Červenání zlatých náušnic. Je to normální?

treperenda
8. bře 2010

Nemáte náhodou některá zkušenost s červenání zlatých naušnic v ouškách. Malé jsme nechali nastřelit naušničky, po čase jsme je vyměnili za zlaté (kupované ve zlatnictví, ze žlutého zlata). Nedávno jsem si však všimla, že část, která prochází ušní dirkou zčervenala (žádná jina reakce v podobě hnisání, zarudnutí ouška se nedostavila). Tak nevím, zda je to "normální", nebo se jedná o nekvalitní zlato a nebo to poukazuje na něco, co v tělíčku nefunguje správně.
Moc děkuji za názory.

shaula
8. bře 2010

S dítětem v tomto zkušenost nemám, ale se sebou ano - mě to náušnice dělají. A to se považuji za zdravou 😀

ria80
8. bře 2010

Michalce to taky zčerná do 14 dnů.Ale asi to nic není,je zdravá.

mispuli
8. bře 2010

U naší Míši jsem si toho taky všimla,ale neřeším to,nic jí není 😉

iluss
8. bře 2010

treperenda: svojí Lucince jesm nechala píchnout ouška hned po šestinedělí a doktorka jí rovnou nasadila zlaté naušničky. To jedno ouško jí pořád hnisalo a dostávaly jsme na to mastičky. Tak se jí ta naušnička taky obarvila do hnědočervena. Ta druhá je v pohodě (tam kde to nehnisalo). Stačí jenom zajít do zlatnictví a nechat ty naušničky vyčistit 😉

vercak.
8. bře 2010

Mám kluka, takže naušničky nemáme, ale mám s tím zkušenost u sebe. V pravém uchu mám 3 naušnice a zčervenaly mi všechny jen na místě, které je v dirce. V levém uchu mám jednu dirku a tam je naušnice krásně zlatá 😅
Naušnice ve spodních dirkách mám rok a půl, dostala jsem je od přítele jako dárek za malýho a přesto mi jedna zčervenala a druhá ne. nechápu to 😖

mispuli
8. bře 2010

taky si myslím,že bude stačit je nechat vyčistit,ale zatím se mi je nechce vymdavat jí je ven,ona je takový hádě,že mám obavu,že už bysme je zpátky nevrátili 🙂

chalotka
8. bře 2010

Ahojky, Karolínce to taky zčervenalo v obou dvou ouškách. Zatím to taky neřeším, taky se mi je nechce vyndávat. Pak asi někdy skočíme na vyčištění.

shaula
8. bře 2010

Vyčistit to ve zlatnictví umí krásně, to je fakt, náušnice pak vypadají jak nové. Ale komu by se tam chtělo běhat každou chvíli 😀 Zčervená to stejně na místech, kde to není vidět, tak já osobně to neřeším, nechala jsem si je vyčistit zatím jen jednou.

el267
8. bře 2010

Já nechala malé píchnout uši hned v porodnici. Dírky jí nehnisaly. Zahojené je měla myslím do 4 dnů. Taky má zlaté naušnice z Klenot. A bohužel jí taky zčervenaly. Po 3.měsících jsem šla do zlatnictví, kde jí je vyčistily a během chvíle se jí to udělalo znovu. Prodavačka mi tenkrát řekla, že je to u někoho normální jev. Snad prý agresivita potu, či co.
mému tatínkovy takhle červenají zlaté řetízky.

vendulka
9. bře 2010

Ahojky holky, u nasi male se to taky objevilo,ale nevim jestli to neni tim, ze jsem je musela mit kvuli dezinfekci v lihu a u dr to tak pretreli lihem, tak jestli to neni tima,le zase si rikam, kdyby to bylo tim, tak by zcernaly cele...takze taky nevim a docela by me to zajimalo 😀

vendulka
9. bře 2010

a kolik stoji to vycisteni?Bych potrebovala i prstynky vycistit 😀

rewq
9. bře 2010

Ahoj holky, nám také jedna naušnička zčervenala a paní zlatnice nám řekla, že malá zřejmě prodělala nějakou infekci. Já teda o ničem nevím, možná to byla nějaká skrytá infekce. Nevím. Ale sundávat je taky nebudu. Je to zbytečné.

mispuli
9. bře 2010

vendulko,kolik to stojí ti nepovím,nepamatuju si to,ale každé lepší a větší zlatnictví to čistí a je pravda,že vyčištěný šperky vypadaj skoro líp než nový 🙂 🙂 ,míša má náušničky po mě,kdysi mi je koupila babička,když jsem byla na základce,nikdy jsem je nějak nestudovala,když jsem vyrostla,tak jsem je odložila,když se narodila malá,tak jsem je nechala vyčistit a teprve potom zjistila,že jsou z dvoubarevnýho zlata 😀 😀 ,nikdy před tím jsem si toho nevšimla 😀 😀

rew,taky nevím o tom,že by míša prodělala nějakou infekci

vercak.
9. bře 2010

teda to se mi zdá divný to s tou infekcí. Že bych měla teda jen ifekci na pravé straěn těla a levá by byla v pohodě??? protože mi červenají jen v pravém uchu, tam mám naušnice 3 a v levém 1 a ta je v pohodě. Řetízky ani prstýnky barvu nemění. To jsem z toho blázen 😝

mjanca
9. bře 2010

Lucce zcervenaly obe nausnice, mela i nejake hnisani, ted je vse ok.