BW 04/11

babyblue2
4. srp 2011

Tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi ze staré...strašně se mi po vás holky stýská a chci si s vámi povídat i nadále,jen bez nadávek,osočování a těch dalších nepříjemností...tak snad to vyjde a my opět "sejdeme" 😉

markimac
2. zář 2011

@ireeena Jj, cviceni je vecer, bude to zhruba vychazet, ze kdyz prijdu, vykoupu, nakojim a dam spat. Teda aspon doufam 😀 Taky jsem rada, ze budu chodit s kamoskama, sama bych se asi tak casto nedokopala, takhle to bude pravidelny. Zumbu jsem zkousela cvicit doma (mam ji stahlou z netu) a myslim si, ze to jde cvicit i pri kojeni, pokud mas dobrou podprsenku. A samozrejme cvicit s citem, ne se odrovnat 🙂
Druhe chceme docela brzy, nebo spis ja chci, protoze jak uz jsem psala, jeste jsem nepracovala, tak abych stihla odpracovat aspon ty povinne roky do duchodu 😀 Ne, ale vzdycky jsem chtela deti vekove co nejbliz u sebe, aby si rozumeli. Ja mam brachu o tri a ctvrt roku mladsiho a vubec jsme si jako deti nerozumeli, porad mi pripadal jak male decko (i v puberte a i pozdeji). Tak si myslim, ze kdybychom byli k sobe bliz, mohlo to byt lepsi. Nevim, no. Nekdy ale prirode neporucis, ze?
A vubec si nemyslim, ze bys byla spatna matka jen kvuli tomu, ze chces Juli odstavit. Proste kdyz to tak citis, tak to udelej a nenech se ovlivnit okolim 🙂

babyblue2
autor
2. zář 2011

@ireeena Taky si myslím,že nejsi špatná matka..proč??Cítíš to tak,tak proč ne.Kolegyňka taky odstavila syna v šesti měsících (ale to už ho měla odstaveného úplně,tak neím,kdy začala).A přikláním se k názorům holek-začít nejdříve UM (ikdyž tomu rozumím jak koza petrželi 😀 )

@markimac Já bych taky chtěla co nejdříve druhé mimčo,právě z toho důvodu,aby si byli věkově co nejblíže.Ikdyž s tím rozuměním si....mám dvojče a taky jsme si jako děcka moc nerozuměly :o) Ale ono se to časem srovná.Cvičení teda obdivuju,já jsem tak vyplivnutá,že kdybych měla ještě cvičit,tak padnu.Navíc by stejně neměl kdo hlídat Karolínu,protože chlap má tréninky a chodí pozdě domů.Ale ráda bych začala aspon zase chodit běhat.Začala jsem na začátku prázdnin,ale pak jsem se na to vyprdla..asi z pohodlnosti ☹ Ono je lepší ve více lidech,to je pravda.Jinak já jsem v těhu přibrala 9kg a to jsem měla po porodu dole,resp. mi zůstali kilčo navíc,ale ted jsem nějak přibrala 4kg (a prý že se při kojení hubne ☹ )A to bych chtěla dát dolů.Až se k tomu dokopu 🙂

ireeena
2. zář 2011

@babyblue2 To je zajímavý, mě taky přijde, že jsem zhubla po porodu, a pak se to nějak nabralo.....teda do věcí se vejdu líp, spíš pánev se stáhla po delší době, ale třeba břicho mi přijde, že jsem měla placatější, a pak nějak vystouplo - no je to asi hovadina, ale přijde mi to tak 🙂

No díky za podporu, holky 😉

Běhání, to jsi dobrá, to já běh teda nedávám, to mě vůbec nebaví, i když je to nejlepší sport - nepotřebuješ peníze, můžeš, kdy chceš a je to fakt dobrý. Mě to ale vážně nebaví...a to bych mohla běhat asi se psem , ony by se to naučil😉

Jen jsem rychle nakoukla a zas běžíme ven...jdu hldat vzorek krému, abych ji mohla vzít do klokanky...stejně se předtím celou dobu nesla. Taky vám nechtějí být v kočárku? Juli to tam nebaví...

lentilkaj
2. zář 2011

Ahoj holky!
Ireeenko: tak Simče nějak nevadí být v kočárku - pokud je tak akorát, že by měla spinkat. Ale zvládá teď ráno i jízdu MHD velmi častně, když odvádíme Danču do školky, pak si jí šoupnu do manducy, tam pokouká po dětech a když jí zase venku dám zpět do kočárku tak do pár minutek chrupká.
Dnes se nosila v manduce docela dost, ještě mi v ní tedy nikdy neusnula, ale už k tomu není daleko. No a po koupání jsem jí do manducy dala opět, zazpívala pár krátkých písniček co si pamatuju 😀 vede pec nám spadla a když jsem položila Simču do postýlky tak taky hned zabrala.
No odpo totiž spala jen jednou půl hodiny, takže asi byla i dost unavená. Ale ne přetažená, protože to by byl hysterák, to už mám vypozorovaný.

Jinak jste dobré se cvičením či běháním. Já mám nožky tak ušmajdané jak chodíme pořád na procházky, nebo něco vyřizuji ve městě, tak na cvičení už mi večer nezbývá sil. A potřebovala bych to jako sůl. Též jsem po porodu šla více s váhou dolů a jak psala Babyblue2, že zase něco nabrala, tak to mám stejný. NO a to povolený břicho, to je něco. No ale tak zase bude jistě líp, já se k tomu sice dokopu asi později k tomu posilování, ale nakonec to taky snad zpevním. Mám silnější i stehna a boky, takže to bude dost práce, ale zhubla jsem loni před těhotenstvím 16 kilo za půl roku, tak když se do toho pak obuju tak věřím, že to zase dám. Nejvíc úpravou jídelníčku a přidáním toho pohybu.

Babyblue a kdy se budete snažit o druhé mimi? Je to hezký, když jsou dětičky blízko věkově. Já mám ségru o 11 let starší a když jsem nastoupila na základku, tak ségra po maturitě nastoupila jako úča do zvláštní školy a jak byla nerves, tak si vždy vylívala zlost na mně 😖 , titulovala mne pořád jen magore a tak. Takže vztahy nic moc. Až když jsem tak nějak dospěla tak jsme si začaly rozumět. Já jí ráda jezdívala hlídat kluky - mé synovce, vozit v kočárku, hlídat večer když už byli trošku větší aby si mohli se švagrem zajít posedět a tak. To zase bylo fajn, i když mne ségra někdy až využívala, musela jsem i uklízet no ale prostě si mě uměla zaúkolovat, když už jsem tam na víkendy dorazila. Teď bych takovou pomocnici potřebovala i já, ale nejsou nějak lidi...Tak přeji, ať se zadaří s dalším prckem v nejlepší čas! My už máme jak se říká "vybráno", dvě cácorky nám úplně stačí 😉 .

Dnes půjdu do postele brzy, Danča má tedy slíbeno, že může chvíli koukat na Harryho Pottera, když ráno nevstává do školky. Ale bude s ní koukat manžel, já to nedám. Jsem ze poslední dny nějaká víc vyřízená 😝 .
Mějte se a užijte si hezký zářijový sluníčkový víkend i s miminkama!

raduzka2011
2. zář 2011

@ireeena Nevim, proc se citit jako spatna matka, vzdyt v Anglii nebo ve Spanelsku se ani nesnazi kojit, nechaji si zastavit laktaci a hotovo. To, ze to u nas tak propaguji, tak se pak clovek citi tak nejak spatne. Ja teda odstavovat uplne nechci...necham to na Damikovi. Zacali jsme teda uz prikrmy...je to sranda, ale stale kojim, taky si myslim, ze minimalne mesic mi bude trvat nez zacne jist celou davku, kdy vynechame jedno kojeni. Ted to spise delam tak, ze nakojim, cca v pulce na dalsi kojeni dam prikrm a pak dokojim, a zatim dobry. Ale zjistila jsem, ze to nechce jist moc teply, ze si na tom pochutnava az kdyz je to takovy studeny, kdyz je to teply tak to plive z pusy. uvidim co vypozoruji, zatim jsme zkouseli 3 den a zitra zkusim ze sklenicky. Chceme jet na tu dovcu, tak at tam nemusim vyvaret.
@markimac ja teda zatim nejak necvicim, spise obcas neco co mi ukazovala rehabilitacni sestra v porodnici, ale tak nejak sporadicky. Zatim to nejak nehrotim. Mne teda v tehu pbjevili poruchu stitne zlazy...a me bylo divny, ze kdyz tak hodne cvicim proc porad tloustnu, pridavala jsem to stresu v praci. V tehu mi dali leky...ja pribrala 12 kg, ale ppo porodu jsem mela do tydne dole 17 kg, ted mam o osm kilo min nez pred otehotnenim, dolu uz to teda 2 mesice nejde, ale nahoru taky ne, ale kdyz se zase zmerim, tak to nastesti trosku dole jde. Az nebudu stale kojit, tak zacnu taky na sebe vic dbat...taky jsem mela alespon vypracovane brisko a ted tam mam takovy "rosol".
@lentilkaj ja jsem byla vystavena ted nejak cely tyden, uz jsem to proste nedavala, sice Damik zacal vic spat, ale asi se na me to dvoumesicni nocni vstavani a nevyspani nejak projevilo, chodim s Damikem spat po "O", ono to je teda kolem druhe hodiny, ale nejsem schopna s nim jit ven a jdeme spat do postylky...on teda chrupka i dopoledne a to jsme venku.

V pondeli jdu do prace nahlasit tu rodicovskou a vybrat si tu dovolenou, tak jsem zvedava kolik tam budu mit te dovolene, kdyz jsem skoro cele tehu byla na nemocenske. No v nedeli mi oficialne konci materska...ale teda ty penize to je vysmech (teda pro me urcite). Ja jdu teda na tu dvouletou, tchyne ma jit do duchodu, ale uz se toho ted desim. Ale vcera jsme se bavili s manzelem, ze si se svoji matkou promluvi, protoze i on si uz vsiml,ze co ji clovek rekne (tohle nema rad, nechte ho takhle, netahejte ho atd.), tak to sice odkyva, ale jen se otocite a udela si to po svem a malej pak rve jak pavian, tak jsem zvedava jak rozmluva dopadne, ale uz i manzel se zacal obavat, aby chtel vubec u ni byt. Ja totiz mela takovouhle "rozneznenou" babcu a vsechny vnoucata jsme ji nesnaseli, protoze s nama jednala jak s debilama, vse musela byt podle ni ...to pak bylo tutu nunu a kdyz jsme se chteli neco podle sebe, jak jsme byli zvykli z domova, tak jsme byli parchanti...no jsem na to zvedava.

Jdu spat, zaviraji se mi klapky...no uz nejsem nejmladsi, kdyz mi bylo dvacet, clovek dva dny nespal a byl porad O.K. ted nemam tech svych 8 hodiny v kuse a jsem porad jak po nejakem mejdanu 😒

babyblue2
autor
2. zář 2011

@lentilkaj To další těhotenství nechávám osudu,neberu žádnou antišku,tak uvidíme,co nám osud naděli.Zrovna dneska řešila rodičovskou kámoška,jestli jít na tři nebo na dva.Protože když jdeš na tři a třeba po dvou letech máš další,tak automaticky přijdeš o ten příspěvek na první mimčo,že?Já se v tom teda nijak moc nevyznám a nezkoumala jsem to.Ale asi sena to budu muset mrknout.A máš můj obdiv,jak jsi shodila 16kg za půl roku?Já teda kdysi taky držela"dietu" a shodila jsem za 4měsíce 20 kg,jenže to jsem měla co shazovat,tak to šlo samo 🙂 Ale musím se přiznat že jsem měla i problémy s jídlem-poruchu příjmu potravy ☹ Ale do bylo až potom.....S těma nohama se cítím stejně jako ty.Večer nohy jako konve a ráno jsem ráda když vstanu,nikdy jsem s tím problémy neměla,až po porodu.Ale není se co divit,když je člověk permanentně na nohách.
Dneska jsem byla tak unavená,že jsme si poobědě vzali Káju k nám do postele a doslova ji "uspali" našim spaním.Byli jsme s chlapem tak unavení,že jsme zalomili a Kája,když viděla,že s nikým nebude žádná sranda,tak usnula taky...tak to bylo strašně fajn 😀 No,on taky chlap viděl malou za tento týden cca dvě hodiny,takže si to dneska náležitě užívali 🙂
Jsem myslela,že dneska teda zase vyběhnu a nic....šli jsme na pivko na přehradu a ted už se mi nechce....a tak je to skoro každý den :o))) nebo spíš :o(((( Já mám právě docela břicho i tak a po tom porodu je to děs.S tím budu muset něco provést...jen se dokopat....tak snad zítra :o)
Dobrou noc a hezký víkend

volantka
3. zář 2011

Ahojky holky, tak se hlásím.Díky za odkaz.Moc se natěhlech stránkách nevyznám, ale snad si zvyknu.Koukám že už je tu hodně příspěvků, budu to muset dočíst až bude malej spát.Dnes po obědě jedem na poslední grilovačku, takže to snad stihnu večer🙂)Jinak my jsme už na doporučení dr.začli s příkrmama před 2 dnima.Malej za posledních 14 dní nabral jen 40g , tak proto.A jsme měli/ jak tady někdo psal/jen jsem to prolítla, taky tu anemii železa.Ale už to máme dobrý tak i proto aby jsme pomalu začli přikrmovat masíčko.Jinak zatím dáváme jen mrkvičku samotnou, a kupodivu nám i celkem chutná🙂) Jsem se divila 🙂 Jinak jak tu řešíte váhu, tak já už mám o 5kg míň než před otěhotněním, ale mám strach že to teď začnu zas nabírat jak malej bude začínat s příkrmy 😢 a rodičák máme na 3 roky, přehazovali jsme to přes manžu jinak bych to měla na 4, protože jsem byla bohužel před těhu na pracáku. 😖 jinak zatím se mějte hezky a užívejte víkend 😎

volantka
3. zář 2011

Tak dnes třetí den mrkvičky a snědl mi 153g, nenasyta jeden🙂)+mlíčko ode mě 😎

babyblue2
autor
4. zář 2011

@volantka Super že se ozvala :o) Štěpánek je teda jedlík,ale to je jen dobře,že mu chutná.Váhu teda závidím ☹

My byli včera na procházce na přehradě a Karolína za celý den spala asi 40min.....vždycky zabrala na 15min. a pak se vzbudila.Nechápu,já byla unavená jak pes.Ale zase aspoň hezky spala v noci.Protože ty dny předtím se vpostýlce překulovala na bříško a pak se vztekala,že jí to nejde zpátky...takže jsem k ní vstávala co 20min. a ráno jsem myslela,že padnu únavou.Uvidíme,jak se to bude vyvíjet.Jinak se předvčerem poprvé přetočila ze zad na bříško,ale bylo to jen náhodou,protože měla dobře postavené ručičky.Ale jinak už je celkem "pohyblivá" Zatím tedy krásně couvá dozadu,hází takové "vlny" a je to legrace ji sledovat.
Já jsem se vás chtěla něco zeptat a ještě v noci jsem na to myslela,ale teď už si vzpomenout nemůžu...achjo
Tak jestli si vzpomenu,tak ještě napíšu.Jinak hezkou neděli 😉

volantka
4. zář 2011

@babyblue2 : No, nám Štěpánek taky poslední dobou nechce spinkat přes den, jen tak max.hoďku dopoledne a pak tak půl hoďky odpoledne.A to ještě před spaním brečí 😢 takhle to je už asi měsíc.Vybrečí se a usne☹ kamarádka to má taky tak a nevíme proč 😖 asi nějaký období???To jo, je to sranda je sledovat, náš se taky pokouší plazit 😉

ireeena
4. zář 2011

Ahoj volantko, super, že jsi tu!! Jak píšeš o breku před spaním, Julie to taky takhle měla asi 14 dnů v červenci...a musím říct, že jsem toho měla fakt nad hlavu... Myslím,že to je období, pak to přestalo a teď to má jen když je přetažená, jak psala Lentilka...a to měla asi zrovna dneska, protože málo spala a pak byla od 6 pořád nespokojená a kňourala a poprekávala...nakonec řev, šílený, a když se pka vykoupala a dostala najíst, tak už byla spokojená.
Ale předtím jsem zkoušela, jestli nemá hlad, ale nechtěla...tak kdo ví...třeba jí dneska chyběl nějaký klid, byli jsme pořád někde mezi lidma...

Babylue, to máš docela drsný, jak vstáváš kvůli přetočení ☹ Julie spala tři dny po sobě až do 4 do rána, ale na dnešeka už to tak nebylo...tak jsem ji zkusila dát na noc zase "umělou" a uvidíme, jestli to bylo tím předtím nebo ne... Včera dostala kašičku, snědla jí hodně, ale jestli se jí teda po tom nějak špatně nespinkalo třeba.

Jinak dneska měla v církvi požehnání ( u nás se někřtí) a byla hodná, dokonce se smála a povídala 😉 Tak jsem z toho měla radost. Ale musím říct, že ten konec dne s řevem mě zase úplně rozladil ☹

Pěknou dobrou noc všem!

babyblue2
autor
4. zář 2011

No já už nevím,co s tím spaním...dneska se to opakovalo...prostě přes den moc spát nechce a pak je protivná.Možnáje to tím horkem..kdo ví.Usnula relativně v klidu,ale teď se pořád převaluje a pobrekává,takže už tuším,jak dopadne tato noc.Jinak to vztekání před usnutím znám moc dobře ☹ Až mi přijde,že poslední dny neumí usnout jinak než bez řevu....Už jsem si tak nějak zvykla,že mám uplakané dítě...asipo mamince-věčně nespokojená :o(
A já jsem chtěla mít spokojené a šťastné miminko,jenže mi to moc nejde,protože á sama nejsem moc v pohodě.Zrovna dneska jsem si na procházce říkala,jak je to všechno na prd.Možná je to tím,že jsem na všechno "sama"...přítel je přes týden s Kájou tak 4h v součtu,do toho mi vůbec nepomůže s domácností (pokud neberu v potaz vynesení odpadků) a tak je toho asi na mě trochu moc.Karolína nedokáže vydžet chvilku sama v místnosti....no někdy na hlavu.Asi bych měla začít pracovat na nějakém režimu,kdy si budeme hrát jenom spolu a kdy naopak bude sama.Mimochodem nám dneska poprvé spadla z postele ☹ Jen jsem se otočila a byla dole...a to měla hodně velký kus .Začala se posouvat dozadu,ale že by mohlo jít i takhle rychle....ale šla po nožičkách a jen se lekla.Naštěstí nemáme pohovku moc vysoko,ale lekla jsem se.
Tak dobrou noc a hezký další týden 🙂

baruska_1
5. zář 2011

Ahoj holky moje. :-*.
Tak po prázdninách se konečně přidávám. Profil tady mám od loňska, ale nějak jsem sem nechodila. Jen teď budu mít bordelismus v těch přezdívkách. 🙂 Všechno zpětně nedočtu, ale neva, však vy zas napíšete spoustu nových věcí. Děcka, to to letí. Vždyť ty naše díťata už mají 5 měsíců, nebo budou mít. Jen čtu poslední příspěvek. Nám Sašenka taky už jednou spadla. Teda bráchovi, ale gecla tak nějak na zadek a lekla se. Ale mám pocit, že toto dřív nebo později aspoň jednou v každé rodině příjde. 😉 Zatím.

volantka
5. zář 2011

@ireeena :No tak teď jsme zase usli, ale samozřejmě si zase musel chvilku pobrečet 😖 Tak doufám, že nás to přejde, jinak se z toho asi za pár dní zbláznim 😒

Do toho jak jsme ještě začli s příkrmama tak malej furt tlačí a nějak mu to nejde ☹ tak jsem mu včera musela pomoct teploměrem, jinak by se asi nevykakal 😢 A po 4 dnech se povedlo 😉 Dnes mu dám asi broskvičky, ještě je neměl, a prý by měli stoličku změkčovat, tak to zkusím.Je to zvláštní, že se začíná mrkví, když má zpevňující vliv na stoličku 😨 , ale je zas fakt že je sladká, a nealergení.Člověk si asi nevybere...

@babyblue2 : to jsme na tom s tím spaním stejně, akorát že Štěpánek nemá problém s večerním usínáním.To mu asi tak nevadí protože je víc tma.Přes den si totiž dává plínku přes obličej, aby vůbec usl.A v noci pak spí asi od tý půl devátý co usne až do 5-6ráno.V noci se vůbec už nebudí,jen občas že se mu asi něco zdá tak pobrekne, dám mu dudlík a spinká dál do rána.Aspoň že tak 🙂 A jinak si z toho nic nedělej, mě manža taky moc nepomahá s domácností.Občas něco uvaří, to jo, ale aby vysál nebo dal prát nebo setřel chodbu, se taky už moc nestává 😕 a sodpadkama chodím já 🙂 občas pak bouchnu, a to je mazec 😀

A co se týče toho padání, nám se to, zatím ,nepovedlo.Doufám, že to teď nějak nepřivolám...ŤUKY,ŤUK.Ale taky si myslím že se tomu rodiče nevyhnou...

@baruska_1 Ahojda, super, že jsi tu, taky mám v těch přezdívkách bordel 😀 jsem se nějak rozepsala, takže asi stačilo, jdu dělat něco k jídlu.Mám tady patizon, od mamky, tak ho obalím.Manža to nejí tak má bram.salát a masino 😉Tak zatím zase se ozvu, papá

raduzka2011
5. zář 2011

@volantka teda to cubrnim, takhle uz ti papka? Ja to teda nikdy nevazila, a kdyz to vezmu podle sklenicky, kterou ted zkousim, tak tech 125 g mam na 3x...ale je fakt, ze mu to davam spis tak, aby se seznamil. Ja jsem jen mrkvi nezacla, zacla jsem uz mrkev s bramborem a teda zatim kadi kazdy den a docela pravidelne, tak doufam, ze to nazakriknu. Ale to jsou teda naloze a ta neliba vune to je mazec, asi zacnu nosit na prebaleni plynovou masku 🙂

@babyblue2 Ted jsem se vratila z prace, nic jsem jim nepodepisovala, podepsala jsem si jen dovolenku, protoze mam jeste 29 dni dovoleny, tak budou alespon jeste nejake penizky navic a nebudu odkazana jen na rodicak..tak bude treba na nejake "mimoradne vydaje". Jen to chteli nahlasit a nekam si to jen zapsali, aby vedeli kdy se mnou muzou pocitat, akorat se me ptali, kdyby bylo treba potreba neco driv, tak jestli mi maji dat vedet, tak jsem jim akorat rekla, ze ano, ze podle situace by se vedelo jestli bych nastoupila drive...zase si neco nechat ujit treba o mesic a pak tam delat neco co by me neba...to radsi bych to nejak snad dala. Dala jsem si to na 2 roky, uz to mam vse schvalene, tak alespon konecne uz to uradovani mam z krku.

Jinak co se tyce vybuchu...taky to mam, zrovna minuly tyden jsem byla hrozne vystavena. Manzel se vraci taky pozde z prace, tak toho moc nestihne, mne to neva, horsi by bylo, kdyby zacal nejak rypat, ze je tady nejaky bordel, to by videl tu smrst. My nastesti nemame koberce, jen takovy pidi pred pohovkou, ale jinak jen vytiram..na to mam mop, takze si nemacim ruce a muzu to delat i kdyz si treba Damik hraje,akorat to proste delam dele, jak ho porad premistuji, peru skoro obden,zehlim vetsinou taky u damika, jemu staci kdyz na me vidi a takze vytahnu prkno a jedu a povidam si s nim...akorat koupelnu, tu drhnu o vikendu, rpotoze to zas delam s ruznejma sajrajtama, tak to nechci na maleho sahat a porad se myt..no a na nadobi mame mycku..nejak to zas neresim....kdyz potrebuji, tak se s manzelem dohodnu a ten proste si to zaridi tak, aby pohlidal...zatim to funguje, ale taky nekdy vybuchnu...ono to je tezky, kdyz byl clovek zvykly mezi lidma a ted je jen s tim svistem, tak to potrebuji taky nekde ventilovat a on je proste na rane 😀

Holky v zari ma byt zas ten veletrh "FOR BABY" v Praze, byla jste tam nekdy nektera, daji se tam sehnat treba nektere veci a potreby se slevou a nebo je to spise jako takova prezentace na jednom miste?

Jinak jsem koupila sklenicku spenat s bramborem a dyni,tak jsem zvedava...prijde to na radu zitra, protoze spenat fakt varit nebudu a dyni to by jsme meli napechovanej mrazak. Zatim je to dobry,ji i to vareny i ty sklenicky.

Nam zatim prdola nespadnul, tak TUK TUK, davam ho hodne na zem a nebo ho radsi necham v postylce, v posteli ho vzdy zablokuji polstari, ale taky se bojim, kdyz potrebuji vzdy do vedlejsi mistnosti, aby nepadnul. Spise mame urazy typu ruzneho bouchnuti, ale zatim na nejake velke osetrovani to taky nebylo.

Co se tyce prezdivek, tak to je mazec, taky jsem po ruznu registrovana vsude mozne a teda vzpomenout si na prezdivku to je nekdy mazec.

ireeena
5. zář 2011

Jj,holky...přezdívky nás trénujou 😀

Ty brďo, já se taky už těším, až bude baštit mrkvičku.

Janko, radši jsem dala HA mléko,protože jsem alergická...už to není skoro znát, ale v pubertě to bylo dost, tak asi pro jistotu ji ho dám. I když nevím, teď jsem ho koupili,ale nevím,jestli v tom i pokračovat...zase moc ji chránit neni dobrý taky.
K doktorce jdeme za 14 dnů,tak jsem zvědavá, co už nám dovolí baštit 😉 Jinak holky, ty hormony a mateřský pocity jsou mazec...jsem se těšila, že bude Juli "na lahvičce", a když teď odpo párkrát cucla z prsu a nechtěla...tak jsem to pak ořvala. Jsem já ale magro, no doufám, že to je normální. Ale přijde mi po tom UM víc spokojená, nebo to mohla být náhoda...ale už podruhý se stalo, že nebrečí, když mlíko dojde, ale je spokojená a začne povídat 🙂 No ale teda koukám, že se asi odstaví dost rychle. Uvidím,jestli si nechá aspoň ranní kojení nebo ani to ne...
Snad jí i tak rychle zachutnají příkrmy. kašičky sní taky docela dost, ale to je hodně podobný mlíku, takže z toho se nedá nic moc usoudit.

Máte můj obdiv, když vám chlapi skoro nepomáhaj. Radim si s Julií docela dost hraje...teda taky jak kdy, ale když je doma, tak jsem buď všichni dohromady nebo si s ní i chvíli hraje sám. Před chvílí spolu odjeli ven se projít s kamarádem a já co? Já pracuju na tý megakupě prádla!!!

Raduz, na veletrhu jsem nebyla, ale jestli pojedeš jsem zvědavá, co objevíš. A kdy to je? Jsem se fakt smála, jak jsem četla "nelibá vůně" 😀 😀
A máš recht s tím kojením s cizině , dík 😉
A kam že vyrážíte na tu dovču? Já to zas zapomněla, promiň. A kdy přesně? Já jedu další vikend na ten maminkovský pobyt, jsem na to zvědavá 🙂

Barus, letí to hrozně, co....5 měsíců, teda Juli až za 14 dnů, ale už se blíží. NAštěastí nám zatím nespadla...ale prý je to docela normal 😉

Vám musím napsat, co se nám stalo...jestli jsem to ještě nepsala. Šli jsem do Tesca s kamarádkou, já šla napřed z baráku, manžel šel schovat kočárek a říkala jsem Andymu, ať počká na pána před bytem...jenže Radim vyrazil z kočárkárny rovnou ven a na to, že ho nemámě jsem přišla až v Tescu. No mazec 😨 Ale naztratil se a soused ho vzal ještě ven 😀

ireeena
5. zář 2011

Babybllue - mluvíš mi z duše ohledně spokojeného dítěte a toho, jak chce Kája pozornost...u nás je to to samé! Jeee, jsem ráda, žes to napsala, nepřipadám si jak ufon 😉

babyblue2
autor
5. zář 2011

@ireeena JÁ jsem ráda,že nejsme sama :o) Teda to s tím psem je vtipné...ikdyž Andymu asi bylo trochu ouvej :o)))Ale máte hodného souseda :o)
@raduzka2011 V Veletrhu jsem byla...něco tam mají se slevou..teda myslím,že většinu věcí,ale kdo ví,jestli ta sleva stojí za to...hce to projít a kouknout.

Holky,jsem hrozná matka..dneska mi Karolína opět spadla z gauče...jen jsem odnesla brambory do kuchyně a najednou rána a já si říkala,že to nemůže být ona,že je to moc velká rána...ale byla to ona ... A to jsem si říkala,že nemůže spadnout,protože měla mezi nožičkama hrazdičku a za ní polštáře a peřinu.Musela to vzít hlavou přes stupínek u IKEA co mám ke kojení,protože má na hlavě obrovskou bouli.Doktorka měla už mimoordinační hodiny,tak jsem s ní nikam nešla,ale celý den ji sleduju.Je mi z toho všeho úplně špatně,takže ode dneška ruším rozložený gauč a bude na zemi,ale to se jí vůbec nelíbí...ale bohužel.Kdyby se jí neco stalo,tak si to do smrti neodpustím ☹
@volantka U nás se pomalu neusíná jinak než po předchozím pláči...asi potřebují dostat tu přebytečnou energii ze see ven :o)

Popravdě už jsem z toho všeho fakt na mašli a přemýšlím,jestli se může laktační psychóza projevit i několik měsíců po porodu....

Jdu si odpočinout,aspoň na chvíli...ikdyž dnešní noc budu ve střehu a pozorovat berušátko,jestli se něco neděje...

babyblue2
autor
6. zář 2011

Ahoj holky,já jak to po sobě čtu,tak si říkám,že si o mě musíte myslet že jsem psychicky labilní...no možná i trochu jo :o) Noc byla klidná,Karolínka hezky spala,dokonce až do půl 4,tak jsem si i já odpočinula a vyspala se víc než obvykle,tak jemi zase dobře 🙂
Byly jsme v knihovně a půjčila jsem si super knížku "Hry pro maminky s dětmi od Hanšpachové...je to přesně to,co jsem hledala..jsou tam říkadla a návody k hraní s dětmi a moc se mi líbí 🙂

Hezký den všem

jankadudova
6. zář 2011

@babyblue2 Ahoj. Nejsi psychicky labilni🙂 Jsi unavena mama, ktera toho ma docela dost a malo spi. Pak se to projevi. U mimin treba vecernim revem, u nas nervozitou a obcas skleslosti. Aspon ja to tak mam. A kdyz mi nekdo tvrdi, ze je 100% stastny 24h denne, tak mu to neverim. Obcas pochybuju, ze to ci ono delam dobre, ze by to tak a tak bylo lepsi apod. Jasne, pak se Maxik usmeje nebo spapa celou sklenicku k obedu jako dnes a je to mnohonasobne lepsi🙂 ale kdyz jsem unavena, desetkrat za noc vstavam a mam pocit, ze tomu svymu diteti prdlajs rozumim, potom mam nekdy slabsi chvilky🙂 snad v tom nejsem sama. Pekny den vsem.

lentilkaj
6. zář 2011

@jankadudova Hezky jsi to Babyblue2 napsala, líp to ani nejde 😉 !
Jasně že v tom není Babyblue2 sama, taky mám někdy pěkný krizovky a říkám si, zda to vůbec zvládnu...
Je to opravdu únavou, přerušovaným spaním takže to je jasný, že pak přijdou takový chvilkový pocity, že se to vše sype. Ale zase bude líp!
A s těmi pády, to je období. Nechávej prostě Káju na zemi, i když si trochu pokřičí no. Já to taky tak řeším.
Danča mi taky tenkrát spadla z postele, pak i z křesla, to už byla větší. Kontrolovali jsme očička - zorničky, museli jsme budit i v noci a koukat baterkou - to nám řekl Dr. na pohotovosti.
Malá se mi čílí tak končím! Mějte se všechny fajn a ať vám miminka dělají jen samou radost!

babyblue2
autor
6. zář 2011

Holky,děkuju moc...asi přesně tohle jsem potřebovala slyšet..sem tam to na mě všechno padne a já padám s tím do propasti ☹ Ale dnešek byl moc fajn...Možná je to i tím,že jsem se konečně dokopala k tomu,něco se sebou podniknout..resp. tím motorem byl můj chlap,protože řekl,že není spokojený s mou postavou.Takže se fyzicky cítím lépe a tím i psychicky.
Dneska jsme byly v knihovně a půjčila jsem si super knížku-Hry pro maminky s dětmi a je tam spousta říkadel,písniček a námětů na hraní s dětmi...já si z dětsví nic nepamatuju,takmám alespoň inspiraci.A konečně jsem začala číst toho Fořta-no celekm překvapení hned na úvod-plné kojení až do jednoho roku...uvidíme,ale toho pána si celkem vážím a asi o tom i docela dost ví,takže se nechám inspirovat :o))
Zítra jsem pozvaná na rozloučení se s mou bývalou pobočkou,prací,tak určitě na chvilku večer zajdu..i to mi moc pomůže."Starý" život mi hodně chybí,hlavně lidi,tak jsem vždycky ráda,že si na mě vzpomenou a pozvou mě :o))
Jo a Karolína krom té velké boule vypadá v pořádku,i zorničky jsem sledovala,ale ta boulička je veliká...a slíbila jsem si (i jí) že je poslední...už leží na zemi nebo v postýlce.Holt budu muset několikrát denně vysávat,ale to je nic proti zdraví berušáka :o))
A co ostatní holky?Jak se máte vy? 😉
Tak dobrou noc,jdem si odpočinout (mimochodem ponocuju proto,že to je jediná možnost,jak být s mým chlapem a pokecat si a tak :o)))

volantka
7. zář 2011

Ahojda maminy 🙂 , tak jsem tu zase, to vám musím říct, malej nás asi za chvíli zbaští i s botama 😀 .Dnes snědl 203g brambory s květákem🙂 a pak si cucnul ještě mlíčko ode mě 5 minut🙂 Teď spinká a já chodím koukat, jestli vůbec dýchá, když se tak nadlábl🙂Ode mě nic moc nechtěl, ale s taťkou dělaj blbosti a tak baštil jak prorvanej🙂)
@raduzka2011 já to vážím, jen tak pro jistotu abych věděla jak malej baští, protože zeleninku vařím já, tak mu to dávám do mističky a nemám pak takovej přehled jako ze skleničky.Ve skleničkách máme spíš ovoce nakoupený, není tak drahý, a sní ho míň 🙂
Jinak dnes jsme měli první stoličku co sám malej vytlačil🙂 jupíííííííí. Dozvěděla jsem se že totiž mrkev staví, a on ji měl ze začátku samotnou, tak proto se mi asi zacpal chudáček 😖To budou dnes rány po květáku 😀

@babyblue2 to víš že nejsi divná, prostě někdy je toho na člověka trochu moc 😉 Taky jsem pozvaná na akcičku, od bývalý práce.Už tam asi 3 roky nepracuju, ale byla jsme tam super parta, hodně chlapů ve všech věkových kategoriích až do důchodu a pár ženskejch.Chtěla bych se tam po mateřský vrátit, tak uvidíme, doufám, že se mi to poštěstí.Vyhodili mě, když se snižovali stavy v kancelářích, protože jsem tam byla nejkratší dobu☹Tak si to tam babyblue užij, mi to máme až za dva týdny skoro🙂)Hlavně že je Kája v pohodě, boule splaskne a bude to zas ok! Neboj, na zemi si zvykne 😉 Taky teď ponocuju, manža má odpolední tak na něj čekám, jinak by jsme se ani taky skoro neviděli🙂
Tak zatim pá, za chvíli budem asi vstávat🙂 teda malej🙂a jdem mrknout do města, potřebujem hlavně do banky🙂
A jak na to koukám budu se muset s malym vyfotit a dát sem fotečku🙂tak zatim pááááá

babyblue2
autor
8. zář 2011

@volantka No to ti teda baští pěkně,jen co je pravda :o)

Včera jsem byla na rozlučce s kolegy z práce a trochu se to protáhlo,tak se na mě chlap zlobí,protože mu Karolína brečela,tak mám co žehlit 🙂 Ale strašně mi to pomohlo,být zase mezi lidma,zatančit si,pokecat a vůbec....Akorát jsem se praštila do dveří a mám pěkného monokla 😀 Takže teď jsme super dvojice-Karolína s boulí a já s monoklem 😀 😀 😀
Počasí se pěkně kazí,ale aspoň přestalo pršet,tak vyrazíme ven.Papa

ireeena
8. zář 2011

@babyblue2 To jste dobrá dvojka! Vyfoťte se,holky, ať se na vás kouknem 🙂 No jo, to víš, chlap to taky musí zvládnout... 😉
Jeeej, Juli je vzhůru, letím a zase přiletím 😀

raduzka2011
8. zář 2011

@babyblue2 Teda to zacinate brzy, si o vas lidi pomysli, ze uz se doma perete :D:D:D
Jinak chlap musi zvladnout i rvouci mimco, neda se svitit. Ja kdyz kolikrat nekam vyrazim, tak jsem se domu vracela z hruzou,protoze Damik rval jak tur, ale kdyz ted jsou casteji doma spolu sami a nebo je proste necham hodku at se kluci zabavi, tak se ted vracim a Damikovi vubec nevadi, ze mama byla fuc...o me se zacne zajimat az kdyz je cas kojeni.

@volantka to si dobra kdyz to vazis, ja to teda spis delam od oka...no sklenicky odhadnu,ale kdyz neco ukuchtim, tak to teda nevazim...ja jsem teda ze zacatku myslela, jak budem mesic zkouset pomalu a ted naposled my dal sklenicku spenatu s bramborem na 2x a to jen diky tomu, ze jsem mu ji dala,jinak by ji nejspis docvak celou. Dnes dame dyni, ohreju ji celou a zitra ji zkusim dat s uvarenym bramborem a propasirovanym, takze ac jsem se obavala prikrmu, tak nas basti jak pomynutej (asi v tohle bude po mne..ja taky snim vsechno).

Po vanickovani jsme zacali chodit do bazenu 2x tydne, boze co jsem to udelala, jsem z toho vzdycky uplne zdrchana a rozhodi mi to cely den. Pred plavanim Damik spi hodku a stejne po pulhodinovem plavani upadne do "komatu" :D a kde je pak prikrm :(, jeste mi sam nesedi a aby mi jedl na kline to bych nemohla a v kocaru se mi zas taky nechce,protoze zas tam na to neni prostor :(, takze ji 2x tydne prikrm skoro az jako svacinu:(, no budu muset nejak vyspekulovat.

@ireeena , tak s tim Andym dobry :D :D .D...to u nas to nehrozi, u nas mame spise problem, aby nam neutekl, potvora jeden. A jak zvlada pritomnost Juli, ten nas zarli jako blazen, vubec nevim co mame delat a to se mu vzdy jeste zvlast venujeme, aby se necitil nejak odstrcenej...je jak nejaky starsi bracha :D

Pujcila jsem si ted taky knizk v knihovne od Matejicka, ale teda vubec nezvladam,ja si normalne kus prectu a vubec si z toho nic nepamatuju... 😠

ireeena
8. zář 2011

Volantko, super baštíte! To je krása. Doufám, že Juli bude taky takhle chutnat 😉

Včera tu byla mamka, a když blbnula s Juli s Andym, tak se Juli pěkně smála a docela dlouho...to byla BOMBA 😀
Manžel se šel večer nechat ostříhat a nakonec jsem se tam taky vmáčkla a jsem ostříhaná...není to úplně to, to jsem původně chtěla, ale nebyl na na vytisknutí obrázku...a tohle taky není špatný. Jen by to chtělo barvu, ale to tenhle měsíc nepůjde - potřebujem opravit troubu.

Holky, už se vám otáčí často prťousové? Juli moc ne 🙂 Ale zase začala vřeštit, tak to je sranda.

Jinak Janko, teď mi fakt přijde, že Juli má pročůrané plenky - jsou nacuclý jak houby 🙂 Asi si vytáhla docela málo z prsu...sice jí to stačilo, ale asi mohla mít víc. Včera jsem koupila odsávačku, abych aspoň jednou-dvakrát za den odsála, prsa nebolely a Juli měla nějaký protilátky od maminky ještě 😉

No pokud budeme mít druhé a budu moct kojit, vymyslím to jinak. Včera jsem viděla v POmpu lahvičky se lžičkou. V9m, že jsou na trhu, ale myslela jsem, že je těžké je sehnat. U nás v městě není žádný takový krám a do Varů jezdíme sem tam ,když něco potřebujem, tak jsem neobjevovala... Ale u druhého bych si třeba koupila tuhle lahvičku se lžičkou a dávala na noc umělou, ale zároveň se nenaučilo na lahvičku 😉

Za týden a kousek jdeme na kontrolu v 5 měsících, jsem zvědavá, kolik bude vážit. Janko, našla jsem netový obchod feedo.cz - včera jsem objednala HA mléka odtatud. Mají nějaké akce a poštovné nad 1500 zdarma - teda za 55, když chceš dobírku a 30 mají balné. Ale lepší než 120 někde jinde třeba 😉 Tak mě jen napadlo ti/vám to říct, kdyby se ti to taky třeba hodilo na nějaké vaše mlíčko nebo něco jiného i pro ostatní holky.

Zatím baby 😀 tady je dneska zase hnusně, fuj!

jankadudova
8. zář 2011

@ireeena Ahoj. Diky. Jsem stalym klientem Feedo.cz 😀 Nase mleko tam sice nemaji, musim do lekarny, ale kupuji zam sklenicky. Jednou za cas ve velkem a platim kartou, druhy den to mam doma. Ale treba dnes jsem varila batat s mrkvi co jsem normalne koupila v obchode a k tomu maso ze sklenicky Hipp. Takze tak kombinujem, dokud je zelenina z trhu. Na podzim a zimu to budou spis ty sklenicky. Dnes mame treti ockovani, tak snad nebude nejaka divoka reakce! Jinak nas cvalik ma 8kg a 70cm🙂

markimac
8. zář 2011

Ahojik,
@ireeena tak Vojta se teda pretaci o stosest, ale jenom na brisko, zpatky ho musim otocit ja. Je to nekdy na nervy, protoze sotva ho otocim na zada, tak do peti vterin je zase na brisku a rve 😀 Tak si zatim uzij "relativni" klid, i kdyz u vas to tak byt nemusi
@babyblue2 to se nekdy stane, ze ti mimi spadne na zem, ale urcite to neznamena, ze bys byla spatna matka. Hlavne, ze se ji nic nestalo a boule za chvili zmizi. A ty budes priste vic nez jen opatrna
Koukam, ze hodne z vas tady uz prikrmuje, my zatim teda nee, cekam, az nam to pani doktorka doporuci. Ale asi budem muset chodit jist tak, aby nas Vojta nevidel, protoze ty jeho "hladove" oci, kdyz jime, to se neda 😀 Predevcirem jsem mu delala ze svestek presnidavku, tak jsem mu zkusila dat oliznout prst, tak se zdalo, ze mi ho sni cely 😀 Ale k doktorce jdeme az koncem mesice, tak si musime pockat.
Vojtik uz se zacina pritahovat do sedu, normalne. Kdyz ho mam na sobe v takove jakoby kolebce (bud je opreny zadickama o prsa nebo o pokrcene nohy) a z teto polohy si normalne sedne. Akorat pri tom sezeni ma dost kulate zadicka. Nevite, jestli je to normalni a casem se mu vyrovnaji, nebo bych to mela nejak resit? Mate s tim zkusenosti? Pritahuji se uz i vam ditka do sedu, nebo kdo ma starsi deti, nevzpominate si, jak jste to meli vy?
My mame taky psika, ale ten je porad venku v boude. Ale do kocarku uz nahlizel, i kdyz z uctive vzdalenosti 🙂
Dnes jdu zase cvicit, byla jsem v utery a bylo to super. Clovek si tak vycisti hlavu a nemusi myslet na starosti a tatinek at si s malym poradi, jak chce. Ja jsem toho nazoru, ze dite ma dva rodice a to i kdyz place, takze nemam zadne vycitky, ze mu ho nechavam placiciho.
Mejte se krasne, i kdyz pocasi je teda naprd

babyblue2
autor
8. zář 2011

No,když já přišla opravdu pozdě...až v jednu ráno,ale vím,že Karolína jí až kolem druhé,třetí...jen se prostě asi produbila a když plakala,tak nikdo nepřišel...tak brečela ještě víc.Moje chyba..nedala jsem pořádné instrukce.Ale netušila jsem,že se to protáhne až tak....Tak snad mi brzy odpustí 🙂
@markimac Karolína se taky takhle zvedá do sedu a taky má kulaté zádička.Nedávno jsem o tom četla,že si právě spousta maminek myslí,že když se takhle přitahuje,tak už chce sedět....jenže páteř je ještě měkká a kosti nejsou pro to uzpůsobeny,že opravdově "sedí" až kolem sedmého měsíce.A teď se přitahují hlavně ručičkama a posilují břišní svaly.Cvičení závidím...já nemám moc kdy :o( Ale stáhla jsem si zumbu,tak to někdy zkusím doma,jinak jezdím na eliptickém trenažéru a když mi to vyjde,taksi jdu večer zaběhat.Konečně jsem se sebou začala něco dělat :o))
@ireeena Kdybych někam vyvěsila fotku,tak sem přilítne sociálka za domácí násilí 😀 😀 😀 Už jsem jednou takhle vyhrožovala chlapovi,protože když po mě šlape náš kocour,tak se mi dělají strašně modřiny na nohách a jednu dobu to bylo fakt hodně vidět,takže jsem vypadala,jako by mě chlap třískal 😀 Karolínka teď nějak zase přestala brebentit,ale občas se směje nahlas a to je úplně skvělé a nádherné.

Včera jsem měla k obědu brokolici s bramborem na páře,tak jsem dala kousek brokoldy do ruky Karolíně,jenom ten stonek,aby si to zkusila a ta se teda ksichtila...takže brokolda asi nebude neoblíbenější.Ale prděla potom jako velká holka a dneska se taaak pokadila,že jsem musela převlíknout postýlku a jí vysprchovat.Posledních 14dnů kaká jen jednou za tři dny,ale asi to bude normální.Ikdyž pro mě je to nezvyk,protože to bylo předtím pořád.A taky už mám jídelní židličku..včera mi jí paní dovezla na Vaňkovku a zítra jí musíme dopravit domů.Je polohovací a používaný jen tři měsíce,takže skoro jako nová.Dala jsem za ni 900,-,což si myslím,že je dobrá cena :o) Tak jsem ráda a Kája se mnou konečně bude moct bývat i v kuchyni.
Beruška se budí,dneska si dala ten odpolední spánek nějak pozdě,tak asi půjdeme spát později :o(