Čekáme na tu správnou dobu, kdy si pořídit mimčo

dreana
3. lis 2009

Ahojky, je tu někdo kdo mimčo chce moc, takže všem těhotnym okatě zavidí, ale z nějakych duvodu to ted prostě nejde?? (finance, škola atd?)

jakoubka
3. lis 2009

ahoj,
měla jsem to ,tak taky 😉

dreana
autor
3. lis 2009

a jak to dopadlo? :o)

jakoubka
3. lis 2009

počkala jsem po matuře(dělala jsem ji při zaměstnání),jakž takž jsme dali do kupy dům,vysadíla jsem HA hned po matuře a teď mám 27 měsíčního Kubíčka 😵

dreana
autor
3. lis 2009

tak moc gratuluju... ja mam pocit že spravna doba nebude nikdy. ted se upíram k červnu 2010 tak snad už bude ta dobra doba na to snažilkování...

jakoubka
3. lis 2009

držím palce 😵

cernovlaska
3. lis 2009

Ahoj Dreano 🙂 i já jsem pořád čekala na tu "vhodnou" dobu,přítel rozjížděl firmu a já splácela za expřítele dluhy 🙄 ale nakonec příroda chtěla jinak a já našla na testíku // 🙂 teď máme 11 měsíčního raráška a jsme za něj neskutečně šťastní 🙂 a zvládli jsme to 😉. Taky držím pěstičky,ať se brzo dočkáš 😵

dreana
autor
3. lis 2009

cernovlaska: kráásné, tak moc přeju zdraví a at moc nezlobí 🙂 krásný synek :o)
mě se snad taky poštěstí...

krtek.93
3. lis 2009

dreana: Jé, jsi mi to téma "vzala z pusy" 😉 My jsme se letos v září vzali, tak jsem si řikala, jak bysme se třeba mohli od jara začít o něco pokoušet... Když ne přímo o mimčo, tak třeba o přestěhování, který by k tomu bylo potřeba. A tři neděle po svatbě jsem dostala padáka ☹ takže tak. Muž teď řeší jenom tuhle "prekérii" a případný dítě se mu vůbec řešit nechce. Jenže moje biologický hodiny maj nejspíš poplach - dvě kamarádky maj čerstvě děti, tak to na mě asi nějak překočilo. Na jaře mi bude 28 a mám opravdu dost velkej strach, abysme to s tim čekánim na vhodný podmínky nepřehnali 😒

dreana
autor
3. lis 2009

krtek.93: hele moje biolog. hodiny jsou sice uplně v klidu, ale zato pudy mateřské se zblaznili :D

jinak s tou prací je to špatny v tyhle době, byt vama bych se dohodla na určite datum /ja jsem manžu doslova ukecala na léto, musím počkat 9 měsícu/ tak co něco takoveho? aby jste tu situaci k tomu směřovali?

cernovlaska
3. lis 2009

Dreana: moc děkuju,je to naše štěstíčko 😵

Krtek: ono v dnešní době je těžký neřešit tyhle praktický a realistický záležitosti,jako je práce,finance,atd.Určitě to manželovi neměj za zlý,miminko stojí docela dost peněz a o rodičovském příspěvku se dá říct,že to je rodičovská almužna a určitě by jsi nechtěla mít miminčáka a být s ním pořád sama,pže manža by byl pořád v práci,aby vás uživil ☹ mluvím z vlastní zkušenosti 😔. Ale zase na druhou stranu,jsou lidi a rodiny,který žijou,s prominutím,z ruky do huby a taky to zvládají a jsou šťastní a mají třeba dětiček víc 🙂. Je to asi o lidech,jak je kdo zvyklej žít a jak má nastavenou pomyslnou laťku,jak by chtěl žít. Já jsem nebrala HA a 2,5 roku nic a pak najednou hup a bylo to,aniž by jsme se snažili a musím říct,že jsme urychlili řešení některých problémů,aby jsme pak měli klid a přítel už měl byt v osobním vlastnictví,takže jsme nemuseli řešit bydlení. A bylo mi čerstvě 29. 😉

esssi
4. lis 2009

No my zrovna čekáme třetího mimíska, finance nejsou ideální, ale kdyby měl člověk pořád na něco čekat, prožije život v čekárně 😉

georgine
4. lis 2009

ahojky holky.. essi máš můj obdiv.. taky skoro plánujeme 3.potomče nejlíp kdyby to byla holčička..sice se o něj ještě nesnažíme,ale vlastně taky čekáme na tu správnou dobu 😀

esssi
4. lis 2009

georgine já nevím, jak to popsat..prostě i když už tihle dva raubíři jsou festovní záhul, ve čtyřech nějak ještě nejsme kompletní...asi jsme šílený, manžel občas brblá, kdo to bude živit, ale těší se😀 ještě nevíme, co to bude, za týden mě čeká uzv, tak třeba se to dozvíme...

esssi
4. lis 2009

Když jsme čekali prvního klučíka, tchán držkoval, že jsme mohli počkat, až na tom budem líp....když jsme čekali druhýho, divil se, proč jako tak brzo...a teď už to nekomentuje, protože se bojí, že k nim nebudem jezdit, tudíž by neviděl děti 😀

crca
4. lis 2009

Tak já přidám trochu jinou zkušenost,ale taky to s tím trochu souvisí 😅 S manželem jsme se vzali po 7mi letech(teď už je to 6 let od svatby)a taky pořád říkal,že ještě nejsme ekonomicky založený a to jsme měli barák,peněz taky dost-no prostě se mu do toho nechtělo.Mě bylo 24,jemu 25,abych to zkrátila 😀 ,rok po svatbě jsem se našvala a prostě vysadila antikoncepci(samozřejmě,že o tom věděl)a ejhle nastal problém-po 5ti letech máme půl roční dvojčátka po umělém oplodnění,mě bylo teď 30,jemu 31 a děkujeme za to,že se to vůbec povedlo po těch strastech a marných bojích 😅 A jak tady už zaznělo,kdyby jsme měli pořád na něco čekat............Vždycky bude něco a ty děti taky nejsou levná záležitost,ale ............ 😉

esssi
4. lis 2009

crci právě že s penězma je to jako se vším, to že jsou, neznamená, že budou, to že nejsou, neznamená, že nebudou a křížem to platí taky, když nejsou, třeba jednou budou a že jsou, taky bejt nemusej, jenže to se nedá odhadnout dopředu, člověk nikdy neví, co se stane, tudíž je třeba žít teď a tady 🙂

crca
4. lis 2009

esssi,právě a o tom to je,člověk neví co bude a proto pořád čekat na to,až bude ta správná chvíle?Kdy je vlastně ta správná chvíle?Když už bude barák,pořád se něco musí opravovat,dozařizovat,pořád je něco,pak je hypotéka,půjčky........,zdražuje se,to by pak člověk vymřel,kdyby se pořád jen čekalo.Samozřejmě,že teď to berte tak,že pokud se necítíte,tak je zase blbost se do toho hrnout jen z nutnosti,musíte sami uvážit co a jak,ale .......... 😅 Nás taky stojí ti dva jen za jídlo 4000kč měsíčně,výbavičky pro dvě taky nebyli nejlevnější a pořád se kupuje protože rostou,ale když nejsi náročná dá se koupit i levně a hezky a stejně je to jen na chvíli,takže sice nechodí ve značkovém,ale mají věci z hrabáku(kupuji přes net)a ty věci jsou jako nové a místo 400Kč za mikinu,nebo rifle dám za oba 100kč 😉

beruska2x
4. lis 2009

ja myslim ze spravna doba je ta kdyz to clovek citi ze to chce - bez ohlednu na vse ostatni, cekat se nevyplaci, pak uz muze byt zase pocitove vse jinak 😅

majatob
4. lis 2009

me oblibene tema = kdy je vhodny cas 😀 😀 😀 my jsme nad tim uvazovali taky a potom jsme se jednoho krasneho dne rozhodli, ze uz proste cekat nebudem a ten cas nastal ted a hotovo 😀 tak to je nas Tobik 😀 😀 a pak jsme zacali resit a propocitavat kdy druhy, idealne v lete 2010 otehotnet 😀 😀 😀 no a co myslite, pockali jsme? 😀 😀 😀 tak su zvedava ke kolika detem se nakonec propracujem 😵 😵 😵 😵

aji
4. lis 2009

dreana: taky jsem čekala na tu správnou dobu. Pro mě to bylo minulý rok v létě - byli jsme čerstvě nastěhovaný v novém bytě, a tak jsme uznali s drahým, že je ten správný čas a ejhle, uběhl rok, holky který se mnou chodili do tématku už mají cvrčky u sebe a my furt nic 😠
Věčný doufání už jsem vzdala a všechno plánování taky, protože přírodě neporučíš a správný čas není nikdy!!!
Naopak teďka lituju toho, že jsme se snažením nezačali dřív...

esterka610
4. lis 2009

Ahoj holky,z vlastní zkušenosti radím nečekat!!! 🙂

Crca,máš nádherný dvojky!!!! 🙂 I když žijeme z ruky do huby,tak to stojí za to! 😵

sisi.v
4. lis 2009

já nevím, ale "správný" čas asi není nikdy - jako jasně, že pokud nemám práci a kde bydlet atd., je asi dost nezodpovědné mít miminko a čekat, že se vše vyřeší samo. teď nechci, aby to někdo interpretoval jako "nemám fůru peněz, nemám nárok mít dítě", protože tak jsem to nemyslela. ale pokud není situace tak moc vážná, a na dítě myslím, chci ho a cítím se připravená (manžel v ideálním případě také 😉) nemá podle mě moc význam nějak plánovat až..až..až...ono bude vždycky něco 🙂

krtek.93
4. lis 2009

sisi: Máš recht, správnej čas neni nikdy, ale zase já tomu dítěti jednou chci taky něco dopřát, třeba vlastní pokoj (což je momentálně naprostý sci-fi) a hlavně neřešit, jestli mu "můžu" koupit čokoládu, nebo si ty prachy musim nechat třeba na boty... (teď trošku přehánim, ale chápete, co chci říct 😉 )

Mně hlavně straší ta představa, že se vlastně nedozvim, jestli to půjde, dokud to nezkusíme. Kdyby mě teď někdo na 100% ujistil, že jsme oba naprosto zdraví a že ještě dalších pět let budem, tak nepanikařim a nechám to zatim plavat... Ale to je samozřejmě blbost 😒 No, zatim jsem se rozodla vysadit HA, abych aspoň zjistila, jestli mi tělo samo funguje tak, jak má 😉 a pak se uvidí - třeba se stane menší "nehoda" a bude vyřešeno 😅

esterka: Doufám, že se neurazíš, ale strašně me pobavila věta "máš nádherný dvojky" - chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, co tim vlastně myslíš 😅

beruska2x
4. lis 2009

krtek.. sisi ma naprostou pravdu, pokud neni situace kriticka ale slusna tak dite uzivis vzdy a nemalovala bych si ze to bude o moc lepsi 😀 ja teda nevim kde lidi tu jistotu berou ze se za par let budou mit o moc lip ale podle me, az nam zavedou Euro tak to bude jeste spise horsi 😅

sisi.v
4. lis 2009

krtek - jako já to chápu, ale upřímně dítě asi nikdy nebude mít všechno, co bys mu chtěla dopřát. jasně, že pro něj chceme to nejlepší, ale souhlasím s beruskou2x, že co se týká uživení dítěte v rodině dvou dospělích, tak tam se to celkem ztratí. a já tedy raději dvě děti a panenku za tři stovky na hraní, než jedináčka ve vlastním pokoji s panenkou za dva tisíce 😉 - ale myšleno v dobrým 🙂.

krtek.93
4. lis 2009

sisi: Jo, to já samozřejmě taky. Ale vy jste nebyly u nás doma 😅 Si to trochu neumim s dítětem představit...

crca
4. lis 2009

Krtek93-teda mě to vůbec nedošlo,dokud jsem to nečetla u tebe s těma dvojkama 😀
Esterka610,děkuju však jsem koukala,že ty taky nejsi pozadu 😀

beruska2x
4. lis 2009

krtek jak to myslis? kvuli bydleni?? nebo jak? ja znam lidi co ziji s 2 detma v 1+1 😅 je to teda silenost a ja obśobne bych to nezkousla ale jsou taci.. tak byt jde i pronajmout jen nebo tak ne...
hlavne musite chtit oba vy dva... 🙂

sisi.v
4. lis 2009

krtek - to je jasný. pokud není s dětma kde bydlet ani šance, že bude, tak je to situace vážná, a přes to vlak nejede 🙂, do toho bych asi taky nešla...

esssi
6. lis 2009

Prostě hup do toho, nejsme tu navždy 😀