Chceme pejska, máte zkušenost?

skurinka
1. kvě 2012

Ahojky maminky,chteli bychom pejska.Deti uz me na to tlaci hodne dlouho.A ted jsem nejak zmekla.Nemame sice barak ale 4pokojovy byt.Chtela bch se poradit s vama ktera mate zkusenosti.Prvni favorit je Jack Rassel....
Budu moc rada za vase zkusenosti.
Deti maji 5 a 7 let.Dcerka je uplna zvireci kralovna 🙂

wrtulka
2. kvě 2012

@betuse jinak na tom výcvikovém víkendu říkali že není důležité kolik času psovi věnuješ ale jak intenzivně..takže když si na psinu uděláš 1/2 hodiny denně (může hlídat manžel) a budeš s ní intenzinvně cvičit, hrát si prostě budeš s ní apak jí budeš brát ven s malýma aby se vyvenčila 🙂 tak bude šťastná neboj 🙂

kamino
2. kvě 2012

@skurinka U Kavaliru bacha na zdravi,moc trpí na srdce a luxaci patelly,rozhodně vybírejte mezi proverenymi chovateli co chovne psy testují. Bohužel jich je spousta nezodpovědných a pak jdou náklady do desetitisíců. To myslím vážně,psy se zabývám cca 20 let...westi nejsou tolik geneticky zatížení. Ještě bacha ná psy bez PP , bohužel ti vznikají většinou po nechovnych rodičích s nějakou vadou. Nenechte se ukecat,ze je to kdovikolikate stěně z vrhu a proto nedostalo papíry. Je to blbost,to platilo před 20 lety a jen u některých plemen. Dále doporučuji případně navštívit útulek,pokud nechcete s průkazem původu. Tam si jistě mazlika vyberete a uděláte dobrý skutek😉

wrtulka
2. kvě 2012

@gazelka02 tak já pejska chtěla dokonce jsme chtěli i bígla..takže super..
ale i tak byly začátky těžký protože jsme měli blbý ploty a mladá nám je hezky prověřila..celá vesnice jí znala 😀 no naštěstí se to pak zklidnilo asi po měsíci a teď už je to dobrý..no musíme si dávat pozor aby bylo zavřeno jinak letí za náma ale neutíká..

zdenallicka
2. kvě 2012

@betuse DOporučuju psa od miminka neodhánět, seznámit je, nechat ho očichat, případně i olíznou, ať ví, že k vám prostě to mimino patří.. A třeba při kojení si ho zavolat, pohladit, pohrát si...🙂

ebsian
2. kvě 2012

@gazelka02 Ne ne navíc je schopna hodiny u něj ležet u klece, dokud ho nevypustíme.Lítají spolu. A pes tomu přihlíží, někdy se zapojí. 😀

kammka
2. kvě 2012

@zdenallicka já mám se svými psy z útulku dobré zkušenosti...ale s těmi prvními dvěma jsme neměli děti a ten úplně první byl stařeček a stál nás strašně peněz a i pak odst omezoval, byl marod a nikam jsme nemohli, hlídali dietu..ta druhá zas byla neskutečná závislačka a strašlivě se bála hluku - hlavně teda hromu,střelby, ohňostroje.. ta třetí byla kliďas a miláček, ale měli jsme ji od půl roku...

jinak já samo plánuju vycházky mimo zahradu, ale tady nehrozí, že bych potkala psa.. leda uprchlíka, kterej nás leda obtěžuje a nebo nějakýho na krátkým vodítku s důchodcem...všichni jsou zavření na dvorcích, prostě klasika vesnice.. já jednou zírala na očkování, jak hezkýho psa mají sousedi: viděla jsem ho prvně, je totiž celej život zavřenej v kotci... a paní si myslí, že má ten jejich lepší život, než čuba od sousedů z druhé strany, která spí s paničkou v posteli, je jí stále za zadkem...došla k tomu názoru , protože ta čubinka milovaná svými páníčky je bohužel strašlivě obézní..

zdenallicka
2. kvě 2012

@kammka Tak Linda se taky bojí bouřek a ohňostroje - má špatnou zkušenost.. ale nám to nevadí.. ta její láska a oddanost všechno předčí... 😵 Měla 4 roky, když jsme si ji vzali, teď má šest (asi) a je to fakt nejlepší pes, jakého jsem si mohla přát..🙂 K děckám je fajn, když už jich má dost, zavrčí, zaleze si a je klid..🙂 Krom očkování, odčervování a stříhání (a krmiva samozřejmě) nás nestojí nic.. ale moc a moc nám toho dává... 😵 😵 😵

betuse
2. kvě 2012

@wrtulka já vím, nebude chudák......na to nemám srdce......
.......před lety sousedi pořídili němec. ovčáka klukovi za vysvědčení ve 4. třídě- no jak to dopadlo, pes strávil 12 let zavřený ve voliere 2x2 metry, pustili ho steží jenou za 14 dní za zahradu, když čistili volieru, protože, lidi divte se, ničil jim trávník, jak radostí lítal, když ho čas od času pustili,tak ho nepouštěli, na procházce byl tak 3x za život, věčně hladový, a to se divým, že byl tááák hodný, tajně sme mu nosili zbytky.......a to podotýkám šlo o velkou rodinu......takže lidi by byli, ale ten vztah ke zvýřatům hod chyběl......ale kluk měl psa za vysvědčení ☹ 😢 a když přišla neboc a s ní spojené výdaje- nechal se utratit....

wrtulka
2. kvě 2012

@kammka bože to je šílený pes celej den zavřenej v kotci..
ale upřímně máme taky takový sousedy ☹ ☹ ☹ mají děti a pejsek po nich už nevím proč vyjel takže je celý dny a dny a noci a snad pořád zavřenej v kotci hrůůůza ☹ ☹ ☹ ☹

zdenallicka
2. kvě 2012

@betuse 😢 😢 😢

zdenallicka
2. kvě 2012

Každopádně - i když Lindě věřím, nenechala bych ji s dětmi o samotě.. Člověk NIKDY neví...

skurinka
autor
2. kvě 2012

Jezisi holky jste me uplne zamotal hlavu..vsechn pejsanci jsou uzasny.
Do utulku jsem taky chtela,ale manza nechce ,asi tam zajdu sama.Jinak kocicky,kralicky,morcatka eeee

betuse
2. kvě 2012

@zdenallicka odhánět ji nebudu, klidně at si je olizne 😉 nejsem proti tomu, přílišná hygiena škodí 🙂

wrtulka
2. kvě 2012

@betuse chuďátko pejsek to je přesně to proč je podle mě strašně špatně pořizovat psa dítěti. Hele my jako děti taky chtěli psa..naši přesně že bude ničit kytičky (mamka má "botanickou" na zahradě) no nakonec se pes pořídil až když už jsme byly velký mě bylo kolem 15 a ségře 12 nebo tak nějak vymrčela si ho ségra..jenže víte jak..naši výchovu psů prostě neuměli a ke psovi neměli vztah..neříkám že by ho někdo mlátil nebo tak..nebo že by mu nedávali najíst..nebo že by byl zavřenej..ale tak nějak prostě vycházka jednou za měsíc..jinak byl pes doma, výchova žádná..výsledek..pes začal zdrhat..a naši místo toho aby si něco načetli co s tím..na psa řvali když se vrátil..a prostě z toho byli nešťastní všichni..nakonec pes otevřel branku sobě a ještě jednomu sousedovýmu a už se nikdy nevrátili..někam spolu běželi..

kammka
2. kvě 2012

@zdenallicka já jsem se vždy děsila, když jsem byla v práci a šla bouřka, aby se čubině nic nestalo....jednou v hrůze vlezla do vrchem plněné pračky a buben se s ní zhoupnul a ona tam byla půl dne uvězněná.. jindy zas roztrhala desetikilovej pytel lisovaných pilin, a zahrabala se do nich, stejně byla po mém návratu úplně v šoku .. na Silvestra jsem ujížděli do lesů.. teď jsme na vsi a tady prostě ty rachejtle na Silvestra jsou a v létě bouřky jsou tu extrémně hlučné...Jezinka byla pohodářka, s tou nic nehlo. já za to byla ráda, nemusela jsem o ni mít strach, že si tu ve stresu něco udělá... ☹

betuse
2. kvě 2012

@wrtulka ne vždy ale za to může pejsek, že vyjede po dětech,stejně jako pes i děti by měli být neustále poučovány od mala jak se k pejskovi chovat , co se smí a co ne a ne od psa očekávat, že se nechá od dětiček probodnout kudlou, když bude dítě chtít- když to přeženu 😅 jó je t někdy těžké,co 😕

kammka
2. kvě 2012

my o bouřce a je to tu...

wrtulka
2. kvě 2012

@betuse no víš jak pejsek za to nemůže skoro nikdy
copak pejsek může za to že nebyl dobře socialozoanej a že se dítěte leknul, bál když na něj stouplo, nebo něco? nemůže za to může páníček ale víš jak doplatí na to vždycky jen pes ☹ ☹ ☹

zdenallicka
2. kvě 2012

@kammka Chuďato malé..🙂 Linda teda pláče a kníká, občas štěkne, když jde bouřka, trochu tu poletuje, poletucha jedna, ale nikam se nezahrabává a neschovává.. max. k nám a když nejsme doma, tak leží na pelíšku a čeká, až to přejde...

betuse
2. kvě 2012

@wrtulka jj taky jsme hučeli do našich se segrou od mala a výsledek= kočka- ta se vyhodila ven a byl klid a psa měla segra když jí bylo 17 a mě ho máma povolila před 4 lety a nevyčítám jí to, mám po škole , čas a rozum v hlavě 😀 🙂 ...........................

wrtulka
2. kvě 2012

@betuse jasný ale víš jak když je pes rodičů a ne dětí tak ty děti pak vidí co je to za radost/starost a naučí se mít ke zvířeti vztah...
jako já třeba plánuju že budu dítko sebou brát na cvičák (když bude maličký a pak jeslti bude chtít) a když bude chtít vlastního pejska tak ho nejdřív nechám chvilku se starat třeba o Láju aby se vidělo že to zvládne..ale nejen dát psovi vodu a jídlo ale i tu výchovu trošku..a pak jo..

jinak já nedávno udělala s Lájou canisterapeutické zkoušky a musím říct že ona si nechá líbit kde co..ne že bych chtěla aby si to líbitl nechala ale na to že nemáme děti tak jsem přistihla cizí holčičku jak na ní sedí!a jezdí na na ní jako na koni (Lája ležela) a tak podobně 😀 takže u ní věřím že to bude dobré že dětem neublíží ..a na mě je abych dala pozor na to aby dítě neublížilo jí!!! Raketku se snažím socializovat i s dětma i když je nemáme..už od mala chodí k nám sousedovy takže zkoušenosti nějaké mít bude 😎

kamino
2. kvě 2012

@skurinka Pokud pujdes do utulku,jdi opravdu nejdriv sama bez deti,radsi s manzelem,at se pak nehadate,poradnetsetna vse vyptejte a az pak vemte deti a vyzkousejte,jestli si sednou,opravdu dukladne sledujtet reakce,verim,ze pracovnici utulku vam poradi. Pozor na strachovou agresi, to nebrat, tam je treba trpelivost a cas a to s detmi moc neni. Hlavne deti psa nesmi vnimat jak hracku,ale jako partaka,ktery ma take sve potreby a nalady.

wrtulka
2. kvě 2012

no ještě v útulku bývají i štěňata..tak když si vezmete nějaké malinko větší je dost prostoru ho socializovat v klidu doma..

samson
2. kvě 2012

zdar tak co vybráno...? Já bych doporučila boxéra -to je pes který děti miluje - samozřejmě potřebuje adekvátní výchovu.

gazelka02
2. kvě 2012

@ebsian tak to je super,děti mě lamou na kralika už měsic

gazelka02
2. kvě 2012

@wrtulka jj ted jsev viděla na netu krásný štěndo asi 3měs.kříženečka právě s utulku v Praze

gazelka02
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mitote
2. kvě 2012

@skurinka ahoj, my mame take byt a pejska. Urcite doporucuji male plemeno, nejlepe plemeno, ktere nema spodni srst a tim padem ani nepousti chlupy (maltezacek, jorksir, bolonak, havansky psik a podobni). Jinak pocitej u pejska stenatka prvni dva tydny ze to bude chtit vazne vzit si dovolenou. Chce to co dve tri hodinky chodim vencit, kdyz udela doma louzicku, rici fuj, vzit okamzite ven a tam rici sikovnej a treba dat pamlsek. Tak pochopi rychle, ze se chodi ven. Urcite vyber spolecenske plemeno, vhodne k detem a pratelske. My mame treba maltezaka a ten deti miluje, chlupy nepadaji, spokojenej je v posteli

zdenallicka
2. kvě 2012

Pes hlavně musí vědět, že dítě je mu nadřízeno a on je ten poslední ve smečce...

mitote
2. kvě 2012

@gazelka02 teda maltezaka urvanyho taky neznam a nemam 😀