Chce další dítě, já už ne. Řešily jste takovou situaci?

silvik
27. lis 2009

Ahojky... máme zrovna doma takovou situaci, kdy si manža moc přeje další děťátko, je toho názoru, že čím víc dětí, tím lépe. Děti miluje. Problém je v tom, že já už další dítko nechci, už se na něj nějak necítím, ať už fyzicky či psychicky, potřebuju změnu, ne se opět vrátit zpět do plín a probdělých nocí.... Tlak z manželovy strany je dost velký, ale prozatím odolávám a snad odolám 😀 😀

Řešily jste nebo řešíte podobnou situaci? Jak to dopadlo? Bylo nebo bude další potomek? Nechaly jste se "ukecat"? 😕 😀

andy2306
27. lis 2009

máte nádherné děti-jsem se koukla-naše půlroční ted taky s láskou žůlá rohlík 😀 😀
určitě se s tím smíří-dvě děti dají zabrat už tak dost......neboj....dopadne to u vás dobře-ke spokojenosti všech.

silvik
autor
27. lis 2009

Andy dík..... fotky už jsou dost neaktuální (starší bude mít v březnu pět, mladší v květnu tři)

Máš pravdu.... a taky v to doufám...... prostě manžu pořád miluju, tak mi na něm záleží, chtěla bych mu vyjít ve všem maximálně vstříc, ale v tomhle ohledu ho prostě musím "zklamat" 😒 Mám více argumentů pro to, proč dítě ne, než jo 😔

A taky můžu říct, že mám v rodině podporu... ať už v naší (naši proto, že mi nemůžou pomáhat), nebo i v manželově (nechápou, proč je manža tak tvrdohlavý, máme být rádi, že máme dvě zdravé holky, co by jiní za to dali - švagr se švagrovou děti mít nemůžou)

silvik
autor
27. lis 2009

Andy, taky máš krásné holčičky 😵 A krásný popisek v albíčku...... malá Hanička měla taky těžší start do života, ale zvládla to na jedničku!!! 😉

mikulcena
27. lis 2009

ještě, že máš v rodině podporu, ještě, že do tebe nevrkají..
jj od manžela to tenkrát podraz nebyl, jen jsme si prostě bláhově mysleli, že to prostě vyjít nemůže...a fakt jak na potvoru vono jo ☹
né těhu nejsem

silvik..snad ho ta myšlenka brzy přejde,asi až budeš chodit do práce..

andy2306
27. lis 2009

silvik-to nevadí,ale jsou krásné....pořád.
to je nádhera po takové době říkat,že manžela miluješ a chtěla bys mu vyjít ve všem vstříc-co by můj za to dal 😀 😀 nesmí na tyhle stránky nikdy dojit,aby náhodou neviděl,že se může mit ještě líp 😀 😀
já si mylsím,že je to hlavně na ženě-ta rodí,nosí to-stará se o ně,i když ve vašem případě máš super chlapa co ti pomáhá ze vším.ale asi je to tentokrát i škoda-měla by jsi další argument,že jsi na všechnonaprosto sama,že ti nepomáhá 😅 no tak určitě má něco,-něco blbého za vlastnost,kvůli které s ním už třetí nechceš... 😀 😀 😀 ale mám pocit,že bys musela dlouho přemýšlet... 😉 musiš byt štastná,že máš takého chlapa-a on že má takovou milující manželku.
rodina má jistě pravdu-tvoje i jeho

andy2306
27. lis 2009

mikulcena-tak halvně že malou máte......

silvik
autor
27. lis 2009

Mikulcena, jako že po císaři půjde hůř otěhotnět? Nebo že ještě kojíš?

mikulcena
27. lis 2009

tenkrát jsem si bláhově myslela, že když jsme si nedali jednou pozor, ještě, jsem ani piřádně ciklus neměla upravenej, tak, že to nevyjde...jsem musela jít na přerušení.. proto radš tabletky..
samo že to byla dětinská nerozvážnost...si takovou hloupost myslet..o první jsme se snažili asi 3 měsíce intenzivně..no prostě příroda

andy2306
27. lis 2009

silvik-po císaři můžeš otěhotně kdykoliv chceš.problém je v tom,že bys spíš neměla kvůl jizvě-máš to tam všechno pozašívané-dělohu.a když by rostla s dalším miminkem,nemuselo by to vydržet-a praskla by a to je životu nebezpečné pro matku i dítě....tebe nikdo v nemocnici nepoučil?
ale ty máš teprve jeden císař a už to bude skoro tři roky-to by nevadilo.já jsem otěhotněla po prvním císaři za dva roky a 4měsíce.....a žiju 😉

silvik
autor
27. lis 2009

Andy... to je milé 😵 😵

Ano, myslím, že jsem pro něj z lásky udělala dost, ale nic se prostě nemá přehánět. Pokud mě má mít rád, tak mě prostě bude muset mít rád i bez dalšího dítěte... Vím, že mě rád má, ale prostě děti jsou důležitější než já...... je to sice v pořádku, otec by měl dítka milovat, jako to je u něja u každého jiného normálního otce či matky, ale na druhou stranu mě třeba mrzí, že se nepozastavuje nad tím, co říkají doktoři.. že další těhotenství nedoporučují, že by to pro mě nebylo dobře.... je tady vysoké riziko prasknutí dělohy..... Prostě mě občas mrzí, že má "odvahu to risknout" i přes takové prognozy..... 😔

mikulcena
27. lis 2009

silvik..chlap, tě určitě miluje..oni nás prostě berou jako"nosnice"..a bohužel si kolokrát uvědomí chybu až se něco stane..mají trochu jiný myšlení
pořád je to jen a jen na nás kdy budeme chtít další dítko....bohužel jen to vykládání okolo je hrozně unavující 😎

silvik
autor
27. lis 2009

Mikulcena, aha, ale to se stane.... to si prostě nevyčítej..... já u druhého měla taky pochybnosti, jak to po tom prvním komplikovaném porodu půjde, říkala jsem si, že už můžem začít, že to určitě nepůjde hned, no a ejhle ... vyšlo to hned na poprvé...... Takže to neřeš, prostě jsi to v tu chvíli tak vnímala a že se stalo, co jsi nepředpokládala, tak to se prostě občas stává 😉

Andy, jo jo, poučená jsem dostatečně... u mě je to komplikované i tím prvním porodem, kdy jsem měla přirostlou placentu, takže tam nastalo krvácení a vnitřní šití... no a pak císař.... před 2 dny jsem byla u gynekoložky a ta mi opět zopakovala, že mi další těhotenství sice nemůže zakázat, ale prostě mi ho nedoporučuju - jak píšeš, kvůli možnosti prasknutí dělohy.....

andy2306
27. lis 2009

silvik- to by mě taky asi mrzelo.ale na druhou stranu až taká láska od chlapa k děckáms e nevidí-že by chtěl jako tolik dětí.....takového chlapa v okolí nemám a neznám 😉 to víš,že tě bude mit rád i bez třetího..jeho to přejde.třeba jen zkouší,co vydržíš....a jak doktoři nedoporučují,tak jich poslechni-musíš přeci zůstat živá a zdravá kvůli těm dvom dětem,co už máte doma...a to je přeci pádný argument.

andy2306
27. lis 2009

mikulcena,to se stane-to je pravda.já kdybych ted otěhtoněla,taky bych musela jit na přerušení po dvou císařech-tak brzy po druhém.tob y se nedalo nic dělat.

silvik
autor
27. lis 2009

Mikulcena, tak tak... já už prostě na ty jeho řeči o dítku nereaguju... prostě předpokládám, že ho to časem přejde, omrzí 😀 😀

Andy, taky na to myslím, tak jak píšeš..... mám už přece zodpovědnost za ty naše dvě malé cácorky.... Ale prostě manža je takový, děti má prostě rád... jenom nevím, zda je to pro mě teď štěstím nebo neštěstím 😀 😀 Kecám, jsem ráda, že je takový, jinak bych ho nemilovala...... a to třetí, no nějak to už s ním skoulím, jsem ženská, tak si musím poradit, ne? 😀 😀 😀 😀

andy2306
27. lis 2009

silvik-já nevím,to se neptáš té pravé.já nevím jak na chlapy 😀 ač jsou naprosto jedodnušší 😀 😀

mikulcena
27. lis 2009

já si to ani tak jako nevyčítám, že jsme musela na přerušení, spíš to že nechápu, kam nám odešel mozek a neuvědomovali si následky 😒 ..ale už je to dlouho...
já moc teda podporu od rodiny nemám..tchýně do mě pořád klavíruje..můj otec se mě též pořád ptá...

andy2306
27. lis 2009

tychni je po tom houby...hlídá aspon,že mluví do toho kolik máte mít dětí?

mikulcena
27. lis 2009

jj tchýně hlídá, bohužel bydlí pod náma 😠 ..ale sama měla jenom jedno..

silvik
autor
27. lis 2009

Mikulcena, přesně, jak píše Andy, hlídá?
Prostě to nevnímej, tyhle věci jsou záležitostí jenom vás dvou 😉 Nám do toho nekecají možná proto, že ví, že jsme na to sami... takže bychom to museli zvládnout zase sami 😖

andy2306
27. lis 2009

no nazdar.tchyni mi pod zadkem-a jak-dobrý?

mikulcena
27. lis 2009

tak se s vámi loučím a holky dělejte jak myslíte 😉 ...zatím čao

mikulcena
27. lis 2009

andy..no na pytel...jak jinak 😖

silvik
autor
27. lis 2009

Ono to může mít někdy i své vyhody, ne? V případně náhlé nutnosti pohlídá, uvaří ..... nebo to není ta pravá babička? My mohli bydlet s tchýni a tchánem v baráku, manža nechtěl.... asi věděl proč 😀

silvik
autor
27. lis 2009

Mikulceno, měj se hezky a dík za tvůj čas. Ráda jsem s váma pokecala...... 😉

andy2306
27. lis 2009

silvik-my s tebou taky-ale asi jsme ti tvůj problém nevyřešili,co?neva-aspon znáš názor nás ...ostatních podobně postižených žen.. 😉

silvik
autor
27. lis 2009

Andy, jsem ráda, že jste se ozvaly, pořád nad tím vším uvažuju, jsem ráda, že jsem mohla s váma pokecat 😉 Hodně mě zajímá, jak takové situace řeší jiné páry.... 😉

andy2306
27. lis 2009

silvik-jak to budeme řešit my za pár let-a jestli nakonec manžel nebude ten,kdo bude naráz chtít a já ne..to je ve hvězdách.zatim mi stačí ty dvě berušky,co mám doma-a jsem š´tastná maximálně.pokud bude třetí,tak to bude už takový bonus.... 😉 ale moc moc příjemný.
jsem zvědavá,jaks e tedy domluvíte....

mufinka1
28. lis 2009

silvik taky zastavam nazor, ze od manzi neni fer, ze te takhle tlaci do tretiho ditete...

My ted cekame druhe a manza driv vzdycky rikal, ze by desne chtel 3 deti protoze on je ze 3 a bylo to super atd atd a ja mu vzdycky rikala,ze 3 deti po 2 letech nezvladnu ( nevolnosti v obou tehu fakt moc spatne a k tomu strasne migreny az do skoro konce 20tt) takze vi, ze fakt obe tehu jsou protrpene...a kdyz uz bych nekdy premyslela o tretim, tak by to bylo treba s mnohem vetsim vekovym rozdilem ( minimalne 6 let rozdil) a to zase by ty dve starsi meli vice spolecneho nez s tim nejmladsim atd takze jsme se dohodli, ze 2 je dobre cislo 😉

A hlavne ja si taky neumim predstavit stravit "cely" zivot doma zavalena plinkama atd, tesim se, ze az deti povyrostou, ze treba budeme moct jet vsichni k mori na dovolenou, nebo treba kempovat atd a ja se budu casem moct vratit do spolecnosti dospelacke konverzace

😀

katty6
28. lis 2009

Tak sakra, rikam si co je spatne 😠 mam to zase nejak jinak.. 😅 Mame 1 kluka a ja bych starsne moc chetla dalsi ditko, jenze manza rikal ze uz deti nechce 😠 ..Snad si to ryhcle rozmysli, jinak si to poridim i bez nej 😝 ..Ted vazne, byla jsem z toho smutna ale zatim mozna jsme mluvili o tom predcasne ,jilikoz malemu bude teprve 6mes.
Silvik, mozna manzel tajne sni o synovi proto chce to treti?