Chceme mačiatko. Synovi je rok. Na čo si dať pozor?

rimmel
5. únor 2010

ahojte, ja som macku doma este nikdy nemala, iba psika a chceme s muzom kupit maciatko, synovi je coskoro rok a zaujimalo by ma naco si mame dat pozor.. 🙂 tiez rozmyslam ze to maca bude asi vela skriabata coo? s tym co spravim? 😖 myslim nie mna ale syna 😉

majdula
5. únor 2010

Ahojky,

my mame teda uz kocku velkou, ale priprav se, ze takove kote hlavne a predevsim lovi 🙂 A to hooodne ostrymi drapky, ktere zasekne do vseho, co se hybe. Takze my meli prvni pulrok permanentne podrapane nohy, lovila nam je pod perinou 😀 A ja malem prisla o oko, kdyz jsem se rano probudila, mrkla a kote cihajici na polstari mi taflo packou po tom mrkajicim oku, asi dobra korist 🙂 Takze na to bacha!

luthien.k
5. únor 2010

rimmel, my máme taky kočku, ale venku a domů chodí jen občas a zkrátka - já kočkám nevěřím a bála bych se jí nechat byť jen na vteřinku s malým samotnou. Podle mě je budeš muset pořád hlídat, jak píše majdula, kočky a zvlášť koťata jsou nevyzpytatelné. Ta naše v obličeji poškrábala i manželovu dceru, které v té době bylo asi šest, a to na ní byla zvyklá, nechávala se od ní hladit i nosit 😒

klematis
5. únor 2010

rimmel. my teda máme taky kočky a než jsem otěhotněla tak jsme je měli doma - pět, pak šupaly ven a dom bych je už nikdy nepustila, leda bysme si pořídily nějakou aristokratku. Když byly koťata, tak každé ráno v pět budíček, protože se musely honit a lítat přes nás, všechno poškrábané, hlavně sedačky i když měly několik škrabadel, věčně na kuchyňské lince i když jsem je pořád zhazovala a okřikovala a taky budeš muset dávat pozor, aby se malý nedostal k záchůdku a nechytal do ručiček výkaly a o těch škrábancích ani nemluvím, kočce když se něco nelíbí, tak to umí dát pěkně bolavě najevo, kočce nevysvětlíš, že ty se chceš zrovna teď mazlit i když ona nemá náladu 🙂

kocicinka
5. únor 2010

Ahoj, nechtěli by jste si pořídit spíš už nějakou odrostlejší kočičku? Už by byla klidnější. Já bych se taky bála toho, co popisuje majdula. Mám s kočkama docela zkušenosti, mojí domácností už jich prošlo 7.... A musím říct, že velice oblíbenou zábavou koťat je lovení řas 😀 , lovení palců u nohou pod peřinou a vůbec všeho, co se hýbe 😀 Neváhají zatnout drápky do čehokoliv.
Ale jinak je to skvělý společník, Jonášek se s kocourkem krásně baví, dělá mu malá, leze za ním. Jo a taky Jonášek moc rád rozhazuje granule z misky( už jenom čekám, kdy to začne strkat do pusy) vylejvá vodu z misky, pak si do té louže lehne atd... 😀

rimmel
autor
5. únor 2010

dakujem za reakcie, no pozeram ze kotatko by teda asi nebol ten najlepsi napad..nechcem aby malemu nejako ublizil, on je celkovo taky bojko 😅 mozno ako kocicinka hovori nejaku odrostlejsiu z utulku by nebol zly napad, no neviem porozmyslame este. 😒

moravanka
5. únor 2010

ja bych si kocicku z utulku nevzala, a uz v zadnem pripade, kdyz mam doma male dite. nikdy nevis, jak kocka vyrustala (v byte nebo je zvykla litat venku), jaka traumata prozila, proc ji vlastne nekdo odlozil a jak v urcitych situacich reaguje. a jestli si u vas vubec zvykne.
a maleho pejska nechcete?

kutcher
5. únor 2010

rimmel ahojky jestli ti muzu fakt aspon trosku poradit tak kocku neee je to hezky zviratko, ale k malemu detatku bych to fakt nebrala, je to prece jen hoodne sikovnej lovec. pejsek by byl lepsi ale tyhle maly pejsky nemuzes chvili nechat doma a malokdo ti psa pohlida. Mozna to bude znit prastene ale ja bych malemu poridila kralicka treba i zakrslicka jsou hodni sikovni a velmi ucenlivi a hlavne nepiskaj jak vztekli treba jako morcata takze se i vyspite.Malickej se nauci zachazet se zviratkama a nedostane hned sekanec kdyz ho za neco zataha. Dokud je takhle malej resila bych to takhle a az kralicek umre uz si troufnete treba i na kote. tak popremyslej

sicinka
6. únor 2010

Ahoj, mám doma i mimino i kocoura (z útulku) a jelikož kocour si mimča nevšímá a mimča kocoura až moc, žádný problém nevidím. Jako zkušený chovatel bych nedoporučila kotě ani tolik nejde o to období kdy je maličké (to by mu mohl zase ublížit prcek), ale o následnou pubertu. kdy mohou být fakt nevyzpytatelní. Kocouři navíc značkují, což v bytě není ideální. Na druhou stranu pokud by jsi si měla vzít dospělou kočku, již kastrovanou dá se vyzkoušet její vztah k dětem, třeba v tom zmiˇnovaném útulku. I mezi kočkama se najdou mama typy které přijmou veškerá mladata (jednu takovou máme u rodičů). Samozřejmě jakékoliv zvíře v bytě a dítě znamená větší nároky na úklid, ale to se zvládnout. Pojud jsi kočku někdy v bytě měla se všmi jejími výhodami a uskaslími, tak směle do toho. Pokud ne, přikláněla bych se také k jinému zvířátku a časem toho pejska nebo koťátko pořídila. U nás prcek tráví spoustu času tím že se palzí za kocourem a ten když je dostatečně blízko přejde o metr dál a mají o zábavu postaráno oba 🙂 Malý si hodně všímá zvířátek všude i v zoo, nejrarši má velké kočkovité šelmy :--) Jinak v tom utulku by měli poradit rozhodně nebudou cpát bazlivou kocku nekomu s detmi.

klematis
6. únor 2010

přesně jak píše sicinka, taky mám jednu kočku z útulku, solidní útulek vám dá co nejvíc informací o kočce a umožní vám seznámení 🙂

mmmk
6. únor 2010

Tak jakozto majitelka dospele kocky a dospeleho psa nedoporucuju k rocnimu diteti ani jedno. Ke koteti mam stejne vyhrady jako ostatni a pes je jakoby dalsi dite - je nutne ho vychovat, naucit cistotnosti, aspon zakladnim povelum, i kdyz je maly, venovat se mu, aby z nej vyrostl spolecnik. A tu fakt nejde o konkretni plemeno. Pes ani kocka nejsou hracky, takze bych je poridila az k vetsimu diteti, ktere uz chape, ze jsou to zivi tvorove a je nutne je respektovat a ne tryznit.
Rozdil je, kdyz uz do domacnosti, kde zije dospela kocka a pes, zvykli na majitele, prijde mimino a vyrusta s temi zviraty 😉

shaula
6. únor 2010

S kočkami žádné zkušenosti nemám, jen se psem, ale musím dát za pravdu Mmmk, k takhle malému dítěti bych nepořizovala ani jedno. Když už nějaké zvíře, tak skvělý nápad je ten králíček 😉 Já jako dítě začínala s křečky, to je pro dítě (ale už větší, ne roční) ideální zvíře, ale takhle malému dítěti radši toho králíčka, víc vydrží 😀 (myslím méně citlivé zacházení, protože to od malého dítěte čekat nemůžete 😉 ).

rimmel
autor
6. únor 2010

no my ziera hlavne pre nas,ale kralika to neee na take niesom ,ale dik....nechame to tak, ziadne zvieratko nateraz, ozaj blbynapad 😅

kutcher
6. únor 2010

noo tak to jeste par let vydrzis. Hele ja mam doma labradora, je o rok starsi nez nas malej a fakt trpim - chlupy v chodbe, na koberci na hadrech, venceni, toho hluku co nadela, zapach, tech rozkousanych veci a kdyz potrebujes nekam na dovcu, tak hledat hlidani no hruuza. Fakt mi je z toho vecnyho uklizeni nekdy do place a uz zacinam i nekdy myslet na to ze bych byla radsi kdyby jsme ho nemeli. Psa si koupil manza me se nikdo neptal.

ivika18
6. únor 2010

musím se přidat k holkám, že lepší počkat. Vzali jsme si štěně, když bylo malému asi 15 měsíců a bylo to dost divoký. Ze začátku byl pes chvilku doma, tak furt ten úklid a vynášet ven, nějak jsem nevěděla, koho první dávat čurat. Malý prvních pár dní navíc neskutečně žárlil, ale pak ho to přešlo a teď jsou parádní dvojka. Ale každopádně venku všecky hračky věčně všude roztahaný a ožraný. Teď jsem ráda, že psa máme, ale bylo to fakt divoký období, kdy jsem si několikrát denně říkala, že jsme měli se psem počkat.

meleri
7. únor 2010

pořid si akvárko! 😀 pak můžeš zmizet i na 4 týdny a skoro nic se mu nestane. a malý bude čumět na rybky. 😵

ivika18
7. únor 2010

jo, meleri, to je fakt, taky máme akvárko a malý je nadšený, už umí s tatínkem krmit (sice by nejradši krmil 3x denně, ale naštěstí tam sám nedostane), takže akvárko je super i pro prcky

rimmel
autor
7. únor 2010

meleri no tak to neeee na to tiez niesom ..tolko starosti s umyvanim a neviem co a rybku ani chytit do ruky nemozes 😝 😀

meleri
7. únor 2010

Iviko,
jo tak mě to strašně chytlo před 3 lety a od té doby je ze mě nadšený akvarista, a je fakt že žádné jiné zvíře bych nechtěla bo je to fuška jako s děckem...rybky kolikrát zapomenu nakrmit a pohoda..

rimmel,
jo každému to nesedí...🙂

mmmk
7. únor 2010

Rimmel, mas pocit, ze pece o akvarko by bylo vic jak pece o domaci kocku? 😕 To se docela pletes 😅

iluss
7. únor 2010

Ahoj, já mám doma skoro tříletého kocourka. A jsem opravdu ráda, že už je teď v tomhle relativně klidném věku. Je úžasně roztomilý a hodný, ale prostě je to kocour, tak jako malý tu hodně po bytě lítal a všechno dramcal, sedačka je samozřejmě orvaná (i když máme různá škrabadla) No a samozřejmě poškrábané ruce. No a když přišel do puberty, tak to bylo snad ještě horší. Zklidnil se až když jsem byla těhotná a jsem tomu fakt ráda. Teď už je pohodář, mojí malé si moc nevšímá, třeba si lehne vedle ní a ona je mu fakt "šumák" 😀 takže klídek.

Já jsem milovnice koček. Doma mám jednoho kocoura, protože mám malý byt. Ale u rodičů mám tři kočky (ti mají velký barák a dost místa). Ale kotě bych k takhle malému dítěti opravdu nepořídila. Kotě je prostě nevyzpytatelné a bála bych se, aby dítěti nechtěně neublížilo. Kotě to bere jako hru, ale může děcku hodně ublížit (poškrábat ručičky a obličej, seknout do oka ... )
Takže nejlepší bude počkat, až ti malý trošku povyroste a pořídit si kotě až pak.

rimmel
autor
7. únor 2010

mmmk samozrejme ze nie, ja som mala vela zvieratok ako dieta..len som tym chcela povedat ze vsetka ta starost o rybku a ani sa s nou pohrat nemozes na rozdiel od macky ci psa.

ivika18
7. únor 2010

rimmel, no na mazlení ryby nejsou, to je fakt, ale starostí teda minimálně, my tak jednou za čtvrt roku čistíme a měníme vodu, jinak jenom doplňujem, krmíme obden, ale když někdy zapomenem neva, tak jednou za měsíc vyčistit filtr. Ale věřím, že jak na to nejsi, tak se ti do toho nechce, taky to až tak nemusím, ujal se toho manžel.

meleri
7. únor 2010

no vidím že se tu najdou i akvaristi! tak nejsem sama... 😵 a co máte Iviko za rybky? já teda čistím jednou týdně odkaluju a měním kýbl vody..dá se to..no mi ten kontakt s nima nechybí, radši se na ně dívám...ale jasně pes kočka je super, ale je to spousta práce, obojí jsme měli tak vím o co jde a už bych to nechtěla ani když bude dítě velké..max. křečka.

ivika18
7. únor 2010

meleri, my máme maličký akvárko, jenom 2 mečovky, většinou 4 až 6 neonek - nějak se občas některá ztratí a 2 pancéřníčky. Tak to měníš často vodu, ale my furt svítíme, tak nezelená, tak možná proto není tak často potřeba. No ty ryby to prý stejně nemají moc rády. A kontakt mi taky nechybí, protože psa máme taky, naštěstí venku, ne v baráku, a to je pořádný mazel. Ale zase když pes a dítě vyrůstají spolu, tak jsou pak bezva dvojka, já na malýho nemůžu venku ani šáhnout, pes ho hned brání, když se třeba nechtěl v létě nechat přebalit a brečel kvůli tomu. Tak cizího by k němu vůbec nepustil. A jednou dokonce pes přeskočil plot, když náš malý brečel, tak se o něho bojí.

ivika18
7. únor 2010

jo meleri a co máte vy za rybičky?

meleri
7. únor 2010

ivi,

mám převážně tetry a taky dost rostlin, taky svítím, a teda já odkalovat musím protože jinak je tam na dně hned bordel..🙂
tak to je hezké s tím psem, je fakt že toto neznám a možná je to škoda, ale kdyby jsme měli barák možná bych nakonec vyměkla, ale takto v bytě je to naprd...myslím že dítě na to má pak krásné vzpomínky..ale vevnitř bych psa už nechtěla..dost mi vadily chlupy a taky smrad..ale zase chudák venku, zvykne si, není mu zima?

ivika18
7. únor 2010

meleri, nám to na dně sežerou právě ti pancéřníčci, to jsou takoví čističi. A psa do bytu to bych už taky nechtěla, ještě doma jsme měli a už nikdy více. No, možná jak děcka vyrostou, tak ať se nenudím a mám po kom uklízet. Proto jsme si teď vzali velkýho, chlupatýho, aby mohl být venku. Ze zimy je vyloženě nadšený, ani nejde do boudy, spíš doma by trpěl, na Silvestra byl doma ať se nebojí a bylo mu strašný horko. Taky jsem se s tím nemohla smířit, vypadá venku jak chudák, spává u dveří, ale zjišťovala jsem všude možně, že jim to fakt neva.

meleri
7. únor 2010

jo pancéřníčci jsou fajn, a co máte za litráž? mám 60 l je to prcek ale stačí teda! možná jednou koupím 120 ale momentálně nejsou prachy..
já jsem unešena z huskyho atd, ale chce to nejdřív hodně nastudovat, nebo se seznámit s někým kdo takového psa má, ale jsou to nádherní psi...nadruhou stranu jsou to zvířata tak jsou zvyklí v přírodě snad žít...
začínám si všímat že malý zbožnuje kočky, např fotku kočky pusinkuje, ale fakt do toho jít nemůžu! třeba jednou v domku..kočka vydrží i dva týdny když třeba soused nebo tchýně občas nakrmí..

ivika18
7. únor 2010

My máme jenom asi 15 l, fakt maličký akvárko. Taky bysme chtěli časem chtěli větší, ale je to pěkně drahý a furt je všecko přednější, tak snad někdy bude. A úžasný jsou mořský, ale takový nadšenci nejsme.
Náš malý byl taky hotový z kočky u babičky a ze všech koček, které vidí, přesně jak píšeš že váš, tak jsme začali uvažovat, že nějakou pořídíme, ale nakonec jsme se rozhodli, že počkáme. Zvlášť když budeme mít na jaře mimčo, nerada bych měla kočku vlezenou v kočáře. A taky by byla venku, kočku doma už vůbec nesnesu, tak mi docela dělá zle, že chytá myši a kdoví co a malý děcko se nechá olízat a furt umývat ruky... Prostě stačí pes, i toho furt odčervuju, protože malý je hned olízaný než se vzpamatuju.
A vašemu prckovi se rybičky líbí? My jsme znakovali a ryba byl jeden z prvních znaků, co uměl, doteď kontroluje, jestli jim svítím a krmení ho taky baví, to už jsem psala. Jo a když se nám přemnožili šneci tak taky na ně pořád ukazovali, když jsme narazili na šneka v knížce.

meleri
7. únor 2010

jo je to blbé že je to tak drahé, dá se teda občas sehnat technika levně z druhé ruky..ale člověk pak musí vědět co chtít..
jo to jo lepší je počkat až jsou obě dvě děti větší, taky bychom chtěli ještě jedno! 🙂 jo s kočkama je to těžké, pamatuju si že naše se taky přišla pochlubit a přinesla všecko možné...navíc já nejsem imunní vůči toxoplazmoze takže to fakt nehrozí v těhu..
jo malému se rybky líbí, ale strašně do akvárka plácá, jako do stěny, a ryby z toho mají stres..tak to je hezké že se o ně tak zajímá! jako je fakt že když jsou odmalička děti vedeny k lásce ke zvířatům tak jsou z nich podle mě citlivější lidé...
my bychom moc chtěli domeček a tam už pak by něco mohlo spokojeně žít ale v bytě je to fakt trápení...