BW 04/11

babyblue2
4. srp 2011

Tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi ze staré...strašně se mi po vás holky stýská a chci si s vámi povídat i nadále,jen bez nadávek,osočování a těch dalších nepříjemností...tak snad to vyjde a my opět "sejdeme" 😉

ireeena
20. zář 2011

Ahoj holky, nestíhám dočítat zatím. Víkend byl moc fajn - díky, že jste si vzpomněly. Julie skoro nebrečle,a protože se furt nosila a byla kolem ní pořád nějaká akce, na kterou se dala divat 😀 Počasí - doufám, že bude nějaké babí léto. Myslím na vás, už se mi po vás stýskalo.

Juli se teď tři dny budí na jídlo ve 2 v noci, když se předtím budila ve 4 nejdřív, tak nevím, co to má být. Ale musím ji zvýšit dávky mléka, tak třeba se pak pomůže na tu noc...uvidíme.

Dneska jsem šla s Juli v klokance a zjistila jsem, že do mají těhu dlouhé mikiny/bundy se vejde i nožičkama, tak budeme chodit tak, aby ji natáhla na nožičky. kdybych se snažila, asi se tam schová celá, ale zatím to nechci tak roztahovat 😉

letím dát věci na Aukro, dokud Juli spí...zatím, já pak dočtu ju, ale to zvíře chce furt nějakou pozornost a nebo musím poklízet a vařit 😉

ireeena
20. zář 2011

Snad to pochopíte, koukám, že jak jsem psala rychle, jsou tam místy jiná slova 🙂

raduzka2011
20. zář 2011

Jen chci dat tip. V rossmannu maji ted pliny 4 (activ baby , pampers/62 ks za 249 Kc. Kdyz si vytisknete kuponek, co tu davala odkaz myslim lentilka www.pampers.cz (sleva 50 Kc), tak vam vyjde balik na 199 Kc (plina cca 3,20), to si myslim, ze je dobra cena 😀 .

My teda jedeme jeste v zasobe 3, ale az ty 3 dojdou, tak uz taky vyrazim na 4,uz ma ty 3 nejake tesne 😀

@ireeena je super, ze si si vikend s maminama uzila. Nekdy je treba si popovidat na zivo, clovek pak zjisti, ze neni tak neschopney, ze to maji vlastne vsichni stejny :D

babyblue2
autor
20. zář 2011

@ireeena tak to je dobře,že se víkend povedl 🙂 Julinka taky byla v "nosícím království" jak to nazval můj chlap 😀 😀 😀 S tou těhu bundou to máš fajn,já to budu muset nějak taky začít řešit...dneska jsem koupila Karolíně botičky a teplé návleky,ale kouknu se po nějaké bunde nebo nevím,jak to budem dělat v zimě :o)

Mám fajn fusak a paní mi prodala i bundičku,na teď,takové sychravé počasí za 40,-,takže jsem zabila dvě mouchy jednou ranou :o))) Ta moje opice dneska ještě nespala,jenom asi 10minut ..dala jsem jí do postýlky a furt tam něco brebentí a vzteká se.

@raduzka2011 Díky za tip...my už nosíme 4,tak to se bude hodit :o)))

ireeena
20. zář 2011

Tyjo,holky, plínky 4...to je mazec, my jedeme pořád na 2 😀 Zkoušela jsem 3, ale jsou jí prostě ještě velký, nejideálnější by byly nějaký 2,5...protože mi přijde, že ty 2 by mohla mít občas větší, hlavně když je pěkně nabaštěná, ale holt ze 3 by vypadla, nebo spíš obsah plenky 😀 😀

@babyblue Uvažovala jsem chvíli o koupi speciální bundy nebo aspoň vesty na nošení dětí, ale jsou to pálky, tak nevím, nevím... Chtěla jsem vložit bundy a vestu, o které jsem uvažovala, ale neuložila jsem si tu stránku a nemůžu ji najít - přitom jak zjišťuju měli jednu z nejlevnějších bund ☹

lentilkaj
20. zář 2011

@ireeena
Tak to je fajn, že jste si ten víkend tak užili!
Já též přemýšlím o koupi nějaké bundy na nošení. Kamarádka pořídila svému manželovi teď k narozkám nějakou softshellku na nošení, tak se kouknu a poptám cenu a tak.
Včera mi přišel balíček s kojícím čajem a taky návleky na nožičky - od Sponks a jsou bezva. Ještě nějaký botičky chci taky koupit teploučký když bude malá v manduce tak to bude zapotřebí.

Babyblue2:díky za odkázek s tím kuponkem, a Raduzko za tip na nákup v Rossmannu. Už jsem si vytiskla a zítra mám cestu do Rossmanna tak využiji a jeden balík vel.4 koupím. Dodělávám taktéž 3 - mám asi 100ks
Babylove plenek a pak už budeme dávat 4, sice má Simča kolem 7 kil ale už mi přijdou ty 3 tak tak. No a mám navíc ještě v Rossmannu na celý nákup 10% slevu, takže se to fakt vyplatí 😀 . obojí je platné do 30.září tak to využiju na ten zítřejší nákup. Dávají vám taky do schránky čas od času z Rossmanna dopis s několika 10%slevovými kupony na celý nákup v jejich prodejně ve městě? U nás už asi přes rok a je to příjemný. Já tam kupuji docela často. Něco zase kupuji v DM, je to tak na půl.
Malá si teď dost žvatlá, kolikrát toho nabreptá i u kojení.

Ireeeno, jestli to není spurtík, to většinou mimča, která v noci víc spí, tak se taky častěji budí na baštu. Je to v průběhu 6.měsíce. Simče bude 1/2roku příští středu. To je hrozné jak to uteklo!!!

Mějte se moc hezky!

babyblue2
autor
20. zář 2011

Lentilko...čtu tu knížku od Fořta a je to teda fakt mazec...vůbec nevím,co si o tom myslet.Já si toho člověka vážím a myslím si,že ví,o čem mluví....ale....já nevím...jak jsi psala,je to hodně extrém.A to co tam píše o těch skleničkách a ovoci atd...Jak moc jsi to ho brala vážně při příkrmech?Protože já když to čtu,tak bych nejraději kojila Karolínu celý život :o)))) Docela mě to rozhodilo....

babyblue2
autor
21. zář 2011

ahoj holky,teda ta knížka je síla,ale už jsem se trochu uklidnila 🙂 A včera jsem dostala menzes ☹ Ach jo,jsem myslela,že to bude trochu později,ale co už.Akorát mám dvakrát tak větší prsa 🙂 Dneska už konečně to vypadá venku lépe,tak vyrazíme na nějakou větší procházku.Karolína se poslední dvy ndy více culí a směje a komunikuje a je to takové pohodovější než předtím,tak snad to nějakou dobu vydrží :o)
Hezký den

jankadudova
21. zář 2011

Ahoj holky. Koukam, ze se ve velkem cte Fort🙂 no, nebudu brat nikomu iluze, ale podle me je to opravdu prinejmensim "pritazeny za vlasy"...ale delejte podle sveho🙂 Jdu pripravit sklenicku, do ktery dam kostku zmrazene mrkve co jsem delala doma a jsem tak spokojena!! At si pise o skle kdo chce co chce🙂

ireeena
21. zář 2011

Janko - ve skle jedeme taky - lahvičky na mlíko - skleněné🙂 Jen dvě malé máme plastové 🙂 forta bych si chtěla přečíst na nějaké tipy na recepty....já jsem spíš přízemní 🙂

Babyblue, co tam píše o skleničkách?

dneska jsem koupila brokolici a v pátek bude testování... Mkrvička jí chutná moc..na brambory už si taky zvyká...tak jsme zvědavá na zelený 😀

Lentilko, možná je to spurtík...ona potřebuje víc mlíčka, to je jasný, jen s ní mám problém, jak ho do ní dostat, protože jí zatím nechci najednou 200ml...je to blindík...a blindí i při 15Oml...natoř při 200...ale už se to zlepšuje, míchám Bebu AR a HA...

Prý má být babí léto do konce září, ale u nás dneska teda bylo sluníčka po málo. K večeru jdeme grilovat 😉

babyblue2
autor
21. zář 2011

@jankadudova Jasně,ať si to každý dělá po svém...já budu taky.Ale celkem dost mě překvapily ty jeho názory a to jak je proti všemu umělému atd.Asi je to až moc....můj chlap mi doslova řekl,že jsem "jeblá",že to tak řeším a ať se zklidním 😀 Má pravdu.Na druhou stranu je mi jasné,že v umělém mléce a kojeneckých výživách se točí velké peníze a výrobci dělají všechno proto,aby pronikli na trh....Takže tak nějak s rozumem to vezmu.Taky se nechávám inspirovat knížkou Polévky a kašičky od nějaké Dr. Ikdyž,než já se dokopu k tomu,abych vyrobila nějakou dobrotu..jsem líná 😀 Takže Kája asi bude plně kojena dlouho......Ještě jsem si vzpomněla na mou babičku,která mi o víkendu řekla,že týrám Karolínku,protože jí nedávám čajík...tak to jsem se od srdce zasmála a slíbila jí,že až přijedem příště,tak už čajík pít bude 😀

@ireeena Fořt tam v podstatě říká,že skleničky (jako příkrmy) nejsou dobré,že je tam namícháno maso a napsano,že je to od 6.měsíce a maso dávat co nejpozději a ovocce taky nedávat dříve než po osmém měsíci a lepek jakbysmet

Dneska tady bylo krásně,teploučko a snad to i vydrží..zítra jdeme s kamarádkou na procházku,tak by mohlo být hezky.Karolínka začíná objevovat "sílu" svého hlasu,takže já mám hlavu jako balon,protože celý den piští a výská a hlas má opravdu silný a když jsme šly do obchodu v Manduce,tak celou dobu dělala "eeeeeeee" a moc se jí líbilo,jak jí při chlzi skákal hlas :o))))

babyblue2
autor
21. zář 2011

Jo a když jsme u těch příkrmů,tak v Albertovi maji v akci Hamánky ovocné za 11,- 😉

ireeena
22. zář 2011

Jo ahaaa...tak to jsem to vzala za špatný konec 😀 Já myslela, že má něco proti používání skla 😀 😀 😀 No mozek těma hormonama nějak utrpěl 😀 😀

No Juli jsem dala mrkev ze skleničky a jí vůbec nechutnala - mě taky ne. Dá se to sníst, ale dobrá mrkev to teda není...takže my jsme dali skleničkám Pápá už od začátku. je to trochu škoda,protože na ty cesty by se to hodilo.... Ale přesnídávky asi budu kupovat, to nevím, jestli bych vařila...možná někdy něco. Budete dělat domácí přesnídávky?

Tyjo, Kája si taky procházky v nosítku užívá, viď...to je supr. Juli se včera otočila poprvý ze zad na bříško a dneska ráno docela kecala...ale takový nový zvuky, tak jsem se bavila. Mají pořádně silný hlásek, to jooo, když chtějí 😉
U nás včera nebylo ošklivo, ale sluníčka moc nebylo,takže žádný slunečný babí léto 😒

lentilkaj
22. zář 2011

Ahoj holky!
Jo jo Babyblue2 to napsala výstižně, Fořt má za to, že maso by se mělo klidně až ke 2.roku života, že je to hovadina dávat dětem od 6.měsíců - když do té doby měly v podstatě jen mlíčko. A že tolik bílkovin - je zátěž na ledviny. Takže prostě zeleninka, rýžová kaše , pak dušené ovoce...bezlepkové piškoty. Ale teď se zase razí trend zařadit lepek co nejdřív, právě kvůli alergiím...prostě to bude pořád otázka názoru toho kterého odborníka. A každá máma si to nakonec upraví dle svého jak jí co blízké. A nemůže se zkrátka napsat, která dělá nejlíp! Hlavně když mimča prospívají, jsou spokojená a psychomotorika se rozvíjí. Myslím, že ani Dr. by pak neměla do toho moc co povídat. JIné to je, když je nějaký problém třeba jak tu psala Janka o té anémii...to potom myslím, že se na doktory dát musí aby se krevní obraz upravil.
Ireeenko, Ty už vůbec nekojíš? Já jsem to nějak nepostřehla. A to když malá vypije 150ml to je asi dobře ne? Myslím, že přecpávání ať už kojením či umělým mlíčkem není dobrý právě kvůli tomu blinkání potom.
Simča myslím taky nevytáhne z prsu 200ml na jeden zátah, proto pořád pije po těch 2-2,5hodinách.
Ale v noci jen 2*, tak se to dá. Já už se chystám na tu kaši, asi začnu po tom 1/2roce zkoušet, nevím zda ráno, nebo večer, večer by to bylo kvůli zasycení, ale zas když to je prvně tak bych radši po ránu, ať vidím co to se Simčou udělá.

Dnes jsme byli na nastřelení náušniček i s taťkou - byl v ordinaci. Já si zacpala uši v čekárně. Naštěstí tam nikdo nebyl. Slzičky byly, ale přešlo to brzo. Musím si na to zvyknout, Simča teď vypadá jinak.

Bolí mě zub, nevím kdy se dostanu k zubařce, ach jo. Včera večer jsem si musela vzít Paralen. Nerada ale vzala, abych se aspoň trochu vyspala.

Užijte si sluníčka, u nás ho moc taky není.

veverik_
22. zář 2011

Ahoj holky,

tak jsem konečně našla chvíli abych tady zabrousila. verunka už mi posílala odkaz dávno, ale nějak není čas 😝 Beatka mě zaměstnává naplno. Přes den už moc nespinká, tak jsem v jednom kole.
My se máme moc dobře. Betynka je zlatíčko, je odňoučká, až si kolikrát říkám, jestli jít do druhého, většinou se říká, že druhé bývá opak prvního, tak se začínám bát 😀
Přesně na 3 měsíce mi začala spát celou noc, většinou spí tak 11- 12h v kuse, celá maminka 🙂
Ještě ji stále kojim, i když před týdnem už jsme začali s mrkvičkou a dneska poprvé i brokolici, ta jí teda nejede, i když sní celou skleničku. Začali jsme už před ukončeným 6.mesícem, protože ona je schopna mi při jednom kojení vypít obě prsa.
Chtěla jsem se zeptat, jaká používáte umělá mlíčka? Já jsem zatím jenom na zkoušku večer dala NUTRILON, ten jí jede, ale cena velké krabice je šílená. Tak pokukuju, jestli není něco stejně kvalitního za rozumnější cenu.

Taky na nás asi leze první nachlazen. Včera večer jsem ji poprvé musela odsát nosík a dneska má skleněné očička a je taková přešla, tak doufám, že to nebude nic velkého. Každopádně pořádáme nájezd na lékárnu 🙂

volantka
22. zář 2011

Ahojda holky, díky moc za rady ohledně těch příkrmů.Přečetla jsem si to už dýl a sleduju vás, ale zatím nebyl čas napsat.Malej už toho moc nenaspí, noc teda celou od 20hod. do 6.00 ráno spí, ale přes den se nám moc nechce.To je jen tak půl hoďky dopoledne a hoďku odpoledne.Malej už je v poho, měl to opravdu jen ten jeden den tak nevím co to bylo.Už baštíme na noc kašičku-Moje první kaše od Nestlé a vždy ji sbaští celou, a přes den má k obídku zeleninku a dnes měl poprvé kuřecí masinko v tom trošku.Doktorka nám to doporučila, měli jsme taky anemii jako Janka.Jen jsem nechtěla začínat hovězím přímo, kde je železa nejvíc, tak jsem dala na zkoušku pár kostiček kuřecího.Jak se tady bavíte o tý knížce od Fořta, tak já si myslím že je to individuální, jak začínat s příkrmama.Někdo jede už od 4.měs příkrmy, někdo od pátýho, někdo ještě dýl.My třeba maso přidali po měsíci.Jo, a koukala jsem na to kojení.net a pročetla jsem to, a jedeme tak nějak jak to tam maj napsaný+ co nám řekne doktorka atd.Čerpám z víc zdrojů.Dnes jsem koupila kaši v lidlu od Sunarky rýžévou s banány od 4.měs.za 40,-Kč a pak ještě Dobrou noc taky od Sunarky Krupicovou s medem od 6.měs. tak jsem zvědavá jak budou chutnat až doděláme tamtu od Nestlé.Jinak čekám každou chvilku že se konečně proklubou zoubky. 🙂 Jo a co se týče plínek mi máme taky zatím 3, ale už máme asi jen 150ks a pak taky hupsnem na 4.Včera jsem ho vážila prcka a měl přes 7 kg bez jídla🙂 Nosítko taky máme, ale už když jdem dál, tak se pronese a mě pak bolí za krkem, ale jinak super věc,gór tady u nás se moc s kočárem nedostanu po obchodech.... No jdu se nátáhnout na chvilku, cvičila jsem na Orbitreku, abych si odpočla, než se malej vzbudí.Už mám o 5kg míň než jsem otěhotněla, ale stejně si přijdu tlustá.Hlavně stehna, chjo.Toho se asi jen tak nezbavim.... 😒 Zatím se mějte hezky a pápá

veverik_
22. zář 2011

tak jsem krapánek přečetla. My jsme začali s přikrmama minuly tyden, celou dobu jsem razila názor, že určitě bucu vařit, skleničky jen na cesty a jak jsme dopadly? Při každe prochazce zabrousime do spešl odchudku jenom s dětskou vyživou, ktery u nas otevřeli a odchazime se skleničkou na druhy den 🙂 Ale stale věřim, že se k vařeni jednou dokopu 🙂) jelikož Beatka spořada celou skleničku bez mrknuti oka, zachvilku by nas přivedla na buben 🙂
Ještě tady někdo psal kolik miminka vypijou. Tak mala je mi schopna večer vytahnout 230 ml nutrilonu a ja myslela, že je to malo. Zatim jsem ji ho teda dala jenom 2x

Koukala jsem, že jste řešili i cvičeni a vahu. Musim řict, že Vam zavidim. Ja mam uplně opačny problem, když vaha naposledy ukazala 56 kg, odmitla jsem na ni dal stoupat. Dělam všemožne věci a přibrat nemůžu, až ro přestava byt hezke :P

Chťela jsem se zeptat jestli byste některa neměla zajem o antikoncepci Azalia, chybi 11 prašku z jednoho baleni. Nevyhovovala mi, tak jsem ji přestala brat.

jankadudova
22. zář 2011

@veverik_ Ahoj. Tak ja jsem taky rikala jak budu varit a parni hrnec poridila...v nem obcas navarim treba mrkev s necim a zamrazim a potom jednotlive kosticky pridávam ke sklenicce🙂 ale je to jak kdy. Vcera jsem dala brambory a spenat Alnatura a to teda Maxik snedk deset lzicek a pak se osklibal. Proste tomusi byt cervene od mrkve a nejlepe s masickem, pak mu to smakuje🙂 sklenicky mi vyhovuji, az bude moc vic veci a hlavne bude jist vesti porce, nebudu je porizivat tak casto, je to drahy, ale ted super🙂

babyblue2
autor
23. zář 2011

@lentilkaj Takže taky náušničková princezna :o)) Se zubama jsou problémy,to je hrozné,já bolest zubů nesnáším..brrrr.
@veverik_ to je fajn,že seš ozvala 🙂 No jestli se říká,že druhé je opak toho prvního,tak to se nemůžu dočkat,protože budu mít doma anděla 😀 S příkrmy jsem stále plná nadějí,že budu vařit,ale myslím,že to dopadne jako u tebe a u Janky :o)))) Váhu teda závidím,ale tys byla i v těhu hubeňour a jestli ti malá dává zabrat,tak je jasné,kde jsou ty kilča.Mně dává Karolína sice taky docela zabrat,ale jde to spíš nahoru ☹ Ale snaha je a to se cení.....Taky ti nevyhovuje Azalia?Mě taky ne,takže mám doma jedno celé balení....špinila jsem po tom,tak jsem to přestala brát.

@jankadudova Jani,mrazíš to v těch tvořítkách na led?

My jdeme k doktorce..Karolína začala už večer ..plakala,měla ucpaný nosík a proplakala skoro celou noc,protože nemůže dýchat,ale odsát si to nenechá,to jsou ještě větší scény a ráno jsem jí měřila teplotu a měla 37,7st. a kašle.Tak se raději zajdu zeptat Dr. Mimochodem,nemáte některá nějakou radu - něco přírodního na nachlazení?Nebo homeo?

Joo,jinak vám holky závidím to spaní miminek celou noc....to bych teda brala :o)))Sice Karolína se normálně budí jen 2x za noc,ale i tak...ten přepych celonočního spánku je mi zatím upřen :o))) a přes den teda taky už moc nespinká....Byly jsme se včera projít s kamarádkou a jejím malým a Karolína zase předváděla ty své skřeky a chudák ta kámoška z toho byla rozhozená,že teda mě obdivuje,že by to nedala 😀 😀 😀 No však mi taky někdy večer už pěkně třeští hlava 😀
Tak se zatím mějte hezky

markimac
23. zář 2011

Ahojky, tak se zase po dlouhe dobe hlasim. Sice jsem vas posledni dny procitala, ale nemela jsem silu psat. Byla jsem jen nachlazena, ale zamavalo to se mnou fest, pripadala jsem si jak nejaky chlap co umira na rymicku 😀 No, ale uz jsem v pohode, maly to, jak se zda, nechytl, tak jsem rada.

@babyblue2 to me mrzi, ze Karolinka je nemocna, snad se brzy uzdravi. Jo a jak jsi se ptala na ty pokroky, tak my jsme meli taky jedno obdobi, kdy se mi zdalo, ze snad "zapomnel" vse, co se naucil, ale pak se zase zacal pretacet pritahovat za ruce, tak to asi byva. A prepych celonocniho spanku uz taky davno nemam, vzpominam si, jak jsem se tu chlubila, jak krasne spi, tak uz nespi. Trvalo to cca 2-3 tydny, pak si pridal jedno kojeni, pak druhe no a ja na prasky. Zkusila jsem mu na noc dat sunar, tak kdyz ho ma, tak se budi jen dvakrat za celou noc, ne trikrat. Uz prave odpocitavam dny do utery, kdy jdeme do poradny at se muzu poradit s dr. Chtela jsem totiz zacit se zeleninkou (a az v sestem mesici, haha), ale vzhledem k spani asi zacnu sobecky s kasickou, abych se vyspala 🙂 Jeste uvidim, co mi rekne dr.

@lentilkaj o zubech mi ani nemluv, ja uz chodim 4 mesice k zubari, leci mi uz treti zub se zanetem. Takze vim, o cem mluvis. Kazdopadne preji, at to mas co nejdriv v pohode a jsi bez bolesti
@volantka jak jsem cetla vase problemy s prikrmy, tak teda smekam, musis mit teda nervy, zes to tak dobre zvladla. Ja uz bych byla naklusana u doktorky. Nekde jsem cetla, ze kdyz ma dite takovou reakci, ze za cas se ta potravina ma dat znovu a tak se definitivne potvrdi alergie. Ale ja bych na to nemela, dat to diteti znovu a pripadne znovu to prozivat, takze se ani nedivim, ze jsi cuketu vyradila z jidelnicku. Jinak tu vahu taky zavidim, ja se ted snazim drzet v jidle, cvicim a zadny efekt to nema ☹
Tak doufam, ze jsem reagovala na vse, co jsem chtela, ta hlava uz mi taky nefunguje na plny vykon. Jeste ze to muzu svest na hormony 😀 Mejte se krasne

jankadudova
23. zář 2011

@babyblue2 Ahoj. Jo jo, vzdycky to tam nacpu, aby ta jedna kosticka byla poctiva🙂 a akdyz to zmrzne, presypu do pytlicku. Dnes jsem treba dala pulku velke sklenicky - cela 200g je moc a pulka malo, takze do te pulky jsem pridala jeste tri kosticky svoje. Kombinuju🙂

babyblue2
autor
23. zář 2011

@jankadudova tak to je fajn,to je dobrý nápad 🙂 Já nevím proč jsem si myslela,že zezačátku dítě baští jen tak jednu dvě lžičky....fakt nevím,kde jsem na to přišla :o))

Byly jsme u doktorky,resp. u jejího záskoku (je to její manžel,ale mě se teda vůbec nezamlouvá).Tak máme počkat přes víkend,mělo by to přejít.Karolína kašle,v nosu má vodovod a ráno měla teplotu,ted už má 38,2st.Ale zatím jí nic dávat nebudu,snad ta teplota spadne....jenže vůbec nechce spát,protože se jí špatně dýchá,tak je protivná a je to začarovaný kruh ☹ Rovnou nás sestřička změřila a zvážila jako prohlídku v šesti měsících...takže míry jsou 70cm a 8330g.Přírůstek za poslední měsíc je 150g,což si myslím,že není moc,ale asi má zásoby.....No,doufám,že až příště půjdu k Dr. tak už tam bude ta naše hodná paní doktroka 🙂

jankadudova
23. zář 2011

@babyblue2 Pockej, prvni prijkrmy jsou opravdu jedna dve lzicky, to narusta postupne. Nezapomen, ze ja prikrmuju uz necele dva mesice, proto ten objem🙂 ale prvni dva tri tydny byly spise o lzickach. Brzy se uzdravte!

ireeena
23. zář 2011

Ahoj holky,
teeeda super - volantka, veverik, že jste se přidaly 😉

Já zatím nepoužila na zamražování tvořítko na led...ale mám doma asi 3 kelímky od Avent...byly u kojícího čaje, dá se tam mrazit/přechovávat všechno a jsou super uzavíratelné a stohovatelné. Zvažuju, že možná pak koupím celé balení - 10 kusů. Jsou moc fajn, mají tam i odměrku a je to myslím 180ml.
Mrazím v nich, Juli docela dobře baští...i když abych to nezakřikla. Jeden den sní dost a druhý třeba míň, ale jsem ráda, že jí to docela chutná. Dneska jsem na ni zvědavá, má tam trochu brokolice.

Holky, já mám asi dar na tvoření i odpadu a nádobí...přijde mi, že je myčka furt zapnutá a koše pořád plné - jak na plasty, tak normal odpaďák 😠
Konečně se mi podařilo uklidit WC a koupelnu 😉 Jinak jsem byla ve švadlence pro nitě, abych kdyžtak mohla začít dělat ubrus a povlečení,až se budu nudit 😀 😀

babylue, co vám dali na nemoc? A co doktorka říkala?

Markimac, jsi mě pobavila s přirovnáním rýmičky. A už je dobře?

Manžel jel dneska do Kolína napsat pár testlů do školy...a víte co, kape mi zase kohoutek. Teda minule nám to v 10 večer opravoval kamarád, ale dneska odpoe teda zajdu s Juli do chytrého obchodu a koupím tu lepenku,která se tam dává...jenže potřebuju ještě, aby měli takový kleště, jak se dají roztáhnout víc,abych mohla povolit ten závit. Doufám, že je budou mít a nebudou stát pár stovek. To zas bude akce - ženská v takových kutilských potřebách a ještě s Juli na břiše 😀 😀

veveriku, 230 málo? 😀 To fakt ne...tam není napsané dávkování na krabici?

Už nevím, kdo psal o kaši - Lentilka? - nechci brát iluze, ale Juli je jedno,jestli má na noc kaši nebo "sunar"...stejně se vzdudí jednou v noci, a pak v 6-7 podle toho, v kolik se v noci nají.

Aaaaa. slyším brek, letím

veverik_
23. zář 2011

@jankadudova joooo parní hrnec jsme taky z tohoto důvodu pořídili. Použila jsem ho jednou a schovala vysoko do skříně, aby se na něj neprášilo. Ale v pondělí se chystám, že ho vytáhnu. Přece jsme ho nekupovali nadarmo 🙂

@babyblue2 přesně jak píšeš. Taky jsem po ní hned začala špinit a Beatka začala odmítat mlíko. To mi za to nestojí. Takže letěla do šuplíku. A hol už si 4 měsíce dáváme pozor 🙂
Taky jsem někdě četla, že ze začátku máš být ráda, když drobek spapá pár lžiček. Jen já mám doma tasemnici, která při první mrkvičce spořádala celou skleničku, začala se vztekat, že má ještě hlad, tak si jako desert dala celé prso 😀
To je mi líto, že je Karolínka až tak nemocná. My se stále držíme v tom začátku. Stříkám mořskou vodu, hodně kojim a zatím se to nijak nerozjíždí, takže doufám, že to tak zůstane. Brzo se uzdravte !

ireeena
23. zář 2011

@veverik_ Julie mi porpvé snědla mrkve fakt hodně, ale teď druhý den už jí to nějak štve...něco sní, tak půlku asi...tak nevím,čím to je. Dělala to dneska i večer u kaše, což není normal...tak třeba měla nějak ý špatný den na jídlo...doufám 🙂

ireeena
23. zář 2011

@jankadudova tak to jsi mě uklidnila, asi si Juli furt zvyká na ten příkrm...třeba jí došlo, že už mlíčko nedostává tak často 😀 😀 Takže jsem v klidu, když máme příkrmy teprva týden 😉

volantka
23. zář 2011

Ahojda, mi první mrkvičku měli jen taky pár lžiček, ale asi třetí den už zbaštil celou 190g porci, takže já vařím, protože máme taky otesánka🙂Sice hubenýho, ale nevim kam to dává.Dnes jsme zkoušeli kaši s banánovou příchutí k večeři a zdá se že dobrý.Tak uvidíme.Jinak kaše baštíme, že by jsme mohli mít daleko větší dávku🙂Občas se teda u krmení vztekne, ale to asi proto že mu lžičkou nějak blbě přejedu přes zuby nebo co.Jsem zvědavá kdy už nám vylezou.Máme je furt nateklý, ale jinak nic 😒
@veverik_ 56kg? mě by stačilo 58 ale přes těch 63 ne a ne se dost dolů ☹ Jo jo to tak bejvá.kdo je hubenej, chce přibrat a obráceně 🙂 🙂
@markimac no občas to na palici bylo, hlavně když zvracel, jsem měla strach aby se mi neudusil.jednu chvíli už jsem nevěděla co mu dát🙂Jinak už baštíme:mrkev,petržel,brokolici,květák, brambor,cuketu, dnes fenykl a z ovoce jsme zkoušeli broskev, meruňku, banán,jablka a kuřecí maso.jediný co nám nevyhovuje ze zeleniny je ta cuketa-jestli to bylo jí a z ovoce nám zas nejlíp vyhovuje jablko jinak ovoce moc ne no.Ale to se časem dopiluje 😀 😀 četla jsem že by to chtělo dát tu cuketu ještě jednou, ale zatím ještě počkám.Myslím že na ní nemůže nic být.Je přeci taková bez chuti a vůně. 😀 Takový nic🙂 A už baštil daleko aromatičtější zeleninku a nic.
@ireeena neboj, nejsi sama taky každej den vynáším odpad 😀 😀 Soused nemá co na práci a tak sedí furt u okna, a sleduje.Doufám že si nedělá čárky, protže to je pytlů🙂By jsme museli platit ještě jednu popelnici na víc 😀 😀
jo a parní hrnec nevlastnim, protože se ho bojim.mámě tenkrát bouchnul a po kuchyni lítala poklička 😀 😀 ale to byl ještě tenkrát ten starý z hliníku 😀
No v pondělí nás čekají samí doktoři.Chci se stavit u kožního s malym aby mrknul mu na tu vyrážku co se mu tenkrát udělala.Nechce se ji moc mizet, a já v dětsví měla taky problém s nějakou vyrážkou, tak aby to neměl to co já 😒 Potřebuju jen slyšet že to není ono 😖 A pak jdem na ortopedii na kontrolu.A ve čtvrtek ke kadeřnici s mamkou. 🙂 jinak zatím páááá

lentilkaj
24. zář 2011

Volantko,
tak to malej baští už širokou škálu tedy!
A nespletla sis ten hrnek náhodou s tlakáčem 😀 , mi nejde do hlavy jak by poklice od parního hrnce lítala po kuchyni...tzv. Papiňák - já se ho taky bála, ale před asi 3 roky jsem si ho přála k narozkám a strach mě tak nějak opustil po pár zkouškách vaření v něm. Ale jednou jsem dala koření dovnitř k masu a asi se nějak ucpal vývod k tomu ventilku, tak to začalo jinak syčet a odstavila jsem ho, dala vychladit, abych mohla otevřít a už tam takhle navolno koření nedávám, právě kvůli riziku ucpání. No a Janka tu psala o parním hrnci, má nějaký spec.
Já vloni přemýšlela o parním hrnci pro sebe na vaření - od Tefalu, ale nakonec mi to manžel rozmluvil a když chci v páře něco připravit tak máme takový děrovaný hrnec a na něj položím zeleninu a dolů pod něj hrnec stejnýho průměru s vodou a přikryju poklicí a je to. Manžel zastává názor, že bych ten parní hrnec vytáhla párkrát, že by to byl další krám do kuchyně...tak asi má pravdu, že bych v něm nevařila denně.

Jinak včera jsme měli lítací den, Simča z toho byla docela unavená tak usnula už před 18.hod. Ale na jídlo se pak vzbudila jen 2* v noci tak to šlo.

Ireeenko, nedělám si iluze o té kaši, mimča se kolikrát budí v noci ne kvůli jídlu ale kvůli teplíčku od maminky, chtějí se přitulit, to jsem si zažila s Dančou. Ta se budila i 5* za noc, to Simča je větší spáč.
Ale stejně asi zkusím nejdřív dávat kaši ráno kvůli reakci, abych viděla.
A existuje prý metoda, kdy se prckům nic nemixuje, ale dá se kousek vařené zeleniny aby to zkoušelo jíst už od začátku samo, prý je to lepší - vytvoří si lepší vztah k jídlu. Sice ještě nemají většinou prcci zoubky, ale jsou schopné to rozžužlat dásničkami. Nějak se ta metoda i jmenuje, ale nevzpomenu se jak. Je to docela zajímavé.

Já jsem včera pořídila manželovi mikinu a tričko v Timeoutu, protože jsem mu nedávno zabarvila na mikině - jeho oblíbené lampasy na rukávech, dala jsem do jedné várky s barevným i moje tričko na doma, co mi tchyně nějak barvila a ouha dopadlo to blbě, lampasy růžové 😖 . Sice jsem pořídila i odbarvovač omylem obarv. prádla za 60 korun, lampasy bílé, ale na mapě pak mapy vybledlý. Tak mikina zničená. No a zítra máme to výročí, tak to dostane manžel jako náhradu...
Včera u nás začaly podzimní trhy, tak jsme si je s Dančou a Simčou prošly, Simča se vzbudila kroutila se v kočárku tak jsem jí šoupla do Manducy a šly jsem pak domů, myslela jsem si, že má hlad a ona měla nálož v plíně.
Jo a včera jsme se smály, šly jsme na stejno se sousedkou k popelnicím, protože už jsme je měli nachystané k vyvezení a obě plíny v ruce- to se ty popelnice plní velmi rychle 😀 .

Kamarádka přišla o miminko - zamlklé těhotenství, včera byla na zákroku, tak je mi to moc líto...přála si mimi aby to stihla do 3.narozenin prvorozeného a takhle to smutně dopadlo. No je domluvená, že v květnu se může vrátit do práce a prý teď miminko pustí z hlavy a až přijde tak přijde. Bude se s tím tedy ještě nějakou dobu smiřovat to je jasný, jednou se jí to už stalo než se jim narodil chlapeček. Je to hrůza, že se tohle maminkám stává.

Mějte se, užijte si krásný sluníčkový víkend!!!

jankadudova
24. zář 2011

Ahoj. Holky, s temi kousky bych byla opatrna. Parkrat se stalo, ze na pohotovost privezli dusici se mimino, kvuli kousku jidla...zezacatku to ta miminka opravdu neumi. Jasne, aby si zvykaly. Ale otazka je, zda je to nutne a zda s tim tedy nepockat alespon to nejakych 8m. Nevim, ja bych to neriskovala. Co nemam ve sklenickech, to poctive mixuju, zvlast, kdyz jeste Max nema zadne zuby. K tomu hrnci - koupili jsme parni od Aventu s mixerem, je super. Btw, taky existuji takove sitky pro miminka. Da se do toho kus ovoce a miminko to zuzla pres tu sitku a tim se zabrani vdechnuti. Da se to lehce najit na googlu🙂
Tak pekny vikend!