BW 04/11

babyblue2
4. srp 2011

Tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi ze staré...strašně se mi po vás holky stýská a chci si s vámi povídat i nadále,jen bez nadávek,osočování a těch dalších nepříjemností...tak snad to vyjde a my opět "sejdeme" 😉

raduzka2011
19. srp 2011

Tak jsem vas ted nejako zanedbavala, ale bylo hezke pocasi, tak jsme vyrazeli uzit si trosku toho slunicka.

markimac taky jsem nedavno manzelovi rekla, ze muze byt rad, ze vychovu sve matky prezil, kdyz brecel, tak ho totiz cpali jidlem /tchyne nekojila) a kdyz uz jim prisel nacpany, tak ho vozila kocarem pres prah az ho chudaka umlatila ke spanku :D
Nejvic me na ni taky stve, ze ji das presny instrukce a ona si to udela stejne podle sveho. Ze zacatku, kdyz Damik brecek, tak taky chtela "mlatit" kocarem...tak jsem ji to zatrhla...pak jsem ji jeste jednou pristihla, ze kdyz jsem si odbehla, tak zacala tim kocarem ruzne trast (na to ty kocary ted nejsou staveny), tak jsem se ji hned zeptala, jestli ten kocar chce urvat nebo co...a mela jsem klid...ted uz zas planuje jak ho konecne posadi do te zidlicky kterou koupila...koupila nejakou v Liedlu, ze meli v akci...je takova umelohmotna a ma na sedacce nejake ksiry...no kdyz ji minule postavila, tak mi neprisla moc stabilni.

babyblue2 u nas je taky kazdou chvili krize, nikdy jsem se s manzelem nehadala a ted obcas taky vypenim, ale to je tim, ze jsem proste s malim 24 hodin denne a on si to taky stale neuvedomuje...taky jsem minule nadavala, ze by si mohl maleho rano vzit a ze bych si mohla dospat, alespon jednou mesicne...tak sice rekl hm, ale tim to skoncilo...ti chlapi si totiz asi mysli, ze se doma flakame a jsme stale odpocati.

lentilkaj dekuji za nabidku na navod, ale ta instuktaz na videu byla dostacujici. Ale teda Damik nebude nositkovy tip...davam ho tam kazdy den a vydrzi tam tak cca pul hodiny, pak se zacne osivat, vztekat a asi nechape, proc musi byt najednou tak "sesnerovanej", tak proste budu muset zdatne posilovat...no uvidime treba se to jeste zlomi. Ja bych byla kazdopadne pro, protoze to opravdu pekne odlehci zada a clovek ma hlvne hned obe ruce volne.

ireeena ja tady tem reklamni strankam moc nevrim, tak mi uz parkrat nekdo neco doporucoval, ale pak mi znami rikala, ze to moc nedopadlo....ale treba to nakonec bude fajn.

Co se tyce prikrmu, tak jsem koupila ryzovou kasi od Nutrilonu, zatim mi teda lezi ve spizi, ale uvidim co mi na to rekne doktorka. Taky doufam, ze by se treba mohl Damik úoradne kasi napucnout a pak by spal celou noc, ale zrovna jsem nedavno cetla clanek, ze jestli jsou deti nejako zvykle vstavat kazde 2 hodiny, tak se bude budit i kdyz bude nacpany...no asi je to spis taky jake je kazde dite...kazde dite je proste unikat. Kamaradka ma dvojcatka (jsou stejne sare jako Damik), a ta je vecer nakoji (jen koji) a spi ji az do rana do 6 ...jak ja ji zavidim, ze jeste vecer neco udela...to ja chodim spat s malim, protoze bych jinak ty dny po tech X-kojeni v noci, proste nedala. Akorat jsem koukala, ze ten nutrilon se dela s vodou, tak nevim jestli kdybych to delala s materskym mlekem, treba nejak Damikovi neublizila. No uz se tesim az za 14 dni pujdem k doktorce a ja to s ni proberu...treba mi ty kase schvali, ale hlavne kolik mu toho budu moct nacpat 🙂 .

jankadudova taky se mi libi takove ty zidlicky co byli za nas (drevene, ktere se dali poskladat do stolecku), ale jeste jsem je nikde nevidela...zatim co jsem koukala, tak maji vsude takove ty umelohmotne a jeste se nedaji skladat do zadnych stolecku...ale je fakt, ze jsem zatim nic moc nehledala, jen co jsem tak zahlidla, ze maji obchody treba i ruzne vystavene.

njn, muj cas...ted se jdu koupat,pak vykoupu maleho a hura do hajan...nikdy nevim jaka bude noc...ja uz se tak tesim az se vyspim celou noc.

Jinak ja zatim tuk, tuk a menzes nikde, tak to snad jeste vydrzi.

ireeena
19. srp 2011

Raduz, jak jsem psala - mamka tu židličku našla někde na internetovym obchodě, taková skládací dřevěná, která se pak dá rozložit na židličku a stoleček k tomu, jestli je to ta, co myslíš 😉

No holky, já tomu zatím taky moc nevěřím, tak jsem zvědavá, jak to s tím výdělkem bude 😉

babyblue2
autor
19. srp 2011

Ahoj holky,
četla jsem příspěvky,ale teď se mi to všechno vykouřilo,na co jsem chtěla reagovat ☹ Takže napíšu a pak budu reagovat :o)
Zítra jedem s chlapem do té Bratislavy na víkend,tak jsem zědavá,jak to celé dopadne....já balím,chlap leží u TV se slovy-ráno se sbalím..klasika 🙂 Snažím se se ovládat,abych doma nedělal moc velké dusno,ale asi potřebuju vypnout a vypanout...jenže nejraději sama,což nejde.Ale ono to asi přejde....tento týden byl fakt záhul,protože jsem byla s Karolínou v podstatě celý den sama a to udělá své.A vzhledem k tomu,že jsme obě dvě berani,tak to občas je pěkná trkaná 😀
To počasí dneska bylo hrozné..tak nechutné dusno,že se to nedalo..breberka byla protivná,protože jí bylo horko,ale nakonec jsme všechny úkoly zvládly 🙂

babyblue2
autor
19. srp 2011

@jankadudova jídelní židličku jsem před pár dny taky řešila :o)) Ty dřevěné se mi líbí,ale nejsou polohovatelné,což mě mrzí.....sice jsem už na nějaké koukala po bazarech,ale ještě nemá vybranou žádnou.Chtěla bych nějakou polohovatelnou,případně "rostoucí" a nejlépe,kdyby to potom šlo rozložit :o))) Ale to jsem si zase něco vymyslela.Takže se mrknu a něco koupím,co mi padne do oka.

@ireeena Karolínka taky občas vykvíkne a sem tam se směje nahlas a z toho jsem úplně mimo,to je tak boží :o))) Taky se moc těším,až se bude smát nahlas.Já jsem sice takový morous,tak doufám,že nebude moc po mě.Před ní se snažím být veselá a usmívat se 🙂

Normálně jsem zjistila,že Karolína nesnáší knihovnu a jeden obchodek "Brána k dětem" (mají tam eko výrobky,látkovky,bio věci atd...) Pokaždé když tam vlezu,tak do dvou minut je šmitec a řev a prostesty.A přitom já knihovnu miluju ☹ To bude mít po svém otci,toho jsem ještě číst knihu neviděla 🙂 Taky jsem dneska koupila ochranné pásy na popruhy k Manduce,protože jak ona to furt slintá,tak už mě to nebaví každý den drhnout..takhle to sundám,přeperu a hotovo :o) Jo a taky by mě zajímalo,jestli to nošení budete nějak řešit přes zimu.Teda jestli budete nosit :o)

raduzka2011
20. srp 2011

@babyblue2 chtela jsem jeste k tomu monitoru. Nam rval ze zacatku taky 2x, ale mali normalne dychal, ale pak mi bylo receno, ze monitor zaznamenava kazdou anomalii, takze treba i najednou zrychlene dychani atd....takze klid :D

U nas se s manzelem taky vzdy pohadame pred dovolenou a u baleni...on je taky takoveho razu, ze na vse je dost casu...ja mam rada pripravenost a jeste ted kdyz je ten mali, tak si taky vdy vecer chystam vse na druhy den,podle toho co mame v planu, abych tady pak rano poletovala, malej rval...na to proste nemam 😉 .

Kdyby jste nektera objevila nejakou zidlicku i treba tu drevenou, tak dejte vedet, rada se necham inspirovat.

Preji hezky vikend.

lentilkaj
20. srp 2011

@babyblue2 Řev v obchodě znám, Simče se nelíbí v DM drogerii. Poštu zvládá dobře, i Billu, akorát když spí, tak se všude v obchodech probouzí.
Ty popruhy na Manducu jsem viděla, nejspíš taky dopořídíme. A obdhod Brána k dětem - znám z internetu.
Židličku máme po Danče tu dřevěnou rozložitelnou pak na stoličku a malý stoleček, jen potah se nějak rozpáral, tak jí musíme nechat potáhnout nově. Ale může se použít až když se sedí, Danča seděla dost pozdě, takže než seděla, krmila jsem jí v autosedačce -vajíčku. Takže teď asi využiju polohovacího lehátka, dokud nebude Simča sama sedět. Ale líbí se mi ty rostoucí židličky, takže možná i do té půjdeme ta vydrží každopádně dlouho, ale zase nemá stoleček.
Ráno jsem se Simčou skákla na poštu pro balíček, nějaký nový hračky - od Playgro myšku vibrující s klipem, klip na dudlík od Fehnu, tepláčky s Kitty - protože nám ze všeho princezna vyrůstá. Danče přišly sponečky s Kitty, to je teď taková móda všechno buď s kočičkou nebo s Minnie 😀. Už mám i dudlíka od Nuku vel. 2 připravený - ten je od 6 měsíců s Minnie.
Už se začíná Simča i bát určitých zvuků, včera jsme s Dančou udělaly auta a autobusy z jedný stavebnice a když byla Simča na dece na bříšku tak jsem popojela tím autobusem po parketách a tak se malá rozbrečela to jsem ještě nezažila a teď jsem natáhla tu vibrující myšku na hrazdičce a taky se rozbrečela. To jsou věci, asi další vývojový skoky či co.
POčasí vypadá dobře tak snad nám ten výlet odpo vyjde.
Babyblue užijte si výlet do Bratislavy. Až se to srovná - no znám to z domova taky že někdy je ponorka.
Hezký víkend všem!

jankadudova
21. srp 2011

Ahoj. Tak jak snasite ta vedra? Maxik teda nic moc. Zhorsilo se spani a ma potnicky...☹ ja horko taky nesnasim, takze je cela maminka🙂 Vybrala jsem zidlicku, pristi tyden ji koupim. Chicco polly. Je dobre polohovatelna i pro nesedici dite a muze potom s nami sedet u stolu, dobre se prevazi, coz vyuzijeme k rodicum. Za novou bych 2.5 nedala, koupim ji na inzerat, je jeste v zaruce, tak snad nebudu litovat. Ty drevene "klasicke" se prodavaji! I se stoleckem skladaci i bez nej. Staci vygooglovat🙂 Vcera jsme byli v obchode vyzkouset autosedacku 9-18kg. Ochotne nam ji vyzkouseli do naseho auta a ani nam ji nijak nenutili
protoze ji koupim na netu o tisicovku levnejsi. Asi to tak dela dost lidi. Takze kdyz vynecham to, ze brzy utratime nekolik tisic, byl to uspesny nakupni vikend🙂)

raduzka2011
22. srp 2011

@lentilkaj jj znam ted ty vydobitky mody..za nas byli smoulove a zelvy Ninja a buhvi co jeste. Jasne, ze uz mame dve deky a dudlik s mysakem Mickem, flasticku s medvidkem Pú, stinitka do auta a lampicku mam s tim autem "Bleskem" atd. 🙂

@jankadudova vedra jsou priserny, ale my mame barak a tam je krasny chladecek a nebo jsme na minizahradce pod slunecnikem, takze mi zatim zvladame, spise ty noce jsou porad hrozne..taky to prisuzuju tomu pocasi, protoze jeden denjsme v plavkach a druhy den by jsme mohli jit hned v zimnich bundach ☹
A jakou jste vybrali autosedacku, ja ji uz mam teda taky nastesti vyresenouvybrali jsme Romer a ted se jen rozhodnout jaky tip, kazdopadne chceme pro isofix...no je to castka kolem 7000 Kc, tak musime taky zacit setrit, hned jak se damianek sam posadi, tak ji jdeme koupit...ted uz se modlim, aby nam to vajicko vydrzelo co nejdele.
Ta zidlicka vypada moc pekne. No zrovna vcera my sousedka nabizela, ze ma taky nejakou polohovatelnou zdlicku (plastovou), ze jde polohovat nahoru dulu a pak naklapet, jeste jsem ji nevidela u vidime jak bude vypadat a za kolik si ji bude cenit a mozna ji vezmu taky od ni...uvidime.

@babyblue2 taky jsem zjistila, ze se mi ve dvou obchodech budi...jsem tomu nejdriv neverila, ale stalo se to pokazde. je to Svadlenka, kam chodim kupovat prize na hackovani a a latky a pak DM, tak nevim jestli tam treba maji nejaky jiny vzduch nebo co, ale kdyz spi, tak tyto obchody mam zakazane...teda zakazala jsem si je ja,samozrejme. 😀

Jinak s manducou zatim zadny pokrok, stale tam tak vydrzi pul hodky a pak se zacne vzpinat a vztekat.

Dneska to vypada na krasne pocasi, tak musim vymyslet enjaky plan 😉

jankadudova
22. srp 2011

@raduzka2011 Mame Romer king plus. Nakonec jsme zvolili variantu na pasy, protoze ji budeme pouzivat i v aute rodicu, kde isofix neni. A zrovna u teto sedacky je to poutani velmi jednoduche a drzi jak pribita🙂
Vubec nemuzu zadny program vymyslet v tom horku☹ jestli mate tipy, sem s nimi

babyblue2
autor
22. srp 2011

Ahoj mamky,tak se hlásím po víkendu..cestu do Bratislavy a zpět jsme zvládli :o)) Chlap se pěkně vyjezdil,neboť jsme v hlavním městě celkme bloudili (tak blbé značení jsem snad ještě nezažila 🙂 )Jak jsem se toho hned po příjezdu bála,tak to nakonec bylo fajn..celou sobotu byl chlap s klukama na turnaj,jen mezi přestávkami byl s náma.S malou jsem na hale být nemohla,protože to je hrozný hluk,tak jsme se procházeli a pak jsme našli hned vedle haly přírodní koupaliště (zadarmiko),kde byly i dřevěné lehátka,tak jsme tam s Kájou vegetily a chodily za taťkou na ty chvilky,takže nakonec dobrý.V neděli už jsme byli celý den spolu...byli jsme se podívat na Hradě a v ZOO.No bratiskavský hrad nic moc,takže jednou z atrakcí tam byla Karolína a turisti se na chodili dívat 😀 Vtipné bylo,když jsme došli do ZOO,tak Kája měla povídavou a skoro u každého zvířeta něco žvatlala,tak jsem říkala,že mele jako když má to "komentované" krmení 😀 A ještě jeden zážitek-chlap trénuje cca 12-ti leté kluky a když se koulai v koupališti,tak tam dělali blbniny a chlap na ně zařval (samozřejmě v tu chvíli držel kočár s Karolínou a ta se rozeřvala,protože se bojí křiku) A víte co udělal on?Řekl "promiň" a odstrčil kočár.V tu chvíli jsem myslela,že mu jednu fláknu.Karolína hysterák,tak jsem jí vzala na uklidnění a pak si ji vzal chlap a šel s ní za těma klukama a Karolína začala "nadávat" No to byla taková sranda a ještě chlap k tomu měl komentáře typu "Karolínko,jen jim to všechno řekni" "kluci poslouchejte ji" No prču z toho měli všichni okolo.Takže výlet se nakonec celkem povedl,i přes ty šílený vedra a je ze mě profík v kojení na veřejnosti (protože jinak to nešlo 🙂 )

babyblue2
autor
22. srp 2011

Po autosedačce se tak budu muset mrknout,tak se podívat na ten Romer,jak tady píšete.Momentálně máme nějakou Chicco,co jsem koupila i s kočárekm,ale v autě máme krátké pásy,takže je tam Karolína tak divně nahnutá....
Vedra nesnáším ani já sama a pro to mimčo to musí být strašné...taky jsem celý víkend močila plíny a přehazovala přes kočár,aby tam měla aspoň trochu dýchatelno...Ale Karolínka,až na to,že měla častěji žízeň,tak to snášela dobře.Hodně spala...

Jitko,já si taky všimla,že Karolína začíná nějak více vnímat zvuky a okolí celkově....Někdy je kojení mazec...stačí,když chlap promluví a je konec...začne se otáčet a hledat ho....A taky jsem si všimla,že mě poslendí dobou strašně pozoruje,když něco jím 😀
Jo a narazila jsem na tento článek :o)

http://www.maminka.cz/clanek/vyziva/jak-a-kdy-z...

Ale to už jsme tady probíraly :o)

jankadudova
22. srp 2011

Je to taaaak strasne relativni a hlavne je na tech clancich znat, co si mysli sam autor. Ze je strava nejlepsi od maminky...no pokud ma maminka svoji zahradku, tak jiste ano. Ale jestli bych petimesicnimu prckovi mela kupovat zelninu z Penny marketu u nas...dekuju pekne. Obri plody vyhnane buhvicim. A nakupovat jen v bioshopech, tak to by mi materska doopravdy nestacila. Myslim ze kompromis je idealni. Kdyz mate svoji zahradku nebo dostanete od nekoho, je fajn pripravovat doma. Ale aby dite bylo schopne taky nekam "vycestovat", tak to prokladat sklenickami vubec neni od veci. Zijeme v 21 stoleti🙂 muj nazor, nikomu nevnucuji🙂

babyblue2
autor
22. srp 2011

@jankadudova Přesně tak :o) Myslím,že máme s těmi našimi ratolestmi trochu nevýhodi v tom,že na zimu toho nic moc "čerstvého" není :o(

lentilkaj
22. srp 2011

@jankadudova
Já si zase myslím, že když se koupí pár mrkví, jablek apod. v biokvalitě tak to tolik rozpočet nezatíží - kolik toho ti naši prďousci sní? Ze začátku rozhodně ne celou skleničku - která stojí kolem 20,-?A otevřená by se měla do druhého dne určitě spotřebovat jestli se nemýlím. Ale na druhou stranu proč to nestřídat s hotovými příkrmy, zvlášť když se cestuje. Osobně, já si taky pochutnám více na pokrmu, který si připravím sama než na nějakém polotovaru, který koupím a doma hodím do trouby ohřát.. Jde taky o to, že mimísci dosud nic jiného než mléko neznají a pak to zkoušení je pro ně velká změna, tak je asi jedno jestli se dává ze skleničky koupené v obchodě, nebo uvařenou rozmixovanou mrkvičku co připraví máma doma. Prostě jsou mimča, kterým to přijde k chuti a jsou mimča, která to bojkotují. A je to potom o trpělivosti. Já jsem taky Danče vařila, když jsem dostala zeleninku ze zahrádky a ona mi to potom plivala...
Co vím určo, tak nebudu spěchat s masem v tom souhlasím s Fořtem, že to kdovíjak zdravé pro ty naše 1/2roční mimča opravdu není co si budeme povídat, co my víme čím ta zvířata krmí každou chvíli vypluje na povrch nějaká "prasečina" třeba jak se sem dováželo maso z Německa apod. A to nejsem vegetarián, ale mám krevní skupinu A a tak že bych to nějak přeháněla s masem to nee. Stačí mi 1* do týdne a pak si na něm pochutnám, zato manžela a starší dcerku mám "O" a ti jsou masožraví dost.
Prostě ať si to každá mamča dělá po svém, jak jí to vyhovuje a nemůže se vůbec říct, která dává zdravější pokrm svému mimču, zda ta co kupuje hotové příkrmy, nebo ta co koupí v obchodě zeleninu a vaří to sama.
Co lékař to jiný názor, co odborník přes výživu taky takže kdo se v tom pak má vyznat. Já z toho tedy hlavu nějak nemám, zkusím to jako u Danči a uvidíme, teď to nemá cenu dopředu nějak řešit...doufám, že vydržíme s plným kojením do toho 1/2roku a pak podle prospívání si o tom popovídám s Dr. a uvidím jak to nakonec bude.
Dnes bylo krásně, na můj vkus i větší vedro, než nějak v pohodě snáším, Simča byla snad víc v pohodě jak já, naspala přes den asi 3 hodinky a po koupání krásně usnula sama v postýlce už po 18. hod. No čekají nás teplejší dny, tak jsem na to zvědavá.

Babyblue, to je fajn jak jste si to užili v Bratislavě jako rodinka. A Karolínka je už pěkně zcestovalá 😉. To ta naše beruška až na pár výletů po okolí toho zatím moc nenacestovala. Dnes jsme museli na oční, protože zase začla hodně Simča slzet a taky pravý očičko začalo hnisat, tak musím masírovat 5*denně a taky kapat ATB kapičky 10 dní a kdyby to nepomohlo tak nás čeká průplach slzných kanálků takže doufám, že to ošetřování dle rad Dr. nám pomůže aby jsme se tomu zákroku vyhli!!!

Přeji hezký večer a další sluníčkové dny!

jankadudova
22. srp 2011

@lentilkaj No...ja s tebou souhlasim tak napul. Myslim, ze prave to zkouseni o kterem pises by melo byt s kvalitni, hygienicky kontrolovanou stravou. To ty sklenky celkem splnuji. Kdyby zila moje babicka, ktera nas zasobovala svoji zeleninou a zdrave zivenymi kraliky, tak bych nevahala. Ale chemii, hojne pouzivanou na konzumni zeleninu, zadne vareni neznici. Proste, na uplny zacatek jsem pro sklenicky. Casem chci varit v parnim hrnci. Byla jsem na trhu a nakoupila od zeleniny snad po jednom dvou kusech, ale mrkev, pastinak, jablko, brambory, cuketa, batata...no byla to prachu spousta🙂 Sklenicka se ma spotrebovat do dvou dnu od otevreni. Takze zatim to tak praktikuji. Az bude davka vetsi a nahradi cele krmeni, bude to treba taky o necem jinem. No a jeste k masu. Mam od Hippu bio sklenky s krutim a hovezim. Max ma anemii a naopak od ukonceneho pateho mesice mam davat. Tak si taky myslim, ze toto je lepsi varianta nez reznik, ktereho neznam...Proste tema prikrmu je VZDY individualni, VZDY na intuici maminky, VZDY relativni. Tot muj nazor🙂 hezky vecer.

babyblue2
autor
22. srp 2011

@lentilkaj No,zcestovalá...akorát ty výlety po okolí,dovolenka na severu a ted ta Bratislava,ale je fakt,že na to,kolik jí je... :o)Ať se Simči to očičko uzdraví,na praxi jsemměla několikrát možnost vidět píchání kanálků a můžu říct,že mi to rvalo srdce (a to jsem byla prostá mateřských citů) Ale co vím,tak masáže hodně pomáhají.Takže držím pěstičky,ať to dobře dopadne.
Já se děsím toho dne,kdy bude Kája nemocná nebo jí něco bude....jsem strašná cíťa v tomhle.Jak jsi psala ohledně té "masožravosti",tak já jsem krev.sk. B a maso miluju ☹ Vím,že to není moc dobré,ale nemůžu si pomoct a možná mě v tom i podporuje chlap,protože ten musí mít maso každý den :o( Vím,že maso se nemusí každý den,ale tak nějak jsem si na něj zvykla a asi ho prostě potřebuju.Moje ségra kdysi maso jedla normálně,pak se stala zarytou vegetariánkou a těsně před otěhotněním začala jíst zase maso...Ikdyž oni s manželem papají jenom libové a já jsem čuník a baštím i to tučné (bůček,koleno..) 🙂 Vlastně ani nevím,proč to píšu..jo-kolegyňka říkala,že vždycky koupí jedno bio kuře,nadělá pidiporcičky pro malou ,zamrazí to a oni sami jedí "normální"Tak to mi přijde takové dobré řešení.

Jani,můžu se zeptat-dětem do 1roku se nemá dávat obyčejná kohoutková voda,že?Protože mě překvapila kamarádka,která svému skoro ročnímu synovi dává pít normální vodu z kohoutku...
Nevím,proč tak ponocuju,na klávesnici vidím prd,ale spát se mi nechce,přitom jsem ráno jak mátoha ☹ Ale jestli bude počasí tak jako ted,tak jsem vklid,protože Karolínka dnešní odpoledne skoro prospala....tak dobrou noc 🙂

jankadudova
23. srp 2011

@babyblue2 Ahoj. S tou vodou. Zalezi jakou maji kvalitu. Da se to lehce zjistit na okresni hygienicke stanici. Pokud je v poradku, tak rocnimu diteti bych ji klidne davala🙂 do pul roku by se voda mela prevarovat ato i kojenecka v pet lahvich, protoze nikdy nevis, kde ta flaska stala - treba na slunicku a tam se potom mnozi bakterie. Ja cepuju u nas v takove eko studne na namesti, je kontrolovana a vhodna pro kojence, ale prevaruju. S tim bio kuretem je to dobry napad🙂

lentilkaj
23. srp 2011

@jankadudova
Však jsem taky psala, že se nikdy nedá napsat zda dělá dobře ta maminka, která dává skleničky nebo ta která vaří z biozeleniny, ovoce...To bychom musely být chemičky, biochemičky, abychom mohly rozluštit složení (pokud ho tam píšou)na etiketách a posoudily, zda obsah je ještě v "normě" a museli by na to existovat i nějaké normy co je ještě přípustné a co nikoliv. Já jen vím, že se má dávat pozor na to, aby skleničky neobsahovaly přidanou sůl.
K té anemii - to má hodně miminek, ani se to neví, protože se to celoplošně nevyšetřuje. Kamarádky malá taky měla výsledky špatné asi při 2 odběrech a při 3 už OK a to prý to železo plivala tak kámoška nechápe jak se to mohlo zlepšit a to maso v té době ještě v příkrmech vůbec nejedla. Prý je normální, že miminka trpí víceméně mírnou anemií. Teď nedávno jsem četla, že to může být způsobeno i brzkým oddělením pupeční šňůry po porodu, že by se měl nechat dotepat pupečník, protože ta pupečníková krev má předat miminku potřebné zásoby železa a tím tedy bojovat proti novorozenecké anemii. Jenže pokud se neprojeví zájem o to oddělení pupečníku až po dotepání tak Dr. s tím ve většině případů prostě hodně chvátají 😖
V knížce od Fořta jsou docela i tabulky s obsahem železa v jednotlivých potravinách...no o tom mase já si prostě myslím své a nechci nikomu vnucovat názor, že od 5či 6 měsíců je pro mimčo maso nezdravé.
Jak píšeš je to věc názoru a holky o mne už tady vědí z minulé diskuze, že se hodně zajímám o zdravou výživu a tak. Nechci se tedy s Tebou tady nějak handrkovat o slovíčko to ani náhodou 😉 .

Ad voda, my máme prý dobrou takže se může i na vaření používat ta z kohoutku - ale převařit samozřejmě.

jankadudova
23. srp 2011

@lentilkaj Maxik ma trochu zvlastni txyp anemie. Delali mu velky rozbor a ferritinu ma kupodivu dost. Takze spis cekam, co s tim krevnim obrazem udelaji prikrmy a kdyz by to vyslo stejne hranicni, tak nas nase pediatricka stejne posle do Motola. Ja jsem o vyzive ditete nemela ani paru, nikdy me to nijak extra nezajimalo. Dlouho jsem dite neplanovala a ac detska sestra, pracovala jsem u miminek a prikrmy mi byly "burt". Ale diky alergologii a Maxikove problemu jsem se zacala zajimat. Ja cerpam od naseho predniho alergologa,dr. Fuchse. V jeho knize je taky spousta receptu a rad. Ale je rozdil jak postupovat u zdraveho a jak u alergickeho miminka. Kazdopadne je dobre se obratit na odbornika a potom si to tak trochu "poupravit" po svem🙂
VUBEC se nechci hadat. Naopak, jsem rada, ze si vymenime svoje nazory. Slusne, vecne. Uz jsem tu na MK parkrat zazila idiotskou diskuzi, co ani diskuzi nebyla, osocovani...nesnasim to. Takze si vazim toho, kdyz nekdo umi vyjadrit svoje naprosto v klidu a pohode🙂

lentilkaj
23. srp 2011

@jankadudova I já se ráda od Tebe dozvídám spoustu nových informací. To není nikdy na škodu rozšířit si obzory jak říkám. Přeju ať to má Maxík hlavně dobré, živiny získané díky příkrmům by mu mohly jistě aspoň trochu pomoct viď? Moje starší dcerka je alergik (ve 3 měsících se objevil atopák a tenkrát nám dětská Dr. předpověděla, že nejspíš dcerka bude alergik já o tom tenkrát nechtěla nic slyšet a ejhle její předpověď se naplnila - Danča je alergická na pyly jarních stromů a na jaře jí tedy dost trápí rýma, záněty spojivek a taky kašel). No teď jsme nechali vyrobit na radu naší alergoložky vakcínu - léčba bude trvat 3-5 let tak doufám, že to Danče pomůže zlepšit tu alergii aby nemusela brát tolik léků na jaře když je její "sezona".
V Motole jsem byla moc spokojená, my tedy jezdili na ORL dětskou kliniku, nenechám na tamní lékaře a sestřičky dopustit když to srovnám s naší dětskou nemocnicí tady ve městě.

My jsme si taky zažily své v jiné - předchozí diskuzi a pokračovalo to na Facebooku, proto Verunka - Babyblue založila tuhle jinou abychom se mohly setkávat tady. 😉a jedině dobře, když se připojily 2 další rozumné maminky, které chápou co slovo diskuze znamená 🙂

babyblue2
autor
23. srp 2011

Ahoj maminy,
tak jsem sem napsala dlouhou zpárvu a pak mi kleknul PC ☹ No neva,ta zkusím znovu-dneska to bylo náročné..Karolíně to vedro nedělá moc dobře...včera sice skoro celý den prospala,zato dnesk asi to vybrala.Byly jsme venku dopoledne a to i tak s řevem..vydržela hodinu v klidu.Pak už jsme ven nešly,protože to se fakt nedalo,chuděrky malý miminka.
Zítra jdeme do poradny,tak jsem zvědavá.Navíc jsem našla odpoleden Káji kolem prsní dvorce nějaký flek-vypadá to jako modřína,ale vůbec nevím,z čeho by tomohlo být.Leda by si ji udělala,když se přetočila na bříško a přilehla třeba nějakou hračku.Nevím,má to takovou žlutohnědou barvu a fakt to vypadá jako modřina,ale zaráží mě,že je to jen kolem toho prsíčka ☹ Tak snad to nic nebude....Mimochodem-jak nám paní doktroka diagnostikovala ten zoubek,tak to asi není zoubek,neboť to úplně zmizelo 😀 Tak nevím,co si o tom mám myslet.Natřela jsem jí to jednou večer Calgelem a ráno to bylo pryč a od té doby nic....takže zub asi nebude :o)

Asi jsem chtěla napsat ještě něco,jen ted už nevím co..takže až si vzpomenu,tak písnu :o))

babyblue2
autor
23. srp 2011

Joo,už vím...k těm alergiím....mám celoročně rýmu,tak jsem kdysi dávno lítala po doktorech a ti mi řekli,že jsem hypochondr.Ale v těhu se to zlepšilo a trvá to dodnes...dle testů nemám alergii na nic,ale sama vím,že nesnáším třeba seno.Nu což.....Taky se mi posledních pár let dělá v pravidelnou dobu ekzém a nevím z čeho nebo proč.Už to ám vysledované v jakou cca dobu to začíná,tak musím kouknout co roste.Ale mám toi zimě ☹ Dle všeho to vypadá na nějakou mykózu,ale je mi to záhadou.U doktora jsem s tím byl a nějaký starý pán mi řekl,že to mám z nepraného nového oblečení (což je blbost,protože všechno peru a navíc jsem si novou věc nekoupila pěkně dlouho).Takže mě tohle všechno odradilo od veškěrého běhání po doktorech.Jedno z mála co na to pomáhá je konopná mast.takže ji používám.Jenže léčit důsledek a ne příčinu je na prd...ale třeba se ještě znovu odhodlám zajít k Dr...změnila jsem obvoďačku a je moc fajn,tak možná pomůže...ale když já taaaak nerada chodím k těm doktorům :o(

tak dobrou noc a zítra snad trochu mírnější počasí,,,,apropo-chodíte v takových vedrech s broučkama ven???

markimac
24. srp 2011

Ahojte, dlouho jsem se neozvala, protoze nam blbne internet, zrovna kdyz mam chvilku casu, tak nejede 😠
Vcera jsme byli na ockovani (druha hexa + prevenar) a uz nam zrovna udelala ctyrmesicni prohlidku, tak mame presne 7,5kg a 64cm. Burtik nas. Byly tam maminky se stejne starymi detmi a ta jedna si stezovala, ze ten jeji ma uz 6,5 kg, tak jsem se jenom smala a radeji ani nerikala kolik mame my 😀 Nastesti reakce na ockovani zatim zadna, bala jsem se, protoze Vojta nesnasi tyhle vedra, je protivny jak ves, tak jsem cekala, ze bude extra protivny a ono nic. Tak jsem rada. Ven teda chodime az k veceru, jinak jezdime po garazi, tam je prijemny chladek 😀
Jo a Vojta se o vikendu zacal pretacet sam na brisko, uz prisel jak na to. Ted musim letet k zubari, pak jeste dopisu, co jsem chtela

raduzka2011
24. srp 2011

Ahoj,
tak u me co se prikrmu tyce zatim vyhravaji "sklenicky", ja bych to musela kupovat v supermarketech a to kdyz si predstavim, jak jich spousta skladuje zeleninu a ovoce nespravne, takze je pak treba mrkev premrzla atd. Kdybych mela zahradku tak mozna i kdyz i to je takove sporne, no clovek si muze precist x-tisic nazoru a pak odpovednost za svou ratolest proste musi vzit sam a udelat ten rozhodny krok.

@babyblue2 taky jsem "B" a dokonce podle krevni skupiny nesmim kureci a to ja mam nejradeji, tak nevim...no kdybych jedla podle krevnich skupin, tak umru hlady, protoze to co tam mam vypsany, tak to mi kolikrat vubec nejede 😢

@jankadudova s tou vodou si me teda dostala. My mame teda taky dobrou a i doktorka mi rikala, ze staci u nas jen ta prevarena, ale jednou jsem koupila tu kojeneckou, protoze jsem obcas zapomela si to vecer prevarit a rano mi to nevychladlo, tak jen tak pro sichr a tu jsem teda neprevarovala...no nastesti to Damik prezil. 😀

@babyblue2 v tech vedrech ven chodime, ale treba jen na hodinku a jeste mame trasu, ze jsme prevaznou cast ve stinu. Chodim teda vetsinou dopoledne, vyrazime kolem 9-10 hodiny, podle toho jak vychazi kojeni. V tech vedrech Damianek take nespi venku, schrupne si pak doma...je u nas vetsi chladek. V kocarku jen pozoruje veci okolo, tak si povidame i proto vyhledavam ten stin, protoze ma sklopenou boudu. Ale teda mazu ho. koupila jsem v lekarne nejakou padesatku...ja sama dost cervenam, samozrejme se maleho snazim na slunicku prikryvat plinou, ale on ji hned odkope, takze kremik mame jen pro sichr...zatim teda necervena, ale ma docela peknou barvicku...neni teda takovy beloch jako ja 🙂

Dnesni noc byla hrozna, ac byli otevrena okna, tak jsem maleho mela prikryteho jen plinou a spal v bodycku, ja se probudila uplne spocena, tak budu muset jeste do sprchy, ale kolem pate rano se u nas prohnala bourka a jeste ted trochu prsi, tak snad se to vybere a jen se procistil vzduch, coz by bylo skvele.

Holky chtela jsem se jeste zeptat k tem prikrmum, vim, ze se davaji misto kojeni a nebo po prikrmu daji holky prso na zizen, ale bojim se ze to u nas nedopadne, Damik kdyz ma cas kojeni a nedostane prso HNED, tak se vzteka jako blazen a predpokladam, ze by vse ostatni bojkotoval...jde to treba nejak naprogramovat mezi kojenim a nebo jake mate zkusenosti?

Teda jeste me ted ceka dalsi vydaj penez...budu muset poridit fusak na zimu a nejaky ten overal...to zas bude. Kdyby jste meli nejake tipy...fusak bude asi standartni Emitex, ale teda ten overal nevim nevim. Mame nejake ty vyteplene kalhoty a uz i zimni bundu jsme sehnali za "par kacek" v nemecku, kdyz meli vyprodeje.

No tak ja se jdu taky chystat do terenu 😀

P.S. Padavaji vam taky tak vlasy jak me? Jeste, ze jich na te hlave mam hodne. Byla jsem minuli tyden u holicky, tak mi je trochu prostrihala, ale do kratkych ja jit nemuzu...nastesti zatim to neni potreba.

jankadudova
24. srp 2011

@raduzka2011 Ahoj, s tou vodou je to jako se vsim. Riziko infekce je male, ale je. Takze i balenou prevarovat a mozna je kohoutkova prevarena lepsi...K prikrmum u kojeneho ditete doporucuju kojeni.net, je tam bajecne popsany postup. Ale zezacatku se to ma delat tak, ze je uplne jedno kolik mimi sni, jde tam o zavadeni nove konzistence a uceni lzickou. akze klidne pro zklidneni nakojit a potom dve tri lzicky - to je uspech🙂 nekoukej na mnozstvi. My mame prikrmy tri tydny a jeste jsem nenahradila krmeni. Zatim tak z pulky. Zadny spech🙂
Je sileny vedro. Jdeme ven na chvili ted a pak mozna vecer. Maxik je protivny, prubezne ho chladim...no je to opruz🙂

babyblue2
autor
24. srp 2011

Já si myslím,že voda z kohoutku je mnohdy lepší než balená.Protože ji pravidelně kontrolují,kdežto,jak psala Jana,tak ta balená stojí bůhví kde na sluníčku a to se tam potom breberkám daří :o)))
@markimac To je fajn,že to Vojta snáší dobře-očkování.A buď v klidu,my máme ještě o 300g víc než vy 😀 A to je ženská...ikdyž je fakt,že je i trochu delší....A velká gratulace k přetočení,šikovný dětičky.Mně málem včera Karolína spdla z postele,jen jsem si zašla na záchod a ona se otočila o 180st. a "popolezla"pěkný kus.Ale už jsem objevila její techniku otačení se,když za něčím chce "jít" a je to prča ji pozorovat 🙂
Raduzku,mně vlasy zatím moc nepadají...naštěstí,prototže i tak jich mám málo,tak nevím,co by mi tam zbylo :o)))S overálkem neporadím,ale po fusaku se taky budu muset mrknout.Máme ještě jeden po nás,ale ten má šílenou barvu 😀
Dneska si vzal chlap volno,aby si oběhal úřady a my se chystáme do poradny.Tak se zatím mějte a krásný den

babyblue2
autor
24. srp 2011

Tak máme za sebou poradnu-Karolína má 21týdnů a váží 8180g a měří 68cm..to,co má kolem prsíčka je nejspíš modřina,tak snad se to brzo vstřebá.Jak je teď pořád nahulatá,tak se asi otlačila o nějakou hračku.Jak se pořád přetáčí.Jinak dneska byla zlatá..trochu protivná,trochu hodná.....Odpoledne jsem nutně potřebovala do obchodu,tak jsemji šupla do Manducy a se slunečníkem jsme vyrazily.Cestou mi došlo,že neznám krásnější pocit,než když si mimčo položí hlavičku na hrudník a spokojeně leží.....to je taková nádhera,byla jsem z toho v "rauši".Teď tady berušátko spinká,ale asi je jí horko,protože sebou pořád šije.Má jenom tričko a kratásky,ale na noc na ní asi hodím tenkou dečku nebo plenu,protože k ránu bývá zima.Už aby se trochu ochladilo,tohle je fakt hnus ☹

raduzka2011
25. srp 2011

Dnesni noc hnus, vedro jako blazen. Dnes spal prdola jen v pline a prikryty plinkou,kterou ze sebe stale odkopaval, takze jsem ho musela stale kontrolovat jestli mu neni zima, no byl porad teply jak kaminka,uz jsem si myslela,ze ma horecku...no mi byli s manzou taky pekne splaveny, my se ani nicim neprikryvali...snazila jsem se udelat pruvan, ale ten vzduch se proste ani nehnul...tentokrat nas chladek baraku nezachranil i kdyz bylo v baraku o dost chladneji nez venku, presto bylo napadnuti ☹ . No v noci byla bourka, tak se ten vzduch zas trosku procistil. Ale dneska uz tu zas vykukuje slunicko, tak pujdem ven zas jen dopoledne.

@babyblue2 ja mam fusak taky po nas, ale do sportaku bych ho musela znicit (udelat diry do sportaku na ty ksiry) za nas nic takoveho nebylo a to se mi ho strihat opravdu nechce, je moc pekny a hodne zachovali na to, ze je mu pres 20 let.

Ted se tady vali Damik taky cely nahaty, povida si u toho jak blazen, jak kdyby si tem hrackam stezoval, jak se mu spatne spalo 😀

@jankadudova dekuji za upresneni ohledne prikrmu...u nas to teda bude nejspis probihat tak, ze bude kojo a pak lzicky,protoze je v tomhle asi po mamince, kdyz ma maminka hlad, tak je nepricetna 🙂

markimac
25. srp 2011

Ahojte, tak vcera jsem se sem nakonec nedostala, ten internet me nema rad 🙂
@babyblue2 Dekuji za gratulaci. To jsem rada, ze nejsme sami takovi obrici 🙂 A to mela Karolinka ve 4 mesicich? A ted se ji to pribirani trochu zpomalilo, ne? Ale i tak, nosit 8kg musi byt docela zahul.
Jeste jsem chtela reagovat k tem prikrmum - domaci strava vs. sklenicky, jak se tady bavily Janka s Lentilkou. Taky si myslim, ze nejde jednoznacne rict, co je lepsi a co horsi (pokud je domaci strava ze zahradky). Oboji ma sve klady a myslim si, ze jsou to rovnocenne varianty. Ja se tedy budu snazit varit z bio zeleniny, aspon ze zacatku. Souhlasim s Lentilkou, ten prcek toho zas tolik nesni, aby nas to financne ruinovalo 😀 No a kdyz se mi nebude chtit varit, nebo bude dochazet inspirace, tak to vyresim sklenickama (coz bude dost casto, jak se znam 😀 ) Minuly tyden jsem dostala domaci broskve z jizni Moravy, tak jsem udelala par sklenicek domaci presnidavky, tak doufam, ze budou mit uspech. Taky budeme mit domaci jablka, tak taky hodlam delat presnidavku.
@raduzka2011 o padani vlasu mi ani nemluv, pelicham jak kocka. Me osobne by to ani nevadilo, kdyby je Vojta nemel vsude mozne. I manzel na to nadava. Ma moje vlasy na tricku, teplackach a nejvic v rucickach. Jak lezi u me v posteli, tak mu porad jen vytahuju vlasy z rucicek, hruza.
Ty vedra jsou priserne, uz aby bylo "normalne" 🙂 podle predpovedi jeste dnes a zitra a pak uz by melo byt chladneji. Preji vsem pekny den a hodne radosti s vasimi drobecky

babyblue2
autor
25. srp 2011

@markimac ve 4m měla Karolína 7870g a o tři týdny později 8100g...přibírání se zpomalilo na cca 100g týdně :o)Ale je fakt,že tahat se s ní dý zabrat,zvláště když je nosící.Ale tak nějak už jsem si na to zvykla,ikdyž někdy ta váha trochu omezuje v našich "hrátkách"

Jak jsem včera vypnula počítač,tak Karolína začala něco mumlat a točit se v postýlce,tak jsem za ní šla a zjistila jsem,že je celá počůraná,i pyžamko.Tak jsem ji vzala,že ji přebalím a převlíknu a to jsem neměla dělat.Spustila takový ječák,jako bych ji vraždila a nedala se ničím utišit....ale ničím....Takže tady ječela asi 15min hysterákem než se mi ji podařilo alespoň trošku uklidnit.Mezitím se mi ji podařilo svlíknout ty počůrané kraťásky a vyměnit plínu.Spaly jsme celou noc spolu.No sousedi museli mít radost 🙂 Nevím,jestli se lekla nebo co.Protože celou dobu jakoby spala....aspon jsem pro příště poučená.