Čekáme na tu správnou dobu, kdy si pořídit mimčo

dreana
3. lis 2009

Ahojky, je tu někdo kdo mimčo chce moc, takže všem těhotnym okatě zavidí, ale z nějakych duvodu to ted prostě nejde?? (finance, škola atd?)

krtek.93
7. lis 2009

Mno máme to s bytečkem tak, že jako pro nás dva OK, my jsme si zvykli, ale s mimčem... Už to, že je tu 72 schodů, žádnej výtah a kočárek by se sotva vešel za dveře na chodbu (ani nevim, jestli by tam vydržel aspoň do rána 😒 ). A byteček máme malinkej. Můj manžel takhle žil celej život, v jedný ložnici s rodičema, dokud se neodstěhoval v nějakejch 26 se mnou. A už proto bych to takhle prostě nechtěla, dítě i rodiče maj mít podle mě od jistý doby svoje soukromí 😉

cernovlaska
7. lis 2009

Krtek: my máme 2+kk,maličkej byt,ale v novým baráku a výtah tady je,takže dobrý,kočárek máme zamčenej na chodbě u zábradlí a prostě zatím vše přizpůsobujeme malému,ale určitě to chce,za pár let nebo až budeme chtít druhý,větší byt a dneska je to bydlení fakt důležitá věc. Přítel si,naštěstí,tenhle byt pořídil ještě než jsme spolu začali chodit a má ho v osobním vlastnictví,takže už se to nějak skoulet dá,třeba s další hypotékou 😉. Jen jsem chtěla říct,že na velikosti ani tak nesejde,to mimi toho prostoru ze začátku moc nepotřebuje a možná,že by vás těhu nějak postrčilo,to bydlení řešit,pže jak píšou holky,pořád bude něco,co bude třeba řešit a pak najednou už nebude čas ☹

dreana
autor
8. lis 2009

ahojky holky, tak my jsme se po určité debatě, kdy jsme se neobešli bez slz, obvinovani, vyčítek a čeho všeho dohodli že mimčo ted jeste ne, ani za těch pul roku. takže tohle tema je ideální pro ěm a doufam že se nas tu sejde co nejvíc!!

cernovlaska
8. lis 2009

Dreana: to je mi moc líto ☹ a proč manža zatím nechce mimi?

dreana
autor
8. lis 2009

tak holky všem moc přeju aby to vyšlo a ten pravy čas byl co nejdřív!!

jinak mi máme bydlení vyřešený, díky našim (fakt jestli existuje buh tak by jim měl žehnat nonstop!) ale prace je blba .. ja studuju letos končím BC. takže mě čekají vlastně jeste 3 roky a mam poloviční uvazek... a manža sice praci ma, ale jaka prace je v tehle době jista,?

holky co už mimčo mate, je mi to blby ale s jakym zhruba platem jste to zvladli? jde mi o to jaky je tak minimum přijmu aby se to dalo zvladnout...

beruska2x
8. lis 2009

dreana... ja nevim ale na 100% jistou praci nema nikdo, to bynikdo nemoh lmit deti... a ani ji jistou nikdy nebudete mit.. co se tak zmeni za tech pul roku???

pokud mate bydleni a aspon jeden normalni prijem tak mi to prijde v pohode...

taky by me zajimalo proc manza mimco nechce... aby v tom nebylo neco jineho a ty necekala zbytecne 😅

emamamamu
8. lis 2009

dreano vas najem a jidlo, plus jednorazove koupit veci na mimino....kojeni je zadarmo, plinky bohuzel ne, vic dite nepotrebuje🙂

dreana
autor
8. lis 2009

beruska: nevím, asi se na to jeste necítí..ale tak musím to chapat co mi zbyva? jinak bych rada ybchom měli alespon do začatku něco usetřeno .-)

ema: opravdu? a do začatkui zhruba kolik že jsem tak smělá :o)

cernovlaska
8. lis 2009

Dreano,ale tvůj muž může přijít o práci kdykoliv,i když budete už mít děti,co pak budete dělat? 😕 Nevím,ale pokud máte bydlení i práci,tak nechápu,co řešíte 😕 ale třeba si tě chce manža prostě užívat jen pro sebe,přece jenom miminko všechno změní a obrátí 😅.

Já jsem pracovala v gastronomii,takže jsem neměla přiznaný peníze,pouze základ a to hodně ubohej a jen díky tomu,že jsem dělala ještě na poloviční úvazek v jedný firmě,jsem měla aspoň slušnou nemocenskou,ale mateřskou jsem měla malou,cca 7500,- a teď mám rodičák taky tak,takže nás živí tatínek,i když teď to taky není zrovna růžový,ale já mu věřím,vím,že se práce nebojí,ruce i nohy má zdravý,a že se o nás postará 🙂. Já nepotřebuju mít na účtě stotisíce,barák,chatu,auta,chodit ve značkovým a jezdit 4x do roka k moři,mě stačí to,jak si žijeme teď,jsem spokojená,kupujeme hlavně Matýskovi,pže roste jak z vody,máme co jíst,máme kde bydlet a nějakou pozornost pro mě nebo partnera,se vždycky penízky našetří 😵. Jen bych si přála ten větší byt,ale vůbec na něj nespěchám,až to půjde,tak si vezmeme druhou hypotéku,tenhle byt se pronajme a my půjdeme do většího 🙂 to to mám pěkně vymyšlený,že 😀

Ne,je to určitě o lidech,ale já si myslím,že riziko ztráty zaměstnání je v dnešní době hodně aktuální a určitě ještě dlouho bude a myslím,že by to nemělo být brzdou k založení rodiny 😒

Počáteční investice do mimča je trochu větší,ale taky záleží,kde a za co chceš ušetřit,ale zase jsou ve hře rodiče,většinou přispějou,pokud můžou nebo něco sami koupí,my jsme dostali příspěvek na kočárek a nějaký oblečení,jídelní židličku od kamarádů a ve sklepě na Matýska čeká Tatra 😀.

dreana
autor
8. lis 2009

cernovlask: ja vím že muže...
mužu se zeptat z jakeho zakladu se ti mateřska vypočítala? a rodičovsky příspevek?

ono je to asi dané tím že mě je 21 a jemu 22 tak si asi připada mlady... 🙂

emamamamu
8. lis 2009

dreana taky jsme otehotnela ve 21... 😀 😀 😀
azalezi na tobe, jakou a jestli chces postylku, jaky chces - nechces kocarek...🙂
oblecku muzes mit milion (stejne jako ja😅) a nakonec davas dokola tri bodycka a jedny teplaky..🙂 priority, no🙂 navic kojim, to je taky zadarmo....🙂

dreana
autor
8. lis 2009

ema: a planovitě? :o)
jasny, tak ja koukala na aukro a kočarky moc hezke se tam dají koupit použíté i za litr když člověk hleda.. stejně tak vše...

emamamamu
8. lis 2009

jojo, planovane..🙂
a tady se zrovna prodava krasny kocarek za pet tisic...🙂

fire85
8. lis 2009

ve 22 se nedivím že nechce děti.to bych je taky nechtěla,přišlo by mi že jsem ještě nic nezazžila.je potřeba si toho chlapa trochu užít když jste sami, pak už budete jen s dětma.
jinak kočárek za tisícovku myslím že ne, to je třeba jen jedna část, bez korbičky a tak.já chci první kočárek určo novej ,aby vydržel na druhýho prcka a pak se může prodat.

dreana
autor
8. lis 2009

ema: jj mam vyzkoušeno že aukro je bezva v tomhle tom, když hledas obvykle skvěle najdes :o)

fire: on si toho zažil víc než lidi v 50. myslím že tím to není...
jinak ja bych taky chtěla krasny barevny za 50 tisíc. :D ono to bude spíš na co bude :D

cernovlaska
8. lis 2009

Měla jsem základ 10.000,- hrubýho,takže opravdu základ 🙄

Juj,vy jste takhle mlaďoučký 😅 tak času máte spoustu,ale o tom to taky není a začínám být tak trochu přesvědčená o tom,že manžovi se do toho prostě ještě nechce a radši by si užil bezdětného života 😉. Moje sestra se taky letos vdávala a bude jí v prosinci 21 a jejímu manžovi bylo 27,ona taky studuje+má brigádu a švára by moc chtěl mimčo,ale my jim,celá rodina,říkáme,ať ještě pár let počkají,aspoň než ségra dostuduje,ať si užijou jeden druhýho,dovču a tak,pže pak už je to přece jenom trošku jiný 😕. Víš,každej to máme nastavený jinak,já jsem v 21 taky toužila po miminku a naštěstí ho nechtěl můj tehdejší partner,počkala jsem si do 29 a teď jsem za to moc ráda,pže vím,že jsem si užila,vyzkoušela pár věcí,který už s prckem nevyzkouším a vím,že nebudu mít pocit,že jsem o něco přišla a hlavně mám dítě s úžasným chlapem,na kterýho se můžu spolehnout 😵

A souhlasím s Fire,já jsem taky chtěla na první dítko všechno nový a vůbec jsem neuvažovala o použitým kočárku,postýlce,atd,mám jen nějaký oblečení od kamarádek a měla jsem půjčenej monitor dechu 😉

dreana
autor
8. lis 2009

černovlaska: souhlasím. asi bych měla počkat. ale když ja mam takovy maly problem že prostě ani ja ani manža nemyslíme na nas vek. když se bavím z lidma třeba z vejsky tak si oproti nim připadam jak 30 letá, možná proto chci mimčo tedka :o)

cernovlaska
8. lis 2009

To si nemyslím,spíš je to tím,že jste se vzali a máte zázemí a hlavně jsi zralá,zdravá ženská a podle toho,co píšeš,nejsi kariéristka,takže je logický,že mateřský pudy o sobě dávají vědět 😵. Je to prostě u každýho jinak 😉 ale neboj,určitě se dočkáš a mimíska si s manžou budete užívat 🙂

dreana
autor
8. lis 2009

ja vím, a přitom vím že kdyby ho měl byl by stastny jako blecha, ale nějak chci počkat až on přijde a řekne: tak ted :D

krtek.93
8. lis 2009

cernovlaska: S tim bytem to vidim podobně, akorát můj muž k tomu zatim takhle nedospěl 😉 My máme bohužel s majitelkou, ale zase regulovaný nájemný (fakt pakatel proti jinejm) - ale hodně to visí na určitejch okolnostech, který tu radši nechci rozebírat. Prostě by se nám mohlo stát, že bude chtít pani sepsat novou smlouvu a narazí nám, kolik se jí bude chtít 😒 Mít byt v osobnim vlastnictví, tak neřešim a jdu do mimča hned 😉 Vlastní byt se dá vždycky vyměnit za větší s nějakým doplatkem, kterej tě ovšem nemusí zadlužit na dalších 30 let jako úplně nová koupě.

dreana: Co se týče těch financí - pokud jeden pracuje "normálně" a druhej na částečnej úvazek, tak to je vlastně hodně podobný, jako to pak bude vypadat, až budeš na mateřský ne? To je docela dobrej trénink 😉 Já si řikám, že ta mateřská, co se počítá z platu, je vlastně jenom hodně krátkej časovej úsek, to se dá nějak přežít, a pak maj všechny maminy stejně. Teda podle toho, jak dlouho se rozhodnou bejt doma, ne?

Já radši s mateřskou moc nekalkuluju (kdybych šla z pracáku, tak prej stejně žádnou nedostanu a půjdu rovnou na rodičovskou, a to na tu nejdelší, a tudíž nejlevnější variantu 😠 ☹ ) a počítám to tk, jestli bysme to utáhli z manželova platu a mojí almužny 😅 A bychází mi, že by se to dalo, ale jedině v tomhle bytě za těhle podmínek, na větší bysme prostě asi nedosáhli (aspoň dokud já nepůjdu normálně pracovat, takže tak první tři roky dítěte bysme museli absolvovat tady 😒 ) Mimochodem, nevíte, jak je to s porodným, když je ženská v době otěhotnění nezaměstananá a na pracáku?

K použitejm věcem - kočárek bych novej teda nekupovala, dneska je to příšerně drahý, ale asi bych radši od někoho, koho znám 😉 Stejně tak s postýlkou, autosedačkou a těmahle finančně náročnějšíma věcma. Ale oblečení bych na první mimčo chtěla rozhodně nový - docela ráda pletu, šiju a tak, tak bych se asi vyřádila 😀 taky počítám s tim, že pro obě babičky by to bylo první vnouče (jsme s mužem oba jedináčci), tak by se asi taky trošku zapojily 😉

Jo, a s věkem, mně je 27 pryč a kupodivu se taky setkávám s tim, jako co blbnu, že máme fůru času 😕 To si teda nemyslim, já si připadám tak akorát, nechci bejt "stará matka" - neřikám, někdy to třeba jinak nejde, ale že bych to vědomě odkládala s tim, že do pětatřiceti je času dost, to teda jako ne. Taky si občas mezi ostatníma připadám nějaká přestárlá 😖

gtver
8. lis 2009

krtek, porodné dostáváš vždy, to vůbec nemá souvislost se zaměstnáním apod. Nárok máš čístě tím, že porodíš dítě.

dreana
autor
8. lis 2009

krtek: jj jsme na tom podobně, ja doufam že se mi podaří studovat Mgr dalkově a pracovat abych měla vše rychle, ale zaroveň o tom trochu pochybuju. no uvidíme jak to nakonec dopadne...

kéž by tenhle stat daval víc..

krtek.93
8. lis 2009

gtver: Uf, aspoň něco, dík 😉

fire85
8. lis 2009

dreana-ale já taky nebudu mít nikdy kočárek za 50.000,- ani bych to nechtěla,ani bysme na to neměli.ale prostě se dají koupit kolem těch 15.000,- to určitě,jen zkus kouknout na nějaké stránky.navíc jak tu píšou holky, určo přispějí něčím rodiče atd. a to je hned pak líp.tžeba u našich to bude 1.vnouče,tak už vidím jak ho budou rozmazlovat, až teda bude,jednou 🙂 možná to až moc řešíš,co se týče těch peněz.myslím že mimčo toho opravdu moc nepotřebuje,nehledě na to že na mateřský,těh 28 týdnů dostáváš jen o něco menší peníze než v práci.

krtek.93
8. lis 2009

fire: tak teda i při částce 15 000 za kočárek se mi protáčej panenky 😅 já bych byla ochotná dát tak max 10, ale to fakt maximálně! Takže bazar, to je jasný 😀 (ale zatim teda nejsem poblouzněná těhotenskejma hormonama, tak třeba bude jednou všechno jinak 😅 )

cernovlaska
8. lis 2009

Krtek:jj,určitě je byt v osobním vlastnictví velká výhoda 🙂 my ho určitě měnit nebo prodávat nebudeme,chceme ho nechat pro děti,tedy aspoň zatím je to tak,kdo ví,co přijde,že 🙂

15.000,- za kočár,trojkombinaci,sedačku a popř.doplňky,mi nepřijde zas až tak moc,až budeš těhu a budeš kočárek vybírat,tak teprve budeš řešit,jakej by jsi chtěla a co by měl mít a tak 😉. Já bych používanej kočár koupila jen od někoho z rodiny anebo od hodně blízkýho člověka a jen po jednom dítěti 😔

Jinak,já jsem měla taky stejný názor na věk,jako ty,s přítelem jsme spolu začli chodit a žít v mých 27 a narovinu jsem řekla,že bych chtěla mimčo co nejdřív,ale pak jsme jeli na dovču,pak lyže,on začal podnikat,mě začaly chodit dluhy po exovi,takže nakonec jsem ráda,že to těhu přišlo až za 2 roky 🙂 ale taky jsem pořád říkala,že nechci mít první dítě pozdě,že co když budu mít problémy s otěhotněním,že pak už moc času mít nebudeme,že budu stará máma 😅 no a pak jsem otěhotněla,aniž by jsme se snažili 😵 a myslím,že do tý 30-32 je to na první dítě v poho 😵

krtek.93
8. lis 2009

cernovlaska: já bych chtěla začít do 30, aspoň s tim snaženim, pak už se to holt ovlivnit moc nedá. Zrovna dneska mám nějakej příšernej vztek tady na ten náš... byt (napadlo mě ale jedno hodně sprostý slovo 😅 ). malej, tmavej, někdy mám pocit, že nic nefunguje tak, jak by mělo. A máme tu binec, protože mám pocit, že to ani nejde nějak udržovat v pořádku - když se loupou zdi, rámy oken, nábytek máme starej leštěnej - člověk to otře a než skončí, může rovnou začít znova, děsně to chytá prach 😠 no prostě zrovna dneska si řikám, že v tomhle by dítě bylo fakt chudák. Jenže bohužel, nevidim jedinou možnost, jak to změnit ☹ No, aspoň se snad dokopem tu vymalovat, sem tam něco vyměnit, vylepšit... Ale dneska mám z toho stavu tady fakt depku.

cernovlaska
8. lis 2009

Krtek:hele,neklesej na mysli,za rok,dva to může být všechno jinak,třeba najdeš super práci a povede se vám koupit nějakej pěknej byteček 😉 prostě dneska,když chceš slušně bydlet,tak si musíš vzít hypotéku nebo půjčku,málokdo si může dovolit vylepit 3 mega jen tak a já jsem smířená s tím,že budeme ještě 26 let platit tenhle byt,a že si vezmeme další hypo,tak to prostě je 🙄 ale zase máme novej,krásnej,světlej byteček i s velikou terasou 17m čtver., a už s ním můžeme nakládat podle našich představ.Vy máte sice fajn nájem,zatím,ale když si vezmu,že by jste museli platit normální nájem,jakože to klidně může přijít,tak to máš min 10.000,- měsíčně a my třeba máme hypo+popl. cca 10.000,- takže necpeš cizímu,ale sobě 😅. A vidím,že bydlíš v Pze,my jsme tam s holkama měli pronájem na Barrandově a platili jsme za 3+1 v paneláku 15.000,- 😕 takže to radši budu platit 30 let,ale svoje 😵

nunacek
8. lis 2009

Ahojky 🙂
Myslim, že 100% správná doba nepřijde asi nikdy, vždycky bude něco, na co by se mohl člověk vymluvit, že teď ještě dítě ne. Podle mě je důležitý mít kde bydlet a mít trochu slušnou práci...no a samozřejmě, aby to dítko chtěli oba dva, ne jenom jeden 😉
My momentálně správnou dobu na mimi nemáme, i když manžel by ho chtěl hned, já bych se taky nebránila, ale orloje mi ještě úplně na poplach netlučou 😀 Manžel má teď práci na dobu určitou za málo peněz, hledá něco jiného, ale bez úspěchu, takže musíme čekat, jak se situace vyvrbí, jestli mu smlouvu v červenci prodlouží nebo jestli ne, nebo jestli najde jinou práci. Plus máme samozřejmě hypotéku na barák, leasing na auto a manžel má ještě jeden dluh z blbosti z mládí, takže je toho hodně k placení 🙄 Za 2,5 roku nám ale z dluhů zůstane už jenom hypotéka, takže to bude už v pohodě 😵 Tudíž, pokud se nějak výrazně nezlepší naše finanční situace, tak o mimi bychom se začali snažit za cca 2 roky.

kacir
8. lis 2009

ahoj holky- vaše příspěvky jsou trefný a moc hezký, já naštěstí měla první dítě ve 20 a ta doba ještě nebyla tak hrozná jak ted a já v tom věku zas tak neuvažovala uplně dospěle, ale zvládla jsem to v pohodě a i když jsem s manželem na všechno sama, od nikoho jsme nic nedostali a nejsme movití a naše děti nikdy nebudou mít každé vlastní pokoj, jsou krásný a zdraví, manžel má stálou práci, já budu celej život motat kolem dětí, jsem štastná i bez toho, že budu mít krásnej dum a mít se fakt dobře třeba s jedním dítětem. Hrozně se mi na vás mladých holkách líbí, že uvažujete rozumně, do ničeho se neženete, ale je fakt, že ten správnej čas nikdo nemuže naolánovat, někdo zasadí strom, postaví dum, pak má dítě, někdo třeba čeká a až je hotovo, děti mít nemuže, je to fakt těžký, ale člověk si nebude jistej nikdy, i když má člověk hypotéku a má práci, muže o ni přijít, vážně onemocnět a je na problém zaděláno. Dnešní doba je fakt hrozná, zas je duležitý, jakej má kdo žebříček hodnot, co je pro něj duležitý, aby jeho děti měli nebo ne. Pokud bude chytrý a bude studovat, tak je fakt, že dneska je potřeba mít peníze a ty hýbou světem, Někdo má štěstí, že dostane aspon byt nebo ho časem zdědí nebo mu prostě někdo z rodiny pmuže a druhý se v tom plácá sám. Myslím, že v dnešní době je nemožný žít bez neustálýho strachu z toho, co bude, to vidím u všech známých, u mé mámy, která je 10 let sama, je jí 54 let, dře jako barevná a do duchodu daleko....