Čekáme na tu správnou dobu, kdy si pořídit mimčo

dreana
3. lis 2009

Ahojky, je tu někdo kdo mimčo chce moc, takže všem těhotnym okatě zavidí, ale z nějakych duvodu to ted prostě nejde?? (finance, škola atd?)

krtek.93
8. lis 2009

kcir: Já mám někdy pocit, že mít dítě brzy - teda na dnešní dobu brzy, kolem tý dvacítky, neni vůbec špatný 😉 Právě proto, že člověk ještě neuvažuje tak "dospěle", nepřemejšlí tolik, co by se mohlo všechno stát - a ono to pak vždycky nějak jde. My, co všehcno zkumáme zprava zleva, nad všim bádáme... Mně by se třeba žilo asi daleko líp, kdybych ten mozek občas uměla vypnout a jednala sem tam trochu neuváženě 😅

esssi
8. lis 2009

Jen tak ještě nakukuju, jak se to tu vyvíjí, jukněte, jakej mám boží kočárek po druhým dítku na třetí, byl už jetej, za 1400 Kč včetně pošty 🙂
http://rodina.cz/scripts/album/photo.ASP?id=125...
Na první dítě jsem měla trojkombinaci, kupovanou novou a hrozná těžká potvora teda, i když vypadal nádherně...tak doporučuju klasickej hlubokáč a pak sporťák🙂

consti
8. lis 2009

Dreana ve 21-22 letech jste fakt ještě mladincí, takže bych se nebála počkat 😉 . A to, že se tvůj muž na mimčo ještě necítí? Jejda, cítit se na něj ve 22. letech 😅 ? Vždyť spousta chlapů se na mimčo necítí ani kolem třicítky, takže v jeho věku se tomu vůbec nedivím 😉 .
Co se týká toho čekání, tak to se musíte dohodnout oba. Bohužel člověk neví, co ho čeká. My jsme napřed chtěli snažilkovat tak rok po svatbě, až dodělám VŠ. Pak jsem ji dodělala a nastoupila jsem do fajn práce a tak jsme se dohodli, že si udělám tak rok praxi a pak bude snažení o mimčo. Jenže teď už je to rok, co se snažíme a mimčo nikde. Důvodem odkladu bylo hlavně to, že se manžel na mimčo necítil a to už mu je přes 30 😉 . I když mě to mrzí, že se zatím mičo nedaří, tak ničeho nelituji. Dodělala jsem si v klidu školu, mám praxi a zajištěnou mateřskou, takže se mi bude odcházet z práce o to líp a hlavně až se to podaří, vím, že budu čekat mimčo s mužem, který po miminku také hrozně touží a bude se na něj těšit 😵 😵 .

nunacek
9. lis 2009

krtek.93: Souhlasím 😉 Asi by se mi taky žilo lépe, kdybych všechno nebrala tak moc zodpovědně a nad všim tolik nepřemýšlela a neviděla ty "katastrofální scénáře", které by mohly přijít 😒

esssi: Já mám ráda od jisté doby "klasické" kočárky 😉 I když zrovna tento mi barevně nesedí a kolečka se mi víc líbí, když jsou černá a ne bílá. Ale jsem zastáncem klasických kočárků, jako třeba Roan Marita, Inglesina Magnum, atd...

consti: Moc přeju, aby se miminko brzy zadařilo 😉 A je super, že ničeho nelituješ 😉

esssi
11. lis 2009

nunacku já mám ráda veselý barvy🙂

dreana
autor
11. lis 2009

consi: Ano ja vím že to je všechno pravda...

holky... máme u přímých příbuzných Downow syndrom... tak i proto sem ditě chtěla brzo abych měla třeba víc šancí kdyby se to nepovedlo :o/

a manža mi dokonce řekl že se bojí že nebudu nemocne dítě schopna dat pryc /potrat/.. tak třeba je to duvod proc ditě nechce :o( mam dneska nějakou spatnou naladu...

nunacek
14. lis 2009

dreana: Už je nálada lepší? 😉 Rozhodování, zda porodit či neporodit dítě s DS (pokud se to ví dopředu), je vždycky složité 😔

dreana
autor
14. lis 2009

nunacek: no hele ani en, vše se na mě hrozně sype... :o) ale snažím se to nějak překonat a nezabývat se tím tolik.
a co vy? holčiny? jak pak se mate?

trpaslikg
14. lis 2009

ahojky, jsem pro necekani...na co se vlastne ceka?...dítě se bud chce nebo nechce, nic jinyho neexistuje...ja bych rada jeste chlapecka, ale ja bohuzel cekat musim, az bude mladsi samostatna, protoze i tak bude tehu narocny...snad Klarka moc nepribere 😀

dreana
autor
16. lis 2009

trpaslik: ty jo kdyby to bylo tak jednoduche :D

Al tak nějak jsem tedka začala zkoušet hledat trvalou práci při škole, tak snad se upnu na něco jineho.. snd to zabere :o)))

nunacek
16. lis 2009

dreana: To mě mrzí, že se to všechno na tebe sype. Taky mám někdy tenhle pocit 😔 Ale naštěstí to není často. V jaké oboru práci hledáš? Mě hodně zaměstnává moje práce a mé zájmy, takže nemám "prostor" být upnutá jen na čekání, než se začneme snažit o mimi...

trpaslikg: Máš pravdu, že dítě se v danou chvíli buď chce a nebo nechce 😉 Ovšem důvody, proč se nechce, jsou různé...u tebe třeba je to důvod, že třetí dítě nechceš do doby, než bude druhé samostatné 😉 U někoho jiného tím důvodem jsou třeba vzdělávání, peníze, bydlení...

trpaslikg
17. lis 2009

mám hodně kamarádek, které studují s dítětem nebo při práci...nj ale kdyby byla ta starší samostatná a hlavně hodila, tak bych do toho začala bušit hned jak by byly malý dva 😀 ...myslím si totiž, že to je ideální věkový rozdíl 🙂

a hlavně chlapi do toho nemají co kecat, oni se o dítě stejně moc nestarají... 😉 ...mají dát jen to podstatné ze sebe 😀

dreana
autor
17. lis 2009

trpasl: Hele třeba ja, prace jen na poloviční uvazek, takže by mi mateřskou nikdo nezaplatil, k tomu letos dodělavam Bc., dělam chemii, takže dítě při škole nepřipada v uvahu, leda by mělo rado kyseliny a tak...

a manža si teda myslím že do toho má hodně co kecat! on nas bude živit.. a hlavně je to nase rozhodnutí, ne přece jen moje...

nunacek
19. lis 2009

Chlapi do všeho ohledně dítěte mají určitě co mluvit, dítě je obou, starat se o něj mají taky oba (ne jenom žena). Ale každý zastává asi jiný "model" rodiny a vztahů...

trpaslikg
19. lis 2009

jasne dite maji oba, ale zivot chlapa to v podstate nemeni...to zenska je ve vetsine pripadu ta, co odejde z prace a jde na materskou...

nunacek
19. lis 2009

Můj názor: Pokud dítě život chlapa nezmění a změní jen život ženské, tak je někde mega velká chyba... Já nejsem zastáncem tohoto modelu rodiny z "dřívější" doby, že o dítě se stará hlavně ženská a jen ženská vše kvůli dítěti změní, apod.... 😒 A na mateřskou klidně může jít i chlap, když ti dva chtějí 😉 Je to jen na té konkrétní ženské a chlapovi, jak si to zařídí a jak to mají 😉

dreana
autor
19. lis 2009

ja naprosto souhlasím s nunackem. taky bych chtěla aby to bylo jinak než aby manžel se jen vracel ke 2 osobam a ne k jedné...

trpaslikg
20. lis 2009

chlap jde na materskou jen kdyz ma nizsi plat nez zenska a ta kdyz se vrati z prace tak vetsinou dela to co manzel neudela, protoze zvlada jen jednu vec...a i kdyz u nas neni ten model jak to mu rikate, tak stejne jsem svuj zivot zmenila ja...to je proste normalni...nejak nechapete jak to myslim...

nunacek
22. lis 2009

trpaslikg: Já myslim, že se navzájem chápeme dobře, jen na to máme každá jiný názor 😉 ale to přece neva ne? Hlavně, aby byl člověk spokojenej a zařídil si to podle sebe 😉
Ten, kdo zůstane doma na mateřské a pak rodičovské, tak určitě změní život o něco víc než ten druhý z partnerů (přestane chodit do práce a místo toho se věnuje dítěti, a to je ta změna, ale o další změny už by se měli dělit oba - ten druhý musí život taky změnit, teda měl by... 😉 )
A k tomu dělání jen jedné věci - můj manžel dokáže dělat víc věcí najednou 😉 Takže to, že chlapi nedokáží dělat víc věcí najednou prostě neplatí u všech 😉 Ale je to asi o osobní zkušnosti, dřív jsem si taky myslela, že chlap prostě nemůže dokázat dělat víc věcí najednou...ale může 😉

veronikaprostenika
4. pro 2009

Te pic 🙂 , nedelam nic jineho, nez sjizdim konika, ale zatim jsem byla porad pasivni ctenarkou, jelikoz nejsem jeste snazilka, tehulka natoz mamina 😅 . Takže mam radost z meho objevu tehle diskuze 😵 . Jen koukam, ze jste nejak zaspaly-uz dlouho se tu nikdo neukazal ☹ . U nas to vypada na "start" nekdy v dubnu, kvetnu, takze striham metr a nemuzu se dockat 😵 .

elmesdemayo
4. pro 2009

Ahojky, taky čekáme na tu správnou dobu a ta bude příští rok po svatbě. Já bych mimčo móóóóóóóc chtěla už teď, ale smiřuju se s tím, že prostě není dobrý se vdávat těhu. Chci si svatbu užít, bez výčitek se napít..

A taky mám druhý důvod a to sice to, že našim to neklape, mají hrozný vztah, mamka trpí, ale neřeší to a pak jsem tady já, která si spočítá, že se naši brali, když mamča byla ve třetím měsíci. A může mě přesvědčovat jak chce, že jsem byla plánovaná, jenom o pár měsíců později, ale že mě moc chtěli atd. atd. Stejně si to zpackaný manželství dávám za vinu, že kdybych nebyla já, třeba by spolu chodili déle a líp se poznali a třeba se i rozešli.

Nechci nikdy vysvětlovat pochybnosti svého dítěte o důvodu našeho sňatku. A teď si říkám, že to zní strašně, že už teď píšu, jako bych s tím počítala, ale prostě beru věci, jak jsou.

veronikaprostenika
4. pro 2009

elm: a kdy bude svatba? 🙂 ja už skoro striham metr do snazeni 😵 . Když jsem se registrovala na konikovi, tak se mi to zdalo k nevydrzeni a ono uz je to skoro za rohem. Nejhorsi je, ze procitam vsemozny diskuze a uplne se zacinam bat, ze to nepujde...

nunacek
4. pro 2009

Ahoj holky 🙂

veronika: Tak duben či květen, to už je za chvilku 😉 A musíš věřit, že zrovna u vás to půjde dobře 😉 Já nemám sice ráda naivky, co si myslí, že se jim to musí povést hned jak budou chtít, ale na druhou stranu člověk musí doufat, že se to povede brzy 😉

elmesdemayo: Taky jsem se chtěla vdávat netěhotná a ten požadavek jsem si splnila 😉 Nezní to strašně, neboj, prostě za tebe mluví zkušenosti, které ti život přichystal...

veronikaprostenika
4. pro 2009

nun:nezbyva, nez to vyzkouset 😉 a tak zjistime, "jestli se dilo podari" 😵
A jakje to u Vas? Svatba uz tedy byla?

nunacek
4. pro 2009

veru: Jasně, nezbývá, než to vyzkoušet 😉 😀
Jo jo svatba u nás byla v červenci 2008 😉
Máš hezké fotečky v albu 🙂

veronikaprostenika
4. pro 2009

nun:nejhorsi je, ze jem fakt uz malinko(mozna malinko vic) nenormalni 😅 ... Už mame doma asi 20ks mimi vecicek 😀 . Vzdycky, kdyz neco vidim, tak si rikam,nebud blba, za ty prachy, no nekup to 😀
Ale uz jsem slibila MP, ze se zkrotim 😅 . A kdy planujete "start" vy? 😉

elmesdemayo
4. pro 2009

veronika_svatba 1.květen. A jsem vyděšená k smrti, že to nepůjde. teď jsem zjistila problémy se štítkou..nejradši bych to začala zkoušet hned, ať máme náskok!

veronikaprostenika
4. pro 2009

elmes:porad vsude ctu"je to v hlave", takze se snazim tyhle veci si nepripoustet a ty na to taky nemysli 😉 .

nunacek
4. pro 2009

veru: Neboj, nejsi nenormální, znám hodně lidí, kteří mají doma už mimi věci a ještě mimi ani nečekají (já mezi ně zatim nepatřím) 😉
My plánujeme start podle rekonstrukce baráku a podle toho, jak budou ubývat dluhy s tím spojené 😖 A podle toho jak to bude s manželovou prací, teď má pracovní smlouvu na dobu určitou do července 2010 (navíc zatim dost špatně placená práce) a pak se uvidí, jestli mu ji prodlouží nebo bude muset hledat něco jiného, takže teď mimi ještě ne. Navíc bych před mateřskou ještě ráda zkusila jedno studium, tak uvidim 😉 Ale manžel by bral mimi hned, já tak za ten rok a oba se na to moc těšíme 😉 Viděli bychom snaženíčko tak na rok 2011. Ale je to otevřené, prostě se to přizpůsobí momentální situaci.
Ty už jsi vdaná?

elmesdemayo: Jéééé na prvního máje, to je krásné 😵 Problémy se štítnou žlázou se nerovná problémy s otěhotněním 😉 Třeba budeš mít štěstí a půjde to rychle 😉

elmesdemayo
4. pro 2009

veronika_snažit se můžu, ale myslet na to stejně budu..před svatbou si jedeme odpočinou na skoro měsíc k móři 😀 , tak si snad člověk pročistí hlavu a hodí se do klidu!