Chceme pejska, máte zkušenost?

skurinka
1. kvě 2012

Ahojky maminky,chteli bychom pejska.Deti uz me na to tlaci hodne dlouho.A ted jsem nejak zmekla.Nemame sice barak ale 4pokojovy byt.Chtela bch se poradit s vama ktera mate zkusenosti.Prvni favorit je Jack Rassel....
Budu moc rada za vase zkusenosti.
Deti maji 5 a 7 let.Dcerka je uplna zvireci kralovna 🙂

sudina
3. kvě 2012

@neu.sona ano, jsou to bezpapíráči.. ale krysaříci! Jen je pravda, že trochu nestandartní...🙂

ivaanka
3. kvě 2012

@skurinka Ahoj, nečetla jsem to tady všechno, takže nevím, co ti holky doporučovaly, ale Jack je šíleně aktivní pes, vhodný jen pro člověka, který se mu bude maximálně věnovat.
Kynologií žiju, už jsem "pár" psů potkala, takže mi můžeš věřit, že vím, o čem mluvím. Pokud chcete jen psa na procházky, pro děti, doporučila bych nějaké společenské plemeno, třeba bišonka, boloňáčka, kavalír king charles španěl je třeba k dětem taky bezva. Z těch větších potom kolii, klidně i dalmatina, zlatého retrívra, český strakatý pes nebo třeba pudl. To jsou všechno plemena, které zvládnou jak procházku, tak i lenošení a nevyžadují pravidelnou činnost.

Určitě se vyhni mini psíkům (krysařík, čivava), děti je můžou lehce zranit, i když nechtějí, jsou velice křehcí.

Určitě se taky vyhni psům bez PP, za prvé ti z toho vyroste kdoví co, za druhé rodiče těchto psů můžou být vyřazeni z chovu kvůli dědičným nemocem ( i když to ti nikdo nepřizná) a za třetí většina množitelů psů bez PP je odchovává v šílených podmínkách a jejich koupí to člověk podpoří. Jo a 7., 8 a x-té štěně z vrhu, které už nedostalo papíry neexistuje!

Co se týče úklidu, ač se to nezdá, krátké chlupy jsou horší než dlouhé, nedají se vysát a všude se zapíchnou.

diviska
3. kvě 2012

@skurinka jack russel není rozhodně do paneláku. Potřebuje hodně pohybu. Vemte si pejska z útulku, jsou tam i štěňátka a potřebují domov. Já měla z útulku dva psi a nic lepšího jsem nezažila. Teď mám už jen jednu fenečku, je skvělá, malá jí miluje

martinakl
3. kvě 2012

@skurinka Ahojda. Taky jsem necetla vsechny prispevky, tak pardon, jestli se budu opakovat 🙂 O jack russelovi jsem cetla, ze je spatne vycvicitelny, je neposlusny, slysela jsem i pribeh, kdy si ho lidi poridili, ale nemeli dost casu na vychovu a museli ho dat dokonce pryc... Ale je krasnej, to jo 🙂
My mame bolonskyho psika - fenku. Chtela jsem rasu, co dobre snasi deti a i jina zviratka, pac mame uz kocoura. Jak se snasi s detma, budu vedet az v zari 🙂 Ale kamaradka ho ma a ma i rocni holcicku a pry je zlaty.. Navic tato rasa nelina, takze neni moc bordelu. Je to maly psik (nase ma 3.5 kg). Je rozkosny a mily, moooc prastelsky. Deti uz nekolikrat videla u tchana, kde ji tahaji za ocasek apod. a ona je stejne na ne moc hodna a rada si s nima hraje. A je taky moc mazliva. Proste nas broucek 🙂 vetsinou jsou bili, ale my mame cernyho. Tuto rasu fakt moc doporucuju k detem a do bytu (mame 3 plus 1). Prikladam fotky 🙂 Ta druha je jeste z dob, kdy byla stenatko.

kulenka
3. kvě 2012

@ivaanka Ahoj 🙂 Asi jsi potkala klidné a vyrovnané dalmatiny, ale z mých zkušeností to rozhodně není pes, který by nepotřeboval činnost - spíš naopak 😅 😀 A to samé platí u pudlů, jsou to dost často nerváci 😒

kulenka
3. kvě 2012

@martinakl Ta je úžasná, netušila jsem, že jsou i černí 🙂

neu.sona
3. kvě 2012

@sudina 😀 i tak se tomu říká. myslím, že ani jeden 2,5 kg a 23 cm nemají. ale neber to zle. jen je to prostě už malý pinč, na krysařík.

martinakl
3. kvě 2012

@kulenka No ja taky jeste pomerne nedavno netusila 🙂 Kamaradka ma hnedyho. Prijdou mi mnohem hezci nez ti bili 🙂

kulenka
3. kvě 2012

@martinakl Ta vaše se mi líbí moc 🙂 Jen je to moc malý pejsek, bála bych se ho poplácat 😅

martinakl
3. kvě 2012

@kulenka Ja se spis obcas bojim, ze ji zaslapnu. Uz jsem ji parkrat i malem zasedla 😀 Ale je to fakt zlaticko mazlivy, nemenila bych 🙂 I kdyz mne se libi vsichni psi.. Meli jsme driv krizenku, tak byla taky uzasna, ale byla na zahrade. Ale do bytu a k detem je tohle plemeno fakt super.

kulenka
3. kvě 2012

@martinakl To věřím 🙂 Kamarádka má dva krysaříky a ty se hrozně rádi různě chumlají, takže než si u nich někdo sedne, musí se dobře podívat, jestli pod dekou, polštářem atp. není pes 😅
Boloňáci se musí stříhat? 😕
My měli dalmatinku a je fakt, že ty krátký chlupy jsou děsný (a to jsem měla radost, že se nemusí kartáčovat a stříhat 😝 😀 ), zapíchne se, zlomí a už se to pomalu nedá dostat pryč 😅

martinakl
3. kvě 2012

@kulenka Jj, meli by se obcas strihat. Viky je necely rok, tak nas v blizke dobe prvni strihani ceka. Ale to, ze nelina, je fakt super. Staci nam bilo-mourovaty kocour 🙂

kulenka
3. kvě 2012

@martinakl Docela mě to stříháí odrazuje 😕 Uvidím, co nakonec budeme mít my 🙂

martinakl
3. kvě 2012

@kulenka Kamaradka striha tak kazdy tri mesice. Ale mne se vic libi neostrihani, tak to asi nebudem hrotit tak casto 🙂

sudina
3. kvě 2012

@neu.sona V poho... neberu to nijak zle 🙂 .. zase máš pravdu 2,5 kg nemají 😀 , jsou to naši vyžránci! Mají oba skoro 4 kila 😀 . A jsou to krysaříci 😀 😀 ... a nech mě v to aspoň věřit 😀

ivaanka
3. kvě 2012

@kulenka Tak to jsem asi fakt měla štěstí, protože všichni dalmatini, se kterýma jsem se potkala, byli v pohodě.

Co se týče těch pudlíků, nejsem sice odborník, ale vím, že jsou velké rozdíly v povaze mezi různými barvami a velikostmi (čím menší, tím větší nerváci) a že se chovatelé snaží tu nervozitu odbourat. Samozřejmě nemluvím o tom, že si koupíš štěně někde v kravíně, ale v solidní chovatelské stanici.

Nicméně k dětem do bytu asi podle mě ideálka ten boloňáček a podobné plemena nebo ten kavalír. Já sama mám ohaře, ale to je turbo pes a chlupy jsou všude.

kammka
7. kvě 2012

ahojky, tak máme doma tu borderku a je to miláček.. momentálně spí, ale jinak je to šikulka, už začíná reagovat na jméno, na NE, NESMÍŠ.... prohání kočky, čuchla si ke kačerovi, slepice jen z povzdálí... v noci, když jsem pozhasínala v obýváku, tak se zvedla a šla se mnou a v chodbě si poslušně lehla do svýho pelíšku a spala do rána...první den byla trošku ještě ve stresu, tak byla 2x loužička a 2x šíša, ale už dobrý..takže jsme nedšeni, do domečku se zahardou a domácími zvířaty určitě super pes.. 😉

soused má beagla, v sobotu si dovez 6 slepic a ta trubka mu hned 2 sejmula.. takže jsme rádi, že nás tohle plemeno ani nenapadlo 😀 😀 😀 😀

anatanka
7. kvě 2012

@skurinka Ja se taky ridila dvema hlavnimi kriterii: dite a panelakovy byt
U me to vyhral Maltezak (nelina, ma nealergenni srst, je klidnej ale mazlivej a hravej) a nebo taky Bolonsky psik, si myslim, ze neni spatny, jak uz zminovala @martinakl
Terieri jsou podle me k detem celkove vhodni min, jsou divocejsi a hlavne toho min snesou - co se tyka trpelivosti a s detmi ji potrebujou opravdu hodne. Jsou zkratka ostrejsi. Staci si vzit za priklad jen obyc Jorksira...

Labrador super, asi nejlepsi plemeno, ale mne se k tomu bytu proste nehodej.

Psala jsi, ze na Maltezaky mas "pifku", ale ja teda musim rict, ze aspon ta nase je uplne nejhodnejsi zvire. Jsem s vyberem maximalne spokojena. Mala s ni dela fakt psi kusy a ona nevyda ani hlasku, nedovedu si predstavit, ze by na ni treba jen zavrcela, natoz aby se ohnala nebo dokonce kousla. Je to strasna nalepka, kam clovek, tam ona, coz Miriam vyhovuje, me moc ne... Poslechne na slovo, venku se drzi u nohy, je velice skladna (muzes s nim uplne kamkoliv, hodis do tasky a hotovo, restaurace, obchody atd), nikdy nic nerozkousala, neznicila, proste s ni fakt nikdy nebyl zadny problem. Je podle me jen trochu prostoducha, ale ono mi to k ni tak nejak patri. Proste takovej Bambi.

beruthiel
7. kvě 2012

Velikost psa a potřeba pohybu nemusí být rozhodně v přímé úměře. Pes v bytě, kterému se bude majitel věnovat a pravidelně ho vydatně venčit, bude mnohem spokojenější než ten, který je v kotci nebo u boudy ale u baráku. Psa vybírejte podle toho co od něj chcete, jestli má být hlavně společník dětem, jestli má být aktivní, hlídací, línější atp. Pořídit si nějaké plemeno jen proto že se mi líbí není rozhodně dobrý začátek.

pavlakh
23. kvě 2012

Ahoj ! Jack Russel Teriér je hyperaktivní pejsek - neposedný, každý má s ním jiné zkušenosti, ale pokud nemá základní výchovu nebo poslušnost je to bohužel za trest.. K dětem volím Amerického Stafordširského Bullteriéra, najdi si na internetu o tomto plemeni a přečti si to pořádně, tohle hodně zvažte, takhle pejskové pak končej v utulcích, pes který nelíná je Yorkšírský teriér. Americký Stafordširský Bullteriér- vhodný k dětem, bude jim věrným společníkem a hlavně neskutečným obráncem a vám i ohlídá byt, já mám doma Amerického Pitbullteriéra a zanedlouhu budu maminka, nejlepší na tom je že se těším až spolu budou dovádět.. Já tomu psovi věřím.. Nenechám je o samotě to samozřejmě ne, ale můj pes je vychovaný, poslušný umí všechny základní povely a nemám žádný problém, i když to je pes "zabiják" 🙂