydnem, kdyz se Damik prichyti tak to boli jak kdyby mi do prsa nekdo vrazel jehlu..bedar zmizel )pomohl PURELAN, ale bolest zustala, nevite nekdo co s tim? K jakemu lekari mam jit na gyndu nebo k praktickemu a nebo je jiny doktor pres kozy 😀 ?

Tak zatim pa...musim jit jeste neco delat..dopisu zas neco pozdeji, teda doufam, protoze casu je stale min a min...tesim se na vas.

Jeste jsem chtela pripsat 4 mesicni prohlidka 6800 g, obvod hlavicky 41 cm, zvladli jsme HEXU i SYNFLORIX bez teplot, ale nasadila jsem homeopatika, takze priste nasadim opet...jestli mu nepomohli, tak mu kazdopadne neublizili.

jankadudova
7. srp 2011

Takze chlapecek Maxmilian, 30.3., 3690/50.
Zacinam s mrkvickou. Nekojim, takze od ukonceneho ctyrteho mesice zaciname🙂 Max potrebuje zelezo, tak neni nac cekat (slova pani doktorky). S tim prsem - pokud to stale boli, sla bych na gyndu. Ovsem pokud nemas jine priznaky - teplotu, zatvrdlinu...tak ti s tim moc nepomuze. Doporucuji po kojeni trochu zachladit. Nebo treba aspon den setrit ten prs. Odstrikat ANO, ale neprikladat. Co to udela. Jsem laktacni poradkyne🙂 cili "pres kozy" 😀

babyblue2
autor
7. srp 2011

Jani,tak to jste narození stejně jako my :o)) Já mám dceru Karolínku a ve 4 měsících má 7670g 😀 Takže moc dobře vím,o čempíšeš...ale ruce si už tak nějak zvykly :o)) Já se na ty příkrmy i trochu těším,protože to bude zase nějaká změna v našem denní "režimu"

Radu,já bych si tipla,že ten bílý beďar byl ucpaný mlékovod (galaktokéla)....možná.Měla jsem ho nedávno a co jsem se dočetla-snažila jsem se to ručně vystříknout,ale nešlo to,tak jsem vysterilizovala jehlu a jemně ten pupínek propíchla a mlíko pěkně vyteklo,stříkalo to daleko :o) Ale uvolnilo se to.Ikdyž to potom ještě tak dva trošku bolelo při kojení a musela jsem být hodně opatrná na hygienu,ale dopadlo to dobře.Teď je otázkou,jestli to máš i ty,moje příznaky: po kojení se objevila bílá tečka podobná tomu beďaru,která zlehka zmizela mezi kojeními,ale po kojení se zvýzarnila.Nebo můžeš zkusit jestli ti to Damiánek neuvolní (pokud to máš na dobrém místě,aby měl bradičku v tom kvadrantu,kde je ten pupínek),pak stačí správně napolohovat mimčo.Toliko jsem se dočetla 😉 Třeba pomůže.Jinak bych s tím šla taky na gyndu.Zkus mrknout na www.kojeni.net

babyblue2
autor
7. srp 2011

Jo a Karolína se zatím točí taky tak nějak spíš náhodně,ale aspon něco,tak se snažím jí motivovat a Jani,tobě závidím veselé dítko.Naše Kája se strašně ráda nosí,protože to pěkně vidí a má to "bez práce",takže u nás celkem často křik,protože maminka nosit nechce.Ale když jsem s ní v pokoji,tak je docela i klid,když se hodně věnuju.Což ale nemůžu dělat celý den,protože jinak bych doma nic neudělala ☹ Nějaký manuál bych taky sem tam potřebovala 😉

jankadudova
7. srp 2011

No ja bych byla opatrna s propichovanim...a kdyz uz, tak potom osetrit nejakou dezinfekci, protoze by se to mouhlou zkoupnout v nejaky zanet. Maxik dnes s chuti snedl asi 80ml mrkvicky (ze sklenicky), tak za par dnu jdem na nejakou zelenou slichtu🙂 Otoci se ze zad na brisko, ale pak, kdyz uz ho to nebavi, nedokaze to zpatky. Takze krici o pomoc🙂

babyblue2
autor
7. srp 2011

No je to asi ta poslední možnosti,ale je to lepší než trpět 🙂 Minulý týden jsem četla,že mimča se naučí ze zad na bříško otáčet až cca měsíc po tom,co to umí tam :o)))Nevím,je to moje první mimčo,tak nemám zkušenosti...Jani,ty máš první nebo už doma máš nějaké?

ireeena
7. srp 2011

Ahoj holky,
Janko vítej, super, čím víc, tím líp 🙂 Já ti teda trochu závidím, že je Maxík veselé miminko. Nemůžu říct, že by Julie nebyla veselá, ale tak napůl...někdy hodně kecá a směje se, ale pak spustí kvůli něčemu hysterák a já jsem z toho hned na mimo a zkreslí mi to celý den 😒
Jeee příkrmy, to se máš 🙂 Teda ne že bych chtěla místo kojení kupovat drahý umělý mlíko, to ne...ale poslední dobou a to je skoro měsíc, to je s Juli u kojení docela náročný - Babyblue, mluvíš mi z duše!!! Julie sice občas pije i těch deset minut, ale i tak - pije, odsaje se, pije, odsaje se...někdy jí to tak vyhovuje, jindy brečí. Doktroak se mě ptala, jestli nemám málo mlíka...ale když zkusím, teče, takže si myslím, že to není tím. Občas si odříhne v pohodě, ale občas to fakt vypadá jako že jí nedám najíst a hned břečí...takže když si vezme dudlíka a přestane, jsem ráda. Ale i tak to je o nervy a fakt už si pár dnů říkám, že bych brala láhev a nebo už pro ní mrkev a tak...z toho prostě nemáš podle mě takový stresy,když ti nejí. Takhle to je furt otázka - má dost? Nemá? Mám to ještě zkoušet nebo ne? A víš jak, kdyby člověka nebolely záda...ale už jsem někdy ráda, že si lehnu, a pak s ní ještě bojovat...ne to nemám, takže buď jí nebo prostě nedostane ☹

Juli se taky párktát už otočila ,dneska jsem ji konečně viděla i já a nejen manžel a měla jsem z ní srandu. Asi se jí to líbilo, nebo se smála, jak jsem se smála já....ale jak se otočila, tak se pak smála 🙂

Se zabavením dětí - jsem ráda, že nejsem sama!!!! 😀 někdy si říkám, jestli mám ten mateřský cit, že neumím vymyslet nějakou zábavu...

Manžel mi přivezl v pátek na chalupu takový fleesový nánožník na kočár. Máme jjeden kočár jen jako sporťák - golfky, je hodně lehký, ale i úzký a nemá žádný zajištění. Juli v něm ale samo leží, takže to něco chtělo. Koupila jsem ho MMB a jsem nadšená, vypadá to jakoby k tomu kočárku patřil. Je červeno-šedý a kočárek je černý s červeným okrajem na stříšce 😉

Loučím se, ženský...jdu háčkovat čepičku 😀

babyblue2
autor
7. srp 2011

Irčo,já to cítím úplně stejně jako ty...to s tím zabavením dětí...mám i knížku,jenže tam je jen pár věcí ☹ Dneska jsme zažili další super hysterák a to u toho byl i chlap a pak se mě ptal,jestli tohle mám každý den....no,mám...ptala jsem se v jedné poradně co s tím, a paní mi napsal,že mi přeje pevné nervy ... ☹
jen doufám,že to všechno jednou přejde :o)
A co se týče toho pití,tak jsem kdesi vyčetla,že děti to občas ve 4.měsících dělají,že odmítají pít,ale má se to údajně zlepšit.Hlavně mi přijde,že už tolik pít ani nechce,že se ty časy prodloužily a nepotřebuje pít co tři hodiny,ale to musím ještě pořádně odpozorovat :o) A obdivuju tě s tím háčkováním....já měla pár pokusů a ze čtverce/obdélníku vždycky vyšel trojúhelník :o))) Na tohle jsem prostě tele,ikdyž bych to moc chtěla umět :o)

jankadudova
8. srp 2011

Holky, mam prvni dite, ale jsem tak trochu "deformovana", protoze jsem detska sestra a dlouho jsem pracovala v porodnici. Vzdycky kdyz prijdeme k nasi pediatricce, tak mi saestricka rika "tohle preci vite". A ja rikam NEVIM! Moje praxe byla u tech mrnat nekolik hodin starych, ale s ctyrmesicnim prckem nekdy vazne nevim🙂) To odmitani prsu muze byt i spurt, lenost - ono uz to tak snadno jak na zacatku netece🙂 chce to pevne nervy. Coz kdyz je clovek unaveny kolikrat nema. Ja nekojim a taky me nekdy Maxik prinuti odejit do jineho pokoje a pocitat do deseti🙂

raduzka2011
8. srp 2011

Tak jsem se sem vcera nedostala:(.
Jj, bude to asi ten mlekovod, je super, ze si Janko sestricka a laktacni poradkyne najednou a takove ty sestricky, to prece vite bych zabila. Ja teda z oboru nejsem, ale mam super doktorku, je mi to treba schopna vsechno desetkrat zopakovat nez to pochopim 😀
Dneska mam ty "bedary" 2, jak se mi to muze porad ucpavat, chodim dokonce uz doma i nahore bez 😠 , no vzdy se to snazim potahnout nejdriv odsavackou, zkusim ten prs setrit, ale teda da mi to hodne premlouvani, mam manualni odsavacku a to je vzdycky doba...njn lenost.

Co se tyce kojeni, tak ja uz zas cca mesic kojim co 2 hodiny i V NOCI...kdyz jsem se ptala doktorky, tak mi rekla, ze me Damianek terorizuje, zkousela jsem mu soupnout i flasku z vodou, ale vzdy si parkrat cucne a pak chce stejne tu kozu :(

Ja bych se neobavala, ze by mimca potrebovali nejaky herni plan. Ja nechavam daminka hrat samotneho, popr, kdy je odpoledne cas, tak si k nemu sednu, ono mu zatim staci, kdyz na me vidi...mam ho treba na zemi u vareni, povidam si co budu prave delat, on ma z toho svandu, vidi me, slysi me a je spokojenej.

Hysteraky mame taky, ted 2 dny nam pomaha, kdyz ho zacnu lehce foukat do obliceje on se sklidni, protoze ho treba musim jit prebalit..on je celou dobu v pohode, pak ho polozim na prebalovak a strasnej rev, ale on hned zavre oci a hysterak...vubec se nepodiva kde je a co se bude delat, takze ho zatim tohle nejdriv uklidni a pk mu to vysvetlim a je zas v pohode..no nekdy blbnu.

Taky hackuji, ale ten muj dablik, ty cepicky, teda jako obecne cepicky nechce nosit, tak mu je davam, jen kdyz je venku z kocarku a bud sviti slunicko a nebo fouka vetrik.

Holky musim se vam postezovat, taky mate tchyni na zabiti??? Byli jsme v sobotu nakupovat v nemecku, chtela mermomoci damikovi neco koupit, ja se tomu samozrejme nebranila, ale co delala. Damianek je ted takovy "mamanek", musi me mit stale nadohled a nebo alespon na dosleh, ona my vzdycky ukradla kocar a odjela s nim uplne dopryc. vzdy ji rikam, pockejte tady, jen co jsem se otocila, tak zmizla, pak slysim takovej rev...no nabehala jsem se poradne, malej byl porad urvanej i manzel pak uz nadaval a to je co rict...no fakt jsem si myslela, ze je snad pitoma. Damianek pak chtel spat, tak jsem ho zacala uspavat a ona, ze si vezme kocar a bude s nim jezdit (to jeste nespal), tak jsem ji rekla, ze by to tam zboril, ze nejdriv musi usnout...amme ted takovy ritual na usinani 😀 ...no nevim cim jsem si zavinila, ze je malej "mamanek", ale kdyz byl malinkej, tak mu bylo uplne jedno kdo s nim jezdi..nechtela jsem se prave dostat do teto situace...no omlouvam se, ale musela jsem to nekde vyventilovat.

Jsem zvedava co dnes budu delat, jsme zvykli byt dopoledne venku a tady pekne leje, destik my nevadi, ale tohle co je tady je poradnej slejvak.

jankadudova
8. srp 2011

No tchyne trosku na pest...to by me taky stvalo. Ani z tech nakupu pak clovek nic nema, kdyz porad hlida, kde se ozve rev. Ja mam tchyni fajn, ale taky nekdy...muj muz ma dva bratry, takze samozrejme je zkusena, ale kdyz uz po nekolikate MAxika tahala za rucky do sedu (!!!), tak jsem lehce vyjela, ze jsou mu jen ctyri mesice, nema se za ruce tahat vubec a az si bude chtit sednout, tak to urcite poznam. No moc se netvarila🙂 Raduzko, to ze je mamanek je prinos ( prof. Matejcek/ nas nejznamejsi detsky psycholog rikal, ze proste dite do tri let i do peti potrebuje mamu vedle sebe). Jasne, ja bych rada vypestovala to sympaticky miminko, co kdyz maminka jednou za cas necha hlidat babicku, tak se nezblazni, ale ted na to jen prijit🙂 Chteli bychom treba do kina nebo proste byt chvilku sami. Nekolik maminek u nas mi naznacilo, ze "to je teda divny odchazet od ditete". Me to divny neprijde, mam ho porad stejne rada, jen potrebuji obcas chvilku pro sebe. Pak je to vsechno veselejsi🙂

lentilkaj
8. srp 2011

Ahoj holky, konečně jsem tu - nick CUCARACHA byl už zabraný, tak jsem pod novým nickem 😉 .
Konečně jsem vás dočetla a jsem ráda, že je tu s náma nová maminka janka!
Jinak jak píše Verunka o kojení, mám něco podobného se Simčou - taky nejlíp pije v noci, první kojení ráno a pak jsou to takový rychlovky přes den, jak je hrozně zvědavá, tak se pouští pak se zase přisaje a zjistila jsem, jak jí to hned na začátku trošku neodstříknu - aby bylo na bradavce trochu mlíčka, tak se rozčiluje... a krizi - laktační, co jsem měla na 3měsících -tak tu jsme ustály jen díky jedné laktační poradkyni, která mi radila přes telefon. Dr. už mi radila i Nutrilon, ten jsem zkoušela Simče dát a odmítala, nakonec jsem pila hodně čajíčků, brala homeopatika a masírovala prsa olejíčkem od Weledy a mlíčka zase už je dostatek a malá pije i líp. Ale ten týden to byla krizovka. Bylo mi z toho smutno, že bych musela s kojením končit tak brzy. Ale manžel mě podpořil, říkal, co by za to jiné mamči daly, kdyby mohli kojit aspoň ty 3-4měsíce. No snad nám to ještě nějaký čas vydrží.
S tím zabavením, to máme podobné - někdy Simča vydrží na hrací dece dlouho, jindy u ní musíme být, buď já - nebo naše chůva Danča 🙂 . ta by Simču pořád chtěla chovat 😉 . Uspávání už taky není tak snadný, několik dní když bylo ošklivo tak už začala Simča křičet jen jsme se blížily k ložnici ☹ .
Spí cca 4* za den po půlhodince. Víc nedá a pár dní teď někdy střihla i 10minutový spánky - jak říkám mikro.
No takže už je to přes den tak 2hodinky spánku a to po dávkách...
Večer bývám utahaná jako kotě...
Dnes jdeme na kyčle, tak doufám, že to bude naposledy! Počasí je fakt hrozné, léto skoro žádné až na pár dní nebylo, tak mě to tak mrzí, no ale s tím stejně nic nenaděláme.
Jinak jsem dostala k narozkám od kámošky zase jednu zajímavou knížku jmenuje se Doba jedová a jsou tam zajímavé info o stravě, očkování, vlivu živ. prostředí na naše zdraví. Jsem ráda, že nechávám očkovat jen co je povinné, a že jsme začaly s Dr. až ve 4 měsících. Je to hnus co se do těch vakcín přidává!!!

Přeji krásný pondělní den a těším se na příspěvky!

ireeena
8. srp 2011

Pěkné ráno, dámy!

Raduz - tyjo, prozraď mi, jak si tam nahrála fotku? Já to zkoušela a když se jakoby nahrála, byla v červeným rámečku, změna vidět nebyla a u toho jen "zruš"...máš nějakou menší velikost?
No právě s tám hracím plánem - Juli vydrží někdy sama...u hradičky nebo tak. Ale není to pravidlo, to spíš tak jen chvíli a pak je spokojená, když tam seš ty. Nestačí jí mě slyšet , vidět - potřebuje vidět zezhora ☹ Jsme teď na chalupě a ejště s mojí mamkou, takže nevím, jestli to Juli vydrží třeba i domů, kde zas není tolik věcí na koukání na kuchyňský lince a tak 🙂 Ale nechci ji rozhodně furt nosit nebo tak...jenže nevím,jestli už se to třeba do tý fáze fakt nedostalo 🙄

Jinak s tchýněma - tu tvojí bych fakt picla 😠 Musí to s ní být docela nářez. Moje tchýně je skoro přes celou republiku, takže se vidíme fakt hodně málo. Kdyby byly torchu blíž, byla bych i radši, takhle je skoro nevidíme 1-2krát do roka. Možná to bude lepší, když nám zůstane chalupa, ta je ve východních Čechách, takže to je do Ostravy blíž. Teď jsme tam chtěli jet, ale bohužel ýdaje za ipravu auto kvůli střetu s kancem nám to překazili ☹
Tchýně pracuje celý život v kojeňáku 🙂 Má dobré zkušenosti.

Holky, jdu nakoupit nějaký látky, ale musí mi mamka poradit, kolik toho 🙂 Musím to vykoumat...uvažuju, že bych to pak třeba u prodávala na Aukru a tak. Našla jsem nějaký pěkný látky a nejsou ani tak drahý, takže by to povlečení nevyšlo draho, jako ho mají většinou. Myslím, že by se to některým mamkám mohlo hodit 😉

Jo a taky dneska bude štrůdl, mňam

Janko, úplně s tebou souhlasím...nevidím na tom nic špatného, odskočit si od dítěte 🙂 Já bych taky ráda, jednou se mi to povedlo, ale to byl takovej fofr, že jsem si to moc neužila - jela jsem na nějaký nákupy. Do kina se chystáme s manželem, jen musíme vymyslet, kdo nám pohlídá 🙂

babyblue2
autor
8. srp 2011

Jity,tak to je dobře,že je laktační krize zažehnána a viva laktačním poradkyním 😉 Kamarádka měla taky krizi a moc jí pomohla a mně vlastně ze začátku taky (teda já jí spíš využila jako homeo poradkyni) S tím spaním to máš koukám horší než já.Ti holky dávají docela zabrat.Bych asi večer padla na "hubu".
Dneska se mi den fakt líbil,jak už jsem psala na FB...spokojenost (snad) na obou stranách..celé dopolko jsme se válely a zpívaly si písničky od Svěráka a Uhlíře,pak si chvíli hrála sama,na chvilinku usnula,pak jsme šly na prochajdu a tak to pokračovalo až do večera....bylo to mnoohem lepší.Navíc jsem jí na procházku vzala do Manducy,at si zvyká a super,až na to,že jsme byly obě doslintané až na kost :o)))Káje je výkonná.
Radu,že ty tchýně si říct nedají...mně udělalo neco podobného.A mimochodem,Janko-moje tchýně taky Káju tahá do sedu.Grrrr.A co se týče odcházení od dítěte.....už jsem několikrát byla sednout s kamarádama a hlídal chlap..proč ne,však dítě není koule uvázaná u nohy,ne?A když má kdo pohlídat,tak proč ne?Každá si potřebujeme občas orazit a odreagovat se....My třeba máme obě babičky 200km od nás,takže hlídání nehrozí :o(

Irčo,s tím šitím povlečení to není špatný nápad,myslím,že hodně mamin nakupuje povlečení na netu,protože mi to přijde strašně drahý.Já taky kupovala od paní,co to šila sama :o) a jestli máš obchod,kde koupíš látky levně,tak bych do toho šla :o)Ty jo,seš šikovná na ty ruční práce.....

Holky a kdyžtak řekněte i ostatním holkám z ex BW že jsme tady (když budou mít zájem).Já je neměla všechny na FB,tak jsem to poslala jen vám (ikdy se stydím,protože jsem zapomněla na Verču) A jsme samozřejmě otevřené i novým maminkám 😉 Aspoň se dozvíme zase něco nového,jiý pohled :o)

raduzka2011
9. srp 2011

Ahoj devcata,
tak uz rady nepotrebujete...koukam fota nahrana :D
Jj,holky tchyne jak se rika tchyne a uzeny jsou nejlepsi studeny:D. To ta moje chtela uz Damika ve 3 mesicich posadit do jidelni zidlicky a narvat ho pribinakem, protoze manzel uz mel ve 3 mesicich ve strave pribinak a malej zacal posazovat, samozrejme ne sam, ale nechce lezet...muzu ji 1000x rikat, ze i doktorka to zakazala, zadne sezeni!!!

U nas teda hlida zatim taky jen manzel a nebo moje mamka, je to tak vzdy max. na 2 hodky, tchyni jsem maleho jeste uplne nesverila, pokousela se sice o to, ze tam jel manzel s malim, ale vzdy se vratil s tim, ze tam malej rval...ze bych na nej tu moji averzi prenasela:(...no nevim.

Taky me napadlo neco doma vyrabet a pak to prodavat mamcam, co nejsou tak sikovne, ale nezbejva cas :(

Uz jsem si konecne zaridila to pujceni manduci, teda za tu kauci chteji pomalu tolik, za kolik bych ji koupila, ale zase chapu, ze se jisti, abych si ji nenechala, tak jsem zvedava jak se tam bude malemu libit. Dam vedet na nase pokroky. mam babyvak a tam se Damikovi teda moc nelibi.

Holky vcera jsem se nasmala. Damik byl nahaty a manzel ho pretocil na brisko, tak mu rikam, aby si malej neodrel to svoje nadobicko a on na to, no tak obrovsky ho zas nema :D :D :D...no vybuch smichu....

Dneska uz to tady vypada na lepsi pocasi, vcera jsme pekne zmokli, byla takova prutrz mracen, ze nez jsem Damikovi nasadila plastenku na kocar ja uz byla durch, takze uz me destnik nezachranil, vratila jsem se uplne promocena,potkala jsem mamku, ta byla taky durch a malej se na nas zubil z kocaru uplne suchej.

jankadudova
9. srp 2011

Ahoj holky. Chapu spravne, ze jste tuto diskuzi uz mely nekdy driv?? Tak dlouho tu nejsem, tak doufam, ze jsem se vam nejak nevetrela🙂 Co se tyce nositek, zkousela jsem Manducu, ale moc mi nesedela. Potom jsme poridili Beco a jsme nadseni. Maxik je spokojeny, me je prijemny, dobre se to zapina...ja jsem od zacatku bojovala se satkem, moje segra je zaprisahla satkovacka🙂, ale me to nejak nesedlo. Nez jsem se zauzlovala, byl Max uplne besny, ja zpocena a malem jsem se na tom obesila🙂 proste mi to neslo. Nositko je bezva pomocnik. Dneska je to pet dni co mame mrkvicku, tak ji zkusim zamichat s brokolici, to jsou takovy blivajzy🙂 tak uvidime co na to junior. Tady v Uvalech nic moc nemame, tak bude standartni okruh prochazkovy a odpo mozna prijede kamaradka s mesicnim chlapeckem, tak se tesim. Driv jsme si povidaly o chlapech. Ted se bojim, ze debata bude jen o plinkach, jidle, spani, rvani🙂) mejte pekny den

ireeena
9. srp 2011

Holky, mě z toho kojení dneska klepne!!! Psala jsem Verča zprávu na FB, protože psala, že to mají podobné.
Juli pije fakt málo oproti tomu, jak pila dřív. Dneska přes den hodně málo a teď k večeru spustila hysterák - ale když jsem jí nejdřív nabízela, tak nechtěla - pak jsem to zkusila znova a sála jak divá. Odpojila se několikrát, pak už se dost ostáhla, tak jsem j zkusila druhé prso...a to samé. Jenže potom, co se odsála, tak bulela. Mám málo mlíka? Zítra volám Mudr. jestli ji nemám koupit umělou... Blbý je, že nejsem doma a naše mudr. má příští týden dovču, tak snad by mi poradil někdo jiný, kdo by ji zastupoval nebo tak...
Janko, nemáš nějaký tip jako poradkyně?

babyblue2
autor
9. srp 2011

Jani,my se s holkama známe z jiné diskuze,kterou jsme opustily,protože se to tam trochu zvrhlo.Ale rozhodně jsem nechtěla říct,že bys ses sem nějak vetřela nebo něco takové.To rozhodně ne,naopak tě vítáme a jsme rády :o)))

lentilkaj
9. srp 2011

Ireeno:
toto samé jsem si zažila se Simčou asi před měsícem. To, že mám laktační krizi poznala Dr. - po převážení koukala jaký byl přírůstek, za 3 dny jsem měla přijít znovu- a ejhle malá i ubrala sice jen pár gramů, ale byl to úbytek. Navíc měla Simča nějakou virozku, takže pila fakt špatně přes den, jen v noci dobře.
Dr. mi samozřejmě poradila koupit jednosáčkové balíčky Nutrilonu1 a přikrmovat, bojovala jsem s tím ještě další 2 dny, pak jsem po tom Nutrilonu sáhla, dávala po lžičkách, moc to nešlo, pak i v lahvičce a malá jednou jedinkrát vypila asi 80ml. Pak už i to odmítala a já volala laktační poradkyni, ta mě uklidnila, že to je v tom věku normální a ať vydržím - že to může trvat i týden (tak jsem hodně pila, koupila i masážní olej na prsa od Weledy a několikrát denně masírovala a přikládala na střídačku několikrát při jednom kojení). Dopadlo to dobře, malá se zase rozpila a kojím dál. A víc - takže dle mého to fakt byla jakási laktační krize.
Doktorce zavolej, ale myslím, že to chce obrnit se a trpělivost růže přináší i když je to někdy fakt o nervy, kdybych si to nezažila nevěřila bych. S Dančou jsem tohle tedy kolem 3-4měsíců nezažila takže jsem z toho byla vedle.
Ale máme tu z nejpovolanějších - Janku, tak ta nám k tomu jistě ještě napíše něco fundovaného - ne jako já, moc ráda jsem služby poradkyně po telefonu využila a musím říct, že mi to opravdu pomohlo hlavně psychicky - což u doktorky jsem podporu nenašla. Manžel mi říkal, že kdyby to měla řešit takhle s každým, že by nic jiného nedělala a spoléhá, že pokud někdo chce u kojení vydržet tak si informace najde a bude se tím řídit a může se to povést nějak překonat. Oni asi volí tu nejjednodušší cestu, hlavně vzhledem k prospívání miminek - takže nabídnou to přikrmování. Na jednu stranu to chápu, ale mě to tedy dost spíš srazilo odcházela jsem od Dr. dost vyřízená. NO po 3 týdnech na kontrole (moje MUDr. měla po té mé krizi zrovna taky 14dní dovču) už na převážení zase bylo znát, že se Simča spravila 😉 takže dá se to přečkat.

babyblue2
autor
9. srp 2011

Iren,já si myslím,že mimča pijou méně i proto že už to "umí" a proto jim to trvá méně.Taky se určitě mění skladba mléka,takže je možná hustší a potřebují ho méně.Na fcb jsem ti odpověděla..hlavně vydrž co nejdéle!!!Držím pěsti.Třeba je to jen chvilkové a brzo to přejde,i Jituš měla "krizi".Takže v tom nejsi sama.Jak mi říkala kámoškla,hlavně nepanikařit a být v klidu,ikdyž je to děsné,jak ti pláče dítě hladem.....

Já mám dneska den blbec.Chlap dostal ráno výpověď z práce,takže vůbec nevím,co s náma bude....chjo.Když se se..,tak všechno najednou ☹ Jo a fotka mi nahrát nejde :o( Nevím,proč to ten počítač nechce povolit....

Jani,já bych se do šátku taky asi nezauzlovala,ale asi je to jenom o cviku.Šátky se mi taky líbí a přemýšlela jsem o něm,ale nakonec vyhrála manduca,protože byla za dobrý peníz a jsem s ní spokojená.I dnes jsme v ní vyrazily na chvilku ven :o)

jankadudova
9. srp 2011

Hlasi se laktacni poradkyne🙂)
To co popisujete skutecne vypada na laktacni krizi. Netreba hned sahat po UM, ale zase vsechno s rozumem. Pokud nemate vahu, tak je treba sledovat jak miminko cura. Pokud ma alespon sedm pomocenych plenek za 24h, tak je to ok. Nemelo by mit mene, pak by to byla znamka nedostatku tekutin/mleka. Opravdu to chce se obrnit a zkusit vydrzet. Nekdy maminky prikladaji co hodinu - uprimne klobouk dolu🙂 po par dnech se vse upravi, tvorba mleka se zvysi. Doporucuje se casteji kojit v noci, to se nejvic tvori mleko. Ale to se pekne rika ze...zvlaste poradkyni, co ma Nutrilon🙂 ale je to tak

ireeena
9. srp 2011

Verčo, díky moc za zprávu na FB...ty stránky jsou super, už jsem tam párktát byla...jen se mi tam špatně hledá🙂
Ale při čtení tam mě napadlo...Juli pije z obou prsou, ale tak terpva 2 týdny asi...předtím většinou jen z jednoho. Jak ale začalo tohle divný pití, tak jsem zkoušela, co se dalo. Uvažuju,jestli není taky probém v tom, že prostě pije málo, ale málo z obou, takže se nedostane k tomu hutnějšímu mléku? Ale co mám dělat noo....když je u jednoho, pak už se vzteká, tak ji dám k druhýmu a na chvíli je klid.
A pro mě je to hlavně dost psychicky náročný, nevim, jesli se to mlíko může udělat, když mě to fakt sejří a jsem z toho špatná. Snažím se nad to povznést, ale když se dítě pokaždý vzteká se u prsu a po kojení brečí, tak to mi fakt nejde brát v pohodě.
Můžu něco udělat s tím, aby pila dýl z jednoho nebo úplně jen z jednoho zase při jednom kojení?