Bydlíte v bytě nebo máte baráček? Jste spokojeni?

skuli
11. čer 2008

Tak my bydlíme ve 2 pokojovém bytě,ale máme ho předělaný na 3 pokoják.Chtěla bych svůj menší domeček se zahrádkou.Pěstovala bych tam kytičky i zeleninu a měla bych 2 psy,králíky a slepice 😝 Je to ale spousta práce kolem takového baráku.Co vy,měnily by jste?

kristi
24. říj 2008

no, tak na strom bych asi uz nevylezla 😀 😀 😀

stavba
24. říj 2008

Hm, ale ta představa, dospěláci lezou po stromech, hrají na schovku,... 😀

johanda
24. říj 2008

co se týká těch kamarádů - faktem je, že třeba na sídlištích bude asi děcek více. Tady v blízkém okolí je asi jen 5 rodin s dětmi, které se scházejí na hřišti před naším domem. Do školy, kam chodí starší dcera (i do další blízké školy) vozí hodně rodičů děcka auty bůh ví odkud, což je při velikosti zdejších ulic docela o hubu. BTW venkovská škola - to je velké pozitivum života na vesnici, málo dětí, rodinná atmosféra, děcka se navzájem znají, rodiče a učitelé taky - to mi ve městě docela chybí.
PC je pro děcka neskutečně přitažlivý, já se jim ani nedivím, naše šestiletá pařička by u něj taky dřepěla od vidím do nevidím, ovšem existují kroužky, které ji baví a kde tráví čas i jinou činností než čučeením na DVD nebo pařením.

mumumu
24. říj 2008

Ad paneláky a pískoviště...u nás to naštěstí tak není, jednak já se do pískovištních komunit nehrnu a jednak se tam nehrnou moje děti, takže si vyhrajem různě v trávě, lese, k programu patří i cesty busem ze školky, různý procházky, návštěvy, babičky, výlety na kolech, výlety autem za město...je toho mraky. A docela šťastní jsme i přímo pod okny bytu v parčíku na plácku na basket, hrabou se tam v hlíně, já sedím na laviččce pod stromy a manžel mi přinese kafe...jako na vsi🙂

sirinka
24. říj 2008

ach jaj...
lenkabu zase opytam, ktore prace na dome naviac oproti bytovke ti tak hrozne vadia?
chaty? viete, preco slovaci a cesi vedu rebricek v ich mnozstve? udajne ked za socializmu sa nedalo nikam cestovat, ludia si aspon takto dopriali dobrodruzstvo a zmenu prostredia...mna by teda dnes nebavilo jazdit stale na to iste miesto, zvykneme si prenajat lesacke chaty, vzdy niekde inde a je to super...a netreba udrzovat a platit dane a pod. 😉
deti? na sidlisku v meste je vacsi vyber kamaratov (akurat, ze vacsina z nich bude sediet casto za pocitacom) ale je tam aj vacsie riziko tzv. nevhodnych kamaratov, prave preto, ze na dedine skor poznate z akej rodiny pochadza dieta a tak...
konicky...ked je niekto sikovny, zvladne ich rovnako v byte ako v dome, akurat mi vadia ti chudaci psici v bytoch a to ze chudaci majitelia maju problem po nich zbierat vykaly...a preto som rada za nas vlastny travnik, kde moze moje dieta bez problemov santit...

kristi
24. říj 2008

sirinka: sekani travy, nosit popel z krbu, starat se o kotel, kdyz treba zhasne. Je tam vetsinou vic oken na umyti, stromky, plevel v dlazbe - ale to debatujeme o nicem

bubca
24. říj 2008

Baby, každému proste vyhovuje niečo iné, tak to akceptujme a buďme šťastné, že každá môžeme bývať tak, ako chceme 😉 🙂

sirinka
24. říj 2008

sekanie travy...kto aku velku zahradu chce, takze u nas necela hodka, popol z krbu je len super bonus k prijemnym vecerom pri ohnicku, nas kotol sa restartuje stlacenim dvoch gombiciek...cca 3 sekundy. okna mame ako na 4 izbovom byte + pre mna velka vyhoda okno na wc a kupelni, ale tie su malicke. stromy? pekne rastu, obcas k nim prisypeme ten popol...fakt je to o nicom, tvrdit, ze na dome je ovela viac roboty...proste uz nezijeme v rezime, ked vsetci v domoch mali obrovske uzitkove zahrady a vsetky opravy na dome si robili sami...
ja som napr. neznasala umyvanie spolocnych priestorov a vynasanie odpadkoveho kosa...najme ked par dni nesiel vytah 😠 😉
suhlasim s bubcou...na vsetko sa najde plus a minus a kazdy ako si zariadi 😵

kristi
24. říj 2008

sirinka, ja se s tebou nehadam. Ty furt reagujes stylem, ze me chces presvedcit, jak se to super. Ja si to nemyslim, ale nerikam, ze jednou nezmenim nazor, to az me proste tenhle zivot prestane bavit a bduu hledat klid a jiny vyziti

yvetta
24. říj 2008

uplny suhlas s poslednym prispevkom od kristi ako pise aj ja som na tom tak isto 🙂

dai
24. říj 2008

hupcza,
musim na teba zase reagovat 🙂
preco si myslis ze v bytoch su pidibalkoniky? ja byvam v malom byte ale balkon ma cez 6 metrov stvorcovych a na presadzanie kvetin mi to bohato staci - ono ich zas vbyte nie je az tak vela - fakt je ze to naozaj medzi moje konicky nepatri...
druha vec - preco by si clovek mal davat bycikel, korcule, kociar... do nejakych spolocnych sklepov - neviem, bud si byvala alebo poznas len nejake komunisticke krtince alebo neviem z kadial tieto predstavy beries... u nas ma kazdy velku pivnicu, ktora je na urovni garazi, cize nemusis to ani po schodoch vyvlakat, pekne cez garaz si vsetko vynesies von. Mam vela kamaratov a ani jeden nezije v byte ktory popisujes ty... Moji rodicia ziju dokonca v komunistickom panelaku, ale tiez v nom maju satnik a dole pivnicu, kde sa vsetko pekne zmesti...

tej pripomienke co sa spominala skorej, ohladom navstev - to som nepochopila... to akoze do bytu nechodia navstevy? nasa obyvacka teraz ma 20 metrov a navstev sme v nej mali habadej - a myslim ze sa vzdy citili ludia dobre ( a to som tam robila oslavy aj o 20 a viac ludoch... ) Teraz sa stahujem do bytu kde ma obyvacka 70 metrov stvorcovych... presla som vela domov ked sme teraz chceli sa stahovat, ale ani jeden taku velku obyvacku nemal 😒 takze tolko k priestoru....

ale myslim ze my sa uz rozchadzame v principe 🙂 ja si neviem predstavit zit na dedine... aj ked som nad domom niekedy uvazovala, tak to bolo vzdy v spojeni s mestom, jednoducho som mestsky typ, viem ze niekomu vyhovuje aj dedina - napr. moj ocko o tom sniva... ja by som tam asi zomrela od nudy 😖

sirinka
24. říj 2008

kristi no ved ani ja sa nechcem hadat, asi sme to nejako zle pochopili...ja som zase mala pocit, ako ludia z bytov vidia vsetky tie negativa na dome, ktore v podstate nie su alebo nie v takych rozmeroch...pripadne sa najde podobnost medzi bytom a domom a uz sa trochu motam hehe, proste na kazdy argument existuje protiargument...

mne velmi vyhovovalo byvat v byte v ba kym sme nemali dietatko, diskoteky, kavicky v centre a pod...
teraz ma do centra nic netaha, diskoteky ma momentalne nelakaju a k avionu a vsetkym nakupnym centram v jeho okoli t mam autom 10 min...dokonca sme do trnavky chodili plavat. do obcodu inac ako autom nechodim, lebo robim iba velke nakupy, raz-dvakrat do tyzdna, takze aj keby som mala obchod peso pod nosom, tak by som sa iba vlacila s tazkymi taskami v oboch rukach a musela by som tam zajst castejsie a to ma moc nebavi...

dai kua teda obavycku 70m2 ti na jednej strane zavidim...to kolko ma potom cely ten byt rozlohu? ale na upratovanie ja by som si asi nasla v tom pripade vypomoc...chichi 😀 u nas je cela obyvacka zahadzana hrackami.

zuzulik
24. říj 2008

🙂 tak ja som cely zivot zila v byte , V Prahe som zila v byte 3 roky a teraz byvame v domceku ...a viem,ze panelak eeee....este keby to bol byt v nejakej malej zastavbe ,max. do 3 poschodi,tak to by som si na starobu este mozno dala povedat...ale teraz ani nahodou 🙂 som spokojna v domceku, zahradku nemame velku,takze velka a casovo narocna praca s nou nie je a mna bavi praca so zeminou,kvietmai a pod, ukludnuje ma to 😉 ... vsetci susedia su v nasom veku, plno deti, takze idealne, blizka dostupnost do Prahy ,paradaicka 🙂....ale do nejakej odlahlej dediny, kde by som nikoho nepoznala a kde by bol priemerny vek nad 50 by som asi ist nechcela 😉 uprimne.....

stavba
24. říj 2008

Tak obývák o rozloze 70 m2 bych chtěla vážně vidět, 😕 ale rozhodně ne uklízet. To už vyjde nastejno bydlet v domě.
Nevím, jak je to jinde, ale já pocházím taky z paneláku, kde jsou společné tzv. kočárkárny a ke každému bytu náleží pouze malý "kamrlík" cca o rozloze 4m2, takže žádná sláva.

zuzulik
24. říj 2008

dai a cely byt ma aku rozlohu? 😉

sirinka
24. říj 2008

stavba hej, aj v nasom panelaku to tak bolo, spolocna "kocikaren" a jedna pivnica, ale moji svokrovci maju tri alebo styri pivnice, z toho jedna bola spolocna pre styri rodiny, k tomu garaz hned pri bytovke a este maly kusok zahradky...podotykam, ze tie bytovky boli postavene zhruba v rovnakom case, takze rozdiely sa najdu....a tie nove su postavene vacsinou o dost luxusnejsie ako to byvalo kedysi, ale zase tie ceny su nehorazne...

johanda
24. říj 2008

dai -70 m obývák - to bydlíte něde v loftu, ne? Krásné bydlení, ale za ty prachy raději barák s mega zahradou a pár dovolených u moře 😀 Naši mají halu asi 5x6 m a vždycky se mi to zdálo hodně velké, 7x10 je rozloha mírně nadstandardního dvoupokojáku 😅

binki
24. říj 2008

bydleli jsme v garsonce, 1kk, 1 plus 1, vilce, státním bytě i v zahraničí...já beru cokoliv, kde mám svoje miláčky 🙂

stavba
24. říj 2008

Když porovnám ceny bytů ve městě a rodinného domku, tak i kdyby byl rozdíl milion, tak za cenu většího soukromí a možnosti lepšího vyžití to dám.

maart
24. říj 2008

.....tak damy, kdyz se ted podivam z okna a vidim vsude to listi, vsechny kere, suche kvetiny a jine plodiny, ktere musim ostrihat, shrabat, vykopat, ocistit...tak bych fakt radsi ten bytecek....bo tedy pro mne to prace je 😀 ...fuj, nemam rada podzim v baraku 😉 !

stavba
24. říj 2008

Tak takovýhle podzim je na prd v baráku i v bytě. Nejlepší je uvařit si velký hrnek dobrého čaje, schoulet se pod deku a čekat na jaro. 😅

dai
24. říj 2008

johanda,
ten byt nie je az tak obrovsky, ma to 150 metrov - ta cena je vysoka, som spominala ze by sa zato dal kupit domcek v okrajovej casti bratislavy... my sme hladali, ale nenasli 😒 chvilu sme rozmyslali aj nad stavanim, ale nie sme tie typy ( stavaju mi asi traja kolegovia a tie ich historky su skor do hororu ako do realneho zivota-nato by som asi nervy nemala ☹ ) a domy su v bra strasne drahe, vacsinou stare s pre nas nevyhujucou dispoziciou 😖 takze znova prestavba 😢

rozhodli sme sa pre byt - je v uplnom centre kde naozaj mozem chodit pesi... ( doteraz sme vsade chodili autami...) a spominala som ze to ma aj malu terasku asi 11 metrov, ktora je taka stvorcova, takze sa tam fajn zmesti male pieskovisko... velikansky park pod oknami a vyhlad aky som nevidela v ziadnej casti ba - na ten sa fakt tesim 🙂
- myslim ze kazdy kto byval v novostavbe tak vie ze sukromia je tam habadej ( doteraz ako som spominala sme byvali v bytiku - 50 metrov plus 6 balkon a bolo tiez super, len sa uz nejak zaciname s malickou tlacit 🙂 )
- myslim ze binki to krasne napisala - byvat sa da vsade stastne - ked su tam ti spravni ludia 😉

dai
24. říj 2008

inak pomoc na upratovanie som mala uz teraz, kedze pracujem a pri malickej som nestihala zehlit... toho sa nemienim vzdat ani v tom velkom byte - cas je luxus a nemienim ho stracat upratovanim 😢

stavba
24. říj 2008

Tak to gratuluju k tak velkému bytu, takových moc není, i náš dům má skoro o 50 metrů míň.

krista
1. pro 2008

kalerat • 1d • 29. listopad 2008 v 19:39
Ahojte, chtěla jsem se zeptat, jak to máte s bydlením? V jak velkém bytě/domě bydlíte s rodinou? Je to pro vás dostačující nebo plánujete stěhování?

My bydlíme v bytě 2+kk, 50 m2, máme jedno dítě a už je nám byteček docela malý. Takže uvažujeme o stěhování.

lucenek • 1d • 29. listopad 2008 v 19:41
ahoj marky, taky to máme podobně snad cca 2-4m čtvereční navíc....ale dělali jsme kompletní reko sami...na větší..hlavně nájem asi nebude tak to zatím zkusíme vydžet, ale domeček mám na prvním místě kdyby prémie sportky spadla mě do klína, a to nejmín 7+1 😀 😀 😀

janulle22 • 1d • 29. listopad 2008 v 19:42
ahojky...my sme taky 3 a bydlime v 2+kk 55m2...zatim to tak nechame sme v pronajmu...ale uvazujeme o koupi ale zatim ty ceny jsou nad nase fin.moznosti 😒

janette4 • 1d • 29. listopad 2008 v 19:45
my máme 3-izb.byt,malý má svoju izbičku, ale je ozaj dosť plná, a to som chcela,aby tam ostalo čo najviac miesta.Veď len oblečenia má viac ako ja s mužom dokopy. 😀

bibula • 2d • 29. listopad 2008 v 19:46
my sme dvaja dospely-a dve deti-mame 3izb.byt -74m2----byva sa nam dobre,zatial sme v ondrikovej ozbicke,potom bude spalna v obyvacke-je to velka miestnost tak to budeme nejak riesit.
inac sme radi,ze rodicia maj udom so zahradou-aspon sa mozme tam vybehat a vyrelaxovat.inac by mi to asi chybalo. 😅

kristi • 1d • 29. listopad 2008 v 19:46
my jsme v 1+1 v najmu, cca 45m, od unora snad ve svem 2+kk - 63 m, stacit nam to musi

kalerat • 1d • 29. listopad 2008 v 19:47
Luc no taky spolíhám na sportku. Nedávno jsme měli asi pětkrát po sobě pátou 🙂

Jani taky bysme to ještě chvíli vydrželi, ale u nás je ještě ten problém, že bydlíme v půdním bytě, takže máme zkosené stropy ☹ Takže ještě míň prostoru.

kalerat • 1d • 29. listopad 2008 v 19:48
Krsti 63 m na 2+kk je super 🙂

lucenek • 1d • 29. listopad 2008 v 19:48
kal to byl můj sen půdní byt..střešní okno..... 😵 když už tak aspon tak

kristi • 1d • 29. listopad 2008 v 19:50
Kal, jo to je.....je to dobrej byt. To nam tedka vymerili jeste o 2m2 vice, predtim mel vymeru 61.

gedren • 1d, 31tt • 29. listopad 2008 v 19:51
Mame byt 3+1 56 metru, dotedka v pohode, ale jak delame nejaky zmeny ve vybaveni pred prichodem druhyho mimina (stehovani Helenky do velke postele apod.), tak uz se tu zaciname citit stisnene 🙂...hlavne v zime je problem, ze neni kde susit pradlo, tak v podstate jedna mistnost je vyhrazena jenom na to 🙂. Ale uz se nam snad brzo dostavi domecek a tam bude mista dost (no teda zadna brutalni rezidence to nebude, ale aspon o jeden pokoj vic 🙂). Kdyby tenhle byt mel o malinko vetsi pokoje a balkon, tak asi vydrzi dlouho i pro dve deti.

aponchie • 1d • 29. listopad 2008 v 19:54
mame 3+1 cca 79m2,je velkej a pomerne ustavnej ,mistnosti paradni,zadne dlouhe nudle,zdene jadro ,obrovskej zachod s umyvadlem i koupelka velika,jen bez balkonu a navic ja nejsem bytova..sere me to v byte jak nikdy..sousedi,splachovani,hadky,bouchani dverma,vytahy,somovni schuze atdatd,potrebuju prostor aspon dalsi dve mistnosti,pudu a hlavne zahradu!!takze dalsi stace co nas ceka je domecek snad brzy 🙂

lenkabu • 1d • 29. listopad 2008 v 19:55
Byt 2+1 65 m2 s balkonem,jedno dítě a je mi to malý 😅 Chci větší...MM chce 3 děti a já trvám na tom že každý bude mít svůj pokoj i když třeba mrňavej.A do baráku nechci,tak nevím kde skončíme 😅 😀

lucenek • 1d • 29. listopad 2008 v 19:56
apon mě sere to stejné co tebe navíc pod náma notorická hulička, vedle notorická kočkařka nekastrovaných koček to je teda vážně síla a nad náma lesby...nic proti nemám ale ty jejich hlasité mejdany v noci mě pěkně seruou o jejich vzdychání ani nemluvě 😅

kili • 2d • 29. listopad 2008 v 19:58
my máme teraz 2+kk nejakých 46-48m2, ale na jar najneskôr hádam v lete by sme sa mali sťahovať do domu 😵

aponchie • 1d • 29. listopad 2008 v 19:59
no prave ty vogo ja lezim a snazim se usnout,myslenky plujou a naraz hekani jak opice,ale fakt!!!celej barak zacal vstavat a mlatit oknama,bylo leto 23hodin a ozralec nad nama si vzal do postele nejakou devecku ale holky to bylo vazne jako opice ty skreky!ja sem musela vzbudit manzela at si to poslechne pac to se neslysi jen tak ona dela uuuuuaaaaa a furt dokola a to mame dvorek za domem a ozyva se to jak prase,nekdy haze flasky rovnou z okna pac je namtenej,jinak tu mame tmavolidi v dome jednu rodinu celkem se to da,ale ja je nechapu jsem ze Zlina a tam tolik nejsou teda skoro vubec a tady vesim pradlo a jedna stoji pod oknem a naraz zacne nesmyslne rvat co si jako co cumis ty pi*o nevidis ze tu sem ja 😀 😀 😀 ja sem fakt sla do kolen,jsou desne sprosti,jdeme pesky s malou po schodech a zase si povidaji dole u vytahy ty pi+o videla sto ?a furt dokola ale jinak je klidek zadne romale u nas neprovozuji 😀

kili • 2d • 29. listopad 2008 ve 20:02
lucenek 😀 , ako nezávidím ani sa nevysmievam, ale fakt si to vtipne napísala 😀

kalerat • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:02
Luc jj střešní okna jsou super, malej je z toho úplně hotovej. Vždycky ráno, roztáhnu žaluzie a on kouká na nebe 🙂 Ale taky hned víš, co se venku děje, zda prší atd.

apon no to se ti nedivím. My jsme měli do loňskýho roku sousedy, který se neustále hádali a pouštěli hudbu nahlas. Teď už tady nebydlí a je zde naprostý ticho.

Gedren my máme naštěstí sušárnu, takže jsem za ní ráda. Jinak prádlo suším na balkoně, ale jen když je hezky.

Lenkabu tak pro 3 děti by byl byt opravdu malý. Tak to jsem zvědavá jak to vyřešíte. 🙂

aponchie • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:03
hele soused pod nama kutil tim,uz tri roky musi delat co jeho stara nakaze ona je totiz vojanda z povolani ing jak hrom nese se jak kruta a vsecko patri ji i byt vsecko on je tam jako podnajemnik ale vzala si ho az to vsecko zaplatila vycurane 😀 😀 tak ona rozkaze a on vrta a boura a prestavuje treba v 9vecer v nedeli v poledne atdatd prost eparada,posledne delal 5tydnu kuchyn a vrtal denne jak hrom mala uz plakala a drzela si usi a ja si rikala co tam furt sakra vrta a sousedka sla na vyzvedy a prej ten magor na starou zed a omitku navrtaval sadrokartonove panely aby nemusel delat omitku chapes to??ja ho ted vytopit tak se posere jak se mu to odlepi 😀 😀 😀 😀

lucenek • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:04
kili 😀 a abych ještě upřesnila soused vedle má oblibu v 7 ráno či ve 23h přibíjet tu rámeček tam poličku...ale on je to takovej hodnej dědulka...že tomu to sem tam odpstím no.... 😀
kal já miluju když prší a kape to na sklo.....když máš normál okna tak čekám až se do kapek opře vítr, takhle bych nemusela 😀

lenkabu • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:05
apon:vytop ho 😉

kalerat:jedině véééélikej byt 😀

janulle22 • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:06
my chceem jeste jedno ale 3 pokojovej bytecek by nam stacil ale je to tady drahy... 😖 proc sem se nenarodila milionarum... 😅 😀

aponchie • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:06
ja si pockam az se to stane samo od sebe pac jeste mame starou kuchyn,ale ani nemam naladu ju rekonstruovat pac tady nechci zit a vim,ze driv nebo pozdeji pujdeme..ale treba s emalicke nechca rozlije hrnec s vodou 😀 😀 😀

kalerat • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:07
Luc to máš pravdu, když prší tak se bezvadně spí. Ovšem když začne pršet ve chvíli kdy máme otevřený okna přímo nad hlavou 😀 tak tě vzbudí mokro na obličeji. A nebo když začne sněžit 😀

kili • 2d • 29. listopad 2008 ve 20:07
tak to som rada, že v spálni v dome nebudeme mať tie strešné okná, lebo mne by to asi vadilo. Teraz máme na parapete furt kvetináč, lebo nič iné som nevymyslela, lebo som nemohla spať, keď naň kvapkalo 😝

lenkabu • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:09
My bysme akutně potřebovali rekonstruovat koupelnu a vyměnit kuchyň ale taky se mi nechce když tu nebudu žít ... teda místo je skvělý,ale holt je to malý ☹

aponchie • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:13
ja jsem mela predlouhou debatu s manzelem a co tak mame v rodine baraky a kde sme kdo bydlel atdatd a ja muzu zodpovedne rict,ze bych nechtela,ale zadnou rychlou novostavbu za zadnou cenu teda ne,pac mi prijde,ze je to tak humpolacky delane a strasne rychle na ukor kvality to je samej sadros nikde nedas poradne nic na zed pac to neudrzi vsude se to loupe praska pracuje a sem tam neco spadne nekd hehe,ja si myslim,ze najit nekde nejakej starej baracek po nekom samo ,ze suchej,dobrej krov,zaklady a zdi to ostatni je kosmeticka vec je lepsi hlavn eje tam puda a vetsinou takovej forhause je poctive stavenej a myslim,ze domky na vesnici co jsou lidma rukama vydrene postavene nas prezijou i nase deti uplne v pohode nez nejakej ted sem posledne videla okal.cz myslim v cekarne u lekare super vec za 3mesice se stehujes,kurna jak to muze bejt kvalitni? 😲 vyhrat ve sportce a chtit novej barak tak leda z cihel a tvarnic max a delanej rukama a poradne 😎

lucenek • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:14
apon v tom s tebou souhlasím..... 😉

suki • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:25
my máme 2+kk 50m + 7m balkon a zatím nám to stačí v pohodě, stejně jsme furt jen v pokoji s kuchyňským koutem a v malým má pokojíček malá, kde spí. My spíme na rozkládací pohovce-kvalitní a ložnice nám ani nechybí. Samozřejmě větší by byl lepší, ale zatím to neřešíme, spíš až bude další, tak nám asi nic jiného nezbyde, ale musím říct, že i tak bychom to tu nějakou dobu vydrželi ve čtyřech 🙂 😉

tweety22 • 1d, snž • 29. listopad 2008 ve 20:32
ahojte, my mame byt 3+1, cca: 97m2, kuchynu mame spojenu s obyvackou, to je na nezaplatenie pri malych krpcoch , maly ma velku izbu takze v pohode tam dame aj surodenca... chyba nam vsak pivnica alebo garaz kde by sme uskladnili lyze, bicykle atd. taktiez nemame vytah a slapeme na 3.poschodie ale inak sme spokojni

kalerat • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:32
apon tak to máš naprostou pravdu 😉

kalerat • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:34
Tak to já vím, že bych v novým bytě chtěla balkon a výtah.

lenkabu • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:35
Kuchyň spojená s obývákem je můj sen 🙂

kalerat • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:37
Lenkabu spojená kuchyň s obývákem je super.

kalerat • 1d • 29. listopad 2008 ve 20:39
My teď vybíráme nový byt a hodně se soustřeďuji na to, co mně ve starým bytě chybí. 😉

johanda • 2d • 29. listopad 2008 ve 21:02
bydlíme v 2+1, 80 m2, ovšem debilní hala, ze které vede 6 dveří, čož teda vylučuje téměř veškerý nábytek kromě botníku, věšáků a polic na jediné stěně kde se vyskytujou pouze 1 dveře. K bytu je zděný sklep, ale bohužel nepoužitelný, jelikož pravidelně vykrádaný, takže veškeré sezónní a jiné bebechy skladujeme na balkóně, což není ideální, že. Chtěli bychom s přikoupit protější 1+1, paní ho bude prodávat, no uvidíme, jestli budeme schopni uspokojit její finanční požadavky 😅

lucenek • 1d • 29. listopad 2008 ve 21:16
jo je to fajn spojit kuchyn s obývákem, vytěží se tak z minima maximum 😉

johanda • 2d • 29. listopad 2008 ve 21:20
taky to chcem tak udělt - kuchyň + obývák, ale u nás je to z nouze ctnost, já bych nejraději samostatnou kuchyň s vchodem do jídelny a obývák mimo místnosti s jídlem a jezením. Dispozice většiny bytů včetně toho našeho to ale neumožňuje 😒

lenerka • 1d • 29. listopad 2008 ve 21:38
ahoj kalerat

tak my jsme na tom stějně jako vy
máme byt 2Kk v Praze na Proseku také 50m
máme jen jedno dítě,ale skoro už 2leté
je nám to malé
minulý týden jsme podepsali smlouvu na koupi nového bytu opět v Praze 4KK
příští rok by to mělo být postavené už se těším
do baráčku bych nešla,máme chajdu to stačí

kalerat • 1d • 29. listopad 2008 ve 22:16
Lenerko tak ať stavba dopadne dobře a vy brzo bydlíte. 🙂

lenerka • 1d • 29. listopad 2008 ve 22:35
díky snad jo
už maj hrubou stavbu a dávají i plastová okna
takže stavba jede
a budu mít i balkon
jen je blbý,že tam nebude výtah,ale naštěstí my budeme mít 2patro tak to ještě jde 😉

a o čem uvažujete vy?

kalerat • 1d • 29. listopad 2008 ve 22:38
lenerka tak to je super, že nekupujete něco co ještě nemá ani základy.
My máme vyhlídlý byteček 3+1 s balkonem, výtahem a 2 sklepy 🙂 Tak snad to vyjde. Moc si to přejeme. 🙂

mikalove • 1d • Včera v 07:53
mi sme si kupili rod.dom a nemenili by sme ,byvame tri roky vo vlastnom,konečne pokoj a súkromie 😎

kalerat • 1d • Včera v 08:05
Mikalove, domeček je taky náš sen. 🙂

kristi • 1d • Včera v 09:25
ja z toho zase az tak velkou vyhodu nevidim, spojit ten obyvak s kuchyni, mne by stacilo, kdyby byla ve zdi dira, abych byla v obraze...jinak smrad z jidla a tak, to me v obyvaku temer vse nacuchne apod.

kalerat • 1d • Včera v 09:27
kristi tak to máš naprostou pravdu, to je fakt velká nevýhoda ☹ Já když třeba něco smažím a mám prádlo v obýváku, tak ho musím okamžitě uklidit, jinak by páchlo 😠

kristi • 1d • Včera v 09:32
no prave, ale zase mista to usetri hodne, zvlast kdyz clovek opravdu v kuchyni jen vari a ji se nekde jinde, no. Jenze ted uz se snad ani sam. kuchyne nedelaji, v kazdy novostavbe je to spojeny.
proto ja bych chtela rekonstruovanej starej obr. byt.

kalerat • 1d • Včera v 09:36
no právě teď sehnat byt, kde je kuchyň zvlášť je něco. My ho máme vyhlídlý, tak snad to klapne 🙂

kristi • 1d • Včera v 09:43
to preju hodne stesti 🙂

janickabez • 1d • Včera v 09:49
ahojky Kalkoušku, prvě tě předem moc zdravím... ty víš jak to u nás je ... takže taky zvažujeme, že začneme během 2-3 let stavět, druhý mimčo bychom chtěli za 4- 5 let, takže každopádně už do novýho, většího a hlavně bez naší babičky, ted nám budou prodávat od města konečně byt, takže se snad bude od čeho odrazit a začít...

add kuchyně, já mám raději kuchyň oddělenou, hlavně kvuli smradu z vaření a zád se mi to být takový nepěkný, když honíš třeba chlebíčky pro návštěvu a pak přijdou a člověk to má všechno v kk roztahaný a je to vidět z obýváku, ale zase kvuli dětem bych nerada aby rostly v kuchyni...takže pokud si budu moct do svýho domečku jednou vybrat tak to budu řešit asi nějakou mobilní příčkou ....

lucenek • 1d • Včera ve 13:08
janičko, my to tak máme teda kuchynoobývák a nemyslím si že by by u nás smarad z vaření, jednak tím že používám digestoř, a jednak i tím že původní stěna co tu byla není vymlácená až do stropu....takže máme dřevéné furta takže si myslím že ten tepý vzduch se drží nahoře a jakoby prostor oddělený je...ale zas když používám frtiŤák tak smrad je i na hajzlíku..... 😝 😝 😝

nikes • 1d, snž • Včera ve 13:10
tak my pomalu dokončujeme rekonstrukci cca 40 let starého domu a kdybychom tenkrát věděli, co nás vše čeká, tak si vedle postavíme nový domeček. Ono totiž , když stavíte nový domek, tak to jenom roste, ale při rekonstrukci musíte navíc i bourat, takže práce o to víc. Rekonstrukce nás stála už něco přes milion a to tak že 60% jsme si dělali sami. Cca ještě Kč 300 000,- nás to ale bude stát. Rozpočet jsme měli max.na Kč 700 000,-, ale některý stav. materiál šel o víc , jak 100 % nahoru, takže taky proto to navýšení. Ale místo je to nádherné,z oken máme výhled na Beskydy, velká zahrada, kde se dají postavit ještě tak 2 domy. Ale je pravda, že i malý domek by nás dnes stál kolem 2 mega (a to pouze tehdy, když si něco na domečku uděláme svépomocí)a když dnes vidím, jak na nás začíná dopadat ta hosp. krize a jak se propoušt a všude panuje velká nejistota, tak jsem nakonec ráda, že jsme nešli do vyšší půjčky. Holky, přeji Vám, ať si každá splníte ten svůj sen o bydlení

lucenek • 1d • Včera ve 13:11
nikes ty provokaterko 😀 😀 😀 tak to ti vážně zavidím.... 😵 a přeju samozřejmě 😉

nikes • 1d, snž • Včera ve 13:31
luci, moc děkuji, ale neboj, ty se taky dočkáš. Moje kamarádka pochází z 5 dětí a všichni se tlačili v malém bytě. Proto vždy chtěla mít malý domeček. Letos se ji to konečně splnilo a po 5 letech dostavili domeček. Taky neustále zvažovali , jestli mají jít do hypotéky nebo ne, ale její muž je naštěstí hodně manuálně zručný, takže si taky toho hodně udělal na domečku sám. Pokud by můj manžel taky nebyl man. zručný, tak bych do vlast. domečku rozhodně nešla. Ono se to totiž hodně prodraží, když si na vše musíte někoho najmout a i když třeba platíte někoho z ruky, tak je to docela pálka

lenerka • 1d • Včera ve 13:46
kalerat

my tam budeme mít garáš s úložním prostorem 😉
a doma kombálek
to mám i těď a plně ho využívám
vejde se mě tam i kočárek 🙂
ten výtah mě bude chybět 😖 ale snad to přežijem
já taky se ségrou dupala do 2patra bez výtahu
je to jen 4poschoďový a tam výtahy nemusí
proto je tan byt levnější-ušetřili na výtahu
konečně budeme mít vlastní pokoj .i kačka třeba přijde i sruhý mimčo??? 😀

nanyka • Včera ve 13:47
tak to je pravda..ten môj síce manuálne zručný je, ale chodí domov raz za dva mesiace ☹ čiže stavba je na mne - a keďže chodím do práce, veľakrát som mimo svk, tak sa to pekne naťahuje..ale nám to nevadí, keďže bývať máme kde a zatiaľ deti nemáme..
a odborné práce si radšej zaplatíme - máme po známosti ľudí, takže práca je odvedená fakt kvalitne 🙂

kalerat • 1d • Včera ve 14:25
janicko tak to je super, že vám prodají byt a taky hodně chápu, že chcete bydlet sami 😉

Nikes jj to ti věřím, tchánovci takhle stejně dělali rekonstrukci chaty, která je asi 50 let stará. Soused, který to dělal, říkal, že lepší to bylo celý zbourat a postavit novou.

Lenerka tak to je super, garáž, i kumbálek. My kumbálek máme taky v bytě a můžu říct, že jsem šťastná, protože tam můžu schovat naprosto všechno
🙂

janickabez • 1d • Včera ve 14:27
jj už aby to bylo, jinak zkončím u chocholouška 😀 😀 , já bych chtěla i malou prádelnu/sušárnu a šatničku...ale nevím, zda se budu moct takhle rozšoupnout....

kalerat • 1d • Včera ve 14:34
jani taky bych skončila. Já bych s rodiči ani jednoho z nás bydlet nechtěla.
A kde budete stavět?

janickabez • 1d • Včera ve 14:36
to ještě nevím, ještě je to daleko ale už bych to chtěla začít tak nějak dávat do kupy, ale musíme ještě počkat, až co Michal v práci (až se vrátí z MD) , ale asi to budeme situovat někam mezi Brno a Vyškov , zatím okukujeme pozemky

kalerat • 1d • Včera ve 14:42
Tak hodně štěstí při hledání pozemku 🙂

kili • 2d • Včera ve 14:45
ináč, ako tu hovoríte o tých 40-50r stavbách, že radšej zbúrať a postaviť nový. Tak mňa fascinuje, že niekomu vadí (ako napr. MM), že nejaké moderné stavby z dreva al. z iných materiálov vydržia LEN 70-100 rokov. Tak mi je to také smiešne, že za 100r. budú už zas iné požiadavky na bývanie a ten dom čo teraz postavíme zo super pavnej tehly bude už hotová zrúcanina, kotrá nebude mať dostatočne veľký izby alebo čo já viem čo ešte v budúcnosti bude, niečo ako pristávanie pre nejaké vznášadlo na streche 😀

kalerat • 1d • Včera v 15:05
kili já jsem psala o chatě, která byla šitá horkou jehlou a byl tam hlavně použit materiál, který se teď už nepoužívá a není zrovna zdravý prospěšný

kili • 2d • Včera v 15:08
kalerat, však dobre, ale čo bude za 100 rokov? aj aj potom ten dom bude z materiálu, ktorý sa už nebude používať a možno bude aj zdraviu škodlivý

kalerat • 1d • Včera v 15:23
kili za 100 tu už nebudeme 😝 a určitě máš pravdu, kdo ví co bude za 100 let, dle mého to budou hodně moderní domy/byty, o kterých se nám teď může tak maximálně zdát.

aponchie • 1d • Včera v 15:45
jen aby ty moderni nebyly na ukor te kvality za kazdou cenu 😀

nanyka • Včera v 16:10
zlatý stred - to je naše pravidlo, ktorého sa pri stavbe držíme 😎
najlepšie je, keď obchodníci vychvaľujú a presviedčajú o kvalite takých noviniek, ktoré nie sú odskúšané na trhu ani 5 rokov 😒

nikes • 1d, snž • Včera ve 20:44
ono se ta rekonstrukce vážně prodraží. Kdo rekonstruoval, tak mi dá za pravda. Ono totiž musíte někde odvážet zbourané cihly a pokud to nechcete někde tajně vyhazovat, tak se Vám to pěkně prodraží. Navíc, si to nemůžete udělat přesně podle svých představ, ale musíte brát ohled na původní stavbu. Např. jsme odstraňovali ipu z balkonu a byl toho celý kontejner. Stálo nás to kolem Kč 15 000,- a to ještě s velkou slevou, protože tam pracuje můj táta. V rozpočtu jsme vůbec nepočítali, že se bude dělat nová podlaha, ale zjistili jsme, že pod škvárou betonu, jsou prohnilé a nekvalitní trámy, takže jsme na Vánoce sháněli suché trámy a tak bych mohla pokračovat.Ono se třeba jinak spravuje starý domeček, který byl postaven poctivě, ale to vážně hned na první pohled nepoznáte. Dokonce i odborníci měli původně názor, že stropy v domě jsou v pořádku, ale po určité době se zjistilo, že to tak úplně není pravda. Teď potřebujeme vyvložkovat komín a zasílala jsem poptávku asi 20 firmám. Nejlevnější cenová nabídka byla Kč 40 000,-, takže jsem akorát naštvaná, že jsme rovnou při rekonstrukci domu neudělali nový komín, protože by nás to cenově vyšlo podobně. Náši mladí sousedé zdědili velký dům a ten kluk si úplně všechno dělá sám a to je mu teprve 25 let. Říkal, že ušetří a jinak on je velký puntičkář, takže vše je opravdu super a kvalitní a sám říkal, že by nikoho domů nepustil, aby mu tam něco dělal. Pracoval 5 let ve stavební firmě a ví, že když se na něco spěchá, tak ta kvalita jde stranou. My jsme měli dobré reference na pokrývače a přesto nám tato firma z původních 3 týdnů, dělala novou střechu přes 3 měsíce a konečná cena byla skoro o Kč 100 000 více, než původní cenová dohoda. A ve finále jsme střechu po cca 2 měsících reklamovali, protože nám kolem komína zatékalo (když byl déšt společně se silným větrem) a oni to přišli spravit až po 10 měsících. 😠 Takže i kladně reference nebudou zárukou kvality. A takových příkladů mám kolem dost.

kili • 2d • Včera ve 20:54
nikes, tak to ste sa natrápili a asi ešte natrápite.

aponchie • 1d • Včera ve 20:57
jste,ze mam v rodine elektrikare a zedniky a ti jsou k nezaplaceni 😎 ne kazdy domecek je skryte zavadnej,ale je to na stejno cenove to i to akorat s rekonstrukci to nejde naraz,ale treba postupne..nasi rekonstruovali baracek 15let prubezne,ale za to si ho hodne vazi a maji k nemu vztah lepsi nez k nejake novostavbe,ale ja mluvim pouze v pripade,ze zdedim nebo vyhraju penize 😀

telinka • 3d • Včera ve 21:00
tak my mame drevodom , sme s nim nadmieru spokojny...MM by asi trafil slak keby sa musel stale murarom doprosovat 😀 a ma to aj nesporne vyhody...odhliadnuc od toho ze naklady na vykurovanie su neporovnatelne nizsie , ked vyhorime , netreba nic burat , staci pozametat a mozeme ist nanovo 😀 😀 😀

kili • 2d • Včera ve 21:02
teli 😀
mne jedna známa hovorila prípad jej známich, čo si takto dali postaviť barák, ale ani ho nestihli poistiť a vyhoreli. Ževraj nejaká chyba pri výstavbe, ale neviem, že či sa súdili a či vyhrali. Ako toto by bolo na mašlu 😖

kili • 2d • Včera ve 21:05
ináč, ja by som chcela radšej starší dom, je tam tá atmosféra, vyrastené stromy..., tu nie je nič 😝 a ani dom nie je taký aký by som chcela, lebo okolnosti boli proste také, že dom si začali stavať rodičia ale napokon sa ta budeme sťahovať mi.

telinka • 3d • Včera ve 21:07
no my uz tahame 9ty rok a je to ok....stavala nam ho super solidna firma , ktora este stale existuje...a teraz sa na dom od nich caka 2 roky....takze dufam ze sa nam nic podobne nepritrafi 😉

telinka • 3d • Včera ve 21:09
kili...secko bude...a atmosku si vyrobite vlastnuuu 😵 aj stromy narastu skor ako sa nazdas 😉

kili • 2d • Včera ve 21:09
teli, ja som počula, že ako drevo stále pracuje tak steni pukajú a stále treba niečo opravovať. je to pravda? či to len od určitých firiem. akým spôsobom to máte robené vy. A ako dlho ho stavali? A tiež k tomu vykurovaniu, ževraj strašne rýchlo taký dom vychladne, takže akonáhle sa ochladí treba kúriť, že nedrží dobre teplotu.

nikes • 1d, snž • Včera ve 21:14
jojo, taky máme v rodině dost řemeslníků , ale ten materiál se zaplatit musí a vážně je to pálka. Např. naše střešní krytina šla během 1 roku o 40% nahoru. Ono se dá rekonstruovat i 20 let, ale Stav. Úřadu to nevysvětlíš. Ono to není , jak za komančů, kdy se na nějaké černoty tak nehledělo. Dneska si to Úřady docela dost kontrolují a musíš mít povolení pomalu na každou hloupost. Kili, to máš pravdu, ještě se natrápíme. A mám strach, aby nám stav. úřad nenařídli, abychom si pořídlili čističku odp. vod. Nějakých Kč 60 000 ,- navíc vážně nemáme. ☹

telinka • 3d • Včera ve 21:19
kili tak to mas pekne skreslene informacie....to ti urcite nepovedal nikto kto v drevodome byva 😠 drevo precuje a puka to je pravda este sem tam aj teraz pukne ale uz len zriedkakedy , ale u nas netreba zatial nic opravovat a steny su sice tenke...tzv. sendvicove panely v ktorych je izolacia mineralna vlna a z vonku mame polystyren a praveze tieto domy maju super izolacne vlastnosti.....mame prizemny...4 izby + kuchyna sjedalnou a mesacne platime za plyn 1500 sk a to nam este aj vracaju nieco....takze rocne neprekrocime 1200 kubikov , ale minuly rok bola tepla zima tak sme prekurili len cosi okolo 1000 kubikov a to nemame krb...kurime len plynom a este aj vodu nam zohrieva plyn 🙂
stavali nam ho 4 dni...len hrubu stavbu s krovom , bez okien

kili • 2d • Včera ve 21:22
teli, info mám od môjho muža, tak to tak aj vyzerá, on bol totiž vždy proti "alternatívnostiam" 🙄 , takže keď tak počuje len to zlé

telinka • 3d • Včera ve 21:27
kili...MM hovori ze kto chce postavit dom a nezodrat sa pri tom stavia z dreva , a kto sa chce narobit jak hov..o tak muruje 😅

kili • 2d • Včera ve 21:29
😀
mne sa tie drevené tiež celkom páčili, ale nepoznám niekoho, kto v takom býva, tak som vôbec nemohla manželovi oponovať 😀 . Tak fain, že som spoznala teba, lebo nie je isté, či budeme v tomto bývať dlho, dosť možné, že sa neskôr budeme chcieť sťahovať.

telinka • 3d • Včera ve 21:32
no tak ak sa ti to nedajboze pritrafi tak kludne dojdi na exkurziu 😉

kili • 2d • Včera ve 21:35
OK, nie je to tak ďaleko, v Skalici máme rodinu, tak možno niekedy po ceste sa zastavíme 😀

telinka • 3d • Včera ve 21:37
😵 😵 😵

nikka.vo • 1d • Včera ve 22:26
Bydlíme ve 2kk 45m2 (státní) a zatím to stačí, ale větší by byl lepší, protože syn nemůže dostat k vánocům to co bych pro něj chtěla, protože to nemáme kam dát (např. kreslící tabuli, velké auto ..je toho víc) , velká postel se nám sem pro něj nevejde, takže tak jako tak bychom do roka byt měli vyměnit a snad se zadaří. Po druhém dítěti půjdeme snad do svého...
Nemáme rádi v bytě zbytečnosti, nábytek a vybavení je minimalistické, žádné zbytečné krámy, nemám ráda přeplácanost, takže tím nemám pocit, že bychom se tu tísnili, ale 3kk je 3kk 😒

renka9 • 2d • Včera ve 22:28
ahojte,mozem sa zapojit aj ja do debatky?byvam 10 rokov u svokry,v jednej izbe sa tlacime 4 osoby.ide mi to uz riadne na nervy,tato nasa izba je velky bordel,to sa neda ani upratat,zvlast,ked mam baby s vecsim vekovym rozdielom.mame tu len postele,pocitac, hracky,knihy,zosity... a mladsia spi uz rok medzi nami,v postielke nechcela a postel sa uz nezmesti.svokra nam nechcela vypustit ani jednu izbu navyse/dalo by sa/ 😢 ale na jar sa konecne budeme stahovat do vlastneho 🙂 🙂 🙂 v maji 2006 sme zacali svojpomocne stavat domcek/u svokry na konci zahrady/tak sa veeeeelmi tesim 🙂 🙂 🙂

kili • 2d • Včera ve 22:32
tenka, tak to si viem predstaviť, že ako sa tešíte. to už si hádam škrkáš dni v kalendári 😀
my máme tiež večný bordel, veci nie je kam dať a tak sa válajú všade. Ale je to celkom usporiadané /2+kk/ tak, že malí majú veľký plac na hranie

renka9 • 2d • Včera ve 22:49
kili,no mala by som asi zacat skrkat...ani si to neviem predstavit, my styria,sami...dievcata budu mat kazda svoju izbu,my svoju spalnu,velku obyvacku s kuchynou. na nabytok zatial nemame,ale to nieje podstatne.vlastne,kuchynu uz mam takmer komplet.

kili • 2d • Včera ve 22:52
renka, bez nábytku ešte viac miesta, ťa odvezú na psychiatriu, lebo sa z toho zblázniš 😀

nanyka • Včera ve 23:33
renka, tak to ťa obdivujem..bývať v jednej izbe 4 ☹ - to by si mala dostať medailu za statočnosť
super, že staviate domček, držím palčeky

hupcza • 23tt • Dnes v 08:23
renka: tak to by mě zabilo ...mám lekhou klaustrofobii - nesnáším malé prostory a moc lidí v jedné místnosti (dočasně to samo zvládám, ale na život ...brrr)
když jsemse z baráku přestěhovala poprvé do bytu všem jsem vykládala, že to je strašné, jak máme malý byt (objektivně byl samozřejmě dost velký 3+1, 74 m2) ...první, na čem jsem začala po přestěhování sempracvat bylo stěhování do do domu (hledání, pak zařizování).... manžel byl tehdy spíše lehce proti (byl z bytu a tak mu to přišlo luxusní)
dnes bydlíme ve starším domě se zahradou a je to manžel, kdo šílí, že až budeme mít dvě děti,bude nám to tady malé (před třemi lety byl dostačující ten byt 😀)

katrin21 • Dnes v 08:34
telinka , kili..
my staviame z kociek.. niezeby sme sa chceli narobit, ale susedia maju sendvicove domy, videli sme to od pociatku a nechceli by sme to... mam pocit , ze keby prisiel riadny víchor , tak im to vietor vezme.... ved aj v amerike, kde su same tornada, blbci stavaju len montovane domy a potom placu, ze icm to vzali prinajlepsom strechu, alebo aj dom.... nie je a nemoze to byt tak pevne , ako stavba... ale zas je to dobre pre tych, co nechcu, alebo nevedia stavat.. nas sused, profesor na VS, je super, ale priznal si, ze v zivote by dom nepostavil, nema o tom ani sajn, takze lepsie bude montovany za 3 mesiace.. OK, ale ked sa da, tak radsej stavat....
ano, ono to ma izolacne vlastnosti a pod.. aj sa to mori prosti skodcom... ale na STV2 davali asi pred rokom, ako vo Francuzsku maju obrovsky problem s termitmi, co sa rozsisuju ak do oblasti, kde predtym neboli a "zeru" im domy... bol to taky prirodop. film o parazitoch a skodcoch... Znamy bol teraz v amerike a hovoril, ze tam maju vsade len montovane domy, a len celebrity maju vily z tehal a pod... je to proste drahsie... a aj u nas.. Takze asi preto sa aj u nas stavaju montovane domy... financie, pohodlie + kratkost casu.. tak neviem.... ja som za mury...

nanyka • Dnes v 09:45
katrin, nedávno som tiež bola v usa a keďže staviam domček, tak ma presne táto otázka zaujímala a dosť som s nimi o tom pokecala..
v prvom rade ich stavajú tam, kde sú časté zemetrasenia - to by im ani tie tehly dom nezachránili - a hurikány..
a ako mi vraveli, sami nerátajú s montovanými domami na dlho - napríklad vraj po takých 20-30 rokoch začne dom páchnuť 😒 😝 .. ale teda amerika a svk sa nedá príliš porovnávať..
ja by som taký dom tiež nechcela..pripadá mi to ako dočasné riešenie..ale každý nemá na drahú stavbu a hlavne, ak im stavba súri..my nemáme ešte deti, ja som na to sama, takže ideme tak lážo plážo.. 😀

telinka • 3d • Dnes v 10:15
katrin....viem porovnat kvalitu byvania v murovanom dome... v ktorom som zila29 rokov a v drevodome...komfortna vlhkost vzduchu....ziadne suche kasle...je tu proste ovela lepsia klima a k tomu pachnutiu...teraz su modernejsie technologie ako pred 20 - 30 rokmi ....moja teta byva v okali uz cez 20 rokov a nic im tam nepachne a ani ho neodfuklo a to sa ani neda porovnat so sucasnou drevostavbou....ale kazdy si vyberie to co mu vyhovuje 🙂
a cena vobec nebola kriteriom pri vybere druhu domu....vobec nas nevysiel lacnejsie ako murovany...ja nepotrebujem pol metrove mury pre pocit bezpecia 😅

titkovamiriam • 3d • Dnes v 10:26
ja byvam vo velikanskom dome,na prizemi su rodicia,ja na poschodi 3izby + veci oklo byvania a este tak bokom ma bracho 3 izby ,v jednej teraz byva marekova babka-priatelova mama. 😀 ,mame zahradu,tichu ulicu tak pohoda

nikolet02
1. pro 2008

mi máme svoj nový dom v ktorom bývame 4roky,máme síce úvery,pôžičky,ale kto ich dnes nemá 😖 ,ale ja som bývala v dome a v byte sa necítim moc dobre a hlavne deti môžu skákať a vybehať sa,kde v byte je to obmedzené a máme krásnu záhradu 😀 takže ja som za dom ,ale chápem,že nie všetci majú takú možnosť 😕

mkr
8. pro 2008

tak já bydlela v bytě, postavili jsme baráček a je to moc pěkný, kvůli dětem, ale kdybysme neplánovali děti nešla bych do toho

skuli
autor
20. pro 2008

Jsem vás teď hodinu dočítala 😝
aponchie-jak jsi psala o tom sousedovi,jak si užíval s kočkou,tak my máme za ložnici obývák souseda o něco mladšího než jsem já.Moc se těším, až budou mít s kočkou co tam s ním bydlí mimino a bude tam klid.Někdy mají televizi puštěnou nahlas,že nemůžu usnout a párkrát se stalo,že si to rozdali v obýváku,to byla taky síla.Ale nic proti kámošce,která bydlí naproti v baráku a vedle má sousedy,kteří se co druhý den šíleně hádají.A když se nehádají,tak se usmiřují v posteli a kámoška tam slyší všechno.Je z nic na nervy,tvrdí,že ta mladá holka heká schválně tak nahlas,aby ji naštvala 😀

saska.t
20. pro 2008

Ako dieta som byvala v klasickom panelaku v 3 izb. byte. V dnesnej dobe zijem v rodinnom dome s jednym poschodim (podkrovie) a uz nikdy by som nechcela byvat v panelaku. Akurat barak je horsie a dlhsie upratovat ako byt, ale ta zahrada a terasa su na nezaplatenie ....

skuli
autor
21. pro 2008

saska.t-To jo,ani nemluv.Od jara do podzimu ráno vyjít před baráček s teplou kávičkou 😝