Bydlení. Plánujete kvůli mimču změnu?

bublinka
16. únor 2006

Ahojky,
zajímalo by mě, zda kvůli mimču plánujete i změnu bydlení (větší byt, blíž k přírodě, rodinný domek atp.). My jsme už před třemi lety získali byt 3+1. Nemáme ho v os. vlastnictví, platíme regulované nájemné, takže to jde. Pohráváme si s myšlenkou jít do vlastního, ale zase plánujeme v nejbližší době přírůstek, takže asi spíš od toho upustíme. Představa zadlužit se na spoustu let se mi moc nezamlouvá, ikdyž je jasné, že jiné řešení není.
Jak to máte vy? 🙂

raduza
18. říj 2006

ahoj holky, my máme 2+1, ale obrovský, asi 70m čtverečních, bohužel teda jen dva pokoje, v cihlovém domě, na supr místě, je to obecní byt, uvažuje se o prodeji, takže vyčkáváme (kompletně jsme si ho zrekonstruovali, takže se nám nechce pryč), příští rok plánujeme mimi, a tak do čtyř, pěti let věku dítěte tady v pohodě vydržíme. A pak se uvidí. Když nám ho prodají, tak ho prodáme a koupíme byt v nové zástavbě a přihodíme hypotéku, když neprodají, tak ho vyměníme s doplatkem za větší obecní byt..

kacabacka
19. říj 2006

Tak my teď řešíme stavbu domku. Bydlíme totiž u manželových rodičů, spolu s jeho sestrou a kamarádem, takže mimčo do 1 pokoje by nepřipadalo v úvahu. Oba pracujem a hypotéku budeme v pohodě splácet a až se splátky trochu ustálí a zvykneme si, tak bude i mimčo. Zatím na něj ani jeden nespěcháme....Do bytu bych nešla, protože se tam platí skoro stejné peníze jako splátky na hypotéku , je to bez zahrady, v zakouřeným městě, a ještě ke všemu by to nebylo naše.

1980mat
24. říj 2006

kacabacka: Sdílím Tvůj názor. Já, ani přítel jsme nikdy nebydleli v bytě a ani tam bydlet nechceme. Vlastně ani nikdo z našeho příbuzenstva nebydlí v bytě. Nedovedu si představit žít v paneláku. Přijde mi ta jako větší králíkárna, ve které se dá tak přespávat a to je všechno. S přítelem bydlíme kousek za Prahou v rodinném domě, který má 6 opravdu velkých místností. Máme zahradu, na které rádi pěstujeme, co se dá, v létě pořádáme grilování, když je hezké počasí, rádi tam obědváme atd. Myslím, že pro děti je to naprosto ideální. Už se těším až budu okopávat na mateřské záhonky a zároveň si moje děti budou kousek ode mě hrát např. na písku. Rodinný dům má své výhody, ale i nevýhody. Když jsem v něm náhodou sama, docela se v něm bojím a je také nutné investovat peníze do oprav apod. Letos jsme jenom několik tisíc dali do barev, když jsme natírali vrata a střechu. A dvě třetiny všech víkendů trávíme úklidem tolika místností. Někdy si fakt říkám, jestli není lepší se na to vykašlat a užívat si jako lidi z paneláků. Ale pak zase převáží ta myšlenka, že pro naše děti to bude to nejlepší, co jim můžeme dát. Zahrada a příroda hned za humny. Praha je blízko. Oba tam dojíždíme za prací.

caira
24. říj 2006

taky planujeme domek ale az tak do 4 let, ted jdeme do vlastniho bytu, tady v Reading nejsou panelaky, takze vsechny byty jsou vlastne bud male domecky i s malickou zahradkou nebo takove pekne apartmany. Jelikoz vime, ze chceme baracek brand new, aby byl presne podle nasich snu, na par let se uchylime k tomuto reseni a do dvou let koupime pozemek v CR a pak si nechame neco postavit. Sice jsem vyrustala v panelaku, ale chceme dum, krasnou velkou zahradu,kde budeme moc vegetit, mit tam svou zahradku se zeleninou atd, bazen atd,spoustu prostoru, kuchyn podle mych predstav atd atd.. takze si rikam, zeto za to stoji jeste par let vydrzet 🙂

jankar
24. říj 2006

Ahoj holky,taky jsme chtěli stavět,ale rozmysleli jsme si to,spočítali jsme si pro a proti a koupili jsme si nový byt,všechno jsme si řekli(jakou koupelnu,stavění příček v bytě,podlahy atd...)bydlíme tu víc jak rok a jsme nad míru spokojeni,sice splácíme hypotéku(co si vzalo město úvěr)a se splácením hypotéky na dům se to nedá srovnat,jsme moc spokojení,byt je velký 3+1 85m,a už nám jen chybý ten třetí člen rodinky 🙂 vyrůstali jsme oba v na vesnici v rodinných domech,ale tady jsme si zvykli velice rychle.

caira
24. říj 2006

jankar: u nas to je o tom, ze chceme v UK vydelat na ten domecek a muj drahy by se do cech i docela rad jednou presidlil..takze preci jen za britsky plat se nam na to bude sporit mnohem lepe.. za ceske platy bysme si nas snovy domek nikdy nemohli dovolit..hadam, ze pri cenach pozemku a pak domku treba za 4mil by to splacela snad jeste dalsi generace..radeji tomu tady teda dame par let a pak si ten domecek poridime. Jako panelakove dite jsem na byt zvykla, ale muj sen je zahradka, kde si deti budou hrat, budeme moct grilovat, nebo snidat na zahrade atd.. 🙂 jsem proste dusi desne romantickej typ 😉

valeriem
24. říj 2006

Ahoj holky, no, my s bydlením jsme na tom byli tak, že manžel dostal darem od rodičů barák. Ale nedalo se tam bydlet, psychicky jsme to nezvládli. Neustále nás tam psychicky terorizoval jeho otec, chodil nás tam psychicky vydírat, nadávat, hrabal se nám ve věcech, až jsme řekli dost, vzali jsme si úvěr, koupili byt 3+1 a tam máme klid, jsme spolu a hlavně, už se nelekáme, kdykoli zazvoní zvonek, klapnou dveře..... 😉

kukuca
10. bře 2008

Ahoj holky, jak byste řešili tuhle situaci?Rodinný dům krásném prostředí, momentálně v něm je 2x 2+1.Jedno má manželova babička s dědou(75 let) a druhé 2+1 s obrovskou terasou máme my. Baráček je přepsaný na manžela, celý ho rekonstruoval. Teď ale nastává dilema, posledná co chceme předělat je střecha a buď ji prodloužíme a přistavíme 3.pokoj(pro děti) s tím,že finančně bysme to asi neutáhli,nebo vyměnit jen stávající střechu bez přístavby a časem spávat v obýváku a dětem nechat ložnici na pokojíček. Jsou tam teda veliké místnosti, ale přeci jennom, bylo by to na dobu, kdy babička s dědou budou ještě na světě.
Už mi z toho hrabe,nevím jak se rozhodnout ☹

s.a.l.o.m.e
24. lis 2009

ahoj holky, moc si přejeme miminko.Máme ale garsonku.Myslíte si, že je lepší si vzít nejdříve úvěr a koupit větší byt, nebo se s miminkem smrsknout v minibytečku a hypotéku si vzít až když budeme znovu vydělávat oba?Čili po MD?Opravdu nevím...jak jste to řešily vy?Financemi na nové bydlení neoplýváme,takže jedině hypotéka.

vejirka
24. lis 2009

Ahojte.
My jsme v září začali stavět domeček, takže bydlet kde bude. Teď už jen, aby se konečně povedlo to mimi 😵 . Ale asi to nebude žádná sranda, mateřská a rodičovský příspěvek jsou dost malé, tak jsem zvědavá, jak to budeme zvládat finančně, na ten baráček jsme se zadlužili asi až do konce života 😒

milinoj
24. lis 2009

Ahoj holky, my v srpnu taky koupili obrovský dům, kde je hodně místa pro budoucí děti 🙂 , zadlužili jsme se úvěrem a ještě zadlužíme na rekonstrukci, ale na mimi pracujeme, pro to jsme přece ten dům kupovali. Přece nebudeme deset let čekat až se z nejhoršího vyhrabeme a pak litovat, že se nám nepodaří zplodit a platit další peníze za umělé oplodnění.

s.a.l.o.m.e
24. lis 2009

vejirka, milinoj - peníze asi nemá cenu až tak řešit, pokud chceme mimi, protože v tomhle státě asi nikdy při dětech nebude peněz nazbyt.Takže nač čekat že 😉

milinoj
24. lis 2009

Přesně tak, zvládli to jiní, zvládneme to my i s dluhama 🙂

s.a.l.o.m.e
24. lis 2009

milinoj: z toho si nic nedělej, my si budem muset taky půjčit spoustu peněz, protože potřebujem větší byt...ale snažím se myslet pozitivně že vše zvládnem, jinak bysme dalších deset let mohli čekat na miminko.

milinoj
24. lis 2009

my už na nic nečekáme - jan na pozitivní těhu test 🙂 Máme střechu nad hlavou, máme se rádi. Je fakt, že si to moc nedokážu představit - malé miminko uprostřed těch úprav, ale máme výhodu, že máme dvě patra a nejdříve budeme rekonstruovat jedno a pak druhé.

s.a.l.o.m.e
25. lis 2009

Bude to fuška, ale to zvládnete...a za pár let vám s tím prcek může i pomoct 😉 😀
No tak nezbývá než popřát aby to bylo co nejdřív...

milinoj
26. lis 2009

s.a.l.o.m.e - děkuji, proto si ty prcky chceme pořídit, aby měl kdo dělat až my odpadneme 😀