Být maminkou v 18 letech. Máte někdo zkušenost?

sojca
7. bře 2012

Ahojky moc bych chtela miminko, ale mamka mi porad tvrdi, ze to nezvladnu. Zazil jste si to nekdo a muzete rici jestli se to da zvladnout nebo ne ??

lucinka_jirackova
7. bře 2012

já je mi 19 a mám17 měsíční batole 🙂 přítel má práci, já mám jen základku, a jsem na mateřské...už bych to nevyměnila, nedokážu si představit život bez Mišáčka...první rok jsme bydleli u našich a teď bydlíme už 5 měsíců ve svém, koupili jsme byt...a nikdy jsem nebyla šťastnější 🙂

karmenta
7. bře 2012

Myslím že v 18ti je brzo, teda já bych si na to tenkrát netroufla. Představa té zodpovědnosti a uvázanosti mě "děsila" ještě v 25. Navíc jsem chtěla na školu a to by se s mimčem nedalo. Je to krok, který nejde vrátit, není možné pak jít jinou cestou, být tebou ještě bych to zvážila.
Jestli se rozhodneš do toho jít tak dobře zvaž majetkové poměry, vyspělost otce atd, ale to do tebe určitě hustí všichni 🙂 Přeji štastné rozhodnutí, ať už je jakékoliv 🙂

augustka
7. bře 2012

@karmenta @sojca Jsem stejného názoru jako @karmenta. Zodpovědnost to bude veliká, už nemůžeš myslet jen sama na sebe, ale musíš myslet i na toho prcka, nemůžeš se jen tak sbalit a jít třeba na diskotéku.Pak je tu majetková otázka jak bylo psáno, je to bydlení, pak věci pro mimčo nejsou taky nejlevnější, teď to sama vidím, když nakupuji 😉 Také tady máš otázku, co budeš dělat, až půjde dítě do školky, předpokládám, že akorát ukončíš školu a nikam nenastoupíš. Je to na tobě, jak se rozhodneš, ale jak píše @karmenta, já bych to ještě dost zvážila. Toto je můj názor

mamkamarketa
7. bře 2012

tak podle profilovky ses idealni adeptka na mladou matku
nicmene planovat dite v 18ti je celkem vice nez odvazne. dodelej skolu, cestuj, udelejte si svatbu a za par let mimco

sojca
autor
7. bře 2012

Moc vam dekuji za nazory... No mozna si to opravdu predstavuji jako Hurvinek valku, ale nejak se na to citim. Vim ze to neni nic jednoducheho, ale sem typ cloveka ktery nema rad diskoteky apod. Mam pritele kteremu je 35 a uz vi co od zivota chce. Mame v planu koupit bytecek a vsechny potreby co potrebuji pro miminko mam schovane po braskovy kteremu jsou dva. Tak myslim ze mi to neco ulehcuje.

jop
7. bře 2012

@sojca ahoj, odpověz si na tři otázky: 1) není v životě něco, co bych chtěla ještě zkusit nebo dokázat, než si "pořídím" tak obrovský závazek, jako je dítě? 2) jsem si skutečně jistá, že dokážu svoje dítě materiálně zabezpečit? 3) jsem si jistá svým partnerem, tj. tím, že on by byl dobrý otec mého dítěte?
Pokud na všechny otázky odpovíš ano, tak asi není co řešit 😉
Za naprosto samozřejmé počítám to, že spolu s partnerem máte vyzkoušené společné bydlení - jestli ne, tak plánovat dítě je šílenost.

berenika39
7. bře 2012

Dá se to zvládnout, určitě...ale za jakou cenu....za tři, pět let budeš koukat na všechno jinak a co potom? to nejde vzít zpátky, to je už na pořád 😉
Stejně už se snažíte, třeba to vyjde hned na poprvé a nebudeš se muset ptát, ne? 😉

sojca
autor
7. bře 2012

@jop no na vsechny sem si odpovedela ano...

sojca
autor
7. bře 2012

@berenika39 treba to vyjde, ale pri me smule 🙂 nevim, nevim

berenika39
7. bře 2012

držím palce, pokud víte, co chcete, tak je to jen dobře🙂

sojca
autor
7. bře 2012

@berenika39 dekuji... myslim ze vime, ale stejne si nekdy reknu to ale...

berenika39
7. bře 2012

@sojca jenže to si budeš říkat i:
ve 25: jestli ještě nepořídit byt
ve 35: jestli nezkusit podnikat
ve 45: jestli to není pozdě, abys nebyla stará matka...

sojca
autor
7. bře 2012

to je pravda... Jen se ted modlim az si zitra udelam ten testik aby se mi tam neco ukazalo... Ale bolim se ze ne,,, ☹

timbouctou
7. bře 2012

@sojca hele, já jsem strašně chtěla dítě když mi bylo 17. Ale ono nechtělo mě, počkalo až na svého nynějšího tatínka, přišlo k mým 31 a jeho 40. narozkám 😀 Tak uvidíš. Jak dlouho jste spolu? Jak moc ho znáš? Je o dost starší, že? Už nějaké dítě měl? Sorry, že se tak ptám, ale z vlastní zkušenosti, pozor na chlapy po 30 co neměli trvalejší vztah. Vždy je v tom nějaký háček.

janii
7. bře 2012

@sojca Já teda měla první v 21 letech. Měla jsem dodělanou maturitu a vysněnou práci v kanceláři.. Prcek přišel neplánovaně, nečekaně, ale nechali jsme si ho. Ten šok, ta uvázanost co zpočátku přišla bylo něco na co jsem absolutně nebyla připravená a už vůbec ne zvyklá. Ono je strašně krásné vidět to miminko v tom kočárku, promenádovat se s ním po městě a ukazovat ho všem známým na potkání. Ale na druhou stranu to vstávání 4x v noci, proplakané dny a někdy i noci, absolutní vyčerpanost a do toho ještě "péče" o manžela a domácnost... Myslím si že jsem na to byla dost mladá v jednadvaceti... Natož tak si představit v 18ti..

veraakubik
7. bře 2012

Ahojky,v cervnu mi bude 25let-jsem uz 6let vdana a jsem maminkou tri krasnych zdravych deticek-nejstarsimu Kubikovi bylo v rijnu 5let,Tynce byly ted 22.2. 3roky a nejmladsimu bude 13. 9mesicu-mame postavenej domecek,manzel vecne v praci a zvladam to.Ano-priznavam-jsou dny kdy padam na pusu a nejradeji bych nekam zalezla a byla sama,ale to uz musi byt.Vubec nelituju toho,ze deticky mam-jsou pro me vsim a miluju je..Kdo mi rika,ze jsem blba smeju se jim-nelituju,deticky jsou zabezpeceny a nikdy jsem nerekla neco ve smyslu,ze lituju,ze jsem si prvni poridila tak brzo.Vsechny jsou chteny a jsem rada ze je mam,takze pokud se na miminko citis,tak ti preju hodne stesti!!!!

sojca
autor
7. bře 2012

@timbouctou no jsme spolu uz 4 roky od mich 14 🙂 No rekla bych ze ho znam jak sve boty. Je o 16 let starsi , ale rekla bych ze to mam v genech muj tatinek byl starsi o 30 let nez moje mamka 🙂 Dite jeste zadne nema, teda pokud rika pravdu 🙂 Proc pozor na chlapi po 30?

sojca
autor
7. bře 2012

@veraakubik dekuji krasne si to napsala 🙂

sojca
autor
7. bře 2012

@janii Verim tomu ze to bude tezke, ale zase si rikam zvladlo to tolik lidi, tak proc bych to take nezvladla 🙂

timbouctou
7. bře 2012

@sojca nevím proč to tak mají, ale je vzácností potkat někoho takového a aby zároveň byl slušný, hodný, uměl se postarat o jiného, ne jen o sebe. Oni si tak zvyknou, že si můžou poletovat a pak když je najednou potřeba být zodpovědný, náhle je tu problém. Ale pokud jste spolu tak dlouho, tak už o něm víš, jak je na tom po téhle stránce 😉

weri1
7. bře 2012

určitě se to zlvádnout dá...jestli je i tatínek tak proč ne? a mě se mladé maminky líbí....myslím si že je to fajn, když to dítko chceš

janii
7. bře 2012

@sojca Tak jako ruku na srdce pokud jsem to zvládla já, tak to musí opravdu zvládnout každý 😀 😀 Je ale fakt, že my máme úžasnýho tatínka, na kterýho se můžeme co se týče pomoci spolehnout 🙂

sojca
autor
7. bře 2012

@janii 🙂 to je moc dobre i ja doufam ze ten muj bude takovy tatinek na jakeho se nyni citi 🙂

weri1
7. bře 2012

a kde je psáno, že i když teď si myslíš, že ho zabezpečíš, že se nemůže něco stát a bude to vše jinak? já měla malýho ve 30, manželovi bylo 48 a co? já skončila na rizikovým...velkej pokles peněz a manžel dostal v práci výpoveď a co teď ? samozřejmě, že neseděl doma a něco dělal, aby nás uživil, ale chtěla jsem tím říct, že vždy něco bude ať máš 18 nebo 30
@jop

veraakubik
7. bře 2012

@sojca kdyz uz jsme u toho-toho svyho jsem poznala na zabave,na ktery jsem slavila svoje 15narozeniny a tenkrat kdyz me ,,balil,, tak jsem si rikala,ze to bude jen chvilkovej vztah,ze to neni na dlouho a jsme spolu do dneska a myslim,ze jeste hoooooodne dlouho budeme!Takze jsem na tom obdobne jako ty!Sice je starsi jen o 4 roky,ale jinak mi to co tady od tebe ctu mi pripomina samu sebe!Moc ti drzim palecky at ti-vam vyjde!Miminko je ten nejkrasnejsi dar a pokud se na to citis,chces ho tak proc ne!Mozna tohle bude znit ,,blbe,, ale lepsi mit ditko v 18,nez ve 35letech fnukat,e to nejde-zkusenost moji kamaradky-nejdriv skola-hned nekolik-uz jsem ztratila prehled kolik ona tech titulu ma,prace a pro samou skolu a praci zapomela,ze je cas na mimnko-dneska je ji 36,nema miminko,touzi po nem a nejde to.. 😢

sojca
autor
7. bře 2012

@timbouctou No doufam ze sme spolu na tolik dlouho, ze mu mohu verit. Ale myslim ze mu ve vsem co si napsala mohu verit, ted jen aby se povedlo to miminko 🙂

jijitka
7. bře 2012

v 18 letech se to dá zvládnout určitě. Není to moje zkušenost, ale v době, kdy měl bylo 18 bylo zcela normální, že holky hned po škole zakládaly rodiny a kdo se výrazně opozdil (jako já 😀 ) byl spíš divný. Takže mentálně určitě ano, horší je to dneska po materiální stránce - všechno je o hodně složitější a pokud si člověk nevytvoří nejdříve slušné zázemí, má to pak hodně těžké. Jen - omlouvám se, ale nedá mi to nezeptat se: 31 letý chlap začne chodit se 14 letou holkou??

sojca
autor
7. bře 2012

@veraakubik Tak to jsem na tom opravdu podobne 🙂 A presne to je i jeden z duvodu proc chci miminko... Vidim to dnes u me mamky. Mam dvouleteho brasku ktereho mela v 41 a uz dnes se bojim co bude treba za 20 let. Proto chci radeji detatko drive nez pozde.

timbouctou
7. bře 2012

@sojca tak to držím palce 🙂 pokaždý to nevyjde. Zas můžeš být typ jako moje sestra - jen se na chlapa podívá a je těhotná. A já se tak dlouho snažila, s naším tatínkem jsme to zkoušeli rok a půl a už jsme ani nedoufali a nakonec se podařilo. A sestra, která díky své hlouposti, že to tak musím napsat, byla dvakrát na potratu, ve 33 brečí, že nemá mimčo. Takže snažení zdar a úspěšnému zvláště 😀

sojca
autor
7. bře 2012

@jijitka No zacal... vypadalo to divne ano... Ale co musim priznat ze sme spolu chodily ve vsi pocestnosti. Predtim ani dnes kdyz sem s nim si neuvedomuju ze je o tolik starsi 🙂 Prijde mi jako by sme byly stejne stary