Bydlení. Plánujete kvůli mimču změnu?

bublinka
16. únor 2006

Ahojky,
zajímalo by mě, zda kvůli mimču plánujete i změnu bydlení (větší byt, blíž k přírodě, rodinný domek atp.). My jsme už před třemi lety získali byt 3+1. Nemáme ho v os. vlastnictví, platíme regulované nájemné, takže to jde. Pohráváme si s myšlenkou jít do vlastního, ale zase plánujeme v nejbližší době přírůstek, takže asi spíš od toho upustíme. Představa zadlužit se na spoustu let se mi moc nezamlouvá, ikdyž je jasné, že jiné řešení není.
Jak to máte vy? 🙂

katya
16. únor 2006

ahojky, mi mimco planujem az tak za tri roky, ale nemuzem se rozhodnout, jestli budem bydlet v podnajmu jako doted i s mimcem a hypoteku na byt si vezmeme az potom anebo si nejdriv vezmeme hypoteku a pak bude mimco a pokusime se to nejak zvladnout. to je ale dilema, co? 😉

marki
16. únor 2006

ahoj bublinko, my jsme si pořídili s manžou ještě před svatbou družstevní 2+kk, s mimčem, které teď čekáme, se tam v pohodě vejdeme, ale určitě si chceme do budoucna pořídit větší nebo domeček (protože u jednohomimča určitě nechceme zůstat )...a bez zadlužení to určitě nepůjde... 😲 ale zvládli to jiní, ať je jakýkoliv režim, tak proč ne my, ne... 😅

janka82
16. únor 2006

my jsme momentálně ve fázi vybírání domečku... Bude malinkej a jenom náš, zadlužíme se, jinak to nejde, děti až tak za čtyři - pět let... Ze splácením dluhů při mateřské mám drobátko obavy, ale nějak to musíme zvládnout...

len
16. únor 2006

My máme vlastní 2+1, ale je to trošku komplikovanější (rodinné vztahy), tak ho asi nebudeme moct jen tak jednoduše prodat nebo vyměnit a asi v tom 2+1 strávíme celý život i s několika dětmi 😒 Ale co, zvládla to babička s dědou (vychovali tam dva kluky), byt je to pěkný, na pěkném místě, tak co 🙂 Jsem ráda, že máme vlastní střechu nad hlavou 🙂

bustik
16. únor 2006

My máme státní 2+kk. Domeček by jsme rádi, ale nejsou penízky a když si to všechno spočítám, tak se nám domeček nevyplatí. Takže zatím to necháme jak to je a uvidíme 🙂

yenn
16. únor 2006

Ahoj, ja mam vlastni 1+1 prestavene na 2+kk, krasny podkrovni byt v centru mesta...na patre nemam sousedy, jen z kazde strany pudu, na kterou ny se dal byt pripadne rozsirit...ale na to nemame finance. A navic je to 4 patro, zadny vytah..... s mimcem bysme tam byt asi nemohli, takze planujem stehovani...ale rve mi to srdce, miluju ten bytecek ☹

selu
16. únor 2006

AHojki, my mame vlastni 3+1 ve Vsetine na klidnem miste ale zase do mesta je to jen deset minut 🙂
Do domecku bych asi nesla, pritel je muzikant, vecne neni doma a asi bych se tam bala 😅

janka82
16. únor 2006

yenn, teta má byt v pátém patře bez výtahu a jejímu chlapečkovi jsou teď tři roky, takže zvládnout se to určitě dá 😉

selu
16. únor 2006

yenn, ja uplne zapomnela, ze muj pritel je taky ze ctyr poschodovyho domu bez vytahu a prezil to 🙂 a moje dve babicky tam bydli obe dodnes a vychovaly tam me rodice 🙂

yenn
16. únor 2006

Jani, Selu....zvladnout se da vsechno, to verim. Ale jeste to resime, neni to jednoduche, vsehcno ma pro a proti...ja mam ten bytecek dost maly, nemam kam dat v zime ani susak na pradlo ☹

selu
16. únor 2006

tak to je jasne, ja to nemyslela zle, jenom vim ze u nas na Vsetine je takovych panelaku hodne 🙂

nimmo
16. únor 2006

yenn: kamarádka má dvouměsíční miminko a bydlí v pátym bez výtahu a dá se to, aspoň neztratíš kondičku 😉 já osobně bydlim ve čtvrtým patře též bez výtahu, zatim tahám nahoru jen pekelně těžký kolo, docela důležitý je jestli můžete nechávat aspoň kočárek někde dole, někdo to řeší takovou dřevěnou bednou, do který ho zamyká 🙂
a určitě se zamyslete nad těma půdama kolem! jestli to je v osobnim vlastnictví tak se určitě vyplatí zainvestovat, koupit to a zrekonstruovat až časem až bude víc peněz, co myslíš? pa petra

kristi
16. únor 2006

my budeme jeste tak 4 mesice v pronajmu 1+1, coz uz ted nam je maly, kdyz dorazi kamaradi na vikend...to pak spime jak na tabore a nikdo nema svuj klid, takze vzhledem k budoucnosti jsme se rozhodli koupit domecek blizko Prahy (čerčany) a budeme rekonstruovat atd...hodne prace, ale stoji to za to....a pak ten klidek, 3 minuty Sázava..proste krasa

alcatko.j
16. únor 2006

Tak my mame vlastni 3+1.Prave jsme zaplatili a je uz jen nas...Dluhy mame na sto let...Miminko planujeme zacit zkouset v lete, bude to tezke, ale jak psala Marki, zvladli to jini, zvladneme to taky 😉 A to uz bude asi nase konecna...Ale zaciname celkovou rekonstrukci, udelame si to podle svych predtsav a verim, ze nam tam bude cely zivot krasne a pohodove 🙂

gedren
16. únor 2006

Ahoj,

my mame nastesti vlastni byt 3+1 (ale malicky, takze az bude vic deti, budeme se muset nekam posunout), nicmene ted se objevila ne uplne nepravdepodobna sance, ze pujdeme kvuli praci partnera na cas do zahranici (chceme, ze ne by nas nekdo nutil 🙂), takze v tom pripade budeme naopak resit, co tady s byteckem a kde budeme bydlet tam 🙂 Uvidime, jak se to vse vyvine...uz delame na mimcu, tak doufam, ze nebudu nakonec rodit v letadle nebo tak neco ;)

svatule
17. únor 2006

My už třetím rokem splácíme hypotéku na byt, zatím to docela jde, jak to bude s mimčem, to si zatím neumíme představit, ale všechno nějak jde... Zase na druhou stranu, máme vlastní byt, 3+1 v centru Ostravy, dítě plánujeme za cca 3 roky, to budeme mít už dost splaceno a pak si můžeme určit jak dlouho ještě splácet budeme... Ale dneska je to s bydlením těžké, většina lidí se musí dost zadlužit pokud chce aspoň nějak slušně bydlet...

zdenda
17. únor 2006

My jsme si už před svatbou koupili vlastní byt 2+1, máme na něj úvěr, který budeme splácet 15 let. Zatím nám velikostně stačí, je sice hrozně malinkej, ale i s jedním mrňousem bysme se tak s pohodičce vešli. Jsme taky ve čtvrtém patře bez výtahu, ale myslím, že to není zas tak velká překážka, určitě se to dá vzládnout. Moje švagrová bydlí taky ve 2+1 (je sice o trochu větší než ten náš), mají dva kluky, bydlí ve třetím patře bez výtahu a zvládají to v pohodě. Samozřejmě by byl větší byt lepší, ale i tak se to dá zvládnout 🙂

alex1
17. únor 2006

my máme koupenej domek, budeme splácet hypotéku asi 20 let, ale v dnešní době to bohužel nejde jinak. Pokud chcete bydlet, musíte se zadlužit. Teďka ho celej spravujeme a začátkem léta se snad nastěhujeme, já už se tak těšííííím 😀 😀 . Taky mám obavy, co bude, až budeme mít dítě, ale když to zvládli jiní, tak to musíme zvládnout taky. Tak uvidíme 🙂

majka07
17. únor 2006

ahoj bublinko, my máme svůj baráček, budeme dělat ještě podkroví, aby měly děti vlastní pokoje atd., vše ale postupně. Dolejšek zatím máme, uděláme novou střechu a pak od toho budeme rozvíjet podkroví, pracovnu apod., ale není nad svoje bydlení....

miky
17. únor 2006

Ahojky, jednou tu už proběhla diskuse na téma: Společné bydlení, tak třeba tam najdeš něco zajímavého (mě osobně dost zaujala):

http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

A jinak co se našeho společného bydlení týče: s přítelem zatím spolu nebydlíme, ale postupem času rekonstrujeme starší domeček, ale jde to pomalu, když se našetří penízky a tak, ale už se to snad zdárně blíží ke konci, takže příští rok už snad budeme ve vlastním 😉

mjanosova
17. únor 2006

Ahojky, my bydlíme ve 2+1 v paneláku, během půl roku bude náš - město ho bude prodávat. Pak bychom ho chtěli prodat a pořídit větší. No a až bude větší byt, pak bude i miminko. Budeme si brát hypotéku, jako asi všichni. Samozřejmě máme taky obavy jak to budeme zvládat až budu na mateřské, ale jak říkáte - nějak se to udělá. 😀

mnauu
17. únor 2006

my si jdeme vybirat domecek, prece jenom budeme potrebovat vic mista nez v nasem bytecku 🙂

heiley
17. únor 2006

ahojky, my jsme pred svatbou resili, jestli si rovnou poridit 3+1 nebo nejdriv mensi (nizsi cena=nizsi splatky) a pak až se po mateřské vrátím do prace, tak se proda a koupi vetsi 3+1 nebo 4+1. Takže jsme se 14 dni po svatbe stehovali do 2+1 🙂

coxa
17. únor 2006

Ahoj, my bydlíme v bytečku 2+1 u manželových rodičů v domě, ale předěláváme si baráček u mojí babičky -ona bydlí v přízemí a my budeme mít první patro a podkroví, takže máme úvěr a už budujeme "svoje". 😉 V létě nejpozději už snad budeme bydlet. Já se tak těším!
Jo a splácení úvěru až budu na mateřské se taky bojíme, ale jak píšou všichni - nějak se to musí zvládnout. 🙂

mjanosova
17. únor 2006

tak tak. Přinejhorším se to dá na rok zastavit - ty splátky. 😀

boruvka
2. bře 2006

Ahoj holky , dříve jsme bydleli s přítelen v podnájmu a pak jsme se rozhodli s tím něco udělat. Nejdřív jsme si chtěli koupit nějaký starší domeček, ale nic pěkného jsme nenašli. Nakonec jsme začli stavět. Máme malý domeček s menší zahrádkou. Teď na jaře by jsme se tam měli stěhovat. Už se moc těšim. S přítelem jsme spíš rodinný typy a nechtěli jsme jít do bytu. Borůvka 🙂

llucinka
16. říj 2006

Ahojky holky, my budeme mít vrchní patro ve velkém b aráku našich rodičů, na jaře vyřídíme úvěr a začneme jenom malou rekonstrukci. Postupně teď kupujeme nábytek (dokud ještě nesplácíme úvěr), z každé výplaty něco a jak tady píšou všichni, zvládneme to taky, když to zvádli jiní. Výhoda snad je ta, že si budeme brát jen půl melounu (možná ani to ne) a splátka bude něco okolo 4.000,- měsíčně, což se dá... 🙂
Tak ať všechny holky najdou to pravé řešení! 🙂

lucieee
16. říj 2006

Ahoj holky, my bydlíme zatím v podnájmu 2+kk, kdyby jsme si byt mohli přispůsoit úpravami podle sebe tak tam krásně vydržíme i s mimčem. Ale na jaře asi začneme řešit úvěr 🙂

makak21
18. říj 2006

Ahojky. Tak my bydlíme s přítelem ve 2+kk, v podnájmu. Zatím koupi vlastního neřešíme, byt je prostorný a s miminkem se tam v pohodě vejdeme. Řešit to budeme, až se vrátím po mateřský do práce. 🙂

petty
18. říj 2006

Když jsme se rozhodli od rodičů odstěhovat do svého, tak jsme nehledali žádné 1+1 nebo 2+1, ale rovnou jsme chtěli velký byt kvůli budoucím dětem, ale nechtěli jsme byt v paneláku. Bylo to náročné hledání, ale štěstí nám přálo a už víc jak rok a půl máme byt 4+1 a u něj svou vlastní zahradu 😵 Byt je v domě, kde jsou celkem 4 byty (i s naším) = bytovka. Pro nás naprosto ideální - nejsme povahy do domku, ale ani do paneláku...No a pro budoucí děti taky super...2 dětské pokoje, vlastní zahrada na lítání, na bazén, na krb, za barákem hřiště, kurty a koupaliště, z oken koukáme na les s rybníkem a do města 8 km 🙂 😵