Chceme pejska, máte zkušenost?

skurinka
1. kvě 2012

Ahojky maminky,chteli bychom pejska.Deti uz me na to tlaci hodne dlouho.A ted jsem nejak zmekla.Nemame sice barak ale 4pokojovy byt.Chtela bch se poradit s vama ktera mate zkusenosti.Prvni favorit je Jack Rassel....
Budu moc rada za vase zkusenosti.
Deti maji 5 a 7 let.Dcerka je uplna zvireci kralovna 🙂

kammka
2. kvě 2012

@mitote no já to beru podle sebe... je mi 36, povedlo se mi otěhotnět 5x, mám zatím jedno dítě a tohle druhhé snad úspěšné těhu mi dává docela zabrat
taky jsem chtěla tři, ale asi to nedám.. už nemám moc času a asi bych to nedala fyzicky, bohužel. nehledě na finance..
takže možná časem nějakýho vééélikýho psa, slíbila jsem si leonbergra 😀ale to až budou děti veelký

skurinka
autor
2. kvě 2012

No ja jsem taky chtela pejska,ale rikala jsem si az budou deti vetsi..hanicka ma dcera miluje zvirata od mysi po medveda a myslim ze to bude pro ne velkej kamarad.Ja pocitam ze cas na pejska budu mit vic nez dost..Zustala jsem doma skrze deti ale to tady nebudu rozepisovat.Takze cas bude a tim myslim ze financne tez utahneme,vim co to obnasi meli jsme pekinezka ale chudinka pred 8 lety umrela 😔

kacenkaharris
2. kvě 2012

@skurinka Kamoska ma Jack Russella, fenku, myslela si, ze ako dobre jej bude mat maleho psa k synovi (4 a pol) a ze fenka - stena bude viac roddinna oproti psovi, fenke su skoro tri a deti znesie, len ked ma velmi dobru naladu, niekolko ich uz pohryzla ( i jej syna). Je tiez velmi hlucna ako vacsinou Jackov. Tym ta vobec nechcem odhovarat!! Ja som cele detstvo doma pipala DEN CO DEN, ze chcem psika a nasi povolili po 7 rokoch... Verim, ze som z toho mala a mam traumu, lebo teraz ako dospela sa neviem tych zvierat nasytit, mam psa a 5 maciek z utulku a keby som mala dom, tak ich tam brese urcite viac 😉 Ja som si adoptovala (resp. on mna adoptoval) dospeleho krizenca cierneho labradora a to su psy s tak obrovskym srdcom! On tie deti (nie moje, este deticky nemam, cudzie!) necha robit co chcu, vkuse sa mu hrabu v papuli 😀 Dokonca ma "obciansky" a chodi do kniznice "pracovat" s detmi.

Ak deti naozaj uprimne tuzia po zvieratku, mali by ho dostat!

Este si myslim, ze najlepsie urobis, ak zajdes do utulku a vyberies rodine psika podla povahy, presne takeho, aky sa k vam a vasmu zivotnemu stylu hodi, a nie podla rodokmena, lebo z kazdeho mileho steniatka moze vyrast ochranca rodiny ale i mala nevrla "bestia", ale to sa vzdy zisti, ked uz je trochu neskoro.

skurinka
autor
2. kvě 2012

@kacenkaharris -no tak od jacka uz jsem upustila.no musime si dat cas..

kacenkaharris
2. kvě 2012

@skurinka Ja naozaj odporucam toho labradora a nie kvoli tomu, ze ho mam doma, osobne som labradora nikdy nechcela, lebo ho maju "vsetci" a teraz by som ho nevymenila za cely svet. Dokonca sme sa konecne rozhodli pre babatko, aby este psika poznalo (a postrazilo 😉 ), lebo uz nie je najmladsi. Ten moj potrebuje ku stastiu len 2 gauce 😉 , vobec nie je hyperaktivny, nikdy nebol, byvame v byte. Prechadzky vsak miluje, drzi sa ale v tesnej blizkosti, dokonca i v lese. Vela stastia.

zdenallicka
2. kvě 2012

@kamino Jistě, s tím souhlasím..🙂

rozarka65
2. kvě 2012

@skurinka no já nevím,my máme psy dva a někdy bych to "vrátila"...já jsme taky vždycky chtěla pejska...ale kdybych mohla vrátit čas...tak určitě jen jednoho a až budou děti větší...a nejlépe k baráčku...Ty už máš děti větší....když z útulku k malým dětem,tak určitě štěňátko...nikdy nevíš,co ten pejsek zažil....jinak my máme malá plemena - cotona a z útulku - je to asi jezevčík a něco...A taky souhlasím s názorem,který tu padl,že dítě celé dětství po něčem touží a nedostane,tak je to určitě první věc,co udělá až bude moct.... 😀

luciebx
2. kvě 2012

my mame doma yorskhira... uplne super.. s malym si vyhrajou, fenecka je drobna a hlavne nepelicha.. takze zadny chlup nic.. kdyz je hnusne a klidne 2 dny s ni nejdu vem tak se nic nedeje.. pak se vylita az jdeme.. vim ze bych mela chodit kazdy den, ale kvuli praci a pocasi to hold nekdy nejde.. ale muzu rict ze ji v desti ani tak ven nedostanu.. ja bych do bytu ci mensiho velkyho psa nechtela.. behem dne ji vypustim na zahradu aby se vycurala.. a to ji obcas bohate staci.. takze aboslutne nenarocny psik a super plemeno.. ne kazdemu se ale libi.. u nas vyhrala a ted cekame stenatka 😵

neu.sona
2. kvě 2012

@skurinka Ahoj, já nečetla všechny příspěvky, ale do bytu Ti nedoporučuji Jack Russel teriera ani Parsona, ani labradora atd. Vlastní zkušenost...
Teď se chce zamyslet, zda to budeš se třemi dětmi zvládat? Ze začátku budete muset se štěnětem neustále lítat ven a s dětma nevím nevím. Pak chodit hodně na dlouhé procházky. Protože když není pes vyběhaný, tak zlobí a zlobí.
My bydlíme v baráčku, máme vlastní zahradu. Máme dohromady 5 psů. 4 teriéry a krysaříka🙂. Mám zatím jedno dítko, druhé v bříšku. Nedokážu si představit bydlet v bytě a mít tam psa a lítat před barák neustále venčit 🙂.
Taky aby si počítala s tím,že třeba taky všechna starost zůstane třeba jen na Tobě. Máš malé děti a nemůžeš se na ně spolehnout, že Ti 100% pomůžou se staráním se.
Druhá věc je výchova. Čím větší pes, tím kolikrát těžší výchova. O teriérovi ani nemluvím, ten potřebuje spešl výchovu.
Já Ti možná doporučuji pár let počkat. Pokud nechcete, zkuste zapřemýšlet o krysaříkovi. To je takový kamarád do nepohody. Když se přečká štěněčí období, tak potom rád hodně odpočívá a válí se v posteli a nemusí chodit tolik ven jako velký a hyperaktivní pes.
Pokud byste přece jen uvažovali o teriérovi, tak doporučuji patterdale teriéra. http://celivskydrakula.wbs.cz/Fotogalerie.html?... Je to snad nejklidnější teriér, co znám. Taková vyjímka. Ideál do bytu s denodenní procházkou. Má zhruba 35 cm a asi 7-10 kg. Miluje děti a domácí pohodu.
Každý teriér je určený na práci a je potřeba vybírat, co by vyhovovala Vám.

mitote
2. kvě 2012

@kammka no tak me je 23 a uz na ditete delame, tak myslim ze mam trochu naskok 😉

anta
2. kvě 2012

Nemáme, my chceme kočičku 😉 😅 😅 😅 😅

sal80
2. kvě 2012

@skurinka Ahoj. Já mám v bytě 2+1 labradora 🙂 Jasně, je potřeba hodně procházek, hraní a aktivit, ale brzy se naučila, že doma má být klidná a venku čiperka. Je jí šest a je naprosto skvělá. K dětem doporučuji a neštěká 😉

evitaa
2. kvě 2012

Jack Russela bych to nedopočila - jsou tvrdohlaví, nedají se vycvičit, neposlouchají a ničí vše, co jim přijde pro ruku. Také umějí být zlí, což pro děti není ideální. Já když vybírala plemeno měla jsem určité požadavky - hlavně jsem nechtěla uštěkané plemeno. Úplně nesnáším jorkšíry - ty jen ňafou a ňafou. Znám případy, že dokázali proštěkat celou pracovní dobu, kdy byli sami doma. Chudáci sousedi. Dále jsem chtěla tzv. antistresovou rasu - zkrátka milého, vždy dobře naladěného, mazlivého psíka. Líbí se mi přírodní srst - nestříhaná. Nakonec jsme vybrali kavalír king charles španěla. Co se týče povahy, je naprosto úžasný. Učenlivý, milý, od dětí si nechá tahat za uši a ani nemrkne. Jediné, co mi vadí, že líná. Také to záleží na jednotlivci. Máme dva - jeden celkem v pohodě, nemá tolik strsti, takže tolik nelíná. Zato ten druhý je vyloženě medvěd. I zkušení chovatelé na výstavách se mě ptali, co s ním dělám, že tak osrstěný. Takže ten v pelichání vydá za tři ☹
Já bych si dítěti vybrala boloňskýho psíka, maltézáka, bišonka nebo coton de tuleár. Jsou to kliďasové a nelínají. A navíc se dětem budou určitě líbit - jsou jak plyšáci.

neu.sona
2. kvě 2012

@evitaa ale dají se jackové vycvičit 😀 . ale je to lovecké plemeno, tudíž na lov a práci. pokud si to někdo pořídí jako modní plemeno a čeká, že bude poslušné, tak to se opravdu plete.
mám jacka, na práci, je to nejlepší a nejposlušnější pes, co jsem kdy měla. ale musí pracovat, tzn. lovit 🙂.

veruvojtkova
2. kvě 2012

@skurinka já myslim, že je úplně jedno jakýho psa si pořídíš, nevychovanej zlej pes může být jak labrador, tak i jorkšír, malej velkej je to buřt, záleží na výchově..u labradora se to nepředpokládá, ale sousedi ho mají a ten děti nemusí a to prosím mají děti 2 😒 štěká na všechno co se jen pohne a při venčení za ním vlajou jak hadr na holi. z mojí zkušenosti čím menší pes, tím vzteklejší - jorkšír,čivava,knírač.. ale to je jen moje zkušenost..my máme z útulku vlčáka kříženýho s krátkosrstou kolii - má cca30kg, je to fena a co se týká dětí, tak je zlatá..ale to venčení náročný je, takovej pes potřebuje hodně pohybu, pevnou ruku a hl.od malička s ním cvičit, asi jako s každým psem...takže pokud už ted víš, že psa sama nevycvičíš a chodit s ním na výcvik nebudeš mít čas a víš, že ho budou venčit i děti a takových 30kg, který labrador určitě má není sranda, tak bych pořídila psa menšího, ale to si musíš rozhodnout sama 😉

stavba
3. kvě 2012

ahoj, musím se také zapojit. Máme doma bígla, letos mu bude 6 a je to doslova horor. Máme domek se zahradou, kam ale nemůže, protože (světe div se) štěká a máme sousedky, která ho úplně nenávidí. Zpočátku býval venku v kotci na zahradě, nebyl hotový plot. Párkrát v noci se stalo, že štěkal, protože se mu tam objevil třeba ježek. Hned jsme to řešili, uklidnili ho, ale za pár hodin se to opakovalo. Jednou v noci zmizel z uzamčeného podbetonovaného kotce a našli jsme ho po týdnu pobíhat na dálnici, bohužel přišel o oko. Od té doby byl s námi doma. Ale je to zvíře, které potřebuje prostor a ten bohužel mít nemůže, kvůli sousedce, které vadí každé jeho první štěknutí a je na nás šíleně sprostá. Je nám to moc líto, děláme vše možné, aby byl venku na zahradě co nejméně a když začne štěkat, tak ho hned okřikneme, ale bez výsledku. Je to náš první pes a je to prostě temperament. Vždy jsem psy milovala, byl to můj sen pořídit si ho k domečku, ale teď je to spíš noční můra. Vypadá to, že si ho vezmou k sobě manželovi rodiče, kteří mají také zahradu a hlavně sousedi, kterým štěkání nevadí. Máme teď prcka, takže ten čas už na něj taky tolik nemáme a pes je chudák. Vzít ho na procházku s kočárkem nemůžu, protože není schopen jít v klidu u nohy, ale pořád táhne dopředu. Takže čeká až se vrátí manžel z práce a jde s ním ven. Potřebovala jsem se vypovídat, tak se omlouvám za román. 😔

wrtulka
3. kvě 2012

@stavba chudě pes!!!!
jaký není schopen jít v klidu u nohy?????!!! Ty si ho nenaučila chodit u nohy a pes na to doplácí no promiň! Tohle nesnáším. Tohle pokrytectví pes neumí nic co ho páníček nenaučil.
Na druhou stranu je mi líto že máte s prominutím idiotské sousedy. Pes je od toho aby štěkal. Jako jasně když štěká půlku noci a nikdo se nevyspí je to věc druhá..ale že občas zaštěká je ok! Vždyť upozorňuje že se něco děje a od toho pes taky je..bígl kor...
my máme bígly dva a štěkají..na ježky kor..ale třeba sousedi sou normální a i nám řeknou že jsou rádi když slyší že je pes venku a občas zaštěkne..kdyby k nim třeba někdo lezl nebo tak..(máme zahrady otočené k sobě takže vlastně holky "hlídají" i i nich.. Nevím asi bych zkusila na sousedy kašlat a trošku se uvolnit ..jako přes den bych ho určitě pustila ven a ať si klidně štěká..ok večer bych ho vzala domů..aby nerušil noční klid a sousedka si může víte co..dle zákona je vše ok..tečka..
a s tou rozrytou zahradou je to zase o tom že se pes nudí!!! Zkuste mu koupit něco na kousání nebo tak..aby obracel svou pozornost na to..jinak já mám tu straší feňuli 4 roky starou a je fakt v pohodě teď už..nemluvím teda o táhnutí my táhneme taky a taky to řeším je to moje chyba a do budoucna to budu muset vyřešit kvůli dětem ale to je jiná věc

hame
3. kvě 2012

My máme jorkšírka, pořizovali jsme ještě před dětmi, do bytu ideální pejsek, nelíná. Jenže samozřejmě jako většína teriérů, je příšerně uštěkanej, zkusili jsme ho odnaučit snad všemi způsoby, prostě hlídá za každých okolností. Když přišly děti, toleruje je, nechá si i líbit, ale jeho trpělivost má své hranice, a i když nekousne, tak občas se ožene a samotného bych ho s dětmi nenechala, i kvůli němu, je to drobný pejsek a děti můžou i nechtěně ublížit.

Za měsíc si jedeme pro štěňátko labradora, stěhujeme se do domečku, bude tam s námi, povahově se mi zdá i po zkušenostech u známých perfektní. Chlupy sice všude, ale co už.

Jack Russela bych taky k dětem nedoporučila, je to neúnavné, opravdu divoké zvířátko, potřebuje hodně pevnou ruku a důslednou výchovu.

stavba
3. kvě 2012

@wrtulka čekala jsem, že zrovna ty mě odsoudíš, nic ve zlém. Máš určitě částečně pravdu. Je pravda, že když byl štěně, nebyli jsme dostatečně důslední ve výchově a výcviku. Byli jsme asi na 12 lekcích základní poslušnosti a můžu ti říct, že i "učitelé" s ním moc nezvládli. Ale říkala jsem si dobře, je to štěně, vyroste z toho. Ale opak je pravdou. Od té nehody s okem je to řekla bych ještě horší. Nikdy nikomu neublížil, jen prostě štěká možná víc než jiní psi, ale když nemá podněty, tak vydrží v klidu pobíhat po zahradě několik hodin a skoro neštěkne. Před malou chvilkou se podhrabal pod plot k sousedce za kočkou. Nebyla doma, ale viděl to soused a bojím se,že jí to řekne. Ono se to lehce řekne ignoruj jí, ale to nejde. Ona řve na celé kolo, že jsme primitivové a debilové a pes taky a chce se mstít i na dítěti. Údajně ho necháváme schválně štěkat, aby rušil ji a děti. Je tu hodně sousedů okolo a nikdo si nikdy nestěžoval jen ona, dokonce i její chlap uznává, že to hodně přehání a mrzí ho to a distancuje se od konfliktů. Jí nedělá problém vzít si do náruče malou dceru a všechny ty sprosté nadávky říct. Už to trvá cca 3 roky a už to vážně nejde vydržet. To se musí zažít.
Jinak jsem ráda, že tvoje bíglice ti dělají v životě radost. Jsou to jinak milí a hodní psi, jen ten náš se nám trochu vymknul kontrole, i když uznávám, že to není jen jeho vina. ☹

wrtulka
3. kvě 2012

@stavba já tě neodsuzuju. Jen nemám ráda pokrytectví. Už jsem tolikrát slyšela že jsou bíglové hloupí, tupí, blbí psi a podobně. Ale je to hoodně o páníčcích. Víc než bys čekala. Bohužel. K tomu táhnutí je to složitý problém a my s ním taky bojujeme. Přiznávám se že i já sem tele co naučilo táhnout malé štěně (malá 4 měsíce už taky táhne ☹() takže klid. Mě jen mrzí že má ten pejsek těžký život a vy s ním.
Sousedka je fakt kráva. Co dodat. Ignorovat ji nedje? Jeslti je jediná tak má třeba opravdu nějaký vnitřní poroblém třeba je v přechodu a kompenzuje si to na vás..a pejsek za to vlastně vůbec nemůže..
já vím že to není příjemné ale kdybyste jí třeba poslali někam nebo jí delší dobu ingorovali..dali najevo že je vám fakt ŠUMÁK co si myslí..možná by byl klid..protože víš jak když pes neruší noční klid tak ona nemá páky kromě toho že bude sprostá...
a s tím cvičákem. Ani nevíš jak tě chápu. On je průser že většina cvičáků vychází původně z těch cvičáků kde se cvičí/cvičili vlčáci apod. jako když ti řeknu že já když jsem v tom roce volala na cvičák že tam začneme chodit tak mi paní civčitelka řekla "co ste komu udělali že ste dostali bígla" a že každý výcvik s bíglem vzdá..hele NENÍ to pravda..v okolí znám cvičené hodné bígly, třeba i s docela těžkýma zkouškama poslušnosti. TAkže to že cvičící si s ním nevěděli rady je o jejich pohodnosti..nebo neznalosti ale zase to není chyba psa. Mě malá ve 4 měsících chodí na cvičáku u nohy když zastavím sedne si, umí sedni, lehni, štěkni 😀 a kdybys viděla to úúúžasný přivolání s předsednutím..jak to? a to je to bígl..velká má úúžasný dlouhodobý odložení..a tak dál..prostě jde to jen se musí chtít ale na druhou stranu bígl není pejsek pro každého to chápu a beru...
nicméně co se mi nelíbí zlobit se na psa ten za to fakt nemůže.. a to že se hrabe k sousedům..nám to Lája dělala taky..přestalo to když si u nás zvykla..a chce to dobré ploty ☹

wrtulka
3. kvě 2012

@stavba jo a že zrovna já 😉 no jo já prostě ty pejsky musím bránit po tom co sem si načetla, byla na přednáškách a i hlavně sama vyzkoušela..
mimochodem s Lájou sem nedávno udělala canistrapeutické zkoušky budeme chodit dělat radost do domova důchodců ...i to může "blbej bígl" dokázat

stavba
3. kvě 2012

@wrtulka no jo, jak píšu, je to náš první pes a věděla jsem, že je to větší živel než jiná plemena, ale že to bude až takovéhle mě nenapadlo. Je zajímavé, že první rok jeho života jsme žili v bytě ve městě a tam byl celkem v pohodě. Nevadili mu auta, cyklisti, ječící děti, zkrátka nic. Ale jakmile jsme se přestěhovali do klidnější části kde ten ruch není na denním pořádku, tak jako když střelíš do včel. Štěká na všechno, co se pohne. V podstatě, kdyby nebylo toho štěkání, tak by nebyl až tak nezvladatelný. Umí taky základní poveli jako sedni, lehni i ke mně, nejradši to dělá za piškotu, jinak se většinou podívá pohledem "co po mně zase chceš" a věnuje se dál své činnosti.
K tý ignoraci sousedky asi takhle, manžel je velký kliďas, já už teda míň 😀,ale můžu říct, že z naší strany se nedočkala jediné sprosté odpovědi, naopak naučili jsme se vlastně neodpovídat, což možná naštve ještě víc. Ale vážně za ty roky už je pes venku jen ve dne, večer kolem 8 už ho zavíráme domů. Celou noc je hodný, neštěká. Nereaguje ani když štěkají jiní psi kolem, vážně není až tak špatný a nevychovaný, ale když začne útočit sousedka, tak mi připadá, že máme asi nejhoršího psa, co kdy běhal po světě. Ach jo, je mi to tak moc líto. Díky téhle zkušenosti už nikdy žádného psa nechci. A to jsem je vážně moc milovala, mnohokrát jsem brečela, když jsem někde viděla roztomilé štěně a já si ho nemohla pořídit a to i v dospělosti.

stavba
3. kvě 2012

@wrtulka nemyslím si, že bígl je blbej pes, jen to chce opravdu pevnou a důslednou výchovu a to jsme mu nedali, to vím.

stavba
3. kvě 2012

@wrtulka a že to budeš zrovna ty, mě napadlo proto, že máš také bígly, ale zvládáte to spolu mnohem líp, tak proto mi bylo jasné, že se ozveš. 😉

jaajaa
3. kvě 2012

@wrtulka @stavba - Ahoj, neda mi to nenapsat. I ja mam bigl- slecnu Laylu, ted ji jsou 3 roky. Boj to s ni byl, je a bude. Na cvicak chodime od zacatku, vystridali jsme 3, nez jsme narazili na skvelou zenskou, ktera bere psy podle rasy a ne ze vsichni musi delat vsechno stejne.
Stekani je u biglu problem, pac maji fakt hlas, to uz asi budete tezko odnaucovat. Jedine snad ho nenechavat spat v kotci venku. Bigl potrebuje spolecnost. 😉
Ja s nasi delam agility- je to cirkusak, taky s ni chodim behat a jezdime na kole. Skvele na vybiti energie. Manzel si ji dost bere do prace- mame stromovou skolku, takze Layla jezdi na traktoru nebo privesu a je desne, ale desne dulezita. 😀 😀
Na volno ji poustime, ale musi byt neustale pod povelem- co to znamena v praxi- musi mit porad od nas nejake ukoly, donest micek, prijit na zavolani atd. A maximum je tech 20 minut, pak ztraci zajem a jde si po svem. Problem jsou kralici a zajici, to bere caru po stope, ale nastesti nam zustava na nasich pozemkach a po 20 minutach ji jak rikame sepne mozek a zacne zase reagovat.
Jinak teda s vychovou se desne zklidnila ted v tom 3. roce. My ji bereme vsude sebou, restaurace, cestovani, stanovani, jen teda je proste na voditku, neni to typ psa, ktery by se volne pohyboval okolo nas.
@stavba- byt tebou hledala bych dal nejakeho zkuseneho cvicitele, ale je to doopravdy otazka casu, denne 10-15 minut s biglem cvicit, hrat fotbal, s mickem, cokoliv co ma rad a uvidis, ze se pak vse zlepsi. 😉

kulenka
3. kvě 2012

@stavba Můžu tě uklidnit, to není o vašem psovi ... až ho jednou nebudete mít, najde si sousedka jiný důvod 😅 Vlastníme podobnou 😀 😝

jaajaa
3. kvě 2012

@stavba s tvrdou vychovou castecne souhlasim, u nas je to manzel, kdo vydrzi jeji soucitne pohledy a da ji najevo (pohledem), ze neco udelala. Neni to o trestani, to musi probehnout hned pri cinu, ne pozdeji.
Jinak ja vsem kdo se me na bigly pta, ze ano jsou to roztomili pejskove ale potrebuji, aby jim byla venovana dusledna pece. Ja uz bych si dalsiho bigla asi neporidila, i kdyz mi to rve srdce. 😒

stavba
3. kvě 2012

@jaajaa ahoj, díky za reakci. No jo, to je právě ten problém. Věnovat se mu nemá teď kdo, já lítám jen kolem prcka, manžel je většinu dne v práci a na cvičák s ním nemáme čas chodit. Já vím, zní to jako výmluva, ale to je naše realita. Před dítětem to bylo jiné, to jsme se mu snažili věnovat dost, dlouho žil s náma i v domě, ale to už teď nejde v jedné místnosti s dítětem, padají z něj šíleně chlupy a prcek už plazí po zemi.

stavba
3. kvě 2012

@kulenka jenže ona byla ze začátku v pohodě, měla i našeho psa ráda. Několikrát jsem se jí ptala, jestli pes neštěká a nezlobí, když jsme v práci a ona říkala, že skoro celou dobu spí v kotci a neví o něm. Pak se něco zvrtlo a začal štěkat pes i ona 😀

wrtulka
3. kvě 2012

@stavba to s těma piškotkama je NORMÁLNÍ já vím že není moc čas ale když si přečteš o tom jak pes uvažuje pochodpíš že pes k tobě nebude chodt z lásky ale prostě a jednoduše proto že se mu to vyplatí..tak to prostě je..jinak než přes žrádlo nebo hračku (podle toho na co je pes víc navázanej) se poslušnost, přivolání neučí..jak vás to učili na cvičáku? jinak ne..takže nejlíp mít v kapse pořád nějaký piškotky, suchárky a to budete mít přivolání jedna báseň..
@jaajaa to je úúžasný že s psinou děláte agility my se do toho loni taky daly ale teda moc nám to nešlo přiznám se 😀 a s tím lovením ..hele děláte to super! navázat psa na hračku nebo něco prostě ho zaměstnat aby neměl čas hledat stopu..na tohle je prostě bígl trošku blbej ale tak na druhou stranu na to byli vyšlechtění tak co se divíme že 😝 já vždycky chtěla velkého psa..a mám dva bígly a miluju je..jslti bych chtěla dalšího..nevím možná jo možná ne..proti rase nic nemám ale nevím co život přinese 🙂 😉 a malou sem si pořizovala s tím že přesně vím do čeho jdu 😀 a že máme na cvičáku úspěch 😀 když předsedá při přivolání líp jak kdejakej vlčák 😀 😀 😀