Bydlení v azylovém domu. Jaké jsou vaše názory?

crawler
1. lis 2009

Ahoj ,

chtěla jsem se Vás všech zeptat na názor bydlení s dětmi v azylovém domě. Znáte nějakou ženu, které se to týká? Jaké ženy se do azylových domů dostávají a proč? Co si o nich myslíte? Píšu na toto téma bakalářskou práci a zajímal by mě pohled žen s i bez dětí, které mají pronájem, svůj byt nebo si staví dům, žijí s partnerem/manželem a tento problém neřeší...Budu Vám všem moc vděčná za pomoc a jakýkoli názor! Díky, Eva

titkovamiriam
1. lis 2009

poznam zenu co roky rokuce byva po azylakoch-vyrastala v detskom domove,po skole sa hned vydala a mala tri deti po rokoch ju manzel vyhodil z domu a tak s tromi detmi zije takto-deti uz dnes maju 19,14,8...smutne nema nikoho kto by jej pomohol ani sancu niak to zmenit

crawler
autor
1. lis 2009

miriam: moc díky za příspěvek!🙂 člověk má pocit, že někoho né a né potkat v životě něco dobrého (dětský domov, rozpad manželství a pak život po azylácích) :(( opravdu smutné...

petrunka01
1. lis 2009

AHoj.Takl já mám bohužel osobní zkušenost.Půl roku jsme v azylovém domě bydlely společně s mamkou a mladší sestrou.Zjistila jse,,jak snadné je,ocitnout se v takové situaci.Nejsme a nikdy jsme nebyli sociální případy,jen se mamka bohužel podruhé veleice nedobře vdala.V době rozvodu měl její druhý (bohudík leta už bývalý manžel) trvalé bydliště společně s námi v bytě a dělal nám dost peklo.Nakonec to bylo už opravdu neůúnosné,skoro denně u nás byli policisté..takže toto bylo jediné možné řešení,neměly jsme s mamkou kam jinam jít..

petrunka01
1. lis 2009

jinak i ostatní matky tam byly s dětmi převážně kvůli domácímu násilí... ☹

crawler
autor
1. lis 2009

petrunka: taky děkuju - ano je to velmi snadné se dostat do takové situace☹ mě právě nejvíce zajímá důvod, jak se tam žena ocitne a co jsem kde vyčetla a zjistila a potvrzuješ mi to i ty, tak opravdu nejčastěji je to domácí násilí (a pak ještě problémy s pronájmem) ☹((

petrunka01
1. lis 2009

kdybys potřebovala nějaké dolpňující info,napiš mi klidně do IP 🙂

titkovamiriam
1. lis 2009

mozno by bolo dobre keby si nieco navstivila ,sem asi urcite take zeny nechodia....ked tam ziju sotva sa k netu dostanu maju uplne ine starosti...

binki
1. lis 2009

crawler: chápu to dobře, že chceš znát názor těch, kterých se to přímo netýká?
myslím, že do AD se dostávají ženy, které byly podrobeny domácímu násilí (různým formám). myslím, že se jedná o ženy, které sebraly poslední zbytky odvahy a osamostatnily se. svým způsobem asi rezignovaly na věci jako naděje, spíše hledaly bezpečí...myslím si, že takové ženy si zaslouží pomoc, ale je těžké jim pomoci, protože jsem natolik odtržené od lidského tepla, že pomoc neumí přijmout. takže jim chybí hlavně vlídní lidé, šance pracovat, začít znovu a lépe...

petrunka01
1. lis 2009

Binky,tak docela nemůžu souhlasit..jak říkám,prošla jsem si tím,bylo mi 18 a byla jsme v AD s mamkou a mladší sestrou.Hledaly jsme prostě klid,bezpečí,to je fakt,ale mamka rozhodně nerezignovala a pomoc přijímala ode všech,co ji nabídli...Ale je fakt,že jsme možná nebyly úplně typická rodina,co v AD běžně bývá...

macka01
1. lis 2009

aj u nás v dedine chvíľu fungoval AD v škôlke.Väčšinou to boli ženy s malými deťmi.A zrejme zlá životna skúsenosť ich tam doviedla,ked si už nevedeli pomôcť samé.Zrejme utekali ped domacim násilím,ale bola tam aj žena,ktorá mala parnera,ale prišli z nejakého dôvodu o strechu nad hlavou.Ten muž tam ale nesmel bývať,bolo to len pre ženy s deťmi.Je mi ich uprimne ľúto,ktokoľvek sa môže ocitnúť v takjto situácií,je dobre,že existuje pre ne pomoc,aspoň načas.No nech by tých žien a detičiek bolo čo najmenej 😢

crawler
autor
2. lis 2009

moc vám všem děkuju za názory!!!🙂

binki: chápeš to správně - chtěla bych získat, co nejvíce názorů právě od žen, kterých se to netýká - prostě, jak ty ženy v AD vidí? Co si o nich myslí? atd.
Já sama chodím do 2 AD na praxi, takže vím z jakých poměrů tam ženy přišly, ale právě zkoumám, zda si společnost nemyslí třeba něco jiného, jestli mi rozumíte? 😅

lenkavano
2. lis 2009

ahoj crawler myslím ,že ženy s dětma dohání do azylových domů opravdu jen a jen zoufalé situace.myslím si ,že v azylovém domě jsou chráněny a ještě jim to může pomoct,když jsou tam ženy s podobným osudem.nikdy by mě nenapadlo odsuzovat ženu z azylového domu naopak si myslím,že je žena hrdinka když sebere poslední síly a odejde.není nic horšího než trpně snášet tyranství.o křehkých dětech ani nemluvím.

lenkabu
2. lis 2009

Kamarádka porodila v 18, doma s rodiči byla do půl roku situace neúnosná,samé hádky,tak se tam odstěhovala asi na rok. Byly tam hodně Romky, opuštěná stará žena,žena kt. pustili z vězení a pak spousta takových co zažila domácí násilí nebo ženy ze soc slabých rodin,jejich chlap bydlel v mužském azyláku za rohem 😅

misak78
2. lis 2009

Ahoj, dle mých zkušeností se do azyláků dostávají obecně řečeno ženy v těžké životní situaci- pěkně debilní, ohraná formulace... Při naší poslední návštěvě azyl. domu v Havlíčkově Brodě- viz: http://www.cibela.cz/HavlBrod.html jsme se krom žen ze sociálně nezdravých rodin setkali i s maminkou, u které jsme všichni dlouho rozdýchávali její příběh- s manželem a ostatně i svými rodiči rozjížděli firmu. Bohužel rodiče s manželem měli nehodu, ze které se živá vrátila pouze maminka- ikdyž živá... Je na přístrojích a již na nich zůstane. Firma zkrachovala, jí zůstaly obrovské dluhy které nevyřešil ani prodej baráku. S rodiči manžela absolutně nevycházela a tudíž azylák byl jediným řešením. Sama se rozpovídala o tom, že lidi v takových zařízeních měla za póvl.. Když jsme byli http://www.cibela.cz/rybka.html tak tam byly většinou ze své vlastní blbosti, ale opět jak se to vezme. Když nevyrůstáš mezi milujícími, pracujícími a trochu ekonomicky myslícími lidmi, kde máš vidět vzor pro slušné žití...
Můj názor je takový, že né všichni co tam jsou, jsou vyvrhelové. Myslím si, že máme jako společnost vkládat úsilí (i peníze 😎 ) do takových zařízení a především do dětí, které tam vyrůstají

misak78
2. lis 2009

crawler: (ale i ostatní 🙂 ) také o něco poprosím. Také pracuji na bakalářce, ale na jiné téma: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
za vyplnění děkuji.

quika
2. lis 2009

ja som tam v zivote nebola a ani nepoznam nikoho kto tam bol, takze mozno budem mimo, ale ved ked ide o nazor tak napisem 😉
zaradila by som tam hlavne obete domaceho nasilia, a ludi z rizikovych socialnych skupin - napr. takych co vyrastali v domove, alebo v nevzdelanych a nefunkcnych rodinach kde dostali zly priklad ako v zivote fungovat. Ludia ktori maju malo socialnych kontaktov (nemaju rodinu alebo byvaju od nej daleko, malo znamych), takze im nema kto pomoct, su menej vzdelani, mierne podpriemernej inteligencie a z roznych dovodov znevyhodneni aj na trhu prace (napr. Romovia) preto si vo svojej situacii sami nevedia pomoct. Ojedinele su pripady ktore su mimo tejto charakteristiky, ale ocitli sa v zlej situacii nestastnou nahodou, napr. aj tie obete domaceho nasilia mozu byt "normalni ludia", len mali smolu na partnera, aj ked si myslim ze cim ma clovek lepsie rodinne zazemie a vzdelanie, tym lahsie nasiliu odola alebo ho vyriesi inac.
mozno by to mohlo vyzniet ze takychto ludi povazujem za nejakych luzrov, ale nie je to tak, ja si skor myslim ze ide o ludi ktori len mali v zivote viac nestastnych okolnosti nez ostatni, ale snazia sa riesit svoju situaciu aspon v ramci obmedzenych moznosti (asi by mohli vyberat kontajnery a dat deti do domova, ale nespravia to, snazia sa fungovat najlepsie ako vedia).

ada32
2. lis 2009

do azyloveho domu sa moze dostat ktorakolvek zena.staci ak si vezme partnera ktory nadobudol ich byvanie pred manzelstvom .po rozvode nie je povinny zabezpecit zene a detom byvanie.len ubytovanie.
a pokial je zena na svoju smolu nezamestnana alebo na MD a nema rodinu,ktora by jej poskytla pristresie,tak nema sancu zaplatit sebe a detom prenajom bytu napr.
nemusi to byt romka ani zena bez vzdelania.zalezi vsak potom na jej zivotaschopnosti a inteligencii ako rychlo sa odtial dostane.
obetou domaceho nasilia sa moze stat ktokolvek.aj dievca z usporiadanej rodiny.
a pokial je ta rodina prikladne malomestiacka,tak dceru s detmi nemusi prijat spat.

ja si teda tiez nemyslim,ze tam byva len póvl.

panterka
2. lis 2009

crawler, já mám kamarádku, která má azylový dům na starosti

crawler
autor
3. lis 2009

Ani nevíte, jak jsem vám vděčná za vaše názory! 😉)) Překvapuje mě, že se vlastně všechny shodujete 🙂

panterka: tak to máš jistě názor takový už hodně ovlivněný reálnou situací - teda jestli se o tom s kamarádkou bavíte - jestli tě můžu poprosit, tak budu ráda i za tvůj názor🙂

můžu vám přihodit jednu situaci ženy, která také vedla do AD i když jen na pár dní.
Byla to žena původem Češka, ale již několik desítek let žila v Kanadě - chtěla se "než zemře" podívat zpátky do vlasti. Ale, co se nestalo - okradli ji, cestovala sama a byla najednou bez kufrů, dokladů, kabelky,...neměla nic...policie ji dopravila do AD, aby měla kde přespat a zde zůstala asi 5 dní, než si zařídila vše potřebné a mohla se vrátit zpět do Kanady se slovy, že do ČR se už netouží vrátit 🙄 ...i takové ženy mají zkušenost z AD...