BW 04/11

babyblue2
4. srp 2011

Tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi ze staré...strašně se mi po vás holky stýská a chci si s vámi povídat i nadále,jen bez nadávek,osočování a těch dalších nepříjemností...tak snad to vyjde a my opět "sejdeme" 😉

ireeena
9. zář 2011

@babyblue2 ty jsi akční...jsi dobrá, já se furt nemůžu nikam dokopat. Nevím moc, jaký cvičení bych si měla vybrat, tak to je tím...
Co taťka, už se nezlobí?
To je dobrá cena za židličku! Je výhodný, že je polohovatelná. My budeme kupovat ke stolu asi až bude sedět, zatím má to lehátko. Sice nemůže být u stolu takhle, ale asi pak spíš koupíme tu židličku a stoleček, jak jsem se tady o tom bavily. Ať má nějaký malý stoleček taky 😉

@markimac Jee, Vojtík je šikula, že se tak přetáčí. Juli, když už se přetočí tak z bříška. S tím sedem - taky má kulatý zádíčka jako Vojta, když se přitahuje. No jo, zatím to nedělají správně 🙂

Už nevím, kdo se ptal - Andys docela žárlí...teda žárlí, no někdy se cítí odstrčený, ale snažím se se mu věnovat. Je fakt, že moc času mu nedám...ale posledná dny se snažím si s ním hrát i s Juli, dáváme mu s Juli mňamky - dává mu je u ruky, aby si zvykal 🙂

babyblue2
autor
9. zář 2011

@ireeena Taťka už se nezlobí :o))) Ale asi mě jen tak brzko nepustí 😉 Já už právě lehátko nemám,dala jsem ho ségře,protože v něm Karolína stejně nechtěla bývat,neboť už jí bylo "malé".Vydržela tam tak 5minut.Židličku už máme doma,takji pořádně umyju a vyzkoušíme....

Dneska jsme byly s Baruškou na chvilku pokecat v parku.To je tam taková pohoda a je moc fajn si popovídat s nějakou mamčou 🙂 Zítra jedeme kamarádce na svatbu.Resp. oni se brali už dneska,ale oslavu mají až zítra,dneska byli jen na obědě s rodinou.Docela se těším,potože holky konečně po dlouhé době uvidíme,jsou to kamarádky ze školy a jak jsme skončily,tak už tak moc nevídáme.Snad nebude Kája moc čertit,protože bych si je chtěla užít.Ony teda děti nemají,ale tím,jak se nevidíme,tak si máme pořád o čem povídat 😀
Hezký víkend

babyblue2
autor
12. zář 2011

http://www.pampers.cz/cz_CZ/home

Třeba některá využijete toho slevového kuponu :o)

ireeena
12. zář 2011

Ahoj holky,
jak jste si užily víkend?
My v sobotu odpo jeli na malinký výlet - Ježíškova cesta na Božím Daru - doporučuju, když ji půjdete, jít velký okruh. Ten malý necelých 6 km, vede 2 km po silnici ☹ A to je to dělaný pro děti ☹ Ale na rozcestí tam je i občerstvení s výbornýma domácíma koláčema, pitím, guláškem do chleba a jinak příroda super😉

Včera vařil oběd manžel, tak to bylo fajn. Juli je pořád nerada sama, tak jsem z toho byl včera docela znavená....tak vám nečím, kdy ji ti přejde. Vydrží fakt jen chvíli sama... Babyblue máš ti pořád taky tak? Za týden jdeme na kontrolu, tak už se těším. Raduz, vy jste taky zaváděli příkrmy už v pátem, viď? Chci Juli zkusit na její 5.měsíc ve čtvrtek udělat mrkvičku 😉
Už přemýšlím, jak vezmeme příkrmy na dovču koncem října....myslíte,že se dá nějak udělat domácí a vzít to s sebou, když tam nebude k dispozici lednice?

Babylue, jaká byla svatba?

letím se psem, Juli šup do klokanky a razíme 😉

raduzka2011
12. zář 2011

@babyblue2 Tak tu zidlicku jsi poridila za super cenu 😀 , to mne nabizela sousedka, porad vykladala jak se toho chce zbavit, tak jsem si rikala, tak ze neco vezmu, tak mi predvedla polohovaci zidlicku (sedatko ma jako lehatko polohovaci a pak jde ruzne do vysky),po 2 detech a chtela za to 1300 KC 🙄 , ze za to dala 2600 Kc...copak mne to zajima kolik za to dala, ale pouzite za 1300 to teda obetovat fakt nejsem, cekala jsem tak 500 Kc. My ted mame lehatko, takze polohovaci zidlicku nepotrebuji a novou nejakou "super "poridim za 1000 i kdyz ja si myslim, ze vystacim i s tou z ikea za 500 Kc, maji ji u nas na plavcu...je pekne omyvatelna, ale porad rozmyslim jeste nad tou drevenou.
@babyblue2 jj, taky mi ten kuponek prisel, no byla jsi rychlejsi...alespon ze funguji tyto vymeny:D
@ireeena jj, zacali jsme s prikrmama uz v patem, myslim tim tu zeleninku, ale spise to beru stale jako spestreni a jinak stale kojim vedne v noci 😀. Jo a jinak se teda na ty prikrmy priprav, ze Damik smrdel, tak ted to je 100 x horsi.
Nevim na tu dovolenou, kdyz tam neni lednice, tak bych zkusila ty "sklenicky", budes to mit tak cca na 2x a muzes to zavrit a uchovat do druheho dne treba v nejakem hrnecku se studenou vodou 🙂

Dnes jsem byla s malim na cviceni pod dohledem fyzioterapeutky, docela se mi tam libilo a hlavne Damikovi taky, vzdycky je uplne vykulenej, kdyz vidi sve vrstevniky...takze takova socializace. Ale teda asi se pekne zapotim a kila pujdou dolu sama..mame v pondeli cviceni a utery a ctvrtek plavani..no je to pro me pekna honky, ale coby clovek pro dite neudelal, ze.

Doufam, ze pocasi vydrzi, dnes je u nas krasne ani horko ani zima, presne tak jak to mam rada, pujdem s kamaradkou ve stredu u nas lesoparku, tak se tesim, Damik zviratka uplne miluje, dokaze je strasne dlouho sledovat, vzdy se musim smat jak je z toho celej vykulenej.

No Damik usnul po "O", tak si musim udelat ukol na zitrejsi AJ, musim ji stale pilovat, abych pak za ty dva roky byla v praci pouzitelna 😀

Chteli jsme pristi tyden jet na dovolenou, ale nakonec jsme to "vzdali", museli by jsme tahat jeste moc veci sebou, tak si udelame takovou dovolenou doma, mame pribuzny, kteri jsou od nas vzdalenejsi a Damika jeste nevideli, tak se treba podari a my je konecne navstivime.

Lentilko, ty porizujes na rust zubu nejake Jantarove korale??? Podel se tu taky s nami o tom? Mas nejake zkusenosti, docela me to zaujalo, ale v zivote jsem o tom neslysela. Taky bych radsi zjusila nejake " prirodni" metody nez mu mazat dasne nejakym gelem. Mam teda ten katalog Homeo, a tam pisou, ze se daji pouzit i nejake homeopatika, tak abych vedela jak se pripravit.

Tenhle vikend byla manzel na pest...mate to doma taky nekdy??? Mela jsem co delat, aby jsme se nepohadali, nekdy chlapi fakt nechapu.

babyblue2
autor
12. zář 2011

@raduzka2011 tak po dvou dětech za 1300,- se mi zdá docela dost a jestli ti Damík sedí v lehátku,tak bych si taky pořídila nepolohovací až bude sedět sám a s Ikeáckou jsou snad všichni spokojení.Navíc paní mi sama říkala,že v tom ty děti moc nevydrží a chtějí sedět u stolu.Takže bych do toho asi stejně ani moc neinvestovala..ale každé dítě je jiné :o)) Jooo a s těmi vrstevníky...tak jsme v pátek s Bárou seznamovaly ty naše dvě treperendy a bylo to legrační,jak po sobě natahovaly ručičky a sahaly na sebe a pak se i držely za ručičky....moc se mi to líbilo 😀 Srovnávaly jsme velikosti ručiček a Kája má proti Sašíkovi pěknou lopatu 😀 😀 😀 Inu ty dvě kila jdou vidět :o))) Chlapa mám taky někdy na dvě rychlé,to je asi normální.Tak jak jsme se vůbec nehádali ty 4roky (teda on se nehádá,jenom já se rozčiluju),tak co máme dítě,tak se občas i chytneme ☹
@ireeena Já bych na dovču asi taky raději vzala skleničky....to bys musela nějak zakonzervovat a jestli tam není lednička...asi bych neriskovala ☹ S Kájou mám doma asi t samé co ty s Jůlinkou ☹ .Jakmile překročím práh pokoje,tak spustí řev.....jestli sama vydrží 5minut,tak je to moc a to jenom 2x denně,jinak se neustále pozornost....ikdyž někdy už nechce být ani se mnou a vymrčuje i když se jí věnuju.

Na oslavách bylo fajn,sice jsem se toho bála a e začátku to bylo takové divné..moc lidí jsme tam neznali a nějak jsem si s nima neměla moc co říct....tak jsme byli s Kájou na dvou procházkách aby usnula,ale za celý den spala dohromady asi hodinu.Bylo to na ní moc podnětů a lidí a zážitků....všichni byli nadšení jak je hodná a usměvavá 🙂 (není se co divit..pořád se nosila) Je vidět,že je hodně společenská a miluje lidi.Vykládala a oslňovala koho se dalo :o)))) Dala jsem ji spát brzo a měla u sebe chůvičku,obložená peřinama a na sobě měla deku,která byla docela těžká takže se ani nehnula 😀 A já jsem so mohla dát sklenku vínka a konečně pořádně pokecat.....šla jsem spát kolem půl 1 a Kája stávala až o půl třetí a byla hodná jako andílek 🙂
A dneska mi to nedalo a šla jsem s ní k doktorce s tou boulí...tak mi spadl kámen ze srdce,protože poraněnou lebku nemá,ani nic neurologicého,jenom ta obrovská boule....uffff Ale už si dávám pěkného majzla 🙂
Usnula,tak toho využiju a aspon vybalím :o)))
Hezký den a ať to počasí vydrží (ikdyž ty teploty o malinko nižší by nevadily :o))

babyblue2
autor
12. zář 2011

@raduzka2011 Máš docela nabitý program,ale musí to být fajn.My si s Bárou koupily na mimislevách voucher na plavání.Je to 5 lekcí od začátku října,tak se těším.Snad se to bude Káji líbit,protože já jsem byla jako dítě vodní maniak 😀

ireeena
12. zář 2011

Jj, díky za názory...taky jsem si říkala, že radši vezmeme skleničky...to bych tom musela nějak "zavařit" a to radši nebudu riskovat 😉

Raduz, teda úplně se stydím jak čtu, co všechno děláš s Damíkem. Jsi zvíře 😀 To je bomba. Já chci zjistit, jak je to s plavčem v normal bazénu, jestli bysme mohli chodit s Juli všichni kdyžtak s kamarádama. Taky bych se ale mohla kouknout po nějaký akci, kde by Juli viděla vrstevníky...ale to bude určtě až ve Varech, tak to bych musela dojíždět, to by bylo blbý... No snad to zvládne, když začneme až pak chodit někam do mateřského centra, až bdue větší. Uvidíme - kouknu po něčem a vyhodnotím.

Babyblue, super, že sis užila oslavu nakonec! To se jim líbí potvůrkám...koukat kolem sebe, když je šrumec, Juli to taky miluje. 🙂

Jeee holky, já vám závidím, že máte kámošky, co mají dětičky malé jako vy. Já se pokusím seznámit víc s jednou paní ze sboru (bohoslužeb), ale ta má už holčičku rok a půl..ale co pokecáme a Juli se koukne, jak to bude, až bude velká 🙂

Dneska za mnou dorzaila kámoška, co se známa odmalička, tak jsem měla radost 🙂

Juli se budí....jdem koupat, zatím pěkný večer, dámy 😉

Lentilko, kdepak jsi? A Janka? A markimac? 🙂

ireeena
12. zář 2011

babyblue - nakonec si šla k Mudr, ju...to je to pro dobrej pocit lepší, viď, že člověk ví, že je všechno v pořádku!

Raduz, škoda s tou dovčou, ale asi je fakt, že byste s sebou museli brát dost věcí, tak příště už to bude lehčí. Výlet po rodině taky bude fajn a Damík se ukáže 😉

Jůůů, no s růstem zubů, to jsem zvědavá, jak to bude probíhat. Někdo o tom ani neví a někdo nespí x nocí. O tom gelu jsem četla a kdyžtak ho pořídím, ale jestli jsou ještě nějaké další možnosti, sem s nima 🙂

Syn mojí spolužačky ze základy je mladší asi o 6 týdnů a už válí sudy, holky, to je mazec...skoro začínám přemýšlet,jestli není Juli opožděná 😀 😀 Ale každý decko je prostě jiný.

Ve čtvrtek půjdu za kolegyní do práce a bude tam asi i holka, co tam dělala přede mnou. Ta má syna o necelé dva měsíce staršího než Julie, tak jsem na to zvědavá...ona je taková dost sebejistá a na FB furt jen vychvaluje, jak je její syn "boží" ...nebrečí, šikovný a tak...doufám, že mě z toho neklepne 🙂 Původně jsem měla jet i s Juli,ale nakonec jsem se rozhodla, že ji nechám doma, ať si s kolegyní v klidu pokecám 😀 Navíc kdyby brečela ještě v přímém přenosu před tou druhou, která má nejhodnější dítě,tak by mě asi kleplo 😀 😀 😀

babyblue2
autor
12. zář 2011

@ireeena No nedalo mi to a šla jsem....ale aspoň se cítím lépe a příště už povalím hned popádu (jen doufám,ýe žádný další podobný pád už nebude!) A s těma zubama...holky....jak jsem kdysi na fcb psala,že má Kája první zoubek,tak zmizel 😀 Naše Dr. to diagnostikovala jako zub,protože to prý je tvrdé a nic jiného to být nemůže,Karolína to měla asi týden a pak jsem jí to jednou večer namazala Calgelem (na úlevu) a ráno to tam nebylo....tak bůhví co to bylo,ale zub určitě ne ☹ Takže my jsme zatím taky bez zubíku 🙂 Jinak z kolegyě si nic nedělej,mnoho lidí toho moc nakecá,ale skutečnost bývá opačná 😉 Já už se smířila s uplakaným mimčem a hotovo.Ikdyž musím říct,že mě strašně moc těší,když lidi říkají,že je Karolína krásná 😝 Takže nevěř všemu co kolegyně navykládá,třeba je to pravý opak 🙂
Jdu do hajan,tak dobrou a brzy e ozvěte,ostatní mamče 😉

markimac
13. zář 2011

Ahojte holky
@ireeena,
@babyblue2 diky moc za info ohledne toho posazovani. Me slo jen o to, jestli to nedela nejak "blbe", ale on asi bobek vi, co a jak 🙂 Prave jsem se na to ptala mamky a tchyne a nerekly mi ani jedna nic. Pritom (hlavne tchyne) maji plnou pusu nevyzadanych rad a kdyz clovek potrebuje neco vedet, tak se dozvi prd. Navic dneska kdyz ho mela tchyne na kline a on se chtel zase pritahnout, tak ho srazila skoro do lehu a rika mu: "Ty toto delat jeste nebudes, ty jsi na to moc malinky." Jako kdyby nevedel, na co ma a na co ne 😠 😠 😠 Fakt nekdy na zabiti
O vikendu byla u nas kamaradka, spoluzacka z Vs, vlastne uz byvala 🙂 Chtely jsme dodatecne oslavit nase tituly, ona ho dodelala min. pondeli, ja v cervnu. Byly jsme sice u nas doma, ale i tak to bylo super, konecne jsem si poradne pokecala 🙂
@raduzka2011 to jsi teda akcni, tolik veci s Damikem podnikas. Aspon se setka se svymi vrstevniky a i ty si muzes popovidat s jinymi maminkami, ze? Ja jsem taky uvazovala o nejakem plavani, ale za prve je to cca 30 km od nas a ne vzdy mam k dispozici auto a za druhe to porada Kenny klub, kde dost bazirujou na spravnem drzeni miminek podle te Kiedronove (Nezna naruc rodicu - urcite to znate, ne?), myslim, ze se predtim musi i absolvovat nejaky kurz. Tak jsme se nakonec rozhodli, ze plavat nebudem.
A jeste se stihas ucit anglictinu, jo? To jsi teda dobra. Ja bych mela taky oprasovat vedomosti, uplne citim, jak chatraji, ale zatim jsem se nedokopala. A to by stacilo denne precist nejaky clanek nebo neco...
@ireeena dovcu teda trochu zavidim, my nebyli nikde ani nepamatuju, vlastne jen jednou. Ty prikrmy pokud bys chtela vzit domaci, tak asi jedine zavarit. Ale s tim bys mela dost prace, taky bych radeji koupila sklenicky. Je to pohodlnejsi

@babyblue2 Tak ti to nakonec nedalo a sla jsi k doktorce, jo? Mas pravdu, je lepsi mit jistotu nez neco zanedbat. Aspon uz muzes byt klidna. Me teda Vojta jeste nespadl (tuk tuk), ale cekam kdy spadne chlapovi. Si ho klidne polozi na prebalovak a jde pryc! A muzu mu to opakovat stokrat, tak to priste udela znova 😠 Se fakt asi pouci, az kdyz se neco stane, vrrr 😠 Nekdy uz taky ztracim nervy. Ale zacalo se to u nas zlepsovat, teda ne ze by mi zacal vic pomahat nebo tak, spis se to s Vojtou tak ustalilo, brisko uz nas tolik netrapi a uz se i dovede na chvili zabavit sam, tak i stihnu neco udelat a jsem klidnejsi a odpocatejsi. Akorat ted poslednich par dni se Vojtik nejak rozkecal, brebenti cely den, nekdy me az hlava brni, ale je to zlaticko 🙂
Jejda, to jsem se rozepsala, doufam, ze se vam bude chtit to cist 😀 Mejte se hezky a uzivejte krasne pocasi

lentilkaj
13. zář 2011

Ahoj holky!
Už asi potřetí se přihlašuji a vždy mi do toho něco vleze a nestíhám napsat.
Danča si ze školky už v pátek přinesla nachlazení, rýmu jako trám, začala i pokašlávat, tak jsem si jí nechala doma. Simča od neděle už taky pěkně funí a odsávám a stříkám Sterimar no je o zábavu postaráno.
Jinak po očkování to bylo OK, malá neměla ani teplotu 🙂 . Příští čtvrtek máme jít na nastřelení náušniček, tak doufám, že už do té doby bude malá fit, jinak jí to nenechám udělat.
V neděli jsem měla takovou depkoidní náladu, ani nevím proč. Nějak to na mne padlo a to bylo tak pěkně venku. No asi že jsem už dlouho nikde nevypadla, nějak se to prostě nedá. Za týden v neděli máme s mužem 7. výročí od svatby, tak uvidíme kam asi půjdeme... 😀 nebo si objednáme něco domů, protože stejně neklapne nějaký hlídání.
No je to takový stereotyp, čím dál víc do něj zabředám. Ale jinak jsem spokojená, to zase jo. Už vymýšlím v hlavě co tak nějak objednám jako dárky pod stromeček, abych to nenechala na poslední chvíli. A co vy, už to taky řešíte? Vůbec nevím, co třeba budu pořizovat benjamínkovi Simče - té bude necelých 9 měsíců. Co vím pro Danču, tak to jsou nějaké knížky...ale jinak taky nevím. Oblečení a boty to pořizujeme jak je to potřeba, takže třeba kombinézu už mám objednanou i s rukavicemi přes MMB, dovoz z Německa mojí oblíbenou značku H&M. To už znám tak nějak velikostně - takže to pak pasuje dobře.
Markimac:
to je dobře, že se rozepíšeš, já taky kolikrát smolím romány, takže jen piš ať je co číst!!!
Babyblue2:
taky bych šla za MUDrou, je to vždy pro klid duše.
Ireeno:
jak psaly holky, řešila bych to skleničkami - koupenými, 1 ti určitě vydrží aspoň na 2 dny - ty vyšší malá Julinka jistě ještě nesní celou. Ať se vám dovča vydaří! My jsme žádnou nepodnikli, ono je to fajn, vypadnout aspoň na pár dní, pak se člověk domů moc těší a je to prostě takový příjemný změnit na chvíli prostředí.
Tak jdu nechat větrat Simče prdítko, pak půjdeme ještě na zahradu, dám si jí do Manducy, spát už jistě nebude. Bude koukat na stromy, to ona ráda 😀 . A žvatlá tedy poslední dny taky fest, hlavně když má v puse nějaký rachtátko, nebo prsty tak jí to jde - samý "veveve".

Jo ad jantarový korálky (ptala se myslím Raduzka):
tu je odkázek s info než to sem datlovat, tak využiju toho co je napsáno u inzerátku 😀 , kamarádka má dobrou zkušenost s jejím 3-leťákem tak to chci taky prubnout - já na takový věcičky jsem. Pak napíšu jak to funguje 😉
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=35643425

Mějte se fajn a mimísci jakbysmet!!!

jankadudova
13. zář 2011

Ahoj. Po delsi dobe opet tady🙂 mame toho nejak vic. Ceka nas poradna na gastroenterologii, kvuli nasi alergii, byli jsme na tretim ockovani. Maxik zacal trosku bojkotovat prikrmy, ale podle ostatnich deti, ktere jsou na prikrmech tak dlouho jako my, je to celkem bezny jev, tak musim vydrzet🙂 a ockovani nastesti reakce nebyla, jen byl takovy unaveny a trosku zpruzeny...dnas jsme byli poprve na ukazkove hodine hudebni skoly Yamaha. Program se jmenuje Robatka, je uz pro miminka od 4.mesice. Je to vlastne zpivani a takove jednoduche cviceni, ve skupine je osm deti. Maxik je teda nejmladsi, ale nevadi. Vubec neplakal, zvedave se dival po ostatnich a snad se mu to libilo. Rikam si, ze se tim proste neda nic zkazit a je to kolektiv, tak proc ne🙂 plavani jsem zavrhla, tak aspon neco abychom meli. Jinak se otaci na jednu stranu uz zpet z briska na zada, takze zase davat vic pozor! Nevim co je broukani, nas Maxicek spis jeci a pisti🙂
Jdu chystat koupani za chvili a polokasi - zjistila jsem, ze uplna kasicka mu nejede a nejak nema silu to vecer bastit lzickou, takze udelam mliko do lahve a do toho treba jen tri lzicky nemlecne kasicky na lehke zahusteni a to mu chutna. Zlata stredni cesta, tak nejak si to vsechno upravuji po svem🙂
Mejte se prima!

babyblue2
autor
14. zář 2011

@markimac No tchýně jsou někdy na tyčku,to je fakt :o))) U nás je to naopak-nutí dělat Karolínu věci,na které ještě nemá.Jinak teda manžel si koleduje s tím přebalovákem,z toho mám strach ještě větší,protože gauč máme tak 50cm nad zemí,ale přebalovák je dvakrát vyšší....ale to jsem zase klidná v tom,že můj chlap moc nepřebaluje a když jo,tak ji hlídá a nehne se.To bylo asi první,co jsem mu cpala do hlavy (a pak mi samotné spadne 🙂 ) Co se týče "mluvení",tak Kája má vejvíce řečí v noci a k ránu po kojení,to jede....přes den moc ne.Ale teď začala vyplazovat jazýček a zkouší,co všechno s ním dokáže.
@lentilkaj Ať se holky brzy uzraví..v tomhle jsou ty školky zrádné co?Ikdyž mi to přijde trochu nezodpovědné od těch druhých rodičů,že dají dítě do školky,ikdyž je nachlazené.Snad ta depka nebude moc dlouhá...na mě to taky občas padá (však víte 😉 ) Jen si nedovedu představit,co s náladou udělá podzimní počasí...Bylo by moc fajn,kdyby vám to vyšlo a někam jste vyrazili,protože to dělá opravdu hodně.Vánoce taky začínám řešit,ale nevím,co vyřeším,protože můj chlap Vánoce bojkotuje,takže to zbývá všechno na mě ☹
@jankadudova Ať vám kontrola dopadne dobře!Cvičení s miminka musí být super,taky jsem chtěla chodit do jednoho takového kurzu,ale zatím ho neotevřeli.Bavilo by mě to (možná víc než Karolínu) :o)))

raduzka2011
14. zář 2011

Holky, ja bych rekla, ze toho zas tolik s Damikem nedelam, kdyz jsem chodila do prace, tak jsem taky chodila po ruznu cvicit, ale ted musime chodit ve dvou. Ja si myslim, ze kazda ma nejaky svuj "rezim", prece nebudete chodit s ditetem plavat, kdyz jste nechodili treba ani sami nebo jen sporadicky. babyblue, taky jezdi o vikendech na velke vilety a to zas u nas se o vikendu "relaxuje", pro teda nez relaxace je to vic prace, protoze mam doma jeste jedno dite v podobe manzela :D :D :D.

Co se tyce kamaradek a jejich ratolesti...oprasuji davne znamosti ze zakladky, treba dneska jdeme s dveba exspoluzackama do lesoparku, ale holky maji holcicky a starsi, jedne je uz rok a druhe 9 mesicu.

Ja ty aktivity, ktere delame s Damikem jsem brala, ze se s tema maminama treba taky seznamim a budu mit dalsi "kamaradky", ale na plavani s nami chodi dve kamaradky, ty si vystaci sami a jeste jedna ma treti dite a ta druha druhe, takze, vzdy po plavani jdou pro deti do skolky nebo do skoly, asi budu muset zmenit cas kurzu :D :D:D a na cvicu jsme zatim taky ve trech, tam jsou deti stejne stare...jedna ma teda druhe, ta druha taky prvni, ale zas nevypada, ze by se chtela nejakou novou kamosku ☹ . Mam pak akorat znamou z porodnice a to jsme se poznali uz na predporodnim kurzu a te se narodila ve stejny den dvojcatka (ja rodila odpoledne a ona vecer), takze se navstevujem. teda my jezdime za nimi,prece jen organizace dvojcat je trochu slozitejsi, ale bydli na vesnici,maji velkou zahradu a je tam klid,takze se tesim na pristi rok az budou decka lezt a vyhrajou si tam.

@jankadudova , teda uplne s tebou citim co musis prozivat s tema vysetrenima. Ja si to prozila na zacatku, kdyz se malej narodil a mel dlouho zloutenku,porad nejake testy, kazdy tyden u doktorky, byla jsem z toho uplne na tecku po psychicke strance, tak drzim pesti at mas na to vsechno hodne sily.
S tema prikrmama si me vydesila, ja si rikam, jak je to super, ze to Damikovi chutna a ty mi tady das hned ECHO, ze to nebude stale a nebude jednou chtit, no je to dobre vedet, alespon nebudu hned zmatkovat :D

@lentilkaj ty korale me teda nadchli, ale nikdy jsem o tom neslysela :(, tak pak dej vedet jake z toho mas pocity. Chtela bych spise uzit neco na priridni bazi, prece jen tech leku za ten svuj zivot mel uz prdola dost, tak zkusit neco prirodnniho nez ten gelik, ale ve finale, kdyz gelik pomuze, tak mu tu hubu proste taky natru 😀

U nas sviti slunicko, tak preji hezky slunickovy den a pohodu pro miminka.

jankadudova
14. zář 2011

Ahoj holky, tak na gasru dobry, chodime k hrozne milemu primari v Praze. Maxik ho pozorne poslouchal, smal se na nej a jak jsem ho drzela na kline, tak se najednou rozmachl ruckou a shodil mu ze stolu sklenicku s vodou...trapas🙂 Jinak ja jsem uz parkarat hubicku Calgelem namazla, trochu to pomaha, je v tom mistni anestetikum, ale je to dobry, deti to hned "snedi" a tak myslim, ze je to trochu na prd..O koralkach jsem taky cetla.
@raduzka2011 Ne ze prestane jist🙂 Jen ze jsou takove chvilkove propadacky, kdy chce min nebo neco vubec...Pan primar mi dnes rikal at davam podle miminka a ne podle "zvyku a tabulek". Kdyz chce jeden den jen mlako, ma ho mit🙂

babyblue2
autor
15. zář 2011

@jankadudova Ahojky,to je super,že to u lékaře dopadlo dobře.....dobrý zážitek s doktroem,ale na to si asi budeme muset zvykat.Karolína mě v pondělí podobně celou zlila,když jsem pila a ona se rozmáchla a chtěla se taky "napít",tak mi do toho praštila a já byla celá mokrá 😀 To mi na tom Calgelu právě strašně vadí,že to hned slíznou a spolknou

@raduzka2011 S těma našima výletama je docela konec...Chlapovi začala sezóna a tak je doma minimálně v týdnu a víkendy jsou taky zapinkané :o( Zato já si rvu vlasy den co den...je to strašně náročné,protože jsem s Kájou pořád sama a ona je moc společenská,ale....kam a s kým chodit?Nu což,co jsem chtěla to mám..jen čekám,kdy to všechno se ve mě nashromáždí a já bouchnu.Včera jsem po něm chtěla aby mi okrájel a nastrouhal jablka a připravil je na štrůdl a ty ksichty,co u toho házel...jako bych ho týrala,protože ON pracuje celý den a já sedím doma s malou.....Ach jo..

Lentilko,co tvoje depkuše?Doufám,že už je to lepší...to bude určitě tím podzimem.Já ji mám teď taky (viz výše) 🙂 Zítra máme jet na víkend k našim rodinám-zítra k jeho rodičům a v sobotu na oslavu svatby mé sestry a pak k našim....chtěla jsem,aby si vzal chlap jeden dva dny volna,abychom tam mohli pobýt (aby si babičky a dědečci užili vnoučete a hlavně abych si já mohla odpočinout) a co myslíte?Dovolenou si brát nebude a hotovo..takže to bude všechno hektické a vůbec.....ch jo.....No tak jsem si zase postěžovala a je mi lépe 🙂 Děkuju :o)

Jo a boulička Káji už pomalinku mizí,jupíííí 😉

babyblue2
autor
15. zář 2011

a ještě něco...ldysi jsem se zaregistrovala na www.hami.nutricia.cz ..jsou tam různé články a posílají na mail,jak se mimčo vyvíjí atd a občas pošlou dárečky a teď mi přišla krabice ,kde bylo jeden masozeleninový příkrm,nějaký mlíčko a sušený mlíko..tak si myslím,že se to bude určitě hodit,tak kdybyste chtěla..nic to nestojí a těmi maily "neotravují" moc často a já si tam ráda i ´počtu :o))

markimac
15. zář 2011

Ahojky devcata 🙂

@jankadudova Tak to je fajn, ze vam to dopadlo dobre u doktora. A nic si z toho trapasu nedelej, to Vojta pravidelne cura na pani doktorku, kdyz uz je to ponekolikate, tak je to uz trapas 🙂

@lentilkaj
@babyblue2 o depkach mi ani nemluvte, ja ji mam snad od porodu. I kdyz ted uz je to lepsi. Tak lentilko doufam, ze te brzy prejde. A babyblue, ja kdyz ctu tve prispevky o chlapovi, tak mam pocit, ze pises o tom mem, mam to uplne to same doma, presne jak pises 🙂. Jo a na tom hami.nutricia jsem zaregistrovana taky uz od tehotenstvi, ale jeste mi teda nic neprislo ☹ Ale taky si rada poctu 🙂
Preji pekny vecer

volantka
16. zář 2011

Ahojda, tak jsem opět tu.Moc jsem poslední dobou nestíhala.Byli jsme včera na očkování, dnes jsme měli vítání občánků a ještě tu akci od práce.no mazec🙂Ale vše máme zdárně za sebou.Jak se tu bavíte o těch příkrmech, tak mi jak jsme začali přidávat ovoce, tak jsem přišla na to že malej má po něm vyrážku.Zeleninka dobrý, ale po broskvích měl trošku vyrážku, jablíčka byly v pohodě celkem, ale po banánech se mu udělala vyrážka po celým hrudníčku.Nevěděla jsem jestli je to určitě po tom banánu tak jsem mu to dala včera znova a asi jo, protože mu ta vyrážka vždycky zčervená a postupem času bledne.No a dnes dostal meruňky a to měl vyrážku i na tvářičce 😢 😠 ☹ Takže nevim vůbec jak dál ☹ Ptala jsem se včera dr a ta říkala že vyrážku po ovoci mít může ale víc to neřešila.To mě docela naštvalo ☹ Asi s malým skočím v pondělí na kožní nebo nevim.Ale zase se mi nechce aby do něj píchali třeba na alergologii nějakých 9 injekcí atd. Nebo myslíte že mám počkat a dávat zatím jen zeleninku? Chjo.To mě štve!Jinak taky už jsme zažili období že míň baštil příkrmy a chtěl jen mlíčko 😕 ale většinou tu 190g skleničku sní.A možná by snědl i víc ale nechci ho přecpávat, tak po skleničce dostane mlíčko na dojedení🙂 No zkuste něco vymyslet, já jdu hledat o alergiích na ovoce☹ nějaké tipy.Zatím pápá Jo a máme 6,85kg a 68cm🙂

lentilkaj
17. zář 2011

Ahoj!
Volantko, to ovoce může alergizovat. Už bych to malýmu teď asi nedávala. Co jsem tak nějak četla, tak banán by se měl zkoušet nejprve na másle pečený, ne syrový. A vlastně celkově ovoce by se mělo nejdřív zkoušet dušené, ne čerstvé, že působí agresivně.
Když si vzpomenu, tak Danča se mi taky osypala po broskvích. Takže já budu nejspíš začínat asi jablíčkem, hruškou a to ovoce, které u nás nevyrostlo v ČR tak zatím vůbec. No já stále plně kojím, uvidíme jak to bude až přijde na příkrmy. Ale zkusím nejspíš začít kaší 🙂 uvidíme jak se na to bude Simča tvářit.
Od včera nosí ten jantarový náhrdelníček, vůbec si ho nevšímá. Manžel sice namítnul že se mu to nezdá kdovíjak bezpečný, ale ono je to schovaný pod body nebo overálkem na noc, takže malá to nějak neregistruje, až začne bude to asi horší odvést od toho pozornost. Uvidíme jak to bude působit. Ručičky pořád do tý pusinky strká, je chvílemi mrzutá až hrůza, ale v noci ťuky ťuky zatím spí - jen na baštu se vzbudí a pak zase usne.
Ve čtvrtek nás čeká nastřelení náušniček. Doufám, že to proběhne v klidu.
Mějte se a hezký sobotní večer a krásnou neděli!

volantka
18. zář 2011

@lentilkaj Ahojda, no už mu to ovoce nedávám.Kašlu na to.Jediný co nám nedělalo problém byly jablíčka.Po broskvi celkem to taky šlo, ale ten banán byl hrůza a meruňka ještě víc☹ Všechno jsem dávala dušený ovoce, jen banán ne.Dobrý tip s tím na másle.Díky.neboj náhrdelníčku si všimne a už ho nepustí z ruky🙂A hodně štěstí u náušniček🙂

Včera den D:
Zrovna když jsem chtěla včera malýmu začít přidávat kaši na noc, tak do oběda to bylo v poho, ale k obědu měl mrkev s bramborou /už mám vyzkoušený/a poprvé cuketu.Tak to zbaštil, to co jí normálně a pak si dal ještě trošku mlíčka ode mě.No a asi po hodince to začlo.Koukala jsem na tu kaši jak se dělá atd a pak přijdu do obýváku a malej je celej pozvracenej.Měl to úplně všude po celým těle a i pod hlavou a ještě byl celej pokaděnej a měl to až v pupíku☹ Tak jsem ho převlíkla a dala manžoj do kuchyně,že převlíknu postel.A manža na mě volá že mu zas je zle 😠 Tak jsem ho převlíkla znova a už jsem ho nechala ležet na přebalováku.A najednou slyším takový divný zvuky a tak se otočim a najednou takovej gejzír(promiň že to tak popisuju) a z něj to lítalo normálně obloukem 20cenťáků vysoko.To jsem ještě neviděla.Tak jsem ho rychle bafla a otočila na hříbatka jinak by se snad udusil.Fuj ještě teď to vidim. ☹ Takže jsem ho vykoupala a dala spinkat na přebalovák a pak chudinka hned usnul. 😖 takže cuketu jsem taky zavrhla okamžitě a kaši na noc jsme taky nedávali.A dnes dostal jen mrkev s bramborem k obědu,fenyklovej čaj na doplnění tekutin co včera ztratil,a mlíčko ode mě a zatim dobrý.Tak uvidíme.Jsem četla na netu že když dítě zvrací do oblouku že je to nějaká alergie,tak doufám že se pletou, nebo nevim co mu za chvíli budu dávat 😠 😠 😠 Od nás nikdo alergie nemá na nic. Takže se vrátím na týden k tomu co nám nic nedělá-zelenina bez cukety, pak přidám pomalu maso a až tohle budem mít za sebou, tak začnu s kaší na noc, do který pak začnu přidávat pomalu ovoce.Jinak to nevidim 😒 Je teda možný že mohl mít jen tu jednodenní chřipajznu jak říkaj ale teplotu neměl a nebo to mohla bejt třeba ještě reakce po očkování co nám dávali ve čtvrtek po něm měl taky vždy průjem 😒 Synflorix+Hexavakcína.Chjo, úplně mě to viděsilo včera že se ho bojím nechat v postýlce samotnýho i když máme ten monitor dechu ale stejně 😢

No doufám, že vy se máte líp.Promiňte, nechtěla jsem to tak popisovat,ale píšu to jen abyste si dali bacha až budete zavádět příkrmy.No jsem z toho všeho nějak unavená a zítra nám pořijdou měřit novej net brzo ráno tak musím jít spát.Pápá

babyblue2
autor
18. zář 2011

@volantka Já zrovna četla o příkrmech a opravdu-broskve,meruňky až od 8.měsíce a pokud jsi měla doteď malýho na kojeneckém mléku,tak ani maso ne....to ovoce může alerdizovat,jak psala Lentilka....Jinak zážitek asi na palici,jak bych byla vystrašená jako ty.....chuďátko malý ☹ Do těch 8.měsíců doporučují jen jablka a hrušy,nejlépe dušené,i jako přídavek ke kaši.Nevím,jestli ses dívala na www.kojeni.net,tam má paní perfentn ě popsané příkrmy a dle ostatních knih to sedí :o))

My máme za seboupoměrně náročný víkend a vybírá si to i svou daň....napíšu zítra více,neboť dnes jsem již K.O. a nemám na to sil.....

raduzka2011
19. zář 2011

@volantka Tak to si si si teda uzila, ja bych teda asi tak v "klidu" nebyla, jsem plasan a hned bych volala sve doktorce (mam na ni mobil), i kdyz ted bych asi po tvem zazitku, byla take "klidnejsi" a maleho hlavne pozorovala. To bych teda neverila, ze cuketa muze neco takoveho zpusobit, prijde mi, ze na ni neni nic, co by mohlo alergizovat, ale treba mu jen nesedla, treba pro nej byla moc "tezka".
Co se týče ovoce, tak to je ten nejhorsi alergen, ja sice nejsem alergik, ale kolikrat se po merunkach asypu taky. Ja dokonce jak kojim, tak nesmim nic z techto alergenu. jednou jsem si dokonce ochutila vodu par kapkami citronu a Damik byl hned osypany. Zvladli jsme zatim jablicko, ale to mu davam jen tak lzicku na zprijemneni. Zrovna vcera jsem mu davala a dobry.
@lentilkaj drzim pesti s nastrelenim nausnicek...ja jsem v tomhle rada, ze mam kluka. Ja bych to totiz nebyla schopna absolvovat, takze jestli budu mit nekdy holku, tak nausnicky dostane az je bude chtit...zadne driv nebude 😀
@markimac @babyblue2 @lentilkaj o depkach mi ani nemluvte. A to jsem zvedava co budu delat v zime, kdy to pocasi bude hruza. No uz jsem par maminam navrhovala, ze by jsme mohli alespon jednou tydne udelat takove sezeni (materske centra, detske bary nebo treba i solna jeskyne), deti se alespon poznaji se svyma vrstevnikama a my se trosku vypovidame z tech zimnich splinu.

babyblue2
autor
19. zář 2011

Ahoj maminky,
víkend byl celkem záhul..v pátek jsme jeli k přítelovým rodičům.Karolína začíná poslední dobou vnímat lidi kolem sebe a cizí teda moc nemusí,takže když nosila babička,byl řev,nosil dědček-řev...nosil kdokoli jiný-řev...prostě jenom maminka.Jenže "tchýni" je to jedno,nosila,ikdyž ječela jak siréna ☹ V sobotu jsme přejížděli na oslavu svatby mé ségra.Měli to v bývalé škole.na zahradě a pak večer i venku.Kromě toho,že Karolína toho moc nenaspala,protože tam byla spousta lidí.Měli jsme spát o kus dále,takže jsme večer uspali Karolínu v kočáru a spinkala tam a pak jsme ji v noci převáželi...tohle zvládla úplně skvěle.A včera se produbila se skvělou náladou a jeli jsme k našim.Tam už pak začala zase natahovat a jenom u maminky....K večeru jsme jeli domů,ale byla už hrozivě unavená a v té autosedčce se jí blbě spinká,tak byla protivná.No a večer to mělo svůj vrchol...půl hodiny řvala v postýlce,až mi vstávaly vlasy na hlavě.No,tak snad to bude lepší :o)
Taky jsem se rozhodla,že tento týden zkusím začít s příkrmy,protože mám pocit,že Karolíně už to mlíko nestačí...kojím co dvě hodiny a klidně bych mohla i častěji,protože má pořád hlad.Takže zkusíme začít pomalu s mrkvičkou,kterou jsme si dovezli ze zahrádky a uvidíme co to udělá.Nebo možná zkusím nejdříve tu rýžovou kašičku.Ucidíme,pročtu si to na kojeni.net a pak se rozhodnu.
Holky,dělají vám prcci nějaké pokroky?Kája je teď na nějakém mrtvém bodě a sokonce si myslím,že to,co zvládala předtím už nějak bojkotuje.....

lentilkaj
19. zář 2011

@volantka
No to jste si tedy užili 😒 své. Vzpomínám, když mi takto poprvé zvracela Danča (měla to z přejídání). Přesně zvracení obloukem, já celá pozvracená, postel (když jsem kojila v leže v posteli), vystrašená až hrůza a volala jsem naší dětské - byl víkend. No v pondělí jsme naklusali do poradny a po převážení Dr. usoudila, že to je kvůli přejídání, protože za krátkou dobu hodně přibrala. Ale to bylo DAnče pár týdnů a plně jsem ji kojila.
Tak u vás to mohlo být tou změnou - cuketou, prostě malýmu nesedla, nebo ještě po tom dokojení, že byl hodně plný i to se může stát. A příště (nevím kolik vás ještě čeká přeočkování) bych nechala píchnout jen Hexa vakcínu bez Synflorixu - ten až třeba za 14dní. Pro jistotu, je to opravdu záhul pro ten organismus tolik najednou, aby zpracoval a udělal imunitu. To je tedy můj názor, hodně maminek řeklo po prvním očkování Dr. že měla mimča reakci právě z důvodu, aby jim to Dr. dala příště zvlášť. To jen můj poznatek, co slyším když se maminky v poradně baví. Já nenechávám očkovat proti pneumokokům.

Raduzko,
jo jo maminky kluků to mají v tomto směru jednodušší - nemusí ty náušničky řešit 😀 . Ale bojím se toho míň než očkování, nevím zda jsem divná, že mi tolik nevadí způsobená bolest, ale prostě čím víc čtu o očkování co to je za sajrajty, tak si říkám nastřelení náušniček je proti tomu jen ta chvilka bolesti.
Ad depka, už je to doma zase klidné, tak se hned žije veseleji. Danulka byla na víkend s prarodiči na boudě v Č. ráji, tak si to hezky užila a dnes už šla zase po týdenní pauze do školky. Vůbec se jí ráno nechtělo, navíc manžel má týden volno tak jí to bylo líto, že ona musí do školky když je doma a není v práci. No ale on stejně dělá po baráku co je zapotřebí, jen počasí mu nepřeje...takže by si s ní celý den nehrál jak ona si představuje.
Simča už si taky tátu umí pěkně omotat kolem prstu, je to divoška.

Babyblue2:
no u nás to stagnovalo poslední dobu, ale zase teď se blýská na lepší časy, tak snad to nezakřiknu a malá nás bude mile překvapovat!
Jinak malá je teď taky dost chovací, stále to přičítám zoubkům. Ale večer když jde spát tak je hodná, povídá si třeba i 1/2hod v postýlce a pak zabere bez pláče. Že by působení těch korálků? Nevím nevím ale zatím si jich vůbec na krku nevšímá, tak doufám, že jí to prostě dlouho vydrží!

Čekám balíček, obj. jsem si opět ten kojící čajík od Nobilisu a ještě otiskovou sadu s rámečkem, chci Simče udělat otisky buď nožiček nebo ručiček - brzy jí bude 1/2roku tak to bude mít takovou památku jednou. A ještě návleky na nožky, ty co jsme dostaly k Manduce tak jí tísní přes stehýnka, tak jsem objednala od jiného výrobce a tam by ty lemy měly být volnější tak jsem na to moc zvědavá 😕 . A aby se vyplatilo poštovný tak jsem obj. ještě boxík na dudlík , když jdeme k Dr. abych mohla uklidit popř. mít náhradní k dispozici. Zatím jsem to řešila Via pohárkem od Aventu.

Mějte se hezky i přes to deštivý počasí, má se zase v týdnu udělat líp!

raduzka2011
20. zář 2011

@babyblue2 taky jsem se registrovala, kdyz jsem byla tehule. Teda ja se registrovala vsude mozne, myslim dokonce i u Nestle (asi), protoze mi prisli tri pytlicky mleka BEBA pro, nevim jestli to vsechno vubec vyuziji, nevim jestli je dobre to stridat. Od Hami mi taky prisla, krabice mleka, jeden prikrm zahradni zelenina a krabicka mlicko s kasi. No zatim jsem vyuzila jen ten prikrm zelenina, ostatni je od 6+, takze pockam jestli to vubec vyuziji. To mlicko s kasi mi prisla broskev :(...

Damik si zkracuje spanek, ale misto, aby si zkracoval dopoledni, zkracuje si ten nocni 😖 . Spal vzdy od 19:00 do 7:00-7:30 (samozrejme s buzenim po 2 hodkach na jidlo). Ted usina v 20:30 a to stale koupeme stejne a do postylky taky chodime stejne a vstava uz v 6:00, ale ma ted kojeni po 4 hodkach...nechapu to!!!. Myslela jsem, ze je to vyjimka, ale uz to ma 5 dni.

Vcera co jsem s nim byla na cvicu, tak si samozrejme pred tim neschrupnul, jak to delal vzdy alespon na pul hodky, tak mi usnul uprostred cvica. Davali jsme mimca odpocinout, ja si ho vzala do naruce a Damik byl tuhej...jsem ho na tom cvicu totalne dodelala a spal od 9:30 do 12:00 😀

Po obede jsme si udelali mali vylet, ale teda pocasi nam zatim moc nepreje, porad je chladno s obcasnym destem. Mohlo by alespon prestat prset, chladno snesu. Dneska jdeme s Damikem na plavco a jde i manzel, ale ten jde plavat do velkeho bazenu...ale taky aby vedel co s tim Damikem vubec provadime 😀

Taky uz zas vyrazuji dalsi veci 😠 , bohuzel uz se nejde spolehat na to jakou vyrobci uvadi velikost, protoze treba overalky na spani mame z tesca udana velikost 6-9 mesicu a ma je tak do konce zari kdy mu teprve tech pul roku bude 🙄 . Minule Damiankovi tchyne kupovala puncochace,udana velikost 74/80 a ja jsem rada, ze mu je vubec natahnu, a mam pro nej jine, kde je udana velikost 62/68 a bude je mit jeste v zime.

Ja uz od rana varim, vcera jsem si udelal zaklad a ted uz muzem obedvat,taky to tu smolim uz hodinu,porad nekam odbiham.

raduzka2011
20. zář 2011

@lentilkaj jinak Damik mel taky stagnovaci obdobi, otocil se ze zadicka na brisko,poprve nekdy v pulce srpna a teprve minuly tyden zacal valet "sudy" otaci se ze zadicek na brisko a naopak, ale bala jsem se jestli jsem ho treba nejak nezbrzdila.

A jeste je nejlepsi, ze doma se otaci jak posedlej, uz musim davat pozor, aby se neprikutalel na nejake "nebezpecne" misto a prijdem na cvico a tam lezi jak mrtvola a dlea ze nic neumi...jsme se vcera zasmali, ze sbira teorii a pak trenuje v domacim prostredi 😀

babyblue2
autor
20. zář 2011

@raduzka2011 Tak to Karolína je právě na mrtvém bodě už od konce července...od té doby jenom ze zad na bříško a zpátky ani ťuk ☹ Jinak s tím oblečením to máme stejně tak,ty teskový věci jsou divně číslované.A s tím spaním...třeba se to vrátí zpátky.Kája taky jeden týden vstávala až na kojení ve 4h,tak jsem se radovala ale pak si to vrátila zpátky :o( A nebo už nepotřebuje tolik papat,tak si to prodlužuje :o) A od Hami mi přišlo to samé,co tobě :o)))

A co Ireena????Jak ses měla na víkendu maminek?

@lentilkaj To je fajn,že je to doma lepší...po každé bouřce musí přijít mír a klid 😉

Dneska si jedu k jedné paní pro fusak,protože to počasí je mazec-předvčerem jsme s Karolínou běhaly v tílečku a včera byla nabalená jak sněhulák,protože je tady strašná zima.Včera jsem si po roce a půl obarvila vlasy....už to bylo třeba.Vždycky jsem měla tmavé vlasy a od loňského března jsem si je barvit přestala,pak jsem nechtěla kvůli těhu a včera jsem si řekla,že žuž se na to cítím :o)))A myslíte si,že si toho můj chlap všimnl?Ani omylem :o)))))

babyblue2
autor
20. zář 2011

Jenom doufám,že se to počasí trochu umoudří a bude nějaké babí léto....