Bydlíte v bytě nebo máte baráček? Jste spokojeni?

skuli
11. čer 2008

Tak my bydlíme ve 2 pokojovém bytě,ale máme ho předělaný na 3 pokoják.Chtěla bych svůj menší domeček se zahrádkou.Pěstovala bych tam kytičky i zeleninu a měla bych 2 psy,králíky a slepice 😝 Je to ale spousta práce kolem takového baráku.Co vy,měnily by jste?

gucz
11. čer 2008

my bývame v miniatúrnom trojizbovom bytíku, a nemáme balkón 😢 😢 😢 , to je pre mňa strašné, ale po dome nejak ani netúžim, aj keď aj to má výhody

majina
11. čer 2008

zatím bydlím v bytě 3+1 ale je dost veliký a jsem za to moc moc šťastná! Se ségrou máme společný veliký pokoj, mamča se nám vejde do nemší ložnice 😀 Celý byt máme úplně nový, nejstarší je kuchyň které jsou 3 roky a nejmladší je obývák kterému jsou 4 měsíce 😀 😀 😀 Vlastně balkón... ten je asi 2 týdny 😀 Chybí nám už jen koupelna se záchodem a ta se bude předělávat příští rok.... takže už konečně nemáme ten starý komunisticky narychlo stučený byt 😀 😀 😀 90% věcí už tu není původních... přes podlahy, dveře, okna, topení.... no prostě všechno předělané, zazděné, nově probourané atd. 😀

Ale můj přítel má domeček... co domeček, barák jako kráva a k tomu ještě zahradu! No vůbec se tam netěším a taky dělám vše proto aby jsme tam vůbec jednou nebydleli 😖 Néééé že by se mi tam nelíbilo... je to tam hezký ale barák není nic pro mě!

sakura77
11. čer 2008

my sme najprv byvali v byte,v centre mesta-co malo svoje vyhody,teraz byvame v domceku so zahradou,tak to je jasne zeo sa neda ani porovnat,hlavne teraz kvoli malemu,kym sme boli sami,nejak moc mi ani byt nevadil,ale momentalne "vypustim"maleho von ,a mam "veget" 🙂 takze urco by som nemenila,aj ked je tu stale co robit

majina
11. čer 2008

A sousedy máme skvělé... já si na bydlení v paneláku nemůžu stěžovat! Jsme tady jako veliká rodina 😀 Nikdo nikoho neotravuje, vyhovujeme si, pomáháme a všem to vyhovuje 😉 🙂

trixi
11. čer 2008

ahojte, ja som vyrastala v panelaku, a od malicka som tuzila byvat v RD, ten sen som si splnila pred skoro deviatimi rokmi a som velmi stastna, ze sa mi to podarilo. Zahradku mame sice malicku, ale staci aj to. Teraz ked sa narodil maly si uvedomujem ake vyhody ma byvanie v dome. Nemusim riesit aky kocik aby sa mi vpratal do vytahu, ak by nejaky vytah bol, kam ulozit kocik a pod. A hlavne nemusim riesit zle susedske vztahy.

moniq
11. čer 2008

Cauky
Ja vlastne poznam len zivot v panelaku :@)
Ale akurat tento rok by sme mali dostavat baracik a tak som moooc zvedava ako sa tam bude byvat.Nikdy pred tym (ako ma muz presvedcil na baracik) som neuvazovala, ze sa prestahujem do domu, dokonca ked mi pred rokmi jedna vestkina povedala - kupite si byt no prestahujete sa do domu - myslela som , ze jej sibe , ze je popletena.No a nakoniec to bude fakt tak - pred rokmi som si kupila byt , no tento rok sa prestahujem do domceka :@)

liviky
11. čer 2008

ahoj,
tak my bydlíme ve 2+1 dva dospělý,dvě děti a obrovskej pes,....máme sen domek,ale zase na druhou stranu,máme byt blízko centra a zároveň pod barákem krásnou chráněnou krajinnou oblast s řekou 🙂 ,skoro většinu času trávíme venku,takže byt je jen jako úložna a místo k přespání,prroč vrážet pracy do předělávek,nebo se honit za mamonem,když tak si raději užíváme života,než bychom dřeli a dřeli,no ne? 😀

jmisa
11. čer 2008

Jako dítě jsem bydlela ve velkém domě na venkově, po matuře jsem se zabalila a odešla do Prahy, kde jsem se pak i vdala, byt máme 2+1 a pokud se zadaří dítko, budem ho muset upravit, ale do barájku bych nechtěla, leda bych byla tak majetná, že bych si na každou práci mohla někoho zjednat, protože můj manžílek není technicky nadán. A dům by musel být v Praze, mám ráda všechno u nosu.
Tak mým snem by byl byt o něco větší a s obrovskou terasou na jihozápad 🙂

vojtisek2007
11. čer 2008

Ahojky,
tak já jsem jednoznačně pro domeček 🙂 🙂 🙂 . Myslím,že bydleního jsem vyzkoušela dost - jako malá s rodiči na klasickým panelákovým sídlišti, hrůza a děs, nikde jsme si nemohli hrát, na trávník se šlapat nesmělo, u dětského hřiště posedávali důchodci a ječeli na děti ať nekřičí, strašný, pak jsme se s našima přestěhovali do baráčku - 2km za město, pohoda, zahrada, klídek - sousedi super - do města na nákupy kousíček, buď na kole, nebo i pěšky, akdyž jsme líný tak autem....Pak jako velká 18-ti letá holka jsem potřebovala být v centru dění a koupila jsem si byt na ještě větším sídlišti než co jsem bydlela jako malá - vydržela jsem tam přesně rok víc ani ťuk - pak už s manželem jsme šli do 12km vzdáleného městečko-vesnice do obecního bytu (taky nic moc, má sice svoji zahradu, ale polovinou bytu je na hlavním tahu na prahu a co si budem povídat, je to děs) a budujeme si svůj domek...už chybí jenom podlahy a koupelny - už se táááááák těším - máme tady všechno, hřiště pro děti, školku,školu, 3 obchody, bezva bus i vlak spojení do okresního města - my teda používáme auto, doktory. Takže až dobudujeme domek a přestěhujeme se (prý na konci prázdnin) tak budu nejšťastnější člověk na světe 😀 😀 😀 - a zahrada kolem jenom tráva - žádný záhony a zelenina a tak jenom terasa, bazén,a trávník co nepotřebuje moc udržovat a maximálně 1 malej pes.

martina.d.
11. čer 2008

ahojte,
my máme 3+1. Prostredie tiché a škola, škôlky, obchod, parkovisko, zeleň a preliezky po ruke. Takže celkom fajn. Vždy sme s manželom túžili po chate pod horou, ale pri dnešných astronomických cenách je to u nás nemožné mať aj byt aj chatu. Tak sme sa rozhodli, na jeseň ideme stavať domček, nie veľký, ale taký, ako sa stavali voľakedy, dlhý a užší. Pozemok sme kúpili v krásnom prostredí pod horou - vlastne tá nás obklopuje z oboch strán a je veľký 11 árov. Takže sme dve veci skĺbili do jednej. Ja sa aj teším. Na to ticho, kľud, deti sa budú môcť von vyšantiť a pod. Byt sa samozrejme musí predať a ešte sme si na to vzali úver. Takže, držte nám palce s vybavovaním, lebo v tomto skorumpovanom meste to mať ľahké na úradoch nebudeme. Presviedčam sa o tom každý deň. NEPREHÁŇAM. 🙂 🙂 🙂

aguaverde
11. čer 2008

Tak my s přítelem bydlíme na vesnici na statku 😅 na tokovým tom klasicky starém 😵 byl to můj sen a miláček mi ho splnil.....máme velkou zahradu,dvůr,velký dům takže děti si mají kde v budoucnu hrát 😵 máme spoustu zvířat od 4psů,přes divokýho zajíce až po hada,ale drůbež a dobytek teda nee 😔 to bych nesnesla.....my máme jen mazlíčky 😵

nikes
11. čer 2008

tak my právě dokončujeme rekonstrukci velkého staršího domku s obrovskou zahradou a už ted se těším, co vše na zahradě pro malou vybuduji. Bydlíme s mými rodiči, ale máme zvláštní vchod, takže se s nimi třeba 2 dny nevídíme. Naši mají 2+1 +soc. zařízení a my máme 5+1 + soc. zařízení, takže pokojů máme až až a na to, že máme pouze jedno dítě je to až moc. Aby máma nemusela neustále chodit po schodech a zvonit na nás (máme zvláštní vchod ke kterému vede venkovní schodiště), tak jsme si pořídili vysílačky a voláme si. Naštěstí mám skvělé rodiče, kteří se nám absolutně do ničeho nemontují a chodí k nám jenom když je pozveme, jinak je jim to prý hloupé. Do svých 16 let jsme s bráchou a rodiči bydleli v paneláku a pak si naši koupili domek.Vyzkoušela jsem si i jako svobodná bydlet v paneláku a dokud nemáte děti, tak je to v pohodě, ale teď když máme malou, tak si nedovedu představit, co bychom dělali v paneláku. Neříkám, že všude, ale jak vidím ve městě ty paneláky, které stojí rovnou u hlavní cesty, tak lituji rodiče, kteří mají děti a bydlí tam.Člověk nemůže děti nechat samotné před barákem. Další výhodou v domku je to, že Vám nemusí být trapné vůči sousedům, když jsou děti trošku hlučnější. Já volím jednoznačně domek a ta práce, co je kolem domku za to rozhodně stojí. Můj manžel říká, že by v bytě umřel a nedovede si představit, že by přišel domů a neměl pomalu co dělat. Ale každý to máme jinak.

deina
11. čer 2008

Vyrastla som v RD, ale s manzelom byvame v cinziaku. Je to krasny trojizbovy byt, kompletne prerobeny podla nasich predstav, je tu balkon, vela priestoru, sme takmer v centre mesta, vsade to mam blizko, ale ... hladame si domcek, to sa proste neda porovnat. Najma pre niekoho ako ja, kto v dome vyrastol, je to tu niekedy tazke - susedia vsade (pod podlahou, za stenou, nad plafonom 😀), vsetko je pocut, je tu rusno, chyba mi to ticho, zahrada (aj ked je tam viac prace), domace zvierata, stromy a kvety.

ilci
11. čer 2008

tak já vyrostla na baráku na vesnici, každou volnou chvíli se makalo na zahradě a na poli
kvůli dojíždění za prací jsme si s manžou koupili byt ve městě, ráno brzo vypadnem a večer se vracíme, jsem ráda, že udělám základní údržbu bytu
máme všude blízko - obchody, lékaři, školka, škola, tchýně 😀
mým snem je mít domek s malou zahrádkou ve městě (dojíždět asi budeme pořád), protože opravdu těch míst pro děti, kam se můžou beze strachu vypustit a hrát, moc není
stačí mi pejskaři, co po svých miláčcích neuklízí a je jedno, jestli je to na trávě na sídlišti nebo na dětském hřišti
😠

ilci
11. čer 2008

co se týká klidu, tak právě na vesnici byl větší rachot, tady v bytě si paradoxně užívám klidu 😀

sloboda4
11. čer 2008

ahojte, aj my sme sa pustili do stavby domu, takže dufam že tak do 1,5 sa aj prestahujeme.....byvanie v panelaku je stale horsie a horsie...........pomaly každa druha rodina ma psa, samy štekot a o vykaloch na chodnikoch, ihriskach a pieskoviskach ani nehovorim fuuuuuuuuj ked sprchne pomaly už ani akna nebudeme moct otvarat ako to smrdi 😠 😠 😠 🙄 🙄 ☹
o parkovani pred domom ani nehovorim, ked pride clovek okolo 20tej vecer domov tak može parkovat akurat tak na autobusovej zastavke.... 😒

už sa tesim na ten pokoj v dome, kopec miesta, cistucka a vonova pokosena trava 😵 , kavicka na teraske ... jaj nech to už je 😵 😵

misicka455
11. čer 2008

Tak my bydlíme v domečku, sice nás tu je jak psů, ale vyhovuje nám to a za panelák bych neměnila 😀

malaskoricka
11. čer 2008

barák= dom...
ja by som sa v byte asi zadusila 😲

kristi
11. čer 2008

nejprve jsme s manzelem bydleli v pronajmu 1+1, pak jsme si koupili domecek za Prahou a rekonstruovali ho, vydrzeli jsme v nem 1,5 roku a jsme zpatky v Praze, koupili jsme si 2+kk s predzahradkou v jedny rezidenci v centru, takze pro nas ideal. Doufam,ze uz to nebudem moc menit

ella1
11. čer 2008

tak my momentálne bývame v byte,ale v 4-bytovke,je to vlastne akoby rodinný dom,kde sú 4 rodiny,máme dvor,každý vlastnú záhradku a aspoň nie je tak smutno. 😀 máme stromčeky=bio ovocie 😀 trávnik a bazén.
je to super,predtým v paneláku mi to liezlo na mozog 😝
nabudúce sa sťahujem do domu k moru. 😵

dadous
11. čer 2008

Ahojda my bydlíme v bytě 3+1. je to velky zděny barak s velkou zahradou, takže je to super jit si sednout v letě s kafíčkem ven. Vzali jsme si na to s přitelem hypoteku a docela to zvladame. Ale v domečku u moře by se mi taky moc líbilo 😉

berunka
11. čer 2008

ahojky my jsme zatim s manzelem v podnájmu,uz takhle bydlime tri roky, je to 2+kk. Ale nejdele v srpnu se stehujeme do vlastniho bytu 3+1 se zasklenou lodzii pres obyvak a kuchyn. Oproti tomu co mame ted je to vysneny velky byt. Je 2x vetsi nez to,co mame ted. V srpnu budu cca v 5 mesici,takze si budu moct jeste vse v klidu uklidit,pripravit apod.Uz se na to moooc tesime.Baracek by samo nebyl k zahozeni,ale uz hypoteka na byt je docela sila,takze jsme radi,ze jsme si mohli poridit aspon vlastni byt.

hanybany
11. čer 2008

Ahojky,
letos v lednu jsme zkolaudovali náš nový baráček - bungalov s připraveným podkrovím, tedy 4+1 a půda 🙂 Začali jsme spolu bydlet v mini 2+kk a jak zde bylo již psáno - sousedi 😠 i konání na wc bylo slyšet, neřknu-li hádky i usmiřování (sousedů) 😖
takže jsme šli do stavby baráčku. Trvalo nám to 1 a kousek a byla stěhovačka....Sice máme od banky 20 let natvrdo, ale za to sobotní ráno na terase to za to stojí 😀
Baráček máme na vesnici, kde občasnká vybavenost super - školka, škola, úřad pošta, potraviny a 2 hospůdky 😀 Je pravda, že do zaměstnání sice dojíždíme autem, ale zatím to vyhovuje 🙂
Jinak bych neměnila!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

Přeji všem, kdo sní o baráčku brzké splnění snu a těm, kdo bydlení v bytečku, hlavně klídek a hodné sousedy 😀

leninn
11. čer 2008

my bydlíme druhým rokem v baráčku a já jsem nesmírně spokojená a šťastná 😲

zuzla2
11. čer 2008

vyrastale som v RD a teraz byvam v 4i (teda skoro) byte...a ak raz budeme bohati,tak si postavime domcek 😀

consti
11. čer 2008

Já jsem zvyklá na velký dům a proto jsem vždy v domě chtěla bydlet, ale v malém...no a nakonec bydlím ještě ve větším domě, než ve kterém jsem vyrůstala 😅 .Má to své výhody i nevýhody.Výhodou je soukromí a prostoru, že i kdybychom měli 4 děti, tak budeme mít všichni své soukromí 😀 , máme zahradu a přitom jsme kousek od centra 😉 .Nevýhodou je to, že kolem baráku pořád lítáte a něco spravujete, vylepšujete a to nemluvím o úklidu 😅 . Ale nestěžuji si, za byt bych neměnila, to si nedovedu představit 😎 .

berynka
11. čer 2008

Ahojky,
jsme v bytě, který je pro naší malou rodinku tak akorát a já jsem moc spokojená a neměnila bych za obavy ze zvyšujících se cen plynu nebo naopak za myšlenky na zatápění, sekání dříví, zapínání na teplou vodu, vytrhávání plevelu, každoročního stříhání stromů a keřů a drobných oprav, u kterých se na jednom konci končí a na druhém v zápětí začíná. 😀 .

karot
11. čer 2008

Ahojky!
My bydlíme v rodinném domku a v klidné čtvrti.Kdokoliv k nám přijde na návštěvu(grilovačku),je u vytržení z toho klidu,ikdyž bydlíme pomalu v centru města. 😀
Máme malinkou zahrádku s dvorkem a bohatě nám to stačí. 😵
V garsonce bych se zbláznila a naopak velkou zahradu a vše kolem bych nestíhala. 😀
Vyhovuje mi to,jak to máme. 😵

sestri
11. čer 2008

ahojte...my bývame vo veľkom 3-izbovom byte...netúžim po domčeku,ale chýba mi balkón,tak uvažujeme aspoň o záhrade.byt sme si konečne celý prerobili...býva sa mi dobre. 😉

zdenka26
11. čer 2008

Ahojky,tak my bydlíme ve třípokojovém bytě a jsem moc spokojená,na barák bych nešla.Máme chatu(spíše barák) s velkou zahradou kde trávíme léto, a vánoce.Ale nestěhovala bych se tam.Jsem zvyklá bydlet v bytě 😉