Byli leváci původně dvojčata?

sophii
27. únor 2007

Ahoj holčiny, na discovery nebo něčem podobným jsem viděla dokument o dvojčatech. A bylo tam, že z různých důvodů se dvojčata v děloze vyvíjí tak, že nakonec je z jednoho levák. Bylo to tam dost logicky a podrobně vysvětlené, nicméně ty konkrétní důvody si samozřejmě nepamatuji. No a že na základě toho vědci uvažují, zda tedy všichni/většina leváků není původně z dvojčat?
A jelikož jsem levák a moje máma je z dvojčat, tzn. že je máme v rodině ...tak si tak o tom přemýšlím, co si o tom myslíte vy?

dhav
5. bře 2007

Ahoj Sophii, já jsem ten dokukument viděla a vím, že to tam říkali a je to možné, ale podle mě ne všichni leváci musí být na 100% z dvojčat....je to jen hypoteticky a taky tam říkali, že se vědci jen domívají, že by to tak mohlo být.... já jsem měla v minulém těhotenství(bohužel nedopadlo dobře)syndrom mizejícího dvojčete (to tam taky zmiňovali a právě z tohoto by to mohlo vzniknout), to je že byli oplodněné 2 vajíčka obě se přijmuli a obě chvilku rostli,ale pak rostlo už jen jedno ale doktor mi řekl, že se ještě nejedná o embrio jen žloutkový váček, tak pochybuji, že by už v tomto stádiu bylo rozhodnuto, že to bude zrovna levák, ale věda ja věda...

dhav
5. bře 2007

tak nad tím můžeš opravdu jen přemýšlet, ale k žádnému závěru stejně nedojdeš.. 🙂 možná, jestli jseš těhulka nebo snažilka, budeš mít předpoklady k dvojčátkům, ale to taky není na stoproc.
Měj se hezky....

4a
5. bře 2007

tak tohle mě teda zaujalo. Já mám jednovaječný dvojčata, a zarazilo mě, že oba začali brát věci do levé ruky. Já vím, jsou malí, budou jim teď dva roky, ale i tak jsem vypozoravala, že braní věcí, ale hlavně jezení lžící se teď ustálilo tak, že jeden jí jen pravou, druhý jen levou. Když si ten "levák" vezme lžíci do pravé ruky, za chvilku si jí přendá a pokračuje v jídle. Ten druhý změnu pravé ruky neprovádí. Mám ještě kolegu, jednovaječné dvojče, zeptám se ho na to.

andrealiskova
5. zář 2009

Já jsem ze dvojčat a jsem levák, něco na tom asi bude 😉

vilca
5. zář 2009

Já jsem původně z dvojčat taky, ale jsem pravák... 😝

mudr.
5. zář 2009

ja jsem taky pravak a z dvojcat nejsem 😀

konja
5. zář 2009

já jsem levák a sice nejsem z dvojčat, ale mamka v začátcích těhu měla problémy a lékař se tenkrát domníval, že byly mimča dvě a zůstalo jen jedno. Tenkrát se utz běžně neprováděl, takže kdo ví 😕

laterna
5. zář 2009

já jsem levák a nejsem z dvojčat, táta je levák a není z dvojčat, švagr je levák a není z dvojčat, ve škole co jsem měla spolužáky leváky taky o nikom nevím, že by byl z dvojčat. nevěřím tomu 😒

luciusek
6. zář 2009

Ahojky,já jsem levák a nejsem z dvojčat.A z celé rodiny jsem levák jenom já. 😖 Moc takovým věcem nevěřím.