Chceme pejska, máte zkušenost?

skurinka
1. kvě 2012

Ahojky maminky,chteli bychom pejska.Deti uz me na to tlaci hodne dlouho.A ted jsem nejak zmekla.Nemame sice barak ale 4pokojovy byt.Chtela bch se poradit s vama ktera mate zkusenosti.Prvni favorit je Jack Rassel....
Budu moc rada za vase zkusenosti.
Deti maji 5 a 7 let.Dcerka je uplna zvireci kralovna 🙂

skurinka
autor
2. kvě 2012

@luckyhoney -no ten je uzasnejjj
@lamarika -bude velka porada zatim mam favorita toho spanela.i kdyz labrador je taky uzasnejj...chlupy my nevadi se setrou vysajou.my jsme meli pekineze...

camelinka
2. kvě 2012

@skurinka njn to je pak tezky, me jako malou pokousal jezevcik, nezalezi na plemene ale na vychove, samo ze nejaky nervaci jako pudli, jorksiri,jezevcici nebo nase civavy sou holt min vhodny pro deti nez klidnej labrador,ale zkazit se da kazdy pes 😅 😒

kristi
2. kvě 2012

a co treba italskej chrtik, nebo vipet? jsou to sikovny zvirata, vydrzi v dome, konkretne italak je vylozene gaucovej typ. Staci mu jit 2x za den ven a o vikendu kdyz je vic casu, tak zvlada i kolo nebo hodne dlouhou prochazku. K detem jsou taky uzasny

wrtulka
2. kvě 2012

taky jsem pejskařka..
a nevím mám problém vůbec s tím pořizovat psa dětem. Protože děti pejsek omrzí a co pak? Prostě bud si řeknete vy že se o něj budete starat (od začátku s tím do toho jít a nejen že mu člověk dá vodu,žrádlo ale i výchovu to chce..když nic jiného tak aspoň přivolání a chůzi na vodítku) nebo nic..protože počítat s tím že se děti budou starat..jako třeba je máte tak úžasně vychované že se o něj budou starat dalších 10-12 roků ale nevím..děti štěně po nějaké době omrzí a pak je pejsek chudák na kterého není čas a "nic neumí, protože je hloupej "/neumí nic protože ho to páníčci nenačili) tak je potřeba dítěti říct jak se má o pejska starat, co mu může nemůže dělat..co NESMÍ a tak no..
jinak z plemen jack rasla opravdu ne a je pravda že retrývr je zase dost velé.zkuste zvolit menší nenáročnější plemeno jak na srst tak na výchovu...já mám například dva bígly (bíglice) ale ty vám narovinu nedoporučuji..i když my s nimi máme úžasný život..kdyby na ně ale nebyl čas.. ☹ ☹ ☹ tak bysme se trápily my i ony..
ještě mě napadá počítat s tím že štěndo (jakékoliv rasy) nevydrží být samo dlouho na začátku bude brečet po sourozencích, manice..a pak v nudě bude kousat a kousat a kousat ...za to když příjdete k hotovému (rozkousané botě apod. se nesmí trestat..je vaše chyba že jste nechali botu tam jde na ni štěndo mohlo/ a loužičky mrňousek se to nenaučí ze dne na den.. tak jen s tím vším počítat aby to pak neodneslo štěndo protože ono to jinak neumí...všechno výchovu atd. musíte zajistit vy..důlsedností, vlídností..atd.

luthien.k
2. kvě 2012

@skurinka, taky dám tip na psa do paneláku - čínský chocholatý pes - varianta s chlupy - labutěnka. Měli jsme fenku, pro děti úžasná povaha, nicméně při výchově chce také pevnou ruku (venku hodně utíkala). Teriéra má ségra - Parson Russela - úžasnej pes, hodnej na děti (i ty moje, když přijedeme), ale stráááášně temperamentní, hodina denně venku v kuse je nutnost, k tomu další dvě tři venčení. Absolutně bych nepočítala s tím, že děti se přetrhnou se staráním o pejska - s tím mám bohaté osobní zkušenosti (to bylo vždycky přemlouvání, abych já nebo ségra šly se psem... 😅).
To je podle mě to nejdůležitější, být vnitřně přesvědčená a počítat s tím, že se budu o psa 100% starat, protože děti nemají v sobě tu odpovědnost a pořád je k tomu nutit člověka brzo omrzí (manžel má větší dceru a bylo to to samé, nakonec dávali kvůli tomu psa pryč, protože i když slibovala hory doly a zvířata miluje, prostě na ty procházky byla líná a její maminu to taky nebralo).

betuse
2. kvě 2012

Tak určitě dát na doporučení ostatních....když to tu čtu, opravdu ty povahy na pejsky svého druhu sedí........bígla má kamarádka v bytě, je hodný k dětem, ale pro nedostatek času- chudák, je pak trestán za zničené věci apod. ale nedivme se, je to lovecké plemeno a těch chlupů všude a stížnosti sousedů na štěkání já mám border kolii- supr, ale když s ní trávíš většinu svého volného času a má naddostatek pohybu a zábavy denně, jinak jsou chudáci a mohou být agresivní......... máme ještě dva voříšky z útulku- vděční, ale zase výchova výchova výchova, než je naučíte,to, co od nich žádáte a nikdy nevidíte do jejich hlavy čím prošli, jeden nesnáší lidi s brýlemi, ale opět se dá postupně vychovat, aby byl v poho..........
s jezevčíky mám špatné zkušenosti, ale nevím, labrador- supr ale asi jako všichni, když se jim dostává denodenní péče, výcviku a pohybu Hlavně to chce důslednost. jak už tu někdo psal, pes není na rok, i když někdo má to srdce ho strčit do útulku, ale třeba na 12-15 let spousty tisíc za stravu a veterináře.................... je úžasné mít pejska, ale zvážit všechny pro a proti ........... děti se budou pejskovi věnovat chvíli, chodí do školy, na kroužky, začnou lítat venku s kamarády a partou, půjdou na internát apod. a pejsek bude Vaše denodenní starost- radost ................ 🙂 😉 takže spíš si položit otázku Chci se starat a mít pejska????

cuddle
2. kvě 2012

@skurinka jestli muzu rict, tak Jack Rassel tak k malym detem urcite ne , to mozna za 10 let. Ani labradora Ti do bytu nedoporucuju , jsou to zlaticka, ale zalezi na jake stenatko narazis, mame 2 - kazdy je uplne jiny a kazdy ma sve klady a zapory a ani jednoho si v byte nedokazu predstavit, ani kdyby tam byl od mala, maji proste radi svuj prostor, vybeh na dvorku a hlavne pravidelne a dlouhe prochazky, pokud by byl v byte musis kazdy den aspon na 2 hodiny a dlouhou prochazku, aby se unavil - neudelala bych mu to
schvalovala bych to toho King Charlese - zkusensoti s nim nemam, ale kdyz jsme uvazovali o pejskovi do bytu hodne jsem toho nacetla o ruznych plemenech a tato rasa mi z toho vysla nejlip - nechtela jsem do bytu velkeho pejska a zase nemam rada male pejsky typu - jorksir, civava atd. takze to by byl kompromis a jak to dopadlo - mame kocicku a jsme maximalne spokojeni 😀

pajapoj
2. kvě 2012

podle mě nejlepší pes je žádnej pes
My máme labradora, už druhýho v pořadí a je to nezmar. sežral i linoleum z podlahy 😖 ale zase je to pes k dětem, je hodnej, klidnej a hlavně je společenskej (až moc), takže chce být doma a mít společnost. Na druhou stranu jak všichni píší je potřeba se podívat na náklady a tam je velký plemeno někde jinde než malý. minimálně 1000 Kč měsíčně za kvalitní žrádlo, mají problémy s klouby takže jen tak něco jim dát nemůžete. pak doplňky stravy (na klouby, na srst), očkování, odčervení.
Jinak každé ráno to obnáší po probuzení běžet vyvenčit a vysát popřípadě vytřít všechny pokoje... 😉 😀
takže opravdu práce a závazek na dlouhou dobu

wrtulka
2. kvě 2012

@pajapoj tak s tímhle zásadně nesouhlasím "nejlepší pes žádenje pes" mám pocit že v tom vidíte jen a jen ty negativa..závazek, povinnosti a nic pozitivního. Já nevím jak jsem psala mám dvě švihlý, ulítlý bíglice ..o tomhle plemeni se říká že sou to hloupí, tupí,tvrdohlaví psi co se nedají vychovat a zdrhají...já je vidím jako úúžasné, chytré, inteligentní! ano staršně moc inteligentní bytosti co mi dokážou zvednout náladu..život s nima je úžasnej nenudím se ..kolikrát jsem říkala "jak my bysme byli smtný lidi kdybysme je neměli"..ale chce to si psa pustit do duše..pak vám nějaká loužička bude ukradená..nebo okousaná bota no co boty budou my nebudem a nebudu si tím kazit vztah s nejlepším přítelem kterého mám!

gazelka02
2. kvě 2012

@luckyhoney ahoj krásné štenatka 🙂 prosim tě kdy poznam zda je fenka březíA jaká je šance když byla 2krat nakrytá/2obden/

gazelka02
2. kvě 2012

@wrtulka souhlasím,naše fenka je jako moje dítě 🙂 ps.kamarádak má bígla a je super

betuse
2. kvě 2012

@wrtulka 🙂 souhlasím s tebou, taky bych svého psa nevyměnila za nic na světě, je to můj nejlepší kamarád, podpora v dobrém i zlém prostě miláček ........................ ale jak už tu někdo o pejskách píše, je vidět, že nemá každý takový vztah k psíkovi jako já a ty, proto je myslím dobré zvážit, zda si ho pořídit...........pak opravdu nevadí okousané věci, loužička či bobek apod. ale je to dané člověkem...........proto myslím, že b neměl člověk chtít pejska jen kvůli malým dětem..........musí být přesvědčen hlavně on sám.......... 😉

camelinka
2. kvě 2012

@wrtulka souhlasim,navic kdyz je pes vychovanej,vycvicenej a clovek se mu venuje jak ma, tak neplechu nedela 🙂 🙂

kammka
2. kvě 2012

my si jedeme v sobotu pro štěndo - border colii.. těšíme se strašně, před měsícem jsme přišli o jezevčici a jen pomalu se s tím vyrovnáváme.. ona byla strašně zlatá, měla svoje křeslo, k holce byla milionová, neskutečně trpělivá..navíc nám tu likvidovala potkany a jinou škodnou, pravda, jezevčík je loveckej pes, pár kačen zadávila, i kočku, ale jen cizí, ty naše milovala a stále jim chybí...do bordery jdeme, protože je to dcera psa mojí sestřenky a to je zlatíčko, naprostý kliďas, jasně že potřebuje vycházky a práci, ale kterej pes ne...
ale hlavně: psa nepořizovat, protože ho chtějí děti.. to fakt ne.. stejně je ta péče na rodičích.. psa pořídit, pokud ho chtějí rodiče..naše holka by nejradši rybičky a papouška, protože jsou barevný.. zvířata má ráda, jsou pro ni samozřejmost, máme i nějaká hospodářská, včetně koní..ale už v jejím věku si uvědomuje, že kočky jsou hlavně škůdci domácí a se psem se musí zacházet opatrně a slušně, jinak může kousnout.. ona by nejradši psa na baterky 😀
těžko poradit psa do bytu...on leckterej pes na vsi se z toho svýho kotce podívá sotva jednou týdně, některý nikdy.. ale pokud má trochu aktivní páníčky a žije v hospodářství s velkou zahradou, má za kamarády i jiná zvířata, tak je asi každýmu psovi líp na vsi.. ovšem jak jsem zmínila: leckterý pes může být v bytě šťastnější, než jiný na vsi, když ho nikdo nikdy nepustí z řetězu.. já bych si asi do bytu a k dětem nepořídila loveckého psa, což je i jack russel.. to je hovado akční, dost tvrdohlavé...ale nemám zkušenosti se společenskými plemeny, neznám je.. jasně že může být vyjímka i mezi loveckými psy, naše Jezinka byla sice občas vrah, ale klidně prospala celej den v křesle, když jsme byli pryč... a pokud jde o útulkové psy, to bych k děckám neriskla vůbec.. pokousané dítě za to nestojí.. nehledě na to, že takoví pejsci mají dost často podlomené zdraví a stojí to pak dost peněz se o ně starat.. my měli z útulku postupně tři pesany, včetně té jezevčice, tu ale od štěněcího věku..ti dva předešlí, ty bych s dítětem nenechala ani vteřinu.. měli toho asi dost zlého za sebou.

ebsian
2. kvě 2012

Já mám teda doma labradorku a je to úžasný pes. Nikdy bych se nebála, že by někoho kousla. Miluje děti a ostatní zvířata. 🙂

luckyhoney
2. kvě 2012

@gazelka02 od 21. dne březosti (od 1. krytí) lze udělat ultrazvuk a už by to mělo být vidět, záleží jaký má váš veterinář ultrazvuk, my chodíme na ultrazvuk tak 25. den 🙂 Pokud byla fenka nakrytá v ty pravé dny a ona i pes jsou plodní tak zabřezne na 99,9%

sabuse1
2. kvě 2012

taky máme bígla a k dětem je opravdu super, ale nepořizovala jsem si ho kvůli nim🙂 tenkrát ještě na barák než sme se dali dohromady s manželem a stěhovali se do bytu. Co se týče toho našeho tak se zdá být spokojený, na zahradě toho moc nenaběhal, daleko radši je ve společnosti lidí a je mu jedno kde. Při pořizování psa je třeba se zamyslet i nad tím jak dlouho pak bude sám doma až se vrátíte do práce, děti budou ve školce, škole, přibude spousta starostí a pejsek půjde stranou, pak to bude o tom rychle ho vyběhnout vyvenčit....do bytu bych ho asi pořídila v době kdy budou schopný venčit děti aby ho obstaraly třeba až přijdou ze školy jinak to fakt bude chudák, pak taky promyslet kam s ním v době dovolené, bude muset cestovat všude s vámi když pojedete pryč třeba na víkend a třeba takový labrador zabere v autě dost místa🙂

gazelka02
2. kvě 2012

@luckyhoney tak sned to vyjde,jj měla ty prave dny.měly jsme to potvrzené od mvdr...je možne aby 16den po kryti byla žravější?

gazelka02
2. kvě 2012

@ebsian labrouše miluju 😉

gazelka02
2. kvě 2012

@sabuse1 my jezdíme i se psem vlakem s 3dětma 😀 😀 😀

schnek
2. kvě 2012

já už bych si znovu do bytu psa nepořídila (máme 4+1). Koupili jsme ho, resp. vyškemrala jsem si ho na manželovi cca půl roku před prvním otěhotněním. Vybrala jsem si fenu bígla. Trvalo delší dobu, než se zklidnila a začala poslouchat, ale stejně je to potvora 😉 Musíš počítat s tím, že musí denně několikrát ven za každýho počasí, za všech okolností, ať se ti chce nebo ne. Kamkoli jedeš, musí s vámi + pytel krmení. Nejmíň každý 3m musíme na veterinu na odčervení, ostříhat drápy, přes léto ošetřit proti klíšťatům, jednou ročně naočkovat, natož když je nemocná. Byt je věčně plnej chlupů, auto plný chlupů, nejvíc "miluju", když rozdělím práslo na praní a ona se přijde vyválet do hromádky tmavých triček 😅 Tím nechci říct, že si stěžuju, to jen že to je prostě starost 😉 K dětem je skvělá, snad i kdyby jí urvali ucho nebo ocas, tak by decentně zavrčela a zalezla 😅 Navíc vidím, jak jí je líp, když jsme na chalupě - celej den je venku, čuchá si, válí se, prohání mouchy, zahrabává a vyhrabává si svoje poklady atp. Mít domek, bylo by to jiný, ale do bytu už prostě ne.

luckyhoney
2. kvě 2012

jj je to možné, já to na svých holkách vždycky poznám, tváří se těhotně pomalu hned 😀 😀 😀 Držím palce ať se vydaří 🙂 Podle čeho jste určovali plodné dny? Cytologie nebo progesteronový test?

gazelka02
2. kvě 2012

Nějakym testem byl tam manžel 🙂 snad se zadaří.............a ty máš samé fenky?

luckyhoney
2. kvě 2012

@gazelka02 já mám 3 holky a jednoho kluka 🙂

lucy222
2. kvě 2012

@skurinka o tom kavalirovi jsem Ti prave psala-jen jsem jej trochu prejmenovala 😅 ma ho znama+znam stenatka od jeji fenky - vsichni v rodinach s detmi. Jsou to moc mila zviratka 🙂 vycesava 1x tydne a staci 😉

gazelka02
2. kvě 2012

to je krása 🙂

lucy222
2. kvě 2012

@skurinka jinak do rodiny spis tu fenku. Jsou mazlivejsi a klidnejsi 😉

terkaz
2. kvě 2012

ahojky, my mame zlateho retrivra. Uuuuuuuzasny pejsek, ale asi spis k domecku se zahradkou, nez do bytu 😉

eficenka
2. kvě 2012

@kammka jé , také máme borderku a je zlatá... Chce to jen dostatek času na dlouhé procházky, ale pak vy bytě nezničí vůbec nic! jen občas svoji hračku

ebsian
2. kvě 2012

Já teda nemám více psů, zato mám ještě britskou červenou kočku, která bude chovná kočka, a králíčka 😀 Taky jsem milovnice zvířat. Klidně je všechny mám pohromadě a hrají si.

Navíc kočka v době mrouskání se nechá od psa uspokojovat 😉 Je to sice úchylný, ale je to tak. Příroda 😀