Chceme pejska, máte zkušenost?

skurinka
1. kvě 2012

Ahojky maminky,chteli bychom pejska.Deti uz me na to tlaci hodne dlouho.A ted jsem nejak zmekla.Nemame sice barak ale 4pokojovy byt.Chtela bch se poradit s vama ktera mate zkusenosti.Prvni favorit je Jack Rassel....
Budu moc rada za vase zkusenosti.
Deti maji 5 a 7 let.Dcerka je uplna zvireci kralovna 🙂

wrtulka
2. kvě 2012

@gazelka02 hele co si mi psala admini to smazali ☹

mitote
2. kvě 2012

a jeste bych dodala, psa neporizuj detem, ale sobe!!! Pocitej s tim, ze deti nebudou za nej zodpovedni, casem zacnou remcat kvuli venceni a nedohlednou na plne misky. Jsou to deti, hlavni zodpovednost je na tobe a manzelovi. Nebo to dopadne jako u me kamaradky, jejichz pes v 9timesicich dela doma louzicy, je zarostly, spinavy a nestastny. Take se priprav na to, ze to neni financne levna zalezitost...vybavicka je jen prvotni investice, k tomu rocni poplatky za psa, dvakrat rocne ockovani, Praze je tusim povinne i cipovani a pak hlavne kazda nemoc je draha a jde do tisicu, tak at te to pak nezaskoci

wrtulka
2. kvě 2012

@mitote to je přesně to co jsem psala já jen jinými slovy 🙂 🙂 🙂

kamino
2. kvě 2012

@zdenallicka Ovšem pes musí taky mit v pánovi zastání a musí vědět,ze pokud se dítě k němu bude chovat nevhodné,bude také potrestano. A hlavně musí mit pes své místo,kam se může uklidit a NIKDO ho nebude rušit.

hehena
2. kvě 2012

@skurinka my máme zlatýho retrívra fenku. je teda tkaová zaprdlá, nejmenší jakou jsme kdy potkali. předtím jsme měli pejska z útulku, kříženec kokra a nějakýho většího plemene, vypadal něco mezi zlaťákem a právě tím kokrem. oba naprosto úžasní psi. někdo tu psal, že pes musí vědět, že je ten poslední ve smečce - vlastně vím jak je to myšleno, ale nechce se mi s tím moc souhlasit. když sjou situace, kdy s náma někam nemůže, tak z toho mívám běžně výčitky.... je to jednoduše právoplatnej člena domácnosti a většinou je spíše potíž uhlídat malýho, aby jí neubližoval. jinak se teda Rozárka nechá poměrně slušně terorizovat, tahat za uši, píchat do očiček, malej si na ní sedne, jak na koně a skáče... takže jí musím vysvobozovat 🙂)) ale je neskutečně trpělivá. předtím jsme bydleli v bytě a potíž jsem neviděla v jejich velikosti, ony jsou tyhle plemena opravdu hodně klidný, že o nich člověk často ani neví, dost přes den odpočívají 🙂)) teď jsme v domku, tak je to ideální, zvlášť jak je teplo, tak se spolu furt válíme venku a já si to děsně užívám.

ovšem to línání, to je fakt, že to mě někdy zabíjí 🙂)) tak ten rok to jde, ale pak začne jít do tuhýho... jednu dobu měla blbý granule, co jí nesedli a to teda línala několik měsíců, než mi teda došlo, že je fakt už čas na změnu a zase se to sklidnilo a silně líná jen teda na podzim a na jaře, asi měsíc až dva... ale to je teda síla, to se jen projde a můžu vysát, to to z ní doslova padá aniž by se pohla... naposled už jsem jí při línání nebrala do patra, bo to je pak prostě všude. jinak má několik pelíšků a běžně s náma spí v ložnici... jo a co mě tady taky štve, že tady je všude plovoučka... v předchozím domku bylo super kvalitní lino a na tý plovoučce tak strašně cvakaj ty jejich drápky 🙂)) ale vadí mi to spíše v noci, když se přesouváme nahoru a když se v noci budí a pochoduje po ložnici... 😅

mitote
2. kvě 2012

@wrtulka jo? ja ot tu proletela jen bleskem, neni v mych silach to vse cist 😀

gazelka02
2. kvě 2012

@wrtulka že jsem zrovna viděla v útulku v Praze krásné štěnatko asi 3měs.mělo tak smutné oči...................nemít 3děti tak si ho vemu 🙂 🙂

gazelka02
2. kvě 2012

@hehena naše taky líná ale češeme jí a tak je to ok

mitote
2. kvě 2012

@gazelka02 no me doma lina jen kralik a uplne me to staci

gazelka02
2. kvě 2012

hm tak to budu mit 2línáky-děti chtej králíka.Poradte jak starého akoupit a jaké plemeno?

kammka
2. kvě 2012

@gazelka02 jo ty oči..Jezinka se na mně v útulku podívala Mášenčinýma a naše budoucí štěndo.....zase ten stejnej kukuč na fotkách.. už aby byla sobota 😀

hehena
2. kvě 2012

@gazelka02 no tohle bylo nadměrný línání, to, co jsem popisovala, zřejmě kvůli těm granulím... mám i spešl kartáč a ještě další 4 s kterýma to vyčesávání kombinuju.... je pravda, co je malej na světě, nemáme na ní už tolik času. po nocích pracuju, tak často zapomínám na tyhle povinnosti... tak je to asi všechno se vším...

kammka
2. kvě 2012

náš kocour líná děsně..a to není dlouhossrstej..a když se s ním ještě peru při tahání klíšťat..jsem celá zrzavá...mimochodem, dnes má ten prevít svátek, ale neřeknu mu to, ještě by po mně chtěl nějaký bonusy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gazelka02
2. kvě 2012

@kammka v sobotu si pro ní jedete ?tak at vám je spolu krásně 🙂
@hehena tak oni někteří linaj víc a nai kartáč nepomůže

hehena
2. kvě 2012

@kammka jsem nedočítala... jedete si pro štěňátko?
taky bych chtěla ještě pesana... 🙂))) kámošku pro Rozárku. pořídila bych i kočky a co já vím, co dalšího, ale bohužel nebydlíme stále ve svým, tak by pak shánění dalšího bydlení mohlo bejt komplikovaný, taky už by s nima se všema nešlo cestovat, tak bysme museli řešit nějakou placenou službu, která by je všechny nakrmila...

no muž teď chcce rybičky 🙂)) a i to mi příde jako komplikace, když jedem na dovolenku, je to o 14 dnech v kuse většinou a neměl by je kdo nakrmit 🙂) Rozina ta jezdí všude s náma, ale akvárko převážet nebudem, že jo 🙂))

gazelka02
2. kvě 2012

@kammka ale to by měl dostat nějakou namku 😉

gazelka02
2. kvě 2012

@hehena rybyčky už nikdy

mitote
2. kvě 2012

jojo nas kralik lina tak, ze ho nevycesu ani kdybych cesala nonstop a to je kratkosrstej... jinak my mame jeste vodni zelvy a rybicky planujem 🙂

gazelka02
2. kvě 2012

@mitote ha tak to nevim jak to budu dělat,3děti,kralika,psa,korelu 🙂 korelu chce muž pry ji naučí mluvit

kammka
2. kvě 2012

@gazelka02 však jo, něco mu koupím, zatím teda musí hlavně dostat za krk pipetu na klíšťata, nebo ho sežerou..stejně musím na nákup pro čubinu..větší misku, spíš dvě, pořádnej obojek a pevný vodítko..a granule..už vím jaký baští teď, tak se ještě poradím s vetem, máme dost vajíček a možnost dělat domácí tvaroh z kvalitního mlíka rovnou z kravína, tak možná jako proteinovou bombu 😀 😀 😀
..a kocour asi dostane nějakou hračku..ačkoli on je nejšťastnější, když ukradne holce gumičku na vlasy, pak tu s ní lítá jak pošuk...kočka zas dnes na stole sebrala brčko... 😀 😀

mitote
2. kvě 2012

@gazelka02 no my zatim bez deti, v planu ale tri, pes, kralik, tri vodni zelvy a rybicky, korela s kockou zustaly u tchyne 😀

gazelka02
2. kvě 2012

@kammka jo s kočkama je sranda

gazelka02
2. kvě 2012

@mitote v planu 3 děti nebo psi?

lucifereeek
2. kvě 2012

@skurinka já teda jack russell teriéra do bytu určitě nedoporučuji, je to aktivní plemeno a potřebuje hodně moc pohybu. Vybírala bych spíš z těch klasických - maltezák, jorkšír, trpasličí jezevčík, atd. 🙂

mitote
2. kvě 2012

@gazelka02 deti, pes staci jeden 😀

gazelka02
2. kvě 2012

@lucifereeek jezevčík no ty sou paličaty 🙂
@mitote tak to budeš mít zápřah 🙂

mitote
2. kvě 2012

@gazelka02 mam sikovneho manzela 😉

kammka
2. kvě 2012

@mitote no ale rodit to budeš muset ty a hlavně odnosit.... 😒

mitote
2. kvě 2012

@kammka no a? ja to neberu jako neco spatneho, naopak se tesim, i kdyz vim, ze to nebude lehke

samson
2. kvě 2012

tak jorkšíra za mě určitě né...v současné době strašně přešlechtěné plemeno - s tím spojené nemoci!!!Takže to leze do peněz a to dost. A hlavnš, je to pořád teriér..a s tím spojené povahové vlastnosti.

když malé plemeno k dětem tak maltézák,king charles spaniel...není problém je nechat ostříhat.Jinak, že pořád poučuju...tak máme 3 psy a nyní čekáme druhé dítě. Psiska mají zkoušky z poslušnosti a prostor pro ně také máme.