Černání náušnic. Čím by to mohlo být?

andrysek81
18. dub 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat - malé začaly černat v uších zlaté naušničky, nevíte někdo co s tím a čím by to mohlo být? Předem moc díky 🙂

aponchie
18. dub 2009

me to delalo a mela jsem spatnou krev..

andrysek81
autor
18. dub 2009

Aha a co si s ní konkrétně měla? Malá má anemii - může to být tím?

natalien
18. dub 2009

Může to být i něčím jiným, jako předzvěst nemoci. Stačí jen lehčí chřipka... Nechci strašit 😅
Malé už taky občas zčernaly 🙄

andrysek81
autor
18. dub 2009

No měla je černé když jí vyskákal ekzém a má tu anemii, pak se to jakoby zlepšilo a teď to má úplně hrozné, už jsem chtěla i koupit nové naušnice,ale nevím zda by to pomohlo.

aponchie
18. dub 2009

nekdy to i zelena nekdy i cerna..doporucuji zajit za kozarem a nechat si vzit krev zatim nic vic nic min pro klid duse nemusi to znamenat naprosto nic 😎

martinka79
18. dub 2009

u nás se to děje také dcera má ekzém a problémy s černáním a zeleníním zlata jsou časté. nosí teď stříbro a bílé zlato, zatím dobré,ale vždy to bylo opravdu od nemoci 🙂 či nějaké tělesné změny...

andrysek81
autor
18. dub 2009

A na co konkretně jí tu krev má vzít? Ať vím - zda krevní obraz nebo biochemku - v pondělí jdem na preventivku tak to zmíním.

andrysek81
autor
18. dub 2009

No taky jí rostou zuby - to je taky zátěž pro organismus - tak nevím.

martinka79
18. dub 2009

já bych na odběr nešla. 🙂 prostě to řekni dr. ale jinak bych je vyndala pokud to není náročné, vyčistila a nasadila znovu.

andrysek81
autor
18. dub 2009

no a zmizí to zčernání nebo mám koupit nove?

martinka79
18. dub 2009

no ono to malinko zůstane, ale když by jsi to nechla vyčistit přímo ve zlatnictví tak ano zmizí, tedy doufám, já to neřešila, jelikož se to dceři udělalo kolem 4roku ajak vypukl ekzéma potm už jsme koupila i jiné naušnice a od té doby má několikatery. 😉

natalien
18. dub 2009

já bych taky nové nekupovala, malé jsem to jen otřela a má je v pořádku. Má z bílého zlata a zatím jsem ji je ani nevynadavala, takže bych to až tak neřešila. Jen otřít, třeba na vatový tampon trochu lihu a je to 😉
U dr. bych to taky zmínila 😉

andrysek81
autor
18. dub 2009

holky moc dík, jsem zvědavá co mě ta dr.řekne.

martinka79
18. dub 2009

jasně ,a le neboj to nic není tak je otři nebo na noc namoč do slivovice... já to takd ělám potom otřu a nasím. nebo do lihu. 😀

mayaotzin
6. črc 2011

to nema s nemoci nic spolecneho, co plasite, zenske 😠
proste deti maji agresivnejsi pH
momentalne se delaji nausnice s mansim podilem karatu a tedy vic primesi jinych kovu a pri agresivnejsim pH (ktere deti maji) mohou cernat, zelenat atd. rozhodne to neni zadna znamka nemoci ditete....

meo
9. črc 2011

@mayaotzin ahojky, nevíš jaké náušnice by nečernali? Naše malá má asi taky nějakou agresivnější pH. Zkusili jsme zlaté i stříbrné, ale oboje zčernalo. Zůstane to už napořád, nebo se to časem upraví?
Díky za odpověď

mayaotzin
16. črc 2011

@meo ahoj, nam taky zcernaly. Nicmene jsem vytahla jedny stare /ty co jsem dostala ja ke krtinam/ z poctiveho zlata a to se zda byt uplne v pohode.... jinak ano melo by se to casem upravit... a nemelo by to v uchu nicemu vadit (ja je v uchu teda nenechala). Kamaradka je nechala a jak holky trochu povyrostly samo to temer uplne zmizelo a uz se neobjevilo 🙂
Jinak by mohlo pomoct dat ocel nebo titan 🙂

veruska007
5. čer 2014

Taky nám černají naušnice pro malou, jsem z toho nešťastná, koupili jsme jí je docela drahé. Za pár hodin po nasazení zčervenaly, pak zčernaly. Byly jsme je reklamovat, reklamaci neuznali. I když jsou vyčištěné, za pár hodin zcela zčernají znovu ☹. Zkoušeli jsme nasadit naušnice, které jsem v dětství nosila já - a jsou už několik týdnů krásné, nikde ani náznak změny barvy 😠