Chci nastoupit do práce, ale jsem asi těhotná

craki
28. srp 2014

Ani nevím do jaké kategorie tohle napsat...
Mám totiž ted takové vnitřní dilema. Konecne jsem po roce od statnic našla práci. Sice jen na dohodu na dva dny v týdnu, ale stačí mi to, protože je to v oboru a pro v podstatě absolventa je to super. K nabídce jsem přišla náhodou pres kamarádku, aktivně jsem už práci nehledala (prostě jsem asi zrovna ztratila naději nebo co), a od července jsme se zacli snažit o miminko. Ani jsme nedoufali ze se zadari hned, tak jsme to neresili, ale ted se asi zadarilo - týden spozdeni, dvě čárky, v podbřišku me tlačí.... Vim to tak týden ale za dr jdu az za dva týdny...
Do prace mám ale nastoupit už v pondělí.
A ted se to ve me bije, jestli nastoupit, nechat se zaucit, a na podzim sefce říct ze jsem těhotná, nebo nenastoupit a doufat ze miminko bude a poroste...
Prostě mi přijde strašně nefer vůči sefce ze bych tak brzo "odešla".... Ten úvazek bych si chtěla nechat i na mateřské, protože to je snad jen na 10h týdně, ale zase to je prace (účetní) která se blbe zastupuje na třeba měsíc (porod a nějaká doba po).... Na druhou stranu je to super pozice na zauceni....
No asi mi řekněte ze mám jít do prace nabrat zkušenosti, ze mimi se neví jistě a tak, ale mám prostě v hlavě zmatek...
P.S. Peníze díky bohu nemusím řešit, manžel ani nechtěl abych šla do prace, ze klidně mužů zůstat doma, ale já chtěla aspoň nějakou práci... No a ted ji mám a nevím co s tím 🙂

tarra27
28. srp 2014

@craki být Tebou práci vezmu a dělám ji při MD i RP.....jednak si přivyděláš, jednak získáš praxi, a za další budeš mít práci po tom, až budeš chtít nastupit popřípadě když ne, tak už máš něco v životopisu jako praxi....

10h týdně není moc...být tebou, beru to! 🙂

protože s malýma detma/dítětem běž hledat práci bez praxe....už ted jsi měla problem sehnat a když budeš mít malé dítě/děti, věř že se bude hledat ještě hůř....

jen na manžela bych nespolehala...

nuali
28. srp 2014

Já bych to vzala. Jestli jste s těhotenstvím na začátku, tak ještě můžeš chodit do práce pěkných pár měsíců - jelikož to není fyzicky náročná práce, tak klidně až do 8 týdnů před TP a to je dlouhá doba. Mezitím nabereš praxi a něco vyděláš. Po skončení zkušebky bych oznámila těhotenství, ale pokud nebudou komplikace, chodila bych co nejdéle. Ono těch 10h/týdně je fakt nic 😉

aakashaa
28. srp 2014

Já jsem na tom dost podobně. V pondělí mám nastupovat do práce, a až ve čtvrtek jdu k dr kvůli možnému těhotenství. Akorát s tím rozdílem, že já tam budu chodit na 6 hodin denně, ale není to fyzicky náročná práce. Ale do konce zkušebky to asi neutajím, takže to asi v průběhu září řeknu. Naštěstí je to ale pozice, která je lehce zastupitelná a dokonce v době, kdy bych teoreticky měla odcházet, by se měla vracet paní z mateřské. Ale taky z toho mám strach, že si mě tam nebudou moct nechat. Moje mamka v té práci dělala také a teď paradoxně odchází na mateřskou 😀 ale říkala, že by to snad neměl být problém, že by si mě tam snad nechali.

Jinak být tebou bych tu práci vzala, neboj, oni si po dobu porodu a šestinedělí nějak poradí a pokud to budeš potom alespoň na ty dva dny zvládat a oni s tím nebudou mít problém, tak bych to neřešila 🙂 já kdybych teď měla být doma, tak se zcvoknu 😀

konidana
28. srp 2014

Rozhodně to ber! Půl roku není zas tak krátká doba , budeš v oboru, nevypadneš ze života (lidí i profese). Podle mne by byla hloupost to teď nevzít. Později se všechno dá vyřešit - můžeš zůstat, skončit, nebo třeba dělat z domova....

medvidek
28. srp 2014

Před třemi lety jsem byla ve stejné situaci. Chtěli jsme druhé miminko, nějak to honem nešlo jako to první, chtěla jsem tím druhým těhotenstvím navázat na první rodičovskou a jak to tak nešlo, už jsem si domluvila nástup od 1.9. do mého původního zaměstnání. Měla jsem v šuplíku poslední těhotenský test a tak jsem ho ráno poslední prázdninový den zkusila a byly tam jasné dvě čárky (a to jsem si pravidelně ty testy celé prázdniny dělala a na testech nic). Hned jsem volala doktorce a objednala se na prohlídku, ale to objednání chvíli trvalo. Prvního jsem nastoupila do práce a samo si své těhotenství nechala pro sebe, když mi to potvrdila doktorka, tak jsem s tím potom vylezla i v práci, no nadšeni nebyli, ale naštěstí kvůli mě nemuseli nikoho vyhodit, místo bylo volné. Vydržela jsem v práci až do povinného odchodu na mateřskou, tedy od září do konce února, termín jsem měla v půli dubna. Všechno bylo v pohodě, dokonce mi šéfové chodili pro svačiny a obědy 😀 . Ráda na ten půl rok vzpomínám, potřebovala jsem si od prvního dítěte odpočinout a načerpat nové síly na další příchod miminka.

zuhra
28. srp 2014

Ja jsem praci nevzala a dopadlo to zamlklym tehotenstvim...... Rozumim ti, ale je to tezke, nevis, co se muze stat. Vem to🙂

limlim
28. srp 2014

Jj tak tohle znam akorat tehotenstvi nedopadlo, ja byt tebou tak to beru delam ucto na pul uvazku a muzu delat i z domu takze super... Proste to vem...

luciejancarova
28. srp 2014

Já bych to asi vzala, pokud je to práce, která není pro mimi riziková, jako že asi nebude 😉

helenah82
28. srp 2014

Taky bych práci vzala, odejít můžeš vždy a když se osvědčíš, tak to bude třeba výhodné pro obě strany i do budoucna. Držím palce při rozhodování, protože věřím, že člověku se honí hlavou všechny různé varianty.