BW 04/11

babyblue2
4. srp 2011

Tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi ze staré...strašně se mi po vás holky stýská a chci si s vámi povídat i nadále,jen bez nadávek,osočování a těch dalších nepříjemností...tak snad to vyjde a my opět "sejdeme" 😉

babyblue2
autor
11. srp 2011
markimac
11. srp 2011

Ahojky, dekuji za privitani.
Ireena: no Vojtik mi dal pekne zabrat, to je pravda. Nebyt doktora, ktery ho ze me doslova vytlacil, tak snad rodim jeste tri dny 🙂 A potrhana jsem byla fest.
raduzka: prave proto jsem rada, ze jsem na vas narazila, moc pratel tady v okoli nemam a tak jsem rada, ze se muzu delit aspon pres internet. Navic mame stejne stare deti, coz je fajn.
Taky te obdivuju, jak vstavas v noci co dve hodiny, ja uz bych byla mrtva. Me ted Vojta zacal spat celou noc, jde spat mezi pul devatou a devatou a vstava kolem pate. Nekdy jeste usne, nekdy ne (vetsinou vstava brzo o vikendu, asi aby si uzil tatku 🙂 ) Na to jsem se tesila od porodu, ze se vyspim celou noc v kuse. Zato pres den si to vybira, vcera jsem kojila snad co hodinu, nekecam.
Taky uz se tesim na prikrmy, bude to zmena. Jen jsem zatim nepremyslela, jestli kupovat nebo varit.
Me se Vojta uz asi trikrat pretocil z briska na zada, ale byla to spis asi nahoda, je to uz par dni a od te doby nic... tak nevim, kdy se bude vedome pretacet. Ale mohlo by to byt uz brzy, ne?
A ridicak mam sice cerstvy asi pul roku, ale mam strach jezdit. Bez chlapa jsem sama jeste nejela a asi jen tak brzo nepojedu ☹

jankadudova
11. srp 2011

@markimac Ahoj, vitej🙂 co se pretaceni tyce, na to mate spoustu casu, zadny spech🙂 A jen k tomu autu, ja mam ridicak dlouho a jezdim, ale s malym jsem se taky bala. Ale chce to poprve vyjet. Prave pro tu "sobestacnost". Samo to neprijde, musis do toho po hlave. Ja bych byla bez auta na nervy🙂

ireeena
11. srp 2011

No ženský, ať je to jak je to...já jsem rozhodnutá vařit. Na předporodním kurzu ta asistentka říkala svou zkušenost a to mi přišlo dobrý - že navařila, ale protože věděla, že to malý nesní najednou samozřejmě, tak to zamrazila do tvařítka na led, a pak vždycky jsem rozmrazila tu kostičku 😉 ...než začalo jíst pak víc, aby se vyplatilo vařit to pokaždé. Prostě budu mít lepší pocit, že vím, co tam dávám...a nebudu podporovat polotovary 🙂 Jasně, že když třeba někde budeme nebo tak, asi taky občas klidně koupím, ale budu se tomu snažit vyhnout.

Jsem taky zvědavá, kdy se začne přetáčet. Byli jsmeo víkendu na návštěvě u známých a ti mají 8 měsíční Vedulku...všude leze a je to akce 🙂 Už si i stoupá... Tak jsem koukala, co mě čeká a říkala jsem si, jak 4 měsíce udělají tolik. Teda ona je asi docela živá, takže to Juli nemusí takhle dělat..ale aspoň přibližně 😉
Markimac - taky mi přijde, že se Juli otočila spíš náhodně...bylo to asi tak 6 krát zatím...

babyblue2
autor
11. srp 2011

Já bych taky chtěla vařit,ale uvidíme jak se vše vyvrbí :o)))
Co se týče přetáčení,tak jak jsem psala....začalo to asi jen tak náhodně ale myslím,že jí to začíná docházet,co tím "získá" tak se holka snaží...ale každý ráno je to od začátku,jako ve filmu 50x a stále poprvé :o))) Ale baví mě to.Holky,já jsem za tento týden tak šťastná,protože se to všechno tak nějak změnilo.Karolínka už tak neřve,nemá takové záchvaty..už se dokonce naučila na mě "volat" a neječet.Má to tedy své nevýhody,protože mě chce mít pořád u sebe,ale co jsem se dočetla,tak je normální v tomhle věku.Prostě spolu ležíme,děláme blbiny,povídáme si a je to fajn :o)A dneska jsem poprvé zaregistrovala,že si dává kolínka pod sebe a snaží se na nich vzepřít 🙂 Já to své dítě miluju čím dál více...nikdy jsem nezažila takový silný cit a myslím si,že i ona mě má ráda...prostě jsme "svoje" a je nám spolu dobře :o) Aaaach jo,ty hormony pořád fungují :o)))

Byly jsme dneska na návštěvě u kámošky,která má malýho klučinu (5týdnů) a nemůžu uvěřit,že Kája byla taky tak maličká (asi úpně stejně maličká nebyla),ale i tak....je to k nevíře,jak ti broučci naši rostou :o)

lentilkaj
12. srp 2011

Tak jsem smázla profilovku, bylo mi doporučeno adminem - že tam jsou děti místo mne ☹ .
Ad vaření vs. kupované hotové příkrmy...no ono je to dvojsečné - kdybych věděla kde pěstují tu mrkev, špenát, brambory...nebo měla dodavatele tzv. bedýnek - v bio kvalitě tak to asi bez obav vařím, ale takhle - přeci jenom ty skleničky jsou kontrolované, když budu dávat pozor - co obsahují, třeba aby tam nebyla sůl apod. takže to budu asi dělat tak půl na půl. Danče jsem vařila - odmítala to, pak jsem jí zkusila dát kupovanou zeleninku a to jedla. Takže je to taky o zkoušení. Uvidíme jak to bude u Simči.

Raduzko, první kaše se doporučuje opravdu rýžová, tu zkusím udělat doma sama - mám knížku od P.Fořta tam jsou i recepty. Tak na první kaši se doporučuje použít kvalitní rýže Basmati. Hodněkrát propláchnout...přesný recept najdu a napíšu pokud budete mít zájem.

Jinak Simča mě nechala po delším čase dnes pěkně vyspat, usnula v 19hod a na kojení se vzbudila ve 4hod. Já jen koukala jestli dobře vidím čas na budíku, prsa jak balony jak se stihly naplnit mlíčkem 😀 .

Ad přetáčení, asi před 2 týdny se taky párkrát Simča přetočila z bříška na záda, opačně ani náhodou, to jen s dopomocí. A jak se pořád překulovala na boky, tak teď asi týden vůbec, leží na zádech, binká do hraček a víc ani ťuk. NO asi má lenivější období, nebo jak říká manžel přibrala tak se jí do ničeho nechce 😉 .
Ale za to o106žvatlá pořád je samé "grrrrrr" a je taky roztomilá. Taky jsem do ní pořád víc a víc zamilovaná, jak asi popisuješ ty Babyblue.
Dnes nám odjede odpoledne starší ratolest na víkend s babi a dědou do Č.ráje tak budu mít trochu volněji. Akorát zítra musí ještě manžel do práce, tak tu budeme se Simčou samy. No budu se snažit uklidit, domácnost už si to opravdu akutně žádá.

BabyBlue: je fajn číst, že se Manduca Karolínce tak líbí. Taky se chystám vyrazit na delší čas, ale nevím, zda v ní Simča usne, zatím vždy jen kouká co kde kolem lítá když v ní je. Ale myslím, že je spokojená, je asi ráda, že jí mám tak blízko sebe a nosí se. A mě to šetří ruce, je to takhle takový příjemný nošení, myslím že je to šetrný i k zádům.

Přeji hezký pátek všem!

jankadudova
12. srp 2011

Ahoj. No tak vcera byl den blbec, Maxik naprosto bez nalady. Mela jsem se na prikrm vykaslat, ale zkusila jsem to. Samotna brokolice - rev, rev, rev a ani nahodou. Uprimne...me ta slichticka taky dost smrdela🙂 Pak po par hodinach, kdyz jsme se trochu uklidnili, jsem zkusila "zamaskovat" a zamichat mrkev a brokolici 2:1. A celkem to fungovalo, proste ta sladka dobra chut mrkve vede. Takze chapu, ze je riziko zacit se sladkym dobrym ovocem. To by pak nemusel jist vubec🙂 Jen jeste k tem sklenickam - nejde o polotovary. Vcera jsem vyzkousela ten parni hrnec, udelala mrkev a pastinak a dala to do mrazaku, mam takove ty Avent Via poharky. Tak uvidime, jak se bude tvarit na rozmrazeny obed...pekny den🙂

babyblue2
autor
12. srp 2011

Jity,jak se prosím jmenuje ta knížka? 🙂

Dneska mě potěšil můj chlap,když říkal,že s Karolínkou vypadáme moc spokojeně a že je tento týden nějaká moc hodná :o)) Neříkám,že neřve,to jo,ale mnohem méně a tak nějak jsme se konečně asi sehrály a rozumíme si 🙂

Dokonce nám dneska prospala oba dva úklidy (brigády),což se nám snad ještě nestalo.Takže obrovská spokojenost z tohoto týdne.Za chvíli se vrátí chlap z tréninku a půjdem na špendlíky,mu nějak zachutnaly (aby ne,když je to zadarmo 😀 ) a budu muset péct zase buchtu.

@jankadudova Tak koukám,že s příkrmy žádná sranda :o)) Ale snad si ti broučci zvyknou,ikdyž jsem nedávno četla v jedné diskuzi,že některé děti ovoce nebo zeleninu nechtějí vůbec ☹

@lentilkaj Ještě mám dotaz...jak mám Karolínce ukázat,jak se z těch zádiček přetočit na bříško....nějak vůbec neví,jak na to a já bych jí chtěla pomoct,protože takhle je odkázaná jen na mě.Někdy ji otočí na záda,otočím se a ona je zpátky na tom břiše :o))) Simča si možná dává pauzu,aby to pak vzala všechnojedním vrzem 😉 Jo a ještě k těm bedýnkám,tak já občas bedýnky kupuju,ale třeba ten náš nedodává v bio kvalitě,takže je to asi tak jak který dodavatel.

babyblue2
autor
13. srp 2011

Ahoj holky,slibuju,že už nikdy nebudu psát o tom,jak je Karolna hodná,protože dneska to bylo peklo....asi si to šetřila na víkend.Jsme s chlapem oba zralí na společný skok z okna (akorát bydlíme v přízemí 😀 ) Ale takovou protivu protivnou jsem snad nezažila,,,,,snad se do zítra lépe vyspí a bude líp ...

lentilkaj
14. srp 2011

@babyblue2 Knížka se jmenuje Aby dětem chutnalo - autor Petr Fořt. Je to takový dědula už - má bílé vlasy, možná jsi ho někdy viděla v telce - v pořadu Pod pokličkou na ČT1 někdy mluvil o stravě.

S tím přetočením pomáhám tak, když Simča zvedne nohy nad sebe, pak se překulí na bok, tak jí tu ručku - na straně kde leží na boku natáhnu jakoby dopředu a šup dopomůžu přetočit na bříško. No zase se včera pěkně točila na boky i na dece tak asi zase dozrála, že to bude zkoušet.

My to máme s náladou taky na střídačku. Včera byla Simča hodná, pěkně i usínala během dne a to v postýlce, protože počasí bylo zase jako v dubnu a ne v srpnu. Pak jsme vyrazily ven s kočárkem, ale jen krátká procházka - protože od Ještědu se hnaly mraky a taky že pak byl slejvák. No tak šla malá zase spát do postýlky. Včera dokonce místo 1/2hodinek spánku proběhly 2 spánky po hodince tak to bylo dobrý, mohla jsem i odpočinout během dne, když Danča nebyla doma a nechtěla zabavit.
No pak jsme se ještě couraly po zahradě před koupáním, to už se počasí trochu vybralo. Tak šla malá do Manducy a nosila se.
Dnes by to počasí mohlo být lepší, přeju si to i kvůli Danče, aby se mohla s babi a dědou koupat na boudě, tak se na to těšila!
No a já budu mít klasickou neděli, vaření, praní, věšení prádla, určo nějaká procházka a taky jsem chtěla upéct buchty se švestkama ale to až uvidím jak se mi bude chtít.
Přeju krásnou neděli všem!

babyblue2
autor
14. srp 2011

@lentilkaj Díky za info...jméno znám a konečně jsem si ho spojila i s tváří :o))

Karolínka je dneska vzhůru od sedmi,ale pak ještě usnula a já s ní,akorát ona spinká ještě pořád,což teda koukám....asi je po tom včerejšku unavená.Pak vyrazíme na nějaký výlet,protože je dneska konečně nádherně.Včera jsem do noci vařila a pekla,aby nám to nasbírané ovoce neshnilo...bramborový plecek se švestkama a bublaninu se špendlíkama.Ráno jsem byla ráda,že vidíme svého muže,protože si večer dělal řízky z muchomůrky růžové :o)) Byli jsme na houbáchmale nic moc jsme nenašli,jen na jednu smaženici ☹

@jankadudova Chtěla jsem se zeptat už v pátek...přišel mi slevový kupon na Nutradefens 2-4/Nutradefense HA2-3 v hodnotě 70,- Tak kdybys chtěla.... 🙂

Mějte hezký den

jo Radu,co ty tvé "beďary" na bradavce,už je to lepší??

jankadudova
14. srp 2011

@babyblue2 Ahoj. Jsi moc hodna, ale MAxik smi jen Nutrilon allergy care. Potrebuje mleko s nastepenou bilkovinou. Ale dekuju!!

jankadudova
14. srp 2011

Jinak co se pretaceni tyce, tak trosku pomoct ano,ale nespechejte na ty mrnata, otoci se, az kdyz je na to zrale. Musi potrenovat🙂 Maxik to ma s naladou taky jak na houpacce. Ted ma obdobi dost silene - kdyz se vzdalim ja nebo manzel, zacne vriskat. A presne to ja od zacatku zduraznuju, ze nechci zadneho mamanka🙂 ale asi je to v tomto obdobi normalni. Kamaradka to ma nastejno s dcerou stejne starou. Ale je to na bednu nekdy...nechci ho porad tahat, ale rve jak protrzeny a kdyz ho zvednu, je hned klid - herecka!
😉

babyblue2
autor
14. srp 2011

@jankadudova Přetáčení na bříško jdem dobře,ale zpátky to nejde,tak jsem myslela,že bych jí nějak ukázala jak na to.... Jinak mamánkovství je asi v tomto období normální,já mám doma naprosto to samé co ty-mimo zorný úhel a je hotovo :o))Ale když jí vezmu,tak je dobře a ona se spokojeně usmívá...heeerečka :o)))

Byli jsme se odpolko projít na přehradu a když jsme se vraceli,tak jsme s chlapem zhodnotili,že Karolína dneska buď spala nebo brečela...vyrazili jsme na houby do lesa,Kája v Manduce a řev,pak na chvilku zabrala,ale pak zase řev.Asi jí bylo horko,protože dneska tady byl fakt pařák..mimochodem jsem v tom lese vypadala jako pako,protože jsem celou dobu nesla slunečník,aby na Káju nesvítilo 😀

jankadudova
14. srp 2011

@babyblue2 Tak to mame stejne. Maxik se otoci na bricho a kdyz ho to prestane bavit, tak zacne rvat, zpatky to neumi🙂 My byli dnes taky v nositku a byl chudak cely zpoceny. Ale nekdy mam toho kocarku po krk!!!🙂

babyblue2
autor
14. srp 2011

@jankadudova přesně tak,to nosítko je takové "osvobozující" :o))) Člověk není odkázaný na nízkopodlažní spoje atd.... Koukala jsem na tvé fotky a Maxík je fešák 😉

jankadudova
15. srp 2011

@babyblue2 Dekuju🙂 je takovy legracni. Odstavaji mu ouska, to ma asi po me a ma trochu placatou hlavicku🙂 ale co. Ted uz se otaci, ale cele tri mesice byl prakticky porad jen na zadech, tak nevim kde "soudruzi udelali chybu"🙂

ireeena
15. srp 2011

Ahoj holky, dlouho jsem se nedostala...koukala jsem teda, co jste psaly, ale už jsem nestačila odpovědět. Jak tu byla mamka o víkendu, tak jsem se snažila ještě využít chytré rady ohledledně háčkování a nebo jsem na to fakt neměla nějak energii něco sepisovat.
Jeee Babyblue, taky má Juli někdy takový den, kdy je prostě protivná...a člověk neví, co ...

Holky, mám nabídku jet na víkend pro mamky na mateřské koncem září - jen si myslím, že tam třeba budou starší děti a Juli si ještě nehraje, tak nevím, jestli bysme tam vydržely. Co myslíte - zkusily byste to? Já zkusím zjistit, jestli by tam jel někdo s tak malým prckem a uvidím.

Jooo a nevíte, kolik se může přivydělat k rodičáku? A co je třeba s sebou vzít, když se jde vyřídit rodičák? Vím, že někdo psal že ne dřív než měsíc předem...takže se chystám v září, když ho mám mít někdy od října.

S kojením se to upravilo a víte co...už jsem si i docela říkala, že ten sunárek by nebyl špatný a začala se i trochu těšit a teď by mi to přišlo uhozený jí ho dávat, když ho nepotřebuje. No měla jsem docela "schízu"...teda občas ještě přijde 🙂 Ale zkoušela jsem ji pár lžiček kašičky - jsem neodolala..když už já jsou 4 měsíce a chutnalo jí to 🙂

Jeee, to se taky musím juknout, jaké máš fotečky, Janko 😉

ireeena
15. srp 2011

Jooo a Radu - už mám taky pupínek na jedné bradavce...tam snad skočil z té diskuze, jak jsem to četla 🙄

babyblue2
autor
15. srp 2011

@ireeena Ahoj Iren,jsem si na tebe dneska ráno vzpomněla ..co ty a laktační krize..takže zdárně překonáno 🙂 Super!!!! Já bych vypadla hnedka někam,takže bych do toho určitě šla.Ikdyž je pravda,že by bylo lepší kdyby tam byl někdo se stejně starým dítkem.Ale i tak by mě to hodně lákalo.Myslím si,že na rodičáku si můžeš vydělat neomezeně,pokud ti má kdo hlídat mimi (nesmíš překročit nějaké ty hodiny v jeslím,myslím 5h týdně).Rodičák jsem si už vyřizovala a měla jsem úžasné info od Raduzky.Musíš si vyplnit formuláře (pokud chceš,pošlu ti je mailem-můj mail veronika_dankova@post.cz)...jeden ten formulář odnést na sociálku,tam ti potvrdí,žes pobírala mateřskou a kolik a s těmito všemi papíry jdeš na Úřad práce (tedy alespon tady v Brně) a tam si vystojíš frontu.Jo a ještě potřebuješ rodný list dítěte a pro jistotu občanku partnera.Já tam šla 1,5měsíce před skončením mateřské a baba mě málem vyhodila,že je to strašně brzo.Tak jsem jí řekla,že už tam podruhé nejdu,protože jsem tam čekala 1,5hodiny a to přede mnou byli 3lidi...No a le nakonec vyřízeno a jsem ráda :o)
Takže se obrň pevnými nervy 😉

markimac
15. srp 2011

Ahojky, jak se mate po vikendu? V nedeli bylo konecne letni pocasi, takze jsme byli temer cely den venku. Vojta ma asi taky to obdobi mamankovstvi, nemuzu od nej ani na krok, hruza. A to nechce byt ani s tatkou ☹ Vcera jsem potrebovala jit na pul hodinky ke tchyni, no a vypadalo to, ze tam snad nedojdu, jak chlapovi rval. A s kojenim taky porad bojujeme. V noci vydrzi klidne i 9hodin a pres den nekdy i co hodinu, i driv. To asi tu noc dohani, nebo ja nevim, ale uz jsem z toho na prasky. Vzdycky si myslim, ze nakojim a nekde pujdem a on za chvili rev a pri kojeni saje, jak kdyby tyden nejedl. No, ale kdyz jsem cetla cos zazivala ty Ireeen, tak si rikam, ze je to jeste v pohode. Je dobre, ze uz je to za vami.
Babyblue: my to mame podobne, jakmile Vojtu pochvalime jak je hodny, zacne byt protivny. 🙂 Tu knihu, o ktere jste se bavily s Lentilkou jsem taky cetla, bohuzel nedocetla, protoze jsem ji musela vratit do knihovny. Ale je dobra, urcite si ji pujcim znova.
O koupi Manducy taky uvazujeme, mam sice satek, ale Vojta v nem moc nechce byt. Rika se, ze kdyz si dite nezvyka od narozeni, tak tam pak nechce byvat, tak nevim, co je na tom pravdy. Navic v Manduce ho muze nosit i manzel, ten by satek na sebe nevzal 😀 Jen jeste nevime, jakou vybrat.

jankadudova
15. srp 2011

@babyblue2 A potrebovala jsi tu manzelovu obcanku? RTodny list bych urcite zapomela. Dekuju!!! Ceka me to vyrizovani tento tyden. Dela se to vsude uz na uradu prace - opruz! To bude na dlouho☹

jankadudova
15. srp 2011

@markimac No tak koukam, ze toto obdobi je dane vekem🙂 u nas totez. Dnesek je napriklad strasny den. Maxik nechtel zadny prikrm, rval kdyz videl lzicku. Kdyz se otocil na bricho, tak rval ze to neumi zpet. Dala jsem ho na zada, rev. Kdyz ho nosim, tak to jde, ale za prve to nejde donekonecna a taky nechci byt takovy otrok. Takze doma nosim v Becu...bomba. No a kdyz jsem ho dala na zem na deku a sla na zachod...malem zboril barak jak jecel! Nekdy jsem zrala na Chocholouska! 😀 snad se vyspi do lepsiho dne. UUUUUFFFFFF! Kdo prede mnou rekne "materska DOVOLENA", tak dostane ranu 🙂

babyblue2
autor
15. srp 2011

@jankadudova Já ji potřebovala,protože jsme si měnilli trvalé bydliště,ale paní ho v systému neměla (u chlapa),takže jsem to měla jako důkaz.Ještěže tak,alejinak není potřeba.Jani,já to mám dneska úplně stejně jako ty..na mašli...asi jsou nějaký erupce na slunci nebo co.
Holky jsem ráda,že v tom nejsem sama :o))))

Mimochodem,už jste uvažovaly o jídleních židličce?Máte některá nějaké tipy?

ireeena
15. srp 2011

Jooo, holky, u nás dneska žádná katastrofa...ale moc dlouho sama nevydržela a byla taková víc nespokojená, než spokojená. Ale odpo spala 3 hoďky, tak to bylo fajn...no ne že bych si nějak oddechla, udělali jsem s manželem mezitím oběd a já připravila Hraběnčiny řezy a napsala sem 🙂

V kolik vám chodí malé spát? Já jsem dřív Juli koupala v 7 nebo až po 7, ale poslední dobou už ji koupu před 6 nebo kolem 6, a pak jde spinkat. Je totiž po tý půl 6 taková protivná a kdyby usnula, je možný, že už usne tím nočním spánkem - párkrát se to už stalo a to je blbý ji pak budit někdy po 7, když spí třeba hoďku.

Babyblue, díky, Já ti pošlu maillík. A díky za vyjádření k té akci. Jsi dobrá, že chodíš s chlapem na ten úklid.

Já právě nevěděla, u čeho je výdělek omezený, jestli u mateřské nebo rodičáku .

K nosítku - my máme styl Mei Tai a když jsme venku,tak je v něm vcelku spokojená...a když není, tak by nebyla, ani kdyby byla jinde 😀 Dokáže v něm i usnout. Ale na doma ho zatím nepoužívám. To možná přijde až doma...ale myslím, že kdybych si třeba na chvíli sedla, tak jí to už nebude příjemný, vyhovuje jí, když se chodí. No komu ne, že jo...mě by se to taky líbilo...takový to houpáníčko 🙂

Židlička - mamka někde na netu našla takovou dřevěnou, která se dá pak rozložit na židličku a stoleček pro děťátko, takže do toho asi půjdeme. Stálo to asi 800.

jankadudova
15. srp 2011

Ja kdyz si s nositkem sedam,musim si rozepnout ten pas kolem boku, aby ho to netlacilo. Ale taky samozrejme radsi chodime🙂
Zidlicku jsem resila, uz jsem mela dokonce jednu omluvenou tady na bazarku, ale rodice nam koupili tu Ikeackou. Mela ji segra na obe deti a celkove jsou s ni lidi spokojeni, takze tu. Ted, dokud nesedi, krmim v polohovacim lehatku.

babyblue2
autor
15. srp 2011

No já právě řešila,jak to udělat dokud nesedí...protože sice máme takové to polohovací lehátko,ale Karolína ho začala nesnášet,takže v něm vydrží max 2min a pak začne scéna.Ta dřevěná,jak o ní psala Ireena se mi líbí,ale ta asi není polohovací,tak budu muset mrknout na něco takového,asi :o(

@ireeena Já dávám spát Káju pořád stejně-okolo půl osmé.Bojím se,že by se pak budila dřív na kojení a já už si zvykla na tu půl druhou cca (sice měla týden,kdy vstávala až okolo 4h ráno...moooc príma).Je fakt,že tu hodinku od 18h trochu protivnější,ale to se ji snažíme nějak zabavit,takže to vydržíme a po sedmé začínáme koupáníčko,papáníčko a hajdy na kutě.Má takový rituál,že se v postýlce kroutí a přetáčí a já ji 3x (přesně) vrátím do původní polohy a pak usne..nechápu,ale beru :o)

No,začíná mi druhá směna,takže jdu makat a něco udělat doma,protože přes to fakt nejde :o( Dneska jsme byly v knihovně,musela jsem vrátit knížky.Měli měsíc zavřeno,tak si to dovedete představit.Káju jsem měla v Manduce a bylo tam nedýchatelno,tak začala brečet,tak jsem ji vytáhla a držela 15min. na jedné ruce..myslíte,že mě někdo pustil?Nee :o) Jsem došla k přepážce a nebyla jsem schopna tou rukou nic udělat,jak jsem měla křeč 😀
Tak zatím.. ..hezký večer :o)

markimac
16. srp 2011

Jankadudova: Tak doufam, ze ten "blby vek" brzy skonci. Taky ho nechci porad nosit, za prve ho na to nechci zvykat a za druhe je uz strasne tezky, nositko zatim nemame a v satku byt nechce.
Babyblue: o zidlicku se nam uz prihlasila moje babicka, ze ji Vojtovi koupi na Vanoce, ze to bude mit akorat. Samozrejme, kdyz ji bude potrebovat driv, tak ji koupi driv a bude to mit jako k Vanocum. Nastesti se mi podarilo ji presvedcit, ze si ji vybereme sami. Me se libi takove ty drevene a se stoleckem, ale jeste jsem po nich nepatrala.
ireena: my, kdyz se koupeme, tak v pul osme, pak kojim a chodi spat mezi osmou a pul devatou, pravidelne. Vetsinou usne do par minut, nekdy uz pri kojeni 😀 A ted ten posledni tyden se budi az kolem pate hodiny rano, nekdy i v sest. Tak doufam, ze mu to zustane 🙂
Jeste k tem nositkam, do kolika kg je mate? Ja jsem se divala, ze od Chicca je maji bud do 9 kg nebo do 12kg a myslim, ze i do 18kg. Vzhledem k tomu, ze Vojta je dost velky, tak abych to nemela jen na par mesicu. Jestli bude pribirat jako doted, tak 9kg bude mit za dva mesice, jestli ne driv 😀 Tak tu 9kg si skrtam 🙂 Tak me prave zajima, jestli jste to nejak resili
Mejte se krasne a preji pekny den

babyblue2
autor
16. srp 2011

@markimac teda to trochu závidím to vstávání až v pět ráno..Kája mě taky nalákala,když týden vstávala až ve 4h ale pak se to vrátilo zpátky ☹ Ty Manducy jsou dělaný do hmotnosti 20kg...právě jsem ještě v těhu koukala taky po tom Chicco,ale ta hmotnost byla malá.Ještě že jsem ji nepořídila,protože Kája má už osm,tak to bych taky mla tak do půl roku :o))

Teď mi Karolínka poprvé usnula na bříšku,resp. spala na zádech a jak jsem uklízela koupelnu,tak se nějak otočila a chrupká na bříšku,,bobiš.Bych ji sežrala,jak je nádherná když spinká 😀

ireeena
16. srp 2011

Tak to já to dneska taky vyzkouším s koupáním a spaním zase později. Když právě chodí spát v těch 7 budí se pak mezi půlnocí a 1, a pak tak ve 4 a 6-7...a to se mi teda FAKT nelíbí. Takže zkusíme, jestli by se dal vrátit náš starý systém 🙂
To naše Mei Tai je v podstatě do doby, co nosič dítě unese...to nějakých 18-20kg...

Babyblue..ona už se přetočila ze zádíček na bříško? Juli jen občas naopak 😉

Jak je u vás? Tady doteď vypadalo,že bude hnusně a já se těšila na to, že až Juli usne, půjde si taky lehnout...ale když bude hezky, asi mi to bude připadat škoda.