Bydlíte v bytě nebo máte baráček? Jste spokojeni?

skuli
11. čer 2008

Tak my bydlíme ve 2 pokojovém bytě,ale máme ho předělaný na 3 pokoják.Chtěla bych svůj menší domeček se zahrádkou.Pěstovala bych tam kytičky i zeleninu a měla bych 2 psy,králíky a slepice 😝 Je to ale spousta práce kolem takového baráku.Co vy,měnily by jste?

dzany
11. čer 2008

skuli, a jak se vám bydlí se 3dítkama v tomhle bytíku? my máme stejný a právě řeším že už další dítě nechci protože mi přijde malý 😅

aponchie
11. čer 2008

mame krasnej velkej prostornej byt ,ale chci duuuuuuuum a megavelkou zahradu abych mohla veset ven pradlo a lezet pod stromem a udelat male na strome chatku a sklep na zavareniny a brambory a na hrnec zeli a obrovskej pultovej mrazak na zradylko a vubec aby me nerusili sousedi jak splachuji wc abych je nerusila ja jak zvracim ve 3rano a abych nemusela chodit na pitome domovni schuze,nemusela se hadat proc kdo neuklidil chodbu hned v 7rano kdyz ma uklid a jine blbosti 😀 😀 ale jinak sem vlastne spokojena 😀

danullinnka
11. čer 2008

Ahojky Skuli,my máme svůj baráček,děti si pohrají na zahradě,hřišťátko jsme jim tu taky udělali,takže jsou pod dozorem 😅
Jinak máme jen jednoho psa,králíky i slepice,ale to má tchýně 😀 A práce kolem baráčku to je,musíš se starat,aby ti časem nespadl na hlavu 😀

skuli
autor
11. čer 2008

dzany-Dobře celkem.Holky mají svůj pokojík,my máme ložnici a obývák jsme udělali z chodby.Kuchyň máme taky celkem velikou,takže návštěvy většinou sedí tam.Taky máme byt na dobrém místě,je tu klid a přitom jsme v centru města.Všude máme blízko-obchoďák,nemocnice,tržiště,dětský park,veškeré autobusy.

aponchie
11. čer 2008

skuli ja jsem z bytu asi 14let a pak z domu a nemuzu si to vynachvalit i za tu praci to stoji ,zalezi kolik si toho udelas a jak..jasne,ze barak potrebuje vetsi udrzby ,ale za ten klid soukromi a svoje nedotcene mi to stoji navic nebyla bych blazen jako moje matka co ma pres celou zahradu zahony a pak stresje jak nestiha 😝 😀

tigi
11. čer 2008

ahoj skuli, z vlastnej skusenosti mozem povedat ze mam radsej byvanie v rodinnom dome. som ako tomu rada hovorim "panelakove dieta", do 24 rokov som byvala v byte, potom sme s mangelom, vtedy este priatelom kupili doma a byvame tam uz styri roky. ja by som uz nechcela ist spat do bytu, aj ked nikto nevie co bude, ale mne sa velmi paci v rodinnom dome. ked budeme mat deti, mozu mi behat po dvore, po trave v zahrade, kedykolvek si mozem sadnut na kavu von a nikto ma nevidi. za grilovackou uz nemusime chodit prec, grilujeme u nas... stale ale robime okolo domu, kosenie travy, rekonstrukcia domu, zlepsovanie, zutulnovanie, hej je to dost starosti, ale aj tak by som nemenila... 🙂

skuli
autor
11. čer 2008

aponchie-Přesně.Na domovní schůze tady sice nechodíme a prádlo věším venku,protože mám balkon 😝

zanetka82
11. čer 2008

Tak my taky mame 2 pokojovy ale velkych rozměru. Mame k tomu ještě stropy vysoké 3.10. Tak že jsme díky tomu si mohli udělat vyvyšenou postel. Kluci mají svuj pokojík a my v obyvaku mame na stropě ložnici 😉 . K bytečku mame ale zahradku. Takže kytičky a nějaka ta zelenina se najde. Klucí tam mají piskoviště a prostor na běhaní 🙂 ČASEM chcema ale do svojeho i když z toho mame obavu. (hlavně finanční) 🙂

skuli
autor
11. čer 2008

My máme naštěstí chalupu,kam skoro každý víkend utíkáme z města a jsem tam celé prázdniny.

radost
11. čer 2008

bydlíme v panelovém domě, ale během příštího roku bychom chtěli začít stavět svůj domeček. Za panelový byt platíme 12.tis. bez energií, takže určitě budeme raději tyto peníze investovat do svého, navíc v rodinném domečku má člověk mnohem více soukromí a velkou výhodou je určitě i zahrádka, kde se můžou vyžít i naše malé ratolesti 😉

zanetka82
11. čer 2008

Skuli tak to my mame taky chalupu (Spíš rodiče) ale jezdíme tam taky skoro každy víkend a i na prazdniny. 🙂 bez ní bychom to v té Ostravě asi nedali 😀

mirka414
11. čer 2008

ahoj my sme dostali krasny rodinny domcek od svokra,stym ze sa onho postarame az do smrti.sme spokojny svokor je fajn clovek,domcek je prima aj zo zahradou,mame aj ponika,macku,8zajacikou a super plac pre dcerku na hranie.co viac si moze clovek priat 😵 😵 .

rusovcanka
11. čer 2008

Ja som tiež panelákové dieťa,ktoré sa vydalo do rodinného domu 😉 Je to úplne iné-ráno nepočujem všetkých susedov,ako kýchajú,splachujú,nadávajú a šuchocú nohami...ale okolo domu je oveľa viac práce.Mám šťastie,že manžel je šikovný a 99% roboty dokáže urobiť sám a nemusíme volať firmy...ale keď je človek starší,už toľko nevládze a chtiac-nechtiac si musí na prácu zaplatiť iných-toho sa ja bojím...čo bude "na staré kolená",aby nám dom nespadol na hlavu.
Ale býva sa tam perfektne,malá behá po dvore,máme celý zverinec,záhradku...proste idylka(až na tú prácu okolo 😀 )

prada
11. čer 2008

já jsem původně Ostravačka, ale už 3 roky bydlím v malé vesničce(ještě jsem si nezvykla).
Bydlíme v baráku, ale nad náma je ještě jeden byt(sousedé) a teda nic moc. Můje sen je mít baráček, ale asi to nevyjde....
Jinak jsem ze sousedů na nervy(zvláštní, když jsem v Ově měla sousedů hned několik,že?), ale asi je to tím, že teď máme malou a všechno mě i jí ruší....

lenkabu
11. čer 2008

Pocházím z baráčku na vesnici...teď bydlím v paneláku ve městě..na vesnici nechci už nikdy ani kdybych tam měla vilu 😅 Můj ideál je větší byt ve městě kde žiju teď 😉

lukin
11. čer 2008

Tak já bydlím v rodinném domě, ale máme obrovskou zahradu atd. Takže já bych šla do nějakého domečku, ale s 10x menší zahradou, kde by byla jen tráva a pár okrasných domků a ne jak teď, jen sekání trávy zabere asi tak 5 hodin, než se to sjede celé. No a pak máme asi tak 30 stromů 😝 bléé no a té práce je taky dost

skuli
autor
11. čer 2008

mirka414.Nemá ještě jeden?Taky bych se o něho hezky postarala 😝

lenkabu
11. čer 2008

Tak jestli budu mít někdy zahradu,tak mini a ani jeden záhon 😅 Obstarávala jsem zahradu celý dětství a k srdci mi to teda nepřirostlo 😅

danielitka26
11. čer 2008

ja bývam v domčeku u rodičov a dostavujeme svoj domček ....mám aj album na modrej streche tak môžete kuk ..no a už teraz sa moooc teším ked tam už budeme bývať

monkula
11. čer 2008

Ja som vyrastala v RD na dedine a strašne som závidela kamarátkam, čo bývali v bytovke... 😀
Až s odstupom času, teda keď sme bývali s MP v byte a najmä po narodení Jarka som oceňovala bývanie v dome...
Teraz bývame v podnájme v centre mesta a je to hrůza děs... Ani okno nemôžeme večer otvoriť, pretože máme pár metrov parkovisko, kde si mládenci skúšajú, ako túrujú motory, kto má lepší zosík v aute atď... 😠 😠
O susedoch pomlčím... Všetko im vadí, hlavne moje deti... ☹ Vysávajú o siedmej ráno, to počuť všetko...
Takže ja jedine do domu, v bytovke by som sa určite časom zbláznila... 😅 😅 😅 už teraz som klbko nervov, ešte že mám MK 😀 😀

mirka414
11. čer 2008

skuli my sme si so svokrom fifti fifti ja som mu darovala nadhernu vnucku co ho zboznuje a on nam domcek,kde moze byvat snami...on j uzasny 😵 😵 niekedy mam s nim lepsi vztah ako s jeho synom 😀 😀

ivousek
11. čer 2008

Máme docela prostorný RD,ale bohuzel nalepený na sousedy takze to je kolkrát jako v bytovce 😒 Za baráke máme zahradu kde si decka pohrají mají tam domecek se skluzavkou ,pískoviste ,houpacky,bazen... 🙂 Takze v tomhle je to paráda,ale kolem RD je taky mnoho práce starostí a financí 😝 Potrebujeme dát nové rýny udelat fasádu nedávno jsme kopali prípijku na kanalizaci(bydlíme na okraji mesta a tato vymozenost k nám prisla az nyní)a to vsechno stojí dost penez.Ale jsem ráda za to co máme a menit bych to uz nechtela.

miriamka
11. čer 2008

Ja som cely zivot byvala v byte,a teraz je tomu mesiac co byvame na domceku ktory sme 2 roky stavali.No je to na nezaplatenie,klud od susedov,moct sediet na terase...a zahrada?Len travnik,nic viac 😉

krista
11. čer 2008

Ahojky bydlíme v bytě 3+1, malý ani neni, ale stráááášně toužíme po baráčku a krásné zahradě, kde bychom si dávali kafíčko po ránu, malou bych šoupla v kočárku pěkně na vzduch, měli bychom vlastní soukromí, nikdo by nám netřískal do topení když malá pláče 🙄 měli bychom večer s autem kde parkovat apod. 🙂 😵

macik
11. čer 2008

já jsem jednoznačně pro domek..obzvlášť pro lidi jako my...hodně se věnujeme práci a koníčkům jen sporadicky, takže v určitém období jsme třeba osm víkendů po sobě nevyzlezli z bytu ani se smetím, protože jsme každej seděli u komplu a pracovali....to už mi z toho hrabalo, takže jsme pořídili dva prťavý psy, aby byl důvod chodit ven a lítání kolem baráku nám vlastně taky vyhovuje, protože se aspoň na chvíli zvednem od práce.....ale zas si dovedu představit, že když má někdo čas na koníčky, tak v tom bytě moc není a může pak třeba investovat do cestování apod.....já se ale cítím v bytě spoutaná a to jsme s manžou oba panelákový děti...

skuli
autor
11. čer 2008

Tak my máme sousedy celkem dobrý,na topení nám nikdy nikdo netřískal.Kamarádka se před 2 roky odstěhovala na barák.Bydlí ale v takové prdeli,že tam jezdí autobus 2 krát denně a to se ještě musí přestupovat.Naštěstí má už rok auto,jinak by byla v háji.Jezdí tady do města skoro každý den.Byla to moje sousedka,byt pronajímá.Je jí tam smutno,má tam jen jednu kámošku a ta bydlí na druhé straně vesnice.Říká,že by se klidně vrátila do svého 2 pokojového bytu.

mysti
11. čer 2008

Ahojte kočky!
Ja som byvala od narodenia v dome s valkou zahradou, mali sme super susedou a vsetky decka na ulici sme boli skoro v rovnakom veku, takze to bolo naozaj fajn. Manzel byval do 18 rokov v panelaku a potom zdedili dom po starkom a prestahovali sa. Dnes ma 29 a od min. roku byvame spolu v 4-izbovom velkom byte. Je to trosku zmena a ta zahrada nam chyba, ale ked je uz teplo, tak vzdy ked mame volno zbehnema k mijim alebo jeho rodicom a sme zase na zahrade. V buducnosti chceme ale postavit nejaku chatu na sposom rod. domu, kde by sme travili vikendy a dovolenku. Tak sa nam to snad podari. O tri vchody dalej byva moja naj kamoska, takze ju mam "po ruke" a na nasom sidlisku mam kopec znamych, tak sa nestazujem...susedia tiez ujdu...zatial je to fajn ako to je. 😉

darin
11. čer 2008

Rodinný domek je jistě super věc, ale

neměl by se nacházet v satelitní zástavbě, tam člověk na zahrádce moc soukromí nenajde
navíc chybí veškerá občanská vybavenost, takže dva automobily jsou nezbytnou součástí domácnosti

neměl by být ani řadový, může vadit hluk, vrtání atd. stejně jakov bytových domech

dojížďka do zaměstnání by neměla znepříjemńovat život, a ženská na mateřské by neměla být izolována od okolního světa

v okolí by se mělo nacházet místo na vycházky, park, vodní plochy, lesy, hlavně místo pro vybití a zábavu dětí na vlastní zahradě je to brzo omrzí.

naopak neměl by se nacházet vepřín, kravín, či čistička odpadních vod

Takže mě vychází nejlépe starší RD (30 let) v nějaké klidné městké části, jehož cena je v součastnosti astronomická...

Takže vítězí zlatej panelák s velkou lodžií a víkendovové výlety do přírody ...

etuska
11. čer 2008

my zatial byvame s rodicmi v dome,ale urcite si chceme o par rockov postavit vlastny domcek. Zatial mame kupeny pozemok a riesime otazku financovania 🙂
o byte neuvazujeme ani nahodou, ked uz investovat tak urcite do domceka a pozemok mame v tichej lokalite nedaleko centra, tak 5min. autom. byvame v malom meste a tak nam to aj vyhovuje

schwarzovka
11. čer 2008

tak my máme byt 4+1, je velkej....ale manžel je akvarista, takže jeden pokoj patří jen rybičkám 😒 ....určitě bychom moc rádi nějakej baráček, bydlíme v centru města, hned u hlavní silnice...takže je tu dost rachot...já bych osobně klidně někam na samotu u lesa, pryč od lidí 😉 akorát ty penízky někde sehnat 🙂