Čekám dieťa a nemám bývanie. Kam se môžem obrátiť?

rommieee
1. říj 2010

Dobrý deň. Som 23 ročné dievča, ktorému sa život skomplikoval asi takto. Keď som mala 20 rokov porodila som bábätko, boli sme s frajerom ešte 4mesiace po narodení dcéry spolu, no potom ma nechal. Bývala som u mamy a chodina na vysokú školu. No potom mi začali psychické problémy a mama ma vyhodila z domu a moju dcéru som zverila dobrovoľne do starostlivosti mojej mame, lebo som nevedela, čo by s ňou bolo, keďže som sama nemala bývanie. Bolo to vtedajšie najlepšie riešenie. Najprv som bývala po kamarátoch, ale behom týždňa som si našla prácu aj podnájom, kde bývam s dvoma študentkami v 1-izb. byte. Je mi tu fajn. Nesťažujem sa, keďže cena za podnájom je tak isto prijateľná. S dcérou sa stretávam, keď chcem. Zozačiatku mi to matka obmedzila na 2hodiny denne, ale teraz je to iné 🙂 Problém je teraz ten, že som zase otehotnela s už momentálne ex-priateľom, ktorý ma bil a využíval na peniaze a strechu nad hlavou, keď mal rodinné problémy. Boli sme spolu len 3 mesiace, pretože keď ma udrel a škrtil, tak som ho poslala kade ľahšie. Lenže neskôr resp. pred dvoma týždňami som zistila, že som teda s ním tehotná v 16. týždni, čiže nemôžem tehotenstvo ukončiť. Mama mi povedala, že ďalšie dieťa mi už vychovávať nebude, čo úplne chápem, ale ja si teraz dieťa vzhľadom na moju celkovú situáciu nemôžem dovoliť. Nedávno som si našla prácu, kde som ešte v skúšobnej dobe a bojím sa, že keď im poviem, že som tehotná, tak ma vyhodia a tým pádom stratím prácu, bývanie aj vlastne všetko. Mama navrhla, nech to dieťa donosím a dám na adopciu, keďže môj ex-priateľ s ktorým dieťa čakám ma naďalej bombarduje smskami, telefonátmi o tom, ako budeme spolu, ako sa o nás postará, ako ho mám poslúchať, ako si dovoľujem na tie sms nereagovať, a že mám byť vlastne rada, že sa o mňa stará, lenže on sa o mňa stará len v jeho myšlienkach. Momentálne je v čechách už mesiac a pol. čo je pre mňa dobré, pretože s ním som len trpela a trpla, kedy mi v noci bude búchať na balkón atď. Chcela by som sa spýtať, či má niekto pre mňa nejakú radu, kde sa môžem informovať o nejakom bývaní, alebo pomoci, lebo vážne nechcem skončiť na ulici. Mama ma k sebe už bývať nepustí. Chcem to dieťa donosiť v zdraví to znamená, že potrebujem nejaký príjem, aby som zaplatila nájom a stravu minimálne, čo sú primárne potreby. Po pôrode chcem ísť hneď pracovať po zotavení, aby som sa zas vymotala ´´na svetlo´´ a pokračovala ďalej v ´´normálnom´´ živote, ako sa mi to zatiaľ darilo až do teraz. Ďakujem vám veľmi pekne za rady, ktoré mi sem napíšete, budem si to nesmierne vážiť pretože nechcem skončiť vážne najhoršie.

miarosa
1. říj 2010

Je mi moc líto co se ti stalo, život někdy neni spravedlivý. Nechci tě soudit, ale můžeš si za to trošičku sama, neměla bys tolik všem důvěřovat. Na svého ex by ses měla hned vykašlat, tyhle typy jen slibují, ale nic neudělají, hlavně po tom co ti fyzicky ublížil. Pokud mu na tobě a miminku záleží tak by měl jít s tebou na matriku a přihlásit se k dítěti, z toho plyne finanční pomoc, nezávidím ti tvou situaci a možná trošku nechápu tvou maminku, ale aspoň že tvá dcerka se teď má dobře. Obrátila bych se na azylové domy pro matky a děti. Mohou tam i maminky co teprve čekají miminka, a myslím že by jsi tam mohla být i s dcerkou, naučí tě tam spoustu nových věcí a myslím že po této zkušenosti by tohle bylo pro tebe nejlepší. Píšu jen jak to vidím já, přeji ti ať se z toho kolotoče vymotáš a ať jsou děti zdravé a hlavně šťastné. 😉

haninka1987
2. říj 2010

@rommieee V zásadě souhlasím s @miarosa , taky mě hned napadl dům pro matky s dětmi, kde bys mohla být s oběma dětmi a nebyla bys tím pádem ani závislá na své matce, která se Ti teď o dceru stará. Od expřítele ruce pryč, bála bych se na něj miminko i napsat, co když pak bude ubližovat i jemu? 😲 Držím palce, ať vše dobře dopadne. 🙂