Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

maggie4
4. kvě 2014

@78marcela Je mi 32. Prostě teď musíme otěhotnět a pak už bude na nás, jak si je vychováme, viď? 🙂

78marcela
4. kvě 2014

@lovelylion
taky jdu 6.5 na ultrazvuk, zatím jen kontrola na výšku sliznice, ale věřím, že za pět šest týdnů mě bude čekat ultrazvuk jako tebe- se srdíčkem. Moc blahopřeji. Dívala jsem se, že jsi skoro stejně stará jako já. Docela mě to těší, dodává sílu, že i naše ročníky mohou ještě otěhotnět.

tofife
4. kvě 2014

@78marcela Všimla jsem si, že jsem tam měla Olomouc místo Ostrava, překlikla jsem se, ale už to mám opraveno 🙂 Bydlíme v Ostravě-Porubě. Narodila jsem se tady, takže bych asi jinam nešla. Leda do nějakého menšího města nedaleko odtud, nebo někde na okraj města do nějakého satelitu 😉 Ráda cestuju, takže se do Znojma ráda podívám, ať je to z ruky, jak chce 🙂

78marcela
4. kvě 2014

@maggie4 jasně. Otěhotnět je teď nejdůležitější. Bohužel to nemůžeme úplně ovlivnit. Ale výchovu ano. Doufám že jako učitelka k tomu mám nějaké předpoklady.

78marcela
4. kvě 2014

@tofife
Přítel je ze Zabrehu. Líbí se mi to tam. Vše je hned po ruce, veškeré obchody, poliklinika, lékárna do tři minut chůze. A 5minut chůze Belsky les na procházky, když jedeme na kolo, tak taky super kolem řeky na jistebnik. A zároveň kousek od bytu Ikea a shopping park.. To mě fascinuje, zvlášť když jsem tady ze znojma zvyklá, že na nákupy zařízení se většinou jezdí do Brna apod..
no ale zase má Znojmo krásné historické centrum, leží hned u národního parku..všechno má své pro i proti. Určitě bych taky nesla nikam jinam.

suzik161
autor
5. kvě 2014

@doko
@gittynka Ahoj holky, tak jsem doma po OPU, mám 13 vajíček. Embryolog říkal, že třetina se asi oplodní a zbytek zkusí nechat dozrát, kdyby se to povedlo, tak tam manža ještě bude muset zítra, ale i tak je to krásné 😀 Hodně mě bolí břicho, snad se z toho nic nerozjede

doko
5. kvě 2014

@suzik161 tak to je bomba a pecka zároveň!!!! 😵 supéér!!! no to si piš, že i tak je to krásné 🙂 já měla vajíček 12, 5 zralých, 4 oplodněná a podívej na mě 😀 to budeš mít hooodně podobná čísla jako já 😉 dneska si dej leháro a odpočívej, myslím, že když se proliješ vodou, určitě to bude dobré. jsi mi zvedla náladu, mám z toho počasí nějakou depku, tady to vypadá bude každou chvíli pršet 😖 a na kdy Ti vychází ET? na víkend? 🙂
@gittynka co ty matko? 😀 jak se máš?
@petpeta7 moc gratuluji k těhotenství 🙂
chjooo holky tak za chvilku snad budeme všechny pupkáči 🙂 moc se mi po té naší skupince stýská ☹

78marcela
5. kvě 2014

@suzik161 no tak gratuluji, na to, jak se to vyvíjelo všelijak, je to nakonec krásná úroda, paráda, to třeba ještě zbyde na sichr na mrazáčky...ale i kdyby ne, ono stačí jedno jediné pěkné vajucho...gratuluji.

suzik161
autor
5. kvě 2014

@doko jj, dneska budu odpočívat, nic jiného mi nezbyde, protože to fakt bolí. Tady u nás je krásně. Manžel byl nakonec v nemocnici taky, hraje fotbal. Včera špatně šlápl na nohu a má výron v kotníku, takže dostal gyps. Do toho mu zjistili artrózu a doporučili konec s fotbalem. Aspoň to řekl ještě někdo jiný než já 😀 nechali jsme prodlouženou kultivaci, takže asi v sobotu by mohl být ET
@78marcela děkuji, vypadalo to všelijak, ale nakonec to snad bude dobré 😉 v sobotu ET snad. 😉

78marcela
5. kvě 2014

@suzik161 držím pěsti pro štěstí, moc ti přeju at to vyjde...to víš, těším se na ten náš srazík🙂)
já zítra na ultrazvuk.

doko
5. kvě 2014

@suzik161 a jsi doma na neschopence, nebo budeš učit? 🙂 a kolik si necháte dát embroušů, když bude víc? promiň, že mám tolik otázek, ale strašně dlouho o Tobě nemám žádnou zprávu 🙂 chudák muž, to mohlo docela bolet, aaauuu. aspoň ho budeš mít doma a bude Vám rychleji utíkat čas. můj manžel má teď zas nemocná záda, tak musel skončit se squashem 😀 nějak se nám sypou na hromadu. a nechci slyšet žádný by mohl být ET, ale prostě bude ET a hotovo 😉

suzik161
autor
5. kvě 2014

@doko jsem na neschopence, bolí mě to, ani mě nenapadlo jít učit, teď si doma trochu polikdím, abych mohla příští týden věnovat embryjku 😀 necháme zase jedno, dneska nám to doporučil embryolog, ale uvidíme jak se budou vyvíjet. ET bude, to vím, jen nevím jestli ho dělají v sobotu 😀 chlapi toho moc nevydrží, jsem ráda, že mám vycházky, 14 dní doma zavřená s ním, to by mě asi odvezli do blázince 😀 takhle si dám prochajdu a pročistím hlavu. No a co ty, jak se máš, máte???

gittynka
5. kvě 2014

@suzik161
@doko zdarek devcatka 🙂 moc rada slysim suziku takove krasne zpravicky 😉 😵 a budu na tebe myslet, ted uz se to proste MUSI zadarit 🙂 koukej odpocivat a vypust stresy ze skoly, pekne nozky nahoru internet televizka knizky serialky 😀 prochazky a tak dal 🙂... Ja si uz uzivam, presli me nevolnosti, zacinam tloustnout- ale sakrys vsude jen ne na brise 😀 brisko mam zatim opravdu male 😅 v noci spatne spim a mam pocit ze mi roste bricho kazdou sekundou pak se rano mrknu do zrcadla a zas nic 😀 pohyby zatim necitim, ale vsechno bude 🙂 chci se objednat na 3D ultrazvuk, tak se zas mam na co tesit
Doko jak pokracujes? Uz nakupujes vybavicku?
Suziku drzim vsechno co mam.!!! Ted to proste klapne 😉

doko
5. kvě 2014

@suzik161 my se máme po těhotenské stránce fajn. akorát jsem čekala, že až se to konečně povede a budu těhule, rozplynou se všechny problémy světa a to se jaksi nestalo 😀 takže teď všechen čas a peníze sežere náš nový byt. minulý týden jsme malovali, o víkendu generální úklid a teď o víkendu se začínáme stěhovat. do toho nemáme nábytek a musíme měsíc čekat na výrobu. takže se to pořád tak nějak táhne. jsem nedočkavec. doufám, že vy jste na tom s domečkem lépe 🙂
@gittynka pak musíš poslat fotečku ze 3D 😉 já nad ním dlouho přemýšlela, ale pak jsem si řekla, že si podobu malé chci nechat jako překvápko, když už jsme si museli na přání manžela nechat vykecat pohlaví 😀 výbavičku nemám, nemám vůbec nic. ty už jo? já kvůli tomu o víkendu brečela, protože skupinka kam se sem tam zajdu podívat je z holek co mají stejný termín a všechny tam už všechno mají- oblečky, postýlky, kočárky, hračky,lahvičky, kosmetiku, apod. takže hormony zapracovaly a já manželovi doma řvala, že jsem děsná matka, že jsem si tak strašně přála holčičku a když ji budu mít, tak nejsem schopná jí něco koupit 😀 😀 manžel mě chvíli utěšoval a pak říká: já jen doufám, že po porodu budeš zase normální 😀 jinak pohyby mám až moc, dneska jsem celou noc nespala, jak to bolelo- už aby byla větší a neměla tolik místa.

holky mám z Vás hroznou radost 😵 😵 Suzikovi taky držím vše co mám, stejně je teď na řadě, takže další vývoj je jasný 😉

maggie4
5. kvě 2014

@suzik161 Tak to je pěkné!!! Nám doktor řekl, že když z toho všeho budeme mít 4 embrya, tak to bude fajn výsledek. A to ty mít budeš, takže pohoda, ne? 😉 Tak pořádně odpočívej, ať máš pak tělo pěkně odpočaté a připravené na mimíska. Já to tak taky plánuju 🙂

maggie4
5. kvě 2014

@doko
@gittynka Koukám, že se ozvaly maminky, které ještě neznám 🙂 Vy jste, holky, otěhotněly z prvního IVF? Jestli ano, tak to je hezké a nadějné i pro nás ostatní 😉

petpeta7
5. kvě 2014

@doko ahoooj...to jsem ráda, že jsi zašla na pokec 🙂 díky, jsem šťastná, že nám to konečně vyšlo, protože jinak bych byla strašně zklamaná 😒 a jak se máš? v kolikátém že jsi to týdnu?

doko
5. kvě 2014

@maggie4 ahojky, ano z prvního IVF s minimální stimulací 🙂 těhotenství je to moje druhé, o to první (přirozené) jsme přišli, manžel má mooooc špatné spermio a tak už jsme nenechávali nic náhodě, pustili jsme se do umělého (abychom mohli mít PICSI) a vyplatilo se 😉 přeji, ať se co nejdříve zadaří.

petpeta7
5. kvě 2014

@suzik161 to máš parádní výsledek..já to měla podobně...a ET byl v sobotu...u nás na Klinice pracují vždy jeden den z víkendu podle toho, jak to vychází s výkonama na sále, protože folikuly a embryjka prostě nepočkají o 2 dny dýl 😅 nechávala jsem si zavést jednu krásnou blastocystu a vyšlo nám to, takže počítám, že to budeš mít taky tak! zítra tě to břicho už určitě bude bolet míň 🤐

gittynka
5. kvě 2014

@maggie4 jj presne tak, jsme jedny z puvodnich v teto skupine 😵 i me se povedlo hned na poprve....
(Hih jsem taky úča-do party 😀 ) holky drzim vam palce, at vam to ted vsem dopadne 🙂 a jste stastne

lucikk1
5. kvě 2014

@suzik161 ty jo to je uroda. Gratuluji

maggie4
5. kvě 2014

@doko To je super, že se to povedlo napoprvé. Četla jsem tady někde, že většinou až 2.,3.... tak to mám radost, že jsou tady i takové šťastné 🙂 Já taky věřím tomu, že se to povede napoprvé. Prostě musí! 😀 Tak přeju hodně štěstí, ať je to těhotenství pohodové až do konce 🙂

maggie4
5. kvě 2014

@gittynka To je super. Moc vám blahopřeju a jsem ráda, že tady mezi námi jste 🙂 Tady je těch učitelek nějak moc, ne? 😀 Já teda úča nejsem... vystudovaná jo, ale po necelém roce učení jsem se stěhovala zpátky domů a našla jsem práci v sociálních službách a už jsem tam zůstala (zatím).

78marcela
5. kvě 2014

@maggie4
@gittynka
my už jsme tady se suzi řešily že těch učitelek je tu strašne moc. Je to divný, že tolik učitelek je na IVF

gittynka
5. kvě 2014

@78marcela nojo asi nejake stresove povolani nebo co, pritom paradoxne jsme to vetsinou prave my, co mame rady deti a chtely bychom je treba i driv v porovnani s ostatnimi zenami a ono pekny prd :/ ja mam endometriozu nejakou dost agresivni a postihla mi cely spodek vcetne srustu- u me to odnesly oba vejcovody totalne nepruchodne a zjizvene, takze doporuceni po laparce - co nejdrive IVF ja jsem tedy tehotenstvim unikla i dost silenym bolestem, kvuli kterym jsem myslela ze uz snad ani nema cenu s tim zit 😒 ... Uplne se desim co me ceka po porodu.. Ale to je daleko a treba se to i trochu srovna

maggie4
5. kvě 2014

@gittynka Já jsem na tom podobně - taky endometrióza a primář mě po druhé laparoskopii poslal hned na IVF. Musím uznat, že se mi kupodivu ulevilo. Snažili jsme se o miminko přirozeně přes 3 roky a každý měsíc depka...však to znáte. No a jak mi primář řekl, že to jinak nepůjde, že mi musí pomoci v Brně a manžel to vzal úplně krásně, když to od něj slyšel, tak jsem se uklidnila. Depky jsou pryč, jsem ráda, že se něco začalo dít a věřím tomu, že už brzy budu těhotná a budu mít rodinu, o které sním už od dětství 🙂 Taky mi primář v lednu říkal, ať mu za půl roku přijdu říct, jak to dopadlo. Ta doba se už blíží, tak doufám, že tam půjdu s pozitivní zprávou 🙂

maggie4
5. kvě 2014

a co učíte, holky?

doko
5. kvě 2014

@petpeta7 23.tt.....cítím se fajn, ani nemám čas na to myslet, čeká nás stěhování. tak doufám, že budeš mít s prckem bezproblémové těhotenství 🙂
@maggie4 jo to jsem tady taky četla mockrát, že spíš až na druhý nebo třetí pokus. a ten první je zkušební a cosi kdesi. ale moc tomu nevěřím. sama co znám holky, tak většina měla úspěch napoprvé, max napodruhé, ale nemyslím si, že by většina uspěla až na třetí pokus 😉 i když je fakt, že hodně záleží na CAR a zkušeném doktorovi. 🙂

gittynka
5. kvě 2014

@maggie4 snad jo 😉 ja to mela podobne 2,5 roku snazeni, ale uz po roce se rozjely ty silene bolesti, ktere uz paj nebyly jen u MS ale cely cyklus, problemy s travenim, jit na velkou pro me bylo utrpeni, protoze to mam i na strevu a konecniku, moc drzkm palce, aby se zadarilo a mohlas tam jit tu krasnou zpravu oznamit 😉 jinak ja ucim/teda ucila jsem, letos vse krome anglictiny a telocviku - na maltridce 3. a 4. trida mam vystudovanej prvni stupen 🙂

78marcela
5. kvě 2014

@gittynka přesně tak, máme rády děti a stejně nám nejsou zatím dopřány. Ale já pořád moc věřím, že to vyjde, neumím si představit, že bych měla byt bezdětná. Chci aspoň to jedno..
Jinak u mě žádné takové velké problémy nejsou. Mám polycysticke vaječníky, vajíčka nezraji a z toho důvodu nemám vůbec menses, asi tak jednou za tři roky.

Já učím němčinu, učila jsem na vesnické škole, pak několik let na gymplu, před třemi lety jsem si založila soukromou jazykovku. Ale nejvíc vzpomínám na tu vesnickou školu, moc mě to bavilo. Když bych měla dítě, chci se zase dostat na nějaký takový typ školy, protože jazykovka je hlavně práce odpoledne a to by pak už nešlo, i když si zase slušně vydělám.. Ale byt doma odpoledne s dítětem je pro mě víc. Na gympl zpět už bych nechtěla. Na základce se ještě děcka dají motivovat.