Bydlíte v bytě nebo máte baráček? Jste spokojeni?

skuli
11. čer 2008

Tak my bydlíme ve 2 pokojovém bytě,ale máme ho předělaný na 3 pokoják.Chtěla bych svůj menší domeček se zahrádkou.Pěstovala bych tam kytičky i zeleninu a měla bych 2 psy,králíky a slepice 😝 Je to ale spousta práce kolem takového baráku.Co vy,měnily by jste?

kristi
24. říj 2008

na panelaku ja taky nevidim zadny pozitiva, krome toho, ze je tam teplo....

lenkabu
24. říj 2008

hupcza:ceny jsou stejné pokud je to domek na vesnici nebo malém městě,pokud nechci z velkého města,pořád si můžu dovolit jen byt 😉 A návštěvy jsou lepší v domě,určitě,ale ne že by se nedaly udělat i v bytě 😉

lenkabu
24. říj 2008

Já bydlím v paneláku a plánuju do budoucna jiný byt,ale zase tak hrozný ty omezení nejsou...teda tady,já mám sousedy starý a hluchý 😅

johanda
24. říj 2008

K nám tedy chodí návštěvy (i z domů)rády, ačkoli bydlíme v bytě. Jak píše Hupcza, záleží na dispozici - náš byt je z prvorepublikové zástavby v centru města, má velmi prostorné místnosti, docela velkou halu, řekla bych, že mnohé domky jsou na tom co do prostoru hůř. Za domem je dvůr, kde je uděláno posezení pro obyvatele a jejich návštěvy, kteréžto tedy využíváme jen my, obyvatelé domu jsou hlavně důchodci - milí 😉 Navíc v okolí není žádná frekventovaná cesta a přímo před okny máme hřiště, takže starší dcerku klidně pustím ve samotnou.
Do domku bych ani nechtěla, o víkendech a prázdnicnách jezdíme na chalupu, která má výhodu v tom, že ven můžu vypustit i mladší holku bez nějakého strachu, že se zatoulá nebo někde spadne (bazén nevedeme). Nevýhodou je "druhá domácnost", někdy je holt bordel na chalupě i doma 😅

hupcza
24. říj 2008

kristi: jenže ona většina bytů není v cihlové zástavbě s velkou terasou, vlastním slunným dvorkem

lenkabu: jj..pokud člověk chce být ve velkém městě, pak je to asi jinde ..ale ruku na srdce - když bydlíte třeba v praze někde v bytečku v bohnicích třeba u obory, máte dostupnost služeb pěkně na figu - horší než v domku na vesnici pár km od města (hradec až tak neznám)

yvetta
24. říj 2008

ahojky tak ja som byvala 17 rokov v byte a potom 8 rokov v dome a mozem povedat, ze mne vyhovuje byvanie v byte 😀 neviem mne sa zda, ze kazdemu vyhovuje nieco ine, ale byvanie v dome eeee 😔 to nie je pre mna 😅 u nas to bolo tak, ze ked sme byvali v byte tak sme boli spolu ovela viac ako ked sme byvali v dome. Dom bol velky a kazdy sa tam zavrel do svojej izby a ani sme sa tam nevideli to sa mi tiez moc nepacilo 🙄 🤐

lenkabu
24. říj 2008

hupcza:já v Praze byla 3 roky a tam hodně záleží kde zrovna bydlíte.Tady je to tak že do okolních vesnic jezdí min. MHD,2 auta neuživíme a já bych trčela pořád doma.Mateřskou na vesnici nebo malým městě bych fakt nedala.Hradec má výhodu v otm že tady je hodně zeleně,v tom si vůbec omezená nepřipadám.A dojdu si pěšky taky skoro všude...chodím na břišní tance,s malou plavat...to by někde z domku bez auta moc nešlo.A asi nejvíc mi opravdu vadí ty práce na domě,na tohle jsem líná,s bydlením chci mít minimum práce.

mumumu
24. říj 2008

My bydlíme ve vkusně zrekonstruovaném panelu 3+1, rekonstrukci a návrhy jsme si řídili sami, takže fakt dle našich představ na 100%. Máme balkón, jsme v 1.patře, pod námi nikdo, nad námi bratranec, co je málo doma. Všude okolo vzrostllá zeleň, dětská hřiště, parky, slušný obchod, mhd, 100m do lesa, 10min do centra. Jak vidno, velmi dobré, takových panelákových bytů moc nenajdete🙂. Ale přesto se moooc těším do domečku, který bychom jednou rádi postavili, pozemek, studnu a projekt už máme. Dům mají oboje naši rodiče a je to fakt o něčem jiném. Možná to není pro každýho, ale mně se to zdá lepší. Ještě k tomu našemu bytu. Vím, že existují ještě o něco větší panelové byty, my máme klasických 70m. Ale po rekonstrukci jsme z toho vyrazili maximum užitného prostoru, víc se zpanelákového bytu už podle mě udělat nedá.

kristi
24. říj 2008

j abych chtela starej byt v cihlovy zastavbe nejlepe v ulici Krkonošská nebo Chopinova, to je můj sen....

hupcza
24. říj 2008

tak na druhou stranu, já jsem ráda, že vásje tolik, co preferují byt ..to generuje vysokou šanci, že ty louky, co máme za domem dlouho loukami zůstanou 😀

aima
24. říj 2008

My bydlíme ve 3+1, ale doufáme, že časem se nám podaří sehnat pozemek podle našich představ a začít stavět. S manželem jsme oba vyrůstali v domku a v bytě to prostě ani pro jednoho z nás není ono 😒 Sice máme byt s balkonem, ale to nám na vyžití moc nestačí, představa terasy a zahrady je moc lákavá 😵 Nemáme ani moc štěstí na sousedy, takže o důvod víc, proč mít vlastní dům a nemuset se ohlížet na ostatní - jestli si můžu v devět večer zapnout myčku, kdy si můžu dovolit vyluxovat a podobný hovadiny 😠

johanda
24. říj 2008

jinak s manželem taky občas uvažujeme (abstraktně🙂) o domu, pokud bychom do toho šli, asi bychom chtěli nějakou moderní dřevostavbu, nebavilo by mě čekat rok a déle na nastěhování do nového.

kristi
24. říj 2008

johanda, u nas to same. Kdyz uz tak drevostavbu, navrzenou architektem a sitou primo na telo......

hupcza
24. říj 2008

mumumu: jj..taky jsme měli byt - hezky,nízký paneláček, poslední na sídlišt,kousek o d řeky,pár min do centra ...
ale při představě, že si s ostatníma matkyma kejdnu naty olezlé pískoviště mě naplňovala lehkým děsem

opravdu nevěřím, že ve velkých městech lidi dojdou všude pěšky - prostě to není technicky možné

co se týkánákupu - vy chodíte na velké nákupy do suprošů pěšky? my autem - z domu to máme 5-6 minut (což je blíže než z centra 🙂)

aima: jo jo - to mě taky děsiilo - můžu přibít tu poličku teď není moc, pozdě, nebo moc brzo? nebo se mám na ně vykašlat jako oni na mě onehdá

aima
24. říj 2008

hupcza: jo, to je přesný, akorát našim sousedům vadí cokoliv z podobných činností prováděných třeba ve čtyři odpoledne 🙄

hupcza
24. říj 2008

johanda + kristi - jj ...to je fakt ...typové domky jsou akorát pro všechny a tím pádem vlastně pro nikoho
taky mám dojem, že to je investice,co se vyplatí

bibula
24. říj 2008

😀 my chodime do domu k rodicom,to staciiii.-)
v byte ma clovek viac sukromia a pocit bezpecia.
aj ked zase zahrada nie je zla,hlvne ked su ludia tolerantnejsi ku psom-seru kde chcu aj na ihriska-ako ku detom. 😖

lenkabu
24. říj 2008

hupcza: já chodím na náku do hypoše pěšky...mám tesco 10 min cesty 😉 Velkej nákup teda samozřejmě ne bo to neuvezu pod kočárem

ad olezlé pískoviště....až půjdu ven tak si snad vzpomenu a vyfotím to hříště co máme za barákem..fakt nádherný a nový,závidím ho těm dětem.

Ještě jedna věc se mi na hřišti na sídlišti líbí...děti mají možnost si zvolit kamarády,já na tý malý vesnici neměla koho vybírat,byla tam jedna parta,ta mi nesedla a trávila jsem dětství sama.

lenkabu
24. říj 2008

ad hluk: dodržuju noční kli 6-22,jinak si dělám co chci...a poličky opravdu nenavrtáváme před šestou nebo po desáté.

johanda
24. říj 2008

Hupcza, kam všude? Obchody, úřady, školu, školku, park, koupaliště a manželovu práci máme do 10 minut chůze. Mi trvá cesta do práce půl hodiny tramvaji, páč je v jiné čtvrti. Samozřejmě na návštěvy někam 10 km daleko jezdíme mhd nebo autem,ale důležité instituce máme pod nosem.

lenkabu
24. říj 2008

Já tady opravdu dojdu všude pěšky...chodíme i do centra nebo k pediatričce,tam to trvá hodinu pomalou chůzí,ale stejně bych s malou ven šla tak to neva. A jsou to pěkné procházky mimo silnice...ale to už záleží kde bydlíte.

Já bych bydlela klidně na stejném místě,jen byt bych chtěla trošku větší cihlový.

hupcza
24. říj 2008

bibula: v bytě vícesoukromí? :-O ...já v domě nidkyneslyšela jak soused čůrá, napouští si vanu, chrchlá do umyvadla, mixuje koktejl, na co se dívá v tv ...v bytě furt
nemluvím o tom,že každý ví, kdy kdo příjde domů ...hůůů ...výzah ...cvak cvak zánky ..buch dveře

lenkabu: no u násbyly spousty part ..ajak už to u dětí bývá - ty party se operativněměnily podle toho,kdobyl zrovna v kurzu a s kým se pohádal, kvůli nějaké klíčovce 😀

ale klidně i vrtnete poličku v neděli v poledne ...jjj...taky bezva soužití 😀

johanda: bydlela jsem u opavy - 60 tis obavatel - a opravdu já jsem z té vesnice mělado školy (sš) stejně daleko (10 minut busem nebo trolejbusem) jako spolužáci z okolních sídlišť, totéž platilo o finančáku apod.

stavba
24. říj 2008

Co se týká volby kamarádů, tak je pravda, že na vesnici je jich míň než ve městě, ale na druhou stranu, dneska často vidím a to nejen ve městě, že děti neumí svůj čas trávit tak nějak dětsky. Já když byla malá, tak jsem od rána do večera lítala s dětma venku, hráli jsme hry jako např. schovávanou, stopovanou, lezli po stromech, zkrátka jsme se vydováděli a dneska mám pocit, že to ty děti už buď neumí nebo je to ani neláká, často sedí celé odpoledne u pc nebo u televize a toho bych je ráda ušetřila. V rodinném domku když už nic jiného, tak si může dítě jít hrát na zahradu aniž bych se musela bát, že ho přejede auto. Samozřejmě ať už v domě nebo bytě je potřeba se dětem věnovat, aby se nenudili a nedělali blbosti.

hupcza
24. říj 2008

aha ..jestli všude dojedete pěšky a trvá to hodinku chůze,takto z té vesnice snad dojedete taky (i s dítětem) 😵

hupcza
24. říj 2008

ad kamarádi . když je tam základní škola i školka,těžko si představit, že dítě nemá kamarády, protože tam nejsou děti
kdyby tam nebyly, primárně by zanikly tyhle instituce
pokud chodí do školy a v celé třídě neá jedinou kamarádku,jeasi problém jinde než ve vesnici jako takové

kristi
24. říj 2008

stavba: to je pravda, si taky pamatuju, ze venku jsme byli od obeda do vecernicku a bylo to super. Zadnej pC nikdo nemel a byl klid.

hupcza
24. říj 2008

kristi: kdyby nebyly pc, nemohly bychom se tady přetahovat, jestli je lepšíbarák nebo domek 😀

hupcza
24. říj 2008

ale stejně se to zvrhlospíš do město nebo vesnice ..což není totéž

jako vrchol příšernosti mi příjde byt na vesnici ....brrrr

kristi
24. říj 2008

na vesnici v bytovce, to je mazec.

stavba
24. říj 2008

hupcza: no jo, když my už si nemůžeme hrát jako děti, tak tu aspoň "krafeme" přes pc.