Chceme pejska, máte zkušenost?

skurinka
1. kvě 2012

Ahojky maminky,chteli bychom pejska.Deti uz me na to tlaci hodne dlouho.A ted jsem nejak zmekla.Nemame sice barak ale 4pokojovy byt.Chtela bch se poradit s vama ktera mate zkusenosti.Prvni favorit je Jack Rassel....
Budu moc rada za vase zkusenosti.
Deti maji 5 a 7 let.Dcerka je uplna zvireci kralovna 🙂

kammka
2. kvě 2012

@lucy222 my budem mít třetí fenku...akorát bacha, naše jezevičce měla veliký trable s falešnýma březostma.. takže těžko říct, ke stáru mívají různé cysty, nádůrky, ale to mohou mít i psi.. ale k dětem je to fakt lepší...a i naše kočeny by mohly vyprávět, s jakou láskou se o ně starala.. koččka je dodnes taková nesvá, kolikrát tu chodí tam a zpátky a kňourá, kouká do jeziny křesla.. dřív tam spolu spaly pořád, co čubina odešla, bylo křeslo víc jak dva týdny prádzné, nedotkl se ho nikdo ☹ ☹ ☹ no a teď tu bude jiný hafan..

gazelka02
2. kvě 2012

@terkaz krásný ,mi ho mame v bytě a v pohodě 🙂
@ebsian a kočka ti kralika nezakousne? 😀

camelinka
2. kvě 2012

no cestovani se psem/psy je taky kapitola sama pro sebe 😀 😀 😀.mame dva maly mrskavce, ale pelechy, zradlo atd,navic sou zvykli cestovat u spolujezdce pod nohama,coz policajti neradi vidi,ale radsi je necham tam, nez by mi celou cestu prorvali a problili 😅 😝.
@ebsian hlavneze sou spokojeni vsichni 😀 😀 😀

gazelka02
2. kvě 2012

@kammka a co budete mit za pejska?

kammka
2. kvě 2012

@eficenka no my ji chcem naučit být hodně venku, až skončí mateřská, aby zvládla být přes den na dvoře a zabavila se tam....kočkama, nebo s jiným pejskem... nám asi ten jezevčík bude stejně pořád chybět 😢 😢 😢 tak uvažujeme, že si časem pořídíme k bordeře parťačku...hrubosrstou jezevčici..

ebsian
2. kvě 2012

Jak se tady řeší, zda větší pes do bytu, či ne..Naše s nama bydlela v bytě 3+1 obrovský byt+ o kus dál velká zahrada..No a bydlela tam 3 roky, teď další 3 roky bydlíme na vesnici v domku, ale ona už je tak zvyklá na naši společnost, že třeba na zahradě vydrží samotná jenom chvilku a zbytek času čeká za dveřma.

Něco jinýho je, když jsme venku všichni..Labradorovi se člověk musí hodně věnovat, kdyby byl denně někde na zahradě sám, jeho povaha by se opravdu mohla změnit a otočit v agresi, či apatii..
Je to fakt společenský pes. No a když už bude na zahradě, tak asi je lepší od štěňátka ho to učit..Navíc, to není opravdu hlídač. Sice štěkne, ale každého by ráda spíš přivítala.

wrtulka
2. kvě 2012

@camelinka výcvikem to není..každej pes když se nudí nebo tak něco okouše..třeba ve stresu že je sám..to štěkání kdy pejsci brečí jak na lesy je prostě separační úzkost..
výcvik je dobrý na zaměstnání hlavy protože pejsek se neutahá procházkou teda jo ale ne tolik jako když se něco nového učí..každému bych doporučila cvičák aspoň na nějaký čas aby člověk věděl jak se k pejskovi chovat..aby ho aspoň trošku poslouchal..
@schnek my máme dvě bíglice jedna je skoro 4 roky a druhá je maličká 4 měsíce 😀 je to s nima teda sranda ale fakt je miluju. Niméně abych je měla v bytě tý brďo!!! My je máme v domečku s velkou zahradou..takže i když nejsem doma a sme v práci tak vím že si tam lítají a hrajou spolu..a když občas někde ukradnou kus dřeva nebo vyhrabou díru tak co tak se to uklidí/zahrabe a jede se dál 🙂 ale abych je měla v bytě tý brďo holky mají pelíšek i v domě a když jsem tam já tak do domu můžou a sou tam s náma v těhle vedrech tam ani nechtějí prostě ne..když jse zima tak jo sou i hodný ale jak vědí že když půjdou ven tak se jim nic nestane (neprší tam ,není tam zima) tak doma tááák vymejšlí 😀 😀

jako já mám třeba teorii že nejelší je aby dítě přišlo do rodiny kde už pejsek je..aby nebyl pejsek výsledek vymrčování dětí ale naopak byl rodičů ..už před dítkem..i po něm..a když by dítko chtělo vlastního psa..nevím až bude maličko větší..tak od začátku bude vědět co pes obnáší protože ho mají rodiče..a bude se starat..fakt jen k prdu když dítě vymrčí psa za pár týdnů ho pes přestane bavit a povinnost spadne na rodiče..nejlíp na maminku která chudák už tak neví kde jí hlava stojí..výsledek..o psa je postaráno dostane nažrat ,vyvenčí se..ale v hlavičce trpí protože si s ním nikdo nehraje, nebo málo a tak vymýšlí jak se zabavit sám a kouše a kouše..a dostane sprďana co to provedl ☹ nevím no

terkaz
2. kvě 2012

@gazelka02 my jsme ho take meli vevnitr, ale bohuzel jak na sobe nosil domu plno pylu a otrepaval se, museli jsme ho dat ven. Manzel jednou v noci z toho dostal skoro astmatickej zachvat, tak musel ven ☹

kammka
2. kvě 2012

@gazelka02 tohle 😀 😀 😀 😀 😀

a s naší malou poslední Jezinčina fotka 😢 😢 😢

gazelka02
2. kvě 2012

@ebsian jojo naše zlatanda taky není hlídací ale vítací 🙂 každemu nosí hračky už mezi dveře aby ji je házel

gazelka02
2. kvě 2012

@kammka krásná 🙂

gazelka02
2. kvě 2012

@terkaz aha tak to jo

lucy222
2. kvě 2012

@kammka borderka,vid? Tu mam vysnenou nekdy k domecku 😵 do bytu ne 🙂 jsou krasne a uzasne chytre 🙂 a velikost pro mne akorat 😵
K fenkam - nase pitbulka mela stale problemy s falesnou brezosti..pak byla i na operaci s cystou...a nakonec jsme ji nechali vysterilizovat...dle doporuceni dr.to bylo nej reseni... 😉 ale ted uz je zase fit 😎

wrtulka
2. kvě 2012

jo a to je další stránka věci psi nejsou šťastní sami venku na zahradě oni sou štástní se svojí smečkou..zahrada je dobrá že člověk nemusí řešit venčení ale aby tam byl pes celou dobu sám od štěníka chuděra malej to není dobře! Jakej pak s ním má člověk vztah? žádnej a pak se diví že mu vadí chlupy nebo že mu pes utíká 😠

camelinka
2. kvě 2012

@wrtulka tak nam na uzkost pomohla koupe partaka 😉 ,jinak je to jen o vychove,nic jinyho 😅

betuse
2. kvě 2012

@wrtulka jé ty mi čteš myšlenky- ani když sem byla se psem na kole tři hodiny venku nebyl tak utahaný jako po necelé hodině na cvičáku, to učení, soustředění pozornosti, ruch kolem apod. ho odrovnalo na zbytek dne 😀 😀 sem docela zvědavá, jak na podzim přijme nase dvojčata, když byla doposud středem pozornosti, ale vím, že nemůže jít bokem, nebylo by to správné - jó hold se budu starat o trojčátka 😀

gazelka02
2. kvě 2012

@betuse určitě si zvykne,naše psí slečna malého/1rok/miluje.Dokonce si čenčujou jidlo,malej ji dá rohlik a ona mu za to nosí kost 😀 😀 😀

gazelka02
2. kvě 2012

@wrtulka to je ono žádnej pes nemá být někde u boudy přivázanej a aby si ho pan všiml jen když má náladu.......................bohužel dost takových majitelů je

eficenka
2. kvě 2012

@kammka my ji máme v bytě 3-1 ale každej den nejmín hodniu jsme venku, když nemám co na práci, tak jsme venku celé odpoledne... Báječně poslouchá, nikdy nám nic neudělala a ve 3,5 měsicích už uměla počkat s čuráním i kakanim na ven....
Je to zlatičko, jediný co všem vadí i mě - pořád všechny samou láskou líže 😀

wrtulka
2. kvě 2012

jinak tohle jsou ty moje když tu vidím jak sem dáváte fotky svých pejsků 🙂 🙂 🙂
Velká se jmenuje Lajka (mimochodem mám jí díky modrému koníkovi) a malá se jmenuje Raketa 😀

gazelka02
2. kvě 2012

holky máte krásné hafanky
@wrtulka koupilas jí diky konikovi?

betuse
2. kvě 2012

@gazelka02 snad ano, ale pes= jak člověk, každej originál, a ten doma opravdu mám, ukradla jsem ji z jedné firmy- tedy věděli o tom 😀 - jako roční zubožené vystresované agresivní štěně,o které se tam nikdo nestaral, nesnášela chlapi- týrali ji , fakt hrůza, a nikdo jí neřekne ted jinak než závislák, i když to k border koliim patří, stála mě dva roky tvrdé dřiny= pokousaný táta, manžel strejda apod. , ale vyplatilo se.....nedala bych ji za milion 🙂 a i když člověk nikdy neví, co může od ní i od jiného psa čekat, můžu říct, že se změnila o 1OO % a je miláček celé veliké rodiny 🙂

kammka
2. kvě 2012

no my jsme třeba díky tomu, že máme mnoho zvířat, venku velkou část dne... máme králíky, slepice, kočky, kachny, prasata a koně... můj muž je o víkendu venku v podstatě pořád, pokud nekmitá kolem zvěře, tak dělá na zimu dřevo nebo něco uklízí... osobně si myslím, že když budu doma bude čubina se mnou, jak zvednu zadel, půjde za mnou ven... na binec jsme zvyklí, stejně nejvíc čurbesu natahá zvenku náš tatínek: seno, slámu, bahno z nohavic se mu drolí...a pokud jde o chlupy: líp se uklízí dlouhá srst, než krátká tvrdá..fakt..

wrtulka
2. kvě 2012

@betuse nečtu ti myšlenky to nám říkal jeden hoodně chytrej pán přes psy na výcvikovém víkendu a má pravdu..
říkali nám tam spoustu dalších věcí..ale všeobecně by pes neměl být uvázaný u boudy určitě ne ale i to že nebude moct být s tou svojí smečkou je smutné..pak strádá..sám venku na zahradě ( i když v dobře zateplené boudě) navíc pes potřebuje i jiné pejsky..já třeba nechodím extra na cvičák kvůli tomu cvičení ale kvůli tomu aby holky měly kontakt s jinejma pejskama a vyblbly se tam pořádně 🙂 jak pak doma krásně spinkají a sou hodné 🙂 🙂

gazelka02
2. kvě 2012

@betuse to zvládnete a mimča budou mít kamošku

kammka
2. kvě 2012

@eficenka naše jezinka nás taky furt olizovala... desetiletá popelnice, hrůza 😀 😀 😀 běda, jak ji měl člověk na klíně a zívnul si - tfujtajbl francouzáka dostal..

wrtulka
2. kvě 2012

@gazelka02 ne dostala jsem jí ..jedna holčina moje kamarádka se kterou sem se seznámila právě tady ji musela z rodinných důvodu dát pryč a tak přišla ke mě ..v roce největší teenager 😀

gazelka02
2. kvě 2012

@wrtulka to naše střevo se nejvic vyblkbne s jorkšírem od naproti

gazelka02
2. kvě 2012

@wrtulka tak to si hodná že ses ji ujala

zdenallicka
2. kvě 2012

Já si myslím, že i ti, co mají zahradu, by měli psa denně vzít a jít s ním ven.. Ona ta zahrada ho prostě nevyvenčí, neutahá, pes se nesocializuje s jinými psy... Psi v kotcích zavření od nevidím do nevidím jsou kapitola sama pro sebe.. pak ať se páníčci nediví, že když už psa (milostivě) pustí, je divoký... A pejsci na řetězech - no comment.. 😢 😢 😢
My máme fenku z útulku, byla to láska na první pohled.. 😵 Je úžasná, milá, hodná, věrná, nenáročná a nikdy bych ji nedala.. 😵 Psy z útulku doporučuju.. V mém okolí máme všichni jen dobré zkušenosti..🙂