Chcem zostať s malým na Slovensku. Bude problém?

oldas
24. dub 2012

Ahoj
Poradite mi? Zila som nejaky cas v CR. Otehotnela som, otec je cech a ja zo Slovenska. Ked som otehotnela, otec sa o nas prestal zaujimat. Po pol roku som sa rozhodla, ze pojdeme na Slovensko byvat k rodicom. Maly je tu spokijny. Podala som na sud navrh o zvereni syna do mojej starostlivosti a upravy vyzivy. Zatial sa to taha ale teraz v maji mame posledne jednanie (aspon v to verim). Do starostlivosti mi maleho s velkou pravdepodobnostou daju,nie som ziadna alkoholicka, fetacka ani nic podobne, ale chcela by som zostat na Slovensku. Otec vie, ze sme tu a ze tu od naseho odcestovania na SR zostaneme asi rok(11mesiacov). Trvaly pobyt mame so synom na Slovensku a sme tu uz cca 9 mesiacov (v CR sme boli pol roka). Otec na maleho ma rovnake pravo ako ja, to viem ale vobec o neho neprejavuje zaujem. Malo kedy mu posle aj par korun, ale nepyta sa ako sa ma, ci je zdravy atd...
Mozete mi poradit, ci bude nejaky problem v tom ze zostaneme s maly na Slovensku ked mi maleho zveria do starostlivosti?? Mate niekdo nejake skusenosti?