Bydlíte v bytě nebo máte baráček? Jste spokojeni?

skuli
11. čer 2008

Tak my bydlíme ve 2 pokojovém bytě,ale máme ho předělaný na 3 pokoják.Chtěla bych svůj menší domeček se zahrádkou.Pěstovala bych tam kytičky i zeleninu a měla bych 2 psy,králíky a slepice 😝 Je to ale spousta práce kolem takového baráku.Co vy,měnily by jste?

katka76
12. čer 2008

byvame v 3,5 izbovom byte a fajn. ale snivame o domceku, staci maly, nech ma kusok zahrady, kde sa da vybehnut. zial, tu sa momentalne ceny domcekov pohybuju cez 6 melonov a pozemok 5 arovy vychadza nad 3 melony. mozno neskor, az budeme velki a bohati 😀

vachovka
12. čer 2008

My tiez byvame v byte 2+1 ale tuzim po domceku.Zatial som spokojna ale ked by sa podaril barak tak sa hned stahujem.Nemam kde skladovat tolko veci v takom malom byte.

herminka
12. čer 2008

Téměř do 25 let jsem žila v bytě a po většinu času mi to vyhovovalo - dokud se pod nás nenastěhovali lidé, kteří na noci kouřili na balkoně - to už jsem se pak těšila k manželovi do baráčku jako malá a teď bych už neměnila. Ano, na domě je víc práce než v bytě, větší prostory na uklízení, zahrada (tu ale chceme mít co nejvíc "bezúdržbovou", hrabat se v hlíně nás nebaví ani jednoho, tak jen jednou za čas posekáme trávu atd.), opravy (děláme kompletní rekonstrukci staršího domku, tak snad chvilku vydrží v pořádku), ale ten klid a soukromí to vyvažuje. Teď bydlíme 5 minut od centra v 17tis. městě, časem se přestěhujeme do městečka 3 km od něj vzdáleného, takže nemám strach, že bychom byli nějak odříznuti od světa.

strouzek
12. čer 2008

ahoj tak my bydlíme v bytě 2+1 a jsme spokojeni ale můj sen je mít baráček. pro byt jsme se hlavně rozhodli kvůli financím, pořízení je levnější, stejně tak provoz. v bytě zaplatím nějaký 2 tis. inkaso, ale v baráku mnohem víc za vytopení, opravy, kolem baráku je víc práce ale i tak o baráčku do budoucna sním. jen teď to budu muset pár let ještě zvládnout v bytě a až se po mateřský vrátím do práce a trošku se finančně zvetíme prodáme byt a začnem řešit baráček.

skuli
autor
12. čer 2008

No jak vidím holky,tak máte různé názory na bydlení.Někdo by nešel z baráku a někdo do něj.Ono hodně záleží kde a na jakém místě barák máte.Tam kde máme chalupu,tak bydlí kamarádka v baráku s rodiči.Bydlí tam od malička,narodila se tam,stejně jako její 3 děti.Je to barák u lesa,žádní sousedi.Do obchodu,do školy,do kina,prostě všude 20 minut z kopce přes 2 lesy rychlou chůzí.Zpátky tak 40 minut do strašného kopce.Její děti tam nemají žádné kamarády,musí si vystačit sami,stejně jako musela ona s bráchou,když byli malí.Obdivuju je,jak chodí v zimě do práce a do školy po kolena ve sněhu vyšlapanou uličkou.Ráno za tmy vycházejí a večer se za tmy vracejí.Žádné kulturní vyžití,do kina a do hospody se nikomu nechce 😀

ivousek
12. čer 2008

skuli.aspon usetrí a jsou na cerstvém vzduchu a sportují 😀
No ne delám si srandu to je strasné taková dálka,teda do centra to zrova krátkou cestu nemám,ale takhle daleko to je des. ☹

skuli
autor
12. čer 2008

ivousek-No jo,ta to tam znáš a víš v jaké prdeli bydlí 😀 Je fakt,že děcka jsou pořád venku,ale nudí se tam.Ale zase mají plno hřibů zavařených a nasušených a plný mrazák borůvek.Ale to my máme taky a jezdíme tam JEN na chalupu. 😝

makelka
12. čer 2008

My máme domeček 🙂 vyrostla jsem v paneláku a už nikdy bych se tam nevrátila 😖 je super jít ven kdykoli chci, na zahradu, sednout si ke kafi, vypustit děti 😵 😵 😵 😵 panelák Nebrat 😀

pacna
20. říj 2008

ja som na tom ako makelka vyrastla som v panelaku a byvame v dome a nemenila by som 🙂idem von kedy chcem,na deti pozor moc davat nemusim,a bez zahradky si to neviem predstavit. 😀

sasiki
20. říj 2008

My sme sa presťahovali s našimi do bytu, keď som mala osem rokov, no vydala som sa a s manželom teraz žijeme v domčeku. Všetko má výhody aj nevýhody, ale v domčeku sa cítim akosi slobodnejšie 😀 Deti majú na dvore kopec miesta a ja sa nemusím o ne tak báť 😉

pirlenka
20. říj 2008

Tak já jsem vyrostla v paneláku a už pár let žijeme v domečku. Manželovi se do něj tenkrát moc nechtělo a teď je za to vděčný. Sice je tu věčně nějaká práce, ale zase je to na svém 😉
Byt měl taky svoje klady, u našich to bylo fajn, klidný panelák, hezké místo. Navíc naši mají chalupu v krásném kraji plném lesů, luk - takže tam jsme měli přes léto vyžití až až...Pak jsme bydleli 2 roky v nově postaveném paneláku, samé mladé rodiny - ale byl to děs - věčně neuklizeno, žádná domluva, rámus 😒 Takže po téhle zkušenosti zlatý barák 😵 Navíc máme zahrádku obehnanou vysokou zdí, takže nám sem není vůbec vidět a to soukromí je k nezaplacení. Je fakt, že si pořád zahráváme s myšlenkou nového domu (tohle je starý, i když dost zrekontruovaný), tak uvidím, kde skončíme. Ale v bytě to nebude. I když - někdy přijdu na návstěvu do kamarádky 3+1, který si dali dokupy a od té doby na něj nešáhli a trošku závidím - mají to moc hezké, velké tak akorát a žádné starosti s podkrovím, dřevem na zimu, sekáním trávy.........ale možná by mě to bavilo tak měsíc a ráda bych se vrátila na to naše věčné staveniště 🙂

tilly
20. říj 2008

my bývame v dome, na nezaplatenie...

nevesta
20. říj 2008

Tiez v dome, parada 😵

kristi
20. říj 2008

v byte, domek mozna na stary kolena, ted na to neni cas

suki
20. říj 2008

taky v bytě 2+KK, zatím nám to stačí, ale v budoucnu určitě budeme řešit větší. Baráček taky až budeme staří, radši chceme zůstat v brně a mít nějaký velký byt 🙂

maruschka
20. říj 2008

moji a aj manželovi rodičia majú rodinné domy-obrovské,dalo by sa povedať viacgeneračné.Samozrejme veľké záhrady...Bývali sme v nich 22 rokov-po svadbe sme sa nasťahovali do nášho 3 izbového bytu-starší typ,dva balkóny,veľká rozloha bytu, veľké miestnosti....ale...nie je to rodinný dom,v ktorom sme vyrastali... ☹

V byte sa musíš každému susedovi prispôsobovať-i keď my máme super susedov-nikomu nič nevadí,ak si nestihnem upratať presne ráno, tak mi povedia, že no a čo svet sa nezrúti.Ak decká vreštia do nepríčetnosti, lebo sa naháňahú po byte, tak mi povedia-no a čo, veď aj my sme mali deti....Pod nami sú pivnice, takže to nie je až tak strašné..
Ale predsa len sa musíme riadiť podľa domového poriadku.Takže sa tu niekedy cítime ako v klietke.Preto som šťastná, že hory máme priamo za chrbtom, a keď nám to tu už všetko padá na hlavu, tak utekáme k rodičom, alebo do hôr... 😉 😉

a tak sa utešujeme, že keď budeme mať 50,tak si postavíme v záhrade malý rodinný dom a byt necháme babám.. 😀 😎

kopa
20. říj 2008

Ahoj,
tak my bydlíme v bytě 3+1 na jednom pražskym sídlišti.Má to své výhody a nevýhody.
Výhody-blízkosti mám metro(cca.5min),nákupní střediska,lékaři,krásný park a možnost sportovního vyžití,před panelákem máme školu a baby club.
Nevýhody-sousedi několikrát jsme byli vytopený,pak to tu někdo pronajímal na černo a vedle nás bydlelo 10 Úkáček-šílený smrad a dost hlučný!Když se odstěhovali,byl klid.Ale pak přišlo družstvo s tím,že v tom bytě po těch lidech se rozšířili ŠTĚNICE!Naštěstí,se k nám nedostali
Co mi ještě vadí je to,že jednou za rok(jelikož si přítel stěžoval)sem jezdí kolotočáři a jsou na pozemku školy.Hudba je hlasitá a obsluha velmi hlučná.Člověk nemá moc soukromí v paneláku a nájemníci nejsou schopni nic řešit.V našem domě bydlí lidi s nižším IQ.
V budoucnu si plánujeme koupit starší vilku ve středočeským kraji,někde u lesa.Pořídit si psa,Aru...
Ale řešíme momentálně zaměstnání,bojíme se,že si v takovém kraji nenajdem práci.
Všude je něco,hlavně že bydlíme 😉

janca704
20. říj 2008

Ja som vyrastala prvych 6 rokov na byte, potom sme sa prestahovali do RD (v radovej zastavbe, co voooobec nevadilo, nakolko susedia su fajn), sliepky, zahrada, dvor, terasa, decka na ulici v rovnakom veku, takze sme so sestrou tu stravili uzasne detstvo. Teraz tu byvame aj spolu s manzelom, ale stahujeme sa do bytu. Zatial do podnajmu na cas a potom sa uvidi, ci postavime domcek (nas sen),a lebo kupime vlastny byt. Ale v skutocnosti si zivot v byte velmi predstavit neviem a je mi smutno, ze odchadzame 😅

poletucha
20. říj 2008

ja i manzel jsme vyrustali v barackach se zahradou,takze vime,jaky je to byt dite,ktery je zavisly jenom na tom,az ho nekdo autem vyzvedne nebo na priserny autobusovy doprave. pak jsme koupili novy byt v Praze na Zizkove,kde se nam fakt strasne libilo, bohuzel jsme se museli prestehovat do zahranici,byt jsme prodali a tady ve Spanelsku si pronajimame baracek kousek u more...ale neni to pro nas,vsude daleko,nastesti mame oba auto,ale i tak je to opruz 😒 takze pri pristim stehovani by se nam libil zase nejakej byt u centra mesta,pokud mozno s velkou terasou 😵

ankam
20. říj 2008

my byvame v domceku a je to na nezaplatenie-sukromie,bez susedov....atd.....zahrada,kvety-sice dost roboty okolo toho,ale nevadi 😉

sylvar
20. říj 2008

my bydlíme v bytě 2kk, potřebovali bysme větší, já pocházím z vesnice-dům, a nechci už, přítel typické panelákové dítě, naším cílem je větší byt s terasou, domeček snad ani ne.Ta práce kolem,aspoň co z nám z kdysy, to teda se mi nechce, jedině nový a to je v Praze dost finančně náročné ☹

zuka
20. říj 2008

Byvame v rodinnom dome priamo v Bratislave (Prievoz - Ruzinov). Je to idealne spojenie mesta a pokojneho byvania. Vyrastala som v bytovke a teraz neskutocne ocenujem zivot v domceku. V lete som bola s malym cely den na zahrade, kde mal napustenu vanicku... No a miluje psov a macky, lebo my mame a samozrejme vsetci susedia 😉

marselina
20. říj 2008

já i manžel máme každý svůj domeček,bydlíme ale v mém,v jeho žijí ještě rodiče,jsme spokojení,máme své soukromí i když je pravda že do baráčku strkáš peníze pořád než do bytu,ale to soukromí je k nezaplacení

ma_se
21. říj 2008

my byvame v panelaku...ale nie som spokojna....koli tomu,ze je clovek zavisly na par veciach....
byvala som aj v rod.dome tak je to lepsie byvanie... 😉
ale vsetko ma svoje vyhody a nevyhody...

nanyka
21. říj 2008

domček 🙂 .. už sa teším, keď si poriadime psov..život si bez nich nedokážem predstaviť..a v paneláku to so psami teda fakt nie je to správne, hlavne keď chcem bernských salašníckych 😀

inak som pôvodne panelákové dieťa, no odmalička som vedela, že raz budem bývať v dome 😉 u starých rodičov som to milovala

womenne
21. říj 2008

ja tužim po domčeku 😵 od malička som vyrastala v domčeku a teraz sme v byte 😖 nemožem nechat deti bez dozoru,stale len upozornujem nechod tam,pod sem už ma to nebavi velmi sa tešim na jar kedy začneme stavat a konečne budeme spokojny s manželom a aj deti 😎

veronikahel
21. říj 2008

My ideme tiež stavať a nevieme sa dočkať. Bývame v menšom paneláku, ale stačí. Sú tu neohľaduplný susedia. Máme malé dieťa a vôbec im neprekáža, začať vŕtať večer o pol desiatej... Podľa mňa niet nato mať svoj dom...

mikalove
21. říj 2008

ahojte,aj ja a MM sme od mala byvali v rod.domoch a kupili sme si domček v malej dedinke,sme spokojny,máme súkromie,do bytu by sme asi nešli,nie sme na to zvyknutý.Máme blízko školu a škôlku,susedia sú fajn,byvame tu 3 roky,už sme si zvykli,domček sme si prerobili podľa našich predstav,nevyhodu máme však v tom že byvame od celej rodiny 25 km,takže na kávu ku sestrám daľeko 😅 .

mercy
21. říj 2008

Máme domček,záhradu, vynikajúcich susedov a bývame v dosahu MHD🙂

nanyka
21. říj 2008

mikalove - ja mám k sestre cez 1200 km 😅 takže posedenie pri kávičke hrozí tak párkrát do roka 😔 ..sme len dve sestry, tak mi je z toho dosť smutno ☹ ..záchrana - kamarátky, 20 km 😀