Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

vesmilka
15. bře 2012

@losinda tak to je dobře že jste s miminkem v pořádku. A Toník je pěkné jméno. Nezvyklé ale pěkné

edeltraut
16. bře 2012

@vesmilka já jsem mohla mít zvířátka, ale jen pejska, kočku a papouška. Hospodářská zvířata jsem zblízka viděla až, když jsem začala chodit s manželem. Měli doma hospodářství a našemu tatínkovi se začalo stýskat po práci se zvířaty a domácím masíčku 🙂. Zatím nás to oba baví a děti jsou nadšené. Minulý týden koza porodila dvě kůzlátka, tak už zkouším i dojit a všem nutím kozí mléko 😀.

pepibubu
16. bře 2012

@edeltraut škoda že jsi tak daleko, nadšeně bych si od tebe brala, mám relativně blízko kámošku od níž beru kuřata a když jsou, tak vejce, a mlíko, a věci z něj, ale masíčko bych si taky dala líbit...

pepibubu
16. bře 2012

@vesmilka mně tak nezvyklé nepřijde, měla jsem dědu a strejdu Antonína, , ale je fakt že dneska už se skoro nedává

losinda
16. bře 2012

@pepibubu no u nás je to dědičné jméno 🙂 manžel jse jmenuje Toník,jeho tatínek je také Toník i jeho děda byl Toník 😀 tak to asi vyhraje Toníček 😉

pepibubu
16. bře 2012

@losinda tak to jo, když je to takováhle tradice.... A každý jméno je hezký, když se hezky řekne.

U manžela se dědil u kluků monogram JM - kluků děda je Jaroslav, jeho brácha Jirka, manžel Honza. Bratránek je taky Jirka a má Jakuba a Honzíka. My to dodrželi u Pepy (Josef,) ale u druhorozenýho jsme se na "j" nemohli shodnout, Jaromír byl takovej jedinej možnej, ale pak se tchýně zeptala "no a co třeba dát Martina?" a my se na sebe koukli a bylo jasno. Bude-li třetí kluk, bude to asi František, bude-li to holka, tak Kristýnka.

edeltraut
16. bře 2012

@losinda tohle jméno mě taky napadlo - varianta obojetná, Antonín nebo Antonie - ale zbytek rodiny je proti ☹.

simimo
16. bře 2012

@losinda Gratuluji k plodovce!!!! 🙂

Holky nevíte, jestli se tady už dělají taky ty testy místo z plodovky z krve? Někde jsem o tom četla, že se to ale musí prý zaplatit. Já byla na plodovce, když jsem čekala první (špatně mi vypočetli termín a tím pádem tomu neodpovídaly hodnoty z krve), s druhým jsem už nebyla - výsledky byly super a riziko potratu po odběru plodovky bylo vyšší, než to, že bych měla postížený dítě. Teď zatím nevím, ale mám strach. Mám kamarádku, která po plodovce potratila zdravého chlapečka.

Dejte typ na nějaký kočárek!!! Už máte asi všichni vybraný. A nebo máte po dětech? Já ten po malým prodala dokud byl ještě v záruce, stál 25tis, pak jsem ho už jen vozila v takovém lehkém golfovém a ten jsem si taky nechala. My stejně všude jezdíme autem, tak ho máme jen tak na rok a nějaký ten měsíc. Akorát bych chtěla s autosedačkou, která jde přidělat na konstrukci s kolečky, je to moc pohodlné a já to moc využívala ty první měsíce 🙂

sarkav
16. bře 2012

ahoj maminky,ráda bych se přidala k vám do diskuse. čekáme 3 neplánované dítko. jsem 9+5 tt 🙂

edeltraut
16. bře 2012

@simimo Na první dotaz odpověď neznám, ale taky by mě zajímala 🙂. Ohledně kočárku jsem měla vybraný Danny Sport, kvůli velké korbě, (děti nebyly žádní drobečci a teď čekám taky slůně 🙂), ale sestřenice mi nabídla x-landera, takže ušetříme korunky na něco důležitějšího 😉.

@pepibubu na masíčko se už taky těším 🙂, zatím jsme měli jen husy, vajíčka a teď to mlíko. Prasátka budeme zabíjet co nevidět 🙂. Velká zvířata jsme přivezli teprve v listopadu, tak to chvíli trvá než se vykrmí... No a kachny loni vyseděly jen pár káčat, která nám pochytala liška a nebo sousedů pes a o králíky se postaral mor, takže príma start ☹. Teď si hraju na kvočnu a doufám, že budou i kuřátka 😀.

@sarkav ahoj, jak máš velké děti?

vesmilka
16. bře 2012

@edeltraut tak domácí masíčko bych si taky dala. No mi jsme panelákoví a manžel víc než já. Domek ve kterém bydlíme je po babičce. Tak snad to domácí zvířectvo nějak taky zvládnu 🙂 Ale do velkých experimentů se pouštět nebudu to je moc brzy 🙂

vesmilka
16. bře 2012

@pepibubu takhle nějak jsem to myslela. Já tedy nikoho takového jména neznám. Tedy až na našeho bývalého starostu. Ale jinak se mi to jméno líbí

sarkav
17. bře 2012

@edeltraut ahoj, mám kluky 8 a 4 roky, ten mladší totální závislák na mě, tak jsem zvědavá jak to budu zvládat s mimčem 🙂

edeltraut
18. bře 2012

@sarkav Ono to stejně budeš muset zvládnout - nic jiného nám nezbývá 😉 . Já jsem měla ty dva rychle za sebou a byl to docela očistec. Ještě, že byli spaví a samostatní - vystačili si spolu a mámu do her moc nepotřebovali 🙂

sarkav
18. bře 2012

@edeltraut tak to u nás není, kluci jsou hodně akční,hlavně ten mladší, a taky se pořád perou a nebo pořád křičí.....no pořád něco....tak doufám že miminko bude holčička 😉

rejocka
18. bře 2012

Ahojte,chcela by som sa aj ja k Vám pridať-tiež čakáme tretie bábätko.Máme doma dvoch synčekov-Dominka-8r a Dávidka-7r,boli takto po sebe a nemenila by som,pekne spolu vyrastajú,rozumejú si,majú spoločné záujmi,spolu sa zahrajú.takže do tertice nám je uplne jedno či to bude chlapček,alebo dievčatko,mhlavne to zdravíčko.Teraz som v 12tt,mám nizko placentu tak sa snáď ešte podvihne 😉

rejocka
18. bře 2012

Ahojte,chcela by som sa aj ja k Vám pridať-tiež čakáme tretie bábätko.Máme doma dvoch synčekov-Dominka-8r a Dávidka-7r,boli takto po sebe a nemenila by som,pekne spolu vyrastajú,rozumejú si,majú spoločné záujmi,spolu sa zahrajú.takže do tertice nám je uplne jedno či to bude chlapček,alebo dievčatko,mhlavne to zdravíčko.Teraz som v 12tt,mám nizko placentu tak sa snáď ešte podvihne 😉 už sme aj pozerali mená-keď chlapček-tak Marko 🙂 ,keď dievčatko tak Sofia,Lara,Zara 🙂

d.aniela1
18. bře 2012

@rejocka vitej mezi nami ja mela taky nizko placentu a jeste vepredu a uz je nahore a popolezla na bok takze neboj ona povyleze,,, 🙂 😉

vesmilka
18. bře 2012

@rejocka vítej, vybrali jste krásná jména a neboj ta placenta bude dobrá 😀

vesmilka
18. bře 2012

@d.aniela1 a co ty stále ti hrozí císař nebo se situace vylepšila 🙂

d.aniela1
18. bře 2012

@vesmilka je to nejiste bojujeme porad z tou krvi protoze jeden vysledek,,je pozitivni a druhy negativni berou se dve zkumavky,,Dr nechape v Pondeli me rekne co a jak a jestli ma mala zadek dole to netusim nedelal me utz,,takze chytrejsi nejsem ani v tom jestli bude ten cisar nebo ne

vesmilka
18. bře 2012

@d.aniela1 tak to mě moc mrzí. Kdyby byl aspoň mluvnej viď. Já vím že to poznají pohmatem aspoň Skalda to říkal, ale když ti nic neřekne to je pak těžký. Budu ti držet palečky a dej mi zítra vědět. Budu na tebe myslet. Ještě to u nich je skoro na celé dopoledne?

d.aniela1
18. bře 2012

@vesmilka no ja chodim i na monitor jdu si kolem 11hod ona je pak nucena sestricka to vse popohnat aby stihli obed haha,takze v pohode,,no dekuji dam vedet pokud tedy budu neco vedet,,hihi 😀

vesmilka
18. bře 2012

@d.aniela1 vidíš a já přijdu sestřička otevře dveře řekne ať jdu dál a žádné čekání. V kolik jsem objednaná v tolik jdu na řadu. 🙂

d.aniela1
18. bře 2012

@vesmilka no jo hold,jinej Dr a hlavne sestra to je bezdebat,,

vesmilka
18. bře 2012

@d.aniela1 tak to je pravda o tom žádná

edeltraut
18. bře 2012

@sarkav No já taky doufám v holčičku, sice už doma jednu mám, ale ta je horší než tucet kluků 😀. Já jsem si plánovala , jak si jí budu čančat a česat... a ona chodí domů věčně špinavá, roztrhaná, odřená a nejradši v holinách 😀.

rejocka
18. bře 2012

@vesmilka ,ďakujem za privítanie 🙂 mylíš,že sa ešte povytiahne?a ešte mi povedal,že je bábätko o 1tt väčšie,no tak som vlastne podla poslednej menštruácie,tak podla mna to sedí tak ja neviem 😠 ,nemal tu niekto z Vás taký problém,že väčšie bábatko o týžden?

rejocka
18. bře 2012

@d.aniela1 tak tebe sa povytiahla?takže budeš rodit normálne?aj si krvácala,lebo čítam,že môže byt také masivne krvácanie a rýchlo utekať do nemocnice,lebo sa môže vykrvácať ☹ a v koľkom tt sa ti to upravilo?

d.aniela1
18. bře 2012

@rejocka no ja to mela jako ty na zacatku hodne dole tesne nad brankou v 21tt se vytahla vyse,,v 25tt jeste vys do strany,,a nakonec 32tt je uplne mimo na prave strane,,no kdyz by byla dole ano bylo by tam riziko krvaceni,,ale neboj ona se vytahne,,