Chceme pejska, máte zkušenost?

skurinka
1. kvě 2012

Ahojky maminky,chteli bychom pejska.Deti uz me na to tlaci hodne dlouho.A ted jsem nejak zmekla.Nemame sice barak ale 4pokojovy byt.Chtela bch se poradit s vama ktera mate zkusenosti.Prvni favorit je Jack Rassel....
Budu moc rada za vase zkusenosti.
Deti maji 5 a 7 let.Dcerka je uplna zvireci kralovna 🙂

wrtulka
3. kvě 2012

@stavba já vím ale nešlo by si najít 15-30 minut denně a zaměstnat ho víš jako učit ho poslušnost..a pod. prostě mu zaměstnat hlavu..zkuste se nad tím s přítelem/manželem zamyslet..on pes nepotřebuje hodiny a hodiny výcviku denně ale aspoň ta chvilka by ses divila co to udělá...

wrtulka
3. kvě 2012

@kulenka jé ahoj sme se potkaly tady 😀 😀 bráním tu bíglí řady 😀

wrtulka
3. kvě 2012

@stavba jinak mě se to kecá když nemám děti já ví 😀 taky se to ho bojím až budou co bude..jak to budu se dvěma bíglama zvládat..
ale tak si říkám hned to nebude ..rok nebo dva ještě určitě a to Láje bude kolem 6ti let a Raketě 2 takže budou už trošku víc v klidu mají sebe a snad si na cvičák jednou týdně nebo tak udělám časík ..že mi rodina pohlídá..protože ono to fakt chce je na nich vidět když mají psychické zaměstnání že jsou pak hodnějí klidnější a nevymýšlí kravoviny 😀

kulenka
3. kvě 2012

@stavba U nás to bylo stejné ... ze začátku se s ní dalo mluvit, potom jí v hlavě něco přeskočilo 😒 Naše je štěkna (sousedka), zřejmě ji už nestačí komandování rodiny 😅 Ignorujeme jí, pokud to jde ...

kulenka
3. kvě 2012

@wrtulka Jj, sleduju tuhle diskuzi, může se hodit 🙂 Ale až časem, teď s malou bych psa fakt nedala 😒

jaajaa
3. kvě 2012

@wrtulka ja taky proti rase nic nemam. Hlavne jsem se ji doted fakt venovala, venuje se ji manzel, tchyne....U nas je problem prostor...lepsi je pes, co se bude sam pohybovat a nepotrebuje ploty. Ted to je s Laylou vyresene, ale pro vsechny to byl boj, naucit se to. Tchanovci meli labradorku a ta se pohybovala v ramci pozemku sama, nezdrhala, teda po vycviceni. Takze v tom je ten rozdil.
Ono i u bigla proste clovek musi byt v pohode, ta nase vyciti, kdyz specham atd a just mi v ten moment stihne. Uz to nedelam, kdyz nemam cas, jde se ven jen na voditku a hotovo.
Jo a s tahanin na voditku, da se to naucit, my to prekonali, ale je to utrpeni. Do prave ruky dobrutku, pes at kouka na vas a po kouskach tak chodit. Nebavilo me to, ale stalo to za to.
Joo a dobroty mame s manzelem snad ve vsech kapsach, bigl neni blby, proc by se namahal pro nic, pro zradlo udela cokoliv. 😉
Agility zkuste, jestli mate moznost, nebo i sami, pri prochazce lesem atd...Po kouskach, oni se to uci rychle, sice to nebudou delat jak Russelove porad dokolecka, ale vyradi se na tom taky a jsou spokojeni.

wrtulka
3. kvě 2012

@jaajaa my jsme loni agiltiy dělali..ale víš co já sem tele a mladá dominantní potvora 😀 😀 😀 výsledek byl že mi zdrhala z parkuru nebo obíhala skočky, případně skákala tunely a podobně 😀 😀 v zimě jí našli displazii na jedné nožce i 3 tak se mi do agility moc radši už nechce..no ehm mám hezkou výmluvu 😀 😀

sudina
3. kvě 2012

Ahoj, my máme doma dva psy. KRYSAŘÍKY. Jsou to raraši, co vydaj za 4 labradory! Na to, že to je plemeno malinké, tak Ti naši jsou neuvěřitelně energičtí. Když jsme déle z domu, tak křičí oba za dveřima. Venku vůbec neposlouchají. Fenka je histerická, neuvěřitelně piští, jakmile se k nám přiblíží někdo cizí, stačí jen, když se venku s někým pozdravím a oni oba spustí šílenej řev!! Štěkaj, skáčou na vodítkách jeden přes druhýho, cukaj se.. no fakt cirkus největší. Tady na sídlišti už nás znají, a tak se s ostatními lidmi, co venčí svoje miláčky, záměrně vyhýbáme 😀 . Doma, když hledám ponožku do páru, vždy ji najdu v pelechu, a to nemluvím, kolik Evičky ponožeček už padlo za vlast. Ráno, když jdu ohřát malé mlíko občas najdu v chodbě bobek!! 😖 Jakmile přijdeme z nákupu, skáčou do tašek a snaží se vyvrtat něco dobrýho...Krom toho, fenka je hoodně submisivní, když má radost, nebo se bojí, pocvrká se, takže to je pokaždé, co se odněkud vrátíme. Když k nám přijde návštěva, prvních pár minut tam lítám se stočeným reklamním letákem a snažím se je marně umírnit, protože zase ječijou jak pichlí. Maj na skříni košík, kde jsou schovaný jejich hračky, o který si sem tam sami řeknou - visijou na té skříni a kňourají. Košík jim podám, v tu ránu jsou ty krámy všude po bytě, honijou se, starší pes točí hlavou a vyhazuje hračky do vzduchu, takže je pak sbírám z poliček 😀 ..... Přes tohle všechno jsou to naši psi, pořídili jsme si je, NEVYCHOVALI a tak teď se snažíme životu s těmahle malejma sviňkama přizpůsobit. Jsou to prostě zvířátka, každej má svoji osobnost, kterou se taky snaží prosadit po svém! Ale máme je rádi!!!! I přes to, že jsem fakt někdy vytočená, bych je prostě pryč nedala. Když si pořídíš psa, počítej i s neřestma, který psi maj! Je to radost, ale i starost, jako se vším. Každej pes potřebuje výchovu, my je rozmazlili, ale prostě jim to tolerujeme 🙂. Žijou si svoje živůtky, tak jak umijou a jak to považujou za správný. Zatím je naše malá Evička mrňousek, a tak je s ní pomalu seznamujeme, a to jsem zas byla překvapená, jak hezky v klidu a umírněně se kolem ní pohybujou a občas olíznou hlavičku. Už poznali, že patří k nám a mají ji rádi! Já jsem pro psa - pokud počítáš i se špatným, co to nese!

sudina
3. kvě 2012
sudina
3. kvě 2012
katschka
3. kvě 2012

@skurinka Ahojda, jestli jste ještě pséka neměli, fakt bych doporučila nenáročný plemeno. Kámoška má labrouše a toho bych fakt nedoporučila. Obzvlášť ne k dětem. Je sice milej a hodnej a tak, ale je to neposlušný hovado. Když s ním jde ven, tak musí vynaložit fakt hodně sil, aby ho zmákla. Dítě by tohle nedalo. Malé pséky nedoporučuju spíš z hlediska, že se jim může u dětí leccos stát. Známá měla naháče a neustále měli zlomené nožičky a tak, páč se její synátoři honili, nebo prostě jen rychleji šli nebo zavřeli dveře. Hodně tvrdohlaví jsou jezevci a bíglové. Známí si pořídili bíglici a mává s nima teda jak ona chce. Navíc teda že by milovala děti se říct nedá. Co jsme měli jezevčici, tak ta se před děckama taky radši schovávala a nebyla zdaleka jediná téhle rasy. 🙂 Co můžu podle mých zkušeností doporučit, je německý ovčák. Byl to náš první pes a byl naprosto fantastický. Jak k nám jako k dětem, tak venku k ostatním. Hlídač perfektní a nepamatuju si, že by mě kdy kousnul. Vlastně nikoho z naší rodiny. A co jsem slyšela a hodně četla, tak naprosto dokonalej pes do rodiny s děckama je stafordšírský bulterier. Jsou to strašně milí pséci, vyšlechtěný pro to, aby byli společníci do rodin s dětma. Umí vyhodnotit situaci.. prostě jsou úžasní. jednu fenku s děckama občas potkáváme a když nás vidí, tak už si před klukama lehá na záda.. a její majitelka tvrdí, že když k ní přijede dcera s vnoučetem, tak je ta fenka maximálně šťastná. 🙂 My ted máme křížence.. asi vlčák a někdo tvrdí právě se stafordem a nemůžu si ho vynachválit. I když bych k němu staforda. 🙂 Navíc je i malej.. prostě ideál. 🙂 Tak toť můj názor. 🙂

neu.sona
3. kvě 2012

@sudina trošku přerostlí krysaříci 😀 . spíš pinč. asi nebudou s průkazem, že? ale je to jedno, hlavně, že jsou milovaní.

wrtulka
3. kvě 2012

@katschka larouš se dá vychovat bez větších problémů to že neposlouchá je chyba tvé kámošky!!!a ne jeho☹

eficka
3. kvě 2012

Ahoj holky...jestli muzu tak se priidam do diskuze..podle me jsou fajn k detem z malym plemen treba buldocci...jsou mali,hodni,neustekani..takov flegmosi..ale ne kazdemu se libi...ale podle me povahou k nezaplaceni...taly super uz tady zminovani Kavaliri King Charles spanele...teriery bych nedoporucovala,at je to od jorksirskeho teriera az po staforda.. 🙂 jsou svi..maji svoji povahu,ale treba se jim ve vychove vice venovat...pak jsou super...z vetsich psu jsme meli treba cane corso..uzasne plemeno..mili ,hodni,verni.deti si venku hlidali sami od sebe..kdyz sel okolo pisku nejaky pobuda..hned jsme to vedeli i z dalky 100m... 😀

katschka
3. kvě 2012

@wrtulka Já neřekla, že je to chyba jeho. Jen že je to nukleární hovado. Většina lidí si pořídí labrouše jako miláčka roztomilého. A co chodím s psékem po venku, jsou to nezvladatelní psi. Proto jsem psala, že je pro začátečníky nevyhovující.

katschka
3. kvě 2012

@wrtulka Nicméně jsem napsala svůj názor, ne prosbu o hodnocení situace.

wrtulka
3. kvě 2012

@katschka sem čekala kdy někoho svýma názorama naštvu. Naopak labradoři jsou pro začátečníky dobří..ale musí se aspoň nějak vychovávat..ne vůbec to ti zvlčí i anděl 😀 vždycky je to pes. A napsat že tihle psi jsou hovada promiň ale to k tomu psovi není fér. To říkáš vlasntě o páníčcích že sou hovada..protože ho nedokázali vychovat. A za tím si stoujím a ukamenujte mě!!! Protože pes má nějakou povahu,a temperament fajn..beru ale o všechno ostatní jako je socializace (to pak souvisí s tím že pes v tom že se bojí je agresivní.. protože věc nezná..), výchova atd. to vše je věcí a odpovědností páníčka. Takže když řeknu že mám psa debila říkám že sem debil já protože sem byla líná mu věnovat trochu času na výchovu.Tečka. A o tom tahle diskuse taky je..uvědomit si že pes není plyšová hračka pro potěšení dětí..ale to se opakuju..už se to tu řešilo.

nae
3. kvě 2012

@wrtulka Plne suhlasim. Mame doma fenku labradora, je to nas prvy pes, ale bez riadneho vycviku (a nasej pevnej vole) by sme z nej mali viac starosti, ako radosti. AJ teraz, vo veku 6 rokov, ma svoju tvrdu hlavu. Vychovavali sme ju s laskou, ale prisne. Primarne maju tito psi fajn povahu, ale treba sa im maximalne venovat, a to aj s ohladom na to, ze su to velke psy. Do tej nasej krasavice sme investovali more casu a teraz si uz len uzivame, aka je skvela spolocnicka.

katschka
3. kvě 2012

@wrtulka Mě tvý názory neštvou. Jen jsem reagovala na zakladatelku tématu a nepožadovala jsem hodnocení od ostatních. Mmch hovado já říkám a nemyslím to tak, že by to byl nějaký debil. To je tak, když se lidi neznají a začnou se napadat bez jakéhokoliv povědomí o přístupu jakéhokoliv člověka k jakémukoliv tématu. Riziko těchhle diskuzí. Prostě si lidi labrouše pořídí jako miláčka a neuvědomují si, že se musí vychovat. To bylo psáno mezi řádky. .. vlastně i na řádcích. Takže tak.

wrtulka
3. kvě 2012

@katschka v tom případě jsem ráda že sem tě nenaštvala. Jen, že labradoři si to nezaslouží..asi ses zrovna v okolí setkala s nevychovanejma kusama bohužel..ale nemám ráda když se to pak zobecňuje na rasu..není to k psům fér..protože jo je vina páníčka..ale s tím jak vidím souhlasíš 🙂
tak podle mě je pejsek něco jako třetí dítě jen by se jako dítě vychovávat neměl..protože na vysvětlování atd. pejskové neslyší ..mrzí mě že lidi si tu živou bytost pořídí bez toho aby jí aspoň trošku rozumněli.. ☹

pajapoj
3. kvě 2012

a co raději pořídit dětem rybičky? 😕 nebo na začátek nějakýho králíka, aby člověk vůbec zjistil, jestli je ochotný se o to zvíře postarat

gazelka02
3. kvě 2012

@pajapoj tak kvuli dětem bych si nepořizovala žádný zvíře..............bez tak se o to pak staraj rodiče.Naše deti chtěj kralika a já taky tak ho možná pořidim ale jen kvuli dětem ne

rozarka65
3. kvě 2012

@pajapoj tak já rybičky nee...teda přítel by chtěl rybičky a andulku,tak jsem řekla,ať klidně pořídí,ale že se o to bude starat on... 😀 Ale dobrý nápad, pořídit nejprve nějaké méně náročné zvířátko, o které se můžou starat hlavně děti...🙂

pmk
3. kvě 2012

Ahoj,my máme doma téměř rok bišonka.Je to malá rasa,je hodný,milý,prostě zlatý pejsek,miláček celé rodiny.Nelíná,jen je tedy náročná jeho péče o srst,musí se hodně česat.Mám děti 5 a 8 let,žijeme v domě se zahradou,ale pejsek je převážně v bytě.Je klidný,veselý,hravý,doporučuju k dětěm i do bytu.Taky jsem řešila jestli pořídit či ne,ale nelituju ani náhodou.

katschka
3. kvě 2012

@wrtulka Naprosto souhlasím. 🙂 O rotvicích se taky říká, že jsou ostří a pouze na hlídání. A znám paní, která má rotvika, jehož otec dělá kanesterapii.. Pro mě lehce neuvěřitelný, ale super. 🙂
Možná by byl na začátek uplně nejlepší jorkšírák.. přítel mamky si ho .. respektive jí pořídil a je z ní poprděnej a tenhle pejsek fakt potřebuje poslouchat jen tak, aby se zastavil před silnicí, aby ho nic nezajelo. 🙂 Zas k dětem nic moc.. je to těžký.

rozarka65
3. kvě 2012

@pmk my máme cotona,což je podobné jako bišonek a boloňák....a česání jsme nezvládli...tak už ji tři roky stříháme...sice se toto plemeno nestříhá,ale je klid......a líp se jí běhá po lese...Ale jsou to super plemena,když někdo nechce mít plný byt chlupů...a velikostně tak akorát...Přítel by jednou chtěl pořídit Vlkodava, prý jednou až bude ten baráček... 😀

pmk
3. kvě 2012

@rozarka65 my ho taky stříháme,je mu tak líp a to česání se fakt nedá se dvěma dětma,prací na směny atd.

pmk
3. kvě 2012

@rozarka65 no my měli v bytě ridgbecka,taky slušný telátko a už bych do toho nikdy nešla,proto jsem i váhala s malým plemenem.Ale ten náš je fakt mazlík neskutečnej,manžel říká že je to kočka.On ho vůbec nechtěl,jela jsem si pro něj přes jeho velký nesouhlas a teď s ním pejsek spinká v posteli 😀

rozarka65
3. kvě 2012

@pmk 😀

rozarka65
3. kvě 2012

@pmk no já jsem doma,tak bych na to čas mít měla...ale občas mám problém pořádně si ráno vyčistit zuby apod....nechápu to... 😀