Chci vyrobit adventní kalendář. Máte tipy, nápady?

rozarka65
5. lis 2011

Ahojky!🙂 Blíží se zima a vánoce...Aninka se už moc těší....napadlo mne,že bych pro ni vyrobila adventní kalendář....najde se tu někdo,kdo také vyrábí? Potřebuji nějaké tipy, nápady...🙂 Když jsem pracovala jako vychovatelka,tak jsem pro holky udělala takové papírové taštičky,na které jsem namalovala obrázky a pro kluky jsem ho udělala z džínových kalhot, jen jsem našila kapsy...Ráda bych něco originálního a zároveň "levného"....
A ještě podotázka,jak vidíte....čerty a malé děti - odkdy? Aninka se teda nebojí, protože v loni s námi chodila převlečená za andílka a tatínek byl samozřejmě čert....🙂

ludva
5. lis 2011

@rozarka65 Ahoj Rozárko 😉 Co, že ponocuješ?
Někde jsem viděla dárečky (krabičky od sirek) nalepené na látkovém Vánočním stromečku.
My máme na okně pytlíčky, tak akorát na jednu žvejku, bonbon a tak 😉
To víš, s čerty nejsou žerty 😉 No, asi záleží na dítěti. Terka byla jako maličká dost "temperamentní" a čerta ustála. Ale Jenda jako dvouletý měl z čerta takový šok, že už jsem do smrti z čertů vyléčená a chodíme jen na procházku. Nadílku nám nechává Mikuláš za oknem 😉

rozarka65
autor
5. lis 2011

@ludva Jéé, ahojky...🙂 Jak se máte?🙂 Eli usnula jako každý den v osm,ale v devět byla vzhůru a usnula asi před hodinou...asi zoubek,který se dnes začal klubat...a ještě bych tu měla trochu poklidit,ale moc se mi nechce,tak tu jen tak brouzdám a přemýšlím o dárcích a tak...A jak to,že ponocuješ Ty? To je hezký nápad...🙂 Děkuji...Taky nejsem zastánce toho,aby u nás jen tak zazvonil čert..

sheinka
5. lis 2011

@rozarka65 my když jsme byli s bráchou malí tak mamka udělala veliký trojúhelník z kartonu, potáhla ho zelenou látkou (stromek) a na to našila korálky skrz které provlékla stužku. Pak už jen ušít z rozmanitých látek různě veliké pytlíčky, naplnit a přivázat ke korálkům. 😉

rozarka65
autor
5. lis 2011

@sheinka Děkuji...🙂 To bych mohla udělat s Aninkou...a pak už jen pytlíčky a něco do nich...🙂

mamkamarketa
5. lis 2011

@rozarka65 mrkni do vybrali sme. myslim,ze ikarkulka tam ma advetni kalendare a jeste @brusinka.pusinka ma neco v albicku 😉
jinak my certy a mikulase neee. max necha za oknem nadilku. jinak my asi ani ven nepujdeme. manzel jako cizinec tento zvyk nenavidi a ja to taky nemusim. mam kamarada ke kteremu jako 3letaku pozvali mikulase s certem. cert po nem vystartoval tak,ze 3 tydny z toho soko nemluvil a dodneska (je mu prec 30) hodne kokta. takze za me NE. Navic my ani ven nepujdeme, bydlime v centru prahy a kolikrat kdyz vidim ty opili blbecky, jak jen tak ze ''srandy'' desi i deti v kocarku,tak mi to za to nejak nestoji. 😉

rozarka65
autor
5. lis 2011

@mamkamarketa díky...🙂

ludva
5. lis 2011

@rozarka65 My se máme dobře, ale vy jste se nějak rozrostli 😉 Máš krásné holčičky 🙂 A co Aninka, je v pořádku?
add čertíci - u nás byli hodní dětský čertíci - svůj účel to splnilo - Terka byla 2 dny poslušné děvčátko 😀 😀
Nikoho z ulice bych si domů jen tak nevzala.... Fakt záleží dítko od dítěte a hlavně i na věku prcka...
Nebo stačí školková besícka a je to 🙂
add adventní kalendář - co zkusit uháčkovat nějaké pytličky nebo medvídky? No, ale na to asi nemáš čas, co? Leda zapojit nějakou bábinku....

rozarka65
autor
5. lis 2011

@ludva Ahojky!🙂 To je dobře,že se máte dobře....🙂 Původně jsme nechtěli,ale nakonec jsem změnila názor...děkuji...🙂 Pořád jezdíme do Prahy,ale už jen 2x ročně a příště zkusíme,jestli bude spolupracovat,aby nebyla potřeba anestezie....pořád máme čočky a brýle,ale už je rozumná....
No jo,besídka...to bude Aninka letos koukat....
To je hezký nápad,ale háčkovala jsem naposledy,když jsem byla na střední a asi by mi to dalo práci...nedávno jsme byli u babičky a že mne zasvětí do šití na stroji...no katastrofa...☹