Chceme mít děti tak 4-5 let od sebe, všichni se diví 😞

alterna
17. čer 2010

Ahoj maminky, nemuzu tu najit podobné téma. Máme dvouleté dítko a další palnujem až mu bude klidně 5 nebo 6 let. Mateřství si užívám, dcerka je andílek hodnej. Moc nás baví byt s manželem rodiči, ale prostě se chci na par let vrátit do práce.
Vetsina maminek v mem okolí ma mimca tak dva roky od sebe a furt se divej proč my ješte nejsme tehotný🙂Me už to ale leze na nervy. Chci i do prace až budou malé tři hlavně kvuli tomu abych šla mezi "normální" lidi. Kdykoliv přijdem na hřiště slyším jen kolik Vám je?(myslej tím dceru), máte plínky, v kolik chodíte spát. To máte blbý že vám mala dlouho ráno spí než se nekam vypravíte...apod.Nebo říkaj chcem si to odbejt ty děti naráz. Vím že ne všechyn maminky takove jsou ale vetsina ano.
Doufam že se do mě nepustej maminky ktere malej rozestup mezzi detmi maji.
Chci si tu popovidat s amminkami ktere maji podobnej nazor jako já.
Každymu vyhovuje neco jiného to chápu, nam ale proste vetsi vekovy rozdil.

raady
17. čer 2010

ahoj Alterna,
mám od sebe děti bez pár měsíců 6 let. Manžel druhé dítě původně nechtěl, tak proto i ten rozestup 😉 Ale já jsem také chtěla druhé dítě tak, aby prvnímu byly alespoň 4 roky.
Máťa byl hodné zlatíčko, opravdu jsme si to užívali a já měla pocit, že kdybych měla hned druhé, tak bych ho "šidila".
Všechno má své plusy a mínusy. Když máš děti blízko věkově k sobě, v podstatě mají podobný režim . Tedy když pominu věk úplného mimíska.
Větší rozestup je pro mě mínusem v tom, že každý má jiné potřeby, v jiný čas. Větší už i povinnosti, jako třeba chození do školy. To je u nás třeba problém. Malá je úúúúúplně jiná než syn, nechce a nebude stávat kdy musí, abychom mohli vyrazit ráno včas do školy. Brečí, dělá scény, nechce se oblékat. ..... 😒 Pro mě jeden velký stres. ...už jsme vyřešili.
Vlastně jsem pochopila, že když jsme měli jen Má´tu bylo to jako u vás, pohoda, klid, přizpůsobení jeho režimu. S druhým, alespoň v tomto případě to není taková pohoda.... Ale syn je opravdu hodný, má malou rád, "pomůže" mi s ní, je vnímavý, je rozumný... Barborka ho má také ráda, co on udělá a řekne je svaté. Když jdou spolu za ruku a smějí se, je to úžasný pocit.
Myslím, že na tom není nic špatného, když nechceš děti hned za sebou. Je to každého věc, jak a kdy bude své dětičky vychovávat a jak to cítí. 🙂 Užívej si malé co to dá 😵

martinka79
17. čer 2010

já se nedivím... já to shcvaluji a jako mamina si to užívám..... MM tak a prarodiče nakonec též...jen do toho... 😀 jen 4 je málo tak 5-6let. 😀 😀 😀 😉
Co já slyšela negacíííííííííííííííííííííí a jen jsem říkala chci tři jedináčky a dopřát jim vše tak klííííííííííííííííííd.

martinka79
17. čer 2010

samo to má plusy a mínusy, ale nakonec se to dá a všichni jsou spokojeni.. 😉 syn má svůj režim a dcera také... ráno vstám s dcerou syn vstane až když chce... většinou ho chození po domě probudí... v poledne spává.. dcera v jeho době má volno na své aktivity. teď už je syn pro ni i částečnýmn par´tákem takže spolu i prima zlobí... 😀 oba dva se milují...

jezevec
17. čer 2010

alterna: momentalne to citim stejne jako ty, mam dvouleteho, na kluka musim rict docela sikovneho syna, uzivam si to s nim co to jde a jsem spise aktivni mamou 😀 ,samo i manzel ale i tak citim ze bych chtela mezi detmi cca 4-5lety rozestup, ja si vzdy delam legraci, ze az se malej poradne naji,oblece sam, bude bez kocaru, total bez plen, a bude maly "pomocnicek" pak bude druhe na poradu dne 😀 ne je to spis nadsazka,ale rada bych mezi detma "na chvili" do prace a myslim ze kazdy si to dela po svem a jak to citi, samo je to i o casu druheho pratnera, penezich, o babickach-moznosti obcasneho hlidani 😉 ...myslim ze urcite neni na miste aby nas za to nekdo odsuzoval, stejne jako ja neodsuzuji nikoho kdo ma deti blizko od sebe, vse ma sve pro a proti 😵 znam kolem sebe lidi s detmi u sebe stejne jako s rozestupy a ja to citim proste tak 😵

panterka
17. čer 2010

my máme kluky od sebe 4 a 3/4 roku a je to super 😉 klidně bych i ještě rok dva počkala, ale i tak si to užívám 🙂 já jsem to tak vždycky chtěla, je fakt, že se nikdy nikdo ani moc nedivil (malýho jsem měla ve 23letech, takže času na druhý, příp. třetí dost😀). Chtěla jsem si vypiplat nejdřív jednoho a až mě už nebude tolik "potřebovat", tak se věnovat druhýmu😉 větší je ve škole, dojde si tam sám, přijde sám, chodí ven na hřiště sám, prostě pohoda 😎 teď už se mi i o malýho postará, umyje ho atd😉 kdybysme se rozhodli pro třetí, tak rozhodně ne dřív, než bude malýmu 5 let 😎

janula34
18. čer 2010

@alterna - kazdemu vyhovuje nieco ine. Niekto chce po 2 rokoch aby to mal za sebou a deti sa spolu hrali, niekto chce "jedinacikov". My mame rozdiel 7 rokov a ja som vysostne spokojna. Starsia je uz samostatna, sama chodi do skoly zo skoly, na kruzky, ale aj mi pomoze, postrazi. Prcka si uzivam asi naozaj ako jedinacika. Ale vedia sa aj spolu zahrat. Ale mam kamaratku co chcela deti s rozdielom jedneho roka, co je pre mna nepredstavitelne. Mala min. 4 roky pekny "zahul" ale teraz je spokojna. Urob si tak ako ti to vyhovuje bez ohladu ci sa ti niekto cuduje alebo nie. Je to na tebe a tvojom manzelovi. 😉

ygreen
18. čer 2010

já teď tedy čekám druhého sviště po 2 letech, ale třetího, kdyby to šlo, bych chtěla benjamínka tak po 5 letech 😵

mart.s.
18. čer 2010

Ahoj holky, já mám kluky 5 a1/4 roku od sebe a nemůžu si to vynachválit 😉 . Teď je jim 9 a 4 a skvěle si spolu rozumí. A užila jsem si je oba. 🙂

delikates
21. čer 2010

alterna:já chtěla mít druhé dítě až dcera půjde do 1. třídy ale vyšlo to až šla do 2. a jsou od sebe o 8 let a nevidím v tom žádný problém, já byla z bratrama od sebe o 10 let a taky v pohodě.Míša byla hrozný mamináč a nevím jak by to zvládla-hrozně by na mimi žárlila.Každému vyhovuje něco jiného ale já jsem tak maximálně spokojená.A dcera mi i hodně pomáhá.Rozumím ti a vidím to taky tak 🙂

xkacatkox
22. čer 2010

též chceme mít rozestup, další až bude Matýsek v 1třídě, sama mám rozdíl mezi sourozencema 10 a 14let a není to nic tragického, si nedokážu představit kocmrdovat kolem 2dětí ted, když mi jedno dává dostatečně zabrat 😀 ale každý jak se cítí 🙂