Čekáme první miminko

doko
14. únor 2014

ahoj holky, chtěla bych vytvořit diskuzi pro všechny těhulky, co čekají na narození svého prvního potomka 🙂 myslím, že společně by nám to třeba lépe utíkalo 😉

mmanicka
19. únor 2014

@gittynka vůbec nevím 😀 nakoupila jsem si ovulační testy, ale nestihla je ani vytáhnout. Od oplodnění bych tipovala že jsem teď 5. týden.
Byla jsem na ultrazvuku včera a krom bublinky, tam nešlo nic moc vidět 🙂 za týden jdu zas a doktor mi SLÍBIL, že to už mimíska uvidím! 🙂
takže Vás holky doufám předběhnu 🙂 😝 😝

makiska1
19. únor 2014

@doko děkuji 🙂 no jo, hotová modelka 🙂 ale do poslední chvíle jsem si myslela, že je to kluk 😀 no, myslím že se nějak zvlášť neukazovala, doktor to tam chvíli lovil, než nám řekl, co to je... já to neviděla vůbec, až potom nám ukázal pohled zespodu a viděli jsme, že tam nic není 😀 no přesně, já bych na to taky pořád čuměla 😀 😀 někde jsem četla, že ze začátku by se ty utz moc dělat neměly, že jak to vyzařuje teplo, tak to může mimču uškodit, ale zase na druhou stranu, člověk potřebuje mít jistotu že je vše ok 😀

mmanicka
19. únor 2014

@makiska1 jo to bych ráda 😀 ale já ještě termín porodu nevím 😀
A podle poslední menstruace se bohužel taky řídit nemůžu, protože jsem měla posunutou ovulaci nejspíš. 😉
musím vydržet do úterý!
Jinak gratuluji k holčičce, je nádherná! btw. máte už vybrané jména? 🙂 😝

gittynka
19. únor 2014

@doko si to rovnou predplat 🙂 😀

doko
autor
19. únor 2014

@makiska1 no tak to jsem zvědavá na nás, já jsem taky přesvědčená o klukovi 😉 manžel o holce. já už si kdysi dávno pořídila modrý bryndák a bodýčko s autíčkama 😀 se máš, že už to máš za sebou. a jaký byl teda doktor?

doko
autor
19. únor 2014

@gittynka nemůžu!!!! chápeš? 😀 já stará hysterka bych si myslela, že to tím zakřiknu 😀

makiska1
19. únor 2014

@mmanicka děkuji 🙂 jj bude to Jolanka....
to nevadí že jsi měla posunutou ovulaci, týden těhotenství se bere podle termínu poslední menstruace 🙂 takže když si to zadáš do té kalkulačky, tak ti vypadne, v kolikátém jsi týdnu... dr. dnes říkal, že se potom pro skutečné stáří plodu odečítají zhruba 2 týdny...

makiska1
19. únor 2014

@doko no jako mě to bylo jedno, co to bude, ale cítila jsem se na kluka, ale omyl, je to holčička 🙂 doktor byl příjemný, jako žádné ťuťu ňuťu, ale vše nám ukázal, všechno vysvětlil, takže za nás určitě spokojenost a druhý screening chci určitě taky k němu....

doko
autor
19. únor 2014

@makiska1
@mmanicka holky já teda nevím, ale mně doktoři vždycky říkali, že se stáří těhotenství i termín porodu určují podle velikosti plodu na utz. když někdo má ovulaci později, tak to pak zkresluje 😉

doko
autor
19. únor 2014

@makiska1 to mně to je také jedno, ale mám prostě takový pocit, víš jak to myslím 🙂 a kde jste tam parkovali? mám trochu hrůzu, že nezaparkujeme ☹

makiska1
19. únor 2014

@doko moje dr. určila termín porodu dle PM, a jen kontroluje velikost mimča na utz právě podle data PM, takže třeba dle PM jsem byla 11+1 a mimi dle utz bylo 11+5... ale tak třeba to každý dr. dělá jinak.. 🙂

makiska1
19. únor 2014

@doko neboj, vše bude v pořádku, já teda taky byla vybobkovaná jak blázen!! naproti toho prenatalu je albert a je tam parkoviště, je teda placený, ale jen 20kč na hoďku, což určitě stihnete 🙂

doko
autor
19. únor 2014

@makiska1 no asi jo 😉 mně to doktor říkal, že je lepší se řídit podle utz, protože když je ovulace později, tak je i mimčo mladší a pak má maminka podle MS 7.tt a mělo by být srdíčko, ale mimčo má teprve 6. tt a tím pádem ještě nemusí být vidět a zbytečně se plaší 🙂 ale asi to fakt každý dělá jinak-ostatně tak jak všechno, co si budeme 😀 jo to vím, že tam je parkoviště, ale právě řeším, kam jet, když bude plné?? minulý týden jsem jela do školy (mám ji taky na Veveří) a bylo celé obsazené ☹ ☹ tak moc nevím, kam se tam vrtnout, nenapadá Tě něco? klidně i placené, to je mi jedno......ještě přemýšlím, že bysme ho hodili na parkáč k filosofické fakultě,ta je kousek, ale tam je taky pořád plno 😠 😠 😠

mmanicka
20. únor 2014

@doko jojo, jak píšeš. mně doktor říkal, že u mě termín porodu určí ultrazvuk a velikost plodu a to budu vědět SNAD v úterý! Teď v úterý plod vidět byl, ale byl tak malinký, že ho nešlo změřit. 🙂 😉
@makiska1 mně je celkem jedno jestli budu rodit v říjnu nebo listopadu, hlavně ať je miminko v pořádku 🙂 😉

gittynka
20. únor 2014

@doko dobre rano 🙂 doko mela jsi to taky? Ted rano jsem vylezla ze sprchy a az do tech vse ok, jen jsem vypla vodu, tak me zacaly tak palit bradavky, jak kdyby mi horely ☹ au au, jsou vystouply jak nikdy a docela horky... Podprdu nesnesu vubec

doko
autor
20. únor 2014

@gittynka dobré ránko 😀 😀 jojo měla a skončilo to někdy kolem 10.tt a vůůůbec, ale vůůůbec Ti to nezávidím 😀 někdy jsem tak vřelé měla i břicho 😉 podprsenku jsem taky nemohla mít.....strašně to jak když bolelo.....ale co to přestalo ji zase nosím i na doma, protože jsem četla, že když ji celé těhu nenosíš, tak máš pak věšáky ☹ ☹ to bych nechtěla 😖 malý prcek už o sobě dává vědět- teď prsa, za chvilku žaludek 😉

gittynka
20. únor 2014

@doko no lehce nevolno mi je od rana no 😒 a kdyz jsem si sla pro maslo do lednice, tak tam Vasek nechal vcera oloupanou pulku syrove cibule, ty jo jak me to prastilo do nosu, jsem myslela ze to nerozdejcham 😀 ale co jestli je to znamka, ze vse dobre pokracuje tak budu kidne rada blit od rana do vecera 😀 😀

janefales
20. únor 2014

Taky čekám první ale já už to mám za pár zítra začínám 34. tt, uteklo to hrozně rychle, žádný zvracení nebylo, prsa nebolela, jen mám nižží tlak, tak se mi motá hlava a občas záda pobolívají, ale dá se to vládnout. Přeji krásné těhulkování

gittynka
20. únor 2014

@janefales ahoj a vitej 🙂 tak ted uz to mas docela makacku vid? Ja jsem zas na samem zacatku a cekani na ultrazvuk jestli je vse v poradku je strasne dlouhe 😖 ... Ale je mi jasny ze kdyz se pak clovek otoci na zpet tak si uvedomi jak rychle to uteklo 🙂 tak at vse dal pokracuje tak jak ma 😉 😵

janefales
20. únor 2014

@gittynka děkuju, no je to teď náročný, hlavně chodit nakupovat, v obchodech se mi dělá špatně, když si nemůžu nikam sednout. A ty ultrazvuky a různá vyšetření, taky jsem se bála toho, aby bylo vše v pořádku, i testu na HIV jsem se bála, člověk nikdy neví i cukrovky jsem se bála, i toho aby bylo srdíčko v pořádku, screeningu, ale vše je OK, utíká to opravdu rychle, jdu na kontrolu a než se rozkoukám, tak 3 týdny utečou jako voda a jsem tam zase. Teď půjdu až v 36. tt a pak už budu chodit po týdnu, dneska jsem se vážila a mám 9, 5 kila na hoře a to si myslím, že je krásný. Už mám vše vyprané a vyžehlené, jen postýlku dát do kupy. A ty jsi v kterém týdnu?

janefales
20. únor 2014

@gittynka přečetla jsem si příspěvek výš, taky mi vadila lednice , manžel ji otevřel a pořád mi v ní něco vadilo, pořád jsem ji drhla, ale stejně to nepomohlo 😀 a ve II. trimestru mi vadilo chodit na velkou, už jenom ta myšlenka mi vadila, navalovalo se mi, sice jsem nezvracela, ale nepříjemný, říkala jsem si jak asi zvládnu přebalování, když mi vadí i to moje 🙂

gittynka
20. únor 2014

@janefales hele ja mam po IVF, tak presne nevim od kdy se to pocita, posledni MS jsem mela 16. 1. , ale u IVF se to pry pocita od odberu vajicek- to je zaroven den oplozeni a 14 dni se odecte, tak podle toho by to bylo 28 - 14, coz by vychazelo jakoby posledni MS 14. 1. a podle tohoto datumu jsem dneskem teprve 5+2... No hele ja mam jeste jeden problem od toho odberu vajicek trpim na strasnou zacpu :( jako chodim treba denne nebo ob den, ale i tak je to utrpeni a poradne se nevyprazdnim, vzdycky jen trochu a pripadam si jako kdyz rodim ☹ ...nekde jsem cetla ze to zpusobuje progesteron, ktery prave od odebrani vajcek musim brat az do 12. tydne tehotenstvi

doko
autor
20. únor 2014

@gittynka už jsi jako já, budeš vděčná za nevolnosti 😀 zkus si koupit laktobacily v lékárně na tu zácpu.....mělo by to pomoct 😉 já si je koupila a pak jsem stejně řešila spíš opačný problém 😝
@janefales tak to jsi nepřibrala skoro nic, to je krása 😉 to u mně to bude asi horší....dneska jsem se vážila a zjistila jsem, že navíc nemám nic, stejná váha jako před otěhotněním (cítila jsem se na aspoň dvě kila nahoře). tak uvidím, jak to bude pokračovat 😅

doko
autor
20. únor 2014

@janefales @sarinka_nevesta @hedu @koada
@verca222 ahoj holky prosím Vás jako zkušenější o radu 😉 kdy si myslíte, že je nejlepší začít s pořizováním výbavičky? na jednu stranu chceme začít už po screeningu (jestli to dobře dopadne samozřejmě) a na druhou stranu si říkáme, že je to asi moc brzo 🙂 jenže si nedokážu představit pak všechno pořizovat najednou.....jak to máte vy? 😉

gittynka
20. únor 2014

@doko dekuju za tip na laktobacily- mas njakou osvedcenou znacku? Zkusim to 🙂 protoze to je fakt des ☹

doko
autor
20. únor 2014

@gittynka mně v lékárně doporučili Biopron- prý se nejvíce prodávají, ale přijdou mi docela drahý (40 tobolek za 230 Kč). tak si nejsem úplně jistá, jestli to byl dobrý kup. i když mamku kolem Vánoc trápily nějaký zažívací potíže a pomohlo jí to 😉 mně to právě poradila doktorka při tom prvním těhotenství, to jsem měla šílené zácpy a ona mi docela nadala, že to nesmím, že tím ubližuju prckovi.......tak jsem si je teď preventivně koupila a měla jsem zas průjmy 😀 😀 😀

sarinka_nevesta
20. únor 2014

@doko termín máme začátkem května a pomalu jsme se začli rozhlížet nějak kolem Vánoc...furt je toho dost, co nemáme ;) klídek 🙂 třeba nemáme ani jednu plínku :D

doko
autor
20. únor 2014

@sarinka_nevesta takže to jste začali tak koncem 4. měsíce? 🙂 no my právě v klídku jsme, spíš vymýšlíme, která "strategie" bude nejlepší 😀 zatím jsme se domluvili, že začneme na konci 4. měsíce pomalu něco kupovat.....jenže manžel na to nemá moc trpělivost....takže si myslím, že bude lepší pomalu ale jistě. no ale nevím 🙂

janefales
20. únor 2014

@doko no a v kolikátem jsi, že jsi ještě nepřibrala nic? Já až ve 20 tt. jsem měla 2,5 kg nahoře do té doby nic, nemám ani chutě, takže to je možná i tím. Jinak s tou výbavičkou, je mi jasné, že se hrozně moc těšíš, takže by si nejraději nakupovala už teď, mě všichni říkali, že do konce I. trimestru mám počkat, do té doby se může ještě potratit, nebo ti špatně dopadne screening(tím nechci strašit) a budeš třeba muset na potrat, budeš mít špatné výsledky, které jsou neslučitelné se životem. Já jsem hodně věcí dostala, takže jsem to s tím nakupováním nepřeháněla, ale je těžký odolat. Každopádně koukat se a vybírat si zatím můžeš, já kočárek objednávala až před 14 dny.

janefales
20. únor 2014

@gittynka tak to jsi teprve na začátku, ale věř, že to hrozně utíká. Já se zácpou problémy nemám, ale prý na to pomáhá švestkový kompot, babička to někde vyčetla a věří všemu přírodnímu. Pak si myslím by měla pomoct vláknina a hodně pít vodu. Otevřela jsem si průvodce těhotenstvím a tady je rada, vypít 2 až 3 l tekutin, jezte pravidelně v malých porcích, hodně ovoce zaleniny, celozrné pečivo, ovesný vločky, pravidelný pohyb a co je méně vhodné, tak rýže těstoviny, bílé pečivo, banány, borůvky, citrusy, sladkosti, čokoláda, kakao, káva nebo černý čaj.